Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47851) #64905664


#64905664
törölt tag

Sziasztok.
Két napja vásároltunk egy Hp laptopot a szomszédasszonynak és én a tapasztaltabb próbáltam rá Linux Mintet telepíteni. Az anyagiak miatt esett erre a választás, már ez is sok volt neki.

[link]

Tizenegy éve Linuxozom mellette soha Windows, csak előtte 3 év Xp. Kezdtem a 6....valahanyas ubuntu verzióval, most a 18.2-es Sonya Mint, cinnamon van az én asztali Pc-men. Az asszonykának elenyésző dolgokra kellett a laptop. A Linux verziókat mindig egyedül telepítettem, soha nem volt hiba. De azért amatőr vagyok.

Tegnap este elkezdtem a 18.2-es Mint XFCE-vel a telepítést és semmi váratlanra nem gondoltam. Kb a háromnegyedénél lefagyott, semmi sem működött csak erőszakos módon lehetett leállítani. Ezt mégegyszer eljátszotta, majd próbálkoztam a 18-2-es Mint cinnamonnal is amely az asztali gépemre hibátlanul települt és működik azóta is. Most ez is az előbbi módon járt el, ugyanott lefagyott minden. Jelzem, UEFI módban telepítettem hozzá sem nyúltam csak a biosban elindítottam a helyes boot módot. Az én gépem 2.5 éves és az is mindig UEFI módban telepít, hiba nélkül.

Tehát ezzel is lefagyott és ugyanazt írta ki nem tudok angolul de a Grub 2-vel volt baja, a Supportot is írta sajnos nem írtam ki a teljes sort. Minden lefagyásnál ezt játszotta el. Tehát 11 éve soha így nem jártam egyetlen Linux vállfajával sem.

A gépemen OEM Pro win 10 van jogos. Teljesen elkeserített a kudarc ezért fogtuk ezt a telepítő lemezt és elindítottuk vele a telepítést, mégpedig a Home változatát kinyerve. Simán, hiba nélkül lefutott azóta is működik természetesen kulcs nincs hozzá, kint a vízjel a szokásos....Éppen emiatt akartam a Linuxot, hogy ott semmi baj, az asszonykának meg alig kell valami a laptop gondoltam teljesen megfelel majd neki.

Elnézést, hogy így körül írtam nagyon sok fajta ubuntut majd mintet telepítettem probléma nélkül. Ha lenne valami tippetek nagyon megköszönném persze mindenhogy köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#47852) Pyttawrx válasza #64905664 (#47851) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
32 vagy 64 bit linux ment rá?

Itt vannak infok:

https://linuxmint.hu/hir/2017/06/megjelent-a-linux-mint-182-sonya-xfce-es-kde-beta-kiadasa

Megjegyzések
A 64 bites ISO lemezkép elindul BIOS és UEFI üzemmódban is.
A 32 bites ISO lemezkép kizárólag BIOS üzemmódban indul el.
A 64 bites ISO lemezkép használata ajánlott az összes modern számítógép esetén, amelyet az elmúlt tíz évben került forgalomba.

Hátha ez segített

(#47853) #64905664 válasza Pyttawrx (#47852) üzenetére


#64905664
törölt tag

Szia, 64 bites és az említett saját PC-mtől kezdve (2.5 éve) minden csakis 64. :) És az említett laposban SSD 128 GB-t van. Az én gépemben 2 SSD van és simán megy minden Linux.

[ Szerkesztve ]

(#47854) maxima válasza #64905664 (#47853) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Én ebben a felállásban nem erőltetném sem az UEFI-t sem a GPT partíciós táblát,
teljesen jó a BIOS (legacy) mód.

Üdv.

(#47855) Pyttawrx válasza #64905664 (#47853) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legacy-t erőltetném én is, de mikor írod ki Akkor is ebben a módban írd. Rufus programal szoktam.

(#47856) #64905664 válasza Pyttawrx (#47855) üzenetére


#64905664
törölt tag

Köszi a válaszokat, ki fogjuk próbálni a tanácsokat.

Közben gugliztam egyet és rájöttem, hogy többfajta laptopokon is és nagyon sok tulajdonosnál fenn állt ez a hiba évek óta viszont egyetlen lelkendező fórumozót sem láttam, akinek megoldódott volna. Ez elszomorító. Sőt, amikről írtatok azokat a módozatokat is próbálták de mindig lefagyott a gép utána is telepítéskor. :(

(#47857) hódmaci válasza #64905664 (#47856) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Én meg ezen módszereket szoktam választani a kiírásra.

