Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) #75912448 válasza Archttila (#36147) üzenetére


#75912448
törölt tag

És ha törlöd a kiegészítőt?

(#36152) canniball válasza eastsider (#36149) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy látom a DC és a "décétlen" lap között kb. 9k a difi, esetleg választhatod utóbbit egy picoPSU-val. Lehet végül olcsóbb nem lesz, de később ha lapot cserélsz a táp megmarad.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36153) eastsider válasza canniball (#36152) üzenetére


eastsider
nagyúr

szoval sokkal olcsobban nem uszom meg...

esetleg pl wines mini pcben gondolkodtam, usb-n ra hdd, de nem egy tuti megoldas

(#36154) canniball válasza eastsider (#36153) üzenetére


canniball
nagyúr

Sokkal olcsóbban nem jössz ki most, de a következő lap-cserénél már igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36155) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Kore esetén mi az az unable to connect média server?
Messze ez az eddig látott legjobb remote, de indítani nem tudok vele filmet az adatbázisból..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36156) eastsider válasza canniball (#36154) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor mar inkabb nem erne meg uj generacios intel lapot venni, es ahhoz pico psu-t?

illetve hol erdemes pico psut venni?

(#36157) canniball válasza eastsider (#36156) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván az újabb "tartósabb", így az éri meg ha belefér a keretbe. Ami viszont gondolom így ki fog tolódni.

Itthon én csak ezt a boltot ismerem ahol lehet picot venni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36158) zsolt320i válasza canniball (#36157) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia!

Kérdés, ez a lap miért csak 3 boltban kapaható?
Illetve a ASRock N3700-ITX miért nem kapható sehol?
Gondolom htpc-be ez sokkal jobb alternatíva mint az Atom, nem?

Üdv!

(#36159) canniball válasza zsolt320i (#36158) üzenetére


canniball
nagyúr

Még csak most kezdik őket forgalmazni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36160) eastsider válasza canniball (#36159) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez eleg lenne ? (max 2 HDD-vel)
vagy akkor mar inkabb nagyobbat... de szerintem boven sok a J1900 (vagy az uj gen.) teljesitmenye, amire nekem kell

(#36161) canniball válasza eastsider (#36160) üzenetére


canniball
nagyúr

Elég.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36162) envagyok válasza schferenc77 (#36148) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem tartsd meg a pi2-őt, nekem mindkettő van és a weteket csak tvheadend serverként használom, kicsit kiforratlan még rá az openelec, a pi2 jobban képben van a fejlesztésnél. Plusz van egy gyanúm, hogy a wetek nem tudja a 23.976 fps-t, bár nem tudom hogy lehetne meggyőződni róla.
Esetleg később mikor már nem alfa lesz rá az enigma alaprendszer.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36163) Skillet válasza eastsider (#36149) üzenetére


Skillet
addikt

Jó a konfig és hibátlan a ventilátor is. Biosban 1000-es fordulatra állítva semmit sem fogsz hallani belőle.
Nekem is dc-s van. Szuper. Hibátlanul teszi a dolgát, mind a 4 sata port ki van használva.
Ha pedig amúgy is van hozzá való tápod...
Egy igazán jó minőségű, halk, kis fogyasztású belső tápot sem úsznál meg olcsóbban.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#36164) Archttila válasza #75912448 (#36151) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem engedte... Azt hiszem visszarakom a stable-t.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36165) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Sziasztok, egy gyors kerdes, mi jelenleg a legolcsobb megoldas arra ha kellene egy eszkoz amivel letudok jatszani full-hd filmeket ugy hogy true HD hang jojjon ki belole es ez lenne rakotve az AVR-re, illetve meg egy torrent kliens menne rajta amirol kozvetlenul lennenek a fileok a lejatszo hdd-jere atpakolgatva, az sem lenne rossz hogy laptopra letoltott kepek, videok, zeneket esetleg siman atlehetne wifin masolni.
Pi2 felejtos mert nem tudja a hangot kezelni, htpc szimpatikus lenne de nemtudom mi arban a minimum amit rakellene forditani.

