Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) szaby72 válasza #75912448 (#37300) üzenetére


szaby72
tag

Mind...

(#37302) #75912448 válasza adodaniel (#37299) üzenetére


#75912448
törölt tag

1x4 is tökéletes, mert nincs dual channel. 80-90W környékén néznék Pico PSU-t vagy DC bemenetes lapon FPS adaptert.

(#37303) #75912448 válasza adodaniel (#37299) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha az integrált Kabini lapot veszed, ami egyébként kevesebbet is eszik, megfontolnám ezt a házikót:
MS-TECH MC-20-ITX 60W távirányítóval Elvben elég kell legyen hozzá, főleg ha csak egy SSD lesz benne. Patice is MS-TECH ház plusz saját táppal hasít.

Tápegység:

Total 60 Watt
Standard ATX 2.03, ATX12V 2.0
Fő csatlakozók 1 x ATX (20-polig) oder
1 x ATX 2.x (24-polig)
CPU 1 x ATX12V (4-polig)
Meghajtók 1 x 5,25 Zoll
1 x Serial-ATA
Szabvány külső tápos

(#37304) adodaniel válasza #75912448 (#37303) üzenetére


adodaniel
őstag

A tervem az, hogy egy SSD-n lenne a rendszer, de raknék bele merevlemezt is tárolásra. Vagy ne egy házba tegyem? :F

Ez az integrált Kabinis?

[ Szerkesztve ]

(#37305) devil-k válasza adodaniel (#37304) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért ne mehetne egy házba a rendszer SSD és a HDD az adatoknak?

- mozi bolondéria -

(#37306) #75912448 válasza adodaniel (#37304) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, ugyanonnan még. Ha a hálózati lejátszás nem megoldott, kénytelen leszel a házba rakni. Esetleg külső HDD, de nyilván kényelmetlenebb.

(#37305) devil-k

Amit linkeltem, abba csak SSD és meghajtó fér.

Egyébként Kabini helyett még megfontolnék egy Intel Braswell DC bemenetes lapot (ha megjelentek már). Bár ott HD audio Win alatt nuku, BD3D-ről elképzelésem sincs. :D De egy pörgős Linuxon biztos megfelelő alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#37307) adodaniel válasza #75912448 (#37306) üzenetére


adodaniel
őstag

Maradnék a redmondi vonalon. :) Így is feltételezem, hogy nem lesz egyszerű menet belőni a dolgokat.

(#37308) devil-k válasza #75912448 (#37306) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ah, mea culpa! Tetszetős ház, annak idején nekem is nézegettük ezt. :) Tudom, tudom, még mindig tartozom a teszttel (főleg magamnak), de elsőnek ezt a NAS dolgot rakom rendbe. :B

- mozi bolondéria -

(#37309) #75912448 válasza adodaniel (#37307) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor keresni kell egy 2,5+3,5" férőhelyes házikót. ITX vonalon nem egyszerű. Ha olcsó kell, ronda de mégis finom, ami még lehűti a teljes rendszert merevlemezestől processzorig (elején a nagy venti átfújja a házat), akkor ajánlom a kocka Cooler Master Elite 110-et. Ha igényesebb kialakításra fáj a fogad, Streacom, Silverstone könnyen elérhető, nagyobb választékkal.

Belövés nem bonyolult. W10 felrak, Catalyst felrak, LAN driver felrak és kész vagy. :)) Igény szerint PDVD 15 BD3D-re. Pont tegnap teszteltük ezt is azonos platformon, megy mint a karikacsapás. Kodit meg gyakorold amíg elkészül a masina.

(#37310) devil-k válasza #75912448 (#37309) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, nem rossz egyáltalán az az Elite 110. Nekem a NAS-abban zakatol! :U

- mozi bolondéria -

(#37311) #75912448 válasza devil-k (#37308) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sokan tartoztok itt nekem Intel/Linux tapasztalatokkal. Ha jól sejtem hamarabb fogom Skylake-en látni saját magam. :DDD Mandju kolléga is egy Braswellt nyúz már Kabini után.

