Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) róland válasza fecus (#37599) üzenetére


róland
veterán

Hali!

Milyen tv-tunert használsz? Hogy lehet OE-ben beállítani a PVR backend-et?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37602) Celtis válasza fecus (#37599) üzenetére


Celtis
veterán

Én ugyan méág nem próbáltam soha, de a Tvheadned backend tudja azt, hogy egy csatornához több service is van rendelve. Hogy ezek közül hogyan választ arról fogalmam sincs. Azt sem tudom, hogy az iptv forrásokat is a tvheadenddel veszed-e.

De ha mondasz egy-két ilyen stream forrást, lehet kipróbálnám.

(#37603) nagyatt válasza LógaGéza (#37600) üzenetére


nagyatt
tag

Braswellnel nem tamogatott windows alatt a hd hangok erositore kuldese(passthrough).
Kodiban beallithato hogy a dts coret kuldje ki, igy lejatszhatoak a HDs tartalmu filmek is.

[ Szerkesztve ]

(#37604) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Srácok két kérdés:

1:
Nvidia GT210 Kodi + Linux. Tapasztalat? 5.1-es hangrendszerem van, (Denon 3808) mennek rendesen, vagy vannak gondok esetleg (fagyas akarmi? Most AMD-m van, azt cserelnem le erre VGA ugyileg).

2:
Valahol valamikor valaki (csak hogy pontos legyek) kuldott egy linket, amin a videokartyak kepessegei voltak feltuntetve hangkodek szerint, vagyis az volt ott, hogy mintudomen a gt210-es nvidia tudja a DD-t de nem tudja a truehd-t, a 610-es mar tudja, az amd 5450 meg nem tudom semmit.. Ilyen táblázatja van valakinek esetleg? Csak az elso keredsem miatt erdekelne, hogy a 210 mit nem fog tudni ha az maradna a valasztas.

Koszi

(#37605) #75912448 válasza LógaGéza (#37600) üzenetére


#75912448
törölt tag

HD hangsáv eleve nem megy át optikai kimeneten, csak HDMI-n közlekedik. Az említett lap esetében nem jelenti azt, hogy süket marad a lejátszás, mind optikai, mind HDMI kimeneten továbbítható DTS-HD MA(HRA) >>> DTS core, Dolby Atmos/TrueHD >>> Dolby Digital hangsáv.

(#37604) vitezlejszlo

Emlékeim szerint a GT210 nem HD audio képes, de ha a Kodi dekódolja a HD formátumokat LPCM-be, azt a Denon képes lenne multichannel módban fogadni: Kodó dekódol HD>LPCM >>> GT210 HDMI out >>> Denon HDMI in. Ha ez elvben lehetséges, akkor is inkább vennék alig drágább, de modernebb, minden földi jóval megáldott GeForce GT 720-at.

(#37606) btomi9


btomi9
aktív tag

Nos, írtam HD-Plexnek, visszaküldöm nekik bontatlanul a 100W lineáris tápot, visszaadják a pénzt. Megpróbálkozom eladni az asztali erőművemet, ha nem viszik egyben, akkor bontom, és a memóriát, videokártyát (GTX 770) akár fel tudom használni HTPC -be. Viszont akkor a HD-Plex új H5 -ös háza lesz, amiben ez el is fér.

(#37607) LógaGéza válasza #75912448 (#37605) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy nincs HDMI az erősítőn (egy Yamaha DSP-AZ2-ről van szó).
Mi lenne akkor a megfelelő megoldás BD3D és 4K (HEVC) lejátszáshoz? Várjak még pár hónapot? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37608) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok, gondolkozom egy HTPC összerakásán ebben kérnék segítséget. A kinézett konfig a következő lenne:
alaplap+proci: Asrock N3150
memória: Kingston
winyó: az van itthon
ház: ház
picopsu: PicoPSU
A kérdés az lenne, hogy PicoPSU-hoz lenne itthon egy Lenovo adapter, igaz hogy 65W (20V), de lehetne-e használni (később cserélném, de ha nem muszáj, most nem adnék ki pénzt rá)?
Előre is köszi :)

