Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) devil-k válasza Patice (#36646) üzenetére


devil-k
nagyúr

és Oszilaci!
Nagyon szépen köszönöm! :R

Más:
Azon gondolkozom, hogy az én esetemben van-e értelme/lehetőség dedikált videokártyát használni a jobb képminőség elérése érdekében?

Gigabyte GA-B85N, Intel® Core™ i3-4330

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36652) Patice válasza devil-k (#36651) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szvsz. dedikált kártyát nem. Inkább szoftverezés terén nézném meg van-e csiszolni való (+ setup). Persze csak akkor ha van hozzá idegzeted. Ill. a "sötét oldal" is vár szeretettel. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36653) gurabli válasza devil-k (#36651) üzenetére


gurabli
senior tag

van-e értelme/lehetőség dedikált videokártyát használni a jobb képminőség elérése érdekében?
Gigabyte GA-B85N, Intel® Core™ i3-4330

Értelme: nincs
Lehetőség: van

Linux alatt VAAPI+EGL kell, i3-al is gyönyörűen fog menni, ráadásul most pont a képminőségen fejlesztettek valami félelmeteset. Fentebb már részleteztem, hogy ez kb. mit jelent.

Win alatt sincs szerintem értelme külön VGA-t, minek?

Próbáld ki az Openelec testbuild-et, meglátod, hogy milyen képe lesz!

OE dev build Intel Link
OE dev build update Link

Szerk:
Elsőt felrak, majd második update manuálisan. -> hülyeség. Az első install, a második ha update régebbiről.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36654) bajnokpityu válasza gurabli (#36644) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az apróbb kivétel pont egy NAS, amit streamelésre építettem. Mindene működik, mégsincs igazán jó hangja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36655) devil-k válasza Patice (#36652) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, basszus.... Ettől féltem, hogy valami nagyon szöszmötölős, hajőszülős linkeket fogsz berakni. :D Ez így, hogy? Hogy álljak neki? :F

(#36653) gurabli
Köszi a választ neked is!
És mi a helyzet a hanggal? Eddig azt hallottam/olvastam, hogy ott voltak problémák. Ma megnézem este, kíváncsi vagyok! Gondolom ez is megy pendrive-ról, nem kell az SSD-n szórakozni vele.

- mozi bolondéria -

(#36656) canniball válasza dzsini78 (#36636) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nos mivel Win7-ről nem is álmodhatok ezen a konfigon..."
Én azért tennék vele egy próbát. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36657) gurabli válasza devil-k (#36655) üzenetére


gurabli
senior tag

Semmi gond nincs a hanggal. Most pont nem tudom kapásból, hogy az i3 mit támogat, de próbáld ki és meglátod. Minőségre nagyon ott van.

Amit Patice linkelt az pont az, amit én "készen" linkeltem, vagyis OpeneELEC formában. A fórumban az Ubuntu Serverre való telepítést látod, ha ez ennyire zavaros, akkor előbb próbáld az OpenLELEC-et, nézd meg, hogy mire képes, mit tud, mennyire vagy vele elégedett, ráérsz utána (ha egyáltalán kell és nem "elég" az OE) foglalkozni azzal.

Megy pendrive-ról is, persze lassabban. Vigyázz, amikor telepíted, nehogy legyaluld a meglévő lemezek tartalmát!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36658) Patice válasza devil-k (#36655) üzenetére


Patice
Topikgazda

A világon semmi sincs ingyen.

Ha jobb teljesítményt akarsz kihozni a jelenlegi vasadból, akkor az már munkásabb.

A DS Player-es Kodi az annyiban különbözik "csak" a sima Kodi-tól, hogy a Kodi saját DVDplayer névre hallgató (film)lejátszó részét kicserélték szorgos emberkék a DSplayer-re (DirectShow player), ami konfigolható külső szűrőkkel, pl. LAV filters meg madVR, stb. Ezzel kikerülhető az MPC-HC külső lejátszónak való meghívása.

Ezt úgy tudod csak felrakni, ha eltávolítod a jelnlegi Kodi-t és a helyébe ezt rakod fel. Inkább ezt a módszert javasolnám, nem az egyszerűbb "rátelepítést". A linkelt fórumok első hsz.-eiben ott vannak a bővebb leírások és letöltő linkek.

