Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Mondjatok mar meg nekem a tutit, boseg zavara van :))

Adott egy Xigmatek Midgard II... fentre tennek be egy ventit, 12 es 14es is jo elvileg...

Van egy Brocken procihutom, es arrol szivhatna ez le szepen a hot, gondolom jo lenne...

Szabalyozva lenne egy Scythe Kaze Qval, szoval a hang nem erdekes...

Olcso legyen nagyon, es ne ledes lehetoleg :)

Es meg annyit, h a brockenre a ventijet alulra tegyem, es felul szivjon a joveveny, v felul legyen, es ne is tegyek plussz ventit, v mi legyen? :DDD

(#10202) dav<3


dav<3
tag

Szerintetek ez a "gumi bak"-os rögzítés mennyivel jobb mint a csavaros?
Pro-kat és Kontrákat kérnék.
Inkább a személyes tapasztalatok mint a papírforma érdekelne! Köszönöm!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#10203) ViZion válasza dav<3 (#10202) üzenetére


ViZion
félisten

Pro: gumi, illetve szilikon, tehát rezgést nem viszi át. Könnyű felszerelni
Kontra: UV-takonyzöldet küldtek... Fenti 14 cm-es ventit végül nem bíztam rá, nem éreztem, h megtartaná. Színe miatt végül nem építettem be máshol sem. :D

Igazán a gumigyűrűs/alátétes csavar lenne a tuti, mint a jobb HDD kereteken, csak a ventiknél nehezen szerelhető lenne úgy...

Mit vettem végül? Teszkóbótba' van ilyen ajtóütköző, szilikon félgömböcskék, öntapisak. Abból raktam a venti 4 oldal élére, úgy csavartam be.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10204) and1ao válasza ViZion (#10203) üzenetére


and1ao
őstag

Miért is nehéz nem értem a keret és ház közé benyomsz egy gumi alátéten és kalap kabát.

Guild Wars2!

(#10205) ViZion válasza and1ao (#10204) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem lapát kezem van, így is macera berakni/cserélni a ventiket, hát még ha gumigyűrűt kellene egyensúlyoznom rajta...
Pedig nagy CPU hűtőm sincs, de nem férek oda rendesen. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10206) and1ao válasza ViZion (#10205) üzenetére


and1ao
őstag

nagyából mind1 hova teszed a lényeg hogy közte legyen valamennyire a venti keretének meg a házna hogy ne a nyers fémmel érintkezzen ezt lapát kézzel is meglehet oldani szerintem, de egyébként meg teljesen lényegtelen.

Guild Wars2!

(#10207) ViZion válasza and1ao (#10206) üzenetére


ViZion
félisten

Ezért vettem a korábban említett öntapis szilikon félgömböket... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10208) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Azért írok mert már átnéztem több ezer terméket és számtalan weboldalt és nem találtam az általam keresett méretekben ventillátorokat, illetve csak 1 helyen de 7ezer forintot nem szeretnék darabonként kiadni érte.

A következő gépbe lenne!

A méretek a következőek:
80x80x10 vagy 90x90x10 ebböl 2db kellene nem lehet vastagabb és 90mm-nél nagyobb, mert nem fér el
100x100x10 ebböl is 2b kellene, nem lehet vastagabb
ami méretben megközelítette eddig 100x100x12 és egy 120x120x12, nekem viszont 10mm-es kell, nincs helyem hozzá.
Az alsó burkolat és a hűtő közé max 1cm-es ventit tudok betenni! Így marad annyi hely, ha hajlik valamilyen mértékben az alsó burkolat nem fog beleérni a ventikbe. Egyébként elég merev szerencsére jól tart.
Komplett átépítés itt.
Most passzívan megy leginkább, ezt nyárra meg kell oldani, jönnek a melegek és persze a játék is befűt neki rendesen :DDD
Egyáltalán érdemes keresgélnem ilyen ventiket? léteznek? ha igen akkor kb milyen árban, leginkább újat szeretnék venni. 12V-os legyen mind és legalább 3000-3500-as rpm-el. Tudom van elvárásom, de nekem ezekre lenne szükségem.
Remélem tud valaki ez ügyben segíteni.

