Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) RVR400 válasza gyuribácsi88 (#10450) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk a VGA hátlapjáról túl sok hőt nem fog elszívni. Én a tápegységet tenném be fordítva, hogy a házból szívja kifelé a levegőt, ne a padlóról. Vagy az oldallapra kellene tenni a VGA magasságába egy ventit, ami kifelé tolja a levegőt. Vagy kombinálni a kettőt. :)

(#10452) PunkZoli válasza gyuribácsi88 (#10450) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

Kösz a válaszokat.
A vga egy asus560ti, saccra, meg emlékeim szerint extrém terheléskor 79 fok volt a max, de még tesztelem majd.
Aztán meg a tápos dolog jó lehet, beteszem még ezt a rajzos ventit és a tápot megfordítom. Enermax 525 82+ os ha jól emlékszem. Azt lehet mérni valahogy hogy neki mennyi a stabil hőfoka, mi alatt? Ill van annak hőmérője?

(#10453) gyuribácsi88 válasza PunkZoli (#10452) üzenetére

Én nem ajánlom hogy megfordítsd a tápot, nem véletlen találtál ki az alsó tápos házakat, és azt hogy a levegőt kintről szívja (hűvöset) ... és ne bentről a meleg levegőt.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10454) RVR400 válasza gyuribácsi88 (#10453) üzenetére


RVR400
veterán

Gondolom azt sem véletlenül találták ki, hogy mindkét módon bele tudod tenni a tápot a házba. Egyébként meg ki lehet próbálni, nekem a tápnak is jobb, ha bentről szív. Főleg, ha az alsótápos házat rárakja az ember a szőnyegre, akkor aztán van értelme kintről szívni, azon az 1 centis résen át, ami van a táp meg a talaj között.

(#10455) gyuribácsi88 válasza RVR400 (#10454) üzenetére

Azért lehet kétféle módon berakni, mert gondoltak azokra akiknek felsőtápos házuk van, egyébként meg a ház alján lévő porszűrő sem véletlenül van ott (már akinél van), plusz a ház lába nálam 2cm magas, és nem szőnyegen van.

Menj be a tápos topicba és süsd el ott ezt a mindegy hogy honnan szívja a levegőt ötletedet :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10456) RVR400 válasza gyuribácsi88 (#10455) üzenetére


RVR400
veterán

Az alsótápos házon van meg a furat a kétféle elrendezésre (Zalman Z9). Gondolom nem arra gondoltak, aki fejjel lefelé akarja a házat használni...
Okoskodós topicokat nem nézek, és nem kérek tanácsot elméleti emberkéktől. Kipróbáltam, nálam kevésbé melegszik a táp, mivel még ha valamivel melegebb levegő is megy át rajta, de átmegy rendesen, mivel alapvető szabály, hogy a házban illik túlnyomást létrehozni, így nincs belőle gond.
Erről mindig eszembe jut ez:
"Egyél szart! Egymillió légy csak nem tévedhet..."

(#10457) gyuribácsi88 válasza RVR400 (#10456) üzenetére

Okoskodós topic? Meg elméleti emberek?

Ezek szerint elhajtottak onnan téged? hogy ennyire utálod őket?

Ott van pl: ShellKretor, ő azért kicsit jobban vágja ezt a témát mint szerintem sokan mások itt, és ő is úgy vélekedik erről ahogy én, de szerintem 100 emberből 99 gondolja így, csak meg kell nézni egy bármilyen külföldi fórumot ahol a 300$ -os géptől a 8000$ gépekig, vannak feltöltve fotók, és meglehet nézni hogy hogy vannak összerakva, annyit segítek a táp ventivel lefelé van berakva.

De én erről többet nem vitázok, meg különben is ez a kijelentés: "Egyél szart! Egymillió légy csak nem tévedhet..."

