Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) iceQ! válasza focvis (#37550) üzenetére


iceQ!
addikt

Kátyúkra leszek kíváncsi, hogy menynire fogom megérezni. Pár deci üzemanyag nem sokat jelent számomra.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37552) Qru válasza iceQ! (#37551) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szélesebb is lesz a gumi akkor a nyomvályúk is jobban megvezetik majd, arra figyelj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37553) 2ozzmexy válasza Qru (#37552) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Viszont nem fér bele a kátyúba, tehát nem kap akkorát a futómű és kellemesebb az utazás.
Esőben és csúszós úton tud meglepetéseket okozni a szélesebb gumi, könnyebben elveszíti a tapadást, mert a nyomóerő az ugye fix, csak a nyomott felület nagyobb lesz...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37554) tboldi válasza 2ozzmexy (#37553) üzenetére


tboldi
nagyúr

De ha a rugózatlan tömeg növekedésével nem tudja lekövetni az út egyenetlenségeit a futómű, akkor marhára nem lesz kellemesebb az utazás. Márpedig a nagyobb felni elég nagy eséllyel ezzel jár. :K

[ Szerkesztve ]

(#37555) tboldi válasza tboldi (#37554) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lejárt a szerk. idő...

Mondjuk nálam pont fordítva volt, de jól példázza, hogy igenis számít a rugózatlan tömeg. :K
Én is nagyobb méretre váltottam a Jazzen, habár csak kisebb mértékben, 14-ről 15-ösre (175/65R14 -> 185/55R15), de a kisebb kerekek 10 kg-ok voltak egyenként, az újak meg csak 8,3. A kisebb oldalfal ellenére a komfort egyáltalán nem lett rosszabb, és gyorsulásban is érezhetően pozitív változást hozott. Most már közel olyan, mint acélfelnikkel. :D

iceQ! esetében viszont kicsi az esély, hogy csökkenjen a tömeg, ahhoz túl nagy a lépték, szerintem borítékolható, hogy kényelmetlenebb lesz. Kivéve, ha OZ Ultraleggerát vesz, vagy valami hasonlót. Bár a gumi oldalfala akkor is alacsonyabb lesz, ami nagyobb kanyarstabilitást jelent ugyan, de komfort szempontjából megint csak nem előnyös. :)

[ Szerkesztve ]

(#37556) Qru válasza tboldi (#37555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek nekem mit mutat majd a gép ha az acélfelnit lecserélem végre alura (éveken átívelő projekt, talán jövőre lezárul).

#nincsbennetarcsi

(#37557) iceQ! válasza tboldi (#37555) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem, nem az OZ lesz :D

Köszi mindenkinek eddigit, ma megyek érte. Majd írok pontos infót hogy mi mekkora :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37558) harry válasza 2ozzmexy (#37553) üzenetére


harry
veterán

Mi vagy hogy nem fér a kátyúba :F A külső méret ugyanakkora, ha nagyobb a felni, alacsonyabb a gumi. Meg aztán amekkora kátyúk vannak néhol, traktort is megdobná...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37559) Kornel válasza harry (#37558) üzenetére


Kornel
veterán

Arra gondolt, hogy a szélesebb gumi a kisebb átmérőjű kátyúkon egyszerűen átsiklik, ellenben ha bekap egy nagyobbat, vagy nem pont középen megy át rajta, akkor a peresebb gumibsn / felnin sokkal nagyobb kárt tud okozni.
Az meg, hogy komfortosabb a peres gumi elég érdekes kijelentés volt ;)

(#37560) tboldi válasza Kornel (#37559) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én azt írtam, hogy nem lett rosszabb, nem azt, hogy komfortosabb. Van egy kicsi jelentésbeli különbség. ;)

Mondjuk a Jazz-nek amúgy is butácska a futóműve (elöl McPherson, hátul csatolt lengőkar), plusz nálam még H&R progresszív rugók is vannak alatta, amik nyilván keményebbek valamivel, mint a gyáriak. Nekem így nem tűnt fel bárminemű negatív változás, kb. ugyanolyan, mint volt a kisebb kerekekkel és nagyobb oldalfalú gumikkal, de másfajta autón nem kizárt, sőt, valószínű, hogy sokkal érezhetőbb lenne a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#37561) Kornel válasza tboldi (#37560) üzenetére


Kornel
veterán

Nem is a Te válaszodra írta ;)

2ozzmexy kommentjére válaszolt, én erre reagáltam.