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#10209) Raggie válasza LarsR (#10208) üzenetére


Raggie
őstag

Erre csak ennyit mondanék: :Y .

Clint Eastwood FTW

(#10210) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

nem segít nekem senki? :(

no akkor kérdezek inkább: Xilence COO-XPF120 és a .R csak külsőben tér el?

gyártó honlapján az előbbi 29dB utóbbi 18... ez igaz??

az a bajom vele, hogy piros :/

illetve a ház még mindig Midgard II... hogyan lehetne még jobb a hűtésem? oldalra vagy felülre tegyek egy v 2 ventit, v maradhat így?
a proci hűtőt (brocken) ha úgy rakom, h ne a vgaról szívja a hőt, az számít vmit? arra rakjak inkább egy ventit még, v a ház tetejére?

(#10211) jookomak válasza CoolBoy323 (#10210) üzenetére


jookomak
őstag

Úgy látom amd-d van, szóval a brockennel nem tudsz mit variálni. Amúgy a házba a gyári első hátsó maradhat, plusz felülre betennék két thermalright ty-141-et. Vagy 147-et, ha nem tetszik a színe. Alulra, oldalra nem kell, csak ha több vga-d van. Illetve előre még egy 12-es, mert ahogy látom, ott két ventinek van helye.
Ez a xilence venti elhiszem, hogy nagy sláger most ShellKretor tesztje nyomán, de én azért kicsit szkeptikus vagyok. Telefonnal méri, hogy hogy hűti az amúgy összevissza mérő samsung hdd-t.
Gyártói adatnak pedig hűtésnél nem hiszünk. Soha.

(#10212) CoolBoy323 válasza jookomak (#10211) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

még felülre is tudnám tenni a brocken ventijét... ezen gondolkozom, h van-e értelme alulról felülre tenni...

a Coolink swif2-kről mi a vélemény? bár az is csúnya, de az Y kábel jól jönne, mert szabályzóra kötném úgyis a ventiket, és csak pl játéknál tekerném fel, akkor sem hiszem, h maxra...

(#10213) jookomak válasza CoolBoy323 (#10212) üzenetére


jookomak
őstag

Jobb, hát átfújja a bordát a venti, mintha szívna, szóval nincs értelme piszkálni..
Swif2-nél sokkal jobb a ty, mivel nagyobb, halkabb, árban ugyanannyi. y-kábelt meg veszel a pcgear-ben.

(#10214) CoolBoy323 válasza jookomak (#10213) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én biztos nem veszek a pc gearben soha többet semmit!!
nem fogok 3-4 heteket várni a cuccra... pl most a brocken ventije garizni van, múlt hét előtti péntekre ígérték, és még mindig semmi infó........

szóval akkor most hogy jobb? :)

(#10215) ViZion válasza CoolBoy323 (#10214) üzenetére


ViZion
félisten

Vagy push, vagy push-pull. A szívásra rakott venti nem fain a bordákon, de pl. radinál jó úgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10216) CoolBoy323 válasza ViZion (#10215) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hu, magyarul kerhetnem? Ez magas nekem :B

(#10217) ViZion válasza CoolBoy323 (#10216) üzenetére


ViZion
félisten

fújja, vagy 1 fújja, egy szíJJJA... :D
A hűtőknek az nem jó ha csak szívja le a levegőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10218) CoolBoy323 válasza ViZion (#10217) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Stim. De nem ertem ez most valasz a kerdesemre?