Na ezt inkább hagyjuk is ...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10458) RVR400 válasza gyuribácsi88 (#10457) üzenetére


RVR400
veterán

Köszi, épp erről beszéltem az előbb...
Amikor tanácsot kérek, akkor itt sem reagált rá senki. Amikor nem kérek, mert TUDOM, mivel KITAPASZTALTAM, akkor egyből ez jön. Te ki sem próbáltad, hanem egyből beraktad úgy, ahogy mások mondták, ennyi. Ha kipróbálod, és tényleg nem jó úgy NÁLAD, akkor sem biztos, hogy 1000-ből 1000 esetnél így van. Egyébként is a Zalman mérnökei pedig full debilek, akiknél a prohardveren bárki okosabb, mert valószínűleg csak elbaszták a CNC programozást, és úgy kerültek rá a lyukak a fordított rögzítéshez is.
Még egy hely, ahová nem jövök többet. ;)

(#10459) trob


trob
tag

Sziasztok.

Van egy Corsair VX550 tápom, amiben zörög a ventilátor, ki szeretném cserélni.

A benne lévő gyári ventilátor:
ADDA AD1212HB-A71GL
2200 RPM
85,2 CFM
"Pressure: 0,136 inch" ( <-- Ez mit jelent?)

Kinéztem három ventillátort:

Aerocool Shark Fan 12cm
1500 RPM
82,6 CFM
26,5 dBA (máshol 29 dBA-t írnak)

Scythe Slip Stream 120mm SY1225SL12H
1600 RPM
88,1 CFM
33 dBA

CoolerMaster Excalibur R4-EXBB-20PK-R0
600 - 2000 RPM
26,4 - 85,6 CFM
13 - 30 dBA

Szerintetek melyik legyen?

(#10460) gyuribácsi88 válasza trob (#10459) üzenetére

Szerintem ezt a tápos topickban kéne megkérdezni

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10461) trob válasza gyuribácsi88 (#10460) üzenetére


trob
tag

Azért itt tettem fel, mert a kérdés inkább ventilátor, mint táp.

Max annyi köze lehet a táp topichoz, hogy a szállított levegőmennyiség mennyire elég. De szerintem ilyen nagyságrendnél már inkáb számít, hogy mennyire van a gép a falhoz tolva, vagy mennyi kábel van a gépen belül. Ezért ez a kérdés kevésbé érdekes ezen a szinten. Gondolom én.

Amire inkább kiváncsi lennék, az a megbízhatóség, a gyári paraméterek igazságtartalma, az ár/érték arány. Ezt viszont inkáb itt érdemes megkérdeznem, mivel valójában ház ventilátorokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#10462) gyuribácsi88 válasza trob (#10461) üzenetére

Hát csak ott biztos vannak olyanok akik már cseréltek a tápjukban ventilátort és tudják hogy melyiket érdemes, de ha ez a 3 közül kéne választani akkor a sychte szerintem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10463) trob válasza gyuribácsi88 (#10462) üzenetére


trob
tag

Köszi szépen.

(Várok azért még pár véleményt.)

(#10464) tornas válasza trob (#10459) üzenetére


tornas
őstag

Inkább ilyet tennék bele! :K

Jamicon KF1225H1HR-R
HTLS csapággyal, adatai - RPM: 2200; CFM: 80,5; dBA: 38,5; motorerő: 0,35 A, indítófesz: 5 V, statikus nyomás: 0,141 inch H2O. Mérete: 120 m x 120 mm x 25 mm.

A LOMEX-nél 1120 pengő körüli az ára. És tökéletesen megfelelne neked a tápodba. :K

A Cooler Master Excalibur sem rossz, csak az PWM-es, így a négy drótból neked csak kettőt kell bekötnöd. Csak én ezt fölöslegesen drágának találom a maga 4000 froncsi körüli árával.

A statikus nyomásról infó.

...és még valami: tápegységekbe nem szerelünk be házventilátorokat, mert azok a táp megfelelő hűtési feladatához gyengék. :o

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10465) trob válasza tornas (#10464) üzenetére


trob
tag

Köszi a tanácsot.

Természetesen nem akarok feltétlenül drága ventilátort venni, amikor az olcsóbb is jó, de az Aerocool gyári adatok szerint jóval halkabb, mint a Jamicon.

