Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) DoItYourself válasza hedgehog (#1700) üzenetére


DoItYourself
addikt

Androidos Sony-n be lehet állítani a passthrough-t, az android hang beállításainál a digitális hangkimenetet Auto 1-re kell állítani, a Compressed-et pedig át kell tenni Normal-ra. Ezután a Kodi 16.1-ben be kell állítani a passthrough-t, engedélyezni a Dolby-t és a DTS-t. Még csak 6-os android se kell hozzá.
A 17-es Kodinál ez változni fog, egyelőre nem érdemes próbálkozni vele.
A függőleges nyújtás zoom helyett probléma a Sony-n is megvan, de ott ki lehet cselezni a képarány normal-ra állításával. Ekkor egy darabig működik rendesen a zoom, de ha átváltok tévére, akkor utána megint függőlegesen nyújt zoom helyett. Ez valamilyen Mediatek bug, azt írták a Sony fórumon. Philips tévékben is ez a SoC van?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1702) junkpod válasza hefa888 (#1697) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pontosan mit akartál átállítani? A hang atengedest kell bekapcsolni, a csatornák számát hagyd 2.0-n, az másra vonatkozik.

Box's don't touch!

(#1703) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

biztos az én tudásbeli hiányosságom de a kodi főmenüjében a "Filmek" és a "Zene" menü közé hogy tudom oda varázsolni a "Sorozatok" menüpontot? Sehogy se akar össze jönni... :F

[ Szerkesztve ]

(#1704) hedgehog válasza baandii (#1703) üzenetére


hedgehog
senior tag

két eset lehetséges, egyrészt ki van kapcsolva a skinben (nálam pl. az Amber skin van, ott külön menüpont van a főmenü elemeire), vagy nincs még sorozatkontent, mert utóbbi esetben sem teszi ki

-- aka p3d3str1an

(#1705) baandii válasza hedgehog (#1704) üzenetére


baandii
senior tag

a skinben nincs kikapcsolva most megnéztem. a sorozatkontent lesz a hiba, ezt hogy kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1706) junkpod válasza baandii (#1705) üzenetére


junkpod
nagyúr

Felveszel egy sorozatot a médiatárba.

Box's don't touch!

(#1707) baandii válasza junkpod (#1706) üzenetére


baandii
senior tag

ok, köszi megoldottam

[ Szerkesztve ]

(#1708) C. s. válasza Alfajiri (#1698) üzenetére


C. s.
addikt

...és junkpod:

Köszönöm! Elnézést, elfelejtettem írni, hogy W 8.1 (x64) alatt fut. Nem ragaszkodom a belső mentéshez, ha fájlkezelővel is megoldható. Meg fogom nézni ott, ahol írtad.

(#1709) Alfajiri válasza C. s. (#1708) üzenetére


Alfajiri
tag

Mivel semmi extrát nem használok, nekem csak ez a két fájl lényeges:

C:\Users\X.Y.\AppData\Roaming\Kodi\userdata\

(ahol X.Y. a felhasználói neved)

guisettings.xml (beállítások)

sources.xml (források)

Ha valami lényeges változás van a forrásoknál, kényelmesebb Windows szerkesztő programmal javítani. Ha véletlenül elszúrok valamit, egyszerűen visszamásolom.

(#1710) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

az megoldható vhogy hogyha egy mappába új film kerül be akkor automatikusan letöltse hozzá a borítót és az adatok?
ha jól tudom bekapcsoláskor van médiatár automatikus szinkronizálása de jelen esetben folyamatosan megy a box.

(#1711) hefa888 válasza junkpod (#1702) üzenetére


hefa888
csendes tag

Már mint az a bajom, h nem megy át a dolby illetve DTS 5.1 Minden 2.1 ben szól... :(

(#1712) DoItYourself válasza hefa888 (#1711) üzenetére


DoItYourself
addikt

#1701-ben leírtam a megoldást. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1713) hefa888 válasza DoItYourself (#1712) üzenetére


hefa888
csendes tag

Compressed az hol van? :)

(#1714) DoItYourself válasza hefa888 (#1713) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Sony tévé topikban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1715) hefa888 válasza DoItYourself (#1714) üzenetére


hefa888
csendes tag

Ha a TV ém Automata 1 re van állítva akkor nem jó. fura sercegőőő hang jön ki. PCM ben meg kinyomja az 5.1 et :/

(#1716) hedgehog válasza DoItYourself (#1701) üzenetére


hedgehog
senior tag

igen, ugyanolyan mediatek, és sajna nálam még a képarány csel sem működött... sebaj, akkor így marad.

