Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#39498) üzenetére


DaveNo1
veterán

Attól fatigue, hogy a deck ebből áll:

7 leszedés (a cw-hez képest további 2 bouncing blade) + 2 brawl + 2 további aoe + 5 fegyver (1 gorehowl) + 2 deathlord, a maradék armor up, és esetleg 1-2 control lap, mint pl. sylvanas. Aki ellen mentem annak még Deathwingje és volt a végére, de betartottam egy Aldort, úgyhogy nem volt esélye.

Igazából volt némi szerencsém is, mert a Justicarja a paklija alján volt így nem tudott elég tank upot eltolni.

Decklistet most nem tudok linkelni, de szokásos midrange paladin, TGT lapokból 2 murloc knight van benne, 1 jouster (1 healbot mellett) és Justicar. BGH nincs benne, de inkább anti agrora techeltem a 3 heallel. leszedésnek amúgy is van 2 Aldor + 1 EQ.

giorgio: még csak 13-nál, de ilyenkor hónap elején még nem bénákkal vele tele itt sem.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#39502) whitezo88 válasza F-ECT$ (#39498) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azért mert heavy control, rengeteg armor up és removal. Nem sok win condition van benne, fatigue előtt nem nyer, de az ellen korábban megy bele mint ő, és endgameben erősebb eleve ezek miatt. Ekop 8ról 5 ma vele, 14-5-tel. De én se szeretem az ilyen 25 perc-egy-meccs deckeket.

(#39503) h3lios válasza DaveNo1 (#39501) üzenetére


h3lios
addikt

Zalae deckje.

B-tag: H3lios#2825

(#39504) DaveNo1 válasza h3lios (#39503) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja ez volt az csak nem volt neki baronja + grommash, hanem Deathwing meg még valami más volt helyette.

You are not prepared.

(#39505) JNashville válasza DaveNo1 (#39497) üzenetére


JNashville
senior tag

P4wnyhof tolta pont ma (is) vele, ráadásul elég jól ment neki, nem csoda, hogy kb egyből megjelent a ladderen.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#39506) Balathruin válasza DaveNo1 (#39497) üzenetére


Balathruin
veterán

Miért, az jobb lenne ha minden meccs max 5 perc lenne?

(#39507) F-ECT$ válasza whitezo88 (#39502) üzenetére


F-ECT$
titán

Szemét ekop :)

Neki elhiszem hogy van ideje a napi 8 órában ilyen deckkel is tolnia, de egy átlag embernek nem nagyon éri meg ezzel másznia, max rank 5 körültől, ha hozza az 55% wr-t.

Közben rákerestem a deckre, és pár napja tűnt fel több variációja is a decknek, miután Stanficka használta valamilyen versenyen. (Bár előtte is volt pár próbálkozás már, azokban volt pl Coldlight is.)

Dive ever, work never.

(#39508) DaveNo1 válasza Balathruin (#39506) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem, de a 26 perc és nonszensz.

F-ECT$: Strifecro midrange paladin Legend 1-ig ment ezzel a verzióval.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#39509) fogtunder válasza DaveNo1 (#39508) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk szerintem strifecro kb. bármilyen druid paklival top legend tud lenni, ha az életképes. váltottam most én is dodóra, kapásból két win, a warlockkal meg egész nap csak a szenvedés ment, még egy priest is elvert, mert nem tudtam megoldani yserát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39510) whitezo88 válasza F-ECT$ (#39507) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kipróbáltam. első meccs golden tempo pap, és CSAK azért vesztettem mert egymás után 2x a Boomja maradt fent 2x Brawl után, 3-4 másik lény mellett, rng... már bőven topdeckelt, de nem volt bash, exec, slam, semmi rá...

inkább maradok a tempo-midrange pakliknál.

