Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35801) Balinov válasza Jazzos (#35799) üzenetére


Balinov
félisten

B+ kikoptem a kávét :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35802) Dryman válasza Jazzos (#35799) üzenetére


Dryman
aktív tag

:C :C :DD :))

(#35803) Jhony5


Jhony5
csendes tag

Üdv LG 28mt49s -hez keresek táp kábelt 19V 2.0 A
Köszi!

(#35804) envagyok válasza Jazzos (#35799) üzenetére


envagyok
veterán

Azért egy nagy windows 10 frissítés lefolyását megnézném rajta, talán egy délután alatt lefutna :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35805) PociAti válasza envagyok (#35804) üzenetére


PociAti
senior tag

Lehet, hogy az Outlook Express-re gondolt.

(#35806) jamba válasza Jhony5 (#35803) üzenetére


jamba
csendes tag

Hali

Szinte biztosan tudok adni eredetit hozzá.

Jazzos
Volt fm1 is nálam és FM2 is soha többet NEM Akarom ,az összes ilyen ami valami csoda folytán nálam landol egyenesen meg Dryman Laci bácsihoz :K

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35807) envagyok válasza jamba (#35806) üzenetére


envagyok
veterán

Én egy AMD e1 procis laptoppal voltam úgy, hogy eladtam egy nyugdíjasnak.
De még neki is lassú volt, mikor 24 óra alatt nem fejeződött be a windows 7 frissítés :DD
!-5 éves DDR3 laptopról beszélünk...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35808) jamba válasza envagyok (#35807) üzenetére


jamba
csendes tag

Az az igazi volt egy c660 toshiba nálam hasonló adottságokkal makulátlan kasztni jó akku szép kijelző működni működött de menni nem ment kivettem az értéket belőle és elköszöntünk egymástól ;]

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35809) mobal


mobal
MODERÁTOR

Szerintem a 9700k-m is lassú... :DDD De nézőpont kérdése.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35810) Dryman válasza mobal (#35809) üzenetére


Dryman
aktív tag

Fene se érti ezt... Tomato via chipsetes alaplappal most raktam össze egy konfigot, na jó életemben már másodjára... először 96-ban...most találtam bele 486 dx 120-as procit! ;) az ennek megfelelő 2x4 és 2x8MB EDO rammal...öszvér alaplap, simm ramot is tudna kezelni.. Jelentem elsőre indult, csak a 3,6V-os battery pack kikelt a lapon, és szőrős formára rohadva, nem tudta megőrizni a dátumot.
Furcsa volt a dátum végignyomkodása, majd a proci beállítását is sikerült abszorválni 17 jumper átrakásával, ugyanis alapból 67Mhz MHz-en indult.
A dos-os bottfloppy hasít rendesen.lHolnap win 95 telepítését probálom eredeti telepítőről... majd vadászok valami hangkártya drivert, de ez a cucc meg olyan ami IDE tüskesort is tartalmaz...
Nosztalgiázom mert bosszant hogy az nvme ssd-ről olyan gyorsan tölt be a jelenlegi gépem, hogy a ramokat se láthatom már soha többet induláskor leszámolni, majd dobni rá egy OK feliratot...ha nem rakom össze ezt a régmúlt idők letűnt csodáját! :))

[ Szerkesztve ]

(#35811) Bobrooney válasza mobal (#35809) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Lassan jelenik meg a "Hello World" ??? :D

(#35812) Jazzos válasza envagyok (#35804) üzenetére


Jazzos
tag

Azért annyira nem vészes a helyzet, kb az i5-4310M vagy i7-4600M szintjén mozog, illetve asztaliból i3-4350 ami hasonló.

(#35813) jamba


jamba
csendes tag

Üdv All

Kersek 3.gen. i5 procit pl 3470

Akinél lenne ilyen PÜ vagy tel.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35814) BaKeSZ87 válasza tserrof77 (#35777) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Végül sikerült egy Sapphire RX 580 Nitro+ 4GB-ot vennem, mondta a tulaj, hogy újra van pasztázva, gondoltam azért ránézek. Bal oldali látvány fogadott, jobb oldali lett az eredmény takarítás után.

(#35815) jamba válasza BaKeSZ87 (#35814) üzenetére


jamba
csendes tag

Szép
Láttam már pár hasonló csúnyaságot :W

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35816) Balinov válasza BaKeSZ87 (#35814) üzenetére


Balinov
félisten

B+, Globus majonéz reklám? :Y jesszusom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35817) zsigee válasza BaKeSZ87 (#35814) üzenetére


zsigee
tag

Mivel tisztítottad? Sebbenzin?
Jól néz ki. :K

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35818) BaKeSZ87 válasza zsigee (#35817) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Az hétpecsétes titok. ;) Nem sebbenzinnel, bár biztos azzal is lehetett volna.

