Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) runner 125 válasza zsoltee10 (#29450) üzenetére


runner 125
nagyúr

Erről nem tudok nyilatkozni, mert mindkettőre lemezfelnit vettem. Igazából ezt a pár hónapot kibírom a lemezfelni látványával, noh és azt nem sajnálja az ember, ha a hó alatt kátyút fog, vagy bármi oknál fogva megsérül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29452) Integra válasza runner 125 (#29438) üzenetére


Integra
titán

száraz jéggel is letudják pucolni az egész autó alját patika tisztaságúra, igaz, kicsit költségesebb mint a körömkefe :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29453) LógaGéza válasza LógaGéza (#29430) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valaki erre? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29454) tboy93 válasza LógaGéza (#29453) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lemezfelnire nem nagyon megy fel szerintem semmilyen "közép". :(

(#29455) LógaGéza válasza tboy93 (#29454) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát akkor lehet ez lesz a vége...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29456) Integra válasza LógaGéza (#29453) üzenetére


Integra
titán

semmi baja nem lesz, hagyhatod így nyugodtan. de 4 használt gyári dísztárcsa 10e alatt megvan és nem fogod elhagyni sem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29457) Integra válasza runner 125 (#29438) üzenetére


Integra
titán

cx-3
ahhh, de mocsok jól néz ki... ebbe egy állandó awd és egy jó bivaly motor és... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29458) tboy93


tboy93
nagyúr

de miéééééért :O [link]

(#29459) Napfénysüti válasza Integra (#29457) üzenetére

Mazdáék tudnak egész jó formatervezőket alkalmazni. Ha lenne pénzem új autóra valószínűleg Mazdát vennék. :K

Més que un club!

(#29460) honda23 válasza VIBO (#29443) üzenetére


honda23
aktív tag

Szétmarja a só, ha nem mosod le folyamatosan télen a felniket.
Nekem mindegyik ilyen volt, mondjuk én így vettem, de ha baxtam lemosni, már meg is marta a festést.

Nagyon ajánlott télen vagy olcsóbb alufelni, vagy lemezfelni, ha nem számít a szépség.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29461) LógaGéza válasza Integra (#29456) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk a lemezfelni se gyári, mert GM (gondolom Opel) felni. Gondolom attól felmegy a Honda dísztárcsa, csak kérdés, hogy fog-e annyira tartani :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29462) runner 125 válasza Integra (#29457) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, nem rossz, mondjuk nekem a CX-5 is adja, bár ha már a gömbölyded vonalú SUV-okból kellene választani, akkor a 2011-ig (azt hiszem eddig volt még ez a külső) gyártott Outlander-re csapnék le. Az új, mostani már ebből is elfuserált lett. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29463) Winner_hun válasza zsoltee10 (#29450) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vacak volt a festék. Nekem se a gyári festés, se az utána következő házilagos nem vált le. Utóbbit 5 és fél éve követtem el.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29464) zsoltee10 válasza Winner_hun (#29463) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az lehet, a lényeg, hogy szétmarja a só. :)

(#29465) zsoltee10 válasza runner 125 (#29462) üzenetére


zsoltee10
addikt

Néztem ma én is az újabbat és olyan bumfordi, mintha karikatúra lenne. Ez tetszik: Outlander 2005

szerk: még nincs meg a CR-V, kezdek kicsit ideges lenni. 1 hete üldözöm az eladót és nem tud rám szánni fél órát, hogy megnézzem, kifizessem, elhozzam. Nem veszi fel a telefont, sms-re sem válaszol, éjjel ír (ha ír) egy-egy emailt. Ügyvéd a lelkem. ELhiszem, hogy elfoglalt, de hogy lehet ennyire bunkó? Már levette a hirdetést is. Elvileg mára volt megbeszélve, hogy megyek, majd hív. Autószerelő barátommal megbeszéltem, szabaddá tette a délutánját, mentünk volna. Se telefon, se sms, se email. Kezd elmenni a kedvem az egésztől. :(

[ Szerkesztve ]

(#29466) honda23 válasza Napfénysüti (#29459) üzenetére


honda23
aktív tag

Viszont a Mazdák és Nissanok megbízhatósága egyenlő a nullával...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29467) Winner_hun válasza zsoltee10 (#29464) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megnéznék egyszer egy só által szétmart felnit. Nem olyat amin esetleg némi oxidáció van. Az se számít amikor sérült a fényezés és esetleg azt kezdi ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29468) runner 125 válasza zsoltee10 (#29465) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez még az első gen Outlander tudomásom szerint. Szép, arányos, de inkább látok benne egy 4WD kombit (kicsit Subaru-s), mint klasszik SUV-ot.

