Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) zolynet válasza EQMontoya (#29800) üzenetére


zolynet
addikt

Guminyomással mindig játszunk, nem gondolnám hogy amiatt van.
195/50R15 a 15" gyári vti felnin, zömében 1.6-1.8bár között megyük fel a pályára,
rendszerint 2.2-2.4bárral érkezünk vissza.
Inkább kellene egy vastagabb stabrúd (nagyon ritka) a jelenlegi helyett meg egy jóféle ASR. :K

Life is too short to stay stock!

(#29802) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

valaki ért ehhez?
az akkusarura kicsapódott salétromot muszáj eltávolítani vagy részletkérdés?
akkut cseréltem és maradt a sarun 1-2 folt - a kérdés hogy vesződjek vele, keféljem, wd-40ezzem, vuduzzam vagy lényegtelen?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#29803) jozefgucci1 válasza stifi (#29802) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mindenképpen érdemes letisztítani mert az még mindíg egy maró hatású anyag ami bármivel érintkezik azt megmarja . Kefézd le vagy mosd le aztán ha van zink spray akkor fújd le vele a sarukat. A vezetőképesség megmarad ,de nem marja meg semmi .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#29804) !Overdose! válasza stifi (#29802) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nyomj rá egy kis szénsavas ásványvizet és láss csodát!

tboy93: Mondjuk e te autódhoz nem is biztos, hogy létezik kompatibilis LSD-s váltó.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#29805) tboy93 válasza !Overdose! (#29804) üzenetére


tboy93
nagyúr

neha megfordul a fejemben, hogy kene egy jatszos auto emelle, de annyira sajna nem vagyok eleresztve :(

pedig lehetne behozni nemetbol egy 318-at es palyazasra megepiteni ;]

(#29806) m3tr0 válasza tboy93 (#29805) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én arra gondoltam a Civicet 318IS-re cserélném.Így,hogy nem kell dízelt vennem.
Csak a 318-cal sem lennék előrébb,max. az élvezeti faktor a hátsó hajtás miatt.
De nagyobb fogyi, alkatrészárak is mások, kasztnival ugyanúgy lennének gondok.

Nálatok is baszakodik a PH!?
Nem működnek a smiley-k meg a kódok.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29807) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Igen, csinálják..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29808) tboy93 válasza m3tr0 (#29806) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is a hatso hajtas miatt gondoltam csak ra, de en kizarolag jatszos autonak. A civiccel meg vagyok elegedve, nagy, kenyelmes, jol fogyaszt es jobban bizok a japan technikaban.

(#29809) m3tr0 válasza tboy93 (#29808) üzenetére


m3tr0
senior tag

Igen, nálam is ez van.
Teljesen elégedett vagyok a Civiccel.
Nagyon szeretem, egyedül most a lámpáimmal vagyok bajba,mert rohadtul nem látok velük,elvittem beállíttatni, de azt mondták,először políroztassam le őket.
Talán jövő héten odaérek.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29810) DeathAdder válasza m3tr0 (#29806) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jaa nekem is szarik :(((

(#29811) CB válasza ckerti (#29791) üzenetére


CB
senior tag

Nem kérdezted meg az asszonyt, mielőtt vetted a fejegységet, hogy mit szól hozzá?
Vagy nem kell annak mindenről tudni...... :DD
Egyébként ez androidos, vagy valami egyéb?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#29812) EQMontoya válasza tboy93 (#29808) üzenetére


EQMontoya
veterán

IS200, vazze! :)
Sperr, hátul hajt és J-vel kezdődik az alvázszám. ;)

Same rules apply!

(#29813) tboy93 válasza EQMontoya (#29812) üzenetére


tboy93
nagyúr

az kicsit horror arban, nem? :D

(#29814) EQMontoya válasza tboy93 (#29813) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az enyemet 1.75ert vettem 2012ben. Ma is kb. ennyibe kerul, ami ertelmes, sokkal lejjebb mar nem fog menni az ara.

Same rules apply!

