Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) SRII válasza piRate_nEx (#10850) üzenetére


SRII
őstag

szia! jó a teljesítménye is, vagy csak a világításért vetted meg? nem ismerem ezt a fajta ventiket, legyen szerencséd vele,

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10852) SRII


SRII
őstag

[link] erről tud valaki valamit? elég jónak tűnnek az eredményei, és még vezérelhetők is, csendes és még olcsóbb is a többi hasonló vetélytársnál, valakinek van valami híre róla?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10853) piRate_nEx válasza SRII (#10851) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem igazán, direkt nem is akartam világítósat, mert filmnézés közben cseszi az agyam. 2500 alatt kerestem valamit, mivel nem 1 darab kell, hanem 5.

Először néztem ezt a Bitfenixet, aztán Scythe Slip Streamet, és Thermalright TY - 147-et, viszont ezek nem férnek be, mert 12-es furatok vannak rajtuk, így egymás mellett eltakarja az egyik a másik helyét, és a Scythe vízszintesen nem is kóser.
Aztán megnéztem a Thermalright X-Silent-et is. Viszont ez már 1 ezressel drágább, ami így összben +4000 lett volna.

Első szempont pedig a zajszint volt, ami alacsony. Most noname ventik vannak a házban, szóval a teljesítménye mindenképpen jobb lesz, hangra pedig főleg. :D

The glass is already broken.

(#10854) SRII válasza piRate_nEx (#10853) üzenetére


SRII
őstag

értem, köszi a választ, csak azt nem értem hogy itt ez a topik és nincs best buy vétel, halk, viszonylag nagy légszállítással, és pwm-es...nem értem annyi mindent olvastam hogy már azt sem tudom mit kellene vennem..

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10855) piRate_nEx válasza SRII (#10854) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát, ha neked elfér a TY-147: [link]

Amúgy relatív, hogy kinek mi a halk. Az viszont biztos, hogy a halk, és nagy légszállítás nem igazán megy együtt, mert egyik kizárja a másikat. Egy kis kompromisszummal viszont meg lehet találni a legideálisabbat.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#10856) SRII válasza piRate_nEx (#10855) üzenetére


SRII
őstag

néztem ezeket is, csak sajna a 2x 14 venti helyre nem mennek bele mivel van hely felette alatta oldal csak a két veti ahol összeér középen ott kb 2 mm hely van , így ezek kiesnek..5 14 mm pwm es venti kell nekem is de majd rászánom magam és még nézegetem a teszteket, bár akár hogy is nézem 15 k alatt nem úszom meg... :O

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10857) piRate_nEx válasza SRII (#10856) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Esetleg a PWM-es Bitfenix Spectre.

The glass is already broken.

(#10858) SRII válasza piRate_nEx (#10857) üzenetére


SRII
őstag

nem rossz, és a légszállítás is nagyon jó, hmmm jó lehet ez az alternatíva, nagyon szépen köszönöm, meg is nézem a tesztekben mit is tud, és az ára sem huuu... na utána járok én ennek.. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10859) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Sziasztok!

Egy Sharkoon Vaya házba keresek egy oldalsó és egy hátsó 120mm-es ventit, mert kevesellem a gyárit az előlapon. Hátha még a végén nyár is lesz az idén :D . Kritérium annyi van, hogy halk legyen (nem szeretnék helikoptert a szobába) és ne kerüljön aranyárba.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#10860) SRII válasza scampolo84 (#10859) üzenetére


SRII
őstag

HI! én sokat kerestem ilyent , én nem is találtam megfelelőt, vagy nem voltam elég figyelmes.
és a [link]igaz ez 140mm de van 120mm olcsóbb ventiket választottam, maga a venti is többfunkciós, és a légszállítása is elég jó, én ezt néztem ki magamnak hátha neked is beválik...ha olcsobb kell van a kistestvére a [link]12mm de ha elfér és van hely , akkor szerelhetsz nagyobb hűtött is 120 mm felfogatású 140mm est, az még halkabb és nagyobb a légszállítás. de szvsz!!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10861) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!
A saját topik elég kihalt, ezért ide is beírom!

Van itt valakinek Zalman ZM-MFC2 ventiszabályzó panele? Mert én vettem és tapasztalatokra, tippekre lenne szükségem, hogy mit/hogyan

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#10862) krichd1 válasza scampolo84 (#10859) üzenetére


krichd1
addikt

Ft-ban kifejezve mennyit költenél rá ? Sima 3pines venti kell vagy PWM-es ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10863) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

120-as, az átlagnál vékonyabb, nem 25-ös vastagságú ventit keresek, 3 pinest.
Inkább csöndes legyen, mint hatékony.

