Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tozso76


tozso76
aktív tag

Megjött a BFS (Buyforsure webshop neve után) 4KH médialejátszó.
Elsö tapasztalatok renden voltak. A saját player-ével a NAS-omrol mindent játszott, amit próbáltam. Az előre telepített XBMC viszont, semmit nem tudott elindítani.
Másnap jött a fekete leves. Nem tudom bekapcsolni a játékost. Felvettem a kapcsolatot az Ali-s eladoval. Azt javasolta küldjem vissza és kicseréli.
A 4pda.ru orosz fórumán van topikja a játékosnak. Az itt javasoltakon végig mentem, de nincs javulás. Táp bekapcs után villog-vibrál a piros LED.
Na,, itt tartok most.

(#52) tozso76 válasza tozso76 (#51) üzenetére


tozso76
aktív tag

megvan a hibaforrás... a táp adapter a rossz. Kipróbáltam egy 5V 1,5A-es táppal, ezzel egyböl elindul. Igaz, valamiféle bbot-loopban van. Bekapcs után Himedia logo, majd zöld droid robot 5sec-ig, és megint Himedia logó. Most azt nem tudom hogy recovery-t vagy ROM-ot frissítsek rajta.

(#53) junkpod


junkpod
nagyúr

Kodi-mon, hogy lehet/érdemes rádió streamelt hallgatni?
Pl a music FM rádiót ha szeretném rajta hallgatni.

Box's don't touch!

(#54) kossza válasza junkpod (#53) üzenetére


kossza
tag

Tunein Radio plugin. Sok csatorna elérhető és saját url is lejátszható.

Have a Nice Day

(#55) tozso76 válasza tozso76 (#52) üzenetére


tozso76
aktív tag

Megvan a bootloop oka. Hihetetlen min mulnak a dolgok. Az elso nap utan kihuztam a hdmi kabelt a boxbol. Ezzel egy kicsit hatrahuztam a panelt a dobozban, ezaltal hozzaszorult es benyomva maradt a reset gomb a haz hatuljahoz. Erre ugy jottem ra hogy, egy 4pda.ru forumos orosz kollega tanacsara lereseteltem volna a boxot. A reset gombot benyomva nem hallottam a gomb kattanasat. Doboz fedel levetele utan elemtarult ez a reset gomb beszorulas. Panelt vissza mozgattam es mar indult is a kolcson tapra kotott BFS jatekos. Ha nem telorol leszek, kepeket is mutatok.

(#56) c4


c4
őstag

Kicsit megakadtam. Szóval: van a Kodi meg a himediawrapper, szépen összeházasítottam őket. Alapértelmezetté tettem a gyári lejátszót, de... USB-ről megy is a dolog, de NAS-ról már nem. Pörög, pörög a kis karika, ennyi. :( Valakinek ötlete, megoldása nincs véletlenül?

Ja, a Mizuu-t (nagyon faxa ingyenes program) is feltettem, az hibátlanul használja minden forrásról a gyári lejátszót... de ha újraindítom a lejátszót, a meghajtók más néven mountolódnak fel, így az egész cuccot újra kell szkennelni.. Na ez nálam nem 2 perc... :(

tozso76:

Igazi kanosszajárás. :)

[ Szerkesztve ]

(#57) junkpod


junkpod
nagyúr

Box's don't touch!

(#58) junkpod válasza junkpod (#57) üzenetére


junkpod
nagyúr

áhh, el is rontotta az amlogic lejátszás támogatást, megint kisképernyőben játszik filmeket...

Box's don't touch!

(#59) junkpod válasza junkpod (#58) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de legalább nem lehetett downgradelni, re-install lett, de elfelejtettem a mediatar mentest ... Pedig már olyan jó volt, csinalhatom ujra:(

Box's don't touch!

(#60) nismoka


nismoka
addikt

Sziasztok! Google Android TV TM10, ezt ismeri valaki? Vajon tud 24p-t, és HD hangformátumokat kiküldeni rendesen? Köszi!

(#61) c4


c4
őstag

Nos, jó hír: úgy néz ki, megoldódott a NAS mountolási gondom (újraidítás után elfelejtette az elérési utat a készülék).

