Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) mobal válasza Scale (#55650) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Oké. Akkor csak én kapok kezdő lapnak 4db 8-ast? Szar ez a játék még mindig.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#55652) F-ECT$ válasza Scale (#55650) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, csak még a kiegészítők előtt. Illetve alap accal indultak, de időközben nyitottak packokat, és cseréltek kártyákat időközben.

Dive ever, work never.

(#55653) Sirandrish válasza KaraDani (#55635) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szóval ha gyors a meta az a baj, ha meg lassú akkor az a baj.
Tehát gyakorlatilag tökmindegy hogy milyen a játék, az emberek java elégedetlenkedik.

És ezt most a legkevésbé sem rád értem, csak hozzászóltam a témához.. :K

mobal Mutasd meg milyen deckel próbálkozol...tuti tudunk segíteni kicsit finomítani rajta.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55654) fogtunder válasza Scale (#55650) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez így nem igaz. amaz a f2p Priest runjában pl. több, mint egy hétig csak arénából farmolta a pakkokat. a basic deckek tényleg nem érnek semmit rank 20-nál, nagyon kis esélyed van nyerni. ha tudod, mit csinálsz, kihasználva a promókat (sajnos a wotog már nem él, de a különböző mobil eszközökért még mindig jár), letolva néhány arénát kis szerencsével lehet valami kicsit használhatóbbat összerakni, de ehhez kell olyan játékismeret, ami egy kezdőnek biztosan nincs meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55655) Genji válasza mobal (#55651) üzenetére


Genji
őstag

Alap paklival nehéz haladni (én ebben a szezonban 16ig jutottam egy alap mage paklival). Ugye mivel egy gyűjtögetős kártyajátékról beszélünk vagy időt vagy pénzt kell belefeccölni, hogy juss valahova.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#55656) tomazin válasza Sirandrish (#55653) üzenetére


tomazin
veterán

Tessek mar ertelmezni mit irt: azzal, h a nepek ilyen paklikkal kezdenek el jatszani vissza fog jonni az aggro meta. Mellesleg a fel oras meccsektol en is kiborulok, igy sincs meg az elmult 2honapban az r5, mert nincs annyi idom.

(#55657) F-ECT$ válasza tomazin (#55656) üzenetére


F-ECT$
titán

igy sincs meg az elmult 2honapban az r5, mert nincs annyi idom
És ez a rohadt nagy baj a játékkal: a teljesítménykényszer, de ezt már kitárgyaltuk párszor.

Dive ever, work never.

(#55658) Sirandrish válasza tomazin (#55656) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mit értelmezzek?
Ha lassú paklikat játszanak sokan, akkor az a baj mert nincs idő rá.
Ha agyatlan rush paklikkal játszanak, akkor meg az a baj mert mással alig lehet érvényesülni.

Az meg hogy nincs meg az r5, az miért akkora tragédia? Vagy úgy kell alakulnia a játéknak hogy neked meglegyen az r5, máskülönben sz*r az egész?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#55659) KaraDani válasza Sirandrish (#55653) üzenetére


KaraDani
addikt

Kb itt igy szokott lenni, hogy senkinek semmi se jó, ezt jól látod :DDD
Amúgy nekem a legagróbb deck amiket játszok az a midrange hunter és dragon warrior, de inkább a midrange/control vonalat szeretem.
Nekem a problémám nem a lassú greedy metával van, hanem a mostani lassú greedy deckekkel. Blizz az utóbbi időben kiadott pár lapot ami miatt szerintem a control meccsek szarok lettek és a szinte sakk szintű számolgatásból elment totál randommá vagy teljesen unfairré az egész:
1. Elise: nem megy a meccs a deckkeddel, kivágod a monkeyt és imádkozol, teljesen taktikus és megfontolt tényleg
2.. Anyfin can happen: control deckket játszol? Leverlek 80 hpról is két 10 manás lapból juhúú. Blizz problémát látja megoldás nem az anyfint nerfeli, hanem kiveszi az old murceyet standardből.
3.. N'zoth 10 mana legyen full board DR vackokkal újra, rogueban ezt spékeljük meg shadowsteppel, meg shadowcasterrel meg anyámtyúkjával, szóval játsza ki legalább 2-3 szor, mert úgy jó, retardált az egész.
4. C'thun: brann+doomcallerrel megspékelve szintén fun&interactive kategóriát erősiti.
5. Yogg: Ultimate grand fiesta, idióta lap

Wotog előtt még rengeteget játszottam control warriort, wotog óta csak néha játszok már controlt, inkább megyek aggrósabb midranggel amivel be tudom fejezni a meccset lehetőleg gyorsabban, mint amig az ilyen marhaságok kijátszásra kerülnek. És sokan igy vannak vele szerintem. Úgyhogy amint ezek a marhaságok megjelennek, jön újra az aggro azonnal.