A másik, amit linkeltem, az pedig a Kodibuntu tudja. Azt csak fel kell raknod, ez esetleg mehet a Win8.1 mellé csak ügyesen kell az SSD-t particionálni. :K GRUB-ból aztán választható melyik OP rendszert akarod indítani.

A legújabb fejlesztést pedig gurabli linkelte. Az egy beta OpenELEC, ezt is szvsz. fel tudod rakni Win8.1 mellé.

Mekkora az SSD-d?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36659) devil-k válasza gurabli (#36657) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Megy pendrive-ról is, persze lassabban. Vigyázz, amikor telepíted, nehogy legyaluld a meglévő lemezek tartalmát"

Haha, egyszer már jártam így.

Vagy lehet, hogy külön partíciót hozzak létre inkább a jelenlegi SSD-n? A telepítés menete hogy zajlik ennél a képfájlnál?

Patice
Köszönöm a hasznos infókat! Ezek szerint érdemes a "sima" Kodi helyett ezt választani? Vagy inkább Linux vonal?

128 GB-os az SSD-m. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36660) Patice válasza devil-k (#36659) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld ki. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36661) #75912448 válasza devil-k (#36651) üzenetére


#75912448
törölt tag

Betett a kánikula? :P És cserélsz házat, veszel aktív hűtést, kukázod a Plex DC-t és beleraksz egy fizikailag és digitálisan agyonszennyezett PC tápot? Magyarul van értelme, viszont a mostani HTPC-d fele a kukában végezné képletesen.

(#36659) devil-k

Egyszer végigmentél az MPC konfigoláson, a DSPlayer Kodi ugyanaz lesz kép és hangminőségben egyaránt, viszont megmarad az integráció nélküli csicsás felület. Tehát minőségben már van összevetési alapod, renderelő setupokat is kipróbáltad i3 szintjén.

Annyi a különbség, hogy a MadVR fejlesztője azóta telerakta Sharpen szűrőkkel, melyeket egyénileg kell órák hosszat tesztelni, ízlés, hardver szintű teherbírás figyelembevételével.

Openelec mozigépnek (arra amire mi használjuk) teljesen alkalmatlan, szimplán nagyon jó médialejátszó program még mindig. De azért próbáld ki, fejlődik minden.

Látom tudja mindenki az igazsághoz vezető utat, épp csak figyelmen kívül marad a megjelenítő, annak mérete, hangrendszer, moziszoba vagy nappali, esetleg pc monitor előtt ülve. stb. :W

(#36662) devil-k válasza #75912448 (#36661) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, nem nem, jó idő van, csak gondolkozok! Biztos nem fogom "kukázni" a gépet, annyit nem ér a történet nekem. ;] Tudtam, hogy le fogod ütni a labdát!!!! :D

Most újra meg akarom nézni, mert azóta felkerült a vetítőre a tuning szűrő, amiről írtam már más topikokban és privátban egyaránt. :) Én szeretem a Kodi "csicsás" felületét.

Apropó! Win10-hez van most valami frissített script?

"Látom tudja mindenki az igazsághoz vezető utat, épp csak figyelmen kívül marad a megjelenítő, annak mérete, hangrendszer, moziszoba vagy nappali, esetleg pc monitor előtt ülve. stb. :W"

Na, igen... Erről nem szólt a fáma még...

Mostanában saját NAS építésén is gondolkozom. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36663) Patice válasza #75912448 (#36661) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Látom tudja mindenki az igazsághoz vezető utat, épp csak figyelmen kívül marad a megjelenítő, annak mérete, hangrendszer, moziszoba vagy nappali, esetleg pc monitor előtt ülve. stb. :W"

Muszáj lesz csinálnunk tesztet. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36664) #75912448 válasza devil-k (#36662) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor neked a DSPlayer való, de abban el fogsz veszni, ha előbb nem "gyakorolsz" MPC/madVR. Totál értelmetlen felrakni, amíg az ember nincs tisztában a szűrők használatával, mit és mit nem bír a hardvere erőből. Neked pedig ezen felül megvizsgálni, hogy ha az IGP számol, mint a veszedelem (Jinc3+AR aszem ment filmes anyaggal i3-on), akkor mennyire főzöd meg a passzív rendszered alkatrészeit. Ezt a kört építkezés előtt már le kellett futni, mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

(#36665) #75912448 válasza Patice (#36663) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elkezdtem W10-et belezni szép lassan, de még a régi rendszerem jobb. Video renderer is többet, sokkal többet zabál, még nem jöttem rá miért. Üres Kodi viszont menne szépen.