-- aka p3d3str1an

(#1717) DoItYourself válasza hefa888 (#1715) üzenetére


DoItYourself
addikt

Este megnézem, nekem mire van állítva, de az auto1 rémlik. Egyébként mi a típusa a tévédnek?
Most akkor működik nálad a passthrough ezek szerint?

hedgehog: nálam valami mindig elállítja, tegnap csak nyújtani tudtam a képet, akármit állítgattam. Fura egy bug.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1718) hefa888 válasza DoItYourself (#1717) üzenetére


hefa888
csendes tag

PCM re van állítva akkor minden jó.

55X8505C sony m van :)

(#1719) C. s. válasza Alfajiri (#1709) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, megnézem valamikor. Eddig még nem jutott rá időm. Igazad van, egyszerűbb egy xml fájlt szerkeszteni, mint a menüben barangolni. Eléggé összetett. Majd látom, hogy boldogulok vele. :)

(#1720) DoItYourself válasza hefa888 (#1718) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nálam Automata 1-re van állítva a digitális kimenet, és így működik jól a passthrough, az erősítő jelzi a többcsatornás forrást. A tévé egy Sony 55-W808C.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1721) Pupi1973


Pupi1973
csendes tag

Sziasztok!

Friss Himedia H8 Plus tulajdonos vagyok.Kérdésem lenne a KODI-val kapcsolatban.

Synology 211J NAS nfs megosztásán keresztül szeretném nézni a filmjeimet.
Wrapper és Kodi feltelepítve. Wrapper playeren keresztül nem játssza le a filmeket, kilép az alkalmazásból. Kodi lejátszójával pedig nincs HD hangom.Viszont USB-n keresztül van hd hangom a Wrapper playeren keresztül.
Ezek a verziók vannak feltelepítve:
Wrapper-1.0.1_HMD_0628_Release.apk
Kodiból több verziót is kipróbáltam, most a 17RC3 van fenn.

köszi előre is

üdv

(#1722) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Érdeklődnék milyen TV okosító ajánlott 10000Ft-ig bezárólag?
Előre is köszi.

üdv
szabi

(#1723) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy kis tapasztalat:
Most használtam először a Back-Up Add-On-t és úgy tűnik mindent elmentett, csak az Add-On-ok beállításait nem (pedig be volt jelölve). A Simple IPTV-t újra kellett engedélyezni és a stream forrás is kitörlődött belőle és a beállításai is visszaálltak default-ra. A Yahoo Weather-ből is kitörlődött a Location. Valamint a KODI Settings->International-ben is default-ra állt a Location (ami elég fura, mert amúgy a Settings-ben minden egyebet elmentett). :F

Ami kérdésem lenne: nem lehet megoldani, hogy a KODI egy hálózati forrásból töltse be a háttérképet?! Elég alap és érthetetlen hiányosság, ha nem.

(#1724) huliganboy válasza -szabi- (#1722) üzenetére


huliganboy
addikt

Szerintem olyan nem lesz ami nem lesz problémás.... Eazycast és társai vannak, de járt már nálam pár ilyen és mind szenvedés volt. Vegyél inkább 905/905x esetleg 912 processzoros vasakat. kb 15+ tól már vállalhatóak vannak! Nézz át ide szerintem!

(#1725) dugynok


dugynok
senior tag

CS problémák megoldása:
1; Repoból nem telepíthető most nálam sem (win7), de külön a plugin zip-et letöltve sikerült.
2; Fagyásokat a csatornalista lekérésnél úgy oldottam meg, hogy egy másik mappát adtam meg, hogy hova töltse le az m3u filet. Így működik, nincs fagyás.

(#1726) -szabi- válasza huliganboy (#1724) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia, valóban célszerűbb ott érdeklődni, köszönöm.

üdv

(#1727) Yoker78


Yoker78
csendes tag

Sziasztok. Ha 905x es android boxra felrakom a librelec-et akkor a távirányító nem fog működni?

(#1728) DoItYourself válasza Yoker78 (#1727) üzenetére


DoItYourself
addikt

Általában nem szokott gond lenni vele. Az S905 lejátszóknak van külön topikja, olvasd el az összefoglalót. LibreELEC infók a 60.-as ponttól kezdve találhatók ott.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1729) Yoker78 válasza DoItYourself (#1728) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Köszi!

