Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) Stylewars_kp válasza focvis (#51795) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia,

igen, ezt az oldalt ismerem, köszönöm, de nem tudom, hogy a valóságban mekkora gondot okoz, az a 10mm eltérés.

De inkább maradok a gyárinál. Köszönöm.

(#51802) focvis válasza Stylewars_kp (#51801) üzenetére


focvis
veterán

Nem azt írtam (@rbalint88), hogy ne tegyél fel 17"-es felnit. :N Csak annyi, hogy a Passat B5-nek igényes futóműve van, fokozottan nem jó ha nagy az eltérés.
Ez a 10 mm kifelé irányban egy átlag autón általában OK. B5 Passatnál jobban körüljárnám a kérdést. Amit a wheel-size ír, az biztos jó lesz, csak a pontos adatokat írd be.

(Prosztóbb futóműves Golf 6-ra simán rátettem a Passat B6 7" széles ET45 felnijét, meg G7-re az Audi A4-ét.)

#51800 Astroboy: Az topikösszefoglalóban is megtalálható. 🤗

[ Szerkesztve ]

(#51803) Stylewars_kp válasza focvis (#51802) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszönöm még egyszer!

Sok lengőkaros bonyolult a felfüggesztése, drága a javíttatásai is, de cserébe kényelmes és piszok jó az úttartása.

(#51804) rbalint88 válasza Stylewars_kp (#51803) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem kell felni, abban is van mozgaster ;) [kép]
7,5x18, ET-re mar nem emlekszem, de elol 10mm, hatul 15mm pogacsaval volt, eibach 30mm ultetorugokkal.
Szerettem :K
Most ugyanaz a futomukialakitas van, csak gyari kerekkel es futomuvel, mas kasztnival [kép] :B

[ Szerkesztve ]

(#51805) Zsombe válasza rbalint88 (#51804) üzenetére


Zsombe
senior tag

A helyszín a külső Váci úti mosó a Volvo szalonnal szemben? :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#51806) rbalint88 válasza Zsombe (#51805) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, elmentem kollegahoz, nem a szokasos Huszti uti mosoba, mert ott kb 20 auto allt sorba :DDD

(#51807) Tonimcfish


Tonimcfish
tag

sziasztok.

van egy honda insightem, 185 55 r16os gumival. vennék rá egy gumit, de a váltomérettel, ami a 205 50 r16, horror árba vannak, ami majdnem ez, az mért nemm jo rá? 205 55 r16

előre is kösz a válaszokat.

mi 11 lite 5g

(#51808) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintetek mekkora extra fogyasztást lehet ráhúzni arra hogy a Matador Hectorra 3 gumik helyett Michelin Pilot Sport 4-ek mentek fel?

Két telitank alapján ~8%-al ugrott meg a fogyim és érzésre is sokkal gyengébb a kigurulása az autónak, szó szerint "fogja" a gumi sima egyenes vonalú mozgásnál is.

Már arra gondoltam hogy más (is) lehet a gond, de mi :F
Azon kívül h én raktam fel a szettet saját kezűleg :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#51809) Stylewars_kp válasza rbalint88 (#51804) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Faintosan mutat!

(#51810) focvis válasza Motion_Blur (#51808) üzenetére


focvis
veterán

Egy azonos vagy eggyel kisebb felniméretű téli kb. fél litert (5-6-7 decit) tesz rá a nyárira a saját tapasztalatom alapján. Tippre +2-3 deciről beszélhetünk az esetedben átlagos használat mellett.

(#51811) Qru válasza Motion_Blur (#51808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha fogyira gyursz akkor eco gumi kell nem sport. Amugy normalis, ami tapad azzal a fogyid no.

#nincsbennetarcsi

(#51812) Qru válasza Tonimcfish (#51807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem engedelyezett meret van fent abba a rendor belekothet meg a biztosito (pl nem fizeti a karod). Illetve muszaki viszgan is belekothetnek. Maradj a gyari meretnel lehetoleg.

