Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36751) zsigee válasza doc (#36750) üzenetére


zsigee
tag

Samsung np300e5c, laptop. ;)
Nincs.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36752) mm00 válasza zsigee (#36746) üzenetére


mm00
aktív tag

Ezt próbáltad? [link]

(#36753) zsigee válasza mm00 (#36752) üzenetére


zsigee
tag

Igen, de nem adott kódot. :Y

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36754) jamba válasza zsigee (#36746) üzenetére


jamba
csendes tag

Hali

Ha Lacibácsi nem bír vele van ismerősöm.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#36755) zsigee válasza jamba (#36754) üzenetére


zsigee
tag

:R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36756) ladopapa72 válasza jamba (#36754) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Azt hittem jamba hogy ez a kis ujjadban van

üdv Ladopapa72

(#36757) Joker88 válasza zsigee (#36749) üzenetére


Joker88
őstag

akkor van egy rossz hírem..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36758) zsigee válasza Joker88 (#36757) üzenetére


zsigee
tag

:DD :))

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36759) envagyok


envagyok
veterán

Ha esetleg fetrengene valakinél DDR1-es ECC-s ram, írjon, kellene.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36760) Diák66 válasza envagyok (#36759) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nem esküszöm meg rá, de van fotóm róla, valamint a HP Compaq Evo D510-ben is van 2db DDR RAM, de azt hirtelen nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#36761) tserrof77 válasza Diák66 (#36760) üzenetére


tserrof77
senior tag

A két felső tuti sima DDR. Az ECC-s ramokon 9 chip szokott (oldalanként) lenni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36762) Diák66 válasza tserrof77 (#36761) üzenetére


Diák66
őstag

Azért írtam, nem tudom milyenek, de ezek fekszenek a fiókban, plusz 2 db egy szekrény tetején porosodó gépben. Munkahelyen is van egy rakással, még régebbi retro gép is akad, csak semmi sem adható el.

(#36763) envagyok válasza tserrof77 (#36761) üzenetére


envagyok
veterán

Igen, ilyesmi kell:
El is felejtettem, Registered ram kellene, R-es
A sebesség utáni R betú, illetve reg felirat+ecc.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36764) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek eladó beépítőkerete, ami 2,5-ből 3,5-t varázsol? :R

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#36765) okiDoki válasza sotetlovag97 (#36764) üzenetére


okiDoki
tag

Pl. ilyen?

0,0

(#36766) sotetlovag97 válasza okiDoki (#36765) üzenetére


sotetlovag97
tag

Igen, akár ilyen is megfelelne. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#36767) okiDoki válasza sotetlovag97 (#36766) üzenetére


okiDoki
tag

Még félórát Győrben vagyok... :)

0,0

(#36768) sotetlovag97 válasza okiDoki (#36767) üzenetére


sotetlovag97
tag

Írok privátban! :R

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#36769) envagyok


envagyok
veterán

Nincs valakinek eladó vagy kölcsön utp kábel tesztere?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36770) doc válasza envagyok (#36769) üzenetére


doc
nagyúr

mekkora kell? nekem van, bar Gyorben nem jarok a kovetkezo 1-2 napban, de ha kijossz Nagyszentpalra akkor tudok adni bontatlant :D

(#36771) erdey_a válasza doc (#36770) üzenetére


erdey_a
őstag

nem kábel kell neki, hanem teszter

Vérboci

(#36772) Viperator válasza doc (#36770) üzenetére


Viperator
őstag

Milyen kábeled van? (Cat6, Cat7?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#36773) doc válasza erdey_a (#36771) üzenetére


doc
nagyúr

ja, ugy olvastam igy koran reggel hogy "tesztre" kell :D

Viperator: Cat7 biztos nem, Cat6 talan, este meg tudom nezni

(#36774) envagyok válasza erdey_a (#36771) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos teszterre lenne szükségem, szakadozik a házon belül a háló, jó lenne behatárolni, csak falakban vannak a kábelek.

