Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111501) cyberkind válasza cskamacska (#111499) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem utálom én őket, csupán azt veszem mindig ami azonos árért többet ad, sokan elfelejtik, hogy kapitalizmus van, köztük az Amd is, ez nem szeretetszolgálat, de itt se akarnak rájönni erre sokan, azt már meg se említem, hogy ki miatt van monopoly a PC szegmensben. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111502) tomsolo


tomsolo
őstag

Szegény Lichdom, 50 ezret oszt szét belőle a Bundlicsillag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111503) sixpak válasza cyberkind (#111501) üzenetére


sixpak
nagyúr

Minden NV fan ezt mondja...tudjuk... ;]
Mondjuk ez még mindig jobb, mint a NV a gazdagok, az AMD a szegények vga-ja...mert ilyet is olvastam már itt.

Más: tényleg nem a Steam kód van a GS-ban???...külön kell a kódért könyörögni, regisztrálni, mifaszom?! :Y
Ha ezt tudom, meg sem veszem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#111504) cskamacska válasza cyberkind (#111501) üzenetére


cskamacska
addikt

De ha már ilyen penge vagy az AMD gyengeségeiből, akkor esetleg tudnál nekem kukázni egy friss CPU / driver overhead tesztet, hogy egy RX470 / 480 / GTX1060 hogy viszonyul egymáshoz nem kimondottan csúcsprocin? Mert ahogy kinéz a dolog az RX480 lassan beéri az 1060-at ha és amennyiben minden CPU limit ki van ütve, de a tesztek 100%-a megfeledkezik azokról a valós helyzetekről, mikor nem egy húzott 7700K mellé megy a középkat 480, hanem mondjuk egy i5 2500 nem K, vagy akár az AMD saját FX procijai mellé.

Hirtelen nálam is aktuális lett egy csere, mert a mostani kártyámhoz lassan híni kell a papot, nem várhatok a megváltó Vegáig, és visszakézből rendeltem is volna az RX470-et, de aztán kiderült hogy ugyan Linuxon az AMD a nyílt drivereivel megmenti a Stallman hívők lelkét, csak éppen a játékok nem feltétlen mennek vele, miközben az eltitkolt mocskos nVidia binárisok just works mennek, illetve rámszakadt, hogy a kimondottan nem 7700K procim mellett a 470 csak a száját húzogatná, ahelyett, hogy CPU limit esetén minden GPU vidám egyetértésben egyformán teljesítene(mint ahogy eddig gondoltam), szóval erősen kezdtem szemezni az egyébként drágább nVidia megoldásokkal, de ha nem muszáj azért nem költök többet. :)

Linux meg megint úgy került képbe hogy.. hát így: Nem frissül a Win7 és 8 Kaby Lake és Ryzen alatt MS látványosan nem kívánja, hogy bárki régebbi rendszeren maradjon 2020-ig, és ezért lassan akár tankkal is közibükbe lövet. :U Márpedig úgy néz ki, hogy előbb jön nekem el a Linuxdesktopéve, mint a Win10-et ráncba szedjék, pláne nem az alja "its a feature" hozzáállással.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#111505) cyberkind válasza cskamacska (#111504) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem vagyok penge, az a házigazda, csak ő meg sajnos túlontúl beleéli magát és elfelejti, hogy ő szakember lenne és így oda az objektivitás. Illetve én csak a Ryzen-nél néztem procitesztet, hogy miként viszonyul az utóbbi évek procijához, amilyet te szeretnél nem tudom van-e, és keresni sincs kedvem, de ha vga-t akarsz, és van pénzed a 480-ra nem veszel 1060-at mert annyira szerintem az nem jó.

Neked akkor 7700k-d van(?), milyen beállításokhoz akarod használni, de leszűkíthető a kör, 480 vagy ha az kevés akkor 1070, nemhogy a 7700k-val, de még egy 3770k-val se nagyon van procilimit.