Nekem van több HP elitbook is. Sajnos alá kell támasztanom a észrevételedet miszerint
"többfajta laptopokon is és nagyon sok tulajdonosnál fenn állt ez a hiba"
Van amelyikre szó nélkül fölment a Mint, van amelyikre a mai napig nem.
Mondjuk a telepítés lefutott mindnél soha nem "fagyott" ki Na de aztán az első újraindítás....................
Az 745 g3 is szenvedett vele de aztán kapott egy BIOS frissítést és láss csodát........'Föttög' rajta :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47858) Dhampir


Dhampir
félisten

Németországi ügyfeleknek HP laptop vásárlását és regisztrációt követően 50 Eurót utal vissza a HP:

(#47859) atomanti19 válasza Dhampir (#47858) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Milyen okból kifolyólag? :D

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#47860) Dhampir válasza atomanti19 (#47859) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán vásárlásból? :)
Csak belebotlottam a Cyberporton és érdekesnek találtam. Ilyesmi szokott lenni Magyarországon is? :F

Érdekes, ha jól emlékszem rá, idehaza pár évvel ezelőtt volt olyan akció, amikor 3 év helyett 5 év gyártói garanciával adták valamelyik ProBook típust.

(#47861) atomanti19 válasza Dhampir (#47860) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Itthon nincs nagy divatja az ilyesminek. Olyat láttam párszor, hogy a viszonteladó toldja meg 1-2 évvel a gyári granciát. Egyébként a gyártói Hp(Dell is ilyen nem?) garival, pl tényleg házhoz megy a szervíz? júli. 20-án járt le a 840 G2-m garija :/

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#47862) Dhampir válasza atomanti19 (#47861) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak akkor, ha helyszíni garanciás, egyébként futár viszi el HP esetében, vagy beviszed valamelyik kijelölt szervizbe.

Garanciahosszabbítás vásárolható megadott HP laptopokhoz, HP Care Pack néven, ha jól rémlik.

(Dell esetében Next Business Day garancia szól az üzleti-, és ezen túlmenően az XPS és Alienware gépekre, az Inspiron és Vostro már "becipelősek".)

[ Szerkesztve ]

(#47863) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy rokonom fordult hozzám egy olyan problémával, hogy a HP laptopja egyik pillanatról a másikra nem tölt.
Világít a kis led jelző, azt mutatja, hogy töltő csatlakoztatva, de nem tölt. 0%-on marad végig.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Gondolom az aksi, azért nem döglik meg egyik-pillanatról a másikra. Ráadásul nincs 1 éves a gép.

(#47864) Gus válasza galaxys80 (#47863) üzenetére


Gus
aktív tag

Gyorsan vigye szervizbe, ha még nincs egy éves. Az akkura egy év garancia van, nem véletlenül. Amúgy de! El tud romlani egyik pillanatról a másikra.

(#47865) bajuszatti válasza galaxys80 (#47863) üzenetére


bajuszatti
tag

Az én notebookom már 3 éves, és megért már egy akkucserét. A második akku is sajnos kuka. Ugyanaz a helyzet, mint nálad.

(#47866) galaxys80 válasza Gus (#47864) üzenetére


galaxys80
veterán

(#47865) bajuszatti

Köszönöm. Akkor megy a szervizbe.

(#47867) Dhampir válasza galaxys80 (#47863) üzenetére


Dhampir
félisten

Habár már megírták a helyes lépést, csak megemlíteném, hogy néha előfordul akkumulátorcsere miatti visszahívás is a HP részéről, például idén év elején is előfordult pár típus esetében; lásd ezen a honlapon.

HP Notebook PC Battery Pack Replacement Program

Termékcsere programok és termék visszarendelések

(#47868) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nincs valakinek a közelemben (Corvin negyed) vagy akár kicsit távolabb EliteBook 8470w vagy 8470p gépe egy teszt erejéig?
Nekem 8470w van, és azt csinálja, hogy ugyan az akkumulátor teljesen töltöttnek tűnik, amint kihúzom az adaptert, lekapcsol. Emellett, mikor újra csatlakoztatom, akkor meg magától elindul, néha checksum error-t is dob. Szerintem az alaplap kuka, de az is lehet, hogy az akkumulátor adta meg magát.

