Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112601) reelc válasza i2k (#112600) üzenetére


reelc
veterán

Azt elhiszem, de ha nem hívja fel a figyelmet rá, akkor be sem húzom. :)

(#112602) oriic válasza i2k (#112600) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem az én napom úgy tűnik... :DDD :O

Live-Die-Respawn

(#112603) S1M0N


S1M0N
senior tag

Humble Indie Bundle 18 bővült:
A Story About My Uncle
Neon Drive

(#112604) lappa86


lappa86
tag

Van ez a thread EA supporton. Meg még vagy öt másik ugyanebben a témában.

Ami a lényeg: az Origin kliensből és a Sims 3 launcherből eltűnt pár random dlc, valószínűleg csoportosan visszavontak egy csomó kulcsbolti kulcsot. Mondjuk hogy ezt miért nem tudják kommunikálni, miért ennyire tömeges egy százéves játéknál, és miért vontak vissza teljesen más forrásból való kulcsokat is (g2a, ebay, cdkeys, más-más eladóktól), azt nem értem, de előfordul az ilyen, ez a kulcsboltok veszélye, oké, így jártam.

Na de.

Velem az a furcsaság esett meg (ellentétben a threadben kommentelők jó részével), hogy az Origin kliensben és a Sims 3 Store-ban ott vannak a Sims launcherből eltűnt dlc-k, nem is tudnám újra megvenni őket, csak giftként, de a launcher úgy tekinti, mintha soha nem is léteztek volna. Ha visszavonták volna a kulcsokat, akkor csak eltűntek volna az Originből és a Sims Store-ból is, nem? Ami igazán vicces, hogy a Sims Store-ban aktivált kulcsok működnek, azokat a launcher is felismeri, csak az Originben aktiváltakat nem.

Valaki másnál is előfordult ez a probléma? Esetleg a Simsen kívül más játékkal?

Szerk: a probléma egyébként az Origin kliens legutóbbi frissítése után jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#112605) maross válasza lappa86 (#112604) üzenetére


maross
veterán

gondolom ezért vonták vissza, biztos nem szaz dollárról volt szó:

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#112606) lappa86 válasza maross (#112605) üzenetére


lappa86
tag

Ez oké, csak azt nem értem, hogy ha visszavonták a kulcsokat, akkor nekem hogy lehetnek ott a kiegészítők kis zöld pipás "installed" felirattal az Origin kliensben, és miért csak a játék launcheréből tűntek el? Korábban még nem jártam így, de számomra az tűnik logikusnak, hogy akkor az Originből is el kellett volna tűnniük.

Mindenesetre ha nem az EA cseszett el valamit (ez is lehet, mert egy kommentelő esküszik a threadben, hogy amazonon, tiszta forrásból vett kulcsot), akkor ez most egy újabb fekete pötty a kulcsboltoknak.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#112607) lappa86 válasza lappa86 (#112606) üzenetére


lappa86
tag

Kicsit mélyebbre ásva egész érdekes kommentek kerültek elő a játék fórumából:
"HOWEVER, went to lauch Sims 3, and some of my EP's are completely missing from the tick box on the launcher? When I go onto Origin, they are all installed with green ticks. I've uninstalled Origin, repaired the game, uninstalled everything and started from scratch but I'm still having this issue. I think this may be a completely different issue then my first as these EPs have been purchased from Origin."

Illetve egy másik usertől:
"As I mentioned in my post above, all of my EPs and SPs are gone. I bought base through Showtime as hard copy discs. Seasons was directly through Origin."

Illetve nekem is eltűnt egy olyan dlc, amit Steamen vettem (meg is van a számla róla), majd onnan vittem át Originre (ami ugye EA-játékoknál évek óta létező és teljesen valid opció).

