Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) stevve válasza PongiBandi (#11547) üzenetére


stevve
nagyúr

A Core ix kevesebbet fogyaszt ennél, egy 3400 mellé meg még erős is mindkettő. A HD 3000 sorozatot már nem nagyon szoktuk ajánlani, de ha a Splash nem tud DXVA-t (vagy más akadályozza), akkor tényleg mindegy - ez szoftveres dolog (codec), szóval mindegy, hogy Intel vagy AMD GPU próbálkozik vele.

Mindenki azzal jön, hogy elég a 2 GB. Igen, elég neki, de ugyanez a mindenki általában leesett állal nézi a sebesség növekedését, amikor 2-ről 4 GB-ra duzzad a memória. Teljesen mindegy, mennyit használnak a programok, a Win7 elég jól optimalizált memóriakezelése megoldja kevés RAM-nál is a dolgot, de hosszabb a boot idő, minden töltés (program, játék) és sokat gyorsul memórianövekedésnél. Szóval elmegy 2 GB-tal vagy felével is, de igazán jól 4 GB-nál érzi magát a rendszer.

(#11546) PongiBandi:
Melyik kép melyik?

[ Szerkesztve ]

(#11552) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok, lenne egy két kérdésem.
Laptopont letöltöttem az eredet cimü filmet. 1920*800 L4.1
Namármost az mkv fálj simán elindul MPC alatt nem is akad. Letöltöttem hozzá magyar feliratot, és innentöl lassitott felvétel. NEm akad, hanem 1xüen lassabban játsza le a képet :O
A hangot viszont normális sebességben :) MPC-HC ugyan ez a helyzet.
Feliratkezelőnek a vobsubot használom. OP rendszer XP.
Valami ötlet, hogy lehetne normális sebességre visszaállni?

Aztán feltünt mégvalami ha felteszek AC3 kodeket, akkor az összeakad a Dvc kodekkel, ami ahhoz kell, hogy a panasonic dv kamerárol letöltött anyagokat meg tudjam nézni. Gyakorlatilag, ha telepitem, nem indul a film, megál az első képkockánál, bele tudok tekerni, de nem megy.

(#11553) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok!
Legyen olyan kedves valaki és nézzen nekem ms win alatt egy cpu/gpu használatot 720p és 1080p lejátszás alatt, ati/nvidia gpu gyorsítás mellett.

Köszönöm!

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11554) PongiBandi válasza stevve (#11551) üzenetére


PongiBandi
tag

Az élesebb kép készült a Detail Boost használatával, 8-as értéken (1-10 a skála)

akkor lehet hogy megkóstolom azt a 4 GB RAM-ot ha platformot váltok, legalább marad a Core i-be integrált VGA-nak is, meg egy kis virtuális RAM meghajtónak is, XP-be át lehetett rakni a Temp meg TMP mappákat, hogy ne vinyón szöszörésszen az XP, win7-en is lehet ilyet?

(#11555) hati válasza PongiBandi (#11554) üzenetére


hati
addikt

Igen lehet (nekem is úgy van, +böngésző cache)

(#11556) WonderCSabo válasza PongiBandi (#11554) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy látom, h. én már nem vagyok mérvadó, de azért megmondom a véleményemet:

Az élesítés nem, h. javít, de ront az képen. Új részletek nem tűnnek elő, csak egyeseket kiemel, másokat elnyom. A színek totál falsak lesznek, pl. a kép alján látható barna platfrom fehér. Az élkiemelést egy iszonyat ronda blokkosodás követi, ez jól látható a feliraton.

Dikri: Vobsubot lődd ki, használd az MPC-HC saját feliratkezelőjét. Az első hsz szerit állítsd be.

(#11557) Dikri válasza WonderCSabo (#11556) üzenetére


Dikri
tag

Gyanítom itt más gond lesz. Egyébként az MPC-hc csak ha jol látom az Mkv fájlban lévő feliratot játsza le. De azzal is kaki. Külső felirattal is szar. És ami a legérdekesebb, hogy médialejátszon is szar felirattal :) Pedighát ugye......
Szoval valami a filmél lehet elbaszva.