(#37609) Ribi válasza kicsi83 (#37608) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez nem használható hozzá.
Ez a picopsu, csak 12V-ról megy.
Van wide range verziós, de az drágább, cserébe viszonylag jól megszűri a tápkocka feszt.
Ha belefér vedd azt.
Ez a 12V-s teljesen átengedi azt a 12V-ot amit kap a tápkockától.
Vannak beépített paneltápos házak, viszonylag olcsóak, valami olyat nézz.
Feltéve, hogy nem akarsz túl sok winyót belerakni.
Pl ez

[ Szerkesztve ]

(#37610) Ribi válasza Ribi (#37609) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bár sehol se találom, hogy a házhoz 12 vagy 19V táp kell :F

(#37611) sb válasza LógaGéza (#37607) üzenetére


sb
veterán

Írtuk korábban, hogy a HEVC még lutri. TUTI-ra még nem lehet menni... de ha elterjed valószínűleg minden le fogja játszani mert technikai akadálya nem nagyon van Bay Trailtől felfelé. De mégis annál talán frissebb/erősebb (igp-ben) platformot lenne szerencsés választanod. AMD APU-k, Braswell és core magos Intelek jóval erősebbek.

A BD3D-vel viszont megintcsak necces együtt a dolog, mert ott meg a Braswell (hivatalos infók szerint) és a kisebb core magosak kiesnek. Bay Trail, AMD APU és i3-tól felfelé jó csak.

4k60p meg egy harmadik dolog ami szintén ritkítja a mezőnyt, de ezzel még szvsz nem érdemes foglalkozni. Mire ilyen tartalom is lesz 2-3 új generáció kijön tuti.

(#37612) Na_Ta válasza kicsi83 (#37608) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Üdv!

Az alaplap SO-DIMM memóriákat fogad, az általad linkelt áruházból pl ez jó lenne: 4GB so-dimm

NT

(#37613) Patice válasza sb (#37611) üzenetére


Patice
Topikgazda

4K60p Braswell-kának már megy, akár HEVC kódolással is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37614) sb válasza Patice (#37613) üzenetére


sb
veterán

Csak sok lapon úgy tudom nincs HDMI 2.0 amin kimenne a 4K 60p.

Amúgy erőben nyilván elég hozzá. 12-16 EU van benne és fentebb írtam, hogy a Bay Trail 4 EU-jából is kihoztak 90fps 4K HEVC dekódolási sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#37615) vitezlejszlo válasza #75912448 (#37605) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hmm.. 720. Ez eddig nekem nem volt meg :) Passziv is 13K is.. jó lesz. Köszi!

(#37616) Sholom


Sholom
tag

Melyik az a HTPC amit érdemes egyben megvenni, nem alkatrészekben összerakni? Olyan ami az 1080p (20-25GB) filmeket elviszi akadás nélkül?

(#37617) Patice válasza Sholom (#37616) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szigorúan szubjektív (!) ajánlásom:

Igaz nem kulcsra kész (kell még bele noti-ram, meg SSD - 2,5-es vagy mSATA), de elég jó a körítés. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37618) Sholom válasza Patice (#37617) üzenetére


Sholom
tag

Köszi :R

Erröl mit gondolsz? Jobb lehet annál ami ajánlottál?
https://ipon.hu/webshop/product/zotac_zbox_mn321/934586

(#37619) devil-k válasza Patice (#37617) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem egy f*s. ;] Kell bele ez, meg az és már ott tart, hogy maga rak össze egy tisztességesebb vasat. Szigorúan szubjektív véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37620) Patice válasza devil-k (#37619) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. De pont, hogy nem akar az összerakással foglalkozni.

A véleményedet mire alapozod? Esetleg van már tapasztalatod vele?

Te mit ajánlanál nem összerakós gépnek?

