Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Qru válasza Skillet (#13750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt úgy olvastam mint a regényeket, először a végével kezdtem. :D

A lényeg, hogy a nagy vassal jössz. Nekem a fékem még mindig nem ok de én is azzal jövök. Elvégre a fék a bu...nak való. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#13752) Skillet válasza Qru (#13751) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, a nagy vas a terv. A kis vas remélem addigra visszakerül a papóhoz.
Fék nem kell :DDD
Amúgy az lassan nekem is csere. Majd rámérek a tárcsákra.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13754) lenko válasza Qru (#13749) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor berakom októberig a talonba, ha csak nem lesz valami nagyon jó akcióban a yokohama W-drive, ami peremvédős.(Jobban mutat)

Az embereknek fáj az igazság!

(#13755) Skillet válasza lenko (#13754) üzenetére


Skillet
addikt

Eagle Talon? :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13756) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Azok az alufelnik amik univerzális osztókörűek (pl jó 4x100-ra és 4x114.3-ra egyaránt mert annyi furat van benne) azok mennyire ajánlottak? Találtam egy szett szép alufelnit itt helybe ami jól mutatna szerintem a verdámon. És ez ilyen hogy erre a két méretre jó.

Nem gyengít sokat a felnin az a plusz pár nyílás? Bár szerintem ha gázos lenne nem gyártanák őket. :)

Smoke some weed nigga!

(#13757) Skillet válasza Wiz Khalifa (#13756) üzenetére


Skillet
addikt

tökéletesen használhatóak. a felni minősége a lényeg, hogy valami nevesebb cucc legyen, ne nevenincs replika.
ha minőségi darab, akkor teljesen mindegy, hány lyuk van rajta.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13758) Wiz Khalifa válasza Skillet (#13757) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Exclusive Line a márka. Tudom, tudom nem nagy márka. :(

Amúgy gond ba vagyok. Mert egy 2001-es Renault
Thalia-ra lenne. De a gyári gumiméretem 15"-on az 185/55. Ezen a felnin 195/50-es gumik vannak. Remélem az a plusz 10mm szélesség (mivel az semmi) nem lesz gond. De mondjuk haver Fabiaja alá a 195 már nem megy alá.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#13759) Skillet válasza Wiz Khalifa (#13758) üzenetére


Skillet
addikt

exclusive line? mármint ATS? az azért nem a világ vége.
a gumi miatt 4mm-rel alacsonyabb lesz az autó. gondolom, ez nem vészes. szerintem a szélesség sem lesz gond, inkább a felni ET száma kérdéses... meg a felni szélessége.
tudni kellene, meg azt is, hogy milyen ET-t visel el az az autó.
jah, és a fabia-s dolgot nem hiszem. a 195 alá kellene menjen! ott is az a kérdés, milyen széles felni, milyen ET.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13760) Wiz Khalifa válasza Skillet (#13759) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd ha hazaértem megmutatom a képet. Milyen. Nem ismerem annyira ezt a márkát. Inkább az OZ, Dotz meg a többi hasonlót nézegettem mindig is.

A kocsi ET32-36-ig visel el. Ez a felni ET35. Szóval az is jó. Annyi hogy a gyári felniméret az 6Jx15 de amit én néztem az meg 6.5Jx15.

Bem tudom ez a J számosnál az a különbség mennyire gond. Tudtommal a szélessége a felninek.

Smoke some weed nigga!

(#13761) Saccco válasza Wiz Khalifa (#13758) üzenetére


Saccco
nagyúr

Biztos, hogy az ET szám miatt nem ment alá.
A Fabia (2002) gyári méretei:
165/70R14 5Jx14 ET35 5x100 M14 x 1.5 57.1
175/65R14 5.5Jx14 ET42 5x100 M14 x 1.5 57.1
185/55R15 6Jx15 ET38 5x100 M14 x 1.5 57.1
195/55R15 6.5Jx15 ET35 5x100 M14 x 1.5 57.1
195/45R16 6.5Jx16 ET35 5x100 M14 x 1.5 57.1

A 2001-es Renault Thalia alá a legnagyobb gyári felni 6Jx15 ET36.
Mekkora a kinézett kerék ET száma?

(#13760) Syd2012:
6Jx15 ET36 vs 6.5Jx15 ET35
Eltérés
A kerék belső szélének helyzete 5mm-rel BENTEBB LESZ az eredetihez képest.
A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 7mm-rel az eredetihez képest.
Az a plusz 0,5 coll oszlik el két oldalra.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13762) Wiz Khalifa válasza Saccco (#13761) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. És ez így akkor nem nyerő? Nem ajánlatos rátenni? Vagy az a plusz 5mm bentebb lógás és az a 7mm kintebb lógás nem olyan nagy dolog?

