Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35601) envagyok


envagyok
veterán

Adott egy Intel 4. generációs terra pc ASUS H81M2 alaplappal, eredetileg pentium processzorral.
Vettem bele egy i5-4460-ast, amit elvileg támogatnia kellene neki. Biost is frissítettem a legújabbra, de mégse akar menni.
És nem ez az első 4. generációs ASUS alaplapos terrapc szivatás, több lap is ugyanezt eljátszotta velem.
Miről maradtam le, amiért ez így nem működik?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35602) jamba válasza envagyok (#35601) üzenetére


jamba
csendes tag

Hali

Nézd meg egy másik lapban azt a procit.

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#35603) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Telefon újítás előtt állok, a kiszemelt kategória pedig egy iphone 11 pro max lenne.
Ilyenből esetleg, ha idei vásárlás, akkor nem tervezne megválni? :)
Főleg a 256gb-os variáns érdekelne. Akár vodafoneos is játszhat, ha megbízható az eladó, sőt inkább az. :R

Azért lenn fontos, hogy 2021-ben legyen véve, mert akkor él rá a 3 év jótállás.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#35604) kbhuinfo válasza erdey_a (#35558) üzenetére


kbhuinfo
tag

De mennyire igaz.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35605) Dryman válasza envagyok (#35601) üzenetére


Dryman
aktív tag

BRAND PC extra szopatás, nem támogatja a lap, mert a benne lévő bios microkód táblája nem tartalmazza ennek a hardvernek, processzornak az azonositóját. De legalább nem beszélnek mellé, sehol sem állitják a terra-s dokumentációban hogy menni fog benne...Ez a bios biztosan egy terrapc-s verzió, tessék szépen belepróbálni egy eredeti h81m2 asus biost, aztán vagy sikerül vagy nem, bios tartalmat szigoruan menteni mielőtt asus bios-t kapna, mert ha a lap el&aszódik, akkor legyen miből helyreállítani a biost epromíróval...
A packardbell pc-k voltak ilyenek, p4 ment benne, pentium d meg nem... azzal magyarázták hogy nem tudta a lap kezelni a pentium D tdp-jét...

[ Szerkesztve ]

(#35606) Dryman válasza envagyok (#35601) üzenetére


Dryman
aktív tag

Itt azt irják ezekhez a terrapc-khez hogy H81M2/C jelzésű lap az ami viszi az i5 4460-at.. [link]
milyen lap van nálad pontosan??

[ Szerkesztve ]

(#35607) envagyok válasza Dryman (#35606) üzenetére


envagyok
veterán

H81M2
Az asus oldalán lévő utolsó biost már feltettem a bios saját bios frissítő programjával, de azzal se megy.
Találtam viszont a neten egy fórumot, ahol azt írta egy szervizes, hogy ugyanezt a problémáját az oldta meg, hogy az asus windows alatti update programjával frissített.
És itt jön a duplacsavar, akarom mondani szopás:
Felrakom a sziperszuper programot, de már az elején igényli az intel management engine-t, amit pedig feltett a windows 10. Asus support oldaláról letöltöm, majd telepítem, pontosabban telepíteném, de hibával kilép :W
Ma utolsó próba lesz, windows7-el is megpróbálom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35608) Dryman válasza envagyok (#35607) üzenetére


Dryman
aktív tag

Igen, az intel management engine nem támogatása a hiba oka...volt olyan chipset a H81-ből amiből ez a funkció kimaradt.

(#35609) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

beltéri és bejárati (lépcsőházi) ajtóimat szeretném cseréltetni. Már ki vannak szedve a régiek. 2 tolóajtó, 4 sima és 1 bejáratira lenne szükségem.

Nagyon sok nyílászárós cég van már, elvesztem köztük. Ha esetleg van valakivel pozitív tapasztalatok szivesen fogadnám az elérhetőségüket.

Teljeskörű szolgáltatásra lenne szükségem, tehát személyes felmérés-ajánlat-szállítás-beszerelés.
Az már csak hab lenne a tortán, ha az ablakaimat/redőnyöket is átnéznék és leszervizelnék.

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#35610) zsigee válasza kovacsroli (#35609) üzenetére


zsigee
tag

Szia!
Én most epítkeztem, a Jola-sok csinálták. (Mester utca.) Bár nekem csak a beltérieket. Ők mérték fel, szállítottak, beszereltek! Szerintem minden rendben volt. 1 hetet csúsztak. Árak természetesen az igényektől is függnek...ha érdekel, meg is tudod nálam nézni. :))
Más, lehet mást mond.
Üdv.

