Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) Coyot válasza atos19881101 (#35699) üzenetére


Coyot
őstag

Ez nem járulékos, hanem tervezési költség, ahogy az ablakos sem ingyen jön ki felmérni úgy a házadat sem fogod tudni kifizetni előre, és egy sw-t sem tudsz megírni felmérés és tervezés nélkül. Van ahol ez szükséges és van ahol nem.

Má' nem

(#35702) ígyvanferi válasza PociAti (#35697) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor mi alapján választ az ember szolgáltatót? Heti szinten kérek árajánlatokat mindenféle szolgáltatás elvégzésére, termék beszerzésére, és bár előfordul, hogy egy-egy cég valamiért nem küld részletes ajánlatot (lehet az a volt főnököd volt), de ez ritka. És nyílván az ajánlatokból csak egyet fogadunk el, a többiek potyára(?) dolgoztak. Ezeket bele kell kalkulálni mind az időbe, mind a költségekbe egy szolgáltatónak. Aztán vannak azok, akik lusták és még a vevőiket is utálják, és ilyen marhaságokat találnak ki, de ez is ritka.

(#35703) envagyok válasza boogie84 (#35700) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor megnyugodtam ;)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35704) boogie84 válasza envagyok (#35703) üzenetére


boogie84
veterán

Koszi az ajanlast! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35705) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok, Győrben és környékén keresek olyan karosszériást, aki egy 3,5 éves ford focus kombit igényesen le tud belül vetkőztetni derékig (alapvetően a tetőkárpitot kellene levenni, de ugye ahhoz a "gatyát is le kell tolni") és utána össze is rakja úgy, hogy nem csörög, nem zörög, nem minden második patent / bolha lesz csak a helyén.
Tudtok ilyen igényes, megbízható "fehér kesztyűs" szerelőt ajánlani?

Vérboci

(#35706) atos19881101 válasza Coyot (#35701) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha bemész egy autószalonba és szeretnéd megtudni, hogy a te általad kigondolt felszereltségű autó pontosan mennyibe kerül (mert mondjuk nincs lehetőséged egy konfigurátorral összeollózni magadnak), akkor kér érte pénzt a szalon? Vagy kellene kérnie ez alapján? Hisz neki idejébe kerül... az árajánlat azért ajánlat... normális cég az ilyen költséget beépíti az áraiba, mivel puszta statisztika, hogy mennyi ajánlatból mennyi fog valós megrendelés lenni. Arról pedig ne is essen szó, hogy legyen az ár olyan, amit a vevő nem tud nem elfogadni... ha érted mire gondolok.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35707) Coyot válasza atos19881101 (#35706) üzenetére


Coyot
őstag

Értem mire gondolsz, erre mondtam azt hogy vannak iparágak amiben szükséges a tervezési költség számolása meg van ahol nem látszik mert megcsinálták a sales helyett, mivel akkora volumenű vagy simán rettentő egyszerű dologról van szó így könnyen árba építhető.

Má' nem

(#35708) boogie84 válasza Coyot (#35707) üzenetére


boogie84
veterán

Tervezési költség? Én terveztem, nekik csak vágni kellett volna! Ne keverd a kettőt! :N
Egyébként a két céget összekötve egészen olcsón jót lehet csináltatni úgy vélem. Holnap kiderül!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35709) Dryman válasza Coyot (#35707) üzenetére


Dryman
aktív tag

Aztán meg van a ßalfasz technológus, aki a nyomtatási kellékanyag számlát rákönyveltette az informatika-fentartás költséghelyére, mert nem jutott el az agyáig hogy ezen nyomtatási kellékanyag nem más mint az új feliratozó gép tintája. Ez a gép meg a terméket feliratozza és ezen költséget a termék árában kell szerepeltetni nem az informatikai költségek között.
Megugrott a nyomtatási kellékanyag éves költsége a 12-szeresére....rögtön tudtak sápítozni hogy ki nyomtatott ennyit? Arról meg ne is beszéljünk hogy utólag hogyan lehet beépíteni egy ilyen költséget 2,5 millió eladott kesztyű árába!
Van az a szakember aki képes előre látva tervezni, és van az a szakember aki trógerkedik ha egy épkézláb árajánlatot kell készítenie.....pedig egy minőségi árajánlat reklámértéket is képvisel, lehet hogy pont a minősége okán lesz befutó, és nem is az ára dönt..meg ugye van a Lölö... :)