Megnéztem a nyomásértékeket a ventilátoroknál.
ADDA: 0,136" ≈ 0,345 mm
Aerocool: 1,273mm
Scythe: nem volt megadva
Coolermaster: 3,53mm
Jamicon: 0,141" ≈ 0,358 mm

Miért nem elég mondjuk az Aerocool nyomása, amikor az a gyári ventilátor nyomásának majdnem négyszerese?

Kérlek, ne érts félre, nem vitatkozni akarok veled, hanem szeretném megérteni, amit most nyilván nem értek. Elmondod?
(Annyit találtam, hogy a nyomás és a légszállítás nem egymásból követlező adatok. Ahol szűk helyen kell áttolni a levegőt, ott a nagyobb nyomás többet számít a nagy légszállításnál.)

Köszi előre is.

(#10466) Raggie válasza PunkZoli (#10449) üzenetére


Raggie
őstag

Csak én látom ezt oltári butaságnak??? Ez semmit sem fog segíteni a hőfokokon egyik alkotóelemnél sem!!
Sőt, inkább csak elrontja a légáramlást és a prociról lejövő meleg levegőt nem hagyja kimenni a hátsó ventin keresztül hanem újra bekeringeti a házba... Ilyet nehogy megcsinálj!! (nem tanultál áramlástant az egyetemen azt látom :DDD :DDD :DDD )

Mármint csináld csak ha kísérletezgetni akarsz, de nézd a hőfokokat alaposan, mert emelkedni fognak és nem csökkenni... (önmagában az, hogy pluszban megkeringeti a levegőt nem hűt semmit, csak az ha hidegebb levegőt juttatsz a melegebb alkatrészekre vagy a benti meleg levegőt kijuttatod a házból)

Egyértelműen két megoldás van:
-vagy egy oldalventi (befelé fújó, vagy kifelé azt ki kell próbálni, ha befelé fújó lesz, mindenképp tenni rá porszűrőt)
-vagy egy alsó venti a táp mellé befújni(szintén porszűrővel)

ha így sem elég: akkor plusz egy felső kifújó felfelé.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10467) tornas válasza trob (#10465) üzenetére


tornas
őstag

Te ezeket írtad:

"ADDA: 0,136" ≈ 0,345 mm
Aerocool: 1,273mm
Scythe: nem volt megadva
Coolermaster: 3,53mm
Jamicon: 0,141" ≈ 0,358 mm"

Én meg így írnám le:

ADDA: 0,136" ≈ 3,45 mm
Aerocool: 1,273 mm ≈ 0,05"
Scythe: nem volt megadva
Coolermaster: 3,53 mm
Jamicon: 0,141" ≈ 3,58 mm

Valamit elszámoltál! ;) Az eddig ismerteknek a statikus nyomása kb. 3,5 mm/H2O volt. Az Aerocool-é meg csak a fele katalógusa szerint --> 1,273 mm/H2O. Ergo gyenge a statikus nyomása és ezért én nem raknám a tápba.

Az inc és mm között 25,4 a szorzó. 1 inch az 25,4 mm. Vagyis 0,1 inch az csak 2,54 mm.

"(Annyit találtam, hogy a nyomás és a légszállítás nem egymásból követlező adatok. Ahol szűk helyen kell áttolni a levegőt, ott a nagyobb nyomás többet számít a nagy légszállításnál.)"

A légszállítása az rendben van, de ha egy kicsit nagyobb "nyomással" kellene dolgoznia (pl. szűkebb keresztmetszeten kell ugyanannyi idő alatt, ugyanannyi levegőt átáramoltatni, mint amikor nincs keresztmetszet-csökkenés), akkor lecsökkenhet a légszállítás hatékonysága-->az átáramoltatott levegő mennyisége.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10468) trob válasza tornas (#10467) üzenetére


trob
tag

Áááááááá, te jó ég! Nagyon elnéztem ezt. :W

Köszi. Így már minden világos. :U

(#10469) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Olyan ventillátorokat keresek amelyeknek nagy a levegőszállítása. Remélem jól mondom, nem értek hozzá. A cél, hogy gyorsan melegedő alkatrészeket tartósan hidegen tartsa. Tudom a ventiket általában erre használják.
Lehet 5v ill. 12v-os is, igaz a 12v-os ventit is max 5v-tal hajtanám.
Következő méretekben gondolkoztam. 80x80x10 , 70x70x10 , 50x50x10
10 mm -nél nem lehet vastagabb. Illetve nem tudom hogy van-e 9cm-es.
Elsődleges szempont a megbízhatóság. Procira és vga-ra szeretném rátenni!
Olyan lehetőség nem érdekel, hogy nézzek gyári komplett hűtést, nem kivitelezhető!!! Nekem csak ventillátorok kellenek! Remélem tudtok nekem segíteni.
Előre is köszönöm!

