Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36501) Bobrooney válasza ladopapa72 (#36500) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszi szépen! :R

(#36502) zsigee válasza Dryman (#36494) üzenetére


zsigee
tag

Köszönöm! Félig sikeres. Most derült ki, hogy az egyik gép nem pro, hanem home. Abban nem engedi ezt a beállítást. De a home-on látható a másik, ez volt a lényegesebb. :R :C

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36503) Dryman válasza zsigee (#36502) üzenetére


Dryman
aktív tag

Valószínű hogy a megosztásoknak is ez kavargatott be.
A Win10 Pro hálózatos üzemre termett, a home...az meg csak home! :)

(#36504) G@ben


G@ben
addikt

Tudtok olyan embert, aki sugárzásméréssel foglalkozik? Közel van a kinézett ingatlan a tv-toronyhoz és érdekelne, hogy káros vagy sem.
Esetleg orvos ismerős, aki tud olyat, hogy azon a környéken sok a megbetegedés?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36505) Joker88 válasza PociAti (#36498) üzenetére


Joker88
őstag

Köszönöm, az ajánlott céget ki is fogom próbálni !
*igazából csak pár kép lenne a fotóalbumba..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36506) kbhuinfo válasza G@ben (#36504) üzenetére


kbhuinfo
tag

Na erre kivancsi leszek :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#36507) G@ben válasza kbhuinfo (#36506) üzenetére


G@ben
addikt

Tudsz valamit, amit én nem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36508) PociAti válasza G@ben (#36504) üzenetére


PociAti
senior tag

A (#36488) számú hozzászólásban meg lett említve egy szélhámos aki "mindenhez is ért", neki biztos lenne valami provokatív, nézettséget növelő elmélete erre is :D

A mobiltelefon sugárzása a legerősebb (emberi eredetű) hatás, ami ér minket, és ott se a készülék miatt szokott fájni a fejünk, hanem mert hiába okos a telefon, ha hülyékkel beszélünk rajta.

A sugárzáson való görcsölés többet tud ártani, mint maga a TV torony. Így ha valaki emiatt aggódik, az képes mentálisan megbetegíteni önmagát, és minden apró megfázás esetén nyomná az ideg az agyát, hogy biztos ez is a torony miatt van. Nos aki ilyen miatt aggódik, annak nem javasolt torony közelébe költözni.

(#36509) G@ben válasza PociAti (#36508) üzenetére


G@ben
addikt

Szeretném elkerülni a sámánokat, nem hiszek az 5G-s elméletekben, simán csak azt szeretném tudni, hogy oda szabad-e költözni.
Mérést csak egyet találtam, az normális értéket mutatott, viszont semmilyen más tanulmányt nem találtam erre vonatkozólag. Ha biztonságos, nem görcsölök rajta, ha nem, nem költözöm oda. :B

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36510) PociAti válasza G@ben (#36509) üzenetére


PociAti
senior tag

A szabadhegyi torony adatait megtalálod ezen az oldalon:
https://www.fmdx.hu/transmitters-hng-szabadhegy.htm.

(#36511) Jazzos válasza G@ben (#36504) üzenetére


Jazzos
tag

Nem kell aggódni, biztosan jó lesz a tévé vétel. Akkor is látod majd az m1-et a retinádon, amikor nincs is bekapcsolva a tévé :DD . Ingyen!

(#36512) G@ben válasza PociAti (#36510) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, bár sokat nem mond nekem, ami ott van. :B

Jazzos: bíztam benned! :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36513) Coyot válasza G@ben (#36512) üzenetére


Coyot
őstag

Aki a luxi környéken vesz lakást/házat örüljön hogy jön a magyar1! ;]