[(#55647) giorgio: ha időd van rá én benne vagyok

[ Szerkesztve ]

(#55660) saen válasza KaraDani (#55659) üzenetére


saen
veterán

:R :R :R

(#55661) fogtunder válasza KaraDani (#55659) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én amikor tehettem, control warlockot játszottam, ebből perpill nincs értelmes verzió, a renoból túl sok mindent kellett kidobálni, ami igazán jóvá tette, a sima handlock meg már a molten nerf előtt se volt jó. a mostani controlok nekem se jönnek be, tegnap próbáltam taunt sámánozni, az elmúlt két jétben játszhatatlanná vált, alig van ellenfelem, aki ne tudná megoldani 23 tauntos dögöt, és eljutottunk oda, hogy a doomsayer nem csinál semmit. talán még a paladint kellene megnéznem, de a legtöbb ilyen pakliban pont az zavar, ami a warlockot olyan jóvá tette, hogy mindig van nálad laphúzás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55662) micafighter válasza Sirandrish (#55658) üzenetére


micafighter
nagyúr

Golden epic miatt hajtanak az emberek r5-re.

(#55663) Kanczy válasza fogtunder (#55661) üzenetére


Kanczy
veterán

Néha működik a Renolock, de valóban sokkal inkonzisztensebb lett Healbot és Pimplosion nélkül. A sámán nekem sem teszi a dolgát mostanában, legtöbbször valahogy még aggro ellen sem... és igen, nekem is a lock húzás hiányzik minden kontrollból :(

Próbálkozom druidával, de ez nekem nagyon inkonzisztens, nem tudom hogy mennek vele emberek 60%-t. Mármint tudom, sokkal jobb játékosok nálam, és optimalizálják a randomot, de akkor is :F

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55664) micafighter válasza Kanczy (#55663) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sir Finley? :DDD

(#55665) mobal válasza Sirandrish (#55653) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezzel kezdtem neki: [link] (druid, hunter, mage, shaman).

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#55666) F-ECT$ válasza KaraDani (#55659) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondhatom, hogy én is inkább a tempo / control vonalon szeretek mozogni (2 éves kép - ezzel lett meg először a rank 4 :D ), és hasonlóan látom, mint te: a control lapok helyett ilyen random hülyeségeket kapnak ezek a deckek.

1. Elise: sosem szerettem ezt a lapot, pláne, hogy nincsenek legend spellek.
2. Anyfin: a tökéletes példa arra, hogy ennek legend spellnek kellene lennie (még Old Murk-Eye kivétele után is.)
3-5. /agree
+1: Y'shaarj: kirakhat egy Ysera-t vagy egy Doomsayert is ugye...

Emellett semmi támogatása nincs a control deckeknek ladderen hiába tart 1.5-2x addig egy meccs vele. Ha csak annyit csinálnának, hogy a 10+ körös meccsek adnának egy extra csillagot (mondjuk csak rank 5-ig) már az sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#55667) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Nah, rank5 is meg lett végre, öszvissz 4 nap volt rank 14ről, eleinte aggro shamannal, a végére inkább zooval, a kedvezőbb matchupok miatt. :))

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#55668) fogtunder válasza Kanczy (#55663) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ráadásul a démonos verziót játszottam, abból ezek mellett kihullott Mal'Ganis, a Voidcaller, Pimploison és persze a Darkbombot se felejtsük el. a healbotot amúgy nem értem, miért nem lehetett rendesebb reprintelni, mint a mostani, ha nincs boardja az ellenfélnek, nem gyógyulsz, köszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55669) Kanczy válasza K1nG HuNp (#55667) üzenetére


Kanczy
veterán

Grat! Most lehet hasítani ezekkel, tényleg nagyon sok a greedy kontrollpakli :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55670) micafighter válasza F-ECT$ (#55666) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Ha csak annyit csinálnának, hogy a 10+ körös meccsek adnának egy extra csillagot (mondjuk csak rank 5-ig) már az sokat segítene."

