Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35151) szaki04 válasza Chris.G (#35150) üzenetére


szaki04
senior tag

Mirelit gyalult tök mellé csomagolják a zacskóba...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#35152) Chris.G


Chris.G
tag

Kovászos uborkához kellene.

(#35153) okiDoki válasza Chris.G (#35150) üzenetére


okiDoki
tag

Szerintem bárhol...
[link]

0,0

(#35154) SyMbioTe

Győrben Golf II-hoz hol érdemes alkatrészeket venni? Harkát ismerem mint specifikus bolt, de ott utoljára nem voltak túl jófejek, de ha nincs más, lehet oda megyek végül.
Vagy egyszerűbb bemenni unixba és megvenni ott ami kell? (nem tudom mennyivel lehet olcsóbb-drágább egyik a másiknál)
(lengéscsillapító ami extra, ezenkívül szokásos dolgok, olaj, szűrő, fagyálló)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35155) Joker88 válasza SyMbioTe (#35154) üzenetére


Joker88
őstag

esetleg, ha jól emlékszem , a József Attila úton van egy ' Golf2000 nevű üzlet. ismerősöm régebben odajárt a Golfjával kapcsolatos dolgokért.. ( bár nemtudom mi az a 'Harka' a hozzászólásodban.. )

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35156) SyMbioTe válasza Joker88 (#35155) üzenetére

Harka Kft Autósbolt, a csarnok mögött.
Köszi a tippet, meglesem:R

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35157) bugalaszlo válasza SyMbioTe (#35156) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Bardiba ha kinezed van kedvezmenyem...

www.bugalaszlo.hu

(#35158) sotetlovag97 válasza Dryman (#35149) üzenetére


sotetlovag97
tag

Köszönöm szépen Dryman, viszont nekem az alaplapi a vga csatlakozó és a monitorom a 24+1 tűs dvi.
Szóval nekem egy vga apa - dvi anya átalakító kellene így egybesuvasztva. :D
Vagy veszek valami vga-t és akkor azzal hajtom meg, csak kíváncsi vagyok a prcira is, hogy rendesen lehet e használni.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#35159) envagyok


envagyok
veterán

Eladó cuccok:
ASUS GTX 1070 8GB [link]
Intel core i7 970 6 mag/12 szál [link]
Keresek 2-3. generációs i5, i7 processzorokat [link]
Asus Rampage III extreme hibás alaplapot keresek [link]
És az aláírásomban: keresek régi AGP, PCI videókártyákat, alaplapokat, hangkártyákat, videókártyákat, processzorokat, régi gépházakat. 1990-2010 között

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35160) golya32


golya32
aktív tag

My home Security kamera 360° 1080p érdekelhet valakit, zsír új nem jött be.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35161) Joker88 válasza golya32 (#35160) üzenetére


Joker88
őstag

mármint, nem találta meg az ajtót,vagy miért nem jött be? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35162) Dorien válasza golya32 (#35160) üzenetére


Dorien
veterán

Érdekelhet, de egyszerűbb, ha adsz fel aprót és belinkeled. Azt hiszem, most már ez az új szabály.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35163) Füleske


Füleske
addikt

Eladó autó : [link]

(#35164) Dryman válasza sotetlovag97 (#35158) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ez esetben csak a tizenezres árú analóg-digitális átalakí jöhet szóba...így inkább egy megfelelő diszkrét vga-t szerezz be inkább!
Ha van a lapon integrált hdmi kimenet, onnan válthatnál DVI-ra, az digi-digi átalakítás...de ha egy minimál tudású csak analóg kimenetes alaplapod van, ahhoz inkább vegyél egy videókártyát!