[ Szerkesztve ]

(#39511) F-ECT$ válasza Balathruin (#39506) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem 7-10 perc az optimális, abban benne lehet 1-2 fordítás is. Ha napi 1-2 órád van játszani, akkor a 20-25 perc túl sok, főleg ha szeretnéd elérni a rank 5-öt a hó végi jutalomért.

whitezo88: no, ha gyorsan eljutok rank 5-ig (nem fogok), akkor lehet váltok rá én is :DDD

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#39512) fogtunder válasza F-ECT$ (#39511) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mióta van ranked reward (meg gyerek), azóta nekem is egy hónap lemenni 5-7 környékére, előtte hó közepén már megvolt többnyire.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39513) whitezo88 válasza F-ECT$ (#39511) üzenetére


whitezo88
nagyúr

1-2 után hagyom, agro szétszedi. egymás után pl két agro rugó jött (lol?), egyiket vertem másik szétvert, meg se tudtam ütni, DL-ból arc golemet kap, stb stb... játsszon ezzel akinek két anyja van. inkább a secret pala anna legalább van curve-je.

t7-ben azzal tudtam is nyerni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39514) DaveNo1 válasza fogtunder (#39509) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az paladin, nem druid ;]

You are not prepared.

(#39515) JNashville


JNashville
senior tag

Ha a versenyek unalmasak, mert csak Warrior-Druid-Warlock van, mit lehet mondani a ladderre? Rank 9-11 között ez van most, és a legszebb, hogy mindenki hiperoptimális, wannabe-legend dekkekkel tolja.

[link]

Remélem, a közeljövőben tényleg csinálnak valamit, mert kb a játék fele (class szempontból) játszhatatlan, shaman-rugó ismert, a secret paladint is úgy látom, kezdik megunni az emberek ahogy mindenki körbejátssza őket, warlockból csak zoo-t nem is tudom mikor láttam utoljára. Hunter-Priest néha feltűnik, de látszik, hogy tier 2 dekkek.

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#39516) whitezo88


whitezo88
nagyúr

lehet érdekes deckekkel találkozni. secret palával olyan 7/0nál vagyok, volt legend backes hobgoblinos warrior is, de csomó agro rugó is van. Most volt egy mirror (Szunyoghalo névvel :D), akinél majdnem benéztem. Ugyebár én raktam ki előbb dr6-ot ezért simán nyertem, de még jó hogy reflexből eye-t körbejátszom. Majdnem a 14-es atk-ú dr6-al csaptam agyon a bot helyett, procolt is az Eye... kellemetlen lett volna, 8 életem volt.

de mikor 4. körben a facehunter feladja miután buffolja a keeperem a csapdájával, az FeelsGoodMan.

(#39517) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#39500) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze most jött egy pala, nem bírtam a dr 6, dr 7, 2x bok-kal, de majdnem (nem jött execute, se brawl), aztán meg egy dragon priest, de őt kinyírtam, mert tolt egy rohadt nagy missplay-t.

Dive ever, work never.

(#39518) saen válasza JNashville (#39515) üzenetére


saen
veterán

Midrange hunter szerintem simán tier 1. Egy 0-4-es kezdés után (belefutottam első nap néhány face hunterbe), most 19-9-nél járok és rank 10-en.

(#39519) F-ECT$ válasza saen (#39518) üzenetére


F-ECT$
titán

A tier 1-2 között szinte nincs erősségbeli különbség ("Tier 2 decks can even prey on the Tier 1 decks by using deliberate tech switches which allows the player to cruise into more ladder wins and ranks."), csak népszerűségi.

Dive ever, work never.

(#39520) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#39517) üzenetére


F-ECT$
titán

És beesett egy shaman is. Cairne-nek. Elvert :(

Dive ever, work never.

(#39521) Mclovin


Mclovin
senior tag

Halihó!
Sikerült nyitnom egy arany Lerooyt. Nyilvánvalóan disenchant sorsára jut. Mit craftoljak belőle? Eddig meglévőek: Justicar, Boom, Geddon, Tirion.
Nagyrészt paladinozom. Emelett totemsham, midhunter, zoolock, pw-t használok. Handlock tetszene, de oda sok minden kéne.