(#37310) devil-k

Ugyanebbe egy AM1 lapot Athlon procival, SSD-vel és 2 HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#37312) Skillet válasza devil-k (#37310) üzenetére


Skillet
addikt

nekem meg a teljes gép (Q1900DC) abban figyel, 4 hdd-vel. olcsó, jól felszerelt házikó. szerintem csinos.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37313) devil-k válasza Skillet (#37312) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is tetszik! Meg vagyok vele elégedve! :)

regger
Ami késik, az nem siet! :P

- mozi bolondéria -

(#37314) nagyatt válasza #75912448 (#37311) üzenetére


nagyatt
tag

Igen en is megkoszonnem, ha valaki irna tapasztalatokat bras/linux-al kapcsolatban. Kep es hangminoseg is erdekes lehet.

Amugy mar majdnem berendeltem egy asrock 3150itx-et, de kozben elkezdtek szivarogni a skylake procik, arra varok. De ahogy telik az ido lehet maradok a braswell vonalon, csak uhd miatt. Kaveri sokkal szimpatikusabb szamomra.
A koritest rendberaktam hdplex +lin tap plusz haz ssd . Mar csak a lapot es procit kelene eldonteni :)

(#37315) nagyatt válasza #75912448 (#37311) üzenetére


nagyatt
tag

Igen en is megkoszonnem, ha valaki irna tapasztalatokat bras/linux-al kapcsolatban. Kep es hangminoseg is erdekes lehet.

Amugy mar majdnem berendeltem egy asrock 3150itx-et, de kozben elkezdtek szivarogni a skylake procik, arra varok. De ahogy telik az ido lehet maradok a braswell vonalon, csak uhd miatt. Kaveri sokkal szimpatikusabb lenne szamomra, de uhd nelkul nem alternativa sajnos.
A koritest rendberaktam hdplex +lin tap + haz + ssd . Mar csak a lapot es procit kellene eldonteni :)

[ Szerkesztve ]

(#37316) dagobah


dagobah
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Ki szeretném cserélni a HDD-t amin az openelec van feltelepítve egy másikra, több programmal is próbáltam átklónozni ami látszólag sikerült is de induláskor kernel panic-ra hivatkozva leáll a rendszer. Tudtok e erre valami megoldást ajánlani?
A média tárt ki exportáltam egy xml fájlba gondoltam egy tiszta telepítés után vissza importálom ami a zenék esetében sikerült is, de a filmekkel nem, mivel nem látja az xml fájlt pedig ott van ahova előzőleg mentettem.
Még egy kérdés. Megoldható e valahogy, hogy a kodiban a főmenüben a filmek menüpontot almenükre osszam fel mondjuk műfajok szerint, mivel több száz filmnél már kicsit kényelmetlen ide-oda végig kutatni ha keresek egy adott filmet?

Köszönöm előre is ha segítetek.
Attila

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#37317) Patice válasza #75912448 (#37311) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mandju-t én beszéltem rá. :P

Ő is ugyan azt a felállást használja: Ubuntu Server + Kodi 16 (Első két hsz. tartalmaz minden lényeges infót a telepítéshez.) Érdemes amúgy az egész fórumot átnyálazni. Én is próbálom szinten tartani magam, hogy most hol tartanak. Idő hiányában kicsit le vagyok maradva.

OpenELEC-ből szinte naponta raknak ki frissebb verziókat. Azt is érdemes kipróbálni! :K

Véleményem:
Röviden, tömören: ká jó. :K

4K + HEVC támogatás már van, optimalizálják éppen a programot. Ffmpeg 2.8-tól kezdődően már megvan más platformra is ez a támogatás, ami ezt a könyvtárat használja a dekódoláshoz (pl. MPC-HC).

A képe nagyon jó, nálam megoldotta a bőrszín problémát. Ahhoz képest, hogy milyen kis fogyasztású proci, ahhoz képest nagyon pörgős, gyors a menü is SSD-vel természetesen. Másrészt: elég stabil is már most is, fejlesztői fázisban is.