Köszi!

(#47869) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biosba mit ír az akksira?

(#47870) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47869) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Megnézem, ha hazamentem, de szerintem ezeknek nincs semmijük sem a BIOS-ban a battery állapotáról, legalábbis nekem nem rémlik.

(#47871) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha alaplap, akkor az rész ami kommunikál az akksival azt kell cserélni, kb 610e

(#47872) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47871) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

610 ezer? :D Abból veszek 6 másikat.

(#47873) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Hp laptopra nem tudok telepíteni Win 10 pro 64-et.

Freedos van rajta. Formázás után hibát ír ki.
256SSD van benne.

A kijelöltlemez MBR partíciós tábláttartalmaz.

EFI alapú rendszerben a Win csak
GPT lemezre telepíhető!

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#47874) Peter Kiss válasza p2pp (#47873) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Amikor elindult a Windows telepítő, akkor:

Shift+F10 - elindul egy parancssori ablak

És innentől DISKPART: https://forum-en.msi.com/index.php?topic=163500.0

(#47875) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47869) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

UEFI tesztrészlegben semmi nincs az aksira, cserében lefuttatam a windows-ost, azt mondja, minden rendben... Aha...

(#47876) p2pp válasza Peter Kiss (#47874) üzenetére


p2pp
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes útmutatást!
Már fel is ment a Win 10 pro 64!
Mint a villám!

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#47877) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#47875) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Megnéztem a Hp Support Assistant battery check-kel is, minden rendben, azt mondja, de a gép ettől még nem megy akkumulátorról.

(#47878) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47877) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra következtetek, hogy ez lap hiba lesz, leggyorsabb teszt, ha másik akksit beteszel teszt erejéig (persze márha épp van egy a közeledben).

(#47879) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47878) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ezzel a lendülettel jöttem én is a topikba.
Azt még elfelejtettem, hogy a CMOS elem ellenére is elfelejt ugye dolgokat a BIOS, szóval igazából innentől egyértelmű a dolog.

(#47880) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Probook 650 G1-nél lehet állítani a töltési küszöbértékeket?
Pl. a DELL-nél van amelyiknél BIOS-ban, Lenovonál Windows alatt. Ez egy jó akkukímélő dolog. Nem 100%-on tartja az akkut, és ez ha hálózatról használom hasznos tud lenni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47881) Peter Kiss válasza embe (#47880) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Tippre ebben is 95% körül van tartva, 5 fajta EliteBook-ot ismerek, azoknál így megy, a ProBook sem hiszem, hogy eltérő lenne ettől.

Dell-nél én is láttam ezt, nem is értettem, miért nem égetik bele ezt az apróságot, übergáz. :U

(#47882) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mennyi a BIOS elem értéke? pontosan mennyit mérsz? :)

(#47883) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47882) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Most tettem bele másikat, ez úgy látom, megoldja azt, hogy ne kapcsoljon be amint töltőn van, illetve nincs CMOS error, eddig jó. Akkumulátorról még mindig teljesen kuka, nem indul, vagy leáll, amint kihúzom az adaptert.

(#47884) embe válasza Peter Kiss (#47881) üzenetére


embe
nagyúr

Még attól is kevesebb lenne az ideális. Egy T430-nál, amit most éppen használok, 75-80%-ra van, ebben a tartományban tartja. Ez egyénileg kalibrálható.
Kár hogy itt ilyen nincs.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47885) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

igen ha rossz a bios elem, akkor indul egyből, onnan lehet tudni, hogy azt cserélni kell

(#47886) SeniorTilla válasza embe (#47884) üzenetére


SeniorTilla
veterán

60% a legoptimálisabb, a Lenovo-nak is van ilyen beállítása

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#47887) embe válasza SeniorTilla (#47886) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet ilyen beállítása, de az alap miről indul a program az 80%.
De sajna az eredeti felvetésen nem változtat.... vagyis hogy a HP-nak nincs.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47888) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok. Van egy HP 840 G4-em, ezen volt alapból egy aktivált windows, ha jól tudom üzleti gépekhez adnak jogtiszta windowst. Nem is ez a lényeg, szeretém újratelepíteni a gépen a windowst usb-ről, közben formáznám az ssd-t is, szóval szeretnék egy teljesen tiszta lapot. Ezt a legkönnyebben hogys tudnám megcsinálni? Őszintén szólva kicsit elvesztem a HP Support kavalkádban.