(#35165) golya32 válasza Dorien (#35162) üzenetére


golya32
aktív tag

Eladtam, tárolóba akartam használni a kapcsolat nem volt tökéletes.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35166) sotetlovag97 válasza Dryman (#35164) üzenetére


sotetlovag97
tag

Akkor tényleg jobban megéri egy vga, köszönöm szépen a tanácsot! :R
A későbbiekben majd szerzek akkor egyet. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#35167) envagyok


envagyok
veterán

4HDD rackes kicsi halk, kis fogyasztású házi szerverek eladóak:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35168) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#35154) üzenetére

Köszi mindenkinek a segítséget, Golf2000 lett a nyerő. :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35169) Joker88 válasza SyMbioTe (#35168) üzenetére


Joker88
őstag

:))

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35170) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, uraim... Keresnék értelmesebb 1155-ös lapot, 3.gen i7-3770 alá, 4 memória foglalatost. Lehetőleg hátlappal.

Előre is köszönöm :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35171) jamba válasza tserrof77 (#35170) üzenetére


jamba
csendes tag

Lesz egy jófajta Supermicro X9SAE hátlappal. :K

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35172) erdey_a


erdey_a
őstag

sziasztok, kültéri teraszfűtő, pb-gázos hőgombára volna szükségem a hétvégén. van ötletetek, hogy honnan lehetne ilyesmit bérelni?

Vérboci

(#35173) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

(#35174) SyMbioTe

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha nem tudom sehogy leszedni egy Babettáról a pedálját, akkor hova érdemes elvinni szerintetek? :DDD
Bringaszerelőt megkérdezni esetleg? (olyan pedál van rajta, mint bringákon ugye)
(teljes mértékben rárohadt, meg se moccan, viszont az egyik törött a kettőből. Cseredarab már megvan, csak levenni nem tudom)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35175) Joker88


Joker88
őstag

olyan jellegű kérdésem lenne, hogy van-e,ismertek-e olyan vállalkozást/céget,aki autó ülés tisztítással foglalkozik ? értsd,hogy nem csak sima porszívózás,hanem normális tisztítás.. most van lakatosnál a kocsi és hát eléggé tré lesz a belseje,ha mindennel végez a szaki hétvégére..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35176) tserrof77 válasza BaKeSZ87 (#35173) üzenetére


tserrof77
senior tag

:DD :DD

Annyi virág nem lesz elég a csajt kiengesztelni :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35177) PociAti válasza tserrof77 (#35176) üzenetére


PociAti
senior tag

Majd játszhat ő is a géppel, mondjuk a most oly népszerű Among Us játékot, meg nézhet cicás videókat.

(#35178) golya32 válasza Joker88 (#35175) üzenetére


golya32
aktív tag

Farkas autókozmetika Győr, kiveszi az üléseket, nagyon jól dolgozik.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35179) envagyok válasza golya32 (#35178) üzenetére


envagyok
veterán

Mennyi nála egy teljes külső-belső takarítás-polírozás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35180) BaKeSZ87 válasza tserrof77 (#35176) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Amatőr. Csokit is kell venni. :D

[ Szerkesztve ]

(#35181) golya32 válasza envagyok (#35179) üzenetére


golya32
aktív tag

20e körül van autótól és piszok szinttől függ.
Polirozást nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35182) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.
Hálózatguruktól kérnék segítséget.
Adott internetcsatlakozás, dinamikus IP, TPlink ac-s routerbe csatlakoztatva.
Működik, wifi is, kábel is.
Adott mellé egy 940N, amivel a ház másik felében szeretnék "jelet erősíteni". Wifi venné a jelet, és azon is szórná. Kb 2nap szenvedés után sikerült beállítani, majd kb másfél hétig rendben volt. Most már 3 órája szenvedek vele, de nincs eredmény.
Volt IP módosítás, WDS beállítás, bár az AC-s routeren nem tudom kapcsolni, nem találtam lehetőséget. Csatornák összhangban, DHCP tiltva az alruoteren. Mit b@**ok el? Segítsetek. Ráadásul ez csak ideiglenes megoldás, de jelenleg ez nem fontos, jelerősítés kell!
Köszi bárkinek.
Leginkább vagy részletes leírás kéne, vagy videó. Vagy kuka a router?
Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35183) golya32


golya32
aktív tag

Tudna valaki egy jó autófestőt ajánlani a környéken? Öreg ford rangert kellene lefesteni.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35184) Emu