(#36166) PuMbA válasza xxlongikaxx (#36165) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen erősítő, hangrendszer lesz alatta? :)

(#36167) xxlongikaxx válasza PuMbA (#36166) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Tervek szerint egy DENON X2100W, vagy hasonlo kategoria, 5.1 lesz a rendszer esetleg majd egyszer 7.1.

(#36168) Sefter válasza xxlongikaxx (#36165) üzenetére


Sefter
veterán

ha az ár a legfontosabb, egy médiaplayer-t vennék.. Torrent, megosztás, képek, zene arról is megy és olcsóbb

Psn ID: sefter_hun

(#36169) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez nem semmi... ma egész nap a Kodi-t piszkáltam és hát bizony ez valami veszett gyors! :) Valami hasonló lesz nekem is a végeredmény :)
Egyáltalán nem bántam meg, hogy eladtam a Popcorn A410-et! :P persze ahogy elnézem idő lesz mire mindent beállítok majd rajta de már most úgy érzem, hogy megéri minden egyes befektetett másodperc. :)

Talán így első körben a kényelmes távirányító az ami hiányzik, de úgy hallottam lehet hozzá rendelni pár ezresért eBay-ről.

szerk.: lehet kicsi lesz a kétrekeszes NAS? :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36170) devil-k válasza Archttila (#36169) üzenetére


devil-k
nagyúr

Üdv a klubban!

Én is egy Popi A400-ast hagytam magam mögött! S azóta azon a véleményen vagyok, hogy sosem vennék médialejátszót már.

- mozi bolondéria -

(#36171) Patice válasza Archttila (#36169) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam is ilyen gyors SSD-vel. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36172) windlord válasza bajnokpityu (#36155) üzenetére


windlord
őstag

Ugyanazon LAN -on kell lenned a htpc -vel, kell apple bonjour szolgaltatas, kodi upnp beallitas (port, user, passw.), zeroconf engedelyez.
Pont most allitottam be en is.

Sorry a rovid, csapott leiras miatt, csak telefonrol vagyok...
Remelem tudtam segiteni!

Vagy megtalalja a geped, es a leirtak megvannak?

[ Szerkesztve ]

(#36173) bajnokpityu válasza windlord (#36172) üzenetére


bajnokpityu
félisten

minden megvan. egyik programmal tudok indítani, de kényelmetlen (kodi remote), a másikkal meg nem tudok indítani, de amúgy meg nagyon jól kezelhető.

Utóbbi irta ki a hibát, amikor a médiatár tallózása közben indítani akartam. Tehát látja az adatbázist, csak az indítási parancsnál hibát ír ki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36174) windlord válasza bajnokpityu (#36173) üzenetére


windlord
őstag

Ez érdekes.

Demo, tort avagy teljes verzios?
Nekem tort van, teljesen jo.

(#36175) bajnokpityu válasza windlord (#36174) üzenetére


bajnokpityu
félisten

reklámot tartalmazó

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36176) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

OPENELEC-ben gondolkodva. ha o toltene le a fajlokat is transmissionnel. van valami integralhato media (movie/tv show) rendszerezo, amivel lehet automatizalni, mit hova toltson le?
ertsd: berakom webinterfacen tavolrol a transmisssionbe, hogy mit toltson, es elrdendezi magatol, es a libraryben szepen tudja scrapelni a filmeket es a sorozatokat is.

elore is koszi

pl: van egy dls mappa, ahova tolt a transmission, es ebbol scannelne a filmeket es sorozatokat is, majd e szerint scrapeli a sorozatokat es a filmeket.
csak pl most nem megy linuxon a kodival az, ha egy mappaban a sorozat/film. vagy. letoltosnel megkerdezi, atnevezgeti (hogy mehessen a seed is illetve a scraper is jol felismerje a filmeket)

[ Szerkesztve ]

(#36177) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

RasPI + Openelec kombóval megy otthon a mozi (RasPI - Denon 3808 - TV útvonalon), ami mind szép és jó, de van egy olyan furcsaság, hogy miután bebootol a RasPI, csak 1280*720-as felbontást használ, pedig elvileg full HD-t kellene. Nem tudom az erősítővel veszik-e össze, vagy valami más gondja van, de ebben a módban az erősítő saját OSD feliratai sem látszódnak, amit különösen nem értek...