Ezzel a kis Windows alatt futó segédprogrammal kiküszöbölhető a dolog.

(#62) DriftD1GP válasza c4 (#32) üzenetére


DriftD1GP
tag

Hali :) Megvan még neked a Q5?

(#63) c4 válasza DriftD1GP (#62) üzenetére


c4
őstag

Hali.

Meg.

(#64) DriftD1GP válasza c4 (#63) üzenetére


DriftD1GP
tag

És most így pár hónap használt után mi a véleményed róla?

(#65) paparazzi2 válasza DriftD1GP (#64) üzenetére


paparazzi2
tag

Erről a két dobozról mi a véleményetek?

http://www.aliexpress.com/item/MXQ-XBMC-Preload-smart-S805-Android-4-4-TV-BOX-Quad-Core-1GB-8GB-Cortex-A5/32364867258.html?spm=2114.01010108.3.30.jNpNGS&ws_ab_test=201556_1,201527_3_71_72_73_74_75,201409_1

http://www.aliexpress.com/item/XBMC-DLNA-Miracast-Airplay-OTG-Quad-Core-ARM-Cortex-A7-CS-918T-Rockchip-RK3128t-1080P-Bluetooth/32337914543.html?spm=2114.01010108.3.2.Fpe2jw&ws_ab_test=201556_1,201527_2_71_72_73_74_75,0_0

thx Jani

(#66) c4 válasza DriftD1GP (#64) üzenetére


c4
őstag

Kijött egy FW javítás, ami megoldotta a DTS-HD problémát. Így gyakorlatilag ami engem érdekel, mindent tud.
Remek képminőség, jól kezeli a hálózatot, nem szaggat a BD ISO sem. Feliratkezelés jó, gyors, beépített wi-fi.... stb.

Szóval nekem bejött, apró bosszúságok meg mindegyik lejátszóval vannak.
Mielőtt valaki bármelyiket megveszi, tájékozódjon, hogy a céljaira megfelel-e a kiszemelt eszköz.
A Q5 például nem kezel bluetooth eszközt, lemezmeghajtót...

(#67) berobi78 válasza c4 (#66) üzenetére


berobi78
tag

a "lemezmeghajtó" alatt mit értesz?

ha USB-n rákötök egy külső merevlemezmeghajtót, onnan le tud játszani filmeket, igaz?

(#68) c4 válasza berobi78 (#67) üzenetére


c4
őstag

Merevlemezről igen.Optikai meghajtóról nem.

[ Szerkesztve ]

(#69) DriftD1GP válasza c4 (#66) üzenetére


DriftD1GP
tag

Akkor a vezeték nélküli egeret meg billentyűzetet is el lehet felejteni?
A Q10 is elvileg pontosan ugyan azt tudja mint a Q5 ugye? A belső HDD miatt meg azért mert jobban néz ki maga a készülék nekem a Q10 szimpatikussabb.
Te a futeko-ról rendelted amit linkeltél korábban?

(#70) c4 válasza DriftD1GP (#69) üzenetére


c4
őstag

wireles billentyűzetet ismeri állítólag. Az eMagról rendeltem a magyar gar miatt... Nekem a Q5 jobban tetszik. :P De ezen nem veszünk össze. :) Ugyanaz a chipset, igen.

(#71) DriftD1GP válasza c4 (#70) üzenetére


DriftD1GP
tag

Pont ezért vagyok gondban mert nekem is magyar garis kéne de nem találtam sehol. Emag-on csak a Q5 II van IV nincs. Ha lenne rendelnék is. Úgy megfelelne a Q5 is a Q10 helyett :D

(#72) c4 válasza DriftD1GP (#71) üzenetére


c4
őstag

Fel-felbukkan, haverom is onnan rendelte az övét.

(#73) DriftD1GP válasza c4 (#72) üzenetére


DriftD1GP
tag

Ha nem bukkan fel, szerinted elég megbízható ez a futeko.com? Vagy tudsz valami helyet ajánlani?

(#74) c4 válasza DriftD1GP (#73) üzenetére


c4
őstag

A fórumon nem panaszkodnak rájuk, hogy nem kapták meg a megrendelt készüléket.