@doc mennyi kábeled van, igazából egy hosszúval ki lehetne szakaszolni a részeket, és akkor rá tudok jönni, hol van a gebasz, kb 15m kellene

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36775) Dryman válasza envagyok (#36774) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ennél olcsóbban nem nagyon találsz!
Arra jó amire tervezték... [link]
Azért nem adom kölcsön az enyémet, mert egy éve kölcsönadtam, és azóta sem került vissza!
Ha olvassa az illető :) akkor legyen szíves visszahozni, az ára nem releváns, de gesztusként nagyra értékelném a *visszaadási* szándékot!

[ Szerkesztve ]

(#36776) doc válasza envagyok (#36774) üzenetére


doc
nagyúr

annyim nincs, szerintem kb. 2x3 vagy 2x5 meter lehet, meg anno a powerline adapterhez vettem, de volt a csomagban, ugyhogy ezeket ki sem bontottam

(#36777) Balinov válasza Dryman (#36775) üzenetére


Balinov
félisten

Jaj, Laci, köszi a tippet a kaoutavra, :R 2 hét alatt megjott aliexpressrol, tegnap sikerült felprogramozni és úgy néz ki hogy muxik

14euroer a hülyének is megerte, pláne hogy a management company a lakoparkban 68euroeet sarcolna meg egy új gyarira :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36778) ladopapa72 válasza envagyok (#36769) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Van màr tesztered?

üdv Ladopapa72

(#36779) okiDoki válasza Balinov (#36777) üzenetére


okiDoki
tag

Jó hogy Laci kaoutavban is profi! ;]

0,0

(#36780) Balinov válasza okiDoki (#36779) üzenetére


Balinov
félisten

Mindenben is :)) kaputavitanyito amúgy

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36781) envagyok válasza ladopapa72 (#36778) üzenetére


envagyok
veterán

Még nincs.

@Dryman Ezt néztem én is, csak vicces, hogy több a szállítás, mint a termék, a Győri üzletben meg nem lehet átvenni :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36782) ladopapa72 válasza envagyok (#36781) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Hétvégén pakolok ha megtalàlom írok vagy hivlak

üdv Ladopapa72

(#36783) tserrof77 válasza envagyok (#36781) üzenetére


tserrof77
senior tag

Van komplett szerelő csomagom (fogó, betűző, teszter) 6800Ft-ért. Vagy kölcsön adom a saját teszterem, egy tizes letétért (nem vicc, a másik teszterem nekem sem hozta vissza egy "kedves" ismerősöm).

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36784) SyMbioTe válasza envagyok (#36781) üzenetére

Azért mert az nem emag által forgalmazott termék.
Emagos cuccokat lehet olcsón szállítani (pl easybox akár ingyen) ill. boltba kérni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#36785) Dryman válasza envagyok (#36781) üzenetére


Dryman
aktív tag

típuss ismeretében nézzél szét, mintha anno edigitalról rendeltem volna... de lehet hogy ez is szlovák irodacuccként jött anno.... az összes telefonszerelős cuccomat szlovákiából szereztem be...

(#36786) Coyot válasza tserrof77 (#36783) üzenetére


Coyot
őstag

Korrekt. Én mondjuk már inkább nem adok kölcsön semmit :D

Má' nem

(#36787) Dryman válasza Coyot (#36786) üzenetére


Dryman
aktív tag

Adtam volna kölcsön a szomszédnak, talicskát, lapátot, ásót, meg egy hagyományos kaszát is....telefonon már le is beszéltük....aztán annyira igyekezett eljönni értük hogy a végén el sem vitte.... :))
A szomszédot nem látom a telken, helyette két brazil dolgozik nála külső körletes munkálatokban....azok meg hozzák a saját szerszámaikat...
Bugyi bótja van a srácnak Győrben, gondolom jól megy, ha a brazilokat meg tudja fizetni... :)

[ Szerkesztve ]

(#36788) envagyok válasza Dryman (#36785) üzenetére


envagyok
veterán

Megoldódott András segítségével.
Vettem egyet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36789) ladopapa72 válasza envagyok (#36788) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

