Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) HussarF

Na elhoztam este 8kor a gumipark-tól a Lurdyból a 2 db Vredestein Wintrac Xtreme S-et, 225/50R17. DOT 4117

(#29402) simonjoe


simonjoe
senior tag

Jó reggelt, sziasztok!!

Szerintetek mi okozhatja a gumim kagylós kopását??
Nagyon mérges vagyok. Az idén cseréltem le az új Conti gumigarnitúrát, ami olyan 50%-os volt még de muszáj volt újat vennem, annyira búgott, h nem lehetett a kocsi hangját hallani. Vettem egy új Garnitúrát, mentem vele 15e km-t majd mintha ismét hallanám a búgást. Az hátsókat előre raktam, akkor megnéztem, végigsimítottam a fekületét és érezhető, h kagylósra kopott. Ezt megerősítve az ismét jelentkező búgó hang, amihez még párosul az is, h alacsony sebességen berezonál tőle a Passat CC. Autószerelőm az új gumi vásárlásakor megnézte a kerékagycsapágyakat, akkor azt mondta rendben vannak, ez úgy szeptember közepén volt.
Most feltettem az új téli szettet, ezzel semmi gond, de félő, h ezt is "megeszi" a kocsi. Az alig használt nyári szettet kidobhatom, ez nem kicsit bosszant. De mi lehet a gond??? Az abroncsokat az előírt 2,4 bar helyett 2,5-re szoktam tankolni, az egy tized miatt lehet esetleg?? :F
Még a lengéscsillapítókra gondoltam, de tanácstalan vagyok. :W

Joe

(#29403) Killer01 válasza simonjoe (#29402) üzenetére


Killer01
őstag

+0,1 bar miatt biztos nem, illetve túlfújás esetén nem kagylósra kopna. Át kéne nézetned a futóművet, valami ott nem kerek...

(#29404) stickermajom válasza simonjoe (#29402) üzenetére


stickermajom
addikt

Méresd be a lengéscsillapítókat szerintem.

(#29405) simonjoe válasza stickermajom (#29404) üzenetére


simonjoe
senior tag

...szerinted műszaki vizsgán nem jön ki a teleszkóp hiba?, igaz májusban voltam vizsgáztatni, de mindent rendben találtak rajta. Első körben veszek 4 gyári teleszkópot az egyébként sem árt a lassan 10 éves autónak.
Majd keresek egy rendes futóművest, ami szerintem nem lesz 1xű. :((

Joe

(#29406) SPeti1984 válasza Nova96 (#29368) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Barum polaris 5 Marsonál 10.890 Ft és adnak 4 ezer ft szerelési kupont.

Barum

[ Szerkesztve ]

(#29407) yodamastah válasza simonjoe (#29402) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem fűrészfogasra kopott? Elsőkerekes autón gyakori hogy a hátsók fűrészfogasra kopnak. Elől kiegyensúlyozottabb terhelést kap a gumi (gyorsítás, fékezés, gurulás), hátul viszont csak fékezés és gurulás koptatja. Emiatt félre tud kopni hátul. Nyilván sok egyéb dolog is számít hogy ez mennyire gyorsan alakul ki. Pl gumi mintája, keménygsége, nyomás, futómű állapota, vezetési stílus....

[ Szerkesztve ]

(#29408) Ummon válasza simonjoe (#29405) üzenetére


Ummon
csendes tag

Szerintem nem, tudnak csalni a guminyomással is, hogy jó eredményt kapjanak. Ha 150k-nál több van az autóban, akkor amúgy is benne van a pakliban a csere.

(#29409) bul07


bul07
nagyúr

Na megvolt nálam is a csere

Barum Polaris 3 (2117 DOT) ment fel , egy telet ment már a gumi, megmértem
A két volt első 7mm a két volt hátsó 7.5mm, mert ugye most fordítva mentek fel, volt bennük 10-15g még jó hogy melletek pörgetve

Jöhet a méteres hó :)

Nyári gumik is meg lettek pörgetve hogy tavasszal csak fel keljen tennem, azokban is volt, volt amelyikbe 20g, nem véletlen rázta a kormányt 120 felett
Kedden dolgozok és majd akkor ráérek lemosni kavicsokat kiszedni és lekenni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29410) rbalint88 válasza simonjoe (#29402) üzenetére


rbalint88
addikt

Erre mondjuk pont jo egy kwikfit jellegu szerviz, hogy beesel utcarol es bemerik a lengescsillapitokat es a futomuvet par ezerert, mielott elversz 100-200-at gatlokra es egyebekre. Elvileg ok a gumikhoz is ertenek, szoval tudjak, hogy adott kopasi minta milyen okra vezeheto vissza es a megfelelo helyen kezdik el keresni.