(#35819) envagyok válasza BaKeSZ87 (#35818) üzenetére


envagyok
veterán

wd40

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35820) BaKeSZ87 válasza envagyok (#35819) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem, azt nem fújnék ilyen helyre.

(#35821) Joker88 válasza BaKeSZ87 (#35818) üzenetére


Joker88
őstag

pedig kíváncsi lettem volna rá.. :U
lassan nekem is cserés lesz az I5-ön a hűtő, már nagyon zizeg a venti..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35822) Dryman válasza Joker88 (#35821) üzenetére


Dryman
aktív tag

A már megkeményedett pasztát, rárohadt dzsuvát aldilidlis körömlamkklemosóval szoktam feloldani, mert az tényleg oldja a rátapadt réteget. Hordozóként kozmetikai vattakorongot használok. Ha pedig lágyabb a cucc, akkor az univerzális féktisztitó spray a tökéletes megildás, de ez oldja és hígitja is a pasztát, igy a felhígult dzsuva megfolyhat. azon megoldásoknál ahol hővezető gumis lapka van, gap-pad, tilos bármilyen oldószert használni, mert a lapka anyaga szétesik, és trutymósodik.. :)

[ Szerkesztve ]

(#35823) Dryman válasza Dryman (#35822) üzenetére


Dryman
aktív tag

A wd40-et azt inkább ne, mert teflonos felületi réteget képez, lásd a doboz feliratait! Oldószernek és kenésre tökéletes, hiszen ezért fejlesztették a Nasa-nak, de a kenőréteg megtapadása vajon milyen hőátadással bírhat? Erre ott a jólbevált féktisztitó, mely nem hagy maradandó réteget, viszont megfelelő elővigyázatossággal használd, mert az összes nedvességet kioldja a bőrből. Pl ráfujod egy darázsfészekre, nem is kell lángszórót csinálnod, ugy simán ráfujva, 15 másodperc és a darázs kiszáradva lepotyog. Poloskára is jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#35824) jamba


jamba
csendes tag

Csak a féktisztító :K

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35825) envagyok válasza Dryman (#35823) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a wd40 + fogkefe még az eltávolíthatatlan ezüst pasztát is eltünteti. Természetesen utána alaposan letörlöm aldis papírtörlővel.
A csontkeménnyé kövesedett sárga cuccon is ha rajta hagyom pl kisebb gpu v chipset azt is könnyebben tudom eltávolítani.
A hőátadással nem volt gondom.
De most megyek veszek körömlakklemosót megnézem mit tud.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35826) BaKeSZ87 válasza Dryman (#35822) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Én is vattakoronggal csináltam, körömlakk lemosóval nem mertem.


envagyok
WD40-et és a fogkefét is távon tartanám a nyomtatott áramkörtől, de mindenki használja belátása szerint amivel jól esik.

Azért ez nem semmi: [link]

(#35827) envagyok válasza BaKeSZ87 (#35826) üzenetére


envagyok
veterán

Kb 40-50 ezüstpasztával összebarmolt gpu-t takarítottam így le. Eggyel sem volt gond.
És az ezüstpasztára nekem semmi sem vált be.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35828) Dryman válasza envagyok (#35827) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az ezüstpaszta az makacs dolog, amig a féktisztító oldja, és folyósítja, addig a körömlakklemosó ugy oldja, hogy nem folyosodik el! Simán letörölhető körömlakk lemosóval... az aldis rózsaszínű a tutti, de a lidlis meg adagolóval is rendelkezik.... nekem a sima átlátszó nem jött be, a penys kék sem ok.... kell bele valami acetonos lószar ami miatt jól működik...

(#35829) Dryman


Dryman
aktív tag

Jut eszembe... biztos van köztetek olyan, aki látott hirdetést vagy direktbe tud olyan telket, amire felhúzható egy 90nm körüli házikó!
Szeretnék megbírkózni egy ilyen feladattal. generál kivitelezőkkel beszélve az a terv, hogy egy ikerházas megoldás lenne jó egy megosztott telken.
A kivetelezők ajánlanak ilyen hazakat, csak az a gondom, hogy kezdek belefáradni a keresgélésbe, ugyanis a hirdetések 80% kamu, ugyanis az ingatlan már rég el van adva. A bevállt gyakorlat az, hogy leadják a hirdetést több ingatlanirodának, így gyorsabban eladható a készülő ingatlan, viszont a hirdetések között még sokáig fennmarad. Egyszerűen nem szedik le az oldalról, bizva abban hátha egy ilyen hirdetés kapcsán jön meg a megfelelő delikvens egy drágábbra... .. kicsit siralmas amit tapasztalok....
Elsősorban telkes, különálló ikerházas megoldás érdekelne, de ha akadna 600,700 nm-es telek, akkor az is megfelelő. Csanak, Baráti, Koroncó, Győrság, vagy a szigetközi vonal is jó lehet!
Köszönöm hogy olvasod, ingatlanos és pénzügyi tanácsadós kontakt is jöhet, bár csalódás ez a vonal, sokszor azt sem tudják milyen aktiv hirdetésük van fent!
Hegyalja lakópark kizárt!
Új építésű XXI. századi panelprogramban sem szeretnék részt venni, nem jön be a modern társasházi átlóg a fas*om a szomszéd erkélyére szemlélet!