(#111503) sixpak
Csak megkérdem, hogy aki benne van egy minimálisan ezekben és nem x y fan, miért mondaná azt, hogy az Amd mindent megtesz nonstop, most itt vagyunk 1 évvel az 1080 után és se híre se hamva egy Amd-s felső kategóriás kártyának mert az itteni pletykák szerint az a Volta ellen megy, ami elvileg 1 év múlva jön, tehát megint halálra szedte magát az NV, az ilyeneken nehezen tudok elmenni mert nekik semmi más dolguk nem lenne csak kidobni az über kártyát és olcsóbban adni mint az NV, de miért is így lenne.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111506) pingtest válasza sixpak (#111503) üzenetére


pingtest
tag

Igen, regisztrálni kell, sajnos. Nem kérdezted, így nem írtam. :(

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#111507) sixpak válasza cyberkind (#111505) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én 10 mérföldről kiszagolok egy NV fant, engem nem lehet megtéveszteni. :D
A kérdésedre nem tudom a választ, én tavaly júliusban cseréltem le a 290-em, de mivel nem volt a piros oldalon olyan, amire megérte volna a váltás, ezért 1070 lett.
De nem fogok mindig itt maradni, én várok a legjobban egy jó AMD kártyát....de én tudok várni, nem böfögöm be mindenhova (itt semmi esetre sem rád gondolok, te a konszolidáltabb fajtába tartozol), hogy az AMD már megint ködösített, hol van a válasz a Pascal-ra, etc...
Én inkább azt próbálom megérteni (de nem megy), hogy egy szaros használati tárgy, egy vga, amit az emberek 99%-a csak a kicsomagoláskor lát, hogy lehet fétis....na erre keresem a választ... :)

(#111506) pingtest: a GS játék aktiválás néhány perc alatt megvolt, csak egyszerűbb volt azonnal rinyálni, mint nekiállni....köszi, még egyszer. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#111508) Dilikutya válasza tomsolo (#111502) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hol? Vagy már el is fogyott?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#111509) i2k válasza Dilikutya (#111508) üzenetére


i2k
senior tag

https://www.bundlestars.com/en/giveaway

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#111510) cyberkind válasza sixpak (#111507) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha fanboy vagyok azért mert szeretem a PhysX és GameWorks adta pluszt akkor igazad van, ezt se akarom bukni mert jó kis effekteket ad hozzá pár játékhoz. ;)
Az Amd-vel az a baj, hogy töketlenkednek, így értettem az írásom, és mivel töketlenkednek simán létrejöhetett egy Maxwell 3.0-s sorozat aminek a Pascal a neve, és ezzel csak lehúznak mert nem sokban másabb vagy jobb mint a 900, csak itt-ott több vagy kevesebb ahol annak kell lennie, ha pedig lenne ellenfél nem lenne olcsóbb semmi, cserébe sokkal előre mutatóbb lenne minden hardver, de sajnos minimális fejlesztéssel és irdatlan nagy haszonkulccsal az NV mindent bezsebel(t) és lehúz(ott), nekem ez a bajom az Amd-vel mert kapitalizmus van viszont nem tudnak vagy nem is akarnak versenyezni a vásárlókért, és ebből csak mi jövünk ki szarul ahogy a mellékelt piaci ábra is mutatja.
A procijuk jónak tűnik, csak ebből megint az lesz, hogy amikor profitálnának a procijukból sok év múlva, addigra az Intel szintén kihozza a sokadik szériáját ami valszeg jobb is lesz mert ráfeküdnek ennek a fejlesztésére, de ez már ki fog derülni az asztali 6 meg 8 magosoknál is lassan.
Nem tudom, talán ezek az emberek ezeknél a tárgyaknál átváltoznak gyerekké és pont azt érzik mint régen az első Matchbox-nál? :)

Paranormal Cocktivity

(#111511) warcat válasza Dilikutya (#111508) üzenetére


warcat
veterán

Fontos megemlíteni,hogy 50000 darabot sorsolnak ki a jelentkezők között,nem fixen kapod,de tippre elég jó esély van rá.