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#10470) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne, ugye jól tudom, hogy a CPU hűtő venti általában elfele szívja a hőt a cpu felől.
Adott egy Athlon II X2 250-es proci, gyári hűtővel, és ez 100%, hogy ráfele fújja a levegőt. Jól van rászerelve (legalábbis újonnan így vettem ki a dobozból) kérdés az, hogy ha megfordítanám nem lehet, hogy effektívebb lenne ? Na meg nem fújná 4 irányba a meleg levegőt a házban, hanem kifele a szembe lévő rácsokon :F

...Szeretem leracsniztatni...

(#10471) Raggie válasza Pete55555 (#10470) üzenetére


Raggie
őstag

Nem. A CPU hűtő ventilátorok a hűtőborda lamelláira fújják rá a levegőt(első sorban).
Ez hatékonyabb megoldás, mint a csak szívó ventilátor, főleg egy darabos függőleges ventilátoros hűtéseknél. Hagyjad csak úgy ahogyan van, nem véletlenül lett az úgy kitalálva. Egyébként szerintem a gyári AMD hűtésben nem is lehet fordítva rátenni a ventit. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10472) Algol válasza LarsR (#10469) üzenetére


Algol
senior tag

"Olyan ventilátorokat keresek amelyeknek nagy a levegőszállítása."
"10 mm-nél nem lehet vastagabb."

Sajnos e kettő egyszerre nehezen teljesíthető feltétel. Egyébként a "nagy levegőszállítás" mennyire legyen nagy?

70x70x10 mm méretben találtam: SUNON MB70101V1-000U-A99 itt. Ugyanott lesz még 50x50x10 mm-es méretben is.

A 12 V-os ventilátorok 5 V-ról való járatása végképp betesz a levegőszállításuknak. Szerintem neked csak eleve 5 V-ra készített ventilátor lehet jó. A fenti nem ilyen, 5 V-on épphogy elindul.

Az ADDA AD5010 sorozatban van 5 V-os típus lásd:itt.

Üdv: Algol

(#10473) Pete55555 válasza Raggie (#10471) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen :B Közben megnéztem, és tényleg nem lehet megfordítani, illetve látszik is, hogy ha szívna, nem menne át annyi levegő a bordák között, tehát nem lenne hatékonyabb.
Köszönöm a választ :R

BTW ettől függetlenül, nem a legjobb ez így, kellene vmi olcsó CPU hűtő, ami nem függőlegesen van rajta a procin, és nem kavarogna a levegő össze-vissza a házban...

...Szeretem leracsniztatni...

(#10474) Pete55555 válasza Pete55555 (#10473) üzenetére


Pete55555
addikt

(Remélem jó helyre teszem fel a kérdést, vagy jobb lenne a CPU tuning topikban :F :R )

Nem jó helyre tettem fel - törölhető :B

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#10475) #03482112


#03482112
törölt tag

Sziasztok!
Az egyik gyári házventim megállt sajnos. Ő:[link], házam CM Haf Mini 922.
Ha esetleg tudnátok ekkora méretben halkabbat ajánlani, az lenne az igazi. :R

(#10476) LarsR válasza Algol (#10472) üzenetére


LarsR
tag

A levegőszállítás mértéke a lehető legnagyobb volna jó. Én is inkább 5v-ban gondolkoztam leginkább a fordulat megtartása végett. A 12v-os ventiknél csak magas rpm-es ventik jöhetnének szóba, igaz ez csak a zaj miatt kerültek számításba. Elég jónak tűnik ez az adda. Köszönöm a linket!
Üdv LarsR