(#11558) WonderCSabo válasza Dikri (#11557) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, az MPC-HC a küső feliratot is lejátssza, ki lehet választani a felirat menüből, ha u.a. a neve, mint a filmnek.

(#11559) stevve válasza WonderCSabo (#11556) üzenetére


stevve
nagyúr

De, számít és azt kell, hogy mondjam, nekem az élesebb kép már túlzás (22" - 1680). A betűk és a víz melletti part részletei nem részletek, hanem inkább hibák szerintem. Az első gyenge, de ez azért nem jellemző a filmekre, legalábbis szerencsém volt vagy sem, hála ilyen blur filmekkel ritkán találkozok.

PongiBandi:
Szerintem max. 5-re vedd vissza vagy inkább 4-re, mert ez túl sok - bár ez szubjektív vélemény (ez már nem detail, blokk:) ). A 4 GB RAM mellé már nem kell nagyon aggódni a virtuális memóriát illetően, épp ez a lényeg, már nem lassít, nyugodtan bekajálhat az oprendszer 1.2-1.5 GB-ot is. :)

(#11560) Valdez


Valdez
őstag

Hát nemtom nekem a sharpen complex 2 kifejezetten jó eredményt ad még tömörítetlen bd filmek esetén is. Sokkal jobb így, mint nélküle.

(#11561) WonderCSabo válasza Valdez (#11560) üzenetére


WonderCSabo
félisten

tömörítetlen bd filmek esetén

Huhh, neked van 500GB-os blu-ray lemezed? :P A Blu-ray-en lévő film is tömörített, természetesen, a minősége azért lehet jobb, mert sokkal nagyobb bitrátát használnak. De linkeltem már jó pár képet ide a topikba, az ügyes enkóderek akár negyedakkora bitrátával is elérik u.a. képminőséget a releasekben.

stevve: Ehhez mit szólsz, amit előbb írtam?:

50Hz és 25 FPS - a videó beszaggat, még a windowst is kifagyasztja, de a piros vonal végig vízszintes...

Más: Nem tudjátok mi lett band kollégával?

[ Szerkesztve ]

(#11562) stevve válasza Valdez (#11560) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is bejön a sharpen complex 2. Sokszor használom, de nem mindig kell szerencsére. :)

"50Hz és 25 FPS - a videó beszaggat, még a windowst is kifagyasztja, de a piros vonal végig vízszintes..."

DXVA használatával és nélküle is? HD, SD mindegy? Driverre tippelnék első sorban, ha így van, mert az a pirosból látszik, hogy maga a VGA rendben van, a codec-ről mondjuk nincs infó, de a monitorozása ezek szerint helyes.

[ Szerkesztve ]

(#11563) madgie válasza PongiBandi (#11538) üzenetére


madgie
titán

Már kíváncsi voltam, megnéztem ezt a Motion² cuccot. Tényleg szappanopera-szerű lesz tőle a mozgás, de olyan képhibákat csinál néha, hogy behányok (mondjuk lassan mozgó emberke esetén pár pixelnyit előre megy a mozgásánál az emberből származó pár pixel, persze eléggé zavaró módon).

(#11564) snoopy


snoopy
aktív tag

hali

úgy fest behalt a jó kis 8800gts-em és most vennem kell egy újat és szem előtt tartva a hd filmezést kiküldve tv-r majd a gépről, ati vagy az nv-t érdemesebb ilyen célra használni? vagy teljesen mindegy? nem igazán követtem a dolgokat már jó ideje. csak tudom hogy vannak ilyen különböző cuccok a karikban mint pl cuda az nv-ben ami nem egy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11565) Valdez válasza WonderCSabo (#11561) üzenetére


Valdez
őstag

jólvan, tudod hogy értettem :)

(#11566) WonderCSabo válasza stevve (#11562) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt most nem értem. H. lehetne a monitorozás helyes, ha beszaggatásnál végig egyenes marad a vonal, ahelyett, h. tüskéknek kéne lennie? :F

DXVA használatával és nélküle is?