Mert én úgy aki annyira nem vágja a témát az azt mondja hogy most 5mm meg 7mm az szinte semmi.

Amúgy így néz ki.

Az eladónak egy Daewoo Kalos-on volt, első tulaja. Kérdeztem mekkora az agyátmérője a felninek mert ha 60-as akkor jó. Ha nagyobb akkor ugye tehermentesítő kell. Amúgy ő a Kalos-hoz használt tehermentesítőt, rajta is van.

Smoke some weed nigga!

(#13763) TaaT válasza Wiz Khalifa (#13762) üzenetére


TaaT
veterán

Az 5mm befele lógás csak akkor gáz ha van ott valami, pl a lengéscsillapító, A 7mm kifele lógás még elmegy.

Give them hell Ukraine!

(#13764) Wiz Khalifa válasza TaaT (#13763) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát akkor úgy látom az lesz a legjobb ha elmegyek meglesni, feldobjuk és meglátom hogy van-e valami gixer a dologban.

Smoke some weed nigga!

(#13765) Saccco válasza Wiz Khalifa (#13764) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó ötlet, egyébként szerintem nem fog semmit se elérni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13766) Wiz Khalifa válasza Saccco (#13765) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ötletnek jó. De mint kiderült az a szűkítő ami benne van azzal most az agyátmérő 57-es. Nekem 60-as kell. A szűkítő nélkül 74-es vagy mekkora. Szóval még azt is vegyek előtte, lehet potyára mert beleérne valamibe vagy a picsa tudja... Nehéz ügy ez. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#13767) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#13766) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A szűkítóből szedess le megfelelő mértékben esztergályossal, és kész is.

(#13768) Saccco válasza Wiz Khalifa (#13766) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kiveszed a szűkítőt felpróbálod a kereket a kocsira, ha minden ok elhozod. A szűkítőket meg egy esztergályos 30 perc alatt felesztergálja 60-asra.

szerk.: Lemaradtam, nem frissítettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13769) Skillet válasza Wiz Khalifa (#13766) üzenetére


Skillet
addikt

Ahogy a többiek is mondják... próbáld fel tehermentesítő nélkül, húzzátok meg, engedjétek rá az autót. Elöl és hátul is érdemes felpróbálni!
Aztán vagy esztergályos, vagy rendelsz ebay-ről megfelelőt. Nekem valami 1500ft volt a 4 db alumíniumból.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13770) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Köszi a tippet srácok. :)

Akkor felhívom a palit. Amúgy képek alapján nem az a nagyon kínai vacak féle? Nem ismerem az Exclusive Line márkát.

Smoke some weed nigga!

(#13771) rbalint88 válasza Wiz Khalifa (#13770) üzenetére


rbalint88
addikt

Egy idoben nagyon nyomattak, szerintem atlag felhasznalasra nem lesz vele bajod. A goodyear gumi miatt eleve megfontolando szett, valoszinu igenyes volt az autojara, aki ilyen gumit vesz.

(#13772) Wiz Khalifa válasza rbalint88 (#13771) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is ezért gondolkodtam el rajta. Meg fotók alapján szép. És nem is drága.

MÁS:
Oké hogy tehermentesítő nélkül ráteszem a kocsira leengedem. De úgy gurulhatok vele egy picit? Mert máshogy nem tudom meg hogy mondjuk a hátsó keréknél beleérhet-e valamibe vagy elöl. Elöl még bekanyarítva is itt a szisztéma. Mert szerintem a gyárihoz képest 5mm befelé lógás nem fog semmit sem okozni de az ördög nem alszik.

Smoke some weed nigga!

(#13773) rbalint88 válasza Wiz Khalifa (#13772) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem lesz semm baja.

(#13774) Skillet válasza Wiz Khalifa (#13772) üzenetére


Skillet
addikt

Én évekig jártam tehermentesítő nélkül, szóval mehetsz vele.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13775) Wiz Khalifa válasza Skillet (#13774) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. Akkor jó. :DDD

Mivel ez az első kocsim, meg először foglalkozok így az alufelnikkel, stb... azért kérdeztem meg mind ezeket. Nem akarok bajt belőle. De köszi a segítségeket, stb...

Ha esetleg megveszem akkor majd felteszem képbe hogy mutat rajta. :)

Smoke some weed nigga!

