Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Polllen válasza Patice (#36950) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a special legacy edition, azért ilyen drága, csak gyűjtőknek DDR2-vel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36952) radi8tor válasza Patice (#36950) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért mondod drágának? A többi gyártóé is ennyibe kerül.
De DC tápos változat lesz majd igazán érdekes.

⭐ Stella

(#36953) Ribi válasza radi8tor (#36952) üzenetére


Ribi
nagyúr

Seggszilka 25k.

(#36954) sas55


sas55
aktív tag

Üdv nem keresgéltem vissza. Az érdekelne hogyan tudom úgy törölni a kodit hogy ne maradjon meg semmilyen beállítás ha ujra rakom. Win7
Köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36955) rokapet


rokapet
tag

Üdv!

Valakinek járt már Asrock N3050B-ITX vagy N3150B-ITX lap a kezei között? A specifikációjukban a max. HDMI felbontás 2560x1600@60Hz, és érdekelne, hogy ez csak elírás, vagy valami elkefélt Asrock limitáció miatt tényleg nem tudja a 3840x2160@30Hz-et!

Az ugyanazon N3150 SoC-al és elvileg ugyanolyan HDMI v1.4-el szerelt Asrock N3150-ITX specifikációi között szerepel a 3840x2160@30Hz!

THX!

(#36956) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

A legolcsóbb HTPC megoldást keresem! 3gyerek van, 3 szobában. Médiaszerver üzemel a házban, arra jelenleg is csatlakozik egy profi HTPC, de ezt most szeretném kiegészíteni 3db klienssel a srácoknak.
Nincsenek nagy elvárások. XBMC-t még vigye, főleg SD, DVD tartalmakat néznek, de a HD-t még kéne tudja a cucc. Mivel 3db kell, érthetően nem akarok százezreket költeni.
Szóval mit ajánlotok, mi lenne a legolcsóbb, még használható megoldás? Valami régebbi Atom? Gyári playerek??

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#36957) rokapet válasza Vesa (#36956) üzenetére


rokapet
tag

Ha van HDMI a megjelenítőkön, akkor Raspberry Pi.

(#36958) Vesa válasza rokapet (#36957) üzenetére


Vesa
veterán

Van HDMI. De valami olyat olvastam, hogy az RBPi nem igazán jó erre a célra, mert kevés a RAM és lassú a CPU. Bár kétségtelen, hogy azzal önmagában minden adott. Bármilyen egyéb megoldásnál külön ház, táp stb...
Nézegettem atomos lapokat, 12eFt körül vannak azok, amik viszik a HD videókat de még kell bele ram és valami mITX ház táppal. Szóval nem jövök ki jobban.
Ránézek részletesebben a Pi2-re, azzal már talán menne. Köszönöm!

A tudomány a valóság költészete!

(#36959) Polllen válasza Vesa (#36958) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nézz be a topikjába, a sima b-nek is vinnie kell, nem hogy az rpi2-nek ezt...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36960) szacsee válasza Oszilaci (#36928) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

(#36961) harylmu válasza Vesa (#36958) üzenetére


harylmu
őstag

Pi2 bd25-öt simán visz, szerintem 50et is. (itt tesztelgettem) Max egy ház kell neki, ha nem tetszik pucéron - Ebayről 1200 forint. Fogyasztás 2-3watt.

[ Szerkesztve ]

(#36962) Oszilaci válasza Polllen (#36959) üzenetére


Oszilaci
senior tag

a sima B-s nem kifejezetten HTPC-nek van kihegyezve és olcsóbb is mint az B nélküli

nagy kérdés :)

H61MV-ITX + G2030(4GB RAM) párost érdemes lehet lecserélni Q1900-ra? vagy N3150-re?
60W a táp és ne tudom meddig fogja bírni ,csak filmnézés WIN10+kodi

a múltkori fogyasztás adatok után elbizonytalanodtam egy picit :)

[ Szerkesztve ]

(#36963) Celtis válasza Polllen (#36959) üzenetére


Celtis
veterán

Ráadásul a Pi-ben benne van a CEC is. Ha a megjelenítő támogatja, akkor külön távirányító sem kell hozzá. Sőt, ha van USB bemenet a TV-n, akkor arról akár a táp is megoldható.

