Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) Coyot válasza Balinov (#35648) üzenetére


Coyot
őstag

A sok birka hüvely p40-et is meg samsung S19 et is vesz ám hitelre, sőt autót meg nyaralást is. :)
Régen se volt menő ez a birkázás meg most se. Tudom akkor majd buzi leszek mert almás szarom van :DDD

Jah de amugy alma gyárt normális méretű csúcstelefont is, bezzeg a rohadtak ezt nem kopizzák 1:1 ben.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35652) Balinov válasza Bobrooney (#35650) üzenetére


Balinov
félisten

PIxeleket neztem, de ott eleg sovany akkuidoket irnak. X2 Pro-ban sics tizenezer mAH-s akksi, de ami van, bekapcsolt 90Hz mellett is boven elmegy 1.5 napot, ha keveset netezem, 2-t. VOAC toltessel meg max 20perc alatt fullon van az akksi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35653) PociAti válasza Dryman (#35646) üzenetére


PociAti
senior tag

Akit eltántorít az iPhone ára, annak nem való!
Keressen olyat, amit a fizetéséből megengedhet magának. Valami harmadik vonal beli kínait, aminek az ára 2 év után órásit esik, harmadik év fölött meg már támogatás se lesz rá.

Közben pont az Apple tett legtöbbet azért, hogy a kis méretű telefon újra sexy legyen. iPhone 12 mini mindössze 135 g tömegű, 12 mini 131.5 x 64.2 x 7.4 mm és 1080×2340-es kijelző.

A reklámját nem láttam, nem nézek hirdetéseket/reklámokat.

(#35654) SyMbioTe válasza Coyot (#35651) üzenetére

Gyaníthatóan nem véletlen nem kopizzák, Samsung megpróbálta az S10e-vel, nem annyira jött be, i12 Mini sem túl fényes eddig. Ha felszaladnak a Mini eladásai, akkor nincs kizárva, hogy más is csinál hasonlót.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35655) Balinov válasza Coyot (#35651) üzenetére


Balinov
félisten

Nem almazni akartam, de hát tudod te is :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35656) BalooTM válasza Balinov (#35649) üzenetére


BalooTM
tag

Őszintén, ha árra mész, akkor nem mindegy a műszaki tartalom? :D
Sima 240-es A400, olcsó, 3év gari. Nem a leggyorsabb, de sokszázból párat kellett garizni eddig. Ha nem szimpi, akkor meg adata vagy samsung (azokból is volt már dög nálunk).
Üdv,
Baloo

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#35657) Coyot válasza Balinov (#35655) üzenetére


Coyot
őstag

nem tudom nyuszó :DD

Má' nem

(#35658) golya32


golya32
aktív tag

igazából 155x75x8mm nél ne legyen nagyobb, a coll annyira nem is érdekel. PL samsungnál 6,3" ez a méret.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35659) Bobrooney válasza PociAti (#35653) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"Keressen olyat, amit a fizetéséből megengedhet magának."
Elvből nem adok egy telefonért 200+ ezer Ft-ot..

(#35660) Joker88 válasza Bobrooney (#35659) üzenetére


Joker88
őstag

hát én még a 80-at is meggondolom kétszer-háromszor :D szubjektív vélemény :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35661) Bobrooney válasza Joker88 (#35660) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ez nem azt jelenti hogy 190-et adok érte. :D

(#35662) golya32 válasza Bobrooney (#35661) üzenetére


golya32
aktív tag

Most mi a gond? Új teló nincs 100e alatt ami jó is, csak használt van.
Vagy vehetsz kinai egyebet.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35663) tserrof77 válasza Balinov (#35649) üzenetére


tserrof77
senior tag

Bali, ha még találsz 860-at, akkor elsősorban azt ajánlom. Utána a Cruci meg a Kingston.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35664) Balinov válasza tserrof77 (#35663) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi Andras. Asszem hallgatok rad, jo ar/ertekaranyut kene, ami megbizhato is, most felujitom Vera laptopjat aztan evekig nem akarok hozzanyulni megint.

240-es Evo 860 sataIII-as 44€ert van, angol amazonrol, , vam/afa szamitva (angol hulyek, hulye angolok, Brexit rlz) ingyen szallitassal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35665) Dryman


Dryman
aktív tag

Lehet nagyon szubjektív a véleményem, de mi a rákos franc van abban az alma 12 max-ban ami 480eFt?? Ja a kukac.... :) tulárazott divathobort ez is.....
Veszek inkább egy VGA-t ennyiből...aztán azt se tudom zsebre tenni...már... :)

[ Szerkesztve ]

(#35666) PociAti válasza Dryman (#35665) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez a kérdés kb. olyan színvonalú, mint hogy minek vesz valaki okostelefont, mikor a nyomógombossal is lehet telefonálni?