Már akartam írni korábban is, amikor első körben említetted, h nem ér rá, nehéz elérni, nem veszi fel a telefont. Az ilyen eladót én telibe szarnám. Sok ember fordítva ül a lovon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29469) zsoltee10 válasza runner 125 (#29468) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szűk a kínálat, nagy urak a CR-V eladók.... :( de ez már tényleg bunkóság, amit művel. 2 embert tartott ma is sakkban, direkt mondtam neki még a múlt héten, hogy 7végéig kell a kocsi, utazunk és a feleségemnek akarnék vele örömet okozni, házassági évfordulónk lesz.

Nekem a 2gen Outlander se jön be. Közben megnéztem egy népítéletet, a 2.4 benzin aut 4x4 outlander 14l körül eszeget. :D Ennyit még jóbarátom V10 TDI Tuaregje se eszik, pedig az aztán meg tud indulni valahogyan, ha odalép neki.. :D

[ Szerkesztve ]

(#29470) Napfénysüti válasza honda23 (#29466) üzenetére

Akkor az lenne a legjobb ha összeállnának a Hondával és végre kapnánk jó és szép autókat. :D

Més que un club!

(#29471) zsoltee10 válasza Winner_hun (#29467) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem azt mondom, hogy atomjaira bontja a só, hanem, hogy megmarja a fényezést jó eséllyel, és olyan randa lesz, hogy ihajj.

(#29472) m3tr0 válasza zsoltee10 (#29465) üzenetére


m3tr0
senior tag

A helyedben hagynám is azt az autót. Bármennyire is tetszik.
Jó,hogy nem könyörög majd neki az ember,hogy adhasson érte 3 millió forintot...vicc.
Ezek után már csak csak azért sem venném meg.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29473) zsoltee10 válasza m3tr0 (#29472) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ez eddig oké, én is felkaptam a vizet, de semennyiért sincs alacsony futású CR-V. :(

(#29474) Winner_hun válasza zsoltee10 (#29471) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha rossz a fényezés akkor lehet. Amúgy nem. Mert ha mindenkinek megmarná arról szerintem már rég nagyon sokat lehetett volna olvasni. Meg szvsz akkor nem csak a felnin hanem a bódén is marná a fényezést. Továbbra is amellett vagyok hogy a rossz minőségű lakkot marhatja (azt is inkább akkor ha sérülés van rajta és akkor is inkább a lakk alatt levő festéket) de nem marja mindet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29475) tboy93 válasza zsoltee10 (#29465) üzenetére


tboy93
nagyúr

valszeg még nincs meg az új verdája és nem akar autó nélkül lenni... :(

(#29476) m3tr0 válasza zsoltee10 (#29473) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkor várni kell vagy keresni kell alternatívát.
Lehetőleg olyat, amit valóban el is akarnak adni és nem kell térden csúszva könyörögni érte.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29477) zsoltee10 válasza tboy93 (#29475) üzenetére


zsoltee10
addikt

3. autó ez a családban. Sokat dolgozik és közben leszar másokat. Nekem is vannak húzós időszakok, amikor 18 órát dolgozok /nap heteken keresztül. Olyankor viszont nem hirdetek kocsit. :)

(#29478) !Overdose! válasza LógaGéza (#29461) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az veszélyes. A GM felninek nagyobb a középfurata, így nem fekszik fel az agyra a felni. Elvileg műszakin sem mehetne át így. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29479) LógaGéza válasza !Overdose! (#29478) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez érdekelne engem, hogy hogyan lehet kideríteni, hogy mekkora a középfurat, ugyanis nézegettem én nagy erőkkel, de szemre úgy látom, mintha rajta lenne...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29480) !Overdose! válasza LógaGéza (#29479) üzenetére


!Overdose!
őstag

56,6 a 4x100-as Opeleké, ami 0,5 mm-rel nagyobb, mint a Hondáé. Ezt szemre még nem veszed észre, de már elég lehet ahhoz, hogy ne lássa el a feladatát sajnos.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29481) LógaGéza válasza !Overdose! (#29480) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez most nagyon boldoggá tett. Akitől vettem, az biztosított róla, hogy tökéletes rá, nem kell félni tőle, jó lesz az, akkora, amekkora kell :(((
Ráadásul ekkora mérethez tehermentesítő sincs...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29482) Integra válasza zsoltee10 (#29465) üzenetére