(#37618) Sholom:

Rizikós, nem tudom hány évig lesz még támogatott a procija. Amit linkeltem az frissebb vas. :K

Amúgy én is inkább az építést ajánlanám. Olcsóbban kijöhet. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37621) devil-k válasza Patice (#37620) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nem akar az összerakással foglalkozni, akkor médialejátszót vennék, vagy egy olyan HTPC-médialejátszót (?) amit a másik topikban is ajánlanak. A célnak megfelel, sőt, elég jó tesztek is vannak róla. Ezzel a vassal nincs konkrét tapasztalatom, de én is nézegettem ilyeneket (több márkát is) annak idején és több oldalról is lebeszéltek róluk.

Egyébként az összerakós gép is olyan, hogy valaki összerakja, szépen beállítja és nem is kell többet piszkálnia a delikvensnek. Arról nem is beszélve, hogy a "hagyományos" médialejátszók már az utolsó körökhöz értek.

- mozi bolondéria -

(#37622) Sholom válasza devil-k (#37621) üzenetére


Sholom
tag

Milyen az, melyik gép amiröl beszélsz "a másik topikból?"

Nem értek az összeszereléshez, ezért nézelödök hátha akad valami ami beleférne ssdvel, 4gb-al 80-ba. Ha nincs akkor marad az összerakás

(#37623) btomi9


btomi9
aktív tag

Eldöntöttem közben, hogy nem kell asztali PC+ erős HTPC is, a videó, vagy komolyabb hangformátumokhoz úgyis erős gép kell, így az asztali cuccot eladom.

Így most tovább lehet nyújtózkodni, és meg lehet venni azt a 300W lineáris tápot a hdplextől, így tápban és audio minőségben nem kell kompromisszumot kötnöm.

Ház kérdésben nem döntöttem még. Hdplex H5, vagy H1.SODD.

Az 5-ösbe lehet tenni videokarit, de max 95W TDP-t tud passzívan hűteni. És prociból is, most azt nem tudom, hogy a kettő egyszerre is megy-e neki :-) mert akkor processzor választásnál nem kell több pénzt fizetni a kisebb fogyasztásúért, ha már tápban is jó vagyok.

A Skylake esetén mondjátok ugye, hogy a HEVC kiforratlan, meg valamit olvastam, hogy nemtudommit nem 10, csak 8 biten tud, meg nincs natív HDMI 2.0 szóval ott tartok, hogy kár lenne early birdként sok pénzt kifizetni az új technikára.

Van még egy szempont, az pedig a virtualizáció. Most van 32GB memóriám, de ha az asztali gép megy, akkor itt is olyan alaplap kell, ami tud ennyit. Nem tudom, ilyen téren hogy teljesít az AMD vs. Intel.[/ON]

(#37624) #75912448 válasza sb (#37614) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem egyiken sincs. 4K 60p-hez (is) elvben év végétől elérhetők DP 1.2 > HDMI 2.0 átalakítók. Van már egy H170-es Asus ITX lap HDMI és DP1.2 kimenettel, Z170-esek jóval több.

(#37625) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hi all!

Egy NAS-on gondolkozom otthonra. Vannak igényeim, ezért ezt néztem ki:
https://www.qnap.com/i/en/product/model.php?II=142

Ez egy elég erős modell, celeron procival, 1GB ram +bővíthető max. 8gb-ig! 2LAN,usb3,stb. Fogyasztás kb 20W. Ami a lényege:

gyors adatátvitel AES titkosítással is
nemcsak offline, hanem real time transcoding, stream esetén.

Kérdés: kihozható-e egy ilyen htpc-vel? (Nyilván igen, de én csak a desktop vonalat ismerem ugy-ahogy) A proci lehet gyengébb is, kérdés mi elég a real time transcoding-hoz. Természetesen ki akarom használni a többi lehetőséget is, van-e erre megfelelő software? (Olvastam itt a Xpenology-ról pl, ezek tudják hozni egy ilyen qnap software szintjét?) tehát vps,dlna,cloud,video megfigyelés (szintén fontos!)