Ezt nem tom megmondani, mert DXVA nélkül teljes képernyőre váltáskor frekvenciát váltva kifagy...

(#11567) stevve válasza madgie (#11563) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez tök jó lehet, ki is próbálom este. :DD

snoopy:
ATI-ból HD5000 alá már ne add (nekem HD5670 van - tökéletes szerintem :D ), nV-ből meg jók a kis GT-k, is (220 például). A CUDA előny még mindig, bár ennek ellenére én mostanában inkább hajlok ATI felé. Most driver-esen is nagyon sokat javítottak és egyáltalán nincs gond velük. Kevés olyan anyagot találni a neten, ami manapság problémás, szerencsére.

WonderCSabo:
Abból következtettem, hogy nem az alkalmazás fagy ki, hanem a teljes rendszer - erre pedig az MPC-HC kevés lenne (legalábbis remélem, ekkora bug nincs benne). És mivel a monitorozás addig megy, amíg meg nem hal, maga a vsync talán még jó is lehet. Egyre jobban gyanakszok driverre, de a háttérben talán VGA gond is felmerülhet...? :F Remélem, csak ennél a frekvenciánál dobja el magát.

(#11568) WonderCSabo válasza stevve (#11567) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rosszul fogalmaztam.

A lejátszás közben, amikor semmi fagyás nincs, és durván beszaggat, de csak a videó, akkor is vízszintes a piros.

Egyébkét bugos az MPC-HC, az tuti. Pl. a frekvencia váltásokkor nagyon gyakran kifagy a progi, és bmilnye frekvenciánál.

Én úgy látom, h. a CUDA jelenleg nem nagyon előny - az Ati 10.4-es drivere óta mindkét cég újabb GPUi gyak. az összes H.264 videót lejátsszák DXVAval.

[ Szerkesztve ]

(#11569) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#11568) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Újraraktam a Windowst - az 50fps-es videók ugyanúgy szaggatnak 50Hz-en, minden esetben. 74.6Hz-en nyomom most, mert ez a legjobb...

(#11570) PongiBandi


PongiBandi
tag

No akkor két újabb kép ment a toldacuccot.hu-ra, ami újdonság: egy képen látható (középen felezve) az eredeti és a javított kép, a másik meg hogy 5-ösre állítottam a Detail Boost-ot, a 8-as valóban lehet hogy sok volt egy kicsit.

(#11571) WonderCSabo válasza PongiBandi (#11570) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne toldacuccot-ra rakd a képet, hanem vmilyen képmegosztóra.

Ez már sokkal jobb, de nekem személy szerint nem jön be. Főleg az erdősnél látszik, h. tisztára pixeles, blokkos az egész.

(#11572) PongiBandi


PongiBandi
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#11573) PongiBandi


PongiBandi
tag

Vettem a fáradtságot, és megnéztem

[MPC-HC]-val (fileterek nélkül)

[MPC-HC]-val (Avisynth Seeshaw/spresso filterekkel)

[Splash Pro]-vel (Detail Boost 5)

Próbáltam a színeket/fényerőt/kontrasztot azonosra belőni...

(#11574) WonderCSabo válasza PongiBandi (#11572) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Avisynth Seeshaw/spresso filterekke: Ezzel a kép egy festménnyé változik. :)

[ Szerkesztve ]

(#11575) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezt az oldalt most találtam, egey pár dologgal nem értek egyet, de sztem baromi jó, talán a cikkbe is be lehetne linkelni. Érdemes a Before/After résznél megnézni, h. lehet értelmesen is használni az élesítést.