(#13776) Zozzant válasza Skillet (#13774) üzenetére


Zozzant
addikt

Rossz példának elég jó:) Kéne az a gyűrű azért. Jó esetben csak elmozdul egy idő után és "tojás"-ként fog gurulni a kerék, x sebességnél ráz. ui: "picit gurulni" jó lesz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13777) Wiz Khalifa válasza Zozzant (#13776) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem terveztem vele hazajönni. :)

De mondjuk olyan 10-20km/h-val menni egy egyenes szakaszon kicsit meg kanyarodni vele meg lesz. Hogy halljam nem ér-e valamibe bele a felni akkor.

Amúgy megvan a felni pontos neve: ATS Exclusive Line Q

Smoke some weed nigga!

(#13778) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem a 6.5J-s felni sima liba lesz.

Itt egy kép egy Clio II-ről (ugyan az az egész kocsi első ajtóig mint a Thalia) és ez alatt is 6.5-ös felni van.

Smoke some weed nigga!

(#13779) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nah. Elmásztam még ma meglesni. Jó lett volna a kocsi alá de nem jött be. Szóval nem tetszett annyira mint vártam.

Szóval inkáb hagyom a felnis témát egyenlőre. Viszont így akkor gumit kell vennem a lemezfelnire mert a mostaniak kukák. Mivel lassan a téli gumi kéne így nem veszek nyárit hanem egyből télit vennék.

Ezeket néztem, melyik ajánlott?

Kormoran Snowpro B2 175/65 R14 82T
Kumho WinterCraft WP51 175/65 R14 82T
Hankook Winter ICept RS2 W452 175/65 R14 82T
Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T
Bridgestone Blizzak LM30 175/65 R14 82T
Dunlop SP Winter Response 2 175/65 R14 82T

Melyik a jobb fajta? Ami tényleg jól tapadna ha netán lenne hó is télen, stb...

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#13780) rbalint88 válasza Wiz Khalifa (#13779) üzenetére


rbalint88
addikt

télit még nagyon nem erőltetném. hankooktól dunlopig bármelyik jó lesz. de ha rendes nyárid sincs és nem laksz valami extrém helyen, ahol gyakran van hó, akkor michelin crossclimate pont jó lesz. oké, 19/db, de csak egy garnitúra kell.
vagy vredestein quatrac 5, az téliesebb, 14/db.

[ Szerkesztve ]

(#13781) Wiz Khalifa válasza rbalint88 (#13780) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Négy évszakost nagyon nem szeretnék. Mindenkitől eddig csak negatívumokat hallok róla. Viszont akkor azt fogom tenni hogy veszek valami használt nyárit ami egy szezonos hogy olcsón jöjjek ki és akkor majd ha aktuális lesz veszek egy garnitúra télit.

Smoke some weed nigga!

(#13782) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#13781) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért számold ki, hogy a lekoptatható mm-re vetítve (jelenlegi minta -1.6m legalább) megéri-e egynyaras szettet szereltetni, stb. 4 újhoz képest. Megfontolnám a négyévszakos jobb fajtát, akkor meg lehet úszni a szerelést is.

(#13783) rbalint88 válasza Wiz Khalifa (#13781) üzenetére


rbalint88
addikt

már bocsánat, de egyszezonos gumit venni a legnagyobb butaság. egyrészt adsz érte énzt, egy tizes lesz mindenképp. fizetsz a gumisnak, az is lesz 5ezer körüli összeg. az már egy rendes nyári szett negyede, ha nem több és ezt kb kidobod az ablakon.
négyévszakos ma már nem az, mint régen, ésszel használva teljes értékű gumi tud lenni. valószínű nekem is CC lesz, mert tél mint olyan nem nagyon volt az elmúlt 3-4 évben, viszont az öt fokos vizes aszfalton hallgatni a téli gumi darálását annyira nem kellemes. rendes téli körülmények között is el lehet boldogulni vele, itt jön be az ésszel használat. Qru jókat írt róla, meg a tesztek, vélemények alapján is jól teljesít, persze nem hozza a top téligumik szintjét rendes téli körülmények között. Csak ugye rendes téli körülményből mostanában Magyarországon elég kevés van.

(#13784) Wiz Khalifa válasza rbalint88 (#13783) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor jobban utána nézek mert igaz ami igaz hogy akik mondták hogy nem jó fajták azok az emberek inkább a régieket ismeri. :)

molnarpeter:
Azért kell cserélni a gumikat nekem mindenképp mert elöl van elég profilmélység hogy télig jó lenne de viszont olyan régiek a gumik hogy össze vissza vannak repedezve szóval egy durvább út és már durranhat is.

Aztán a hátsók meg mikor fel lettek téve akkor nem állították be a futóművet így azok meg kockásra kopottak és már 20km/h fölött hallom hogy kopog, stb...

Szóval ezek miatt cserés. És jövőhónapban azt a ~90km-es utat Debrecenbe ezzel így nem fogom levezetni meg még vissza is.