(#36666) gurabli válasza #75912448 (#36661) üzenetére


gurabli
senior tag

Openelec mozigépnek (arra amire mi használjuk) teljesen alkalmatlan, szimplán nagyon jó médialejátszó program még mindig. De azért próbáld ki, fejlődik minden.

Amit linkeltem OE-t az finoman fogalmazva is más, mint amit eddig használt bárki is. Csak Intel támogatása van, de az nagyon komoly. És ez egy WIP, szóval lehet még benne bug, de már rengetegen használják, többek között fullos "moziszobában" vetítővel.

Egy próbát megér, van összehasonlítási alap is. Megfelelően kell beállítani a Kodit (deinterlacing, ha interlaced anyag is van, Lanczos3 upscaling, Limited/Full RGB range, dihtering, stb.) és meg kell nézni mi az eredmény.

Ez már csak azért is érdekes, mert ugyan a minőség megítélése meglehetősen szubjektív dolog egy bizonyos szint után, de azért képet kapunk arról is, hogy miként muzsikál a dolog a mostani fejlesztésekkel egy komolyabb vetítővel, hangrendszerrel. Az egész felpakolható és beállítható kb. 30 perc alatt és most sokat mondtam, így egy próbát szerintem bőven megér. Engem pl. kimondottan érdekelne a vélemény.

Látom tudja mindenki az igazsághoz vezető utat, épp csak figyelmen kívül marad a megjelenítő, annak mérete, hangrendszer, moziszoba vagy nappali, esetleg pc monitor előtt ülve. stb. :W

Nem marad figyelmen kívül, aránylag kevés megadott infó alapján szerintem egész korrekt válaszokat lehet itt kapni. Lényeges különbség vetítő és minőségesebb TV esetén lehet (utóbbi vagy régebbi plazma, vagy új OLED, véletlenül sem lcd), a PC monitorra pedig gyakorlatilag kár azon görcsölni, hogy milyen a minőség, stb. Oda eleve nem OE kell, mert feltételezem ha valaki htpc-t akar, az nem egy asztali gépen használná monitorra kötve, akkor ott a Win/Linux alatt futtatható lejátszók sokasága, vagy éppen a Kodi.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36667) devil-k válasza #75912448 (#36664) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy most maradok a seggemen. :D
Majd ha aktuális lesz a 4K, akkor gondolkozunk együtt. Muhahahah!

(#36666) gurabli
Kipróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36668) gurabli válasza devil-k (#36667) üzenetére


gurabli
senior tag

Kipróbálom! :R

Ennek igazán örülök, komolyan érdekel a véleményed, hogy egy vetítővel ugyan mit produkál a dolog. Kár ezen elméleti szinten vitázni, tesztelni kell és kész. Lehet, hogy ráébred az ember, hogy teljesen felesleges a rengeteg szűrő és pipamocsok, ráolvasás, főleg, amíg nem lett tesztelve!

Csinálj egy mentést az SSD-ről, biztos, ami biztos alapon!
Nagyon várom a véleményed!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36669) generic


generic
senior tag

Az miért van, hogy a Kodi nem rak talál meg minden filmet? Egy mappában van mind, beállítottam, hogy ott keresse, és kb. 80%-ot kihagy.

(#36670) devil-k válasza gurabli (#36668) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ma egyáltalán nem ígérem, de holnap szerintem nekiugrok. Kíváncsi lettem, egy próbát megér.

Az SSD-t nem fogom legyalulni, hanem külön partíciót hoztam neki létre. Csak a telepítés menete nem világos még itt, mivel a képfájlnál bemountolva semmit se lát.