:C :C :C

üdv Ladopapa72

(#36790) tserrof77 válasza envagyok (#36788) üzenetére


tserrof77
senior tag

Köszönöm, használd egészséggel :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36791) envagyok válasza tserrof77 (#36790) üzenetére


envagyok
veterán

Jól megszívtam vele első körben :DDD
Jól bevásároltunk Győrben, este haza, aztán hajrá indulhat a teszt.
Hát nem 9V elem kell neki :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36792) tserrof77 válasza envagyok (#36791) üzenetére


tserrof77
senior tag

ÉN kérek elnézést... :B :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36793) envagyok válasza tserrof77 (#36792) üzenetére


envagyok
veterán

Dehogy, evidens hogy nincs elem manapság semmiben, 1.5v-os van itthon 10-20 AA AAA meg nagyobbak, de 9V elemet nem is tudom mikor mibe raktam utoljára.
:DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36794) PociAti válasza envagyok (#36793) üzenetére


PociAti
senior tag

Ócskásnál (nem tudom megvan-e még) lehetett kapni 4-es AA-s elemtartót és 9C-os elem apa illetve anyag csatlakozót, mindegyik forrasztható kábelvéggel.
Van egy csomó cuccom ami 9V-os elemet igényel, jellemzően műszerek, meg az egyik mérleg, valamint spéci időjárás állomás, aminek elég nagy étvágya van, így azt a fent vázolt megoldással táplálom.

(#36795) Dryman válasza envagyok (#36793) üzenetére


Dryman
aktív tag

Én is ezt akartam írni...az összes műszerem 9V-os elemmel megy...
Az aldis kék-zöld 9V-os elemet kerüld, abba kevesebb powert tesz a kínai melós! :)

(#36796) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Elemet manapsag?

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#36797) PociAti válasza kbhuinfo (#36796) üzenetére


PociAti
senior tag

Igen, elemet!
Beleteszed a készülékbe, tudja az 1,5 Voltot vagy a 9 Voltot, és műszerek esetén kb. 6-8 év múlva, amikor már lemerült, akkor veszel egy újat bele.

Akkumulátor feszültségszintje 1,2 Volt, és nem minden eszközben lehet átkapcsolni a tápforrás típusai között, így rövid időn belül reklamálni fog az alacsony feszültségszint miatt, rosszabb esetben nem is működik. De még ha működik, akkor vagy garantáltan előbb lemerül, vagy valami baromi drága (pl. eneloop) akkumulátort vettél, ami soha nem hozná vissza az árát, emellett legyártása se biztos, hogy kevésbé terhelte meg a környezetet, mint pár hagyományos elem legyártása.

(#36798) kbhuinfo válasza PociAti (#36797) üzenetére


kbhuinfo
tag

Ha nagyon sarkos a fesz, akkor batteroo vagy ram cell, ha nem, akkor szerintem az akku minden esetben jobb valasztas. Remelem abban nincs vita, hogy a nimh elettartama messze felulmulja egy elemet (fenntarthatosag). Mindamellett alairom, hogy VAN olyan eset, amikor az elem jobb valasztas - de ritka.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#36799) PociAti válasza kbhuinfo (#36798) üzenetére


PociAti
senior tag

Épp műszerekről volt szó. és azok közül nagyon sok 9V-os.
És mint fent írtam, 6-8 évig, vagy akár működni szoktak elemről, 20 év után meg már maga a műszer is lehet, hogy idejét múlttá válik, vagy leamortizálódik. Ezek alapján 3-4 elem kiszolgálja a műszer élettartamát.

NiMH akkumulátorral megcseszhetem! Pár havonta, amikor pár percre kell a műszer, az állásban a NiMH már használhatatlan. Ott állunk letolt gatyával, és nem működik a műszer. És ez szinte minden alkalommal újra visszatérő probléma lenne általános akkumulátoroknál. A bosszúságok elkerülése végett kevés óraszámban üzemelő mobil berendezéseknél a mai napig sokkal ésszerűbb megoldás szokott lenni a tartós elem, mint egy általános (tehát nem speciális, azaz aranyáron mért) akku.

(#36800) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Nem vagyok győri, de holnap arra járok.
Érdeklődnék, hogy hol tudnék venni kondenzátort 25v 1000uF-ost. Laptop töltőben kellene kicserélni.
Van valahol ilyen műszerész vagy hobbielektronikai bolt, ahol be lehetne ilyeneket szerezni?
Előre is köszönöm : Vikman

Illetve még érdekelne vélemény / tapasztalat a matrackuckóról. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.