Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Kornel válasza peppe79 (#29550) üzenetére


Kornel
veterán

Ki tesztelte és hol?
Vagy ez a nonstopgumis teszt újabb etapja lenne?

(#29552) peppe79 válasza Kornel (#29551) üzenetére


peppe79
senior tag

(#29553) Kornel válasza peppe79 (#29552) üzenetére


Kornel
veterán

Kíváncsi leszek a gumis cég ismét jobbnak talál-e egy Laufenn télit, mint egy prémium négyévszakosat.

[ Szerkesztve ]

(#29554) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ma voltam egy gumisműhelyben, csak fél szóban kaptam el egy beszélgetést, mondták, hogy hát vannak jó négy évszakos gumik.

Apollot mondták, hogy na az pl elég jót készít. Lehet tényleg beruházok, 12 ezer/db áron

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29555) TFSi válasza Graphics (#29554) üzenetére


TFSi
őstag

Mekkora gumiméretet jelent a 12e Ft? Egyébként az Apollo alsó középkategóriás, semmi extra.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29556) Graphics válasza TFSi (#29555) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

175/65 R14 :)

Alsó középkategóriás ez tény. De pl ezen méretosztályban top 3-ban is járt ha jól rémlik eco abronccsal.

Oda kell rájuk figyelni, top10-ben benne vannak világszinten

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29557) alázógyík válasza peppe79 (#29550) üzenetére


alázógyík
őstag

Thx.
Szerintem maradok a Nexen mellett.

(#29558) Kornel válasza Graphics (#29556) üzenetére


Kornel
veterán

Azért nem kell hanyatt esni sem tőle, Európában az A brand-jük a Vredestein.

Alsó-középkategóriában viszont tényleg a legjobb.

(#29559) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hali, 215/55 R16 helyett mehet 205/55 R16? Elméletileg váltóméret és írja mindkettőt a kocsi kézikönyve (fl elötti 159 1.9 JTD), de a 205-öt csak a kisebbik benzinmotorhoz és alacsonyabb súlyindexszel, a kisebbik méretből is van nagyobb súlyindexű (a 215 93 a 205 meg 94) és jobb gumit tudnék venni adott pénzből, de félek hogy a biztosító beleköthet kárrendezéskor.

(#29560) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok! Nexen n bluet használ vki? 195/55 r15 méretben vettem, nincs még benne csak pár10 km, de olyat tapasztalok hogy 85-90 km/h tempónál búgó hangja van a guminak. Előfordulhat ilyen? Másra nem tudok gondolni csak arra. Felrakattam és onnantól van ilyen hangja az autónak. Se alatta se felette csak ekkora tempónál. Elmulhat vajon? Köszi

(#29561) Tom1939 válasza Vesztor87 (#29560) üzenetére


Tom1939
őstag

Feleségem jazzén van 185/60/15 méretben, de kevés még a tapasztalat. És mivel alapvetően városi autó ezért amikor eljut eddig a sebességig akkor gyorsan túl is lépi (mert akkor az m3-ason megy Nyíregyre). De nem hallottam tőle ilyen panaszt (igaz mióta felraktuk csak egyszer volt pályán, és akkor a tpms jelzés volt műsoron).

(#29562) Doki16 válasza Pukkancs (#29559) üzenetére


Doki16
addikt

Nem váltóméretei egymásnak. Van köztük 11mm átmérőkülönbség. Nézd meg, hogy mit mutat a kocsin lévő matrica, hogy azon rajta van-e az adott méret. Ha igen akkor nem köthet bele a biztosító.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29563) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Sokszer előkerűl ez a biztosítós téma.
205/60 R16 helyett szeretnék majd nyárra 215 széleset venni.
A kocsi tábláján nincsmás 16 os méret feltüntetve csak 17 és 18 as méret.
Váltó méret szerint belefér a 215/60 R16 is és a 215/55 R16 is.
Az elöbbi +12 mm növel a másik -9 et csökkent.
Minuszba nem akarnék menni így szerintetek a biztosító szempontjábol beleférne a 215/60?
Azt nem tudom hogy mennyit csalna az óra, meg a megtett kilóméter..
Erre nincs valami táblázat?