(#75) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Lehet egy kérdésem?

A DTS-HD Master, és Dolby True-HD stabilan megy Kodi alatt?

Köszi.

"csak a zene van"

(#76) djnice válasza dgyuri0123 (#75) üzenetére


djnice
veterán

Összefoglaló táblázat: [link]

(#77) dgyuri0123 válasza djnice (#76) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi, de pont a HD hangoknál akadtam el a táblázatban, mert zárójelben mi lehet az a "Via Kodi"?

Nameg az, hogy "Not Bitstreamed", mit jelent? Azt hogy kódolás nélkül továbbküldi, vagy kódoltan küldi?

Mikor ilyen Angol rövidítésekkel találkozom, nem tudom eldönteni a szövegkörnyezetből, hogy mire vonatkozik és mire nem. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#78) djnice válasza dgyuri0123 (#77) üzenetére


djnice
veterán

A Via Kodi, hogy Kodi-n keresztül.
A Not Bitstreamed pedig, hogy dekódolja LPCM-be és abban küldi ki a 7.1-et.

(#79) dgyuri0123 válasza djnice (#78) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Látom az alagút végét, köszönöm. :K

"csak a zene van"

(#80) junkpod válasza djnice (#78) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na ez érdekelne részletesebben.

Box's don't touch!

(#81) djnice válasza junkpod (#80) üzenetére


djnice
veterán

Pontosan mi? :)

(#82) junkpod válasza djnice (#81) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mit kell kódban állítani ha a pass through nem adja ki a HD hangot?

Box's don't touch!

(#83) junkpod


junkpod
nagyúr

Raszantam magam a fejlesztésre és felraktam a 15.2 verziót, különösen, hogy állítólag amlogic lejátszás hibát javítottak.
Első tapasztalat pozitív, most már a felület is 1080-as felbontast ír ki, és mintha tényleg az lenne, illetve a filmek kepminosege is jobbnak tűnik, de ez lehet erzekcsalodas is.
Érdekes viszont, hogy van egy pár mpeg2 vob fájlok (Dolby introk) amik diavetitessel egyenertekuek. Viszont a Samsung óceán bitrate erő demót majdnem tökéletesen jatsza, ezelőtt ez szaggatott.
Hangok téren van egy két érdekesség amit még tesztelek de, ami eddig működött az most is.

Box's don't touch!

(#84) envagyok


envagyok
veterán

Olyan gondom lenne, hogy kodival nem tudok jelszóval védett megosztásról lejátszani filmeket.
Tallózáskor a jelszó megadása után látja a fileokat, de rákattintva nem történik semmi. Van egy másik megosztásom is, ott nincs jelszó, onnan mindent játszik. Linuxos kodival egyikkel sincs gond.
Még annyi, hogy a samba megosztások nem workgroup tartományban vannak.
Mi lehet a probléma?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#85) DriftD1GP


DriftD1GP
tag


Ilyet miért csinál a Kodi? Meg mit lehet ilyenkor tenni hogy jó legyen? Bocsi nem tudom hogy lehet Screenshoot-ot csinálni :D

(#86) junkpod válasza DriftD1GP (#85) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán azért mert nem fajl név hanem mediatar név van bekapcsolva megjelenithetonek.
És ezeknek nincs találata.

Box's don't touch!

(#87) DriftD1GP válasza junkpod (#86) üzenetére


DriftD1GP
tag

Vasárnap óta csinálja és csak az újan hozzáadottaknál. Semmi beállítás nem lett a Kodiban megváltoztatva. Arra gondoltam hogy valamit változtattak a port.hu-n és azért nem müködik a filminfó lekérés.

(#88) Arolotifar válasza DriftD1GP (#87) üzenetére


Arolotifar
őstag

Jól gondolod :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#89) envagyok válasza envagyok (#84) üzenetére


envagyok
veterán

Lenne egy másik kérdésem is...
Himedia chipes boxom van, azon egy speckó 15.0 kodi van, ami külső lejátszóval játszik le, így támogatja a képfrissítési frekvencia váltását, hd hang kiadását, stb. Viszont ebből valamiért kiszedték a pvr addonokat, így nem tudom telepíteni a tvheadend addon. Tud valaki valamilyen megoldást arra, hogyan telepítsem a tvheadend pvr klienst?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#90) DriftD1GP


DriftD1GP
tag

BD25 esetében ha nem ISO-ban van hanem mappában akkor azt Kodiban hogyan tudom lejátszhatóvá tenni?