(#35710) PociAti válasza boogie84 (#35708) üzenetére


PociAti
senior tag

Pont ezzel szokott lenni a legnagyobb probléma!
Amikor az ügyfél megtervezi....
A legprofesszionálisabb programmal, aminek most szerezte be a legfrissebb lopott példányát, ami még bugos is. Hiába néz ki jól monitoron, a vágógép összecsinálja magát. A lopott szoftver legfrissebb változata sem képes a "tervező" tudásbeli hiányosságait pótolni, pedig tényleg sokan azt hiszik.

Egyből nyilvánvalóvá válik, hiába kérnénk az ügyféltől normális tervet, azt se érti mi a probléma vele. Így inkább felesleges körök futása helyett meg lehet próbálni valahogy az állományt alávetni valami hibajavító optimalizálásnak.

Az esetek többsége nem ilyen, de fenti jelenség elég gyakran előfordult. Például AutoCAD esetén is volt pár ismert bug, melynek egy részét egy sima frissítés (bugfix) megoldott volna, de az ügyfelek esze ágában sem volt frissíteni, mert szerint jó ez így ahogy van. Igaza volt, képernyőn, és tintasugaras plotteren tényleg jó volt, de más eszközökön nem. (Nem véletlenül jelent meg a bugfix.)

(#35711) boogie84 válasza PociAti (#35710) üzenetére


boogie84
veterán

Ma voltam Alexovics-nál, megvettem a plexiket, és kivágták a DEER43-nál.
Látod, nem olyan bonyolult! ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35712) PociAti válasza ígyvanferi (#35702) üzenetére


PociAti
senior tag

A szolgáltatás jellegén múlik. Vannak nagy költségvetésű, és hosszú ideig tartó munkák, melyeknél az árajánlattal eltöltött idő hossza, vagy annak bérköltsége eltörpül.
Viszont vannak munkák, ahol ez nem így van. És az árlistában szereplő tételek alapján akár az ügyfél is ki tudná számolni magának a költségeket. Vagy legalábbis elég pontosan be tudná lőni. De sokszor hallottam már: "Kérjünk árajánlatot, az úgy is ingyen van!"

(#35713) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek eladó egy vagy több darab iPhone 11 pro max fóliája eladó? :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#35714) Balinov válasza BalooTM (#35656) üzenetére


Balinov
félisten

Sracok, multheten megjott a 860 EVO SSD, hetvegen volt idom, igy a T420-bol az 1ik 4gb-os modul ment a DV6-6102SA-ba (2+4 felallas), win10 20H2 siman ment, amd driver utan egy PCI-e eszkoz kivetelevel minden le van driverezve.

A maga modjan eleg furge a AMD A6-3410MX. SSD-n mertem az i7-es rMBP ssd-jenel picit jobb R/W eredmenyeket, csak egy apro szepseghiba van (nem mondanam gondnak).

Bekapcs, win logo megjelenik, par mp utan eltunik, eddig normalis. De utana kb 1-1.5-2percig csak tolt, aztan vagja be a win loginkepernyot.

Sztem vmi sw akasztja meg, szoval a kerdes, hogy Ti hogy allnatok neki kideriteni, miert akad meg 1-2 percre a win boot?

