Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48337) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok,
Több kérdésem is van, próbálom röviden megfogalmazni:
3. Az alábbi kis programot írtam:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim Válasz_byt As Byte
If Target.Cells = Range("B4") Or Target.Cells = Range("B5") Then
If Target.Cells = Range("B4") Then
Range("B6").Select: Selection.ClearContents
Range("B5").Select: Selection.ClearContents
Válasz_byt = MsgBox("Mivel a személy nemét megváltoztattad, alaphelyzetbe (vagyis üresbe) állítottam a 'Kora' (korosztály) és a 'Módosító tényező' cella értékeit.", vbOKOnly + vbExclamation, "Kor-Módosító alaphelyzetbe")
End If
If Target.Cells = Range("B5") And Range("B6") <> Emtpy Then
Range("B6").Select: Selection.ClearContents
Válasz_byt = MsgBox("Mivel a személy korát megváltoztattad, alaphelyzetbe (vagyis üresbe) állítottam a 'Módosító tényező' cella értékét.", vbOKOnly + vbExclamation, "Módosító tényező alaphelyzetbe")
End If
Range("B2").Select
End If
End Sub

Többé kevésbé jól is működik. Azért mondom, hogy többé kevésbé, mert ha a B4 cellát változtatja meg a felhasznló, akkor meg fogja magát hívni újra, amikor a makró a B5 cella tartalmát törli, de ezt nagyjából megkerültem. Ha elegánsabb megoldást tudtok, szívesen alkalmaznám. A Munkafüzetem több Munkalapot tartalmaz, ez csak az egyikre érvényes. Az igazi kérdésem az az, hogyha makróval egy másik Munkalapról kiindulva, ezen a munkalapon - haosnlóképpen a fenti programhoz - törölni akarom a B4-B5-B6 tartalmát, akkor hogy tudom majd elkerülni az önmagát meghívó törli makró működését. Másképpen fogalmazva: programból (makróból) ki lehet kapcsolni - időlegesen, aztán vissza - egy adott munkalapon a Change esemény figyelését?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.