Na holnap csinalok fotot, es egyertelmuve teszem a gondom, mert ugy latom nem ertitek a nyugom :)) vagy en spilazom tul a dolgokat... :))

(#10219) ViZion válasza CoolBoy323 (#10218) üzenetére


ViZion
félisten

Mi értjük... Brocken, alul a venti és felfelé fúj. Tökéletes.
A legjobb kialakítás, ha a házon ell jön a friss, szűrt levegő, hűti a HDD-t, SSD-t, majd megy a ram, VGA, chipset és CPU felé. Kifelé meg a ház hátulján és fent megy.
Ha fentre rakod a ventit és szívja a levegőt a bordáról az nem jó, pár fokkal rosszabb lesz a CPU. Ha meg fújja fentről az nagyon sz@r, mert akkor keveredik jobban a felszálló meleg és a friss, így megint a hőfok romlik, bentreked a meleg egy része.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10220) CoolBoy323 válasza ViZion (#10219) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor felulre mit rakjak (hazba, nem a brockenre)? Egy szivot? Kettot?

Porszoru hasznalatat javasoljatok? Van gyarilag a hazban, de nem tul suru, felul eleg lyukas mondjuk... hatul nincs egyaltalan szuro.

(#10221) jookomak válasza CoolBoy323 (#10220) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem állj meg egy pillanatra, kicsit túlpörögted a témát.
Most jók a hőfokok? Meg vagy elégedve a zajjal?
Ha van rá keret, akkor érdemes beruházni arra a két-három ventire, mivel így csökken a hő, halkabb lehet az egész gép. Kicsit nonszensz, hogy a több ventitől lesz halkabb, de lehetséges. Én még mindig azt mondom, hogy föntre két ty-141 kiszívó, tehát lentről fölfelé fújó módban, és a ház elejébe meg még egy 12-es venti. Konkrét típusjavaslat ártól függetlenül: Scythe gentle typhoon 1150 rpm befelé fújva.
Szűrő nem kell, mert elől van, fönt és hátul meg úgyis kifelé fúj a venti.

[ Szerkesztve ]

(#10222) CoolBoy323 válasza jookomak (#10221) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hofok vegulis nem gaz, de meg ugy igazan nem tudtam tesztelni, mert most pl mint irtam garizik a procihuto ventije...

50 egynehany fokos proci volt emlekeim szerint...

A hang nem erdekel, mert minimumra (kb 5V) szabalyoznam "idle"ben a ventiket...

Nen akarok ra sokat kolteni, ezert en igy hasrautve 1dbot gondoltam fentre, 2k koruli osszefert... de ha az sem jelentene nagy hulest, akkor elvagyok en a gyariakkal lazan...

(#10223) ViZion válasza CoolBoy323 (#10222) üzenetére


ViZion
félisten

A kolléga jól írta: elöl 2, fent 1 vagy kettő, leszabályozva. 5 V nagyon kevés, sok venti 5-7 V -től kezd forogni, másrészt a légszállítás is nagyot esik még 14 cm-es ventinél is itt.
Fent a venti jót tesz az alaplapnak, mert kiviszi a házból a hőt, nem melegszik a ram meg a chipset.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10224) CoolBoy323 válasza ViZion (#10223) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ilyen szabályzóm van, ez kb 5-12V között szabályoz, potikkal...

már csak a megfelelő ventit kellene meglelnem :)) vagyis 2-t

(#10225) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

COOLINK SWiF2 120P 2362
XILENCE COO-XPF120 1168
ARCTIC COOLING F12 1664
SCYTHE Slip Stream 120mm 1600rpm 2705
AEROCOOL Shark Fan Black Edition 14cm 2731

Nos, melyiket? a Xilence még mindig az ára miatt szimpi, csak nem tudom, h u.a.-e, mint a piros...

Annyival lehet rosszabb, mint amennyivel olcsóbb??

vagy:
XILENCE COO-XPF140 1511

[ Szerkesztve ]

(#10226) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10225) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ mennyit szánnál rá max. Az utolsó 14cm-es venti. Végül is milyen méretű ventit szeretnél ?