Szóval ha vissza is vontak kulcsboltos kulcsokat, akkor ezek a fentiek hogy eshettek bele a szórásba? Ez így elég fura.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#112608) maross válasza lappa86 (#112607) üzenetére


maross
veterán

Jo kerdes...lehet csak nagyon elktak valamit :). Nem ez lenne az elso.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#112609) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Humble GameOn Bundle

$0.01 tier
Her Story

$1 tier
Worms Clan Wars
80 Days

Beat the average
Grim Fandango Remastered
The Stanley Parable
Broken Sword 5

$10 tier
Borderlands The Pre-Sequel
Day of the Tentacle Remastered

Live-Die-Respawn

(#112610) tomsolo


tomsolo
őstag

Black Desert Online a Steamen

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#112611) tomsolo


tomsolo
őstag

Far Cry Redneck 5 Edition

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#112612) morfondőr válasza tomsolo (#112611) üzenetére


morfondőr
őstag

Jó lesz ez a redneck téma, csak ne rontsák el! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#112613) cyberkind válasza morfondőr (#112612) üzenetére


cyberkind
félisten

Remélem hozzák Texas másolatát és jön a beltenyészet meg a sötét középkor, imádnám. :D

Paranormal Cocktivity

(#112614) reelc válasza morfondőr (#112612) üzenetére


reelc
veterán

A Redneck Rampage ugrott be. :)

(#112615) tomsolo


tomsolo
őstag

Divinity: Original Sin 2 will leave Early Access in September

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#112616) Źşë' válasza morfondőr (#112612) üzenetére


Źşë'
addikt

nekem valahogy nem jön be, kilóg a sorból szvsz lassan már valami francia polgárháborút csinálnak meg a semmi közepén... :U biztos jó lesz, csak ne far cry név alatt jönne ki...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#112617) i2k válasza tomsolo (#112615) üzenetére


i2k
senior tag

:R

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#112618) i2k válasza tomsolo (#112611) üzenetére


i2k
senior tag

Hányok ezektől a szakállas-felnyalt hajúaktól. Élőben is, filmben is, játékban is ott vannak már... :Y

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#112619) gyimger válasza i2k (#112618) üzenetére


gyimger
őstag

Tiéd a megtiszteltetés, hogy kinyírhatod őket. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#112620) Dilikutya válasza i2k (#112618) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én minden felnyalt hajútól hányok. :)
Önmagában a szakállastól nem, mert én is az vagyok. :)

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből, a pletykált koncepció szimpatikusabb volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112621) bullseye válasza Dilikutya (#112620) üzenetére


bullseye
addikt

Én meg örülök, mert
1, nem a RDR2-t próbálják beelőzni, ami egyrészt felesleges verseny, másrészt a minőség rovására mehet (tudom, Ubi, de akkor is...)
2, a ló lassú, az ismétlőpuska lassú, a dzsip és a gépágyú nem. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#112622) Dilikutya válasza bullseye (#112621) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt remélem tudod, hogy a koncepciót nem most találták ki. :) Másrészt ez jön PC-re, a RDR2 meg eddig úgy néz ki, nem. Harmadrészt western és western között is van különbség. A RDR-t nem ismerem, de az ide eredetileg pletykált spagetti western egy nagyon erős alap lett volna, sok lehetőséget adva koszos, mocskos helyszínekre, jó véres sztorikra, és rohadék karakterekre. :)
Amúgy gépágyú? Láttad te a Django-t? Tudod, mit vonszol Franco Nero maga mögött a koporsóban? :) Maga a jelenet a spagetti western örökzöld pillanata, ahogy a megkeseredett, bosszúra szomjazó pisztolyhős egy koporsóval vándorol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112623) bullseye válasza Dilikutya (#112622) üzenetére


bullseye
addikt

Nem a koncepció kora számít, hanem a megjelenési verseny, és az soha nem eredményezett még jó, alapos munkát. (RDR2 mióta nem? Régen úgy volt, hogy lesz. Reménykedtem az első rész portolásában is, ha kicsit unatkoznának, vagy kell a zsebpénz) És igen, tudom, hogy van vadnyugati gatling, ahogy tekerőlant is, de az sem elektromos gitár.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#112624) Hunbeast87


Hunbeast87
senior tag

HB-n ingyenes a Rising Storm Game of the Year Edition 48 órán keresztül.