[ Szerkesztve ]

(#35830) zsigee válasza Dryman (#35829) üzenetére


zsigee
tag

Írtam. :K

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35831) golya32 válasza Dryman (#35829) üzenetére


golya32
aktív tag

Écsen velünk szemben van egy eladó telek azt írjak dupla és 10 mill víz villany gáz bent van a telken.
Vagy van egy másik az 7mill és az is olyan 2000m2

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35832) SyMbioTe

Üdv!

Valakit érdekel esetleg esetleg régi, de szép állapotban megőrzött vitrines szekrény?
Eladó vitrines szerkény

Ugyanitt van még: Eladó !!!HIBÁS!!! Western Digital 1TB My Passport Ultra külső HDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35833) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

ODROID-C2 médialejátszó/NAS/home server eladó.

Fórumtársaknak kedvezmény.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35834) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Nincs valakinek elado hp laserjet normalisabb nyomtatoja? P1102 vagy hasonlo... viszonylag surgos lenne koszi

www.bugalaszlo.hu

(#35835) Coyot válasza kbhuinfo (#35833) üzenetére


Coyot
őstag

jócucc meg az eladó is megbízható! :K vegyétek vigyétek.

Má' nem

(#35836) Dryman válasza bugalaszlo (#35834) üzenetére


Dryman
aktív tag

Szia Druszám!
Gratula a rádiós beszélgetéshez!
Sajnos ez a nyomtató mostanság hiánycikk a homeoffice-os otthontanulás okán!
Lehet jobban jársz ennek az utódjával újonnan megrendelve valahonnan a netről!

(#35837) Jhony5 válasza jamba (#35806) üzenetére


Jhony5
csendes tag

Köszi megoldódott meg tudtam forrasztani egy kollégáé volt szét rágta a nyuszi :)

(#35838) golya32 válasza bugalaszlo (#35834) üzenetére


golya32
aktív tag

Hp 1100 régi csatlakozás van, tökéletes működéssel 3/4-ig van a toner

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35839) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Szia,

hát sejtettem, de mondom egy kérdést megér. Köszi a rádiós gratulációt...

Újakkal az a bajom, szar a minősége is, is meg drága a toner is...

köszi azért

www.bugalaszlo.hu

(#35840) erdey_a válasza szaki04 (#35792) üzenetére


erdey_a
őstag

Na hát ez a Melkovics komoly egy szerelő...
Árajánlatot emailben nem küld (konkrét dolgokat kértem, nem átvizsgálást), inkább beszéljük meg személyesen.
Személyes találkozónál meg kérdőre von, hogy miből gondolom én azt, hogy az első lengőkar szilentet meg a stabilizátort kell kicserélni... Hogy ő majd jól megnézi, aztán eldönti mit kell megcsinálni.
Egy pillanatra kerestem a kandikamerát.
Mi jön még? A boltban eldöntik helyettem, hogy mi legyen a vacsora?
Átgondoltam, már nem ér meg nekem 20ezret, hogy ilyen "szakik" oktassanak engem.
Jó lesz a kwikfit.

Vérboci

(#35841) szaki04 válasza erdey_a (#35840) üzenetére


szaki04
senior tag

Sajnálom. Nálam, soha semmi gond nem volt. Korrekt összegért szerelte meg a kocsit.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#35842) zsigee válasza szaki04 (#35841) üzenetére


zsigee
tag

Szerintem is, sőt, Ő tényleg nem az átb@..ós szerelő... Találkoztam sajnos olyannal is. Korrekt és pontos! Viszont Ő sem szereti, ha kioktatják. Az orvosnak sem mondjuk meg, hogyan műtsön...soraim pedig nem vitaindítóak!

Más.
Van egy 300Gb-os, 2,5"-os HP SAS hdd-m. Van hozzá "sas to sata" adapterem is. Felpörög, de a gép nem látja. Kevés neki az adapter? Kell valami más is neki, vagy vélhetőleg halott. Esetleg érdekel valakit, csere érdekelhet.
Köszönöm, üdv! :R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35843) Bobrooney válasza zsigee (#35842) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gyanítom hogy szerette volna önmaga felmérni hogy merre hány méter és ezen nem lepődöm meg.