AMD RS880M a chipset, ha ez szamit, itt a teljes speckot

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35715) jamba válasza Balinov (#35714) üzenetére


jamba
csendes tag

Hali

Működő AMD-s DV6 azt hittem ezek már kihaltak.
Nálam volt egy intel procis DV6 AMD vga val az ugyan ezt produkálta.
Feladtam eltakaritottam a háztól alkatrésznek.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35716) Balinov válasza jamba (#35715) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Jamba,

rohadt regi was, talan valamikor meg 2012-2014 kornyeken vettuk Veranak. Na o nem HC hasznalta, ugy 2 ev utan lehalt az akksi, de amazonrol vett Anker utangyartottal ment meg 1-2 evet, aztan csak a szekrenyben porosodott, de most Pocsos tavoktatas miatt elovettem. Meglepo, de az u.gy. Anker akksi meg nem puposodott fel, kb 10-15 percnyi delej van meg benne.

Olyan, mint anno S775-nel az intel raid driver-t akarta volna 1 hdd-nel inicialni, aztan x masodperc mulva rajott a raid bios-a, hogy 1 hdd van, es ment tovabb a boot.

Talaltam hozza rendes win10/x64-es AMD chipsets drivert, este megprobalom azt felrakni, hatha csak rossz verziot tettem fel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35717) Dryman válasza Balinov (#35714) üzenetére


Dryman
aktív tag

Ez egy szép nagy öngól részedről!
Az a chipset sata2-öt tud, az ssd-nek meg kellene valami normális sata3 vezérlő, az meg a bokorban sincs annál a pavilionnál!
Minek abba ssd, mikor csak max AHCI üzemmódban tudod használni a sata vezérlőjét, valószínű TRIM nélkül. Ugye nem IDE emulációval telepítetted a win 10-et?
Nem akarok okoskodni de ez egy szopóroller tud lenni, ha a vas nem támogatja a megfelelő sata funkciókat!
Azt a paviliont már réges-rég el kellett volna adnod.... :)
Mégha Inteles volna a cucc, és egy management engine interface driverrel rábírnád a windows 10-et egy SSD TRIM támogatásra... na olvasgass csak: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#35718) Balinov válasza Dryman (#35717) üzenetére


Balinov
félisten

Szeretem a kihivasokat, Laci! :)

Amugy a Wiki szerint ebbol a chipset/southbridge szeriabol csak az SB810 deli hiddal szereltekben nem volt SATAIII

(hogy megmosolyogtassalak, az a Turion-os Toshi, amit jopar eve a Te segitsegeddel keltett unk otthon eletre, meg az is megvan. Lehet csinalok belole egy PiHole szervert valami ultrakonnyu linuxxal)

A linket koszonom, atnezem :R

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35719) Dryman válasza Balinov (#35718) üzenetére


Dryman
aktív tag

A kihívásokat én is szeretem, de ha el tudom tölteni a szabadidőmet más minőségben is, akkor miért én legyek az aki problémát generál magának csak azért hogy megoldhassa...
Az is járható út, hogy egy külső hardverre felrakod az ssd_t meg a régi HDD-t is egyszerre, és a hdd tartalmát simán átklónozod...ez esetben annyit gyorsul a kacat, amennyit a chipset tudása enged.

(#35720) Balinov válasza Dryman (#35719) üzenetére


Balinov
félisten

Arra nem lesz szükség, most teszteltem, sataiii, achi és trim mind megy, egész fürge a cucc, még én is meglepodtem.

Patriknak tökéletes a házhihoz, Oxford angolhoz, gaelic oktató swhez. Veranak meg fotokonyvet, light ofiszt tolni

Yt@720p is megy dropped frame nélkül

Azt a 30fontot az ssdert megerte.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35721) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