Smoke some weed nigga!

(#13785) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#13784) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A szövet azért tart, még ha repedezett is a külső réteg :) Tudok mutatni olyan ipari gumit, ami 20 éve már repedve volt az akkor új gépen, most ujjnyi rés is van már, de gyakorlatilag csak a bordák széle kezdett leválni, alatta a szálak és a belső rész jó. Érdekesség gyanánt :D Egyébként tényleg számold át, mennyire jön ki a használt szett. Úgy lesz egy támpontod, hogy x Ft/szett még megéri, felette aránytalanul sok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#13786) Wiz Khalifa válasza molnarpeter (#13785) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Van itt helybe két emberke aki 10k-ért ad 4db nyárit amik egy szezont tuti kibírnak. De persze attól lehet szálszakadt szóval úgy csinálom majd hogy akkor fizetem ki ha a gumis is felpattintotta és azt mondja ez még jó gumi. :)

Smoke some weed nigga!

(#13787) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#13786) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyi minta van rajta? Alkudd le 9-re bármi (akár esztétiaki hiba) miatt :D

(#13788) Killer01


Killer01
őstag

VW Turánomra szeretnék télre 6,5x16-os acélfelnit, eddig amiket láttam Kromag (KFZ) ; Kronprinz ; Magnetto márkák voltak.... Acélfelniből van kerülendő vagy ajánlott márka?

(#13789) Wiz Khalifa válasza molnarpeter (#13787) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Első ránézésre olyan 4-5mm lehet a profilmélysége még. Persze személyesen lemérem majd. :)

Smoke some weed nigga!

(#13790) molnarpeter válasza Killer01 (#13788) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári bontott sokkal olcsóbb ;)

(#13791) Killer01 válasza molnarpeter (#13790) üzenetére


Killer01
őstag

Hát, 11-15 k között van ezek darabja, kicsit tartok a bontottól (nincs időm futkosni vele ha javítani kell) + helyben (vidék) nem nagyon tudok bontottról.

(#13792) TaaT válasza Killer01 (#13788) üzenetére


TaaT
veterán

Vegyél 5küllős acélt [link], ha meg raksz rá dísztárcsát úgy fog kinézni mint az alu. [link]

Give them hell Ukraine!

(#13793) focvis válasza Killer01 (#13791) üzenetére


focvis
veterán

Igen gyors kereséssel ezeket találtam, 32 ezer Ft-ért nagyon szépet adnak +3 e. a posta.

Szerk: ha a TaaT által linkelt cucc tetszik, akkor olyat lehet, hogy tudok privátban.

[ Szerkesztve ]

(#13794) molnarpeter válasza Killer01 (#13791) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem egyezik valamelyik Golf méretével? Arra tudnék jó bontóst, aki postázza is. 2-3 éve 5 felniért 25-öt kértek, de némelyiken használható volt a gumi, az el lett passzolva, annyival olcsóbb legalább :)

(#13795) Killer01 válasza molnarpeter (#13794) üzenetére


Killer01
őstag

Mindenkinek köszi, megnézegetem...
ezek a felniadatok: 6.5Jx16 ET50 5x112 M14 x 1.5 57.1 szerintem Golfra is megy ez a méret, 205/55/R16 gummát akarok rápakolni (ezzel meg sok Golfot látok).

(#13796) Killer01


Killer01
őstag

Tetszik ez az 5 küllős acél amit TaaT linkelt, ilyet még nem is láttam :K

(#13797) Wiz Khalifa válasza Killer01 (#13796) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem csak egy kérdésem lenne. Nem gyenge ez a szerkezet így? Szóval egy nagyobb kátyú, stb.. nem hajlik meg? Mert szerintem régen nem véletlen volt teli acélfelni sok apró lyukkal, hogy megfelelő erősségű legyen. Itt meg túl sokat gyengít rajta szerintem a sok nagyobb nyílás.

Vagy rosszul gondolom? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#13798) TaaT válasza Wiz Khalifa (#13797) üzenetére


TaaT
veterán

"Vagy rosszul gondolom?"

:K

17"-os verzió Amerikában.

Give them hell Ukraine!

(#13799) Wiz Khalifa válasza TaaT (#13798) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom akkor ezek erősített lemezből vannak, vagy a picsám tudja. :)

De amúgy ha az agy nem lóg ki és vesz rá egy kupakot (mondjuk Enzo, annak van ehez hasonló aluja) akkor az embert keményen megtévesztheti vele. :C

Smoke some weed nigga!

(#13800) TaaT válasza Wiz Khalifa (#13799) üzenetére


TaaT
veterán

Van hozzá dísztárcsa. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.