(#29564) Jorus válasza speedernet (#29563) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ide beírod az eredeti és a választott gumi méreteit, és megkapod az eltérés adatait.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29565) adalbert1


adalbert1
veterán

Az autónavigátor is rakott ki új tesztet, téli és négy évszakos gumik is vannak benne (illetve nyárit is vettek bele, hogy lehessen mihez viszonyítani).
Még nem rendeltem meg a CC+-ot, most elkezdtem a teszt alapján a Goodyear Vector 4Seasons Gen-2-n gondolkozni - igaz, kezdem azt érezni, hogy ez a teszt olvasás ártalmas, mert mindig bejön valami új gumi a képbe, és kicsit elbizonytalanodok a korábbi választást illetően. :))

(#29566) Tom1939 válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


Tom1939
őstag

+1 a sok teszt olvasásra, engem is összezavart a végén. Autónavigátor mindig elhasaltatja (elműgyantáztatja vagy elforróaszfaltozza a nyárias 4 évszakosokat). De mondjuk azért érdemes nézni a teszteket hogy a különböző méretekben elég nagy eredménykülönbségek vannak. Nekem Scross (ami= Vitara) bevált a CC+.

(#29567) Kornel válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


Kornel
veterán

A Good year egy téli gumi, ami nyáron is használható.
Kérdés itthonra ez való-e.
(Szerintem nem)

(#29568) FireFox1996 válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

És itt van Michelin Alpin 6 teszt is!
Köszi a linket!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29569) Doki16 válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


Doki16
addikt

Megint a műgyantás teszt miatt húzták le a CC-t és vele együtt az A005-öt. Holott a legjobbak között voltak száraz és nedves fékútban. Mindegy, ennél a tesztén is megvagyok erősítve, hogy ide Magyarországra bőven jó az említett két fajta négyévszakos :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29570) Hachiko95 válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az kemény, hogy a Barum Polaris 5 a Michelin Alpin 6 szintjén van összesítésbe.

(#29571) Kornel válasza Doki16 (#29569) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon erős túlzással fogjuk rá, hogy így szimulálják a jeges felületet, de hol van a havas teszt?

(#29572) Doki16 válasza Kornel (#29571) üzenetére


Doki16
addikt

Gondoltam, hogy azt akarják, de gyakorlatilag értelmetlen. Ebből a tesztből egyedül a száraz nedves tesztnek van valamennyi értelme. Ebben a 4-5 fokban hó nélkül értelmetlen. Mediterrán éghajlatra jó a CC, maximálisan megvagyok én is elégedve.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29573) FireFox1996 válasza Doki16 (#29572) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Itthon kb ez a helyzet: száraz + nedves eseteket kell jobban figyelni, jeges úton ember nem megy ki kocsival. Gyalogosan is alíg tud menni...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29574) kisza25 válasza Kornel (#29571) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hó nélkül nehézkes:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29575) adalbert1 válasza Kornel (#29567) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is ezen gondolkoztam, hogy vajon hány olyan nap van egy évben, mikor tényleg nagyon jeges az út (mondjuk a havat még nem takarították időben, és alatta kialakult, mert letaposták, vagy ónos eső volt, stb) - szerintem kb. olyan 5-10 (de lehet, hogy sokat mondtam).

Mivel Budapesten amúgy is értelmezhetetlenek a 20-30 méteres követési távolságok az esetek nagy részében (2 vagy 3 sávnál ha hagy az ember ennyit, akkor rögtön legalább ketten bevágnak elé a másik sávból), szerintem a legtöbb esetben ahol 4 évszakossal nem tudnál megállni, ott már a teszt győztes téli sem segítene.
Van olyan teszt, ahol esetleg autópálya tempóról (mondjuk 110-140 között) megállást is mérnek száraz/nedves úton?

(#29576) Kornel válasza adalbert1 (#29575) üzenetére


Kornel
veterán

Ha visszakeresel, egy éve összeszedtem a metnet-rol pár évre visszamenőleg a havas / fagyos napok számát.