(#29815) tboy93 válasza EQMontoya (#29814) üzenetére


tboy93
nagyúr

na, azer' mondom hogy sok :D 318-at nehany 100k-ert lehetne venni nemetbol, forgalomba se helyzeztetnem, kizarolag hobbi celra lenne, pl. kakucsring, hungaroring. Belsejet kiarulnam, ules legyen benne aztan csokolom :))

(#29816) EQMontoya válasza tboy93 (#29815) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mire sperred lesz benne, meg hazahozod, meg ilyenek, addigra lesz mondjuk 700ba. Hoztam be autót kintről, tudom: kell mégegy kocsi, amivel mész, tehát összesen a távolság háromszorosára fizetsz benyát. Meg szállást, két főre, valahol a németeknél, két osztrák matrica, stb, stb.
Igenám, csak minden pályanapra P rendszámmal akarsz menni, meg tárolni havi 10.000-ért egy bérelt garázsban? Mert utcán nem tárolhatod rendszám nélkül, hamar megb@sznak érte.

Szóval ez jól hangzik, csak nem jó. :) Arról nem is beszélve, hogy ha kevés rá a lőpor, akkor inkább tarts valami olyan autót, amivel néha ki lehet menni a pályára, de amúgy tudsz vele közlekedni, mint kettőt.
Lehet, hogy elsőre többe kerül, de hosszú távon olcsóbb lesz.

Ha meg hátsókerekes kell, és két autót tartalnál, akkor felejtsd el a 318IS-t. Egy közepes állapotú MX-5 NB 1.8-at vegyél inkább, az a hétköznapokban is fun, sperres, viszont Integrán-S2000-en innen mindenkit körbeautózol pályán.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#29817) tboy93 válasza EQMontoya (#29816) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van kert, utánfutón lehet vinni :D de az mx5 szimpi :K egy bajom van vele, szerintem nem férnék bele a 181 cm-el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29818) DeathAdder válasza EQMontoya (#29816) üzenetére


DeathAdder
veterán

A kis 126 lovas mx5 pályán leautózza s2000-et, vagy dc2 -t?

(#29819) EQMontoya válasza tboy93 (#29817) üzenetére


EQMontoya
veterán

181 vagyok én is, meg 90kg, és azért elférek benne.

DeathAdder: Egy mondatban két dolgot értettél félre. :) Az NB 1.8 140 paci, és pont az írtam, hogy azokon innen. Integrával gyorsabb leszel pályán, mint az MX5-tel, de ez nem is meglepő, az már azért teljesítményben egy kategóriával fentebb van.

Same rules apply!

(#29820) tboy93


tboy93
nagyúr

A picsába, elkezdtem nézegetni az mx5-öket, rákívántam :( :DDD 1M körül vannak értelmes darabok?

EQMontoya Pest megyében laksz? Egyszer vihetnél egy kört :U

[ Szerkesztve ]

(#29821) Napfénysüti válasza tboy93 (#29820) üzenetére

MX-5-öt bizony én is szeretnék, távlati céljaim között szerepel az az autó. :K

Més que un club!

(#29822) DeathAdder válasza EQMontoya (#29819) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én is úgy éreztem, hogy valamit félre értettem, ezért is kérdeztem rá :B
140 lovas mx5 -ről még nem is tudtam, na de jó pap is holtig tanul :R

[ Szerkesztve ]

(#29823) tboy93 válasza Napfénysüti (#29821) üzenetére


tboy93
nagyúr

még jó pár évig nem lesz gyerek, lehet most kéne beruháznom rá, különben 25 évig nem lesz rá alkalom kb :Y :DDD

(#29824) EQMontoya válasza tboy93 (#29820) üzenetére


EQMontoya
veterán

BP-n lakom, de nekem csak IS200-am van, meg 323 4wd-m, az MX-5 fateré. :) És sajna csak 1.6... Az se rossz, de pályára egyértelműen 1.8-at vennék, nagyobb tempónál érezhetően gyengébb, meg a 140 lóhoz már jól jön a sperr.