Integra
titán

mondom akkor miért nem lett volna neked jó ez az outlander, mi a baja (legalábbis a turbonak):
- nevetségesen kicsi csomagtartó, egy másfél literes palackot sem lehet állítva betenni úgy, hogy a csomagtér rolót helyére akarod húzni, ugyanis teljes értékű pótkerék elviszi majdnem a csomagtartó felét.
- érezhetően kisebb mint a crv, de azért 4 ember kényelmesen tud utazni benne
- kevésbé is felszerelt mint a crv
- botrányosan szar gyári fék
- iszonyú masszív, ugyanakkor nagy sajnálatomra lassabban, nehézkesen kapcsolható váltó, szóval sosem lesz honda precíz szerkezet
és akkor mondom miben jó:
- made in japan, masszív, kb elpusztíthatatlan technika (az utolsó japán gyártás)
- úgy megy mint egy dührohamos baromállat (tovább izmosítható blokk gyári alkatrészekkel, ahogy a futómű és a fék is)
- állandó awd, nem holmi kapcsolgatós alibi awd, ennek megfelelően hajmeresztő dolgokra képes
- az egész autó a vezetésről szól, ez egy alibi suv, mint a forester xt, csak annál a teljesítménye ellenére is jóval kevesebbet fogyaszt és olcsóbb az üzemben tartási költsége.
- mokány, macsó, nem cicasuv, férfi autó a javából, aminek van kiállása, egyedi darab és ennek ellenére nem köpik le, nem irígy rá senki, inkább lesajnálják (hehe)
ha mégis marad, akkor gyári evo8-9 alkatrészekből tovább fogom építeni, futómű, motor+ecu, fék, váltó témakörben.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29483) zsoltee10 válasza Integra (#29482) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen a részletes elemzést! :)

Benzintemetőt amúgy se akarnék, tulajdonképp jobban örülnék egy precíz kis traktor motornak, 5L-es fogyasztással. ;] ;] ;]

(#29484) m3tr0 válasza !Overdose! (#29480) üzenetére


m3tr0
senior tag

Sorry,hogy bele vau-vau.
De az nem fél mm.
A hondáé 56,1 mm...ez meg 56,6mm. :D
Tehát tökéletes rá, még a VW 57,1 is simán rárakhatod mert az is a széleken fél-fél mm-rel nagyobb ami szinte elenyésző.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29485) Integra válasza zsoltee10 (#29483) üzenetére


Integra
titán

1600 kg, állandó awd, 2.0 turbo, 5sp manual, 120e km - kereken 10 liter az átlagom, azért ez nem rossz, mikor európai benzines 1.4 és 1.6-os vicc termékek mennek sokszor 8-9-10 liter (mennyi ilyet hallok ismerősi körben)..

olyan nincsen, hogy tankban ülsz, pár száz lóerő, és nincsen fogyasztása, az emberek valamiért imádnak hazudni maguknak :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29486) !Overdose! válasza m3tr0 (#29484) üzenetére


!Overdose!
őstag

Semmi gond, de nem értek egyet. Átmérőben 0,5mm, ami azt jelenti, hogy sugárban 0,25mm. Ez valóban nagyon-nagyon kevés, de véleményem szerint teljesen mindegy, hogy 0,25mm vagy akár a tízszerese a távolság. Ha nem fekszik fel az agyra, akkor nem látja el a feladatát bármilyen kicsi is valójában a rés a kerékagy és a felni között. Amit még jó lenne tudni, hogy mekkora tűréssel készülnek az agyak és a felnik. Ha viszonylag nagyobb a tűrés, akkor valóban megbocsátható lenne ez a 0,25mm, de van egy olyan érzésem, hogy ennél pontosabban készülnek ezek az alkatrészek. A másik dolgok pedig, hogy azt mondod, hogy még az 57,1 is belefér. Oké, de akkor hol húzzuk meg a határt? Mi az ami még belefér és mi az ami már nem? Miért?

Egyébként egy szezonon keresztül jártam én is aftermarket alufelnivel tehermentesítő nélkül és még itt vagyok, de nem gondolom, hogy ez lenne a helyes.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29487) zsoltee10 válasza Integra (#29485) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ja én nem akarom magam becsapni, 9-10 litert is bevállalok, de óvódábajárós autónak nem mindegy azért teljesen a fogyasztása. A 2.0 turbónak a 10 literes átlag teljesen jó, aszittem megeszik 12-14-et. :)