(#29577) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a Firestone winterhawk 3, már fent is van

2018 42. heti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29578) evo87 válasza adalbert1 (#29565) üzenetére


evo87
őstag

Remélem nem olvassa... De Katona Matyi egy utolsó gyökér... Plusz fokokban téli gumi teszt hó nélkül, egy éjszaka alatt... Nyáron meg 22 fokban volt kánikula gumi teszt. A pirelli mindenhol borzalmasan szerepel, nála jól... Erre ne hallgassunk már... Magam is autós újságírással foglalkozom... És ez a teszt nagyjából a vásárlók megtévesztésére elég.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#29579) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van köztetek olyan budapesti gumis aki tudna fogadni belátható időn belül? :D
Végre sikerült vennem 4db új abroncsot, azokat kellene felszerelni a nyári gumik helyére.
Legkorábban 11 nap múlvára lenne időpontom. Hátha esetleg meg tudom hamarabb is oldani a dolgot.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#29580) Kornel válasza Klemens (#29579) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem ha valamikor kimész a nonstopgumihoz, ott bejelentkezés nélkül is fogadni szokták az ügyfeleket.
Maximum kicsit többet vársz.
Ez csak egy tipp, telefonon azért kérdezz rá.

(#29581) FireFox1996 válasza Klemens (#29579) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Csepeli tesconál (benzinkúttal szemben) van 1, jössz, és megvárod a sorod, és kész. ÉS még ingyen is adnak nagy szartyort a 4 leszerelt gumihoz.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29582) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Innen lehet rendelni? Ismeri valaki őket? [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#29583) speedernet válasza Jorus (#29564) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen

1.8 km/h val mutatna többet
Az kb semmi.
Na de ez váltóméretnek számít e a biztosítónál?
Az a kérdés.

(#29584) forceberg válasza speedernet (#29583) üzenetére


forceberg
veterán

[Continental UK recommendation]
Ez ugyan UK, de én csak ajánlást látok, vagy valami felett elsiklottam?

"Consult the vehicle manufacturer to see what type of tyres they recommend for your car. You can contact them directly or look for information written on the placard located along the inside edge of the door."

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29585) BigBlackDog válasza speedernet (#29583) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az a hivatalos lehetőség, ami szerepel a típus homologizációs adatlapján. Elvileg a gyártótól (= itthoni képviselőjétől) ezt meg tudod kérdezni, szerintem nekik tudni kell.

[ Szerkesztve ]

(#29586) forceberg válasza forceberg (#29584) üzenetére


forceberg
veterán

A KÖHÉM viszont így fogalmaz:
"(2) * A járműre felszerelt gumiabroncs méretének, terhelhetőségének és sebességhatárának meg kell felelnie a jármű vonatkozó adatainak."

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29587) Kornel válasza forceberg (#29586) üzenetére


Kornel
veterán

Ez így is van.
Nincs olyan hogy váltó méret.

(#29588) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Ma megjött a gumibroker.hu-ról a TS860. 20-án rendeltem, elvileg nem volt saját készlet.. Nem rossz időt futott így :D Nem értem miért írta a másik webshop, hogy nem beszerezhető időben..
DOT 4518, szóval annyira nem ócskák még :D
Holnap felkerül, kíváncsi vagyok milyen lesz (miután bejáródik kicsit). A most fent lévő régi téli szettel nem mernék hóban elindulni, pár napja az esős időben már csúszkált induláskor.

Kicsit előrevetítve a tavaszt, ha már ennyire belemerültem: A nyári szett felemás. Fele valami öreg Goodride, másik fele tavaly vett Matador MP16 Stella 2. Mit gondoltok, mi lenne a logikus lépés? Kiegészíteni egyformára, vagy valami jobb (pl. Semperit Comfort-Life 2) szettet venni? Most néztem erről a Matadorról tesztet, hát izé.. Lehet nem a legjobb döntés volt akkor megvenni, viszont sürgősen kellett és a lehető$égek is korlátozottabbak voltak..
Méret továbbra is 155/70R13

Külön érdekes, hogy a Semperit gumi mennyit változott 3 év alatt [link]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#29589) peppe79 válasza evo87 (#29578) üzenetére


peppe79
senior tag

Én a kopásállóság tesztnél vesztettem el teljesen a fonalat. A négyévszakos gumik pontszáma 10 helyett maximum csak 5 lehet, mert azt egész évben használom?! Ennek így mi értelme van? Fele annyi pontszámot kap a négyévszakos, mert többet fut egy évben? Ha már mindenképpen súlyzott mérésről van szó, akkor épp hogy fordítva kellett volna pontozni.

[ Szerkesztve ]

(#29590) Hachiko95 válasza Titmouse09 (#29588) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Nekem 185/65 R14-es méretben van Semperit Comfort-Life 2 egy A vectrán.
Igazából probléma nem volt vele. Jó szárazon és vízen is.
Nem hangos, pedig sok szigetelés nincs a kocsiban.
Kezelhetőségre annyit tudok mondani, hogy miután rádőlt a kocsi a külső oldalára utána elfordul nagyobb sebességnél körforgalomba is. :)
Kényelmes vele közlekedni.