(#35722) Dryman válasza Argos (#35721) üzenetére


Dryman
aktív tag

Szia, régen jártál errefelé...
A probléma nem a készülékkel van, hanem annak a fránya indukciós résznek a fogyasztásával...épp a minap nézegettem egy hasonlót, de beépíthetőt...
Főzőlapok adatai...a franc se érti mit jelent az első szám a kW adatoknál..., de ha csak simán összeadom a max fogyasztásokat 2+1,4+1,4+2,3=7100Watt/230V=30,83A
Bal első: Ø 18.5 cm, 1.4/2 kW,
Jobb első: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
Bal hátsó: Ø 18.5 cm, 1.2/1.4 kW,
Jobb hátsó: Ø 20.5 cm, 2/2.3 kW
teszemazt egy sima egyszerű (25Amper) 1 fázisos lakásban hogy a Jóistenbe kötöd ezt be, hogy egyéb berendezéseknek is maradjon villany?? :)
Tudom rá a megoldást, a villanyszerelő is azt mondta hogy egyszerre csak két főzőlap menjen... :) akkor minek is van rajta 4db? :)
Jó is ez az indukciós eljárás, gyors is, a kezed sem égeti el, de a rezgéshez kell az Amper!
Mellesleg általában nem köthetők be 3 fázisú üzemre sem, mert nem úgy készült az indukciós elektronika...így a leghatékonyabb javasolt eljárás a 3 különálló fázisra kötni, de ez esetben az N azaz nulla vezetéket legalább duplikálni kell....

Annyira szeretem a konyhai gépeket! verhetem szét a lakást, mert be kell kötni egy ilyet, óh a sütő áramköréről sem feledkezzünk meg...
Ha pedig nincs 3 fázisod, és hálózatfejlesztés kell, akkor alanyi jogon 32Ampert kapsz, a többit meg Amperenként 4800Ft-al abszorválod az ejon felé....

Akarok anyának én is egy ilyent, de az árán felül nem akarok még 200.000.-et fizetni az ejonnak, és nem akarom újrafűzni a lakás villamos hálózatát!

Mellesleg a kereskedő egy ßaszott szót sem tud arról hogyan kell, és lehet bekötni egy ilyen tűzhelyt!

(#35723) atos19881101 válasza Dryman (#35722) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem csak az indukciós eszik ennyit. Az összes... villamos teljesítmény az mindenhol ugyan annyi. A villamos hálózatok általában nem arra vannak tervezve, hogy minden mehessen egyszerre.

(amúgy ezért jó a gáz...)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35724) Dryman válasza atos19881101 (#35723) üzenetére


Dryman
aktív tag

A kerámialapos tűzhelyek beköthetőek direkt 3 fázisra, azaz a fázisfeszültségről működnek, így a 380V-ról az a bizonyos teljesítmény kevesebb Amperről összejön.
ezek a tűzhelyek már a 3x16Amper-es vételezésről már simán elmennek.
Az indukciós tűzhelyek a fazékon gyakorolt aktívabb hőátadása okán a fazék víz gyorsabban felforr, viszont ha lekvárt főzöl, akkor ugyanúgy alacsony fokozaton órákig főzöd a cuccost, ez esetben az indukció teljes teljesítményfelvétele, energiaszükséglete több mintha gázzal tüzeltél volna alá, micsoda energiatakarékos ez az új modern eljárás! :F ;)

(#35725) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

születésnapi ajándék gyanánt szeretnék csináltatni egyedi viszkispohár készletet díszdobozban.
A szett Harry Potter témájú lenne, gravírozott poharakkal és festett (fehér, arany) díszdobozzal.

Ismertek Győrben vagy környékén olyan hobbi kézművest, aki vállalná 2 hetes határidővel?

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#35726) PociAti válasza atos19881101 (#35723) üzenetére


PociAti
senior tag

"(amúgy ezért jó a gáz...)"

Gyakorlatilag felsoroltad az egyetlen előnyét: ha problémás a villamos hálózat terhelhetősége, ez működik anélkül is.

Viszont 10.000 Ft körüli, indukciós lappal is sokkal hatékonyabb a főzés. Ezer fontosabb tevékenységet tudok annál, minthogy ott álljak a fazék mellett és várakozzak. Indukcióssal 2 percen belül lezavarható a tésztafőzés lényegi része. (Kb. másfél perc a forrásig, mehet bele a tészta, utána meg pár gombnyomással beállítható a maradék tevékenység paraméterei: pl. 60W, 9 perc.)