[ Szerkesztve ]

(#37562) tboldi válasza Kornel (#37561) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sorry, félrenéztem. :B :R

(#37563) 2ozzmexy válasza Kornel (#37559) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Pedig autópályán kevésbé "hajósan" ringatózik egy szélesebb autó tőle, mint a ballonostól.
Értelemszerűleg igen, a szélesebb gumi kevésbé érzékeny a PICIKE úthibákra, de a nagy még egy Hummer-t is leborítana az útról. Mint sok dolog, ez is használatfüggő... hol használja, hányan utaznak általában, még az sem mindegy melyik országrész, mert Középmagyaország útjai még csak-csak, de nézd meg Szabolcsban milyen utak vannak, főleg a II ill. III rangú főutakat.
Szóval egy peres gumi is tud komfortos lenni, de ezt is helyzete válogatja, plusz van olyan autó ami alatt nem mutat jól a ballonos, egyszerűen ronda alatta.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37564) Gaben92 válasza 2ozzmexy (#37563) üzenetére


Gaben92
őstag

Van igazsag abban amit irsz, de mikor az ember arrol beszel, hogy "komfortosabb" akkor azt altalanossagban veve teszi. Szerintem felesleges kettevalasztani a dolgot ugy, hogy "autopalyan, jo minosegu aszfalton komfortosabb, macskakövön viszont nem".

Ez egy kismillio ismeretlenes egyenlet, mindegyik meretnek/szelessegnek vannak elönyei es hatranyai, emiatt szerintem felhasznalashoz erdemes valasztani a gumit. Nekem a futomu eleg kemenyre van hangolva gyarilag, de itt ahol elek siman fel mernem tenni a 17"-es felniket peresebb gumival mert az utak jok, rugozatlan tömeg nem lenne sokkal nagyobb, szoval azt a nagyon keves uthibat jobban megereznem, cserebe mashol karpotolna. Magyarorszagon eszembe nem lenne 17"-es felnit venni.

Aztan meg nem is beszeltunk olyan dolgokrol, hogy mit alakit a kocsi futomuve. Munkatarsamnak a Mercedes (C 300/350 e Plug In Hybrid, nem emlekszem melyik) alatt ott a 245/35R19 hatul, 225/40R19 elöl es mindenhol olyan mint ha billiardasztalon közlekednel vele.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#37565) 2ozzmexy válasza Gaben92 (#37564) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem tudom, nekem a Vitarához adták a 17"-os könnyűfém felnit, szerintem gyakran fogok görgőztetni...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37566) iceQ! válasza tboldi (#37548) üzenetére


iceQ!
addikt

A kérdésedre a válasz itt is van:

Gumi + felni :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37567) Kornel válasza 2ozzmexy (#37565) üzenetére


Kornel
veterán

17-es felni, nem peres gumival (215/55 R17).
A Swift Sport 27-es felnijét valóban gyakran kell görgőztetni a maga 195/45 R17-es méretével.

(#37568) tboldi válasza iceQ! (#37566) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hűdekoszos! :D

(#37569) harry válasza Kornel (#37559) üzenetére


harry
veterán

Ja vagy úgy, értem - hát nem tudom az a pár centi extra szélesség mennyit segít :F Valamit biztos, bár akkor már inkább a vastagabb gumi adta kényelemben bíznék, igen.

Más: elvileg holnap megjön a Nexen N-Blue4S :K

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37570) Kornel válasza harry (#37569) üzenetére


Kornel
veterán

Én is így gondolom egyébként.

Sőt én is a Nexen-re pályázok majd, csak kopna már el a Kleber.