Amiket szoktam ajánlani 120mm furatba:

1000-2000Ft: Cooler Master Sickleflow
2000-3000Ft: Thermalright TY-141/147, Scythe Kama Flow 2
3000Ft-: Corsair SP120, Scythe Gentle Typhoon, Noiseblocker Blacksilent Pro

Ezek közül szerintem egyikkel sem nyúlsz mellé, mindegyik nagyon jó ár/érték arányú venti.

14cm-es méretben Corsair AF140.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10227) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10226) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha visszatekintesz, láthatod a nyavajgásom :)

elöl 2db 12-es helyem van, hátul 1db, felül, oldalt, 12 és 14es is van [link]

gyárilag a 2 ventit szeretném turbózni, mert ártani nem használni :))

minél olcsóbb, annál jobb, mert úgyis szabályoznám valahova...

ja és olyan kellene, ami elérhető, mondjuk iPONnál, mert PC Gear-re nem várok...

köszönöm! :R

(#10228) anytime válasza CoolBoy323 (#10227) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Nekem a machon 147-es van és ~ 590-610 rpm-el dolgozik, igaz, csak egy i3-as procit kell office alkalmazásokban hűtenie. CPU max 31 C magok 20-24C max! Igaz, ez CPU hűtésre van, de sztem kiváló, hangja semmi!

Én házhűtésre, ha bent lesz a VGA és az i5-ös procim (sajna csak nyár vége), akkor a GT 800 vagy 1150 rpm-eket veszem meg!

Üdv:
A

Az én CM házventijeim, még leszabályozva is nagyon hangosak, bár most mind ki van kötve, elég a TY147:)

(#10229) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10227) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor a led nélküli Sickleflow. Van belőle egy jobb csapágyazású X változat is, de azt sajnos nem találtam magyar boltokban.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10230) CoolBoy323 válasza anytime (#10228) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

TY-147 is csak a PC Gear-nél van :W

a sickleflow pedig nem győzött meg a kommentek alapján :F

(#10231) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10230) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen kommentek alapján ? Hangos igen, alapból 2000rpm-en forog, ilyen fordulaton minden venti hangos, de írtad hogy vissza tudod szabályozni.

TY-147 van itt. Ha van rá keret, ezzel természetesen jobban jársz. Azért nézd meg a méretei alapján elfér-e a házban.

(#10232) ViZion: Articot ennyiért ? :F Feleennyiért talán átmeneti megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10232) ViZion válasza CoolBoy323 (#10230) üzenetére


ViZion
félisten

Merlinhardvernél is van.

krichd1 megelőzött... :O

EZT néztem még.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10233) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10231) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez is igaz... és ez nem szempont nekem, hisz úgyis szabályzom... de az önmetsző csavaros dolog is elég gáz ilyen szinten...

merlintől sem éri meg rendelnem, mert ha jól emlékszem kb 700Ft a posta :F drágább a leves, mint a hús...

szerk: 1300Ft a házhozszállítás :W :F

AC-kra miért 1 év garit ad mindenki, amikor 6 év a gyártói?? törvény szerint nem vállalhatnak kevesebbet...

[ Szerkesztve ]

(#10234) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10233) üzenetére


krichd1
addikt

AC-ra azért, mert sok megadja magát fél év után. Garanciával nem sokat érsz, többe kerül a gariztatás (posta), mint a venti. AC-t mint írtam, csak átmeneti megoldásnak érdemes venni, ha nagyon nincs keret, de csak szigorúan 2000Ft alatt. Amint látom eléggé felment az áruk. :(

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10235) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10234) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor kilőve...

swif2 120p?

de ez is már elég drága... akkor inkább 2 xilence-t veszek :F

(#10236) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10235) üzenetére


krichd1
addikt

Én már leírtam azokat a ventiket, amiket jónak tartok és ajánlok. A Xilence ventit sajnos nem ismerem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10237) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10236) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ShellKretor tesztjében nagyon jól szerepelt [link]

(#10238) ViZion válasza krichd1 (#10236) üzenetére


ViZion
félisten

Xilence-ket szerelek én is házakba, mer tócó... viszont kicsit hangosabb az AC-nél, és nem szabad full-on hajtani, hamar megkopik. Ált. 7 V-re kötve hagyom, akkor ~2 évet bírnak hangtalanul.