Szerintem nekem hosszú távon ez lesz a megfelelő vas HTPC-re.

Apropó, zene: nem teszteltem még egymás után, de hallás alapján mintha kicsit meg is lépte volna a kockám hangját (SolidRun Cubox-i2eX + Volumio) ugyan azzal az USB-s DAC-kal (Bladelius) az N3150 Ubuntu Server + Kodi16-tal. :B

Amúgy aki most építene: Asrock BeeBox N3150, mehet bele mSATA rendszernek + RAM + egy 2,5-es lemez és kész is a HTPC. :C
Nekem nagyon megtetszett. :B

(#37315) nagyatt:

A koritest rendberaktam hdplex +lin tap + haz + ssd.

WOW, grat!

Skylake nekem jelenleg még zsákbamacska. Nem láttam még értelmes IGP-vel "szerelt" példányt belőlük.

Talán egy AMD-s APU-val jobban jársz most, attól függően, hogy milyen megjelenítőd van.

Ha vetítő + vászon, akkor egyértelműen AMD APU, vagy dedikált VGA, ha elfér a házban és a Lin táp elbírja.

Ha TV, akkor szvsz. N3150-es Braswell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37318) #75912448 válasza nagyatt (#37315) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mit tervezel egyébként, Linux vagy Win, Kodi, MPC esetleg Kodi/DSplayer, szükség van BD3E-re vagy HD hangra? Gyakorlatilag teljesen leszűkíthető a kör.

Wines mindenes gépnek Kaveri, egész jó algoritmusokkal is elbír, ennek lehet elméletben a Skylake vetélytársa. Az már véleményes, hogy pusztán minőség tekintetében a Skylake egy Kodis gépen jobb lehet-e, mint a Braswell.

(#37317) Patice

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#37319) devil-k válasza Patice (#37317) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még mindig nem világos! :B

Melyik a jobb megoldás?

Ubuntu szerver + Kodi
Win 10 + Kodi
Openelec natívan

- mozi bolondéria -

(#37320) Patice válasza devil-k (#37319) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a fejlesztői példány, amit én használok jelenleg, az csak Ubuntu Server-en megy, vagy OpenELEC.

Win10-re meg a Win-es változatokat (15.1; 15.2, 16.0 alpha) tudod felrakni, de Windows10-en még nem próbáltam, hogy milyen a Kodi (milyen az Intel driver). + ugye Win10-et is jó lenne "belezni/csontozni" (ahogy regger kolléga szokta mondani), optimalizálni audio/video célú felhasználásra.

Ki akarom majd ezt is próbálni, csak idő kérdése. Költözésre készülés közben nem egyszerű időt szakítani erre is. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37321) devil-k válasza Patice (#37320) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor várjuk azt a bizonyos csontozást! :D A fejlesztői változatokhoz pedig nincs idegrendszerem.

A költözéshez pedig sok kitartást és erőt kívánok! :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37322) schferenc77 válasza devil-k (#37321) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Ha már csontozás, van valahol egyolyan komplett leírás, hogy egy win7-esből mit lehet kigyomlálni, hogy a lehető legkevesebb erőforrást egyen, miközben zenét streamel upnp-n? Nem tudom, mi ennek a műveletnek a szakkifejezése, így elég nehéz keresni :-)

(#37323) Patice válasza schferenc77 (#37322) üzenetére


Patice
Topikgazda

Optimalizálásnak hívjuk leggyakrabban itt a fórumon, én a CAD scriptet ismerem behatóbban, csak ez Win8 vagy Win8.1-re jó, de vannak még más, hasonló eljárások is, pl. Fidelizer. :K

Persze ezek az ingyenes változatok. Vannak fizetősek is, általában jobb eredménnyel, de ezt inkább akkor javasolnám, amikor már a többi komponens eléggé ki van maxolva.