EA: It's in the crate!

(#111512) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem zárunk rossz napot a topikban, volt itt Crytek vs. világ, AMD vs nVidia, mi kell még? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#111513) cyberkind válasza Csapoati (#111512) üzenetére


cyberkind
félisten

Az Amd (vs) Nv azért szorosan a PC-hez és a játékokhoz tartozik, de Crytek abszolút nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111514) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Shadow of Mordor (ami még mindig akciós) teljesen rabul ejtett.2-3 hete játszok vele, alapjáték+első dlc 100%ra kipörgetve, jelenleg acsik 85%a is megvan.Most tartok a második dlcnél. Emberek, ez a játék fantasztikus.Még 53 óra után is van, hogy csak úgy belekezdek egy jó nagy hentelésbe.A kivégzések igen szórakoztatóak :C
Várom a második részét.Mondjuk nekem jó messze van még, mert mire kap egy jó nagy akciót, az kb 2 év a megjelenés napjától számítva :D Sablonos, de igaz--->jó játék nem vész el az évek során ;)

(#111515) Csapoati válasza cyberkind (#111513) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ott is a játékokról van szó. :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#111516) Vertigo18 válasza ProEvoFan (#111514) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ráadásul a kuponnal még lejön fél Dollár (ööö, akarom mondani, Euró) az árból, ha jól tudom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#111517) micafighter válasza ProEvoFan (#111514) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az elsö részt megjelenés után egész hamar ve lehetett huzni értelmes akcióban 6-7k körül hivatalos viszonteladotol, ami egy új, friss ropogós és jo játékért még reális ár is lehet :) Nekem is nagyon tetszett az elsö, nem bántam meg azt a 6-7kt sem érte, kiváncsian várom a folytatást :K

(#111518) micafighter válasza cskamacska (#111499) üzenetére


micafighter
nagyúr

Neked mindig sikerül feldobni a szürke hétköznapjaim (vagy hétvégéim) :D :C A JS video linket külön köszi, épp azt kerestem tegnap hogy csinált e a zeldárol videot, az irott tesztjét nem volt energiám végigolvasni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111519) tomsolo válasza ProEvoFan (#111514) üzenetére


tomsolo
őstag

Nagyon jó cucc, 90 órát tettem bele DLCk nélkül.

Azok nem nagyon jöttek be, a tündés szoszo - de törpéset már eluntam.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111520) ProEvoFan válasza tomsolo (#111519) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

90 óra :Y :C Akkor neked nagyon bejött a "Gyűrűk Ura GTA" :)

(#111521) echterion válasza ProEvoFan (#111514) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, nekem sajna nem jött be. Van benne összesen 4 órám, és totál beleuntam az egysíkú hentelésbe. Valóban szép, és látványos, de ennyi, nem találtam benne olyan tartalmat, ami lekötne. Egyik legrosszabb vételem, még '15 augusztusából. Ennél talán csak az FM 2013 volt rosszabb vétel számomra.

**********

(#111522) gyimger válasza tomsolo (#111519) üzenetére


gyimger
őstag

Ha bírnám a fantasy-t, biztos kipróbálnám ezt is, a Witchert is és a Skyrimet is. De a hideg futkos tőle a hátamon. Pedig Falloutok mellett/helyett nagyon ajánlják.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#111523) szami777 válasza micafighter (#111517) üzenetére


szami777
addikt

Tényleg hamar lement az ára megjelenés után, bár az még az aranykor volt, lehetett normálisan tradelni. :)
Én 5800 forintért vettem meg megjelenés előtt egy fórumtárstól, ami brutál jo ár érte. Sajnos a második résznél ez a jóság már nem lesz. :(