(#11576) madgie válasza WonderCSabo (#11575) üzenetére


madgie
titán

Hehe, én is Calibri fontot szeretem :)

(#11577) stevve válasza PongiBandi (#11570) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Egész látványosra sikeredett ez a bemutató. :) Esetleg az MPC-HC saját shadereinél is kutakodhatsz, érdekes összehasonlítást lehet eszközölni avisynth/Splash/MPC-HC shader opciókkal. Talán írhatnál is egy összefoglaló cikket róla a logoutra.

Amúgy 5-ös beállítással szerintem is jobb, mint a 8 volt.

(#11575) WonderCSabo:
Nem is láttam még azt az oldalt... viszont az ffdshow-t én alternatívának tenném be, nem MPC-HC mellé. Felesleges szerintem a kettő együtt. Meg az EVR customnál a bicubic-kal is jól be tudja szívatni magát az ember és a D3D Fullscrenn ugyanitt is csak a tearing ellen kellhet. Amúgy nem rossz oldal. :)

[ Szerkesztve ]

(#11578) WonderCSabo válasza stevve (#11577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért szted melyi a legjobb átméretező algoritmus?

Egyébként elegem van az MPC-HCból, és az idióta renderereiből. 50Hz-en mindegyik beszaggat. Az EVR Sync frekvenciaváltáskor hajlamos lefagyni.

Most EVR Syncet használok 72 és 74.6Hz-en, de nagyon erősen gondolkozom rajta, h. visszatérjek EVR CP-re... :O

(#11579) stevve válasza WonderCSabo (#11578) üzenetére


stevve
nagyúr

"Miért szted melyi a legjobb átméretező algoritmus?"

Technikai értelemben és józan ésszel nézve a bicubic és A=-1.00 esetén lesz a legélesebb. Elméletben. A gyakorlatban az A=-0.60, A=-0.75, A=-1.00 esetében (PS 2.0) látható különbség nem igen van (hacsak nem valami über nagy kijelzőn nézi az ember - ilyenen nem tudtam még eddig kipróbálni :) ).

Viszont a bicubic resizert XP alatt elég sokan szidják, hogy bugos, csíkozódik a kép, lag jelenik meg és itt jön a képbe az, hogy ez az eljárás erőforrás igényét tekintve is a Bilinear (PS 2.0) felett van. Szóval nem minden esetben 100%-os a működése.

És még erre jön az, hogy a bilinear és a bicubic között is anyagtól függ a különbség mértéke és persze kijelzőmérettől. SD esetén jobban látható a bicubic ereje, de HD-nél már kevésbé.

De persze ez jórészt szubjektív. :)

Ez az 50 Hz dolog téged most már üldöz... :(

(#11580) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Flash Player 10.2 Beta: Stage video

Úgy tűnik a Flash player fejlesztői fölé valami seggberugdosós projekt mendzsert raktak, mert eléggé beindultak az utóbbi évben.

Először hardveres gyorsítást kaptak a videók.
Aztán megjelentek a 64 bites verziók.

Most pedig megjelent a 10.2-es Beta, Stage Video-val. H. mi is ez? Alapvetően különválsztja a videót a Flash layertől, és lehetővé veszi a teljes pipeline hardveres gyorsítását.

Innen lehet letölteni a Béta buildet, ezzel a videóval ki lehet próbálni. Sajna jelenleg csak ez a player támogatja a Stage Videót, de valszeg mire kijön a végleges 10.2, a nagyobb megosztók átveszik.

Az egész hóbelebanc eredménye:

1080p lejátszás 3% CPU használtsággal. :Y Komolyan mondom, erre még a DirectShow lejátszók sem képesek...

[ Szerkesztve ]

(#11581) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Azzal mit tudok kezdeni, ha egy mkv időnként bezöldül?

Oplay-en játszanám le és problémás, míg PC-n nincs baj vele.
Újra lehet kódolni valahogy? Mit prónbáljak meg vele?