(#29488) m3tr0 válasza !Overdose! (#29486) üzenetére


m3tr0
senior tag

Jól látod, valóban kéne tudni egy tűrést.
A kérdéseidre sajnos nem tudom a választ, azt tudom,hogy én feltennék 57,1 felnit az autómra, de egy 59-est már nem. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29489) Integra válasza zsoltee10 (#29487) üzenetére


Integra
titán

annyit a forester xt nyel le, alaphangon megy 13-14 literrel és még nem játszottál. durva, hogy mennyit nyakal a boxer turbo, legalábbis alattam sem evett kevesebbet, de egy ismerősömnek pont ilyen xt a mindennapos autója és ugyanezt mondja. sehogy sem jön ki kevesebből.

jó lenne valóban, de számolsz, matek, hogy egy második, alacsony fogyasztású autót tartasz és úgysem jössz ki kevesebbre. 2 vagy több személy esetén van már ráció benne, amikor mindenképpen kell 2 autó. van egy nagyobb utazó autód, és van egy kicsi városi rohangálós és cseréltek egymás között a célnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29490) Jaffa75 válasza Integra (#29489) üzenetére


Jaffa75
őstag

főnökömnek egy ilyen 2,5 turbós forestere van, finom lábbal 13,7... :DDD (a múltkor ültem mellette Siófokig meg vissza,120-as könnyed sétánál is hozta a vastagon a 13-at!) Annyira meg nem is ment, amikor odavágott neki, igaz automata váltóval van szerelve.

(#29491) !Overdose! válasza m3tr0 (#29488) üzenetére


!Overdose!
őstag

Valld be, hogy VW felnit szeretnél a Hondára! :DD

Találtál már épkézláb Lupo-t?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29492) zsoltee10 válasza Integra (#29489) üzenetére


zsoltee10
addikt

Van egy 3,5t Fiat Ducato, egy 3,5t Pug Boxer, egy 2,9t Opel vivaro (ami ugyan 6 személyes is lehet, de általában kiveszem a hátsó üléssort, kvázi teherautóként használjuk), és ennyi. Abszolút nincs családi járgány, és jövőre szeretnénk 2. babát, akkor már a teherautóban sehogyse férünk el.

(#29493) honda23 válasza LógaGéza (#29481) üzenetére


honda23
aktív tag

Jól átbaxtak, mint engem az első hondámmal, én bbs felnivel jártam így, eredmény, kerékcsapágyas verda, és a tőcsavar sem szereti, alig tudtam leszedni róla az anyát, konkrétan rárázkódott....
Amit még utál a kerékcsapágy, a kisebb et számú felniket...

Szereznék a helyedben honda felniket.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29494) m3tr0 válasza !Overdose! (#29491) üzenetére


m3tr0
senior tag

Á, jó rá a gyári Vti kerék, meg a lemez télen.
Meg ha tényleg autócsere lenne akkor meg kár rárakni bármilyen felnit is sok pénzért.
Lupokat egyelőre vadászom de az is lehet,hogy Golf lesz. :DDD

mod:amúgy tudok 14"-os gyári Honda lemezt,ami az enyém volt eredetileg. A gumisomnál van, de nem tudom mennyiért adja.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29495) VIBO válasza m3tr0 (#29494) üzenetére


VIBO
őstag

Engem lehet érdekelne. Írj privit.

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#29496) LógaGéza válasza honda23 (#29493) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát majd max jövőre, idén biztos nincs keret rá... Úgy se fogok télen annyi sokat járni vele...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29497) honda23 válasza LógaGéza (#29496) üzenetére


honda23
aktív tag

Én mindenképpen cseréltem, mert téli bbs szettel vettem, ami ráadásul sómart volt rendesen.
Csak a nyári szettem egy hónappal később jött meg és került fel, addig a télit kellett használnom.
Amikor leszedtem, leesett magától, volt vagy két mm különbség is átmérőben...
Csak a négy csavar fogta, középen semmi sem...
Elcseréltem gyári 14-es honda acélfelnire ingyen átgumizással :)

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29498) runner 125


runner 125
nagyúr

Itt árulnak pont olyan felnikupakot, amilyenre szükségem van, de 8k.. úh, azért húzós 4 műanyag kupakért. Majdnem ennyi volt a 4 lemezfelni. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29499) Aladdin


Aladdin
senior tag

Na, bemutatták a '16-os ILX-et. Simán odabasz. Eddig sem volt ronda,most még kívánatosabb lett. És a lényeg. 2.4-es ED motor, 201 LE-vel, 8 sebességes DCT váltóval. Így kell ezt csinálni.
Cikk, képek...

(#29500) runner 125 válasza Aladdin (#29499) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép, de sok pontján Legend-et látok benne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.