(#1730) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

beszereztem egy MINI M8S II típusú lejátszót, amire feltelepítettem a KODI 16-os verzióját, alapjába mindenre rájöttem, ami eddig érdekelt, bár biztos lesz még kérdés, viszont azzal nem tudtam eddig mit kezdeni, hogy a Yatse android-os távirányítón az egér kurzort sehogy nem tudtam életre kelteni. Van lehetőség arra, hogy ne csak a 4 irányú navigációs gombokkal közlekedjek, hanem átváltsak az egérre és azzal irányítsam a KODI menüjét? Néztem, hogy akár vezeték nélküli egérrel vagy pl I8-as egér-billentyűzettel is lehet irányítani, de egyelőre nem adnék ki pénzt ilyenekre, ha telefonnal is meg lehetne oldani. Még egy kérdés, hogy létezik-e az, hogy egyik USB-be USB hub-ot dugok és abba pedig vezeték nélküli egér vevőegységet és pl HDD-t és ezeket egyszerre kezeli az eszköz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1731) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tegnap azzal fogadott a KODI, hogy indítás után, hogy valami hibát írt ki a Backup Add-On-ra a jobb alsó sarokban. Azt hiszem valami update hiba lehet, mert mikor megpróbáltam próba képen update-elni akkor szintén ki írta ezt a hibát. 1.6-os van fent és az update 1.8-ast jelez. 3 lehetőségből update-elheti, az első a Repository, erre dobta a hibát, a másik kettő meg valami Local archive.?! :F

Csak kérdezném, hogy tapasztalta e valaki ezt a hibát. Ja, és a 16.1-es Jarvis van fent.

Elvileg megnéztem a Log-ot, de nincs benne semmi erről.

[ Szerkesztve ]

(#1732) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Hali! A KODI v.17 -ben nem találom azt a menüpontot, ami a Filmeknek a borítóit letöltené a netről és a listázáskor egymás után Jukebox szerűen megjelenítené. Csak a szöveges címlistát mutatja... A Zenéknél amikor betallóztam az elérési helyet ott utána automatikusan egyből megcsinálta.
Még egy kérdés a Főmenűben a bal oldalon (ami úgy kezdődik, hogy Filmek, Sorozatok stb.) véletlenül kitöröltem a Filmek címszót, és nem tudom visszaállítani... Újra kell telepítsem a KODI-t vagy valahol van valami eredeti beállítás visszaállítása?

(#1733) junkpod válasza Vicarious1 (#1732) üzenetére


junkpod
nagyúr

kérdésedben a válasz. Videok/fájlok nézet nem Jukebox nézet, arra a médiatár "Filmek" menupontja való. Ha kitörölted akkor próbáld meg ott visszarakni ahol törölni tudtad (felszín beállítások)

Box's don't touch!

(#1734) alázógyík válasza junkpod (#1733) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Egy gyors segítség kellene.
Minden leírás a filmeknél és sorozatoknál angolul jelenik meg, a címek viszont Magyarul.
Minden beállítás a Kiegészítők/Film Információk menüben akár a"the Movie Database"-ben vagy az "Universal Movie Scraper"-ben Magyarra van állítva, ill. elsődleges nyelv is az. De nekem mégis angolul írja le a film történetét. Miért?
Kodi 17 utolsó verziója van fent.

(#1735) junkpod válasza alázógyík (#1734) üzenetére


junkpod
nagyúr

nincs v17-esem, mivel RC3 még csak, akár bug is lehet, vagy az addonok még nem kompatibilisek a 17-essel...

Box's don't touch!

(#1736) alázógyík válasza junkpod (#1735) üzenetére


alázógyík
őstag

Akkor szopóka... :U

(#1737) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van valami megoldás szerintetek arra, hogy a Kodi háttérbe szorításakor is menjen tovább a videó/szüneteljen a lejátszás? Mert most, ha például kapok egy hívást, teljesen kilép a Kodi a filmből és kereshetem ki újra, meg tekerhetek oda, ahol tartottam...

Köszi! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1738) hacseki válasza DoItYourself (#1701) üzenetére


hacseki
tag

Hol van az a sony fórum ahol kodival foglakoznak?Tudnál adni 1 linket.