Ha igen, akkor kijövök-e jobban, mint ~95e winyok nélkul? Ugyanis kb. ennyibe fáj a qnap, viszont egy kész rendszert kapok...

:R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#37626) Cyberslider válasza Cyberslider (#37625) üzenetére


Cyberslider
őstag

Kimaradt.. egy ilyen láttam, HP microserver, mint lehetséges alternatíva (?)
[link]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#37627) btomi9 válasza Cyberslider (#37626) üzenetére


btomi9
aktív tag

Az nagyon jó ár érte. Én Angliából rendeltem Gen8 -at kb. ennyiért cashback akcióval. Tettem rá XPEnology -t és tökéletesen működik. Én nem használom stream-elésre, de https -t tud, sftp -t is, tehát biztosított a titkosított adatátvitel.

(#37628) radi8tor válasza btomi9 (#37627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma még olcsóbban is adja eMag: [link]

⭐ Stella

(#37629) sb válasza Cyberslider (#37625) üzenetére


sb
veterán

Én nem sok mindent használok HTPC-n, a legutóbb erre kerestem rá, ami kellett volna:
"real time transcoding, stream esetén"

Szvsz simán megoldható lenne, de nem nagyon láttam megfelelő sw-t erre a célra. Egy módosított Emby szervert találtam, amibe sikerült Quicksync-es hw-s enkódolást belegyógytani, de elég gyérnek látszik a támogatása. Nem is értem... :(

Szóval sokat nem ismerek ezekből és általában mindenre a sima PC-t tartom a legjobbnak, de tippre az sw-s résszel lehet jobban jársz ha csomagban veszed a NAS-sal. Már ha azok biztosan támogatják ezt.

Mondjuk most, hogy rtad, lehet, hogy ki kéne próbálnom vmi NAS sw-t virtuális gépen a HTPC-n, hogy mit tud ami jól jöhetne...

(#37630) sb


sb
veterán

Más: Használ valaki ilyen jelleggel HTPC-t? Telefonos, felhős képek, videók átlövése a TV-re a HTPC-n keresztül.
Vagy valamilyen HTPC-n futó univerzális sw nagyon egyszerű "irányítása" telefonról.

Ha igen akkor várnám a tippeket a Chromecast-on kívül x86-os sw-kre. :)

[ Szerkesztve ]

(#37631) Sholom


Sholom
tag

Ha összeraknék gépet, ehhez mit szólnátok? Bírná azt amire használni szeretném? 1080p videó lejátszás TV-n, transmission, 0-24 órás működés.

Asrock Q1900M
Corsair 4GB DDR3 1333MHz
Adata 64GB ASP600S3-64GM-C SSD
FSP 90W NB V90
WD Green 4TB 64MB SATA3 WD40EZRX

+ ehhez kéne valami ház, lehetőleg fehér (mit ajánlanátok?) Kéne még valamit vennem hozzá, mit felejtettem ki?

A TV-hez milyen hdmi kábelt kéne vennem? HDMI (ARC), HDMI, HDMI (MHL) csatlakozó van rajta.

(#37632) Ribi válasza Sholom (#37631) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az alaplap nem DC tápos, szóval vagy egy tápos ház kell, amiből nem biztos, hogy van fehér, vagy Q1900DC-t kell venned.

(#37633) Sholom válasza Ribi (#37632) üzenetére


Sholom
tag

Nem ragaszkodom a fehér házhoz, esetleg konkrét terméket tudsz linkelni? Eddig ezt ajánlották: Cooler Master Elite 110 Advanced, de ha jól veszem ki ez sem DC tápos.

(#37634) Ribi válasza Sholom (#37633) üzenetére


Ribi
nagyúr

PL.
Csak még mindig nem tudom, ehhez notis (19-20V) táp kell, vagy 12V-os.
Ja az alsó LC-1370BII-ben normál 230V-os táp van.
Ami ha jól sejtem nem passzív.
LC-1360II lesz a jó.