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#10477) HookR válasza RVR400 (#10399) üzenetére


HookR
addikt

A linkelt oldalról megrendelheted. Kitöltöttem magyar címmel és adatokkal és azt írja €7.50 a venti + €3.50 a swisspost. Tehát elvileg ~3300.- Ft-ban megáll és ki se kell mozdulni otthonról.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10478) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Van egy Aerocool házhoz kapott gyári venti ami csak akkor akar elindulni, ha megpörgetem, de akkor is csak 350-400 rpm -en pörög az AIDA szerint. Próbáltam másik csatlakozót is, de ugyan ez a hiba. Más ventivel nincs probléma. Lehetséges, hogy rossz a venti? Bár ilyennel még nem találkoztam.
Lehet buta kérdés volt. Előre is elnézést kérek.

(#10479) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv! Noctua NH-D14-re szeretnék valami csecse ventiket. Eddig nálam ez a kettő a befutó [link], [link]

Valamint a ház tetejébe is szeretnék 2db 14-es ventit azokból pedig kék ledest. Eddigi választottak: [link], [link], [link].

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Illetve ha van más is ebben az árkategóriában akkor meg köszönném ha megosztanátok velem. :R

(#10480) gyuribácsi88 válasza jocek91 (#10479) üzenetére

A bitfenix ventitől a jó isten mentsen meg, az nzxt az jó választás.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10481) HookR válasza Huroq (#10478) üzenetére


HookR
addikt

A leírásodból nem egyértelmű, hogy a másik ventilátort is azonos körülmények között próbáltad, vagy sem. Így elsőre úgy tűnik, mintha le lenne szabályozva (pl. BIOS-ban és/vagy Windows-ban telepített segédprogram segítségével) olyan értékre, ami a mozgásban tartáshoz még elegendő, de a holtpontról való elmozdításhoz - azaz felpörgéshez - már nem.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10482) Huroq válasza HookR (#10481) üzenetére


Huroq
senior tag

A biosban nem állítottam semmit elvileg minden auto-n van. Ha másik ugyan csak 12cm ventilátort dugok rá, akkor azt szépen szabályozza a bios a hőmérséklet szerint , de ahogy ezt dugom rá marad ez a 357 rpm-es érték. (terhelve és terheletlenül is néztem az értékeket) A windows most lett újrahúzva nincs semmiféle szabályzó program fent.
Ha kikapcsolom ezt a smart funkciót a biosban, akkor minden rendszer hűtőt maximumon kéne, hogy járasson? Az alaplap amúgy egy Giga 970a-UD3.

A segítségedet köszönöm. :R

(#10483) Huroq válasza Huroq (#10482) üzenetére


Huroq
senior tag

A probléma félig meddig megoldódott. Molex csatlakozón normális fordulatszámon pörög, bár így nem tudom szabályozni.

(#10484) Algol válasza gyuribácsi88 (#10480) üzenetére


Algol
senior tag

"A bitfenix ventitől a jó isten mentsen meg"

Mi a baj a BitFenix ventikkel? Valamilyen tesztben olvastad, vagy személyes tapasztalat?
Kérlek oszd meg velünk!

Üdv: Algol

(#10485) Raggie válasza jocek91 (#10479) üzenetére


Raggie
őstag

Én mindenhova TY-140/147-est tennék, de azok nem LED-esek. Halk és nagyon jól teljesít.

LED-esből én most ilyet használok: LINK
Elég jól teljesít és NAGYON szép! :DDD (szubjektív, de nekem nagyon tetszik ez a spirális csillag alakú fénye)

@(#10473) Pete55555: Vegyél a házba egy-két be-kifújó házventit és kész. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10486) jocek91


jocek91
aktív tag

Gondoltam erre is de felül nemtudom mennyire adja át az egészet. Ty-t meg szine miatt nem akarok, a szinük miatt akarom cserélni a noctuákat.

(#10487) jookomak válasza jocek91 (#10486) üzenetére


jookomak
őstag

Ty-147 az fekete-fehér.