Redőnyre tudok privátban adni elérhetőséget, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#35611) szaki04 válasza zsigee (#35610) üzenetére


szaki04
senior tag

+1 a Jola-sokra! Korrekt cég, korrekt szerelőcsapattal.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#35612) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Sziasztok!

Eléggé off, érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen TV/internet szolgáltatót ajánlana Győrben? Kinek mi a tapasztalata?

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#35613) PociAti válasza Buldozer99 (#35612) üzenetére


PociAti
senior tag

Leginkább a technológián múlik, mennyire lesz jó a hálózatod. (Másodsorban a telítettségen).
Ha szerencsés helyen van az ingatlan, akkor van optikai szál. A kábeltvs netet találtam a legrosszabbnak (VidaNet). Én digis vagyok, és a korábbihoz képest fele áron 33-szor lett gyorsabb az internet, és a stabilitása is kb. ilyen mértékben javult. (Leszámítva 2020 novembert, mert akkor először tapasztaltam apróbb leállásokat.) A telefon is nagyon olcsó a diginél, és a mobil árak is rendben vannak, ha a szűkös országos lefedettség elégséges.

(#35614) envagyok válasza zsigee (#35610) üzenetére


envagyok
veterán

Redőnyös nekem is kellene.
Olyan akinél nem csak fehér műanyag redőny van, hanem alu is, neadjisten zsalúzia is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35615) erdey_a válasza envagyok (#35614) üzenetére


erdey_a
őstag

én a trapp és füredit csanakon tudom ajánlani. nem tudom, milyenek mások és árban hol helyezkednek el, de hozzáállásban, minőségben, tuti hogy top cég

nálunk pont szürke alu redőnyt és zsaluziát tettek fel anno

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35616) bugalaszlo válasza kovacsroli (#35609) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Én is ahogy fentebb ajánlották a Jola val csináltattam beltéri ajtókat, maximálisan meg voltam elégedve és az ár is jó volt... Jó szívvel ajánlom Őket!

www.bugalaszlo.hu

(#35617) Jazzos válasza envagyok (#35614) üzenetére


Jazzos
tag

Solartex

(#35618) kovacsroli válasza zsigee (#35610) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Köszi mindenkinek, akkor Jola.
zsigee, elfogadom a redőnyöshöz is a kontaktot (ha számlaképes). :)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#35619) zozyk


zozyk
addikt

Egy A5ös kép fotópapírra nyomtatása hol a leggyorsabb, van ötletetek, tippetek?

(#35620) PociAti válasza zozyk (#35619) üzenetére


PociAti
senior tag

Attól függ hol vagy?
Belvárosban Fekete Macska, Marcal Béla I-en SprintFotó.

A5-ös amúgy előhívás területén nem szabványos méret, mert hüvelykes méretből indulnak ki, nem metrikus mértékegységből. A5: 210 × 148,5 mm, fotó méret: 8" (203,2 mm) × 6" (152,4 mm). Mások az arányok is, nem csak a méret más.

Megjegyzés: én előhívásról beszéltem, te nyomtatást kérdeztél. Nyomtatást nem tudom hol vállalnak. Talán fénymásoló üzletben, digitális nyomdákban.
Illetve a Rossmann, DM-ben van a cewének szublimációs nyomtatója, ott magadnak kinyomtathatod, de nem tudom mekkora a max szélesség. Lehet az általad kért méret már túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#35621) zozyk válasza PociAti (#35620) üzenetére


zozyk
addikt

Köszönöm, hasznos infó a méretre figyelés, akkor először a keretet veszem meg és abba nézem majd hogy mekkora kell.... :R

(#35622) erdey_a válasza zozyk (#35621) üzenetére


erdey_a
őstag

most (kedden) csináltam a kodály z. úti rossmannban 20x15-ös képet a kutyusunkról (meghalt szegény) a gyerekeimnek.
1 perc alatt megvan, telóról kábelen vagy bluetoothon áttolod a képet és kész. 149 ft ez a méret

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35623) zozyk válasza erdey_a (#35622) üzenetére


zozyk
addikt

Köszönöm neked is, nagytescoban van egy pult, ott találtam keretet is egyből. :D

(#35624) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Igényfelmérés, újítanék! :)
Valaki nem szeretne venni egy Xiaomi Redmi 4X típusú telefont? 3GB RAM/32GB ROM EU verzió, MediaMarktba vásárolva, fekete bőr lenyíló és egy szilikon tokkal, dobozában, minden eredeti tartozékával. A telefon külseje mikroszkóp alatt is karcmentesnek számít, mivel végig tokokban hordtam, ezért nincs jele minimális használatnak sem, tényleg mint az új. Októberben cseréltettem benne akkumulátort 15 ezer forintért, mert az már csak 1 napot bírt ki. Most újra 2 napot kibír rendes használat mellett. Ha nem nyúzod akkor 3 napig is elmegy. Árát próbálom nagyon barátian mérni (körbelesve a Hardveraprós és Marketplaces hirdetéseket), tehát legyen 20.000 ft kiindulónak.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35625) szaki04


szaki04
senior tag

Eladósorba került szeretett iPhone-om! Ajándékkal.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#35626) sladka_pani válasza sladka_pani (#35624) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