Má' nem

(#36514) zsigee válasza G@ben (#36509) üzenetére


zsigee
tag

Szerintem teljesen mindegy.
Ilyen miatt aggódni felesleges, körbe vagyunk véve rádió, BT, wifi, stb sugárzással.
"ömlik a nyakamba a moslék, a műhold zivatarból..."
Az egyértelmű, hogy az elektromos sugárzás, illetve zajok egyáltalán nem tesznek jót az élő szervezeteknek, így az embernek sem.
Viszont, ha ilyenen aggódsz, akkor le a mobillal, stb...
Tekintettel arra, hogy a pontos élettani hatások a különböző frekvenciákon számomra nem ismertek, csak filmekből, nem tudok Neked segíteni. De, az előttem szóló kollégával egyetértek, ha ezen kattogsz, ne költözz oda. 😉

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36515) G@ben válasza Coyot (#36513) üzenetére


G@ben
addikt

Most minden környék luxus, amilyen árak vannak. :D

zsigee: igyekszem nem kattogni rajta, csak szeretném tudni, hogy az átlagosnál ott sokkal magasabb-e a sugárzás. Ennyi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36516) zsigee válasza G@ben (#36515) üzenetére


zsigee
tag

:))
Oké! Értem amúgy!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#36517) envagyok válasza G@ben (#36504) üzenetére


envagyok
veterán

Zöld utcában a 3. Emeleten laktam pont szemben a toronnyal kb 16 évet.
Még élek :D kicsit talán mintha hülyülnék. :F

De van megoldás

Szerintem a torony 10km-es körzetében erős a sugárzás.
Ha zavar, a torony irányából fémhálót kell felvakolni a falra, de lehet akkor mobil térerő se lesz

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36518) Füleske válasza envagyok (#36517) üzenetére


Füleske
addikt

"Szerintem a torony 10km-es körzetében erős a sugárzás." :Y
Milyen típusú sugárzás erős szerinted? Ezt miért állítaná meg a fémháló? Mi a helyzet az utcán arra sétáló emberekkel? Vagy azért van ott a temető+hamvasztó mellette? :)

[ Szerkesztve ]

(#36519) doc válasza Füleske (#36518) üzenetére


doc
nagyúr

nem akarok a cimzett neveben valaszolni, de azert...
"Milyen típusú sugárzás erős szerinted?"

Felteszem az elektromagneses sugarzas, ha mar radiohullamokkal dolgozo torony.

"Ezt miért állítaná meg a fémháló?" - gondolom ugyanazert, amiert pl a mikrohullamu suto ajtajan levo is megteszi

(#36520) Füleske válasza doc (#36519) üzenetére


Füleske
addikt

Milyen teljesítmény kellene ahhoz, hogy 10 km körben erős legyen az elektromágneses sugárzás? Vannak mérések felrakott fémhálóval és nélküle?

(#36521) erdey_a


erdey_a
őstag

mondjuk pont a tévétoronytól "félni", mikor minden második sarkon van mobiltelefon-antenna...
magát a mobilt meg a zsebünkben hordjuk...
hát... :U

Vérboci

(#36522) envagyok válasza Füleske (#36520) üzenetére


envagyok
veterán

Erős mondjuk a mobilok teljesítményéhez képest.
Győri adó pl 30000 wattot sugároz ki.
Egy mobil 1 watt körül.
Mikróban 500 watt felrobbantaná a macskát ha beletennéd.
Meg pl simán kigyullad a kezedben a neoncső ha olyan helyen vagy, ahol erős az em sugárzás.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36523) Füleske válasza envagyok (#36522) üzenetére


Füleske
addikt

Ez mit jelent? A mobiloknál meg van adva a SAR érték. A tv torony viszont nem a füled mellett van, és ha jól tudom a sugárzás négyzetesen csökken a távolsággal. Hol van olyan erős elektromágneses sugárzás (Mennyi? Mitől?) ahol kigyullad a kezedben a neoncső?
Szerk : látom betettél egy ilyen helyet, a nagyfeszültségű vezeték alatt. Vajon ez bárhol máshol (pl. tv torony mellett) is működne? Milyen sugárzási érték tartozik ahhoz, amikor már kigyullad a cső?