(#35667) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,
hol tudok Győrben 3mm vastag víztiszta átlátszó plexit venni? Amennyire szükségem lenne az 43cm x 15cm, + egy 5cm x 20cm. Persze ettől még megvenném a 1m x 1m-es lemezt.
A plexigyor.hu-nál biztos h lesz, de hátha kapok OBI-ban vagy Praktikerben is.
Egyéb ötlet?

5mm-es lemezt ajánlott a lézervágó is, de azt már vastagnak mondanám sz.gép ház tetejére kellene amibe csinálnák perforációt. Azaz lyukacsos lesz a házam teteje.
Obiban találtam valami hobbyüveget, de felvilágosítottak h azt nem lenne jó lézerrel vágni, mert megbarnul....
Csak plexi!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35668) Coyot válasza Dryman (#35665) üzenetére


Coyot
őstag

400k ért 3070 et? :DDD

Cseberből vederbe :))

Má' nem

(#35669) envagyok válasza boogie84 (#35667) üzenetére


envagyok
veterán

Alexovics kft.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35670) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Barátom bővítette a Lenovo laptopjában a ramokat, így a régi 2x4gb ddr4 2400mhz sm30m49902 samsungoktól megválna.
Kérdésem az lenne, hogy mi a reális értéke ezeknek mostanság? :R

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#35671) golya32 válasza PociAti (#35666) üzenetére


golya32
aktív tag

Telefonálni lehet, de a mai világban fontos hogy elérhető legyél tehát kell mennie a levelező programoknak plus a facebooknak is. ahhoz meg kell az érintő. Most vettem elő a BB Motiont mert meguntam a samsung hülyeségeit, meg a folyamatos frissítéseket.
Sajnos nem mai gyerek, már kellenek a kompromisszumok keményen.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35672) boogie84 válasza envagyok (#35669) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi! Úgy néz ki ők vágnak is! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35673) envagyok válasza boogie84 (#35672) üzenetére


envagyok
veterán

Stwmbeszomszédom a tulaj.
Nekem már gépház plexit is vágtak fúrtak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35674) PociAti válasza golya32 (#35671) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem a facebook miatt kell, az nélkülözhető / törlendő. Fecsegéshez, felületes tartalom pörgetéséhez jó bármely gagyi kínai eszköz.
Komolyabb céges hálózatba, ahol auditálni kell a készülékeket, ott előírás lehet a megbízható gyártó, mely nem pakolja tele gyanús szoftverekkel az oprendszerét, amely valami fura Android mutáció.

Vannak nagyon jó podcast-ok, ahol a tulajdonosok beszámoltak róla miért frissítik legalább 2 évente az iPhone-t
a legújabb modellre. Az életük központi eszköze a mobiltelefon. Nem csak alap dolgok miatt, mint pl. ébresztés, fizetés, email olvasás, hanem ha nincsenek az irodájukban, ezen keresztül dolgoznak, és produktivitás szempontjából rendkívül fontos az eszköz minősége. Az az ökoszisztéma, amit az Apple nyújt, arra hiába létezik több androidos alternatíva, nem áll össze az egész eggyé.

(#35675) envagyok válasza PociAti (#35674) üzenetére


envagyok
veterán

Az ok nélküli hardverigény növelés az én halálom.
Árulja már el valaki, miért kell Netezésre 8GB ram??
Ugyanez igaz Androidra windowsra.
Megnyitok pár weblapot, aztán 4GB már kevés.
De könyörgöm 8GB-ba elfér 2 óra fullhd film, 2000 mp3 dal, de 5-6 éves full játékok is max ennyit telepítenek :F
Az a tabletem ami pár éve hasított, most akadozik, pedig ugyanazt csinálom vele .

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35676) SyMbioTe válasza envagyok (#35675) üzenetére

"Az a tabletem ami pár éve hasított, most akadozik, pedig ugyanazt csinálom vele ."

apkmirror és régebbi appokat dobj fel rá. Tesóm HTC M9-én nagyon sokat dobott.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35677) envagyok válasza SyMbioTe (#35676) üzenetére


envagyok
veterán

Jól hangzik, csak az a baj, hogy a facebook, messenger, chrome nem megy régi verzióval.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35678) Balinov válasza envagyok (#35675) üzenetére