Ez jó ötlet :K

(#55671) Kanczy válasza micafighter (#55670) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem is nagyon, sokkal több értelme lenne kontrollal szenvedni :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55672) micafighter


micafighter
nagyúr

Anduin v Garrosh: A Hearthstone Cartoon :C

Épp akkor kezdtem el nézni mikor Warival mentem Priest ellen :DDD

Az a Warcraft 3-as blade master :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55673) micafighter


micafighter
nagyúr

Nem gondoltam volna hogy ezt le tudom hozni :N

[link]

(#55674) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#55666) üzenetére


DaveNo1
veterán

Y'shaarjhoz most van egy fun druid deck, bár eléggé greedy ;]

You are not prepared.

(#55675) EmptyParadox válasza micafighter (#55673) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mi ez, szegény ember replay rendszere? ;]
Komolyan, minden valamire való esport irányba nyitó játéknak van in-game replay rendszere, még Blizz saját házán belül is. De azért tolják a több százezer dollár összdíjazású hivatalos bajnokságot. Kicsit sem kínos. :D

(#55676) csoki válasza micafighter (#55673) üzenetére


csoki
senior tag

miss lethal a végén :DDD bár nyilván mindegy volt már ;)
jó ez a visszajátszós oldal

(#55677) micafighter válasza EmptyParadox (#55675) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Komolyan, minden valamire való esport irányba nyitó játéknak van in-game replay rendszere"

Igen, a leuge of legendsnek is milyen jó ingame replay rendszere van :K

;]

(#55678) EmptyParadox válasza micafighter (#55677) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Annyit is ér a kedves fejlesztő/vezetőbrigádjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#55679) netpeti98


netpeti98
addikt

Más be tud lépni a bnet kliensbe?

(#55680) micafighter válasza EmptyParadox (#55678) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a vicces hogy a lolhoz a szerver része megvan a dolognak, vagyis rögzítik a meccseket, így 3rd party megoldásokkal vissza lehet nézni. Csak a kliensbe még nincs beépítve a visszajátszo.

Blizzardnak meg kb annyi dolga lenne hogy megveszi a HDTt és kész. HDTnek kész tracker, statisztika meg replay rendszere van.

(#55681) saen válasza netpeti98 (#55679) üzenetére


saen
veterán

Ma is DDOS van, de én tudtam játszani másik Blizzard játékot, de queue idők hosszabbak a szokásosnál...

(#55682) netpeti98 válasza saen (#55681) üzenetére


netpeti98
addikt

Valóban, most látom, hogy twitteren is kint van az mai támadás is Engem maga a bnet kliens se enged be, szóval más játékot se tudok játszani

(#55683) Kanczy válasza saen (#55681) üzenetére


Kanczy
veterán

Engem pedig folyamatosan ledobál, majdnem buktam miatta egy meccset :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55684) DaveNo1 válasza saen (#55681) üzenetére


DaveNo1
veterán

Na majd jövőhéten amikor jön a Légió, akkor játszhatatlan lesz kb minden ;]

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#55685) F-ECT$ válasza micafighter (#55673) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem félsz megadni a belépési adataidat?

Dive ever, work never.

(#55686) K1nG HuNp válasza F-ECT$ (#55685) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Nem kell megadni hozzá, ugyanaz mint egy facebookos összekapcsolás, hash alapján megy

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#55687) Kanczy válasza micafighter (#55680) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem ez annyi, hogy nincsenek rászorulva, hogy bármit is fejlesszenek. Persze, jobb lenne a játékosoknak a mozgatható deckek funkciója, vagy a replay system, de minek, amikor pénzbe kerül leprogramozni, és így is kismillióan játszanak a HS-el :(

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55688) fogtunder válasza Kanczy (#55687) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem is deck tracker funkció, de mondjuk egy egész meccsre élő history bar az azért elég jó lenne, pl. tegnap este is összekevertem két sámán meccset, mikor már a harmadik jot zsinróban, és belejátszottam a hex-be, mert úgy emlékeztem, hogy kiment már mindkettő, csak az az előző meccsen volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55689) DaveNo1 válasza Kanczy (#55687) üzenetére


DaveNo1
veterán

Mondjuk 2016-ban egy beépített részletes statisztika is alap lenne, de az már lehet megzavarná az embereket ;]

You are not prepared.