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#111524) arty válasza gyimger (#111432) üzenetére


arty
veterán

nem kell több, ezekkel tökéletesen bizonyítottad, hogy az izlésvilágod(!) még csak minimálisan sem egyezik az enyémmel. mert nem több ez, ami neked van: izlés és egyéni vélemény :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#111525) gyimger válasza arty (#111524) üzenetére


gyimger
őstag

Nem is akart más lenni egyéni véleménynél. Ja, tényleg, nem először nem passzol játékokról a véleményünk! :D Autós játékokat sem szeretem, ha Te esetleg...

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#111526) tomsolo válasza gyimger (#111522) üzenetére


tomsolo
őstag

Wicther,Skyrim, Fallout ezek crpgk (többé-kevésbé). Mordor viszont egy kőkemény akció tps, minimális rpgszerű fejlődéssel.

A játék sava-borsát a rendkívül vagány Nemesis rendszer adja ami azt jelenti, hogy az ellenséges orkokat - kapitányaikat és warchiefjeiket - nem csak simán leverni tudod, hanem akár át is tudod állítani a te oldaladra illetve teljesen megtudod kavarni a ranglistájukat. Bónuszként a simán levert arcok hajlamosak visszatérni egy-egy bosszúra, egyre ramatyabb állapotban - ez nagyon vicces tud lenni - ráadásul akinek sikerül leverni téged az szintet lép.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111527) gyimger válasza tomsolo (#111526) üzenetére


gyimger
őstag

Igen, de nem a játéktípussal, hanem a fantasy világgal van bajom. :D Az orkok, tündék, elfek, törpök, manák... Valamiért ez nem nekem való. Sose Diablóztam, vagy WOW-oztam.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#111528) arty válasza gyimger (#111525) üzenetére


arty
veterán

lassan elkezd érdekelni, hogy mi az amit szeretsz egyáltalán... azaz, hogy neked való-e ez a hobbi :D

autósok se, fantasy semmi, csőfps nem, sztoris tps nem, csapkodósok nem.
mi marad? multifps, mmo, moba? ;)

(amugy ha meg kéne határozni a kedvenc műfajom, talán az ótóka lenne, igen)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#111529) gyimger válasza arty (#111528) üzenetére


gyimger
őstag

Az túlzás, hogy az autózás kiesik, mert a Flatout 2 és a Gas Guzzlers Extreme fent van :DDD
Az RPG-kaland játékokat bírom, nyílt világú FPS-t, de legjobban a sztori-orientált játékok érdekelnek, mint a TellTale játékok vagy a Life is Strange.
A MOBA az, amikor egy teremben kell lődözni, amíg meg nem halsz és kezded újra? :U

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#111530) ayo válasza gyimger (#111529) üzenetére


ayo
addikt

érdekes MOBA leírás, nem feltétlen pontos, de érdekes :DDD

http://jateknaplo.blog.hu

(#111531) micafighter válasza ayo (#111530) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD :DDD

(#111532) i2k


i2k
senior tag

Valaki kereste "olcsón":

Dying Light: The Following - Enhanced Edition - IndieGala Store - 60% OFF - 23,99 dollár (~6880 Ft)
Euróban: 19,99 euro (~6170 Ft)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#111533) reelc válasza gyimger (#111527) üzenetére


reelc
veterán

Manák - szembejuttattad, de régen olvastam a Manák trilógiáját. :)

(#111530) ayo: Pedig felcsillant a szemem, hogy valaki érthetően megfogalmazta, mi is az a stílus, mert ez meg engem hagy hidegen. :)

(#111534) cskamacska válasza gyimger (#111529) üzenetére


cskamacska
addikt

No akkor hogy tefinnyáságod is gazdagodjék, meg elfeledve se legyen:

A napokban megjelent a Wartile Early Accessben elég kevés tartalommal(4 pálya) és szokásos 20 eurós indie árral.