Amúgy a Pick-Pack pont fix áras, 100 Ft-os csokit is ennyiért hozzák, ez van. Helyi üzletbe mail, h ezekre kérsz árat, és eldöntöd megéri-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10239) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10237) üzenetére


krichd1
addikt

Ebben a tesztben tényleg jól szerepelt, kár hogy a TY-141-en kívül nincs benne a többi "kedvencem".

Mindenkinek:

A jobb csapágyas Arctic CO ventit tesztelte már vki ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10240) krichd1 válasza ViZion (#10238) üzenetére


krichd1
addikt

Ha két évet kibír a csapágya, akkor simán jó vétel lehet. Persze ez gondolom csak feltételezés. Egyszer lehet kipróbálok én is egy ilyet. Most nekem megfelel az SP120 és az AF140. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10241) ViZion válasza krichd1 (#10240) üzenetére


ViZion
félisten

Van aprón Thermalright TY-141 és TY-140 egyben, elvileg új, csak tesztelt ~5500 Ft lenne postával. Jó vétel ez? Színben annyira nem passzol, de be van bugyolálva az egész gépem, szal. akár lehet ez is. TY-147-nek azé' jobban örülnék. :D
Ezek mindkettő PWM vezérlésű, ugye? Alaplapom csak azt tud, ventivezérlő meg nem automatikus, szal. azon vannak a ház ventik.
Verziók:
1. ház ventik vezérlőn (FD gyári), hűtő radira is egy 14 cm venti így leszabályozva + 1 db PWM amit CPU-ra kötök az alaplapon (szivattyú case csatin, ami silentre van állítva, teljesen rendben van). Költség: venni kell PWM ventit.
2. verzió: Az is lehet megvariálom, csinálok 5-7-12 V kapcsolót, kész. Csak ez sem auto, mondjuk a család meg nem fog prime tesztet futtatni órákig :D viszont semmit nem kell vennem, max. egy tolókapcsolót...
3. verzió: első ventiket átrakom fix 7 V-re, kb. most is azon vannak, a radihoz meg átrakom a potit. Itt sem lenne extra kiadás, viszont ez sem automata... ehh. Esetleg minden ventit egybe rákötök az FD gyári potis vezérlőre - 3 venti pont mehet rá. Azt nem tudom meddig bírná, elég gyengusznak néz ki a kis panel :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10242) and1ao válasza CoolBoy323 (#10225) üzenetére


and1ao
őstag

Hát nem tudom most ez csak ilyen vaktába lövés lesz félig,de más hasonló kategóriás ventik miatt is.

Az AC-t csak akkor ha átmeneti venti nem kell sok idő és zajosodik!(tapsztalat) valószínű a xilence is ilyen lesz 90% biztos vagyok benne de még nem járt nálam.

Mivel ventiszabályzóra kötöd így a 120P feleslegesnek tartom elég a az 1201-es is hiszen úgyis leszabályzod, vagy majd kijavítasz ha tévedek.

De ha ez a felhozatal és ebből kell válogatni akkor SWiF2 vagy Scythe.

Guild Wars2!