(#1739) blakey válasza hacseki (#1738) üzenetére


blakey
titán

Mivel azokon a Sonykon Android fut így ez a megfelelő topik. Tehát androidos Kodival itt foglalkoznak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1740) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
települt a lejátszómra a 17-es kodi (himedia q5 pro 2.0.1. fw).
a filmekhez szépen leszed minden infót, a sorozatoknál ugyanarra a könyvtárra nem csinál semmit mint amire a 16-os legalább megpróbált vmit. Igazából az sem tudott infót leszedni de legalább működött h melyiket néztem, stb.
Most azt látom h megadom a könyvtárat (NAS) és fut az infócsík h keres a sorozatokhoz de amikor végez akkor üres a Sorozatok rész, még a sima könyvtárakat sem tudom tallózni...
Mit néztem be h nem megy? külön a fájlokban kell kurkásznom h tudjak nézni sorozatot.
A 16-osban feltettem a kodi-plexet mert az szépen kezelte a sorozatokat de a 17-esben telepítem és nem fut a legújabb plex, a régebbit meg nem engedi telepíteni mint a 16-os.
Hagyjam egyelőre a 17-est aztán majd javítanak rajt?
előre is köszi.

(#1741) junkpod válasza péjé (#1740) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz a plexhez, akkor nézd meg, hogy van-e alapból sorozat infó scraper telepítve és jól van-e beállítva.?

Box's don't touch!

(#1742) junkpod válasza hacseki (#1738) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem DIY kolléga kimerítő választ adott a problémádra. Ha van más kérdésed is, tedd fel.

Box's don't touch!

(#1743) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,
van arra valamilyen mód, hogy a külső HDD-ről indított film/sorozat rész befejeztével automatikusan elinduljon az utána következő film/epizód, nyilván ugyanazon mappán belül lévő fájlokról van szó. Nézegettem, keresgéltem mindenhol a beállításokon belül, de nem találtam rá megoldást. Még az is eszembe jutott, hogyha létezik alternatív lejátszó program, ami az alap média lejátszó helyett használható, akkor az megoldhatná a problémát. Van egyébként telepíthető lejátszó. Ja, LibreElec rendszerről és nem Android-ról beszélek ;)
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#1744) péjé válasza junkpod (#1741) üzenetére


péjé
őstag

Sajna továbbra sem talál semmit a scrapper...leszedtem többet is, The TVDB, XEM, Movie database...nem állítok nyelvet, semmit csak megadom az útvonalat, kérem a frissítést, lefut és semmi...:-)
A plex meg ráadásul nem elérhető perpill...
visszaraktam a 16-os kodit, ue. a helyzet. A sorozatok könyvtáramban nem változott semmi...lehet nem iszom rendesen v. ilyesmi...

(#1745) blakey válasza Pendragon911 (#1743) üzenetére


blakey
titán

Sorozatoknál egyszerű, rámész az első részre amit nézni szeretnél, megnyomod a Menü gombot vagy hosszan az OK-t és megjelenik egy menű ahol kiválasztod a Lejátszás innen opciót. Filmeknél is működik. Vagy a Beállíások alatt valahol van egy olyan lehetőség, hogy következő film automatikus lejátszása.

(#1744) péjé
Valamit nagyon rosszul csinálsz, hogy nem szed le semmit, nekem az összes sorozatomat megtalálja és még csak bűvészkedni sem kell. Írd le, hogy pontosan mit csinálsz, esetleg képekkel is illusztráld és hátha kiderül a hiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1746) junkpod válasza Pendragon911 (#1743) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vagy menü gombbal inditod és a lejátszás innen almenuvel.
Vagy beállítások, lejátszás, videó, következő automatikus lejátszása.

Box's don't touch!

(#1747) junkpod válasza péjé (#1744) üzenetére


junkpod
nagyúr

Így csinálod?
Videó, fájlok, hozzáadása, betallozod, típus megadás: sorozatok, ok.

Box's don't touch!

(#1748) gyeniko


gyeniko
őstag

Kedves fórumtársak! Tudtok olyan androidos boxot, amelyen tökéletesen működik a Horizon Go és a Digi Online? Nekem van Nexbox A95X-m, ezen nem fut a Horizon Go, de a Digi Online igen.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1749) DoItYourself válasza gyeniko (#1748) üzenetére


DoItYourself
addikt

Beelink GT1 (Amlogic S912, Android 6.0) erre ketten is írták, hogy megy rajta a UPC Horizon Go: link1 link2

A Digi online-t te magad is írtad, hogy megy, itt van még egy visszaigazolás.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1750) gyeniko válasza DoItYourself (#1749) üzenetére


gyeniko
őstag

Nagyon köszönöm! :R

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.