#nincsbennetarcsi

(#51813) kenguru99 válasza Tonimcfish (#51807) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nem írtad, hogy milyen gumit keresel, milyen használatra, kilométerfutásra. Feltételezem, hogy nyárit. A japán gyártók hajlamosak ritka, drágább méretet használni, ezt tudomásul kell venni. Javaslom, hogy ne térj el a gyári mérettől. Ár/érték arányban ez az egyik legjobb ajánlat.
A másik megoldás, hogy felnit cserélsz 15 collra, az a méret sokkal olcsóbb. (175/65R15)

Az Insight egyéb tekintetben sem kifejezetten olcsón fenntartható, mivel elégé egyedi és kis példányszámban készült autó. Érdemes a vásárlás előtt tájékozódni, hogy később ne érjen kellemetlen meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#51814) yodamester10


yodamester10
őstag

Végre eljutottam a felni belső tisztításig,és mindjárt ki is derült tiszta állapotban,hogy 7 év után kelleni fog egy porfestés.

(#51815) rbalint88 válasza yodamester10 (#51814) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat en ezt biztos nem festegetnem :R

(#51816) shteer válasza yodamester10 (#51814) üzenetére


shteer
titán

Én meg vettem 16-ost, de annyira minimál a hiba rajtuk, hogy nem nyúlok hozzá, Fordról lejött gumi megy fel és gurulhat

..szerintem jónak tűnik

(#51817) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szüleim gondolkodnak 4 évszakos gumi vásárlásán és ebben kérném a segítségeteket, tapasztalatotokat. Egy 2015-ös 1.6-os Focus-ra (205/55 R16) lenne főleg város és főúton való közlekedéshez. Autópálya max 2x egy évben mikor nyaralni mennek főleg akkor is országon belül. Nyugdíjasok, így 100 felett ritkán mennek. Szeretnék, ha halk lenne de azért ne is menjen a teljesítmény rovására. Veszprém környékén laknak, így hó illetve emelkedő azért akad errefelé télen. Eddig téli nyári szett volt nekik, de mostanra mindkettőt cserélni kellene (GoodYear Efficientgrip illetve Vredestein Snowtrac 5)

Az alábbiakat néztük ki:

-Nexen N'Blue 4 Season WH17
-Falken AS210
-Vredestein QuaTrac

Ezek közül Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#51818) F_Zolee válasza SPeti1984 (#51817) üzenetére


F_Zolee
veterán

Quatrac.

(#51819) iceQ!


iceQ!
addikt

Alzaból rendeltem egy KochChemie Reactivewheelcleaner felni tisztítót.
Előtte kép nincs, viszont van egy kész állapot. 14 éves felnik, sosem voltak tisztítva. Egész jó cucc, azért második körben használatam kefét is, biztos ami biztos :DDD



Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51820) szabonagyur


szabonagyur
félisten

165/70/14-re milyen 4 évszakosat tudtok ajánlanit ami jobb? 20-25/db áron mondjuk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#51821) Qru válasza SPeti1984 (#51817) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Quatrac. Nekem is az van, teljesen jo.

#nincsbennetarcsi

(#51822) Qru válasza szabonagyur (#51820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Goodyear Vector gen3, Pirelli sf2 a felsohazbol. Alatta Hankook.

#nincsbennetarcsi

(#51823) 2ozzmexy válasza iceQ! (#51819) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem lett rossz, egészen szép lett. :R
Szabad érdeklődni mennyiért vesztegetik manapság?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51824) shteer válasza iceQ! (#51819) üzenetére


shteer
titán

nekem eddig bármelyik tisztítónál hatásosabbnak bizonyult a hideg zsíroldó - a Fordra vett Y felniről is több éves fékport hozott le 2x permetezve, amivel a célszer nem boldogult

..szerintem jónak tűnik

(#51825) iceQ! válasza 2ozzmexy (#51823) üzenetére


iceQ!
addikt

7-8000 Ft körül volt, viszont koncentrált az állapota. Akár 3x is be tudod a felniket fújni.

shteer

Legközelebb azt is kipróbálom.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51826) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Köszönöm, akkor szülőknek maradunk a Vredestein Quatrac mellett.
Egy másik kérdésem is lenne téligumival kapcsolatban, az pedig nekünk a 2. autóra lenne (2015-ös Opel Meriva B 1.4 turbo 140) amit főleg feleségem használ illetve a gyerkőcöt is azzal szoktuk inkább vinni. Mennyire várható szerintetek, hogy jócskán emelkedni fog a gumik ára? A téli már 7 éves így azt lecserélnénk, de nem tudom hogy várjak szeptemberig a vásárlással vagy most a szettet ami valószínűleg 2021-es lesz. Éves szinten az autó olyan 10-15 ezret fut, így inkább előregedni fog. Illetve mivel 140 lovas az autó, mennyire megengedett hogy T sebességindexűt vegyek rá? 130-140-nél jobban még nyáron sem megyünk tehát nekem nem lenne baj, csak előírást tekintve lehet-e ebből baj?