Üdv, köszi

(#47889) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Van egy HP Probook G450-es noti, jelenleg win8-al.
Szeretnék rá 7-et vagy 10-et pendrive-ról telepíteni.
Sajnos hiába dugom be és hiába választom ki a biosban a boot sorrendet, csak a win8-at tölti be az SSD-ről.
Próbáltam már UEFI és Legacy módban indítani, próbáltam formázni a pendriveot FAT32 és NTFS-re, de nem értem miért nem akarja onnan betölteni és elkezdeni a telepítést.
Ehhez szeretnék segítséget kérni.

F9 / F10-ben is kutakodtam már eleget, fast bootot is kiakapcsoltam biosban, de sehogy nem indul a telepítés.

Mit tegyek?

Köszi! :R

(#47890) p2pp


p2pp
őstag

Nekem így bejött.

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/15088/windows-create-installation-media

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#47891) mrbego válasza djg (#47889) üzenetére


mrbego
aktív tag

Próbáld a pendrive-ot olyan usb csatlakozóba dugni ami sima 2.0-ás, a 3.0-ás csatlakozóknál előfordulhat, hogx néha nem találja bootoláskor a pendriveot.

Üdv, P

(#47892) djg válasza mrbego (#47891) üzenetére


djg
aktív tag

Ezen csak 2.0-ások vannak, de többet is kipróbáltam.
Egy másik, Toshiba típusúval is ugyanez a gond és ugyanez lenne a szándék.
Ott azt javasolták, hogy Rufussal tegyek fel a pendrive-ra, ne csak úgy sima másolással.

(#47893) embe válasza djg (#47892) üzenetére


embe
nagyúr

Te csak simán rámásoltad az ISO fájlt? :Y Így nem is fog menni.
Jól mondták valóban. A Rufussal készíts telepítőt, úgy működni fog.
Még egy dolog: A vinyó vagy ssd milyen partíció séma szerint van inicializálva? MBR vagy GTP?
Ezt tudnod kell, mert ezt be kell állítani amikor a telepítőt készíted. De én a GTP-t javaslom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47894) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A HP ProBook 450 G5-ről olvasható egy videóval is megspékelt teszt, hátha valakit érdekel:

HP ProBook 450 G5 teszt és tapasztalatok – avagy pokoli hőség a ház alatt!

Videó

(#47895) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47871) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

És melyik az a rész?
Mit kell cserélni?
Hol csinálnak ilyet?

(#47896) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet nem jól fogalmaztam, csak az állításod erősítettem meg, ha töltőre téve indul a gép, akkor igen a BIOS elem csere érett. :)

(#47897) carrilboy válasza Dhampir (#47894) üzenetére


carrilboy
csendes tag

Nekem 450 G5 van,és nem melegszik.
Igaz,i5-ös procival, meg nvidia nélküli. Szóval szerintem nem típushiba,lehet hogy csak az i7+dedikált vga kombó okozza a melegedést.
Amúgy meg az hogy stresszteszt alatt felment a proci 83 fokra...mert mégis mennyin kéne lennie,30 fokon?!

[ Szerkesztve ]

(#47898) Dhampir válasza carrilboy (#47897) üzenetére


Dhampir
félisten

Feltehetően, a videóban is utal a többféle konfigurációra, ha jól emlékszem.

Egyébként az alsó perem nem vágja a csuklódat? :F
Nekem már a G4-nél is kissé élesnek tűnt a szegély.

(#47899) Peter Kiss válasza Pyttawrx (#47896) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Amire válaszoltam, az nem az a HSZ-ed... Abban azt írtad, cserélni kell azt a részt, ami az alaplap-aksi-töltő hármast fogja össze, gondolom, ami a váltásért felel.
Echo módot detektáltam én is, csak, ha effektíven nem tudsz segíteni, akkor kevésbé tapasztaltakat könnyen összezavarhatsz ám.

(#47900) Pyttawrx válasza Peter Kiss (#47899) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah igen látom már bocsi:
Az egy chip vagy eprom, én is el szoktam vinni egy ismerőshöz, akik ilyennel foglalkoznak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.