(#36964) tozso76 válasza Vesa (#36956) üzenetére


tozso76
aktív tag

Hasznalok egy ilyen eszkozt a haloszobai tv-n. Kodi-val nas-rol 50Gb BRay hibatlanul megy. 52$ volt. Siman megerte. Adtak hozza egy olyan taviranyitot, aminek van 4db tanithato gombja. Ezekre ratanitottam a tv, source power volume +/- gombokat. Igy 1 tavval mukodik az egesz. http://m.aliexpress.com/item/32244955726.html

[ Szerkesztve ]

(#36965) Vesa


Vesa
veterán

Kösznöm a választ mindenkinek!
Akkor megoldódni látszik a probléma, 3db Pi-vel sokkal egyszerűbb dolgom lesz...
:R :R

A tudomány a valóság költészete!

(#36966) Polllen válasza Oszilaci (#36962) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebben az esetben, mivel tökéletesen lefedi az igényeket, teljesen mindegy, mire hegyezték ki. :)

Miért cserélnéd le a G2030-t? Mit vársz a cserétől?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36967) Oszilaci válasza Polllen (#36966) üzenetére


Oszilaci
senior tag

hallottam már eszközökről amiknél az olcsó verzió szándékosan volt le butítva ,bár az nem alaplap volt

fogyasztás miatt gondolkodtam rajta ,de mint írtam elbizonytalanított a múltkori eszmecsere
és táblázatok

[ Szerkesztve ]

(#36968) Polllen válasza Oszilaci (#36967) üzenetére


Polllen
nagyúr

raspberry pi < raspberry pi B < raspberry 2 Már ha erre gondoltál a butításoknál. Itt nincs butítás, így fejlődött a lap.

Fogyasztásnál nézd meg, hogy mekkora lenne a különbség, úgy óránként 5-10W (lehet sokat is mondok)? Na az úgy éves szinten, ha 24/7-ben megy a géped 3500-4000 forint. Ha csak a felében, 2k...

Nézd meg a váltás költségeit és döntsd el, hogy csak a fogyasztás miatt érdemes-e. Arra tippelnék, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36969) Ribi válasza Oszilaci (#36967) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem valószínű, hogy érdemes lecserélni. Ha annyira zavar a fogy, vedd visszább a procit.
Amúgy mint írták a táblázat azért nem jó, mert maxra terheli a procit és míg a j1900 elvégez x feladatot, addig a celeron 2-3x annyit.
Filmnézés közbeni fogyit kellene mérni.
De amúgy is írtad, hogy szinte csak filmezés közben megy.
Akkor meg nem is értem a problémát.

Amúgy nekem is olyan 24W körül eszik a j1900, de nincs benne csak SSD. Cserébe be tud akadni weboldalakon, és egyszerre ha sok mindent csinálok is érzem, hogy be tud lassulni. G proci nem belassulna, hanem többet fogyasztana és megcsinálná akadás nélkül ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#36970) Oszilaci válasza Ribi (#36969) üzenetére


Oszilaci
senior tag

mennyire van értelme vissza venni a procit, hogy a 60W-os táp bírja hosszú távon?
lap+proci+2x2GB+SSD+proci hűtő megy 1db 6cm házhűtő

(#36971) Ribi válasza Oszilaci (#36970) üzenetére


Ribi
nagyúr

Volt már úgy, hogy lekapcsolt?
Ez milyen táp?

(#36972) Oszilaci válasza Ribi (#36971) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nem, még nem kapcsolt le soha. Használtan vettem a házzal együtt Li-1320mi amiben van egy 12V DC-DC
és volt egy Seasonic kocka 12V 5A nos ez feladta a szolgálatot ,nem kapcsolt be ,majd vettem egyet az adapter.hu
-ról egy új adaptert ,azóta stabilan működik igaz 2,5Ghz-re már vissza vettem a procit

(#36973) Ribi válasza Oszilaci (#36972) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy nézem az egy 75Wos konverter.
Valszeg míg nem vetted vissza volt, hogy eléggé határon mozgott a kocka. Szerintem ha nem stressz teszteled, vagy nem raksz bele több winyót, el kellene hogy vigye. Feszt is vissza vetted? Lehet azt egyáltalán babrálni?