(#11582) WonderCSabo válasza Zebu (#11581) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először is nézd meg az első hszt.

(#11583) Zebu válasza WonderCSabo (#11582) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt már olvastam párszor..... Korábban is!
MediaPlayer HC-ben tökéletes és L4.1....

VirtualDUB-ot szerettem volna elkerülni, de ha nincs más, akkor maradok annál.
Nem tudom, hogy egyáltalán egy recode megoldaná-e a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#11584) WonderCSabo válasza Zebu (#11583) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt most nem értem. Mi az h. tökéletes? Tökéletesen zöldül be?

[ Szerkesztve ]

(#11585) Zebu válasza WonderCSabo (#11584) üzenetére


Zebu
addikt

Jah bocs, nem fogalmaztam egyértelműen!

Tehát a lényeg, hogy Media Player HC lejátsza minden hiba nélkül. Az Asus Oplay média lejátszómnál menet közben zöld lesz a a kép és szétesik. De csak ennél az MKV-nál, a többivel nincs gond.

Ebből gondoltam, hogy valami kódek/inkompatibilitási probléma lehet, vagy nem tudom mi. Még nem találkoztam ilyennel, pedig elég sokat játszottam már le.

(#11586) WonderCSabo válasza Zebu (#11585) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem most már. Egy részletes Médiainfót illesz be ide.

(#11587) csige791


csige791
tag

Sziasztok,

Bocsi, hogy nem olvasom végig az egész topicot, bár beleolvastam de nem találtam választ, ezért felteszem a kérdésem.

Az összes 1080 felbontású film akadozik, ha sok apróság mozog gyorsan a képernyőn, például vízcseppek amikor hullámzik a víz.

Eleinte valami olyasmire gondoltam, hogy lassú a vinyóm és nem tudja olyan gyorsan olvasni az adatot mint kellene, erre abból következtettem ,hogy szinte egyfolytában dolgozott.

Gépem:
Gigabyte UD3R Ultra Durable alaplap.
Proci: Intel Core2 Quad Q9400 2.67GHz.
RAM: 6 Giga, Ebből 4 Giga: Kingston HyperX
Videó: Gigabyte HD5850 Ultra Durable
Win 7
VLC 1.1.5-öt használok.

Eddig az Avatar-t és a BBC Life sorozatát próbáltam, ha jól tudom mindkettő H264-es codec.

Miről lehet ez az akadozás?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#11588) Speeedfire válasza csige791 (#11587) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem megfelelő codec

nálam kmplayer + ffdshow páros van és mindent visz, de népszerű a mpchc és az ffdshow páros is, ezekkel tudod használni a hardveres gyorsítást is

ezzel a géppel mennie kell minden filmnek, még a hiper magas bitrátával rendelkező is

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11589) WonderCSabo válasza csige791 (#11587) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen géppel mennie kéne mindkettőnek simán. Uninstalláld az összes kodek csomagot, playert,stb, és csináld végig az első hszt.

Eddig az Avatar-t és a BBC Life sorozatát próbáltam, ha jól tudom mindkettő H264-es codec.

Nem kodek, hanem H.264 szabvány szerint tömörített, úgy tudsz róla megbizonyosodni, h. nézel egy Médiainfót.

Speeedfire: mpchc és az ffdshow páros

Jajj. Az MPC-HC mellé nem kell semmilyen kodek, ffdshow sem, mert bele van építve minden ami kell (pont az ffdshow...). A külső kodek csak gondot okoz. Sztem a KMPlayernél is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11590) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, h ha TV-re vagy monitorra kötöm a laptopot, akkor HD filmnézés közben, olykor bekockásodik a kép? Ha laptopon nézem, akkor nincs semmi baj.
Ez a probléma már régebben is fennállt, a drivereket mindig frissítettem, mpc-hcból is midig a legfrissebb béta és a filmek is jó fajta rlsek voltak. Mindkét megjelenítő fullHD-s (samu b550 és 2494HS) és bár legutoljára VGA kábellel kötöttem össze őket, de ha emlékeim nem csalnak a monitorra anno HDMI kábellel kötöttem rá a lapit.