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#112625) echterion válasza lappa86 (#112607) üzenetére


echterion
nagyúr

Lányom most mondja, hogy a bulizós kieg eltűnt a Sims 3-jából. Én még nem néztem ár, csak annyit mondott, hogy nem tud olyan állásokat betölteni, amikben az ottani dolgokat használta, illetve a többi állásból eltűntek az arra utaló tartalmak. És mindezt a humble pack-ból származó kódokkal csinálták. Amit még írt, hogy közvetlenül az Origin frissítése után történt a dolog, valamint annyit mondott még, hogy halogatta a frissítést kb. egy-másfél napja és miután rányomott, frissített, ez a helyzet fogadta. :(

[ Szerkesztve ]

**********

(#112626) lappa86 válasza echterion (#112625) üzenetére


lappa86
tag

Igen, nekem is az Origin frissítése után tűntek el a dolgok. De csak a Launcherből, az Origin kliensben a mai napig ott vannak, csak épp használhatatlanok. A forum.thesims.com-on meg az answers.ea.com-on olvasottak alapján rengetegen jártak így, az EA simán inaktivált rengeteg third-party, akár hivatalos forrásból (amazon, humble bundle) is származó kódot. Ha megvan a humblis számla, akkor vegyétek fel a kapcsolatot az EA-vel, és akkor elvileg vissza kell kapnotok, én a Steamről átvitt kódjaimat visszakaptam.

Pár kulcsot viszont a g2a-ról vettem, úgyhogy így jártam, az EA is meg a g2a is elhajtott a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#112627) echterion válasza lappa86 (#112626) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, gondoltam én is erre, akkor írok nekik egy nem túl kedves levelet. Mocskok. Szerencsére nem szoktam a mail-es számlákat törölni, de paypal history-ban is benne lesz.

[ Szerkesztve ]

**********

(#112628) gyimger válasza lappa86 (#112626) üzenetére


gyimger
őstag

Szervízben van a másik gépem, kíváncsi vagyok, a FIFA 14-em megvan-e még. :F

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#112629) Ateszpapa válasza gyimger (#112628) üzenetére


Ateszpapa
addikt

A szervízben minden elázik a szervizben szoktak javítani.

(#112630) gyimger válasza Ateszpapa (#112629) üzenetére


gyimger
őstag

A szervvíz meg gusztustalan.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#112631) lappa86 válasza gyimger (#112628) üzenetére


lappa86
tag

Ez egyébként teljesen tudatosnak tűnik, erős a gyanúm, hogy az EA nekiment a kulcsboltoknak. Ha hivatalos viszonteladótól veszel valamit, akkor van róla számlád (ha ki is törölted az e-mailt, a viszonteladó újra tudja küldeni a számlát), be tudod mutatni az EA-nak, vissza is kapod az inaktivált játékot, tehát nem ér kár.

Viszont valószínűleg nagyon jól ismerik már a kulcsboltok pénzvisszafizetési módszereit, ezért ha írsz is az EA-nak, a support egyszerűen nem mondja ki, hogy a kulcsod visszavonták vagy inaktiválták, csak simán továbbküld az eladóhoz. A kulcsbolt meg így bemondásra persze, hogy nem adja vissza a pénzed. Gondolom, így akarják elérni azt, hogy senki ne vásárolja meg a játékaikat kulcsboltokban.

Egyébként nem minden third-party kulcsot deaktiváltak (még), nekem van egy cdkeys-es fifám, ami megmaradt, szóval lehet, hogy megúsztad (bár kérdés persze, hogy meddig).

Always with the negative waves.