(#35727) Argos válasza Dryman (#35722) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Valóban rég jártam erre. Konkrétan most először. :)

Villanyász én sem vagyok, így nem is értek ezekhez, számokkal nem is dobálóznék, de ismerősöm - aki viszont az -, mondta az én hasonló kérdéseimre, hogy nem kell ezektől lábrázást kapni, meg lehet oldani. Nyilván egy régebbi építésű társasházban/panelban, ahol nem lettek felújítva a vezetékek az elmúlt években, kicsit necces. Szavaival élve, ezek a gyártó által javasolt túlméretezett bekötések, nekik biztosíték arra, ha netán valami gebasz beüt. Elszáll a masina, kijön a (céghez lojális) szerelő és ha valami nem úgy van, ahogy papíron kéne lenni, máris van mire fogni, hogy nem érvényes a garancia.
De, ez minden nagyobb gépnél így van, nem csak a tűzhelyeknél. Nézd csak meg egy kondenz gázkazán bekötésének menetét és sírj. Én sírtam... most meg kellemesen melegszem a fatüzelésű kandallóm mellett. :)

Végül nálam azért nem lett bekötve ez a tűzhely, mert időközben változtak kicsit a dolgaim és rájöttem, hogy nekem teljesen felesleges egy ilyen készülék. (Egyébként kb. annyi lett volna, hogy egy külön madzagot kellett volna húzni neki.)

Amúgy, elég gyakran főzök, de olyan ritkán ferdül elő, hogy kettő, nemhogy három edény legyen aktív a tűzhelyen. Mondjuk fő a pörkölt, aztán az utsó' fél órában mellette szaggatom a hokedlit, az oké. De, ilyenkor sem mennek maximális teljesítményen a lapok.
(Az szerintem nem életszerű azért, hogy egyszerre négy 10 literes lábasban forr a víz, mert a hálószobában épp vajúdik a zasszony'. :D )

A négy főzőzóna pedig azért van, hogy az edényt, a hozzá méretben leginkább passzoló helyre tedd. Mivel így a leghatékonyabb az energiaátadás. De, ez ugye a gázrózsánál is így van, egy 12-es kislábast nem teszek a legnagyobbra, aminek a lángja már az oldalát nyaldosná. :)

Viszont az tény, hogy egy ingatlan áramhálózatát idővel így is, úgy is kénytelen leszel fejleszteni, mivel nem arra lettek anno tervezve, hogy ennyi nagy teljesítményű elektromos masinát etessenek.

Ettől függetlenül van, mikor vasárnap fő a húsleves, szól a zene, megy a mosógép, netán közben porszívózok, de eddig még sosem verte ki nálam a biztosítékot, pedig nem ipari áram van bent.

Kicsit hosszúra nyúltam, de rágtam magamat ezeken elég sokáig és az lett a konklúzió, hogy némi kompromisszummal, de megoldható. Persze, ha valaki akar, akkor bele tud kötni. (Plusz 16A-t :P )

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#35728) Argos válasza Dryman (#35724) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

& #35726 PociAti
Így van, hatékonyabb. És nem csak azért, mert gyorsabb és nem kell felette állni, attól tartva, hogy leég/kifut. Nyilván az elektromosra is rá kell nézni, de nem olyan sűrűn.

Lekvár vagy leves főzésnél egy gáztűzhelyen alacsonyra tekergeted a kiáramló gáz mennyiségét és elrotyog magának a végéig, folyamatosan ugyanannyi tüzelőt adagolva és ha nem kutyulgatod, a közepe bizony odakap hamar.
Ellenben az indukciós lap kapcsolgat. Tart egy bizonyos hőmérsékletet.
Csak hasraütök példa:
70 fokra állítod, kapcsol, felhevíti 70-re, eléri, majd alacsonyabb teljesítményre áll vissza. Beesik a hőmérséklet 60-ra, kapcsol, fel hetvenre, megint visszavesz. És újra.
Ugyan ki nem számoltam a váltást gáz/áram viszonyában, de nekem egyszeri emberkének kevésbé tűnik pazarlónak az utóbbi metódus.