(#91) c4 válasza DriftD1GP (#90) üzenetére


c4
őstag

Eltallózol a BDMV mappában található .m2ts fájlig. Egy fájl esetén 00000 a neve, ha több fájl van, akkor a méret szerint a legnagyobbat. Vagy fájlkezelőben áthelyezed ahova szeretnéd, akár átnevezve. Ha iso-t készítenél belőle, az újabb TsMuxer már arra is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#92) DriftD1GP válasza c4 (#91) üzenetére


DriftD1GP
tag

Nem tudok addig eltallózni a Filmek menüpontban. Rányomok a mappára ami a film címe (ebben van a BDMV mappa) és egyből kérdezi a Kodi hogy mit játszon le (főcím, választás teljes tartalomból, BluRay menü mutatása) mindegy melyiket választom mert mindre azt írja hogy videoprobléma így magyarul! Pedig ugye ez a gyári lejátszó. Kodi-ban ha a Videók-> fájlok utvonalon betallózom úgy ahogy írtad akkor elindul. A gyári fájlkezelő meg már mappa ikonja helyett BD ikonnal jelöli és azt megnyitva indítja is.
Megnézem majd azt a TSMuxert. PS3-hoz használtam utoljára...
Aztán akkor legyen minden ISO-ban :)

(#93) junkpod válasza DriftD1GP (#92) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz azért mert a filmek menü mediatar funkció, a video-fajlok meg fájl lejátszásához. Nem lehet, hogy ki van szedve a ripbol a BD menu?

Box's don't touch!

(#94) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Erről ZIDOO X9 valami tapasztalat vagy ajánlás?
Kapható itthon is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95) DriftD1GP válasza junkpod (#93) üzenetére


DriftD1GP
tag

A menü benne van de azt nem játsza le. Csak a lite BD menü használható.

(#96) c4 válasza DriftD1GP (#92) üzenetére


c4
őstag

BD liszensz hiánya miatt lehet ez a "probléma", emlékeim szerint úgy oldottam meg, hogy a film m2ts-ét áthelyeztem és a 00000.m2ts helyett átneveztem filmcím.m2ts-re. A filmhez tartozó mpls fájlt is félretettem, hogy ha a későbbiekben szükség lenne rá (pl: ISO készítésnél) meglegyen.

(#97) headhunter válasza Beni2360 (#94) üzenetére


headhunter
addikt

(#98) Beni2360 válasza headhunter (#97) üzenetére


Beni2360
félisten

:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#99) olladam


olladam
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában gondolkodtam, hogy be kellene szereznem egy okos dobozt.
Nézegettem már sok helyen, de kicsit félve nézem őket mert ezek nem a megszokott Sony, LG, Samsung ...
márkák és nem tudom hogy mit lehet elvárni minőségben tőlük.
A tv-m sajnos nem tudja kezelni azt az esetet ha az 1 terrás külső vinyót ráteszem és egy FULL HD-s filmet lejátszik ugyan, de ha tekerni akarok benne akkor vagy 15 sec mire előjön a média kezelő felület.

Ezért szeretnék venni egy ilyen "okosítót" ami külön áram forrásról megy és nem a tv-től nyúlja le USB-n keresztül.

Ezt néztem most ki : [link]
Amire használnám: Film nézés, netezés, (a játék nekem eléggé mellékes).
Ami miatt ezt néztem, hogy elég jó hardvernek tűnik valamint hogy magyarországi garancia van hozzá.

Ha tudtok hasonlót vagy megosztanátok a véleményeteket azt megköszönném.

Bocsi a hosszú szövegért, de ez fedi le kb. amit fontosnak gondoltam. :R

(#100) junkpod válasza olladam (#99) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem rossz az, csak nincs raktáron.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.