Emu
őstag

Kicsit vitába keveredtem a szomszéddal. Van egy fája ami kb. 2m-re van ültetve a háztól (sajnos már itt volt mikor mi építkeztünk, de akkor még nem volt ekkora) és kb. 1,5m-re a kerítéstől. Ez a vadszilva nagyon gyorsan nő, évi kb. 1-1,5m, és a drága szomszéd sem a rohadó gyümölcsöt nem hajlandó összeszedni alóla, sem a fa visszametszésére nem hajalndó.
Idén rakattam napelemet a házra, és sajnos odaáig jutottam, hogy kb. délután 4-től kompletten leárnyékolja az egészet a fa. Tegnap ismételten beszéltem vele, és kértem, hogy legalább ereszmagasságig vágja vissza a fát...gondolhatjátok milyen választ kaptam. Annyit még fél vállról hozzátett, hogy őt jogilag semmi sem kötelezi, arra amit én akarok, majd ha hozok viszek valami törvényt akkor cselekszik.
Úgy emlékeztem, hogy Győrben van erre egy rendelet, és találtam is valamit: [276/2007. (X. 04.) Kgy előterjesztés] Hatálytalanító rendelkezést nem találtam, viszont nem szeretnék öngólt lőni. Szerintetek ez a rendelet még hatályos?

Én nem szeretnék semmi extra dolgot...csak ne engedje ereszmagasság fölé...meg szdje össze a rohadó gyümölcsöt, hogy abalkot tudjunk nyitni...

(#35185) envagyok válasza Emu (#35184) üzenetére


envagyok
veterán

Ugyanez nálam is, csak nekem a kerti tóba hullat bele 6 talicskányi levelet minden ősszel...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35186) PociAti válasza Emu (#35184) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem sok esélyed van. Ha jól emlékszem pont ekkor dolgoztam az önkormányzaton és a mi jogászunk adta be ezt a módosító javaslatot, amit végül elkaszáltak. Hatalmas telekkel rendelkező jogász ismerősei "nyomására" született meg az a javaslat. Részlet ebből: "d.) fa esetében 8,00 méter". Ez annyit tesz, hogy egy telek közepén álló fa legalább 16 méteres telekszélességet igényelne. Ez hosszúkás telkek esetén gyakran kivitelezhetetlen, mert léteznek 16 méternél vékonyabb telkek. (Nem biztos hogy pontosan ez volt az amit elkaszáltak, de hasonló számok voltak benne.)

Részben ide vonatkozó cikk: A 26 millió forintosra taksált mogyoródi árnyék.

Mivel a fa már ott volt, így az esélyed nagyon alacsony. Hivatkozási alap: neked kellett volna előre számolni az árnyékkal.

Nagyon durva esetekről lehetett olvasni, amikor valakik önállóan oldották meg a "problémájukat". Volt aki drónnal levegőből permetezte le a szomszéd fáját, Balaton partiak pedig közterület fáit furkálták meg és injekcióztak belé mérget csakhogy jobb legyen a kilátásuk.

Ha létezne törvényes út, a rendszert ismerve évekig tartana. Szerintem próbáld felmérni a kár mértékét, számold ki hány liter szilvapálinkát tudnál venni belőle és nyíltan ajánld fel, hogy azért cserébe megbízható emberekkel kivágatnád a fáját (esetleg kapna helyére kevésbé magasra növő csemetét).
Vagy kipuhatolni valahogy mire lenne szüksége, és azért cserébe kérni a fa kivágását.

[ Szerkesztve ]

(#35187) Emu válasza PociAti (#35186) üzenetére


Emu
őstag

"Szerintem próbáld felmérni a kár mértékét, számold ki hány liter szilvapálinkát tudnál venni belőle és nyíltan ajánld fel, hogy azért cserébe megbízható emberekkel kivágatnád a fáját..."