(#10488) gyuribácsi88 válasza Algol (#10484) üzenetére

Fórumon olvastam, mert venni akartam és előtte utána néztem, meg youtube-on is van róla videó hogy ha függőlegesen van használva brutál hangos.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10489) lukaszokni válasza jocek91 (#10479) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

NZXT-től is mentsen az Isten! Tapasztalat. :K Bár nekem nem ez a típus van pont, de attól még ettől a gyártótól nem vennék több ventit.

mAtx4ever!

(#10490) jocek91 válasza lukaszokni (#10489) üzenetére


jocek91
aktív tag

Valószinű hogy, fentre enermax appollish lesz. Procira még nemtudom, vagy Thermal, vagy Alpenföhn, még gondolkozom.

(#10491) HookR válasza Huroq (#10482) üzenetére


HookR
addikt

Hány tűs az alaplapi csatlakozó és hány tűsek a ventilátorok, amikről szó van? Nem lehet, hogy a 'problémás' venti PWM-es, az alaplapi csatlakozó meg feszültségvezérelt?

============================================

TY-147-et merlinhardver.hu-n kívül hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10492) Raggie válasza HookR (#10491) üzenetére


Raggie
őstag

Sehonnan sajnos. :(

Clint Eastwood FTW

(#10493) Bishoop


Bishoop
tag

Szevasztok !

Kellene a Sharkoon Vaya Value házam hátsó szellőzőrácsához egy hűtés. Az IPON-ban CHIEFTEC AF1225PWM -et javasoltak. Ez elég csendes/tartós vagy jobbat javasoltok?

ASROCK Z77 Extreme4,INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX,CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT,Sapphire 5770,NEC AD-7260S

(#10494) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv srácok!

Szeretnék venni ház hűtésére 8cm-es hűtőt(ket). Pár napja rá vetettem magam a témára de nem gondoltam volna, hogy ennyire nem mindegy mit is veszek! :) A lapom egy msi p35 neo-3. 3db 3 pines csatlakozó van rajta, plusz a 4 pines proci (PWM).

Az ARCTIC F Pro PWM néztem ki. Pontosabban ez érhető el az extreme digitálnál (ott van lehetőségem vásárolni). Elég jó népítélete van ennek a márkának, ahogy olvasom.

A BIOS-om támogatja a feszültség változtatás által lévő szabályozást (100%, 50%, 25%, gondolom 12v, 7v, 5v) de nem, tudom, hogy ha a 4 pines csatlakozót kötném rá akkor is működne e a dolog? Tehát ventilátor a PWM mivoltja nem kavarja meg a dolgot?

Sorry az esenteleges noob kérdésért :) átnéztem a topikot nagy vonalakban de baromi sok h.sz. van! :)

Köszönöm az instrukciókat.

(#10495) Pferi válasza tomi5244 (#10494) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
Én nemrég vettem az edigitalban egy Coolink 8cm-es ventit, hangja nincs :)
[link]
Nekem bevált, a másik 2 házhűtőmet is lecserélem majd erre a típusra.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#10496) Bishoop válasza Bishoop (#10493) üzenetére


Bishoop
tag

Ja és IPON-ban a CHIEFTEC AF1225PWM erről sajnos nem tudok semmit :(
Lényeg 12 cm-es PWM rendszerhűtő kéne halk/tartós

[ Szerkesztve ]

(#10497) tomi5244 válasza Pferi (#10495) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi!

Fordulatát szabályoztad vagy simán 1100-on megy? Elég húzós ára van. :)

(#10498) lukaszokni válasza Bishoop (#10496) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szia Bishoop! :)
Mennyit szánsz rá?

mAtx4ever!

(#10499) Pferi válasza tomi5244 (#10497) üzenetére


Pferi
senior tag

1100-on megy nem szabályozom le mert nincs hangja. 2 régebbi Enermax 8 centisnek ugyanolyan fordulaton sokkal zavaróbb a hangja.
Esetleg még ez jöhet szóba nekem:
[link]
Ez 1500-as fordulaton megy.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#10500) tomi5244 válasza Pferi (#10499) üzenetére


tomi5244
őstag

Ok, köszi!

Akkor még annyit mondj meg légyszi, hogy milyen hosszú a vezetéke? cm-ben kb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.