(#36974) Oszilaci válasza Ribi (#36973) üzenetére


Oszilaci
senior tag

fesz-hez nem nyúltam ,érdemes lenne azt is vissza venni? Ha 75W akkor felesleges is lenne vennem nagyobb kockát (90W) hozzá

(#36975) torkis válasza Oszilaci (#36967) üzenetére


torkis
csendes tag

Közben találtam egy másik cikket is, ahol fogyasztási adatokat mérnek, ráadásul PicoPSU-val (sajnos francia):
[link]

Ebből egy grafikon alább látható. Szerintem az üresjárat és az MPC-HC értékeket érdemes nézni, mert a többi már nem egyenértékű. Sajnos G-s Pentium nincs benne, csak egy G1840-es Celeron. Egyébiránt nekem az Asus H81T + G1840 + 1SDD + 1HDD film nézéskor mostanában átlagban 30-32W szokott lenni, 130W-os notebook táppal. Megnézem majd 65W-ossal is, mert olyan éppen van itthon.
A gép egyébként nagyon hasít, a boot egészen a Kodi képernyőig most 3 másodperc, az eddigi 10-ről. Biztos a média adatbázist frissítette eddig, azért volt hosszabb ezelőtt. 1080p-s film nézés közben (+ torrent) a CPU 7-10% terheltséget mutat mindkét magon.

(#36976) Ribi válasza Oszilaci (#36974) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rendszerint túl sok feszt kapnak a procik, azt is érdemes lehet visszavenni kicsit. Hogy mennyire lehet, azt mondjuk tesztelni tudod. De ha nincs nagyon leterhelve, valszeg amúgy sem kap max feszt.
Fentebbi tesztből látható, hogy nem eszik sokat a celeron kb maxra terhelve, és szerintem a pentium is valahol ott lehet.

(#36977) torkis válasza Ribi (#36976) üzenetére


torkis
csendes tag

Szerintem is kb. ugyanott lehet a pentium is, a TDP-jük is ugyanaz. Annyi még, hogy ezek a haswell refresh celeronok IGP-t tekintve modernebbek, mint a régebbi Haswell Pentium-ok, de azt csak annyit jelent, hogy talán kicsit kevesebbet eszik videólejátszás alatt a jobb hw támogatás miatt. De ezek szerintem pici különbségek lehetnek FHD videólejátszásnál.

(#36978) rokapet válasza rokapet (#36955) üzenetére


rokapet
tag

Erre valaki?

(#36979) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. As itt ajanlott HTPC config nagyon jol mukodott eddig (koszi a tippert), viszont mostansag vacakol az osszeallitas. A hanfalakbol eleg hangos sercego, cicergo hang jon mint amikor regen az alaplapi hangkartyat hallgattam teljes hangeron fulessel, es meg az eger mozgasat is hallottam.
Erositot mar csereltem es mindkettonel hallhato. A DAC egy jo minsoegu supra usb-n keresztul csatlakozik, ha ki van kapcsolva megszunik a sercego hang, ha a HTPC le van kapcsolva megszunik a sercego hang.
Ezert most a HTPC-re es a DAC-ra gyanakszok. Kiprobaltam egy gagyi laptoppal ugyanugy USB-n keresztul, kezdetben sercegett majd teljesen elmult. Varialtam a tapokkal mindenfele, de semmi siker.
Ti mivel probalkoznatok? (rendszerem az adatlapomon) Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#36980) Pityke78


Pityke78
őstag

Kell már foglalkozni olyan alaplapokkal, amiken esetleg 2.0-as HDMI kimenet van, vagy ezek még habokban sincsenek és nem is releváns a FHD, BD50, vagy épp 4K filmek lejátszásánál?

Köszi

(#36981) Patice


Patice
Topikgazda

Linuxos HEVC támogatás elkészült... :C

2015-08-16-án elkezdtek vele dolgozni.

2015-08-25-én (ma!) eredmény 1 ugyan olyan vason, mint amit én is összeszedtem.

2015-08-25-én (szintén ma) eredmény 2: 4k@60p HEVC bilinear downscaling-el szintén N3150-en.

A kidolgozott kódot elküldik (ígéretükhöz híven) az ffmpeg fejlesztőinek, hogy tudják ők is implementálni. Nagy :R nekik.