Az olcsóbbak között ezt a kettőt néztem, míg találtam két prémiumot magánhírdetésben amik újak. Egyik másik kategóriából melyiket mondanátok?

Olcsóbb:
-Kleber Krisalp HP3 19.550 Ft
-Nexen SnowG3 19.600 Ft

Prémium:
-Continental TS870 26.250 Ft
-GoodYear UG9+ 25.000 Ft

Köszönöm előre is.

(#51827) Qru válasza SPeti1984 (#51826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dragulas jon, megveheted elore. Ha nincs auton a gumi 15x lassabban oregszik kb.

Ovijaratra boven eleg a Kleber.

#nincsbennetarcsi

(#51828) rbalint88 válasza SPeti1984 (#51826) üzenetére


rbalint88
addikt

Lehet, hogy arra is vennek inkabb negyevszakost :R goodyeart, ha van teli korulmeny is evi 3 napnal gyakrabban, amugy vredi mehet arra is.

Ha mindenkepp ket szett, akkor eleg a kleber, de a TS870 elso szezon utan nagyon tetszik, a cegesen az van nekem.

(#51829) SPeti1984 válasza rbalint88 (#51828) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Van az autóhoz 2 szett gyári alufelnim illetve a nyári gumik is 2019-es Pirelli elég keveset futott. Valamint pont azért gondolkodok a prémiumon, hogy párom kevesett szokott menni télen így ha mégis mennie kell akkor talán nagyobb lenne a biztonság. Illetve ahol dolgozik oda egy elég meredek lejtős utcán kell lemennie az autóval a faluban, így nem baj ha nem csúszik meg olyan könnyen, illetve ha a gyerkőc is a kocsiban van akkor főleg nem baj ha van tartalék. Legalábbis ezen gondolkodom.

Mondjuk a másik autónkon is külön gyári alun van a téli meg a nyári pedig aztán május végén lesz 3 éves a kocsi és most van benne 10 ezer km. :) Valahogyan jobban bízok benne. Tavasszal meg ősszel lecserélgetem annyi mozgás kell.

UG9+ volt nekem azt szerettem, de mondom a TS870 újabb minta hátha emiatt jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#51830) rbalint88 válasza SPeti1984 (#51829) üzenetére


rbalint88
addikt

UG9-et probaltam mas autojan, akkor bejott, de az nyilvan nem egy komoly teszt :) a TS870 egy szezon alatt egyszer sem bicsaklott meg, tenyleg top gumi.
Keves futas melle mi bevallaltuk a negyevszakost, raadasul nyariasat (CrossClimate2),majd az evek eldontik, mennyire volt jo valasztas. Felesegem elozo autojan (Prius 2) is negyevszakos volt, Vredestein Quatrac 5, azzal se volt problemank.
En a kabrion cserelgetem teljesen indokolatlanul a telit-nyarit, eleve keveset megy es azt is leginkabb nyaron, igazabol telire egy szett jo bak kellene :DDD

(#51831) 2ozzmexy válasza iceQ! (#51825) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem akartam a zsebedben turkálni, csak gondoltam rákérdezek mennyire árazták túl...
Egy TW redline-al ugyanezt érted volna el harmad áron. :R
Ezek az agyonreklámozott márkás felnitisztitók (főleg a röprozsda eltávolítósok) pH semlegesek, tehát az ilyen több éves ráégett zsíros fékporos szennyeződésre nem sokat érnek, tisztító erejük vetekszik egy kosár szamocaval. Ellenben ha máskor is szeretnéd használni akkor előre látó döntés volt.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51832) iceQ! válasza 2ozzmexy (#51831) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem turkáltál :DDD

Nyári felniken rendszeresen szeretném használni, télin már nehezebb kicsit a hideg miatt. TW red line-t is néztem, de nem találtam a környéken. Ezt meg az alza kihozta másnapra. Egyszer arra is rápróbálok :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51833) rbalint88 válasza iceQ! (#51832) üzenetére


rbalint88
addikt

TW redline-t a tescoban eleg gyakran lehet venni. Illetve a homasitaban is eleg jo kinalat van autoapolasi szerekbol, ezekert es izzoert erdemes elmenni oda, amugy meg csukott szemmel, fullel es orral atvagni a sorokon :DDD