(#36671) regger

Egy próbát megér. Majd a saját NAS-ban is segíthetsz. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36671) #75912448 válasza devil-k (#36667) üzenetére


#75912448
törölt tag

OE-t nyugodtan kipróbálhatod, kb évente én is megteszem. Ha hardveres gyorsítás megy nálad Win/Kodi alatt, az Intel alapból Lanczos+AR-t használ. Akár Win, akár Linux alapon, számodra a jelenlegi felállással ez bőségesen elegendő.

(#36672) bajnokpityu válasza #75912448 (#36665) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nálam hozott 10%ot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36673) gurabli válasza devil-k (#36670) üzenetére


gurabli
senior tag

Semmi sürgetés , jó munkához idő kell! :K

Próbáld ki ezeket a tesztfájlokat a mostani rendszereden és az OE-vel is (igaz, ez nem a képminőségre van kihegyezve):

Link
Link2
Link3

Csak a telepítés menete nem világos még itt, mivel a képfájlnál bemountolva semmit se lát.

OE Wiki Install

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36674) #75912448 válasza bajnokpityu (#36672) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, csak én panaszkodom erre, itt lehet bibi.

(#36675) devil-k válasza gurabli (#36673) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R

regger
Ezek szerint nincs újabb CAD?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36676) #75912448 válasza devil-k (#36675) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kizárólag 10-hez nem tudok. Viszont korábbi scriptekből kiolvashatók a tiltott processek. 8.1 CAD esetén is különböző hardverelemekhez kellett finomhangolni, pl hálózatkezelés miatt. Tulajképpen addig kell herélni, amíg Openelec lesz belőle. :D

Kipróbálom én is az új verziót, majd írd meg mire jutottál.

(#36677) gurabli válasza #75912448 (#36676) üzenetére


gurabli
senior tag

Tulajképpen addig kell herélni, amíg Openelec lesz belőle. :D

:C

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36678) #75912448 válasza gurabli (#36677) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs mit szépíteni, bizonyos tulajdonságokat nézve nagyjából ez az igazság ;)

(#36670

Segítenék persze, de NAS témakörben itt sokkal ügyesebbek is vannak nálam.

(#36679) canniball válasza generic (#36669) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltad másik scraperrel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36680) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok.

Valakinek sikerült Kodi-bam beállítani a : Dolby TrueHD & DTS HD hangokat...
Sehogy sem sikerül előcsalni azt a sávot a hangkimenet menüben...

Más lejátszókon működik ....

[ Szerkesztve ]

(#36681) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Nem igen találtam megfelelő topikot erre így itt tenném fel a kérdése.
Felszámolom a gémer gépemet mivel nincs időm már játszani, de szeretnék egy csendes alacsony fogyasztású w8.1-es gépet.

Kritériumok amiket tudnia kellene. Lehetőleg passzív vagy nagyon halk. Internetre 3-4 ablak chrome alatt illetve 1080p (yt pl.) döccenés mentes lejátszása. Ugyan ez természetesen merevlemezről is filmekl terén. Korrekt hang kimenet.

Néztem a brix sorozatot a gigabyte-tól de sokan nem ajánlották.
40-45e forintból mit lehet erre a célra kihozni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36682) canniball válasza aelod (#36681) üzenetére


canniball
nagyúr

Milyen asztali gépet vegyek? topik
vagy ha szóba jöhet építés és kis méretet akarsz, akkor
Mini-ITX topik
Amúgy a "korrekt hangkimenetről" nem tudok nyilatkozni, de szvsz erre bármelyik integrált mobo megfelel manapság.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36683) aelod válasza canniball (#36682) üzenetére


aelod
veterán

:R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36684) Celtis válasza szaby72 (#36680) üzenetére


Celtis
veterán

A hardver tudja?