Amiért mégis említést érdemel, hogy nagyon érdekes és módfelett jól kinéző makett asztalon lehet fura, félig valósidejű, félig körökre osztott harcrendszerrel kis animált ólomfigurákat egymásnak ugrasztani hatszögekre osztott, de 3D-s terepen. Mindez megfejelve egységek személyre szabhatóságával, és gyűjtögetős-kártyás képességek dobálásával.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#111535) tomsolo válasza cskamacska (#111534) üzenetére


tomsolo
őstag

Aki nem ragaszkodik a 3D-hez - és szereti a szamurájokat - annak ajánlom a Warbandset, ez csak majdnem negyedébe kerül.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111536) i2k válasza tomsolo (#111535) üzenetére


i2k
senior tag

Warbands: Bushido?

S mennyire "ŐrLee Ekszeksz"? Nagyon?

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#111537) reelc válasza tomsolo (#111535) üzenetére


reelc
veterán

& (#111534) cskamacska: Köszi a linkeket, érdekesnek tűnnek, talán majd ha kész lesznek.
Amúgy eszembe juttatott pár régi játékot ez a kettő. Re-Volt, Army Men. A játékok nagyrészétől eltérő méretek miatt jutottak az eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#111538) tomsolo válasza i2k (#111536) üzenetére


tomsolo
őstag

1 sp kampány van benne - a 3 ból -, jó pár óra mire megcsinálod én a 4 órámmal 75%-on vagyok.
A kampány második pályája vízválasztó lehet, nem volt könnyű abszolválni - nekem.

Nagyon szépen rajzolt, vannak napi achievementek melyek spvel is legtöbbször teljesíthetők cserébe bővíteni tudod a paklit mindenféle rare kártyával, egységgel. Van viszont multi, skirmish - tréningelni is lehet.

Mondjuk én cirka ezresért vettem gékettőn annyiért nem bántam meg.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111539) tomsolo


tomsolo
őstag

Serious Sam Fusion 2017 - Ingyen ha megvannak a régi címek.

Serious Sam Fusion 2017 will enable a lot of cool new features, like a common workshop and cross-game mods. All of the games can be started from one application, so you can jump between playing The First Encounter level to a Serious Sam 3 level and back without exiting the game. When listing game servers, servers playing TFE, TSE, SS3 – will all appear in the same list and you can vote map across games if you want. Oh, and VR games will be able to be played in multiplayer together with their flat counterparts!
Since there are so many changes and exciting new features, we'll just go ahead a list them here as bullet points.
Cool new features in Serious Sam Fusion 2017

All games now support SteamOS/Linux/OSX!
Split-screen!
64bit executables
Support for Vulkan API (DirectX9 is now being removed)
Multithreaded rendering
The new "light-weight" savegame system - savegames are now saved much faster, are very small and stored in the Steam cloud, and savegames still work even if a level is changed in a patch, or if a mod is updated
Full support for all controllers including Steam controller, PS4 gamepads, all older DInput joysticks
Proper multimonitor support
Borderless window support
Customizable sound outputs
Proper 3D audio using a proprietary sound-mixer (the same approach as used in the old Classic games)
Improved physics engine with better handling of character movement
Texture streaming in all games
Much better modding support with customizable weapons and items, improved scripting (including better support for scripting networked games)
Lots of other improvements, optimizations and fixes

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111540) cyberkind válasza tomsolo (#111539) üzenetére


cyberkind
félisten

Jajj de kedvesek, már csak egy HTC Vive kell, hogy élvezzem a csodás VR-t. :D Inkább hoznák már ki a 4-et. :))

Vagy ez a nem a VR-os? :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111541) tomsolo válasza cyberkind (#111540) üzenetére


tomsolo
őstag

Egy program egy engine és benne az össze Sam játék - későbbiekben mindegyiket tolhatod VR-el.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#111542) cskamacska


cskamacska
addikt

G2A körül nagy kussban voltam, pedig lett volna mit írni.
De most kicsit kótyagos fejjel ayo kora esti linkje betett pár kiskaput. :O

Polygon.com - G2A signed up 100 developers to its game key marketplace. How's that working out?

hogyaszondja

"Developers and publishers who elect to enroll in G2A Direct are able to open up their own reseller accounts, and get a number of quality-of-life features like a dedicated account manager for their trouble.
They then receive priority listing on their game’s key sales page."