1 gugira necces. Sokat futott, de műszakilag értelmes állapotú lehet annyiért, talán.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#29825) m3tr0


m3tr0
senior tag

Én is néztem MX-5 -öt. De amit meg tudnék venni az a kínálat alja,továbbá csak két ülés van benne.
Szóval ha csak egy autó van a családban akkor az kevés. Hiába mondják,hogy nem...Tényleg, akkor vigyél el vele a gumishoz 4 db téli gumit felszereltetni. Tuti nem fér be.

Vagy ha elakartok menni valahová és mondjuk fel kéne venni egy havert,milyen ciki, eddig simán vittél 4-5 embert egy helyre..most meg max.2 fő.

Nálam ezért esett ki.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#29826) tboy93


tboy93
nagyúr

inkább átdobom a kérdést a másik topikba :B

[ Szerkesztve ]

(#29827) LógaGéza válasza DeathAdder (#29822) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most jut eszembe, láttam, hogy árultál ki alkatrészeket EP3-ról, hogy új cuccok kerültek rá. Tudnál dobni pár képet a mostani állapotról? Kíváncsi vagyok rá :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29828) tboy93 válasza LógaGéza (#29827) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 DeathAdder a te autód még én sem láttam

(#29829) DeathAdder válasza LógaGéza (#29827) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, illetve árulom amik még megmaradtak :K

Egyébként semmi különös, csak amilyen volt :)

Hátulról
illetve valamelyest az eleje
Fékekről nincs direktbe, de talán ez megteszi

Másodikon a visszapillantók éppen festésen voltak, és cseréltem a tükörtalp gumikat is, ezért hiányoznak a képről :DDD
Majd három hétig nem hajthattam akkor, de megérte várni, a harmadik képen látszik hogy milyen lett :)

[ Szerkesztve ]

(#29830) tboy93 válasza DeathAdder (#29829) üzenetére


tboy93
nagyúr

nagyon szép :R

(#29831) LógaGéza válasza DeathAdder (#29829) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez a Mugen rács nagyon tetszik - a sima TypeR-es nem jön be, de ez ott van :C

A légszűrőn gondolkodtam nagyon, de most másra kell a pénz sajna :( Örülnék, ha már az enyém is ilyen állapotban lenne :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29832) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszöni szépen :R

LógaGéza - megvan még a szűrő, White környékezgeti már jó ideje, de szerintem nem komolyak a szándékai :N

(#29833) tboy93 válasza LógaGéza (#29831) üzenetére


tboy93
nagyúr

LógaGéza a tied 1.4 vagy 1.6?

(#29834) LógaGéza válasza tboy93 (#29833) üzenetére


LógaGéza
addikt

1.6 - feltétel volt, csak legyen már VTEC :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29835) demars válasza DeathAdder (#29829) üzenetére


demars
addikt

Piros embléma nekem is eszembe jutott már. Csak nem tudom, milyen kell az enyémre. Jól néz ki vele!
Szép gépezet!!!
Szerk. Egy kép. :-)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#29836) DeathAdder válasza demars (#29835) üzenetére


DeathAdder
veterán

Milyenre szeretnél piros emblémát? :)

Gondolom maszkkal együtt lehet csak cserélni, hogy szép legyen és arra ami neked jobban tetszik (fl vagy prefl).
De nem olcsó, fl-re konkrétan tudom hogy grego keresett, de egy istenért nem talált, végül Svájcból tudott szerezni használtan 65 ezerért. Viszont tény, hogy sokkal szebb az fl-é :K

(#29837) tboy93 válasza DeathAdder (#29836) üzenetére


tboy93
nagyúr

ebayen láttam piros emblémát 8k körül, igaz utángyártott

[ Szerkesztve ]

(#29838) DeathAdder válasza tboy93 (#29837) üzenetére


DeathAdder
veterán

Maszkkal együtt gondoltam az emblémát, így kompletten :)