(#36685) dzsini78 válasza gurabli (#36639) üzenetére


dzsini78
újonc

Köszi. Nos, mivel jelenleg a laptopom a komolyabb hw így az asztali gépem az amit -igazából eddig is- de talán mostanság kineveztem htpc-nek. Ami az adatok tárolását illeti 3db 2tb-os vinyó van benne valamint a részletezett alaplap és egyebek. Régóta szemezek az xbmc-vel a felülete miatt, korábban a régi laposomon egy rövid ideig ki is próbáltam, tetszett. Most, hogy egy a réginél erősebb dvga került a gépbe lehetővé vált 1080p anyagok lejátszása is és innentől kezdve elindult a lavina. :)

Beleolvastam pár hazai és külföldi fórumba, és a sok új infó miatt kezdtem úgy érezni, hogy talán elkapkodtam a beruházást ezzel a GT 610-essel. Mindezt persze a menet közben egyre növő igényeim miatt gondoltam így, no meg persze azért is mert egyszerűen sehogy sem sikerült az öreg vasra winxp-nél újabbat föltenni, szóval kezdtem azt érezni, hogy talán jobban jártam volna ha szó szerint új alap(lap)ra helyeztem volna a gyűjteményemet.
Aztán ahogy egyre jobban sikerült/sikerül optimalizálnom az xp alapú rendszert kicsit visszarázódtam az eredeti kerékvágásba, hisz most is le tudok játszani mindent tulajdonképpen és nevezzetek bár szentimentálisnak de ez a régi hűséges masina a szívemhez is nőtt, úgyhogy bár talán tudnék neki egy új nyugdíjas feladatkört egyelőre úgy fest szolgálatban marad. :)
Ez talán majd az új megjelenítő eljövetelével fog változni, mert ugyan a jelenlegi képminőséggel is meg vagyok elégedve de egy komolyabb kijelzővel talán többet is ki lehetne hozni ebből a témából, és talán oda már kelleni fog egy erősebb vas.

Ami a kijelzőt illeti. Jelenleg egy 99cm-es fullhd ledtv-m van. Teljesen alap, semmi extra, olcsó volt megvettem. Tettem ezt azért is mert a régi projektorom -ami még 800x600-as volt- :) távozott az örök vadászmezőkre és a javíttatására költendő összeget megpótolva lett ez a tv. A korábbi képátló 1/4-e viszont a felbontás a 4x-ese. Erős kompromisszum, de ez van, három év munkanélküliség le tudja rakni az embert.
Szóval jelenleg ott tartok, hogy vagy marad ez a tv és a Jézuska hoz mellé egy fullhd projektort pl ezt: Epson EH-TW5200 ami már 3d képes is csak éppen aktív módon ami annyira nem szimpi, vagy tv megy a másik szobába és jön a helyére pl ez: LG 55LB650V ami ugyan kisebb képátlót tud egy vetített képnél cserébe passzív technológiát használ.

A projektor mellett szól, hogy a gyűjteményem túlnyomó többsége -néhány kedvenc blockbuster kivételével- 720p-s és a 3d tartalom sem annyira bőséges, hogy éjjel nappal azt nézzem. DE persze itt baszogat a bogár a fülemben, hogy ha már fejlesztek miért ne törekednék -még ha apránként is- az elérhető maximumra mint ahogyan tettem azt anno pl. a hangrendszer megvételekor. Ami természetesen mára nem mondható a legmodernebbnek az új hangformátumoknak köszönhetően de mégiscsak egy 6.1-es DTS-ES képes THX minősített vas ami nekem továbbra is elég. Szóval újból elkapott a gépszíj, de próbálok józan döntéseket hozni. :)
De vissza a képhez. 2. opció: nem projektort hanem 140cm-es tv-t ami ha 3d-zek akkor legalább passzív és több funkcióval bír, nem utolsó sorban talán az élettartama is hosszabb -gondolok itt a projektor lámpájára. (Mondjuk az előző 6 évet bírt.) Persze ez esetben meg kell elégednem "pötöm 140cm-rel" ami ugye hatalmas ugrás a jelenlegi 99-hez képest, ugyanakkor tudom milyen a brutál nagy vetített kép feelingje.

Nyilván ezeken kívül sok szempont van még amit nem vettem figyelembe, dehát épp ezért vésem ezt a hozzászólást is. Szóval jöhet minden amire érdemes lehet odafigyelnem, amik az esetleges tájékozatlanságom okán megfontolásra érdemesek, akár kép, akár beállítási lehetőségek, akár maga a vas(htpc), egyedül a hang az amit nem bántok. És bocs a litániáért, próbáltam részletes lenni. Köszi.