(#10864) piRate_nEx válasza IG55 (#10863) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Válogass. :P

De ez a leghalkabb közülük.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#10865) Raggie válasza IG55 (#10863) üzenetére


Raggie
őstag

Vékony ventik nem túl halkak általában... :)
(már ha olyan fordulaton mennek, hogy valami levegőt is mozgassanak)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10866) IG55 válasza Raggie (#10865) üzenetére


IG55
senior tag

Azt hiszem, az a 800-as jó lesz nekem (SCYTHE SLIP STREAM SLIM SY1212SL12SL).
Viszont felfedeztem, hogy van egy PWM-es csati is az alaplapomon, arra is kéne dugnom egyet.
Szóval, egy PWM-est is tudnátok ajánlani légyszi?

(#10867) piRate_nEx válasza IG55 (#10866) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

A sima 3 pinest is rá tudod dugni, és elég halk lesz az amúgy is, felesleges még szabályozni.

The glass is already broken.

(#10868) SRII


SRII
őstag

[link]14mm pwm venti 6 év garanciával. 2900 ft /db szerintem elég jó árban van, sőt !!!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10869) krichd1 válasza SRII (#10868) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem egyáltalán nincs jó árban, 2000Ft-nál többet nem ér ez a venti. Igaz én semennyit sem adnék érte, eddig csak rossz tapasztalataim vannak az AC ventikkel. A garancia nem sokat ér, ha neked kell fizetni a postát a cseréhez.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10870) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Coolink Swif2 120p-t nézegettem a házikómba, hátra meg oldalra kéne 1-1 kifújni. Ez PWM-es ha jól látom, engem az érdekelne, hogy is működik ez. Az alaplapomon van egy sys fan1 meg egy sys fan2 dugalj és ennyi. ha jól értem az Y elosztóval elvileg elég egy alaplapi csati, de így akkor menni fog a PWM, vagy hogy is van ez? :B

Előre is köszi a választ! :R

(#10871) SRII válasza krichd1 (#10869) üzenetére


SRII
őstag

hát értem akkor ez sem lesz best venti pwm !

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10872) SRII válasza scampolo84 (#10870) üzenetére


SRII
őstag

na erre a kérdésre én is kíváncsi vagyok.
Ha valaki tud segítsen . :R
az alaplapról lehet irányítani a pwm -es ventilátorokat, ha most nekem több ventim van mint alaplapi fan csatim akkor ha y kábellal megosztom és 2 darab ventit szabályzok egy fan alaplapi csatiról akkor mi van? nem lesz akkora v egy ventire, vagy nem tudja majd meghajtani? vagy mind kettő ugyan úgy hajtja gond nélkül? ezt valaki megcsinálta már vagy használja így a ventijeit, mivel ha nem kell nem veszek ventiszabályzó , ha így is meg lehet oldani, egyébként 6 darab 4 tűs venti csati van az alaplapomon így ez kevés mivel 8 venti lesz benne, a 2 darab toronyhűtője is.
Még egy kérdés, ha az egyik cpu csatira rakom az egyikt vetit a másikat hova? és a cpu csatiról is lehet ventit vezérelni, mivel az csak 3 tűs és ha nem lehet akkor kötném máshova de akkor nem fog jelezni a gépem hogy nincs hűtés rajt?

egyépként megtaláltam azt a ventit amit meg szeretnék venni, a tesztek és a videok alapján nagyon jó és minőségi: [link]igaz drága is de felszerelhető 12-14mm helyre is és még a keretet is el lehet távólítani ami jól jön ha az írom alá akarok betenni egy 14mm ventit, halk és a légszállítása is elég jó, és a színe sem rossz.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10873) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Véleményezzétek a Nanoxia Deep Silence 12-es illetve 14-es ventiket!
Vagy van hasonló áron jobb?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10874) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Be quiet és Enermax ventikről mi a véleményetek?Kellene még legalább egy a házba és nem akarok gagyit venni.Előre is köszi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#10875) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
Egy 70*70-es ventit keresek, ami csak 10 mm vastag, én eddig sehol nem találtam, tud esetleg valaki valahol ilyenről? Első körben mindegy milyen, csak a méretek adottak (noti hűtőbe kéne).

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#10876) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Végre megjött a ház is. Bele dobtam a Bitfenix ventiket is, csak most az a baj, hogy hallom a HDD-t, és a VGA a leghangosabb.




The glass is already broken.

(#10877) krichd1 válasza piRate_nEx (#10876) üzenetére


krichd1
addikt

VGA hűtés cseréje nem megoldható ? A HDD-hez raktál rezgéscsillapító gumit ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10878) piRate_nEx válasza krichd1 (#10877) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

VGA venti csere lesz, csak még nincsenek meg hozzá a cuccok. :) A HDD hangján pedig a fejet értettem, az ellen nem lehet mit tenni, amúgy vannak gumik a HDD tokon.