Balinov
félisten

Pontosan, fejlesztoket kene jol 3.14csanrugni. Rohej, hogy a fobb appok, amiket napi szinten hasznalok Android 1.6-2.1 idokbol kb ugyanolyan sebesseggel futottak az 1magos, 512mb ramos HTC Legend/One S-en, mint most az S855+ os Realme-n, 12/256 RAM/ROM konfigban. De meg a nem oskovulet HTC U11 (S835 4/64) sem evett meg 2-3GB Ramnal tobbet. Realme, pedig ColorOS elegge jol optimalizalt, benyel atlat 7-8GB-ot :Y

Van a haznal egy MediaTab 8S meg Lenovo, mindketto S425 2/16GB. MediaTab talan 3 eves, Lenovo 2, egyiket sem megjelenesekor vettem, hanem mar az termekciklus vege fele. Meg a vas tokeletesen eleg volt tartalomfogyasztasra (kis netezes, FB, Netflix, YT, popcorntime,VLCvel DLNA-n filmnezes) most mar az appok merete es optimalizalatlansaga miatt 20mp elinditani egy YT-t, Netflixet, Prime Videot vagy Disney+t. Netezni meg meg sem probalok rajta. FB messengerbol is a Lite-ot hasznalom, mert a fullos egy Age of Empires III telepito meretu!

PociAti. Az okoszisztemaval egyetertek, az kivalo, pedig almabol csak egy mid2012 rMBP-m van (i7/8/256), csak az OS-t nem birtam megszokni, pedig adtam neki fel evet, aztan inkabb tettem ra egy win10pro-t.

Ceges kornyezet meg erdekes, nem egy ismerosom van (tobb szektor, nem csak IT), akiknel Iphone a ceges (pedig szivtak MS Exchange hangolassal). Nalunk, amerikai, NYSE-n jegyzett, Fortune500-ban levo multi, 4-5 eve a corp IT letiltotta az Iphonokat, csak androidos, pre-approved keszulekeket lehetett ujat rendelni es a meglevo almakat is kiszortak 2-3 honap alatt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35679) Joker88


Joker88
őstag

lenne valakinek eladó core i5 4670K CPU-ra hűtője? kicsit forrófejű, LGA1150 foglalat..
[link] :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35680) tserrof77 válasza Joker88 (#35679) üzenetére


tserrof77
senior tag

Van gyári, rézmagosom is, de kisebb-nagyobb hőcsövest is tudok adni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35681) jamba válasza Joker88 (#35679) üzenetére


jamba
csendes tag

Hali
Van egy Noctua hűtőm.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35682) Coyot válasza Balinov (#35678) üzenetére


Coyot
őstag

Milyen egyszerű az élet user szemszögből. :D
Közben az OS 10x annyi mindent csinál a háttérben, tök feleslegesen hajtnak valami 4k felbontású kijelzőt - persze fele pixel valós renderrel - hogy minden jó lassú legyen. A sw amit használsz valszeg 10x több ficsőrrel rendelkezik, és még a backenden is valszeg egy laza 10x szorzó amennyi adatot kell mozgatniuk.

Mondjuk ez droidon nagyobb gond, ios-on szerencsére jobb a support és optimalizáltabbak az appok, de persze brutál avulásról lehet beszélni így is.

Má' nem

(#35683) Diák66


Diák66
őstag

Ha valakit érdekelne egy LG K50 Dual SIM: [link]

(#35684) SyMbioTe

Győrben melyik napelemes cég ajánlott? Szereltetett valaki már esetleg?

Google vélemények meg weboldal alapján eddig a napelemtechnika.hu a legszimpibb, esetleg a tisztaenergiak.hu, bár az néhány százassal drágább.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#35685) Dorien


Dorien
veterán

HELP PLEASE! Továbbra is fennáll a Win10-es laptop hibajelensége, hogy eldobálja a netet. USB wifivel dettó. Router oldalon lehet a megoldás vagy a Win10-ben? És mi? :F
(másik Win10-es laptop jó ugyanarról a hálózatról)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35686) Dorien válasza Dorien (#35685) üzenetére


Dorien
veterán

Nem akarom elkiabálni, de mintha most a "hálózati beállítások alaphelyzetbe állításával" megoldódott volna a probléma...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35687) envagyok


envagyok
veterán

Egér ketrec használt/ új érdekelne.
Győr környékén hol érdemes keresgélni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35688) boogie84


boogie84
veterán

Tihanyi Árpád út 29
Horváth Díszállat Kereskedés
Sztem ott tuti lesz.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35689) BalooTM válasza SyMbioTe (#35684) üzenetére


BalooTM
tag

Szia,

[link] segítenek pályázatban is.

Üdv,
B

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#35690) boogie84 válasza envagyok (#35669) üzenetére


boogie84
veterán

Múlt héten csütörtökön kértem árajánlatot. Ma kaptam. 45572+áfa egy 425x143mm -es 3mm-es vastag plexi vágással együtt. Hát ez szerintem vicc. :D Elvileg víztisztát írtak, de szerintem egy arany lapból akarják ezt kivágni...