(#36686) Oszilaci válasza dzsini78 (#36685) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"3d képes is csak éppen aktív módon ami annyira nem szimpi"

ezt nem teljesen értem :) az aktiv nagyobb felbontású képeket használ és részletesebb ha jól tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#36687) dzsini78 válasza Oszilaci (#36686) üzenetére


dzsini78
újonc

Jól tévedsz, ugyanakkor sokan panaszkodnak fejfájásra, rosszullétre tőle. Gondolom nem véletlen, hogy a gyártók többsége a passzívat preferálja, meg a moziban is ez terjedt el. Kipróbáltam személy szerint ha csak rövid ideig is -pár perc- és nekem semmi bajom nem volt tőle ennyi idő alatt, ugyanakkor a család többi tagjával is tesztelni kéne méghozzá hosszabb idővel. Mindazonáltal vetített képméretben ez az olcsóbb, viszont ahogy hallom több helyről pl. a Samsung is le fog állni vele. Nem utolsó részletkérdés pl. a szemüveg frekvenciája sem, az általam említett Epson még a jobbak közül való. A passzív technológia vetítettben meg ott van 600k körül...pf sajna nem húzták ki a számaimat :I

(#36688) Oszilaci válasza dzsini78 (#36687) üzenetére


Oszilaci
senior tag

az első alkalommal én is kicsit furcsán éreztem magam ,de kis pihi után már többet nem volt gondom és túl vagyok már pár 3d filmen aktív rendszerrel.
beállítás kérdése az egész a passzív rendszerrel szemben itt van beállításokra lehetőséged.

(#36689) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Melyik Linux-ot válasszam?
Konfig:
Lap: E350M1
Samsung LCD TV HDMI kábellel összekötve!
HDD 500Gb Sata.
Olvasgattam neten, hogy nem minden linux szereti a HDMI-t, illetve az említett alaplapot, ezért kérek segítséget.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36690) Oszilaci válasza Blabcsi (#36689) üzenetére


Oszilaci
senior tag

OpenElec ha médialejátszás a cél

(#36691) Blabcsi válasza Oszilaci (#36690) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Főként online tv és film nézés, valamint a csajoknak milliónyi mese. :)

HDMI nem gond neki?

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36692) Oszilaci válasza Blabcsi (#36691) üzenetére


Oszilaci
senior tag

én nem hallotam HDMI gondokról ,főleg nem egy olyan rendszernél ami médialejátszásra van kitalálva

(#36693) Blabcsi válasza Oszilaci (#36692) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Az rendben. :D
Mi a helyzet az online tv nézéssel? ( mediaklikk és társai mert tv előfizetésünk nincs )

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#36694) szaby72 válasza Celtis (#36684) üzenetére


szaby72
tag

Szia,màs média lejàtszó programokkal sikerül megszólaltattni a hd hangokat..

[ Szerkesztve ]

(#36695) nagyatt


nagyatt
tag

Sziasztok,

Tegnap szerettem volna rendelni a hdplextől egy hifi dc tápot, de már nem rendelhető.

Van információja valakinek arról, hogy lehet-e majd kapni, vagy lesz-e valami modellváltása.

Kerestem a fórumukon, de nem találtam semmi infót.

(#36696) devil-k válasza nagyatt (#36695) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem írsz nekik egy e-mailt? :U

- mozi bolondéria -

(#36697) nagyatt válasza devil-k (#36696) üzenetére


nagyatt
tag

Köszi már írtam :) , egyelőre nem jelentkeztek.

(#36698) demarad válasza Patice (#36652) üzenetére


demarad
tag

Olvasgatom a hozzászólásokat, látom Devilk kérdezte, hogy nem e jelentene neki képbeli fejlődést egy dedikált vga.
Nekem nemrég ajánlottad a MadVR szűrőket, amihez nem árt egy kicsit vaskosabb grafikus teljesítmény.
Neki nem lenne estleg ez fejlődés képben?

(#36699) demarad válasza demarad (#36698) üzenetére


demarad
tag

Ja látom volt erről szó később, akkor tárgytalan a kérdésem :))

(#36700) canniball válasza Blabcsi (#36693) üzenetére


canniball
nagyúr

Az szerintem OE alatt nem fog menni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.