(#39522) Gyuri27 válasza Mclovin (#39521) üzenetére


Gyuri27
félisten

Játszá facehuntert vele meg zoo-t. Te leszel a király. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#39523) Mclovin válasza Gyuri27 (#39522) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nem vagyok az aggro deckek híve annyira. :B

(#39524) fogtunder válasza Mclovin (#39521) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nagyrészt pala, akkor egyértelmű Tirion. handlockhoz nem tudom mennyi minden kell, de mondjuk a mostani metában elég egy moutain giant is, kell még két molten, jaraxxus és malganis, ez utóbbit a demonzoo is játssza. mondjuk ez is 4400 dust...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39525) shouryuken válasza fogtunder (#39524) üzenetére


shouryuken
senior tag

Tirion megvan neki! :)

Sylvanas imho.

(#39526) Mclovin válasza fogtunder (#39524) üzenetére


Mclovin
senior tag

Tirion megvan. ;] Handlockhoz megvannak a giantek, a legendek közül egy sem, de valahol el kell kezdeni. :)

(#39527) Mclovin válasza shouryuken (#39525) üzenetére


Mclovin
senior tag

Erre én is gondoltam, mert legtöbbet Cpalát futtatok.

(#39528) shouryuken válasza Mclovin (#39527) üzenetére


shouryuken
senior tag

Ez az egyik legsokoldalúbb legend.. csakhát kicsit lassú a mostani metában. Nade mi nem?

(#39529) fogtunder válasza shouryuken (#39525) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hát persze, hogy nem tudok olvasni. akkor Sylvanas, vagy esetleg Ysera, mostanában az is elég sok mindenben benne van.

vagy törje be az arany Leeroyt és kraftoljon egy simát Kappa

(#39526) polarmaci hát ha a giantek megvannak, akkor Jaraxxus, malgánisz helyére meg valami böszme démon, amit a voidcaller le tud hívni, amíg nincs meg, ezzel nem fog nagyon durván sérülni a pakli még. pár meccs elmehet rajta, de többnyire azonnal van megoldás úgyis rá.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39530) shouryuken válasza fogtunder (#39529) üzenetére


shouryuken
senior tag

Az milyen handlock, amiben van Malganis?

[ Szerkesztve ]

(#39531) tretyak válasza shouryuken (#39530) üzenetére


tretyak
aktív tag

Démon verzió, handlock alapok, plusz két voidcaller, malganis, egy-két doomguard ízlés szerint.

(#39532) shouryuken válasza tretyak (#39531) üzenetére


shouryuken
senior tag

És mi kukázódik? Ancient watcherek?

(#39533) fogtunder válasza shouryuken (#39530) üzenetére


fogtunder
nagyúr

játszható :D

a sima handlock már túl lassú, a démonos verzióban a voidcaller eléggé fel tudja gyorsítani a dolgokat, T5 Malganis, vagy aggro ellen Jaraxxus boardra, amit fel is lehet tauntolni elég durva.

a core lapokból semmi sem kuka, techelni nehezebb, mert arra nincs kb. semmi hely, illetve kettőnél több aoe nem fér bele. pakli

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39534) F-ECT$ válasza Mclovin (#39521) üzenetére


F-ECT$
titán

Paladinba Tirion kell, az megvan.

Totem Shamanba nem tudom, hogy kell-e Al'akir, de jelenleg gyenge a class, így nem biztos, hogy elszórnék rá egy legendet.

Midhunter megvan legend nélkül, de ha mégis teszel bele, akkor Boom, az megvan.

Zoolockba szintén nem kell legend, mint ahogy PW-be se.

Amik szóba jöhetnek: a már ajánlott Sylvanas, Ysera, esetleg tech lapként Harrison, bár ő most kevés deckben fut. Ezen kívül csak deck/class specifikus legendek vannak: Malganis, Jaraxxus, Voljin, Alex, Grom, Antonidas.

Dive ever, work never.