(#37571) harry válasza Kornel (#37570) üzenetére


harry
veterán

Mondjuk én csak a 16 éves pótkeréken akarom lecserélni a gumit :D Szóval jó esetben nem is lesz használva... Tudom erre lehet kicsit túlzás, de ekkora méretben újként 14k-t még nem érzek vészesnek, cserébe tudom, hogy tuti jó, ha kell.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37572) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Melyik webáruházból érdemes nyári gumikat rendelni? Azért kérdezem mert nem szeretném ha régebbi DOT számos gumikat sóznának rám.

(#37573) iceQ! válasza tboldi (#37568) üzenetére


iceQ!
addikt

Majd tavasszal tiszta lesz :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37579) molnarpeter válasza A214 (#37572) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ahol olcsó. Utánvét, átvételkor gyors DOT check, ha jó, fizetni. :)

(#37580) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
A gumidot.hu-val kapcsolatban mik a tapasztalatok a szállítást illetően? Mennyi idő alatt postáznak? Mennyi idő alatt jött meg Nektek, úgy láttam, hogy sokan rendeltetek onnan? Vagy van másik tippetek?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
István

(#37581) 2ozzmexy válasza stvnppp (#37580) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én gumi.hu-tól szoktam rendelni, az attól függően milyen méret 2-3 munkanap. Annál olcsóbbat nem találtam még, de biztosan van. Ha 4et rendelsz tőlük akkor ingyen házhozszállítás van. Egy időben ingyen is rakták fel ha 3-nál többet vettél.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37582) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv!

Gondolkodom nyári gumi vásárláson: Sebring Ultra High Performance 225/45 R17 94W

15-16 ezer között lenne a darab ár.

Kinek mi a véleménye erről?Érdemes beruházni ár? Megbízható gumi?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37583) Kornel válasza iceQ! (#37582) üzenetére


Kornel
veterán

Kínai alsópolcos.
Nem egy drága méret, akkor már minimum egy Matador MP47 Hectorra (16k), vagy egy Apollo Aspire XP (17k), és még 20k alatt Barum, Maxxis, Sava UHP2 (18k-tol elég jól szerepelt tesztn) és még Nexen is befér 20k alá.

(#37584) 2ozzmexy válasza Kornel (#37583) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem kínai, de alsópolcos, Michelin negyed vonal, made in Szerbia.
A Kormorán a testvér kb azt a minőséget hozza...
Nekem Sebring Snow XL van 215/60R16 méretben a Vitaran, de ugye az téli gumi...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37585) Kornel válasza 2ozzmexy (#37584) üzenetére


Kornel
veterán

Elnézést a tárgyi tévedésért.

Az idei autobild teszten szerencsére benne volt a Kormoran és a többi említett abroncs.is: [link]

Ez alapján helyükre lehet tenni őket ár érték arányban.

(#37586) iceQ! válasza Kornel (#37585) üzenetére


iceQ!
addikt

Akkor ki mit ajánlana 15-20 ezer forintig /db?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37587) Qru válasza iceQ! (#37586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barum Bravuris 5

Ha kicsit tudsz tolni a kereten akkor Vredestein UltracSatin vagy Hankook Ventus Prime 3.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37588) Kornel válasza iceQ! (#37586) üzenetére


Kornel
veterán

Ez alapján én Sava-t vagy Apollo-t venném: [link]

Qru: Barum azért lentebb végzett a teszten.

[ Szerkesztve ]

(#37589) Qru válasza Kornel (#37588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Apollo kiegyensúlyozottabb inkább azt venném a kettő közül. A Conti szereplése kicsit csalódást keltő nekem.

#nincsbennetarcsi

(#37590) iceQ! válasza Qru (#37587) üzenetére


iceQ!
addikt

Most barum van télinek. Nem rossz de ez jövőre cserés lesz.