DEER43-nál ugyan ez 5mm vastag plexiből 4900+áfa.
Lehet, hogy maradok az 5mm-nél. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35691) envagyok válasza boogie84 (#35690) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt nem gondoltam volna.
Azt hittem nem drágán dolgoznak. Biztos nem elírás, vagy valami különleges alapanyag miatt?
Tőlem nem szokott kérni semmit, mert szembeszomszéd, jóban vagyunk, így nem ismertem az árazásuk, de itt a fél utca velük csináltatott medencefedést, télikertet, garázstetőt, stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35692) Dryman válasza boogie84 (#35690) üzenetére


Dryman
aktív tag

Telefonálj rájuk mert valaki itt erősen hibázott...lehet te írtál el valamit az ajánlatkérésben, vagy ők értelmezték félre....

(#35693) boogie84 válasza envagyok (#35691) üzenetére


boogie84
veterán

#35692 Dryman
Ugyan azt a dwg filet adtam oda mindkét cégnek. Később felhívott a DEER, hogy technikai okok miatt nem tudja kivágni a gép. Gyakorlatilag a kis furatokat mire kivágja a gép addigra az előző visszaolvad...
Azt tudom elképzelni, hogy nem PMMA PLEXI lemezzel dolgozik a DEER, hanem polisztirol lemezzel.

Azt hiszem veszek inkább Alexovics-nál:
Plexi lemez víztiszta 2 3050x2050, 1000×2050
Tábla ár Ft/m2: 4335Ft
Darabolt ár Ft/m2: 5810 Ft

Aztán elviszek kivágatni DEER-hez.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35694) G@ben válasza Dryman (#35692) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem ugyanaz a történet, mint anno az íróasztalom esetében. Terveztem magamnak egy nagy, sok fiókos asztalt és meg akartam csináltatni. Több helyről kértem árajánlatot, 60-120k között mozgott a nagy része, kivéve egyet, ott ha jól emlékszem, 320+áfa volt. Az simán arra ment rá, hogy nem akarnak foglalkozni vele, de ha ennyiért kérem, akkor megcsinálják.
Végül a 60-as nyert és nagyon jó lett.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35695) boogie84 válasza G@ben (#35694) üzenetére


boogie84
veterán

Simán el tudom képzelni ezt is, gondolom nagyban nyomják, és 1db-os gyártásra megkérik az árat.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35696) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Csabala plexi, a fészekkel szemben.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35697) PociAti válasza boogie84 (#35695) üzenetére


PociAti
senior tag

Én meg azt tudom elképzelni, mennyire utálják az árajánlatokat!

Csak a kérés feldolgozása, a tervrajz megnyitása, az egyedi igények értelmezése, az alapján a különböző munkafázisok alapján kalkulációk készítése (alapanyagár, munkadíj), majd annak ellenőrzése, és végül az árajánlat elküldése.
A bonyolultságtól függően 5 - 15 percig is eltart, és csak egy darab nyamvadt termékről van szó.

Jó esetben meg ott tornyosul más munka, ami fix, amivel haladni kellene, ebből meg jó eséllyel nem lesz semmi, mert az egyedi árajánlatok jelentős részéből nem lesz semmi.

Volt főnököm az árlistába a szolgáltatások közé felvett egy új tétel: árajánlat készítés 3.000 Ft.

(#35698) boogie84 válasza kbhuinfo (#35696) üzenetére


boogie84
veterán

Ma beszeltem Alexovicsekkal, naluk kivagatok 50cm x 30cm-t, aztan atviszem a Deer-hez.

PociAti
Honnan tudna az ember h mennyiert csinaljak meg neki a sajat maga altal megrajzolt termeket ha nem ker arajanlatot?
Azt mondom ha a ceg rajzolja es kivitelezi akkor ok, legyen draga, de ahhoz h beinditsak a gepet nem kell nagy munka...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35699) atos19881101 válasza PociAti (#35697) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ezt nevezik járulékos költségnek. Szépen néznénk ki, hogy bemegyek egy boltba ahol nincs kiírva a termék ára, majd rákérdezek, erre fizethetek a válaszért. Fordítva ül néhány ember a lovon.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35700) boogie84 válasza PociAti (#35697) üzenetére


boogie84
veterán

Jol sejtettem. Az egyedi vagas miatt volt az az ar.
2db 50cm x 30cm-es plexi 3227Ft meretre vagva! Holnap megyek is erte. Ugy nez ki ha nem akarsz egyedit vagatni akkor siman jo araik vannak!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.