(#29411) windlord


windlord
őstag

Megrendeltem a negyevszakosakat az auto-stop - tol. 195/65/15 ~14k/db ingyen szallitassal. Jo ar erte szerintem.
Kleber ebben a meretben akcios emagon, de teszteken nem teljesitett jol, ezert inkabb a nexen.

Pecsen jo gumist tudtok, aki felszorna alufelnire?

(#29412) simonjoe válasza yodamastah (#29407) üzenetére


simonjoe
senior tag

Attól is búgna a gumi?? Határozottan tapintható bemélyedések vannak a felületén.
Az előző gumi egy Conti SportContact 5 volt, most egy Barum Bravuris 3HM-et kapott. Nem vagyunk a nejemmel őrült autósok, nyugodtan, de sokat megyünk, főleg hosszú utakra.
A futómű állapota már kérdéses a közel 10 éves autónál, azt gondolom ebbe az irányba kell mozdulnom.

(#29408) Ummon: csak megerősítesz, így teszek első körben.

(#29410) rbalint88: köszönöm a tippet, ha lement a szezon gumiőrülete, keresek egy ilyen szervizet, de ennek ellenére mint írtam a teleszkópokat kicseréltetem, azzal kárt csak nem csinálok. :)

Joe

(#29413) focvis válasza simonjoe (#29412) üzenetére


focvis
veterán

A fűrészfogas kopástól is búg, olyan nekem is volt régen, azóta nem veszek "Rotation márkát" (=forgásirányos) nyári gumiból.
De kagylós kopást eddig csak a KRESZ-könyvben láttam - azt tanították, hogy az a rossz lengéscsillapítók miatt alakul ki.
Állítható karakterisztikájú futómű?

(#29414) simonjoe válasza focvis (#29413) üzenetére


simonjoe
senior tag

ááá, ez még a fatengelyes kivitel :D , fix. Azt hiszem, h a Barum nem forgásirányos. Ez azt jelenti, h keresztbe is lehet cserélni? Bár annak talán feltétele a szimmetrikus mintázat, ez a gumi meg nem az. Vagy az?? :F Majd megnézem, már letakartam a tartón a garázsban.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#29415) focvis válasza simonjoe (#29414) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz az a jobbik eset, ha fatengelyes, úgy kevésbé fog fájni. :D

A Barum nem forgásirányos; a keresztbe cserélés független a szimmetrikusságtól. Mostanában azt mondják, a modern gumikat lehet keresztbe is cserélni; én ezt személy szerint inkább kihagyom.

(#29416) simonjoe válasza focvis (#29415) üzenetére


simonjoe
senior tag

ja, az nem egy uccsó szempont ha nem fáj. :) Majd utána nézek ennek a keresztben cserélésnek, 1ébként nem tartom rossz ötletnek, ha persze bírja a guma.

Joe

(#29417) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

6.5J 5x105 56.5 ET 38 vagy 39 lemezfelnit keresek.
Találtam nemrég 12000 ezerért új gyárit Astra J re de most nem találom az oldalt az istennek se.
Nem segítene esetleg valaki?

Nagyon meg köszönném

(#29418) focvis válasza speedernet (#29417) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

[link] 12 990 Ft, nem gyári
Itt 13 találat: [link], nem mind 56.5-ös, de vannak jó vételek.

[ Szerkesztve ]

(#29419) HussarF

Tegnap teszteltem a kocsiban a sebességmérőt a GPS-hez viszonyítva. Ugye általános jelenség, hogy fölé vannak kalibrálva a sebességmérők, hogy legyen egy "biztonsági tartalék". 3 különböző sebességnél mértem úgy, hogy kb. 10 percig haladtam az adott tempóban, hogy az ingadozás maitt hibát kizárjam (egyébként nem nagyon volt ingadozás). Velociraptor app-ot használtam hozzá.