Köszi az infót mindenkinek. :R

Mégegy: Honnan érdemes rendelni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37591) iceQ! válasza iceQ! (#37590) üzenetére


iceQ!
addikt

Az ki maradt hogy 94Y és 94W között mi a különbség? Y es W mit jelöl?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37592) Qru válasza iceQ! (#37591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a sebesség index, azt jelenti, hogy tartósan mekkor sebességel lehet menni a gumival adott nyomáson maximálsi terhelésnél. itt van rá táblázat: [link]

Y: 300 km/h
W: 270 km/h

mod:

A szám pedig a terhelési indexe, hogy a gumi mekkora súlyt képes elviselni egy adott nyomáson (2.5 bar). Táblázat: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37593) Kornel válasza iceQ! (#37591) üzenetére


Kornel
veterán

[link]

Qru: megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#37594) Kornel


Kornel
veterán

Na, elérhető a Maxxis AP3 a méretemben, de az árát kicsit túltolták, a Nexen jóval olcsóbb: [link]

(#37595) iceQ! válasza Qru (#37592) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszönöm :R

Boltot tudtok ajánlani ahol érdemes vásárolni? Online természetesen

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37596) Qru válasza iceQ! (#37595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Árgépen érdemes megnézni az árakat. Haver pl a Vitarára most innen vett télipacskert. [link]

#nincsbennetarcsi

(#37597) TFSi válasza Kornel (#37594) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor végre jöhet a Nexen.;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#37598) 2ozzmexy válasza Kornel (#37585) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

No para, csak gondoltam kisegítelek. ;)

"Melyik márka kihez tartozik?
(Zárójelben a közelmúltban megszűnt vagy eladott márkák)

Bridgestone > Firestone > Saetta, Lassa, (Dayton)
Continental > Semperit, Uniroyal > Matador, Barum, Gislaved, Viking, Mabor, General Tire, Point-S, Sportiva
Goodyear, Dunlop > Fulda > Debica, Sava, Pneumant
Michelin > Kléber, BF Goodrich > Kormoran, Riken, Taurus, Sebring, Tigar, Strial
Pirelli > (Ceat) > Courier
Hankook > Laufenn (Kingstar) (Aurora)
Vredestein > Maloya > Apollo*
Kumho > Marshal, Admiral

*a Magyarországon is hamarosan termelőkapacitással rendelkező indiai Apollo vette meg a Vredesteint. Az a furcsa helyzet állt elő, hogy Európában a saját márkát lejjebb pozícionálták, mint a zászlóshajó Vredesteint." forrás: [link]

Nem önállóan vagyok ám ilyen okostojás... :DD
Szóval a Michelin harmad vonalából (rosszul írtam korábban, nem negyed vonal hanem harmad vonalas) kb. mindegyik ugyanaz, csak más gyártó van az oldalába sütve, ennyi a difi, ha megnézed a mintázatot még az is stimmel meg a "fantázia név" is.
pl: Kormoran Snow = Sebring Snow

Egyesek szerint ezek kb. 20 éves guminak felelnek meg, csak újak, mert azóta nem fejlesztettek a technológián, amit eléggé kétlek. Véleményt semmiképpen sem szeertnék róluk formálni (noha a Sebring közvetlenül érint), mivel mindenkinek mások a szempontok és mindenki más stílusban vezeti az autóját.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37599) iceQ! válasza Qru (#37596) üzenetére


iceQ!
addikt

Lehet adni az árgépes csillagokra? Van 1-2 bolt ami 4-5 csillagos több ezer jó értékeléssel.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#37600) 2ozzmexy válasza iceQ! (#37599) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

gumi.hu (powered by AKH, országos cég, több szervízzel) ha engem kérdezel vagy gumidot.hu ami itt ajánlott. Mindkettő egészen gyorsan szállít és az áraik is barátiak, lehet "olcsójánoskodni", de nem biztos hogy megéri, mert amit megnyersz a vámon azt elbukod a réven...
Garanciális szempontból például nem mindegy, nekem volt AKH-nál defekt garanciám a Brillantis-okra és nagyon megérte, mert egy durdefekt után telefonhívásra rendelték az új gumit és amikor mentem érte ingyen fel is dobták, hiszen ezért fizettem az extra garanciát nem is keveset... Mondjuk nem éri meg a felárat, dehát "okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátjából se", szerencsére én a sajátkáromon tanultam, szóval okos tuti nem vagyok. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.