Szóval a kérdés: más is belefutott-e ebbe, hogy nem full hd-be bootol be az OpenELEC (5.0.8), vagy ezt lehet-e fixálni?

Köszi

laca

[ Szerkesztve ]

(#36178) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Ezeket lőttem ebay-en mostanában (használtan), ebből épül egy médialejátszó+NAS egyben
(Kodibuntu+OMV vagy Ubuntu+Kodi+OMV, esetleg KVM-ben egy XPEnology ezt még nézegetem)

Zotac E350 (E350, full passzív, 4 SATA, USB3.0, Wifi)

Crucial Ballistix 4GB DDR3 sodimm

HP TS-TB23L, Blue Ray BD-Rom-DVD Combo slotin

Streacom F7C Alpha fekete

Flirc SE (ez be is kapcsolja és tanítható pl. a TV távirányítójára)

Coolink venti SWiF2-80P PWM (hogy azért a HDD/SSD és a heatpipe kapjon némi levegőt)

PicoPSU 80W (eredeti minibox-os)

FSP 12V/5A 60W külső adapter

valami SSD (Intel 40GB vagy Samsung 840)

Terratec H5 USB DVB-T/C

ha összeállt és működik akkor kerül bele egy Seagate 5TB HDD is (jelenleg a NASban)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#36179) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Jó öreg PCH A300 mégialejátszóm megérett a cserére. HTPC-t szeretnék az alábbi elvárásokkal:

- 4K, 3D támogatás,
- Max 1 SSD lenne benne, anyagok NAS-on vannak,
- Teljesen passzív hűtés,
- Lehető legkisebb méret.
- Logitech Harmony 555 távkapcs adott.

Külön alkatrészek beszerzésén gondolkodjak, vagy van ajánlott mini PC kész konfig erre a célra?
Mivel teljesen járatlan vagyok a témában ezért kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#36180) PuMbA válasza kaszaf (#36179) üzenetére


PuMbA
titán

Asrock N3150-ITX, viszont 4K 60Hz-et nem tud, az csak a külön VGA-k kiváltsága még :)

[ Szerkesztve ]

(#36181) PuMbA válasza PuMbA (#36180) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve egy mostani Anandtech teszt szerint, ezek sem tudnak 10bit-es 4K-t dekódolni, kérdés, hogy mi fog elterjedni a jövőben. Várj a Win10 megjelenésére és meg tudjuk mondani itt a topikban, hogy mi kell a teljes 4K lejátszáshoz, egy AMD Kaveri biztos, de az passzívan nem nagyon fog elmenni :)

[ Szerkesztve ]

(#36182) gery14bmh1


gery14bmh1
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok mondani nekem kis méretű gyárilag épített (barebone) HTPC-t, amik házába belefér egy 3,5" diszk?

Köszi,
Geri

150+ pozitív / 0 negatív :)

(#36183) xxlongikaxx válasza PuMbA (#36180) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Kerdesem az emlitett alaplappal kapcsolatban. (eleg regen epitettem mar PC-t). Ha veszek egy ilyen laptopot, akkor ha jol sejtem ebbe mar csak memoria, SSD, tap kell, meg egy haz amibe belepakolom?

(#36184) Vikthor válasza gery14bmh1 (#36182) üzenetére


Vikthor
nagyúr

csak nagyméretűt tudok ajánlani, normal desktop PC méret.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36185) canniball válasza xxlongikaxx (#36183) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a többi rajta van a lapon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36186) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Egy elméleti kérdésem lenne: van egy RPi, rajta egy Openelec. Android-os telóról távvezérelhető az RPi. Az RPi-n be van állítva az UpNP. Ebben az esetben:
- meg lehet mondani a mobilról az RPi-nek, hogy az adott zenét/filmet, ne az RPi-ra kapcsolt hangfalon/TV-n játsza le, hanem streamelje át egy másik DLNA képes eszközre?
- ha meg lehet mondani, akkor utána a mobil már nem játszik szerepet a lejátszásban ugye? Tehát a stream közveltenül az RPi és a másik DLNA készülék között fog menni (tehát a mobilt ki is lehet akár kapcsolni)?

Ha ez egy működő metódus, akkor merre keresgéljek (kulcsszavak), hogy hogyan kell ezt összelőni?