(#39535) h3lios válasza F-ECT$ (#39534) üzenetére


h3lios
addikt

Alex nem igazán class specifikus, szóval én őt ajánlanám. :D Mert sok helyen jó CW-től a Freeze mage-ig mindenhol. Sőt, a most divatos Dragon Priest is futtatja.

Én Class lapok közül csak akkor gyártanék le, ha már megvan a kedvenc kaszt / kasztok.
Mal'Ganis tuti tipp lehet, mert Demon Zoo-tól a Demon Handlockig mindenhol jó. Ez Jarraxusra annyira nem mondható el, illetve kiváltható más lapokkal (extra heal bottal).
Anti minden Mage-ben kötelező, mech -től a Freeze-ig.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#39536) oba


oba
addikt

Trump EU szerveren játszik? :) Mert ha igen akkor lehet, hogy ellene játszottam az előbb? :D A nick stimmelt :) Mondjuk gyanús, hogy elég sokat nyomta az emote -okat, ami nem rá jellemző... szóval nem tudom. :) Dragon priestel játszott, én mid palával, ki is kaptam... :)

(#39537) Gyuri27 válasza oba (#39536) üzenetére


Gyuri27
félisten

Is-is.
Inkább rope majszter ő is, nem emote nyomogató.

Amd - Radeon - Ryzen

(#39538) h3lios válasza oba (#39536) üzenetére


h3lios
addikt

Volt nála golden Justicar ? :D Mert akkor valószínű, hogy ő volt az. :) Most Dragon Priest F2P videói vannak fent, amik esélyes, hogy EU szerveren készülnek.

B-tag: H3lios#2825

(#39539) F-ECT$ válasza h3lios (#39535) üzenetére


F-ECT$
titán

Deck/class.

Alex azért nem olyan jó, mert önmagában kevés egy deckhez, kellenek mellé további legendek.

Dive ever, work never.

(#39540) whitezo88 válasza oba (#39536) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Barki nevezheti magat barminek.

(#39541) fogtunder válasza whitezo88 (#39540) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Krippet ha jól emlékszem pont egy fake Trump szokta rendszeresen snipe-olni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39542) KTony


KTony
tag

Én nem tudom vannak e még botok de szerintem ez az volt. Minden lépése pont olyan volt mint régen gyors és szabályos időközönként emotra meg válaszolt.

(#39543) NyxNyxNyx válasza h3lios (#39535) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Alex-et ne. Csak drága deckekben jó, dragon priestbe eszembe se jutna játszani.

Én is Sylvi-t mondanám. Előbb utóbb úgy is kelleni fog.
Antonidas nem játszik? Mocsok egy lap.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#39544) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Dragon priesteket ti láttok mostanában?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#39545) SLYM válasza Mclovin (#39521) üzenetére


SLYM
veterán

sylvanas. easy

(#39546) KaraDani válasza NyxNyxNyx (#39544) üzenetére


KaraDani
addikt

3-al találkoztam össz-vissz ma 19 meccs alatt rank 10-en.

[ Szerkesztve ]

(#39547) shouryuken válasza fogtunder (#39533) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszi!
Lekreftolom Jarát, és teszek egy próbát.
Úgyis van vagy 3k porom. Legalább nem zooval kell lenyomnom a warlock questeket.

[ Szerkesztve ]

(#39548) Mclovin


Mclovin
senior tag

Mechmage mennyire életképes a mai metában? Mert oda meg már csak Antonidas kéne.

(#39549) oba válasza Mclovin (#39548) üzenetére


oba
addikt

most megint felkapták valamilyen rejtélyes oknál fogva
középszerű deck, akár egy 2000 dustos facehunter deck is megeszi, nem beszélve a többi rák pakliról

(#39550) thesound válasza Mclovin (#39548) üzenetére


thesound
őstag

Én az előző szezon végén valami csoda folytán streak-ben mentem vele rank10-től rank 8-ig, de azóta akármikor vettem elő nem működött soha.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.