(#10243) krichd1 válasza ViZion (#10241) üzenetére


krichd1
addikt

PWM vezérlésűek mind. Merlinnél vehetsz új TY-147-et és nem sokkal drágább. Abból az árból kicsit alkudhatsz szerintem.
Az "FD gyári potis vezérlője" pontosan micsoda ? :B
Nekem is potis vezérlőre vannak rakva a házventik, a CPU hűtő venti PWM-es.
Érdemes tesztelgetni, jobban körüljárni a dolgokat, hogy milyen hűtésre van szüksége a gépednek. Ha nem szükséges, akkor nem kell telepakolni a házat ventikkel. Igaz, én is jobban szeretem a több ventit kis fordulaton használva, de a mostani irodai gép nem termel sok hőt, bőven elég nekem bele a 2 plusz venti.
Adatlapodon szereplő gépnek azért elkél a hűtés szerintem, tehát hosszútávon érdemes lehet egy olyan szabályzót venni, ami kijelzi az alkatrészek hőmérsékletét.
De ha a géped ilyen fix fordulatú ventikkel is megfelelő hőmérsékleten van tartva, még szélsőséges körülmények között is, akkor persze nem szükséges.
Ebben Neked kell döntened.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10244) CoolBoy323 válasza and1ao (#10242) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

megrendeltem a Xilence 14-esét, meglátjuk... tesztnek is jó lesz a jövő nemzedékének :)

a 120p azért tetszik, mert adnak hozzá venti elosztót, ami jól jönne, máshol nem találtam még normális árban :/

(#10245) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10244) üzenetére


krichd1
addikt

Ha kell elosztó is, a 120p jó vétel mostani árán, annak azért a csapágya is tovább bírja nagy valószínűséggel, mint a Xilence.
Amikor legutóbb néztem még 3000Ft körül volt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10246) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10245) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

előre jobb lenne, mint a gyárim, nem? bár semmi konkrét infót nem találtam róluk...

akkor egy 14-es fentre, egy 120p előre mondjuk?

és van a gyári hátul, meg a maradékot hova tegyem? :D

(#10247) krichd1 válasza CoolBoy323 (#10246) üzenetére


krichd1
addikt

Egyelőre szerintem elég ez a két + venti.
Esetleg próbálj ki egy Bitfenix Spectret is. :)
Aztán majd szórakozhatsz vele, hogy melyiket hová. :))

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10248) CoolBoy323 válasza krichd1 (#10247) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1+ lesz, szóval összesen 3 lesz a házban (meg a procin is egy)
a swif-tet majd akkor veszem, ha nem elég a hideg :)

ja és találtam itthon olyan madzagot, amit akartam :)) tök jó :DD

köszönöm a sok hasznos infót!!

[ Szerkesztve ]

(#10249) ViZion válasza krichd1 (#10243) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, a gépem.
Tulajdonképpen eldöntöttem, a 0 Ft-os verziót hétvégén kipróbálom. Kihozom házon kívülre a ventivezérlőt (Fractal Design házakhoz adják, egy poti, minimális panel, 3 venti. Viszont gagyin néz ki, ezért letekertem, a házban hagytam.) Bár lehet praktikusabb lenne, ha raknék egy 5-7-12 V kapcsolót, mert a vezérlővel le is lehet állítani a ventiket, azt meg nem szeretném.

A ház belsejébe készül egy plexi burkolat még, az alaplap fölé, amire kerül egy 6 cm-es PWM venti a VRM hűtésére, és a felső 14-es venti is kb. 1/3-ban kap borítást, így jobban az alaplapról szívja a luftot.
Hőfokokkal nincs baj, 60°C alatt van -de még nincs nyár...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10250) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Nos megvettem a ventit... Xilence XPF140

fullon van hangja azért... légszállítást nem tudom mérni, de nem tűnik rossznak érzetre...

kb 7Von tűrhető a hang... (nem tudom pontosan mennyin, mert nincs multiméterem, 1 hónapja garizik :W )

a kábelei nagyon rövidek, de harisnyázás szerűek... mondjuk a hátulján látszik a 3 vezeték, de úgyis takarja majd a ház teteje, nem hiszem h zavaró lenne... ha igen, fekete szigszalag :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.