[ Szerkesztve ]

(#36524) envagyok válasza Füleske (#36523) üzenetére


envagyok
veterán

Tv torony mellett is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36525) Füleske válasza envagyok (#36524) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor egyszerű a dolog: fogni kell egy neoncsövet és este végigjárni a tv torony környékét.

(#36526) erdey_a válasza Füleske (#36525) üzenetére


erdey_a
őstag

szóval aki a tv torony környékén lakik, vagy éppen távvezeték alatt, az sosem tudja lekapcsolni otthon a villanyt?
én mobil antennákhoz járok megmelegíteni az ebédemet.
a föld meg lapos...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#36527) doc válasza erdey_a (#36526) üzenetére


doc
nagyúr

Az hogy van olyan jelenseg amirol nem hallottal, meg nem jelenti azt hogy mindenki hulye csak te vagy helikopter...

(#36528) G@ben válasza doc (#36527) üzenetére


G@ben
addikt

Nem gondoltam volna, hogy ilyen vitát generálok, nem akartam. Azért látszik, hogy megosztó a kérdés, de az alufóliasapkát meg a laposföldet hagyjuk, úgy gondolom, hogy itt mindenki értelmes ember, ennyire szélsőségesnek nem kell lenni! ;)
Azért a panel is más, mert ha jól tudom, abban benne van egy fém rács, ami azért árnyékol, míg a kinézettben nincs, illetve a távolság is sokkal kisebb, mint az említettnél, szóval azért másról beszélünk. A telefontorony is sugároz, azt tudom, de ahogy látom, ezen is van telefonadó, ezért is érdekelt volna a kérdés. Az Nmhh oldalán találtam mérést a közelből, de az sem mond nekem túl sokat, csak azt, hogy határérték alatti. Ha esetleg valakinek van olyan ismerőse, akinek van erre alkalmas mérőkészüléke, keressen meg legyen szíves! :R

Szerk: elnézést, nem válasz akart lenni!

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36529) Dryman válasza G@ben (#36528) üzenetére


Dryman
aktív tag

Egy sugárzásmérési eljárás azért nem ennyire egyszerű! Engedélyköteles bizonyos frekvenciákat érintve... főleg az adatátviteli nem szadadsávos frekvenciáknál... a Znet is használja a tornyot alacsonyabb mikrós frekvenciákon, viszont magasabb bérelt frekiken szépen sorakoznak a felhasználók, akiktől engedély kell a teljes spektrumú méréshez... mvm, nemzeti bank, sereg, királyi tv stb.
Kézi kütyüs mérést meg inkább hagyjuk, de ha megnyugtat, akkor inkább hivjál ki egy számlaképes ingás igazmondót, az úgyis azt mondja a pénzedért amit hallani akarsz.
Annak utánajárhatsz, hogy mekkora teljesítménnyel sugároz a toronyra szerelt egy-két "körsugárzó", az irányitott mikros tányérok meg ugyse feléd zargatják a közeget. Mobilos kiszolgáló tudtommal nincs rajta, átjátszók viszont annál inkább, de azok irányítottak mind.
Egy komolyabb méréshez mérőkocsit alkalmaznak, és hosszabb ideig vizsgálják a környező területet, célja egy egységes sugárzási mérték meghatározása, nem pedig egy adott pont sugárzási behatás mérése, (sugárzási szennyezést) a területi adatokból számolnak!

(#36530) PociAti válasza G@ben (#36528) üzenetére


PociAti
senior tag

Mégis mit vársz a méréstől?
Mit kezdenél azzal az információval, hogy a mérés pillanatában egy bizonyos frekvenciasávban mondjuk valamely skálán 42 lesz az érték?

Aztán fél nap múlva, amikor a szélirány, páratartalom, stb megváltozik, akkor nagyságrendi eltérés is bekövetkezhet.

És két hónappal később leszerelnek valami fejet, mert áttértek más rendszerre, de fél év múlva pedig felkerül egy egész más egység, mert pl. 5G-vel bővül a torony által nyújtott szolgáltatások sora.