Elképzelhető, h van vmi beállítási megoldás a problémámra?

Let's begin, de gozaimasu!

(#11591) PuMbA válasza WonderCSabo (#11580) üzenetére


PuMbA
titán

És Linuxra is megcsinálták a StageVideo-t VDPAU-val. Most kéne az AMD-nek átállni a VDPAU-ra és akkor sokkal kevesebb munkával megúsznák az egészet, mert a mostani ütemben az XvBA 8 év múlva lesz használható.

(#11592) WonderCSabo válasza _ak_ (#11590) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy screenshotot tolhatnál.

PuMbA: Az szép. Nos nem tudom, h. átállnának a rivális gyártó technológiájára.

(#11593) _ak_ válasza _ak_ (#11590) üzenetére


_ak_
addikt

Ehh, elszóltam magam...most a laptopon is ez van: [link]

Ez esetben, akkor mégsem az a gond, h nem laptopon nézem. :(

Amúgy meg, ez a film:
General
UniqueID : 219760224224283528913884116125402022550 (0xA55447969C398F7F94BB4715AB6C4296)
Complete name : Shrek.Forever.After.2010.720p.BluRay.DTS.x264.HUN-AiR\Shrek.Forever.After.2010.720p.BluRay.DTS.x264.HUN-AiR.mkv
Format : Matroska
File size : 4.25 GiB
Duration : 1h 33mn
Overall bit rate : 6 530 Kbps
Movie name : Shrek.Forever.After.2010.720p.BluRay.DTS.x264.HUN-AiR
Encoded date : UTC 2010-11-30 04:45:42
Writing application : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 11 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 33mn
Bit rate : 5 133 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.307
Stream size : 3.26 GiB (77%)
Title : x264
Writing library : x264 core 107 r1772 c9dad9e
Encoding settings : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x113 / me=tesa / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.95:0.05 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=80 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5133 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English

Let's begin, de gozaimasu!

(#11594) WonderCSabo válasza _ak_ (#11593) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak ennél a filmnél, vagy mindengyiknél?

(#11595) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Komolyan mondom, mindjárt felvágom az ereimet.

- a videók szaggatnak, ha feliratot használok
- a hang egy idő múlva mindig beszarik
- 50Hz-en minden esetben minden szaggat mint állat

Mindjárt letörlöm az MPC-HCt a francba, és WMP-t fogok használni. :O :O :O :O :O

(#11596) Kelvin válasza WonderCSabo (#11595) üzenetére


Kelvin
őstag

Használj mplayert vagy vlc-t.
Én linux alatt ezeket használom, ati hd 5850-es kártyával, a 'hárdveres' gyorsítás is teljesen jó.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#11597) Zebu válasza WonderCSabo (#11586) üzenetére


Zebu
addikt

Este tudok adni egyet. Jelenleg egy ilyenem van: [link]

(#11598) Speeedfire válasza WonderCSabo (#11589) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Eddig úgy tudtam, hogy semmi sincs bele építve a mpchc-ba. Mindig tanulok valamit. :)

A kmplayerben is vannak codecek, de sajnos a nagy bitsűrűségű hd filmeknél előfordult, hogy nem volt összhangban a kép és a hang. Az ffdshow ezen javított arról nem is beszélve, hogy az ffdshowban van "dxva" támogatás, így a vga is segít mostmár a kódolásban.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11599) WonderCSabo válasza Speeedfire (#11598) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HCba nagyrészt az FFDShow van beépítve.

ffdshowban van "dxva" támogatás, így a vga is segít mostmár a kódolásban

Na ne mondd. :)

(#11600) huskydog17 válasza WonderCSabo (#11595) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Micsoda? Minden fajta videónál? Mi történt nálad?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.