Ill. ajánlom még Win10-hez regger által linkelt megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37324) Celtis válasza dagobah (#37316) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig ez a világ legegyszerűbb dolga. Belépsz a programok menüpontba és futtatod az Openelec setting-et. Ebben van egy Backup vagy Mentés lehetőség. Ha ezt lefuttatod, a backup folderben keletkezik egy zip fájl, ami minden felhasználói beállítást és fájlt tartalmaz.

Az új rendszeren, gépen HDD-n, akármin telepítesz egy szűz Openelecet, bemásolod a backup folderbe a mentett backup fájlt, és ugyancsak az Openelec settingsben kiválasztod a helyreállítást. A végén a rendszer újraindul, és minden pont ugyanolyan lesz mint korábban.

Ha közben OE fő verziót váltasz (pl. 5-ről 6-ra), akkor egyes addonok lehet, hogy nem fognak futni rendesen kompatibilitási problémák miatt, de ez akkor is meglenne, ha csak simán upgrade-elnél.

Backupot egyébként is érdemes néha csinálni.

(#37325) dagobah válasza Celtis (#37324) üzenetére


dagobah
csendes tag

Köszönöm! :R
Az Openelec setting-et valóban nem néztem meg.
Esetleg az almenüt érintő kérdésemre nincs megoldási javaslatod?

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#37326) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kodi-ban összekutyulódtak a tv linkjeim.
Adtam hozzá pár újat, sorba rendeztem, restart is megvolt, de nem abban a sorrendben jelenik meg, ahogy én elrendeztem.
Van erre valami megoldás?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37327) Blabcsi válasza Blabcsi (#37326) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Megoldva.
Kimásol, töröl, restart, visszamásol, restart, örül. :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37328) Celtis válasza dagobah (#37325) üzenetére


Celtis
veterán

Smart playlist vagy AEON NOX skin és a custom menüpontok használata. Szerintem sokan feltették már ezt a kérdést itt.

(#37329) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy N3150-es integrált procis laphoz milyen eszközt kell vennem, hogy egy mezei 60Wattos laptop adapterrel tudjam használni?

(#37330) nagyatt válasza Patice (#37317) üzenetére


nagyatt
tag

Igen az eddigi skylakeknél furcsa az IGP-vel kapcsolatos politikája az intelnek egyelőre.

TV-t használok : [link]

Nem annyiért jutottam hozzá, mint amennyit az oldalon látni :) ezért is kezdődött minden kálváriám, mert ha már UHD és egyszer lesz rá tartalom akkor szeretném kiszolgálni. Jól megvoltam eddig a kis Dune tv102-vel is :)

(#37318) regger

Alap esetben win-es rendszerben gondolkoztam/ok.

Viszont ,mivel fontos számomra a hd hang, így ha braswell vonalon gondolkozok csak linux/openelec jöhet szóba.(amúgy fura az intel hozzállása a wines hd audio supporthoz, mert amiket eddig olvastam kommenteket, úgy tesznek, mintha nem is tudnának erről a hiányosságról, és szerintük a dokumentáció alapján működnie kellene :S )

Ezért lennék például kíváncsi arra, hogy linuxon mondjuk kodi alatt van-e olyan minősége a hangnak, mint win alatt, ugyan olyan feltételek mellett, HDMI kijáraton. Egyre inkább az az álláspontom látatlanban is, hogy nem lesz jelentős.

Így gyakorlatilag nem szól semmi az ellen, hogy belevágjak a kis braswellbe, az eddigi pozitív tapasztalatok alapján. Nyilván ilyenkor el kell felejteni mindenféle képjavító algoritmust.