(#36187) Oszilaci válasza schferenc77 (#36186) üzenetére


Oszilaci
senior tag

openelec csak azon az eszkozon jatsza le amire telepitve van.

(#36188) schferenc77 válasza Oszilaci (#36187) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm. És egy sima Kodi install? B tervként egy QNAP NAS-om van, azon van egy Kodi (14.0.0), azt rá lehetne venni, hogy más eszközön játssza le a tartalmat? És ez vezérelhető mobil app-ról is?

(#36189) Patice válasza schferenc77 (#36188) üzenetére


Patice
Topikgazda

QNAP NAS-nak nincs alapból olyan app-ja, amivel lehet TV-re streamelni? + hozzá mobil eszközös vezérlő?
(Synology-nál ez megoldott.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36190) justice84 válasza schferenc77 (#36186) üzenetére


justice84
tag

A Yatse fizetős változata nem tudja ezt? De szerintem attól is függ mire akarod streamelni.

(#36191) woodworm válasza Oszilaci (#36187) üzenetére


woodworm
veterán

Nem teljes értékű a Kodi benne? Mert ez a beépített dlna szerver egyik szolgáltatása.

(#36186) schferenc77
Egy másik fórumon hasonló kérdés merült fel.
Most linux vagy épp openelec alatt nem tudom kipróbálni, de win7+yatse párosával működik. Amikor a yatse-ban rámész a lejátszandó filmre, a kijelölő gomb hosszú lenyomásával előhívod a context menüt és ott lesz az Egyéb lejátszóval. Ha kiválasztod, akkor megjelennek a hálózaton lévő kompatibilis eszközök.

(#36192) schferenc77 válasza woodworm (#36191) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszi, sok tippet kaptam, végigpróbálom. A hosszú nyomás + context menü még rémlik is valahonnan.

(#36193) Archttila válasza devil-k (#36170) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy sikerült beállítani amire szükségem van, :K viszont a képminőség érezhetően gyengébb, mint a Popié.

helyen tapogatózom? De továbbmegyek: létezne, hogy akár a Popcorn képminőségét is felül lehet múlni megfelelő vassal, bővítményekkel beállítássokkal?

i5-4690K
8GB DDR3
GTX970
NAS 3TB WD RED
Samsung 55H6500
...

ui: Ezt most találtam :) lehet nem kell vennem távirányítót sem? :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36194) Oszilaci válasza woodworm (#36191) üzenetére


Oszilaci
senior tag

szerintem csak megosztja ,de nem ö fogja lejátszani hanem kell hozzá a másik eszközre is egy lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#36195) woodworm válasza Oszilaci (#36194) üzenetére


woodworm
veterán

Streamről volt szó, tehát igen, kell a másik oldalra egy lejátszó eszköz. Nem is erről volt szó, hanem a fordított irányú indításról. Tehát nem a kliens oldalon választom ki a lejátszandó filmet, hanem a szerveren, mindez megspékelve távirányítással.

(#36196) Armatura válasza Archttila (#36193) üzenetére


Armatura
tag

Ezt a videót nem értem.Az oké,hogy össze van kötve a tablet a tv-vel,de hogyhogy működik a tv távvezérlőjével?Ehhez nem CEC adapter kell?

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#36197) Oszilaci válasza woodworm (#36195) üzenetére


Oszilaci
senior tag

akkor nem sikerült jól értelmeznem a kérdést :B

(#36198) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van kodihoz valamilyen adatbázis szerkesztő?
Olyasmi mint a popcorn-hoz a NMJToolbox2.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36199) devil-k válasza Mezga Aladár (#36198) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért kellene? Ha szerkeszteni akarod, akkor csak rámész a fájl (film) adatlapjára bepötyögöd a címet és kész és ott lehet mókázni. Ha több ugyanolyan cím van, kiad egy listát évszámokkal együtt és onnan tudod kiválasztani amit keresel.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36200) Mezga Aladár válasza devil-k (#36199) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mert nem fogom egyenként bepötyögni. :N
Az a furi (kodibuntu 14.0) azokat a filmeket amit az NMJToolbox2 tökéletesen megtalál és poszter fanartot ledőlt, a kodi nem tölt képeket. A szolgáltató a tmdb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.