(#112632) morfondőr válasza lappa86 (#112631) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért nehogymár a játékaimat elvegyék és utána nekem kelljen bizonygatnil, hogy honnan vettem! Számtalan hivatalos viszonteladó van, lehet 10-ből 10-et máshol vettem, akkor mindenkinek írogatni kell, ha pl. már nem aktív az e-mail címem, vagy egyszerűen kitöröltem a számlákat? Mivan ha valakitől ajándékba kaptam? Azok után is rohangáljak, utana meg ő is rohangáljon számla után? És még számtalan bonyodalom érhet akkor is, ha teljesen legális módon szereztem be az adott játékot! Ha ebből gyakorlatot akarnak csinálni, akkor azt hiszem nem sokan fognak origin-re aktiválni semmit! :W

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#112633) FollowTheORI válasza lappa86 (#112631) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem hivatalos viszonteladó játékát nem vonják vissza.

Itt akkor van gond, ha közte és közted még volt valaki, aki nem fizetett érte, vagy lopott kártyával fizetett, amit később visszavont a bank és a károsult.

Na ezeket szokták visszavonni. Ilyenkor pedig ez a köztes személy a hibás és rajta kell a port verni, nem az EA meg a hivatalos viszonteladó.

Ha ezek tényleg Origin bundle kulcsok voltak, nem lepne meg, hisz azzal rengeteg visszaélés volt/lehetett anno... és rengeteg foroghat még ilyen olyan "közkézen" a net bugyraiban.
Lehet csak szimplán ezeket vonták vissza ennyi idő után, pont a visszaélések miatt.

Nekem érdekes még egy játékomat sem vonták vissza amiért fizettem hivatalos helyen. :)
Origines játékokat sem.

Szóval ha vesz valamit az ember, tényleg hivatalos helyen, azért nem kell agódnia.

Ezeknél a visszavont kulcsoknál mindig 99% kiderül hogy a vásárló nem volt körültekintő, vagy félrevezették simlis eladók. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#112634) morfondőr válasza FollowTheORI (#112633) üzenetére


morfondőr
őstag

Kolléga korábban írta, hogy hivatalos boltból vett kiegészítőt is deaktiváltak...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#112635) Dilikutya válasza FollowTheORI (#112633) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Humble-n vett Origin Bundle kulcsokat azért ne vegyék már el... ráadásul azokkal utólag már feketézni sem volt értelme, mivel a kulcsboltok ezeket fillérekért szórják, függetlenül attól, mibe kerül egy Battlefield 3 rendesen, nem éri meg kereskedni vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112636) FollowTheORI válasza Dilikutya (#112635) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha valaki nem fizetett érte, vagy visszavonták a fizetést, tökmindegy milyen bolt, elveszik. :)

Egyébként konkrétan a Sims3 azt hiszem nem is Originen aktiválódott teljesen, hanem a játék oldalán vagy valahol máshol kelett ezeket a DLC-ket aktiválni.
Nem zárnám ki hogy csak valamit benézett az EA, vagy össze próbálta vonni a dolgokat, vagy valamit csináltak és azért ez a macera, és semmi köze semmilyen bolthoz vagy visszavonáshoz (mint szándék).

Amit előtte írtam azt inkább általában írtam.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#112637) lappa86 válasza FollowTheORI (#112633) üzenetére


lappa86
tag

Ez oké, ebből még nem is lenne felháborodás, ez a kulcsboltok kockázata.

Nekem viszont a kulcsboltiak mellett simán elvettek egy olyat is, amit a Steamen vettem, és be kellett mutatnom a steames számlát, hogy visszakapjam. És a fórumok tele vannak olyanokkal, akiktől Amazonon (nem resellertől, hanem közvetlenül az EA-től vásárolt!) vagy Humble Bundle-ön vásárolt kulcsokat vontak vissza, sőt egy user a játék fórumán arra panaszkodott, hogy Wallmartos dobozos játékát deaktiválták. Oké, hogy végülis a hivatalos forrásból beszerzőket nem éri kár, csak bosszankodás, de ez ha véletlen volt, ha szándékos, menjen a fenébe az EA.

És ugye még a visszavonás módja az, ami felbosszant. Hogy nem villog a képernyődön óriási betűkkel, hogy "your keys are revoked", sőt, a kliensből ki se derül, hogy visszavonták a kulcsokat, csak simán nem indul el a játék/dlc többé.