Of course, a reseller named “mg_entertainment_net” is selling the same Steam key for $8.88, which G2A helpfully lists as the lowest, and therefore “best” price. That seller has thousands of successful transactions, the majority of which have been rated positively by consumers. But we were unable to verify who they are or where their game keys come from. Par for the course when using G2A and other similar services.

In addition to competing with other resellers openly, G2A Direct gives developers the option of charging every reseller a 10 percent “Developer Fee” when their games get sold. Those who do not opt into the G2A Direct program are not able to charge that fee.

Finally, G2A Direct promises access to the “G2A Database to see if a key is currently listed on G2A or has been previously sold on G2A.” It is, in effect, a way for developers to verify the provenance of every one of their game keys that’s gone up for sale by other resellers on G2A. Again, those who do not opt into the program do not have direct access to this database.

Jó, eddig az alapozás, igaz a Feud between G2A and Tiny Build sparks up during GDC panel részt szemérmesen nem copypasztáltam be egészben, pedig megérné. Namost:

“The main reason we partnered with G2A was because we tried — unsuccessfully — to get our games unlisted from the platform,” he told Polygon. “Legal measures did not lead to anything since the company is overseas [Editor’s note: G2A is a Hong Kong registered company] and they are such a giant company that I'm sure they would have some loophole that makes it all legal.

“However, by selling on their platform, we are able to reach a new audience (albeit with less profit) and also receive a percentage of the royalties made when someone resells our keys. Yeah, it sucks when someone takes a free key from a bundle/YouTuber blast and tries to sell it, but now at least we get a little share of the money they're making.”

“We treat them as any other online store,” wrote Leszek Lisowski, owner of Wastelands Interactive. “If setting up the account is quite easy, I don’t see a reason why not to put our games in there.” He went on the stress that G2A provides his company an added bit of visibility. Sales are “marginal” compared to Steam."

But do people actually buy from the Superhot team when their codes clearly cost more than other, nearly anonymous resellers on the marketplace?

“They generally don’t,” Kaczmarczyk said. Sales through G2A Direct represent only a “tiny sliver” of his game’s sales.

és a végére

“Resale markets aren't going anywhere for as long as the industry operates on Steam keys,” Kaczmarczyk said. “Legitimate or not, they will remain a fact of life, just as piracy is a fact of life and you generally have little to say about how your game is peddled on torrents. Best timeline, we end up with a few G2A-like businesses which actually clean up their act and play fair with devs and publishers, while maintaining a position in the market strong enough to make new, unregulated marketplaces unlikely to break through.”

Kegyelmes Urak, na. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#111543) arty válasza cskamacska (#111542) üzenetére


arty
veterán

kvázi kizsarolják a devektől a belépést.... a 10% részért, amit minden üzleten leakasztanak.
devnek a semminél jobb, g2a pedig máris legalázálta magát

kemény.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#111544) Crytek válasza cskamacska (#111542) üzenetére


Crytek
veterán

Ilyenkor örülök hogy magyar vagyok ja ...nem :DDD
Majd egy földi halandó csak leírja magyarul is dióhéjban

Next PC Upgrade: 2022

(#111545) szami777 válasza cskamacska (#111542) üzenetére


szami777
addikt

Nincs baj, csak egy kis szürkeopiaci részesedés. :D
5 év múlva g2a lesz az atyaúristen, és az összes (kisebb) fejlesztő nekik fogja felvenni a szappant.