(#51834) iceQ! válasza rbalint88 (#51833) üzenetére


iceQ!
addikt

Legközelebb benezek a Homasitaba az Üllőin :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51835) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Esetleg tudtok ajánlani olyan futár céget, amelyik emberi áron tud leszállítani magánszemélytől 4db gumit? Ahogy néztem GLS és társainál nekem 14-15 ezerre hozta ki a kalkulátor, ami kb 1.5x annyi mintha Én kocsival elmennék érte.

[ Szerkesztve ]

(#51836) Egon


Egon
nagyúr

A család sokadik autójára, egy 17 éves Seat Ibizára vennék gumit: 185/60/R14.
Mivel 90%-ban városi használat a jellemző, évente alig párezer kilométer megy bele, leginkább 4 évszakos gumit vennék (bár még 1-2 szezont kihúzna a téli, de a nyári már teljesen kuka).
Az autó jellegére és korára tekintettel, az olcsóbb, középkategóriás gumik közül választanék. Mi a jó vétel ilyen méretben?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51837) 2ozzmexy válasza iceQ! (#51832) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ahogyan rbalint88 is írta hiperekben és homasita polcain elérhető, olyan 3ezer körüli áron, ha szoktál hiperekben járni akkor érdemes figyelgetni, néha ilyen 2ezer alá akciózzák, akkor érdemes venni belőle.
A szintén alsopolcos sheron/prelix/q11 felnitisztitók jobban beváltak nekem az ilyen viszonylag elhanyagolt kerekeken, ellenben ezek nem pH semlegesek ezért megmarhatják/foltos maradhat, a krómozott nem szereti és ha van valamilyen védelem rajta akkor azt is károsítják/csökkentik az élettartamát.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#51838) Qru válasza Egon (#51836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vredestein, esetleg Hankook. Alatta Nexen ami meg jo.

#nincsbennetarcsi

(#51839) Egon válasza Qru (#51838) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51840) yodamester10 válasza rbalint88 (#51815) üzenetére


yodamester10
őstag

Az a helyzet,hogy már unom a gumifestékezést az eredeti színe meg nem jön be ;)

(#51841) iceQ! válasza 2ozzmexy (#51837) üzenetére


iceQ!
addikt

Utána nézek majd, viszont nem szeretném ha sérülne a felni. Úgy hogy csak pH semleges jöhet szóba.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51842) forceberg válasza Qru (#51827) üzenetére


forceberg
veterán

És ha csak felnin van, nem autón, akkor hányszoros a szorzó?
Vagy pl. a felnin lévőt érdemes-e mondjuk csökkenett nyomáson tárolni?
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#51843) Qru válasza forceberg (#51842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyanannyi. Mindegy, hogy felnin van vagy nincs. A lenyeg a tarolas (uv mentes, se tul meleg se tul hideg hely). Ha fektetve tarolod akkor alacsony nyomas, hogy a felnin fekudjon fel, ne a gumin. Ha allitva akkor magas nyomas es idonkent at kell fogatni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51844) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
A kocsiról lelopták a kis szerepet takaró fém díszítést. Pontosan mi a neve, hogy tudjak venni rá?

(#51845) Laybee válasza ginola (#51844) üzenetére


Laybee
őstag

Szelepsapka

(#51846) ginola válasza Laybee (#51845) üzenetére


ginola
addikt

Nem, a felniből kijön a szelep, ami a képen gumi, viszont volt rajta egy fém takaró, anaak mi a a neve?

(#51847) forceberg válasza ginola (#51846) üzenetére


forceberg
veterán

[link] ???

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#51848) ginola válasza forceberg (#51847) üzenetére


ginola
addikt

A felni és a szelepsapka között, a képen látható gumi részről van szó, amin egy rá húzható fém izé volt, mindet lelopták.

(#51849) forceberg válasza ginola (#51848) üzenetére


forceberg
veterán

Nem írtad, hogy az a linkelt képen már nincs rajta :D

Pl.: [link] [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#51850) ginola válasza forceberg (#51849) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, nagyobb gumisnál lehet ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.