Ezen sajnos már minden túl vagyok. Emberünk hallani sem akar a fa kivágásáról, mert ez egy olyan gyönyörű fa, amit még permetezni és metszeni sem kell ahhoz, hogy termést hozzon, amiből egyébként kb. 10 szemet esznek meg évente. Termést nem szedi össze, mert neki ezer meg ezer fontosabb dolga van mint hogy itt miattam gereblyézzen. Tavaly megengedte, hogy egy ágat levágjunk róla, de azt is csak azért, mert szélben verte a tetőt.
Egyébként emberünk nem itt lakik, a telken van egy ház amit a szomszédok elmondása alapján 14 éve épít, de még közel sincs beköltözhető állapotban, és valami kis albérletben laknak a családdal.
Én azon kívül, hogy ideköltöztem szerintem semmi rosszat nem tettem (vagy legalábbis nem tudok róla), próbálunk jóban lenni minden szomszéddal, ha kérnek próbálunk úgy tenni, hogy mindenkinek jó legyen. Ő ha valamit akar, meg mindig jogi rendeletekkel jön. (Pl. mikor kettőnk között cseréltem a kerítést, - tudott róla - és az ideiglenes kerítést amit miatta építettem - mert szerinte a Golden Retriever-ünk még akár emberölésre is képes - véletlenül 30cm-nél jobban belógott a telekre, akkor jött mutogatni, hogy tegyem arrébb. Hozzáteszem, hogy havi 1 gaznyíráson kívül semmi történik a kertben)

@envagyok: részvétem...

[ Szerkesztve ]

(#35188) erdey_a válasza Emu (#35187) üzenetére


erdey_a
őstag

ha nem lakik ott, akkor nyert ügyed van.
menj át, fúrd meg pár helyen a törzset, mehet bele glialka bőven, aztán már csak egy kis türelem.
a lukakat utána viszont faforgáccsal és kéregdarabbal szépen maszkolni kell. ;)

Vérboci

(#35189) envagyok válasza Emu (#35187) üzenetére


envagyok
veterán

Neked legalább a gazt nyírja.
Nálam sz@rik rá, most is méteres a gaz, és persze, hogy onnan fúj a szél, szépen áthordja a magokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35190) atos19881101 válasza erdey_a (#35188) üzenetére


atos19881101
senior tag

Gratulálok! :W

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35191) okiDoki válasza Dryman (#35164) üzenetére


okiDoki
tag

Boldog születésnapot Laci! :))

0,0

(#35192) envagyok válasza okiDoki (#35191) üzenetére


envagyok
veterán

+1 :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35193) Balinov


Balinov
félisten

Boldog születésnapot kívánok, Dryman Laci!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35194) erdey_a válasza atos19881101 (#35190) üzenetére


erdey_a
őstag

köszi. mihez? :DDD

Vérboci

(#35195) atos19881101 válasza erdey_a (#35194) üzenetére


atos19881101
senior tag

Eme remek javaslathoz. Birtokháborítás + garázdaság...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35196) Dorien válasza Dryman (#35164) üzenetére


Dorien
veterán

Boldog szülinapot Laci! :)
A minap láttam a kocsidat a Jambagarázs előtt, de sajna nagy rohanásban voltam...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35197) erdey_a válasza atos19881101 (#35195) üzenetére


erdey_a
őstag

ugyan, nem kellenek ilyen kemény szavak.
ez csupán egy megoldás egy problémára. hétköznapi dolog ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35198) Emu válasza erdey_a (#35188) üzenetére


Emu
őstag

:C
Nekem is jutott már eszembe nem egyszer, mert folyamatosan csökken az emberekbe vetett bizalmam. De ennyire mélyre nem akarok süllyedni.

(#35199) atos19881101 válasza erdey_a (#35197) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha ez nem irónia részedről, akkor az szomorú...

Emu
Az alapvető probléma az ez:
sajnos már itt volt mikor mi építkeztünk, de akkor még nem volt ekkora

Mikor a napelemet telepítették, ezt figyelembe kellett volna venni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35200) Dryman


Dryman
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a születésnapi jókívánságokat!
Bakker, kiscsaládtól egy jóminőségű világítós-nagyítós műszerész szemüveget kaptam...hát srácok most már tudom miért ment olyan gányul a forrasztás az elmúlt években... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.