(#35844) golya32


golya32
aktív tag

Van valakinek felesleges régi nyomtató usb átalakítója?

Ha tudom mi a gond akkor megmondom a szerelőnek mit cseréljen, néha meg is veszem, és azt rakattatom be, persze ehhez is szerelő kell, kevés az az ember aki nem akar még az alkatrészeken is keresni.
Pannonhalmán legalább 2 szerelőt tudok mondani akiket nagy ívben el kell kerülni. Sajnos az egyik még elektromos szerelő is.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35845) erdey_a válasza Bobrooney (#35843) üzenetére


erdey_a
őstag

ha azzal viszek egy autót, hogy kérem kicserélni a stabilizátorokat, meg a kipufogó flexi csövet, akkor mit akar átvizsgálni? nem hibakeresést kértem.
de mindegy, valakinek ez bejön, valakinek nem

Vérboci

(#35846) envagyok válasza erdey_a (#35845) üzenetére


envagyok
veterán

Azért nem mindegy, hogy egy összerohadt cuccot kell cserélni vagy csak ki kell hozzá tekerni 3 csavart.
Múltkor ott voltam mikor pont egy váltó tartó bakot kellet volna kicserélni a kocsimon, és berohadt a csavar.
Az egyébként 15 perces történet 4 óráig tartott.
Én se adnék rá emailben árajánlatot :D

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35847) erdey_a válasza envagyok (#35846) üzenetére


erdey_a
őstag

nem egy ford T-modellt akarok szervizeltetni, hanem egy rendszeresen karbantartott autót. a fiaton meg nincs ideje a stabipálcának összerohadni, mert szinte minden második tankoláskor cserélni kell, annyira hitvány a konstrukció.
érdekes módon más szervizeknek nem esik nehezére emailben árajánlatot adni bizonyos szervizmunkákra. nálam ez az első szűrő. vagy átmegy rajta valaki, vagy nem. ettől még lehet a világ legjobb, legolcsóbb, legakármilyenebb szerelője, de nálam kiesett.

Vérboci

(#35848) PociAti válasza envagyok (#35846) üzenetére


PociAti
senior tag

Hasonló véleményen vagyok én is.
A szerelőknek tele lehet a hócipője azokkal a tulajdonosokkal, a merev véleménnyel rendelkező önjelölt autógurukkal, akik ránézésre megmondják mi a probléma.
Az igazán szép dolgok megbontás után szoktak kiderülni.
És a felelősség kié abban az esetben, ha a szaki csak pontosan azokat az elemeket cseréli ki, amit az ügyfél kért, viszont a probléma oka, vagy az igazán komoly gondot jelentő hiba egy mélységgel beljebb van?
Az a szerelő aki tiszteli a saját szakmáját, az nem az okoskodó ügyfélnek kíván megfelelni, hanem a járműt szeretné üzembiztosabb állapotba hozni.

(#35849) PociAti válasza PociAti (#35848) üzenetére


PociAti
senior tag

Annyival azért kiegészíteném, ahol nem csak a szakma elsajátítására, hanem képzésekkel az ügyfelek kezelésére is megtanítják az embereket (lásd tőlünk "nyugatabbra"), ott a legkellemetlenebb helyzeteket is fájdalommentesebben meg tudják beszélni egymással.
Nem elég a szakmához érteni, az ügyfél kezelés is egy tanulandó terület, aminek létezéséről sokan nem is hallottak. (Vagy hangulat függően változó elképzelésük van róla.)

(#35850) erdey_a válasza PociAti (#35848) üzenetére


erdey_a
őstag

köszi, értem a célzást. nem vagyok önjelölt autóguru. vagyis autóguru az vagyok, csak nem önjelölt, hanem végzett és tapasztalt.
értem én, hogy a "szakik" jobban szeretik azt, aki hót hülye a saját kocsijához, mert annak azt cserélnek ki, amit akarnak.
én egy egyszerű "gyorsszervizes" futómű és kipufogójavítást kértem volna, pontos alkatrészek megnevezésével. aki erre nem tud ajánlatot adni, az nem akarja azt a munkát elvégezni. tudomásul veszem, de ne beszéljen velem úgy, ahogy. el van szállva magától a legtöbb "szaki". nem csak az autószerelő, hanem a festő, a csőszerelő, az asztalos meg a többi is. aztán 90%-ban olyan munkát csinálnak, amit ma a youtube-ról 20 perc alatt meg lehet tanulni.
mi az hogy az ügyfél "okoskodik"? mit képzel az ilyen, aki ilyet mond? (veled együtt)
sok sikert az ilyen "jómunkásembereknek", én meg majd máshol "okoskodok" és költöm el a pénzem.
off vége

[ Szerkesztve ]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.