Megnézném ezt a topikot 5 év mulva, honnan linkelnénk az akciokat.

Köszi az összefoglalót. :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#111546) ayo válasza cskamacska (#111542) üzenetére


ayo
addikt

szerintem nagyon jó az alcím: If you can’t beat ‘em, join ‘em

én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ezzel az egész oldallal 1-2 év múlva

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#111547) W.Wilson válasza cskamacska (#111542) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Undorító ez a G2A. Vevőktől és eladóktól is ott csalják ki a pénzt, ahol tudják. Remélem mihamarabb eltűnnek a süllyesztőben.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#111548) Soybex válasza W.Wilson (#111547) üzenetére


Soybex
őstag

Így igaz, nevetséges amit művelnek olykor.
Még jó hogy egy csomó alternatíva van helyette.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#111549) ayo válasza W.Wilson (#111547) üzenetére


ayo
addikt

Ezek alapján pont az ellentéte történik... :/

http://jateknaplo.blog.hu

(#111550) cskamacska válasza ayo (#111546) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez már most kacifántosabb, mint egy átlag mónikasó ki kefélt meg kit hálózata, csak nem lett berakva. :B

NI: IndieGala switched to G2A Pay system for credit cards!

Szóval február elején Gáláék kivágtak minden fizetési módot ami nem G2Pay, PayPal, Razer zGold, vagy Bitcoin tulipánhagyma lett volna.

indieg: "Secondly, we're are currently experimenting with G2A Pay as a payment processor only. During this trial period, we are evaluating it, due to their very competitive fees which are much lower compared to alternative payment processor systems. If this trial period is successful, it will help us save a considerable amount of money and put us in a position to deliver even more interesting offers and discounts for our userbase and the gaming community at large. This is the full extent of our relationship with G2A."

bla bla bla

"Furthermore, aware that G2A is a marketplace, we intend to co-develop a tracking API for our keys to avoid the resale of keys sold from IndieGala on G2A's marketplace. We asked for the community's input on this subject last year. Of course, this API would be adopted by G2A only after the trial period and if we decide to adopt G2A Pay as a permanent solution."

ha nem lenne elég egyértelmű

nietzkore: Sounds like, if you pay them a percentage of your sales, they will stop allowing your bundled keys to be resold on their site. Sounds like extortion. They won't disallow these bundled keys unless you are paying them part of your sales. I'm getting that from where you said "only after".
And that won't prevent them from being sold on another grey market site. So that doesn't help developers.

S jőnek pokol királyának zászlai

[PSA] Check your email to see if you were signed up for G2A Shield after buying from Indie Gala

As you may be aware, Indie Gala recently switched to using G2A Pay for their credit card processing. We became aware yesterday that some users were being signed up for G2A Shield due to it being enabled by default while purchasing a bundle from Indie Gala. This is due to a very subtle checkbox that defaulted to being on.

"If you have been affected by this, you should have received an email stating you were signed up for a G2A Shield trial for 30 days. This can only be cancelled in the two days prior to the trial ending"

Reddit Post Showing the ELEVEN! step process to cancel G2A shield after you missed the hidden opt out switch.

G2A apologise for G2A Shield/IndieGala mixup, sending a free game to those affected

G2A_Pay:
We deeply apologize to IndieGala for what happened with G2A Shield.
The problem was caused by an IT error – we were testing a new checkout and unfortunately there was a technical issue. G2A Shield was supposed to be disabled on this checkout, but due to a bug, it ended up being enabled.
Shield is currently being deactivated for all IndieGala users – we are doing this as fast as possible. We are fixing Shield not only on Indiegala, but on all G2A PAY checkouts (including on G2A Marketplace), and making sure Shield is always automatically turned off during checkout.
Additionally, everyone who was affected by this issue will get a surprise game emailed to them as a small token of apology.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.