(#29839) tboy93 válasza DeathAdder (#29838) üzenetére


tboy93
nagyúr

ez 65k? :Y fröccsöntött műanyag sz@r :DDD

(#29840) DeathAdder válasza tboy93 (#29839) üzenetére


DeathAdder
veterán

Használtan, és még jó ha sikerül találnod is.
Amúgy tényleg az :DDD

(#29841) tboy93


tboy93
nagyúr

srácok hogy tudom kideríteni, hogy mekkora generátor van az ES4-ben? d14z5

(#29842) honda23 válasza DeathAdder (#29840) üzenetére


honda23
aktív tag

Megkérdezzem az új árát? :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29843) LógaGéza válasza tboy93 (#29841) üzenetére


LógaGéza
addikt

Öhhm... Megnézed? :D
Enyémbe AHGA50-es van, rákeresve ez 70Ah 12V. Elvileg a tiedbe is ilyen van.

Pont ma szembe álltam egy kerítéssel, és figyeltem a villogást. Ahogy forgattam a kormányt úgy is halványult - persze a zene ment, és a klíma is :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29844) tboy93 válasza LógaGéza (#29843) üzenetére


tboy93
nagyúr

Neked mekkora akksi van benne? Az enyémben csak 46-os :Y

(#29845) LógaGéza válasza tboy93 (#29844) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor te keményebb vagy mint én :D
Nekem Bosch Silver S4 45Ah 330A

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29846) honda23 válasza LógaGéza (#29845) üzenetére


honda23
aktív tag

Mikori? Nekem az 3 hónapokat bírt, míg nem váltottam Exidera...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#29847) LógaGéza válasza honda23 (#29846) üzenetére


LógaGéza
addikt

Passz, benne volt mikor vettem. Múltkor már nehezen indított egy reggel, akkor felment 1 napra töltőre, azóta "rendben van". Ennyi a baja, hogy ha pl kapcsol a klíma, akkor egy pillanatra elhalványul egy kicsit a lámpa fénye - ez is mondjuk csak akkor észrevehető, ha figyelem.
Most meglesz a vezérlés - motorolaj - váltóolaj, és szűrőcsere, utána jön egy szett nyárigumi, és a következő beruházás lesz az akksicsere.

Ha már váltóolaj: egy boltos srác crxforumról úgy tájékoztatott, hogy nem szükséges MTF3-at rakni a váltóba, annyit nem használom a kocsit, Eneost ajánl. Mennyire igaz ez? Én alapból hiszek neki, eddig nem vert át semmivel, csak mindenhol azt olvastam, hogy MTF3-at bele.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29848) tboy93 válasza LógaGéza (#29847) üzenetére


tboy93
nagyúr

Imi is mtf3-at rak minden hondába, itt is azt ajánlja mindenki, én azt raknék bele (azt is raktam). 120k km-enként kell cserélni... :U

Akksi testelése meg van erősítve nálad? A gyári test miatt "villoghatsz".

[ Szerkesztve ]

(#29849) DeathAdder válasza honda23 (#29842) üzenetére


DeathAdder
veterán

Új árakkal eléggé elvan szállva a Honda, megint csak ledöbbennék, ha már egy váltószoknya 20 ezer..
Még szerencse, hogy ültem amikor azt az árat tudatták vele, különben lehet hanyatt estem volna :DDD

LógaGéza - MTF3 :K
Tehetsz bele szintetikus eneost is akár, baja nem lesz tőle, a haverom Prelüjében több mint fél millió van, a váltót úgy nyírja mint az állat, kuplungelvétel nélkül vált, mindig 10w40 -es olajat rakott bele, és még mindig olyan precíz, hogy példát vehetne róla valamennyi autógyártó.
Én azért MTF3 -at teszek minden Hondámba :))

[ Szerkesztve ]

(#29850) !Overdose! válasza DeathAdder (#29849) üzenetére


!Overdose!
őstag

Persze, mert abba még nem MTF kell, hanem 10W-40 gyárilag. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.