(#55690) fogtunder válasza DaveNo1 (#55689) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én évek óta várom már, hogy a Team 5 megpróbáljon összezavarni, de nem nagyon sikerül nekik, maximum Yogg-Saron és a purify kiadásával :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#55691) tomazin válasza F-ECT$ (#55657) üzenetére


tomazin
veterán

Jáááj, minden ki lett olvasva abból amit írtam, csak az nem amit írni akartam.

Szóval:
Nincs meg az r5: Nem probléma, jó lenne ha meglenne, mert 400dust az 400dust, de azt az időt amit abba bele kellene ölnöm nem éri meg számomra még 5perces meccsekkel sem. (veszek 4paklit ha annyira kell és pipa).

(#55658) Sirandrish
Az elejére:
Nem, ez nem egy Belga szám, hogy minden baj. Dani szerintem arra kívánt rávilágítani, amit próbáltam az előző hszben is elmagyarázni, hogy a greedy paklik miatt fog visszajönni az aggro meta. (ld. 55659)
Az már csak az én fájdalmam volt, hogy nem szeretem ha fél óra egy meccs.
De ha neked ebből az jön le, hogy minden baj, legyen.

Vagy úgy kell alakulnia a játéknak hogy neked meglegyen az r5, máskülönben sz*r az egész?
Köszönöm kedves Csernus doktor, hogy Ön már tudja amiről én még nem is álmodtam. de most komolyan ez honnan jött?

(#55692) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Andurin vs. Garrosh :C

You are not prepared.

(#55693) csoki válasza DaveNo1 (#55692) üzenetére


csoki
senior tag

(#55694) Cathfaern válasza DaveNo1 (#55689) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Részletes statisztika szerintem tisztán játék design okokból nincs benne, és nem "lustaság". Árt a játéknak ha pontosan ki lehet mutatni, hogy X deck-el 1000-ből 631-et nyersz, Y deck-el meg 632, mert a játékosok vannak olyan hülyék, hogy sose fognak X-el játszani, mert az Y az OP, az X meg semmit se ér. Elég egyértelműen kifejezték ezt amikor egy srác összedobott egy "real-time meta trackert" és pár nap alatt megkérték szépen, hogy lője le a szervert. Tempostormos meta összeírás is épp elég káros, csak azért az még mindig a jobbik eset (ugye nem statisztikai adat, hanem szubjektív vélemény) és igazán úgyse tudják megakadályozni, hogy valaki valamit írjon a honlapjára.

(#55695) bferi87


bferi87
csendes újonc

Érdekes, hogy pont a statisztikákról van szó. Pár napja kezdtem el használni deck trackert. Tegnap és ma is nagyon rosszul megy a játék. Ilyen volt már régebben is, de most, hogy le is tudom követni mennyit veszítettem nagyon zavar.

Feri#2903

(#55696) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Te jó ég de utálom ezt a mocskos resurrect priestet... Rng greed fiesta.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#55697) K1nG HuNp válasza NyxNyxNyx (#55696) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Na most akkor már a priest is fos? :(((

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#55698) Kanczy válasza K1nG HuNp (#55697) üzenetére


Kanczy
veterán

Nem tanultad még meg? Mindig minden az ;]

(De amúgy egy picit egyetértek, nagyon gusztustalan tud lenni ez a deck is.)

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#55699) NyxNyxNyx válasza K1nG HuNp (#55697) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Rossz megközelítés. Régen jól kellett jászani és legalább közepesen kellett húzni a priest-tel, hogy jó legyél, meg ugye a matchup fontos volt. De még bővíteni kellett a random részét, hogy vagy tuti kikapj, vagy tuti nyerj.

Játszott már valaki szoros meccset az a deck ellen?

Meg mi az hogy fos? :D Én a deck természete miatt panaszkodok, valószínűleg akármelyik agro leveri.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#55700) Sirandrish válasza Kanczy (#55698) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem minden! Csak amivel nyerni lehet akár egy meccset is :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.