Még amit cserélni kell, az a táp ventije, mert elég viccesen búg.

The glass is already broken.

(#10879) emiki6 válasza piRate_nEx (#10878) üzenetére


emiki6
veterán

Pl. MSI Afterburner-rel szabályozd le a vga venti fordulatszámot! :K
Válts SSD-re.

10880: nem lehet lejjebb venni?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10880) piRate_nEx válasza emiki6 (#10879) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

40% alá nem igazán megy. :P

The glass is already broken.

(#10881) piRate_nEx válasza emiki6 (#10879) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem, gondolom az alatt már be sem indul, kevés neki a fesz. Majd rádobok egy Swif2-t, az van elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#10882) bozig válasza bozig (#10875) üzenetére


bozig
tag

Azt elfelejtettem, hogy 5V-osat keresek.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#10883) krichd1 válasza bozig (#10875) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10884) piRate_nEx válasza piRate_nEx (#10876) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Különben most jöttem rá, hogy ez a házas topikba akart menni, csak úgy néz ki már este volt... :D

The glass is already broken.

(#10885) Spirit


Spirit
őstag

Milyen, könnyen beszerezhető 14cm-es ventillátort ajánlanátok, ha a légszállítás/légnyomás a legfontosabb, majd a hang, tartósság, ár a prioritási sorrend.

(#10886) IzI


IzI
senior tag

Hi

Szeretnék venni 2db ventilátort max 2-3eFt-ért,fontos hogy hatékony legyen.A házam [link] és az alaplapom [link]
A kérdéseim pedig azok, hogy milyen hűtőt érdemes venni és hogy kell-e plusz kábel csatlakoztatásához? Mert van egy 3pines hely az alaplapon,de akkor a másikat hova dugom ? 3pin-es mellett egy 4pin-es van.
Egyébként ezt néztem ki magamnak [link]

(#10887) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak 2 fajta ventillátort. Meg szeretném kérdezni róla a véleményeteket. Az se volna rossz, ha valakinek lenne tapasztalata, valamilyen élménye ezekkel kapcsolatban :)
Scythe Kaze Q4 -el üzemeltetném őket.

1. Asatek
2. Akasa
Köszönöm mindenkinek :R :R

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#10888) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Cooler Master Haf 922 házam. Itt lenne egy kép magáról a háznak a belső felépítéséről.

Most jelenleg úgy áll a helyzet hogy elől felül oldalt van 1-1 gyári 20cm-es venti. Hátul egy COOLINK SWiF2-1201 venti van. Illetve van egy Scythe Kaze Master II ventivezérlőm.

Szerintetek a házam hűtését hogy lehetne még jobbá varázsolni?

Most a 20-as ventik 600-as fordulaton mennek, a hátsó Coolink ventit meg leszabályoztam 1100RPM-re. A hőfokok a következők úgy hogy csak netezek pl.

Alaplap: 38 fokos
Proci: 37 fokos
Magok: 43 környéke
GPU: 35 fokos
Winyó: 35 fokos

Egy Asus 7850 -es GPU-m van. Így néz ki a hűtése katt. Azon gondolkoztam hogy az oldalsó venti befele nyomja a levegőt, a GPU-ból meg úgy érzem hogy pont kifele jön a levegő, és természetesen pont egymás fele van a 20-as ventiből befele áramló levegő, meg a GPU-ból áramló levegő. Ez nem lehet baj hűtés terén?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#10889) tornas


tornas
őstag

The Ultimate Cooling Fan Grouptest 2012 Review

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10890) jookomak válasza jozsi252 (#10888) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem ez teljesen jó. Tekerd fel a ventiket, ha úgy érzed, hogy kevés. Nyár van és meleg, jobban izzanak azért most a hardware-ek. Amúgy meg teszteld le, hogy kikapcsolod, illetve megfordítod az oldalsó ventit, úgy milyenek lesznek a hőfokok.

(#10891) buksii


buksii
csendes tag

mi a véleményetek erről a ventilátorról: [link]
ebben az árban van jobb is? halkabb? 3-5 db ventit vennék milyen halkat ajánlotok? max 3 ezerért

(#10892) Raggie válasza buksii (#10891) üzenetére


Raggie
őstag

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/thermalright-ty-147-140-mm/1754
Postaköltséggel is olcsóbban jössz ki szerintem és sokkal jobbak.
Házventinek és prociventinek is jó(nagyobb bordákra nem elég egy darab, inkább kettő kell push-pull konbinációba, mert a légnyomás úgy jön ki jól).