...elmúlik...

(#35729) PociAti válasza Argos (#35728) üzenetére


PociAti
senior tag

Az indukciós kis érték esetén szakaszosan működi, de szerintem picit máshogy, mint ahogy írtad. Megfelelő mágneses tér kiépítéséhez energiára van szükség. Talán 200 W a minimális teljesítmény (típustól függő érték). Ha ezen a teljesítményen folyamatosan üzemelne, akkor érné el a kb. 80°C-ot. Ezért a 60°C-ot úgy éri el, hogy 3 másodpercig 200 W, majd 6 másodpercig semmi. (Hasra ütésre mondtam az értékeket.)

Igazad van, a gázzal ellentétben itt sokkal egyenletesebben oszlik el a hő a fazék/lábos aljában. Elvileg sokkal jobban hasznosul az energia is. Bár gázzal (jelenleg) olcsóbb főzni, de nem hinném hogy egy háztartás esetén ez komolyan számítana. Viszont normálisabb edényeket igényel az indukciós, de azt a szintet amúgy is illik megugrani.

(#35730) Balinov válasza Dryman (#35722) üzenetére


Balinov
félisten

Ej....a landlordunk fel kezet odaadnam, ha elektromos helyett gazos lenne a fozolap

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35731) Argos válasza PociAti (#35729) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A pontos mehanizmusát nem ismerem. Annyit látok, hogy egy rövid ideig bugyborékol kicsit, aztán gyöngyözik tovább. :DDD
A különbözet a gáz javára meg szerintem is elhanyagolható, szimpla háztartási felhasználás esetén. A kényelem/egyszerűség viszont nagyon is mellette szól.

Ó, igen az edények. Na, arra voltam még kíváncsi első alkalmakkor. Vettem pár serpenyőt, kiswokot, amik kifejezetten indukcióshoz valóak. Szó se róla, remekül teszik a dolgukat, ilyen márványos bevonat van a belsejükben - meg nem mondom mi az. Na, de ebben leégetni valamit, az már valóban művészet.
Viszont, a húsleves, töltöttkáposzta, paprikáskrumpli, csirkepöri stb., mai napig a nagymamámtól örökölt kondérokban főnek, mivel gyönyörűen együtt élnek a modern etchnológiákkal! :K
Egy dologra kell csak figyelni, hogy lehetőleg ne legyen az alja deformált. Minél egyenletesebben fekszik fel a főzőlapra, annál jobb ugye.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#35732) PociAti válasza Argos (#35731) üzenetére


PociAti
senior tag

Indukciósnál nem lényeges, hogy ne legyen deformált az edény alja, az inkább a kerámia főzőlap, és az ún "villanytűzhely" sajátossága, mert ott közvetlen hőátadás van. Indukciós esetén viszont erőtér jön létre, így bármilyen nem mágnesezhető anyagú edényből tudnak indukciósat készíteni, ha a magjában van megfelelő mágnesezhető anyag. Az edény magja számít, nem a felülete, így az apróbb deformációkat is könnyebben elviseli.

A tapadásmentes "márványos bevonat" esetében először kerámiára gondolnék, bár az elvileg homogén színű, de tudják azt is mintázni. Leginkább a hagyományos zománc néz ki márványosan, bár abba szerintem könnyebben letapadnak a dolgok, mint a kerámiában. A teflont (és annak klónjait) a legkönnyebb felismerni.

(#35733) zsigee


zsigee
tag

Gránit bevonatú.
Lehet alumíniumból is, csak szükség van az általad írt "magra".
Amper meg kell, sajnos nálam a fűtés mellett a 3*20A is kevés. Bővítés lesz, de jelenleg van egyéb is még, amire költeni kell. Ilyen az építkezés...