[ Szerkesztve ]

(#37635) hati válasza Sholom (#37631) üzenetére


hati
addikt

Simán bírni fogja. Nálam 3 db. DC-s verzió üzemel otthon, ebből 2 htpc, 1 szerver.

(#37636) Sholom válasza Ribi (#37634) üzenetére


Sholom
tag

Akkor ha ezt megvenném (LC Power LC-1360II Mini ITX ház 90W) jó lenne az összeállításom? Belső kábelezésben ha jól nézem 1 hdd-re van tervezve.

Úgy értem az Asrock Q1900M alaplap jó lesz így vagy mindenképpen a DC verzió kell? Nem értek hozzá, ezért kérdezem. Nem akarok összevásárolni nem kompatibilis dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#37637) PeterPH válasza Ribi (#37634) üzenetére


PeterPH
senior tag

A linkelt házhoz jár a külső tápkocka, ebből a szempontból lényegtelen hogy 12V vagy 19V.

(#37638) canniball válasza Cyberslider (#37625) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kérdés: kihozható-e egy ilyen htpc-vel? (Nyilván igen, de én csak a desktop vonalat ismerem ugy-ahogy)"
Egy HTPC nem más, mint egy célzott felhasználásra belőtt desktop PC; azaz olyan erős lesz amilyet építesz.

"Olvastam itt a Xpenology-ról..."
XPEnology topik

De biztos hogy te HTPC-t (házi-mozi PC-t) akarsz építeni, nem inkább szerverre/házilag összerakott NAS-ra gondoltál...?

sb!
Szerintem a Yatse tudja amit szeretnél. Az igényeid teljes körét ugyan csak a fizetős verzió nyújtja, de a YT-részét ki tudod próbálni (az az ami az ingyenes verzióban is benne van).

Ribi!
Abban TFX táp van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37639) kicsi83 válasza Ribi (#37609) üzenetére


kicsi83
tag

Köszi, ez bizony elkerülte a figyelmemet :). Akkor így át kell gondolnom, hogy mi legyen. Esetleg ezzel a táppal?Vagy ez gagyi minőség?

(#37612) Na_Ta

Köszi, ez is elkerülte a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

(#37640) canniball válasza kicsi83 (#37639) üzenetére


canniball
nagyúr

A linkelt paneltáp is csak 12V-ról működik. Ha ragaszkodsz az adapteredhez, akkor csak a Ribi kolléga által ajánlott WI pico jöhet szóba.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37641) Ribi válasza canniball (#37638) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ó, hogy a retekbe tényleg. :R
Akkor ezek az MI végűek lesznek a jók. az II-ben valszeg tfx táp van.

Sholom MI végü kell :)
Ez már az.

PeterPH: ezt jó tudni. Mondjuk akkor is érdekelne, hogy melyik fajta.

(#37642) devil-k válasza Cyberslider (#37625) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arra készülj fel, hogyha saját szervert raksz össze, az időigényes feladat. Gondolok itt a szoftveres részre. S arról se feledkezzünk meg, hogy a Xpenology nem hivatalos, szóval ott nem lesz support (a fórumon kívül). Nyilván egy saját szerver építése szerintem jobb (én is nemrég raktam össze), főleg ár-érték arányban, DE vannak azért fenntartások...

Nyilván a Qnap-nál vagy a Synologynál elsősorban a supportot fizeted ki, a hardver nem annyira vészes... Valamit valamiért.

- mozi bolondéria -

(#37643) kicsi83 válasza canniball (#37640) üzenetére


kicsi83
tag

És ez?Ez elvileg komplett csomag. Bocsi ha nagyon amatőröket kérdezek:).

(#37644) Cyberslider válasza canniball (#37638) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szia!
Nekem nem HTPC kell, hanem NAS! :) Csak gondoltam ha működik egy összeépített mini server úgy, mint egy kész NAS, ha tudok alá rakni megfelelő sw-t akkor inkább összeépítem (vagy megveszem pl az említett hp mini servert) és olcsóbban kijövök vele.
Itt a kérdéd az, hogy egy ilyenre rámegy-e az említett xpenology sw, és megoldható-e ezzel a real time konverzio (nameg a többi amit egy átlagos nas tud) de akkor átmegyek az általad említett topic-ba is, thx!