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#112638) echterion válasza FollowTheORI (#112636) üzenetére


echterion
nagyúr

Most, mielőtt írtm volna, megint ránéztem, most meglett a játék. Legalábbis azt írja ki az Origin, hogy "Purchased". A játékot elindítottam, aztán elkezdte az első indításkor szokásos dlc-s töltögetését, szóval lehet, hogy csak eltoltak valamit.

**********

(#112639) lappa86 válasza echterion (#112638) üzenetére


lappa86
tag

Akkor remélhetőleg rájöttek, hogy valamit nagyon eltoltak. :)

Always with the negative waves.

(#112640) Crytek


Crytek
veterán

Far Cry 5 Trailer

Next PC Upgrade: 2022

(#112641) FollowTheORI válasza Crytek (#112640) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmi érdekeset vagy extrát nem érzékeltem belőle... ez miért lesz jó nekünk? :D

Ennél roszabb trélert nem is csinálhattak volna hozzá...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#112642) eami válasza FollowTheORI (#112641) üzenetére


eami
addikt

"csak az a szíp zűd gyep!" :DDD

(#112643) Crytek


Crytek
veterán

The Challenge game-et nem tudja valaki hol szórják fillérekért vagy bundle vagy ingyen akármi?
(Steamgiftsre akik felrakna 10-esével teszik...hátha valahol olcsó..)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#112644) ayo válasza Crytek (#112640) üzenetére


ayo
addikt

jó ez az átskinnelt Wildlands :) story-n ismét sokat dolgoztak: korrupt szektavezér aki gonosz Szellem földi helytartójának képzeli magát. wow, gondolom szokásos 5 féle feladatot kell tolni ezernyi grinddal, hogy teljen az idő :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#112645) Crytek válasza Crytek (#112643) üzenetére


Crytek
veterán

Itt is van bár ilyen noname orosz oldalakról nem szeretnék venni semmit majd mással megvetetem :)

Next PC Upgrade: 2022

(#112646) i2k válasza Crytek (#112640) üzenetére


i2k
senior tag

Vannak itt megmászható "tornyok"... szél- és víztorony.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#112647) cyberkind


cyberkind
félisten

Érdekes lesz ez a Far Cry 5, a trailer alapján jónak tűnik és csak megcsinálták azokat amiket írtam ami meg jó, de ha csak annyival lesz több a játék mint a 3 után a 4 akkor ez se váltja meg a dolgokat, bár 2 vagy mennyi év alatt nem is lehet, az AC új része is kb csak azzal akar jönni, hogy 4x akkora mint a Black Flag ami szintén túl nagy volt. :))

Paranormal Cocktivity

(#112648) Crytek válasza cyberkind (#112647) üzenetére


Crytek
veterán

Az nem baj ha nagy csak az a gond ezekkel, hogy ötlet nincs. 30-50+ óráig gyak. ugyanazt a 3-4 feladatot csinálod A-B pont között egyetlen változó az A és B pont helyzete :( Kis változatosságot is pakolhatnának ezekbe. Akkor inkább legyen csak ugyanakkora meg csak 10 órás de az üssön izomból és ne legyen önismétlő.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#112649) cyberkind válasza Crytek (#112648) üzenetére


cyberkind
félisten

Pontosan így értettem, hogy ezzel akarják csak megújítani a szériákat, az AC-ről is jönnek a hírek, hogy új a korszak meg hatalmas lesz de ez még mind kevés, hogy tényleg jó legyen, valszeg itt is ez lesz.

Paranormal Cocktivity

(#112650) morfondőr válasza cyberkind (#112649) üzenetére


morfondőr
őstag

Pont ebben bízok én is, hogy nem 100%-ban ugyanazt a sémát húzzák majd rá csak más textúrákkal! A témából ki lehetne hozni nagyon jó sztorit, meg egy kicsit változatosabb gameplay kell és jó lesz!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.