Eredmények:
Óra szerinti:115 km/h; GPS szerint: 114 km/h
Óra szerint: 130 km/h GPS szerint: 130 km/h
Óra szerint: 150 km/h GPS szerint: 150 km/h

Érdekes, az enyémben nincs tartalék. A 235/45R18 kerékkel mondhatni kottára GPS szerinti sebességet mér az óra.

(#29420) tboldi válasza HussarF (#29419) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alfa 159, igaz?

A Honda Jazz is hasonló 185/55R15-tel, GPS szerinti 50-nél 50-et mutat, 130-nál meg 131-et. Korábban 175/65R14-gyel egy hangyányit nagyobb volt a csalás, akkor valós 130-nál 132-t mutatott. :D

Apum WagonR-éről meg ne is beszéljünk, 50 helyett csak 47-tel megy a városban, és a sebesség növelésével a különbség is növekszik, ami számszerűsítve úgy néz ki, hogy 130-nál 143-at mutat. Ja, és gyári, 165/60R14 méretű gumi van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29421) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

A következőt vettem észre a napokban:
Ha a kormányt egy kicsit (pár centit) balra fordítom, akkor enyhe búgást hallok. Egyenes futásnál és jobbra fordításnál nincs ilyen.
Mi lehet a gond?
2 hetes az új Nexen
Futóműbeállítás 2 hónapja volt, a régi nyári gumival.

Köszönöm

(#29422) HussarF válasza tboldi (#29420) üzenetére

Jaja. Lehet 225/50R17 téli kereknél már benne lesz 1-2 km/h

(#29421) Süvi
Kerékcsapágy talán

(#29423) Richard! válasza Süvi (#29421) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Lehet kormánymű, szervószivattyú, ha menet közben (is) búg, akkor pedig kerékcsapágy.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#29424) stickermajom válasza tboldi (#29420) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem az azonos méretű téli felrakása után +2-t csal az alaphoz képest, így óra szerinti 138 lett a 130 km/h.

(#29425) tboldi válasza stickermajom (#29424) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyobb bordamélység?

(#29426) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Nyári gumi lemosva, megszárítva, lekezelve glicerinnel és lefektetve téli álomra.
Ha valaki lát autógumi tároló huzatot/táskát jó áron az szóljon. Ez a hoki nejlonzsák 2 szezon után lyukas pár helyen. :U

Ma rájöttem, hogy anélkül is befér a csomagtartójába az Alteának a 4 gumi, hogy le se kell döntenem a hátsó üléseket. :B

(#29427) tboldi válasza grizlisandor (#29426) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyméretű, Ikeás táska? :DDD

(#29428) Süvi válasza Richard! (#29423) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a gyors választ :)
Igazából elég halk - de annál idegesítőbb- akkor hallom, amikor kb 40-50km/h-val gurulok és balra mozgatom kicsit, de jobbra nem.
Az új gumi akkor nem fog tönkremenni igaz ? :)

(#29429) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok.
Dacia Duster keresek téli gumit. 215/65 R16 méretben. Az autó vidéki Taxi használatban üzemel szóval sokat megy. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29430) grizlisandor válasza tboldi (#29427) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én szíjj melinda szatyorra gondoltam, ismerőeim közül valaki mesélte, hogy tud méretre csináltatni. ;]

valami ilyesmire gondoltam(katt) viccet félretéve.

(#29431) stickermajom válasza tboldi (#29425) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is arra gondoltam.

(#29432) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Következőket néztem ki

Firestone winterhawk 3
Nexen Winguard SnowG WH2
Hankook Winter I*cept RS2 W452

Mind új, melyiket ajánlanátok?