15? :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35627) golya32 válasza sladka_pani (#35626) üzenetére


golya32
aktív tag

10e?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35628) envagyok válasza golya32 (#35627) üzenetére


envagyok
veterán

Ez most amolyan visszafele licit? :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#35629) sladka_pani válasza golya32 (#35627) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Gondoltam, hogy írni fogsz! :D Tudod, hogy bírlak, de 15 és egyikünk baromi jól jár :B

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35630) golya32 válasza sladka_pani (#35629) üzenetére


golya32
aktív tag

Jó az ár, már mint a 15e, nem hagyhattam ki azért írtam a 10e-t :R
Igazából nem kell teló, még így is van egy okos órám, amitől nem tudok megszabadulni..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35631) sladka_pani válasza golya32 (#35630) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Jólvan akkor :D Már úton van a Xiaomi Poco X3 NFC spanyolbú...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35632) golya32 válasza sladka_pani (#35631) üzenetére


golya32
aktív tag

Aztán maszkot tegyél rá, mert biztos vírusos lesz :)

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35633) Weaver válasza sladka_pani (#35631) üzenetére


Weaver
senior tag

jó választás, ha most kéne telót vennem én is ezt venném. a legjobb ár / értékű középkategóriás most.

(#35634) golya32


golya32
aktív tag

Most note10 telóm van, de ebben a méretben nem is nagyon van új teló, mind egyre nagyobb, a f@szért nem lehet 6" környéki telót piacra dobni valami böszme akkuval?

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35635) sladka_pani válasza golya32 (#35632) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Üvegkalitkát is rendeltem hozzá, ilyen mágneseset, amivel diót törnek a videóban, kiváncsi leszek :D
Weaver: köszi, pár éjszakám ráment mire döntöttem :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35636) Weaver válasza golya32 (#35634) üzenetére


Weaver
senior tag

mert a többségnek a nagy kijelző kell, és a gyártás nyílván ehhez igazodik. részemről nekem is jobban tetszik a nagy kijelzős, a hátrányai ellenére. nem tudom mennyire lenne igény kisebbre, mert azért a a ph-s telóteszteknél nem egyszer hangzik el, amit írtál.

sladka_pani: mennyivel volt olcsóbb kintről rendelve?

[ Szerkesztve ]

(#35637) G@ben válasza Weaver (#35636) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem is Redmi 4X-em van, előre félek, hogy mi lesz, ha le kell cserélnem. Nem kell nagyobb fizikai méretű, a kijelző méret is elég, kicsit gyorsabb proci, jobb kamera és nagyobb akksi kéne. Zsebre tudjam tenni, bírjon ki egy egész napos túrát navigálással, fotózással, csináljon szép képeket és nem is kéne több. A kezem mérete nem követte a telefonok méretnövekedését.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35638) sladka_pani válasza Weaver (#35636) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Egészen pontosan 21 ezer ft-al.., a legdrágább is 17 ezerrel olcsóbb... és ahhoz már adnak pólót meg fülest vagy okosórát..

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35639) sladka_pani válasza G@ben (#35637) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nem akarsz még egy 4X-et? Akarjál! :D Egyébként ugyanezt gondolom én is, és még magam sem tudom hogy fogom zsebre rakni normálisan a Poco-t..

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35640) Weaver válasza sladka_pani (#35638) üzenetére


Weaver
senior tag

az mondjuk elég tetemes különbség egy 80-85000-es telónál... így nem csoda, hogy inkább így vetted.

(#35641) G@ben válasza sladka_pani (#35639) üzenetére


G@ben
addikt

Tegnap olvastam, hogy eladod, erre éjjel azt álmodtam, az enyém ripityára tört, még a benne lévő 18650-es akksi is! :DDD Jelentkezem, ha megvalósul, főleg az akksi része! ;]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35642) Weaver válasza sladka_pani (#35639) üzenetére


Weaver
senior tag

na igen, az említett hátrányok egyike. télen még hagyján, mert kabát belső zsebbe / zsebbe elfér, de mondjuk nyáron, ingzsebbe, vagy rövidgatya zsebbe nem fér bele. minap mentem az árkádba, kabátot kint hagytam a kocsiban, aztán vele a telót is, mert hova az anyámba tegyem... :DDD ruhákat akarok venni / próbálni, mondom ha viszem kézbe, és folyton lerakom, még a végén otthagyom egyik próbafülkében... :(

(#35643) sladka_pani válasza G@ben (#35641) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Jó hát azért ne tedd tönkre :))
Weaver: remélem jól is fog működni, bár Xiaomi store-ból rendeltem, szóval van 1 év gari oda is...