Egyébként halk és tolja a levegőt rendesen.

Amire figyelj: 14cm-es a venti, de 12cm-es furatokba kell rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10893) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Adott egy Corsair T-600as ház amibe bekerült 3 kártya, ebből 2 passzív hűtéssel. A kérdésem hogy ezeket tudom hatékonyan hűteni a ház belsejéből? A HDD dokkolót gondoltam kiveszem és annak a helyére terveztem 2 db 120mm-es nagy légáramű ventit berakni egymás fölé így a levegő jobbról-balra érné a kártyákat. A ház oldal ugyan rácsos de arra nem igazán találtam hatékony alternatívát.

(#10894) gyuri86


gyuri86
tag

2 verzióra gondoltam.
Melyik nyújt jobb hűtést?


A második képen a HDD dokkolónál látható egy venti, valami hasonlóra gondoltam, csak többre, 2 vagy akár 4 kisebb méretű nagy fordulatszámú ventire.
A vga-k amiket hűteni kell:
Nvidia Titan-GTX680-Grid K520, ebből az utolsó a passzív.
hd7970, radeon sky 700, firepro w8000. az utolsó kettő passzív.
A gépen elég sokat mennek majd, szinte 24-h ban. Két gépről van szó.

(#10895) nemethpityu


nemethpityu
csendes tag

Adott egy CM haf 912+ ház és szeretnék hátra egy ventit erre gondoltam coolink swif2 1201 meg felülre is de nem tom hogy egy 20cm vagy két 12cm rakjak bele

(#10896) 1 among many


1 among many
tag

Üdv!

Ki tudja, hol lehet kapni Pesten (belváros felé, ha lehet) legolcsóbban ilyet?

BitFenix Spectre PWM 120mm White

(Merlinnél lenne a legjobb áron, amit eddig találtam, de szállítással együtt meg kb. a legrosszabb lenne, úgyhogy az nem játszik.)

[ Szerkesztve ]

(#10897) jookomak válasza 1 among many (#10896) üzenetére


jookomak
őstag

Itten e! [link]

(#10898) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Ha az alaplapomon csak 1 darab ventilátor csatlakozó van és nekem a ház előlapján is van egy ventilátor és szeretnék egyet rakni a ház hátuljára is akkor, hogy tudom megoldani, hogy mind a két ventilátort bekössem? Ilyen tápom van: táp. Ha nem megoldható, hogy mind a kettő be legyen kötve, akkor inkább melyik a fontosabb az első vagy a hátsó?

Szerk.: Mind a kettő ventilátor 3 pines csatlakozójú.

[ Szerkesztve ]

(#10899) 1 among many válasza jookomak (#10897) üzenetére


1 among many
tag

Köszönöm a választ!

Amit linkeltél, az a BitFenix Spectre PRO PWM 120mm Fan - white, tehát a pro verzió, amit keresek, az pedig a nem pro: BitFenix Spectre PWM 120mm Fan - white

A pro nagyon esztétikus darab, és a légszállítása is közel másfélszeres, a nyomása is jóval nagyobb, viszont a teszt alapján, amit találtam róluk, nagyobb fordulaton nagyon zajos lesz. Szerintem a pro-t inkább procihűtőre, esetleg tápba érdemes rakni, házhűtésre a nem pro tűnik jobb választásnak.

Léghűtésteszt Light 2012

Eddig ahogy nézem, a nem pro ennél az üzletnél van a legkedvezőbb áron a környékemen, bár így is 400 Ft.-tal drágább, mint Merlinnél szállítás nélkül.

Pécsen igazán kitalálhatnák, hogy 1-2 heti rendszerességgel - mondjuk előreutalás után, hogy ne legyen nekik rizikós -, küldhetnének fel szállítmányt Pestre egyben. Csak meg tudnák valami partnerrel beszélni, h ott átvehető legyen szállítási költség nélkül a cucc. Aki sok dolgot rendel egyszerre, annak egyes daraboknál megéri tőlük hozatni, de ha 1-1 kisebb tételre rákerül a +1300 Ft., azonnal kiestek az árversenyből.

Azért ha tud valaki még pesti üzletet, ami jó (jobb) áron forgalmaz "BitFenix Spectre PWM 120mm Fan - white" ventit, ne titkolja el!

(#10900) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Ezt az NZXT LXE venti szabályzót szeretném használni.

A ventik meg egy Phobya G-Changer 480 V.2 - Full Copper radiátoron lennének elhelyezve kétoldalasan.

Ehez szeretnék valami 3pines jól szabályozható alacson fordulatszámon nagy légáramlattal persze halkan. Tudtok valami okosságot? :B :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.