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#37645) devil-k válasza Cyberslider (#37644) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megoldható.

Win 10 + Xpenology virtualizálva (Hyper V) + Kodi... stb.

Viszont ha egybe dolgon gondolkozol, akkor legyen erő abban a vasban.

- mozi bolondéria -

(#37646) canniball válasza kicsi83 (#37643) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez így már OK; viszont a paneltáp csak 48W-t tud a 12V-os ágon így felesleges hozzá a 90W-os külső kocka. Illetve szerintem akkor már jobban jársz az eredetileg kinézett picoPSU-val.

Cyberslider!
No de ez itt kérem a HTPC topik! Itt nem nagyon fogunk tudni segíteni (legfeljebb egy-két olyan kolléga aki NAS-építéssel is foglakozik/foglalkozott, de ennyi erőből az autós topikban is kérdezhettél volna). A kérdésednek sokkal inkább az alábbi topikban lenne a helye: Milyen NAS-t vegyek? (úgy látom itt nem csak vásárlással, hanem építéssel is foglalkoznak) vagy esetleg itt: Home server / házi szerver építése ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37647) Ribi válasza canniball (#37646) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szinte az összes 80-90Wos picopsu és paneltáp 4A-t tud 12V-on, csak tirkán van ez így kilistázva.
De attól még ugyanúgy a bejövő 12V-ból generálja a 3.3V és 5V-t is. Így nem felesleges a 90Wos táp.
Persze nem lesz amúgy sem kihasználva, de ez már más kérdés.
Eredeti picopsu 12V-os, neki pedig 19Vos tápja van.

Amúgy én is ilyen paneltápot akarok venni tőlük és hozzá egy lineáris tápból a 12V.
paneltáppal egyetlen probléma, hogy valahova majd fel kell csavarozni házon belül, aminek nem valószínű, hogy fúrás nélkül egyszerű lesz helyet találni.

És ha már tápkockával együt lesz a paneltáp, akkor a másik 75Wos verziós házzal együtt is majdnem ennyibe kerül. És 20-25W-nál nem nagyon eszik többet winyóval sem egy Q1900.

[ Szerkesztve ]

(#37648) canniball válasza Ribi (#37647) üzenetére


canniball
nagyúr

"Szinte az összes 80-90Wos picopsu és paneltáp 4A-t tud 12V-on..."
Íme az enyém. ;)

"Eredeti picopsu 12V-os, neki pedig 19Vos tápja van."
Vágom, de a jelek szerint lemondott a már meglévő kocka használatáról. Persze opció az is, hogy azt használja az általad ajánlott WI-vel.

"paneltáppal egyetlen probléma..."
Még egy érvet hoznék a pico mellett: nem kell bajlódni a kábelköteggel; kis méretű házban ez nem egy hátrány. Amúgy a paneltáp elhelyezése nem hiszem hogy különösebben nagy gondot okozna, ha van kellő hely a házban akkor biztosan lehet helyet találni neki.

"...a másik 75Wos verziós házzal együtt is majdnem ennyibe kerül."
Persze, ha talál az ember megfelelő házat amiben paneltáp van akkor nem kérdés, hogy az a legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37649) Celtis válasza Ribi (#37647) üzenetére


Celtis
veterán

Nem, a PicoPSU-k többet tudnak a 12V-os ágon. Az említett paneltáp elég gyengécske, a megadott teljesítmény megtévesztő.

Már bocs, de minek neked lineáris tápegység, ha utánakötsz egy kapcsolóüzeműt?

(#37650) róland válasza Sholom (#37631) üzenetére


róland
veterán

A dual channel-es memóriakezelés miatt 2*2 GB RAM-ot vennék.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.