Szóval méréssel csak egy adott időpillanatnak a tudománytalan eredményét kapnád meg, mert eleve nem tudnál mit kezdeni a kapott adattal, és hónapokon belül nagyságrendi változás is bekövetkezhet. Abba meg szinte biztos lehetsz, hogy egészségügyi határértéken belül lesz a sugárzás.

Korábban nem véletlenül említettem, mint emberi eredetű sugárzás. Mert annyi más, kikerülhetetlen sugárzás ér minket, hogy ennek mértéke valószínűleg eltörpül mellette.
Példaként ott van a "Banánnal egyenértékű radioaktív sugárzás" fogalmát tárgyaló Wikipédia szócikk. Nagyon szemléletes és szórakoztató infografika van az oldalon:
- Ha 1 éven át élünk egy atomerőmű közelében, azzal 0,09 μSv dózist kapunk,
- viszont ha megeszünk egy banánt, akkor 0,1 μSv ér minket = 1 BED, Banana equivalent dose.
- Repülővel átrepülni USA keleti partjáról a nyugatira pedig 40 μSv, (444-szer több, mint amit az atomerőmű okozna 1 év alatt).
- Illetve 1 éven át élni egy téglából vagy betonból készül házban 70 μSv (777-szerese az atomerőműnek).

(#36531) G@ben válasza Dryman (#36529) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm a részletes választ, akkor kihagyom a sámánt! :R

PociAti: laikusként egy szintmérést, de így, hogy leírtad, miért is nem jó, már kihagyom. :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36532) Balinov


Balinov
félisten

Gyerekek, gec@ meleg van itthon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36533) erdey_a válasza Balinov (#36532) üzenetére


erdey_a
őstag

ezért is hozta a fidesz a melegellenes törvényt. :DDD

(bocsánat)

Vérboci

(#36534) boogie84 válasza Balinov (#36532) üzenetére


boogie84
veterán

A felvonulás óta vetted észre a változást? :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#36535) Balinov válasza erdey_a (#36533) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD

Boogie, milyen felvonulás?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36536) Dorien


Dorien
veterán


Az utakon minden nap felvonulás van... :W

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36537) Dorien válasza G@ben (#36531) üzenetére


Dorien
veterán

Ne b@szogassámán... :D
Amúgy én azt hallottam, hogy ott a Szabadi u. környékén kétfejű egerek szoktak születni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36538) kbhuinfo válasza G@ben (#36507) üzenetére


kbhuinfo
tag

Dehogy, csak amig orvosi-szakmai korokben nincs legalabb valami halvany hallgatolagos egyetertes abban, hogy milyen sugarzas (milyen teljesitmeny, milyen hullamhossz, milyen hullamforma) mennyire veszelyes az emberre (azon belul pedig mi mit okoz kozep-hosszu tavon), addig az egesz szerintem felesleges riogatas. Persze, vannak hatarertekek, de mindegyiket vitatjak, szoval tanacstalan vagyok. De a vitanak itt a helye, teny.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#36539) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, Uraim!

Junkers melegvizes kazán javításához keresnék szakembert. Aki eddig hívtam, vagy nem vállalja, vagy 7+ nap. Euroline 150-es, hibakód 4mp-enként villan a piros szervizlámpa, a 90fokos led villog. (nyomáskülönbség kapcsoló, füstgázelvezetés, melegvíz előremenő NTC rövidzárlat hibák - gugli alapján)

Előre is köszönöm... :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36540) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

tényleg nincs, vagy csak én nem találok konditermet szabadhegyen / kismegyeren?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#36541) ladopapa72 válasza tserrof77 (#36539) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Szia szerintem vàrd ki a 7 +
Nem egyszerű azèrt nem vàlaljàk