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35734) Argos válasza PociAti (#35732) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Igazad van. Én inkább arra gondoltam, hogy billeg. Pár kisebb régi edényt, amikor ráraktam, kavargatás közben pörgött. :D
Gázrózsa felett, sparhelten ez nem fordult elő.

"bármilyen nem mágnesezhető anyagú edényből tudnak indukciósat készíteni"
Próbáltam, műanyag keverőtál aljára fémlemezt ragasztva. Nem jött be. :DDD (vicc)

Az edények, ebből pár darab. "3-layer of marble coating"
Szóval, nem márványos, hanem konkrétan az, 3 rétegben.

...elmúlik...

(#35735) atos19881101 válasza PociAti (#35726) üzenetére


atos19881101
senior tag

A 10ezres indukciós pont az a kategória, amivel kellemetlen a főzés. Egy jó indukciós akkor jó, ha szépen fokozatosan tudod szabályozni. Ha nem, csak nagyobb léptékekben, akkor előfordulhat az a helyzet, hogy egy bizonyos fokozaton még pont nem forr a víz, egyet csavarva pedig már kifut. (Tapasztalat)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35736) erdey_a


erdey_a
őstag

sziasztok, usb hosszabbító kábelre volna sos szükségem.
A apa --> A anya
15 centitől 30 centiig. de max 50
van valakinek ilyesmilye?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35737) tserrof77 válasza erdey_a (#35736) üzenetére


tserrof77
senior tag

Van 20 és 30 centis is. öccá' JMF :))

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35738) Balinov


Balinov
félisten

Win10 20H2-t feldobta elobb a lapos, erdemes frissiteni? Van valami kulonos nyugje?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35739) erdey_a válasza tserrof77 (#35737) üzenetére


erdey_a
őstag

jajjmiértcsakmostnézematopikot :O

kellene egy 20 centis. hova megyek érte? tands-ba?

Vérboci

(#35740) Jazzos válasza erdey_a (#35739) üzenetére


Jazzos
tag

Meg kellett néznem az előzményt, mert kissé félreérthető volt a post :D

(#35741) erdey_a válasza Jazzos (#35740) üzenetére


erdey_a
őstag

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35742) zsigee válasza Balinov (#35738) üzenetére


zsigee
tag

Nem vagyok szakértő! Nekem már egy ideje ez fut, 2 lapos+asztali. Nem vettem észre semmi negatív dolgot. Bár én "frissítés fetisiszta" vagyok. Minden amit használok szépen fut! Egy átlag felhasználó... :DD

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35743) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok! Mai nap nincs valakinek a környéken egy olyan használható PCI-E VGA-ja, ami használható FullHD netezésre, youtubeozásra? Jelige: OLCSÓN! :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35744) Balinov válasza zsigee (#35742) üzenetére


Balinov
félisten

:R Vera régi Pavilionjara is a 20h2 ment fel, meglepően jól fut, szóval csinálok egy backupot aztán megy a frissítés

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35745) Dorien válasza erdey_a (#35739) üzenetére


Dorien
veterán

[link] :D

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35746) jamba válasza sladka_pani (#35743) üzenetére


jamba
csendes tag

A jelenlegi vga árak mellett már nem tudom mi az az olcsó ;]

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35747) sladka_pani válasza jamba (#35746) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Weaver ultra baráti árú kártyája :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35748) erdey_a válasza Dorien (#35745) üzenetére


erdey_a
őstag

jóvammá na :)

de most már komolyan, hova kellene mennem? tseroff77 melyik boltban dolgozi elnézést, hogy nem vagyok ebben naprakész :B

Vérboci

(#35749) Dorien válasza erdey_a (#35748) üzenetére


Dorien
veterán

T&S [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35750) erdey_a válasza Dorien (#35749) üzenetére


erdey_a
őstag

köszi a megerősítést, akkor jól emlékeztem :R

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.