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35644) sladka_pani válasza Weaver (#35642) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Látom nem csak nálam vannak ilyen problémák :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#35645) golya32 válasza Weaver (#35642) üzenetére


golya32
aktív tag

Na látod a fránya 6" meg még nyáron is simán befér a zsebembe. Ha véletlenül lehajolok nem törik a kijelző. Szóval nem kell nagyobb.
Lehet a következő még is iphone lesz a 12-es bármennyire is utálom az os-t.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#35646) Dryman válasza golya32 (#35645) üzenetére


Dryman
aktív tag

12-es...micsoda reklámja van...de az árát nem merik kiírni...ugyan már...ennyiért használt autót lehet venni... :)

(#35647) Füleske


Füleske
addikt

Hátizsák a megoldás. A telefonon kívül sok más is belefér.

(#35648) Balinov válasza Dryman (#35646) üzenetére


Balinov
félisten

a sok Ibirka meg sorban all erte vagy 5evere reszletre megveszi. nem ekezni akarom az almat, nekem is van egy 2012 retinas mbp-m (igaz, win10-el hasznalom)...

Az a nagy baj, hogy a hulye trend miatt hasznalhato meretu telefont megfelelo speckokval alig talalni. Amig szuleimnek, anyoseknak nem jon rosszul a tepsi vagy hasonlo meretu 6.5+", nekem az x2 pro-m 6.5"-ja meg epp a hasznalhato. Mikor 3 ev utan az U11 utodjat kerestem, konkretan meg voltam love, mi legyen, sokkal nagyobbat nem akartam, ez a 12/256-os felalassal meg a hasznalhato kategoria volt.

A masik nagy baj, hogy amig 3-4-5 eve ilyen ZTE/OnePlus/Oppo/Xiamoi flagship killerek kijottek a 3-400€-s arbol (fuggetlen arakat nezem, nem szolgaltatost), addig ma ezert lof***
flagshipet se kapsz, maximum felso-kozepkategoriat. Ilyen 6-800, 1000€arakat lattan en konkretan padlot fogtam. fotos cuccom kerul osszvisz tobbe csak, pedig azt evek alatt szedtem ossze, foleg hasznalt vagy szurke beszerzesi forrasbol.

Azert irom a flagshipet/felso-kozepkategoriat, mert ruhellenek evente cserelni. Anno irto makom volt mert emlekeim szerint huseget hosszabbitva a HTC M7 beszerzes, majd M8-ra ill U11-re valtas a 7 ev alatt fajt vagy 300€-ba. Igaz, telefonszamlan boven visszahozta a szolgaltatom a kedvezmenyes keszulekvasarlast.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35649) Balinov


Balinov
félisten

Kerdes a szakertokhoz.

Veranak van egy AMD A10 alapu Paviion-ja (DV6 ha jol remlik). 1TB 5400RPM-es vinyoval meg 4gb rammal.

Gyerkocnek sulihoz (ir nyelv wtf!) neha kene egy laptop, de sajatot vagy cegest nem adnek a kezebe. Kezenfekvo gondolat, hogy frissitsuk fel a pavilion-t. T420-bol van 2db 4gb ddr3-as modulom, az valszeg passzol bele, de ssd-bol meg vagyok love, hogy milyet.

Olcso kene, abszoute nem hardkór felhasznalasra. 240-250GB meret boven eleg. Amiket neztem azok kozul ezek fernek bele kb a koltsegvetesbe.

ADATA Ultimate SU630 (3D QLC SSD)
SanDisk SSD PLUS (SLC asszem)
Crucial BX500 (3D NAND)
Kingston SSDNow A400 (istentujda)
Integral V Series V2 240GB (istentudja)
Samsung 860 EVO (Vnand)

Rohadtul nem vagyok kepben, Intergral-bol P szeria van nagyszuloknel asztaliban, w10-el. Thinkpadomban Crucial-t vettem anno, hibamentes meg most is. Kingston-tol viszolygok.

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35650) Bobrooney válasza Balinov (#35648) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Google pixel 4 meg a 4a van 6" alatt ha jól nézem, de lehet van más telefon is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.