175/65 r14
Vagy 185/

Peugeot 206

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29433) Directors válasza enginev3.0 (#29432) üzenetére


Directors
senior tag

Nekem Firestone van 1 éve. Jòl teszi a dolgát. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#29434) stickermajom


stickermajom
addikt

Megvolt az első 500km a TS860-nal szárazon. Nem egy kanyarvadász, még az Energy Saverhez képest sem, cserébe nem is hangosabb annál. Lehet a nyomással kell variálnom, vagy kell még neki kis idő, hogy összeálljon, mindenesetre örülök, hogy nem a 20 fokban raktam föl.

(#29435) enginev3.0 válasza Directors (#29433) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kormoran snowpro nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29436) tboldi válasza enginev3.0 (#29432) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Hankookot tudom ajánlani, a többit nem ismerem.

(#29437) Csápájev


Csápájev
őstag

Feltetettem a téli gumikat én is, az egy dolog,hogy zúg rendesen,de úgy érzem,mintha sima úton kicsit rázna az autó. Mintha göröngyökön mennék.
Létezik,hogy ez valami centirozási probléma ?
Sajnos a régi gumisom helyére új cég költözött, fogalmazzunk úgy,hogy nagyon blfsznak tűntek, egymásnak magyarázgatták hogy kell kezelni a gépet, kicsit bizalmatlan vagyok velük.
Nézessem meg egy másik gumissal? :(((

(#29438) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok! utólag is köszönöm az ajánlást a Kleber Krisalpot illetően hátsókerekes autón eddig bevált, bár most jön csak el az ideje ahogy nézem :)

Párom autójára (yaris) keresünk most gumit...mert igen, a nyári meleget a téli gumi 5év után megsínyli :P
Kb alig kopott de megrepedezett és felkeményedett és csúszik rendesen.

Ide is szintén a kleber az ajánlott, vagy van esetleg valami kedvezőbb áron? (főleg városi közlekedés)
175/65 R14

Köszönöm!

(#29439) Doki16 válasza Hooper (#29438) üzenetére


Doki16
addikt

Barum Polaris 5 nagyon jó választás lesz oda. Kedvező árú és kis autókra városba bőven jó választás.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29440) TFSi válasza grizlisandor (#29426) üzenetére


TFSi
őstag

Ha már kezelve van, inkább mélyápolóval, mert a glicerin roncsolja a gumianyagot.

Tibko8: esetleg ez? Teszten TOP 5, és kevésbé kopik.

tboldi: Kormoran felejtős, Hankook rendben, Firestone kisebb méretben OK.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#29441) Directors válasza enginev3.0 (#29435) üzenetére


Directors
senior tag

A többit nem ismerem. Én tesztben néztem a Firestone gumit, ott harmadik volt.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#29442) Hooper válasza Doki16 (#29439) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm! meg is rendeltem :R

(#29443) tboldi válasza TFSi (#29440) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apum meg van elégedve a Hankookokkal (én is, csak én ritkábban vezetem a WagonR-t), eddig nincs rá semmilyen panasz.

Sőt, egy szezont én is lehúztam egy másik szett RS2-vel a Jazzen, mielőtt Michelin CC+-ra váltottam volna, akkor sem volt semmi különös.

[ Szerkesztve ]

(#29444) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na itt esik a havaseső, indulhat a gumidömping:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29445) molnarpeter válasza Hooper (#29438) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt úgy kell érteni, hogy nyáron is téli marad rajta, vagy csak a télen aktuális nyári időjárásra gondolsz? :)

(#29446) focvis válasza TFSi (#29440) üzenetére


focvis
veterán

Sztem kevered: a szilikon roncsolja a gumit, nem a glicerin.

(#29447) grizlisandor válasza TFSi (#29440) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pedig itt PH fórumon ajánlották valamelyik autós topikban.
Jövőre mivel kezeljem őket?

(#29448) BigBlackDog válasza TFSi (#29440) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...glicerin roncsolja a gumianyagot..."

Wut? :F Miért is? Nem a szilikonra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#29449) Csápájev


Csápájev
őstag

(#29450) BaLee válasza Csápájev (#29449) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Centírózásbeli problémák csak magas sebességnél szoktak előjönni, magasabb sebességnél mint az Mo-on bárhol megengedett. Én máshol keresgélnék. Futóműbeállítás? Lengéscsillapítók?
Bár ha a téli felszerelés után jött elő akkor egy másik gumist azért megkérdezhetsz előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.