Viszont ettől függetlenül ott motoszkál a kisördög a skylakkel kapcsolatban a fejemben. Még is csak egy robusztusabb rendszer egy kis integrálthoz képest. Bár valóban kérdés az, hogy kell-e nekem a plusz tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#37331) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Ha valaki tudna egy működő Cool tv linket, megadhatná ha nem okoz nagy gondot.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37332) Ribi válasza BullZeye (#37329) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van olyan, amibe eleve csak azt kell bedugni, az a DC-s verzió, valamint van aminek normál 24pin csatija van, abba pico psu. Vannak még olyan tápok amikhez 12V áram kell, az általában autóba való. Illetve vannak olyan házak is amiben beépített táp van és talán csak a noti táp kell hozzá.

(#37333) BullZeye válasza Ribi (#37332) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval ha Pico PSU akkor nem elég, hogy adapterre kell költeni, még 15k-t egy picoPSU-ra is, csak hogy átalakítsa az áramot? Az szép, akkor marad valami kicsi belső táp gondolom.
DC verziós lap is kb 15-20k-val drágább, házakat még nem néztem.

(#37334) Skillet válasza BullZeye (#37333) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem inkább 10e az a 15e (de nem akarlak rábeszélni).
Hasonló watt számmal milyen "kis" belső tápot veszel? Esetleg pár ház, amihez alapból van "kis" belső táp (75-120w, KATT)
Én biztosan maradnék a DC alaplapnál és egy jobb tápnál.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37335) BullZeye válasza Skillet (#37334) üzenetére


BullZeye
veterán

50 euros árakat láttam, de a fő problémám, hogy csak 1db Sata csatlakozó meg 1 molex van PicoPSUkon, és szeretnék 1 SSD-t meg legalább 2HDD-t rákötni. De akkor azt mondod, hogy normális 60-90 wattos belső táp nem létezik?

Van egy Lenovo tápom, elég jó minőségű, de mitől jobb ez a megoldás, mint a táppal ellátott gépház?

(#37336) Ribi válasza BullZeye (#37335) üzenetére


Ribi
nagyúr

Legtöbben teljesen paszív gépet építenek, emiatt használnak pico PSU-t, vagy beépített táposat.
Ha neked amúgy is lesz benne 2 winyó, azok úgyis szeretnek kerregni, akkor akár normál tápot is rakhatsz bele. Árban biztos jobban jösz ki.
pico psu kb annyi mint amennyivel többe kerül a DCs alaplap amihez csak tápkocka kell.
10-20W fogyi környékén a normál tápok hatásfoka 60-70%, míg a beépített cuccok akár 80%ot is tudják tartani.
Nyilván 15W-nál ez ténylegesen nem sok, de fűtés miatt jó a minél kevesebb.

(#37337) #75912448 válasza nagyatt (#37330) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, és azt a tévét már illik kiszolgálni.

(#37338) Skillet válasza BullZeye (#37335) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor nem itthon vagy.
Gondolom a pico psu-nál is le lehet osztani a tápcsatlakozót.
Nálam a 90-120wattos beépített tápok eleve kiestek. Amennyire én tudom, nincs köztük minőségi darab, de ebben nem vagyok biztos. De ezek a házak (amikben ezek a kisebb, belső tápok vannak) nekem amúgy is kicsik lettek volna. Én két 2,5"-os és két 3,5"-os hdd-t akartam használni. Igazán jó minőségű belső táp nem olcsó, de én nem akartam foglalni a gép belsejében a szellős helyet egy táppal. Tény, hogy emellett soknak éreztem a watt számot is a belső tápoknál. Meg nem akartam még egy ventilátort a gépbe, zajkeltőnek (a belső tápokban van ventilátor). Az asrock oldalán is hangzatos volt, hogy az atx tápokhoz viszonyítva a dc-s alaplapok (mi végül a Q1900DC-t vettük) kevesebbett fogyasztanak. Bevallom, elhittem. Mivel nálam fontos szempont volt a fogyasztás, így én emellett döntöttem és nem bántam meg. Sajnos nem tudom összehasonlítani, tényleg kevesebbet fogyaszt-e egy belső tápos konfighoz képest, csak azt tudom mondani, hogy nálunk 24/7-ben megy hibátlanul, a villanyszámla pedig nem változott, alacsony maradt. Konkrétan érdemben nem szól bele a havi villanyszámlánkba.
Nálunk bevált ez a lap.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37339) adodaniel


adodaniel
őstag

Azt hiszem összeállt a fejemben a gép. Ezekre gondoltam:

- Asrock QC5000-ITX/PH lap
- Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Red memória
- Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD

Később menne bele egy 2,5/3,5-es vinyó + esetleg egy BD olvasó.
Távirányítás miatt infra vevő is kell.
A ház még kérdőjel, ötlet esetleg? Valamint mekkora táp kell szerintetek ennek a motyónak vinyóval, BD-vel együtt?

(#37340) Patice válasza adodaniel (#37339) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem a kérdéses dolgaid nagy részére ez a ház megoldás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37341) adodaniel válasza Patice (#37340) üzenetére


adodaniel
őstag

90W elég mindennek?

(#37342) Patice válasza adodaniel (#37341) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van 60W-os táppal szerelt tesó is, akár ez is elég lehet, de a várható komponensek miatt szvsz. nem árt, ha a táp bír többet is annál, amit folyamatosan enni fog a gép. A tápnak is jobb élettartam szempontjából, ha picit túl van méretezve.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37343) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Szeretnék egy időtálló HTPCt összerakni, és ahhoz gyűjtök infókat.
Tudom még demo anyagokon kívül nem sokminden van, de 4K 3D tekintetében hogy áll a support? Kaveri/Kabini megbírkózik vele, vagy inkább Braswell fele nézelődjek?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37344) Oszilaci válasza adodaniel (#37341) üzenetére


Oszilaci
senior tag

bőven ha nem I7-es gép lesz 6HDD -vel

(#37345) Ribi válasza adodaniel (#37341) üzenetére


Ribi
nagyúr

Winyók felpörgés alatt esznek sokat. 7200-asok akár 20, de a sok táynérosok akár 25Wot is. De utána már csak 5-7W-ot. Alacsony fordulatosak meg kb. 15W körül. Noti winyók felpörgésnél max 5W, és amúgy 2-3W.
BD író talán írásnál tud sokat enni, 20W. Proci meg 15W talán. Szóval hacsak nem oldod meg, hogy egyszerre mindent maxra terhelj (vagy 3 4T-s winyó felpörgéssel együtt), akkor igen nehéz elérni 90Wot. Amúgy olyan 25-35W lesz az átlag.

(#37346) adodaniel válasza Ribi (#37345) üzenetére


adodaniel
őstag

Értem, köszi! :R

(#37347) mm89 válasza canniball (#37272) üzenetére


mm89
őstag

Nem akarom hogy ott zúgjon állandóan :)
A router tetszik eddig a leginkább, egyelőre csak információ gyűjtés volt, majd ha a költségvetés úgy alakul akkor veszek valamit.
Köszönöm a tanácsokat, segítséget!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#37348) mm89 válasza elmouse (#37283) üzenetére


mm89
őstag

Ez is érdekesen hangzik, köszönöm!
Olvastam kicsit róla, egy 2013 as logout cikket és hsz - azt. Kicsit elrettentett, de a GUI val felszerelt cubian már egész barátinak tűnik :)
Nagyon alap linux ismereteim vannak...
Bekerült a kalapba ez a kütyü is!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#37349) nagyatt válasza #75912448 (#37337) üzenetére


nagyatt
tag

Na berendeltem egy Asrock N3150-es lapot. Vicces, de már szinte hiánycikké vált :). Végül nagykerből sikerült rendelnem, elvileg jövő hét csütörtökre várható.

Tudna valaki ajánlani hozzá memóriát? Gondolom dual channel-ben kellene, 2x2Gb ddr3 1600mhz. Van valami preferált típus ? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#37350) PuMbA válasza LógaGéza (#37343) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs 4K 3D szabvány, maradt a FullHD 3D :) 4K miatt Braswell, a Kaveri később majd vinni fogja egyszer :)

nagyatt: HyperX :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.