üdv Ladopapa72

(#36542) tserrof77 válasza ladopapa72 (#36541) üzenetére


tserrof77
senior tag

Igen, tudom. Eleve sokan nem foglalkoznak vele, szabin vannak, nyár van, stb...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#36543) szaki04 válasza kovacsroli (#36540) üzenetére


szaki04
senior tag

József Attila utca, Aphrodité virágbolt felett van egy fitness terem...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#36544) kovacsroli válasza szaki04 (#36543) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Bezárt, ha jól tudom. Pontosabban csak személyi edzést vállal a tulaj, eléggé borsos áron.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#36545) zozyk válasza kovacsroli (#36544) üzenetére


zozyk
addikt

Spincross terem lett, unokatesóm felesége csinálja .
Move spinning & fitness

(#36546) Dryman válasza kovacsroli (#36544) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ez most olyan divatos dolog lett...személyi edző....meg a nagy lófasz!
Az egyiknek végzettsége sincs hozzá a másiknak meg esze.....
Tisztelet a kivételnek, de ez a sok személyi edző töredéke végezte el a TF-et, hogy kellő rálátása vagy hozzáértése legyen a témához...az alapvető anatómiai ismerete sincs meg némelyiknek!....az meg hogy életmódjából és életviteléből fakadóan köze van egy kondi vagy fittness-teremhez ez alapból nem jogosítja fel hogy személyi edző legyen...erre volt kiskapu a 2 félév alatt elvégezhető OKJ-s edzőképzés!
Itt nem személyi edzőt képeztek, hanem motivációs trénert, vagy táplálkozási tanácsadót! Azaz egy olyan személyt, aki oda áll melléd és mondja mit csinálj és mit egyél persze mindezt borsos óradíjért, mert ki kell hogy gazdálkodja azt a csiribiri tanfolyamot amit elvégzett, meg azt az elektromos autót amivel bevillan az edzőterembe! :)
A másik véglet az amikor a nagyseggű hülye picsa lejár a terembe hogy ott nyomogassa a telefonját..persze mindent meg lehet magyarázni, telefon azért kell a terembe mert kardiózás közben zenét hallgat, vagy applikációból tolja az edzésprogramját.
Nekem már ez az egész szürreális, erre jön még rá az az árukapcsolás, mikor mindenféle fehérjével tömnek, mert ugye az edzőterem egyben egy Biotech kereskedés is! :)
A magam részéről....felkeresek egy ilyen helyet, elmondom a hozzáértőnek hogy mozognék mert szükségem van rá, de értse meg hogy 2 éve majdnem elpatkoltam szívinfarktusban....szeretnék tanácsot kérni hogy mit és hogyan kellene.....na ekkor azért akadnak nagyszempillás üres tekintetek vagy izomszagú hú meg há, akkor inkább ne magyarázatok...szánalmas az egész!

(#36547) kbhuinfo válasza Dryman (#36546) üzenetére


kbhuinfo
tag

Hű, ez eléggé mélyről jött :) Én eddig még csak kivétellel találkoztam. Lehet szerencsém volt mindhárom alkalommal - gyógytornász/rehab vonal, mély szakmai- és emberismeret, maximális eredmény magamhoz képest. Kívánok másnak is hasonlókat, a kóklereket el kell kerülni.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#36548) golya32


golya32
aktív tag

Van valakinek felesleges hűtője pult alá rakható? Vettem egyet Téten, kb 2 hétig ment és eltünt belöle a gáz, természetesen garancia erre nem vonatkozik...
Ugyanitt szekrénynek alkalmas hűtő eladó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#36549) Dryman válasza kbhuinfo (#36547) üzenetére


Dryman
aktív tag

Direkt nem írtam edzőterem nevet, cégnevet, fantázianevet, nehogy a rosszindulat legyen feltételezve. Helyileg próbálkoztam az EtoPark-Budai utca-Kálvária utca vonalon.
Ha annyit kaphatnék, mint amennyit rehabilitáción a Füredi szívkórházban egy általános gyógytornásztól, már elégedett lennék! Sajnos itt a városban nem ez a helyzet, vagy attól félnek hogy lemegyek a terembe és ott döglök meg mert túlhajtom magam... :)

(#36550) Coyot válasza Dryman (#36549) üzenetére


Coyot
őstag

Pedig jókat gyurtunk a colosseumban :)

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.