Illetve, ha számít valamit, az ADAC tesztben(ahol 2. helyezett lett) lévő Semperit DOT száma és az enyém között 1 hét eltérés van.

(#29591) HussarF válasza peppe79 (#29589) üzenetére

Pedig logikus. A kopást úgy fordítja le magában az ember, hogy "hány évig tudom akkor használni?"
Nyilván ugyanolyan kopás mellett kb feleannyit, mint télit/nyárit átlagban, mert az van fent mindig. Szóval, amikor azt mérlegeli az ember, hogy nem kell két külön szettet tartania, akkor azt is bele kell kalkulálni, hogy azt az egy szettet viszont sűrűbben kell cserélnie.

(#29592) peppe79 válasza HussarF (#29591) üzenetére


peppe79
senior tag

Értem, csak akkor ne hasonlítsuk össze az almát a körtével, mert ez így nagyon torz képet ad.

Vagy akkor úgy lenne korrekt, ha a pontozáskor az árakat is figyelembe vennék: négyévszakosból elég egy garnitúra egész évre, a téli mellé viszont kell egy szett nyári gumi is. És akkor ezek figyelembe vételével ugyanúgy lehetne súlyozni, mint a kopás tesztnél, csak épp fordított pontszámokkal (négyévszakos: max. 10 pont, téli gumi: max. 5 pont).

Vagy mondjuk ott van az az egyáltalán nem szokatlan eset, amikor valaki téligumival közlekedik egész évben...

(#29593) TFSi


TFSi
őstag

Az Autonavigátor kvázi pancserteszteket szokott végezni mind az abroncs, mind az autóteszteket tekintve. Pénz híján nincs más választás. Talán az autopulot leszámítva nincs itthon komolyan vehető szakportál.

Őket sem veti fel a pénz, csak az igényszint jelentősen magasabban van. Ezért inkább érdemes a valós mérésekre alapozó, elsősorban német forrásokat figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29594) alázógyík


alázógyík
őstag

225/45R17-es Nexen 4 évszakos megrendelve, 24.600.-Ft-ért.
Ha fel lesz szerelve, megírom, milyen.

(#29595) rbalint88 válasza alázógyík (#29594) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez a bravora? Csak teli helyett vagy egesz evben ez lesz?

(#29596) Kornel válasza HussarF (#29591) üzenetére


Kornel
veterán

És azt is brlekalkulálja, hogy nem kell évi kétszer 10.000 FT-ot a szponzornál hagyni gumicserére? ;)

(#29597) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Passat B7-re keresek télire alufelnit, 17-esre gondoltam, mi a helyzet a nem gyári felnikkel?
sok helyen műszakin nem megy át sajnos ha nem a gyári felni van rajta, ki mit tud ezekről?
Használtat nemigen találok olyat ami szép lenne, ami meg szép azért az árért meg van nem gyári új.
40ezret szánnék darabjára, azon gondolkoztam fekete vagy sötét lenne az igazi, fehér az autó.

(#29598) F_Zolee válasza Intruder A 6 (#29597) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gyári méterről eltérőre gondolsz vagy más márka? Utóbbival nincs gond. De az elsőnél sincs gond ha nem extrém eltérés van.

(#29599) Intruder A 6 válasza F_Zolee (#29598) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Más márkára gondoltam,
ezt néztem ki 17-esben:[link]

nem tudom 205 50 R17 vagy 235 45 R17 gumi lenne jobb, ahogy nézem elég nagy az árkülönbség a méretek között.

(#29600) Doki16 válasza Intruder A 6 (#29599) üzenetére


Doki16
addikt

Ha pénz nem számít bármelyik mehet rá. A 205-höz 6,5J felnit nézz, a 235-höz 7,5j felnit. Viszont arra nagyon figyelni kell, hogy különböző méreteknél más ET tartozik hozzájuk. [link]

Én még egyébként mindig a 16-os méretet javaslom neked télre. Hidd el teljesen jól viselkedik vele a kocsi. Viszont ha 17-ben gondolkozol mindenképpen akkor is inkább a 205/50 az ajánlott méret.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.