Szvsz. nemsokára lesz az ffmpeg-ben is végre szoftveres HEVC támogatás. :K :C

(#36980) Pityke78:

Én még nem tudok olyan alaplapról, amin van HDMI2.0. Talán a SkyLake alá való Z170-es lapokon már van? Nem néztem még utána.

4K-t tudja max. 30Hz-en a HDMi1.4a is. :K

(#36979) Ekkosh:

A HTPC-dnek milyen tápja van?
DAC aszinkron?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36982) rokapet válasza Patice (#36981) üzenetére


rokapet
tag

Engem az érdekelne, hogy hogyan volt lehetséges a 4k@60Hz egy N3150 lapon. Elvileg azokon is csak HDMI 1.4a/DP1.1a van, amin 4k@30Hz a maximum. Van olyan Braswell-es deszka, amin már DisplayPort 1.2 van?

(#36983) PuMbA válasza rokapet (#36982) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként a 4K/60 fps, ahogy írják, határeset az N3150-en :) Látszik a drop és skip szám (16/80) :)

[ Szerkesztve ]

(#36984) Patice válasza PuMbA (#36983) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért nem rossz eredmény.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36985) PuMbA válasza Patice (#36984) üzenetére


PuMbA
titán

Simán, főleg, hogy 1080p 60fps fog menni még sokáig rajtuk max., mert 4K TV nem lesz hamar elterjedve :)

[ Szerkesztve ]

(#36986) PeterPH válasza rokapet (#36982) üzenetére


PeterPH
senior tag

Talán a "with bilinear downscaling" részen van a megoldás, tehát nem 4K kimenet van.

(#36987) harylmu válasza Patice (#36984) üzenetére


harylmu
őstag

Isengard ki fogja ütni a médialejátszókat. :) Főleg ha Pi-n se fog akadozni a HEVC.

(#36988) rokapet válasza PeterPH (#36986) üzenetére


rokapet
tag

Még ez lett volna a tipp nálam is.

(#36989) rokapet válasza harylmu (#36987) üzenetére


rokapet
tag

Hát a Pi-n a Braswell-el ellentétben nem igazán van hardveres gyorsítás a HEVC-hez, legalábbis tudtommal.

(#36990) #75912448 válasza Patice (#36981) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs rajtuk natív 2.0 kimenet. DisplayPort 1.2 átalakító lesz, amivel hajthatók a 2.0 bemenetű megjelenítők. Először kemény teszt alá vonom, majd elválik cserélem-e a Kaverit. HEVC-re úgy vélem mindenképp szükség lesz, AMD is tán villant valamit év végére a hogyan továbbról.

(#36991) Patice válasza #75912448 (#36990) üzenetére


Patice
Topikgazda

:R a tesztért! Kíváncsi leszek az eredményre.

HEVC még nagyon ingoványos talaj, "senki nem mond semmit", azaz úgy olvastam, hogy jelenleg is dolgoznak a h.265 kódolás optimalizálásán, mert elég prociigényes, ugyanis a Skylake-ig nem volt olyan hardver, ami hardveresen támogatta volna ezt. Viszont a 4K10bit encode hardveres gyorsítása még a Skylake-nek sem fog menni.

Azaz sejthető (én legalábbis így értelmezem), hogy az első 4K BD-k 8 bitesek lesznek HEVC kódolással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36992) Ekkosh válasza Patice (#36981) üzenetére


Ekkosh
tag

Szia, A HTPC lapja: Asrock AM1H-ITX Liteon 90W tappal. A DAC Musical Fidelity V90, elvileg asszinkron. Koszi a segitseget.

(#36993) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

van valakinek valami tippje, miert nem megy a DXVA kodi 15.1 alatt (i7 2670QM, HD3000, W10)?

W7 alatt ment...
mit kellene felraknom?

(#36994) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdésemet, de hátha tudtok rá megoldást. Kodi 15.0 alatt szeretnék BD iso-t lejátszani és sehogy sem akar összejönni. Menüsen 3D-be váltás lehetőségével együtt érdekelne a téma.

(#36995) MasterMark válasza brummmogo (#36994) üzenetére


MasterMark
titán

Menüsen, pláne 3D-ben, csak licenszelt fizetős lejátszóval tudsz ilyet. Ami jelenleg csak a PowerDVD ha jól tudom.

Switch Tax

(#36996) kungzi válasza MasterMark (#36995) üzenetére


kungzi
veterán

Igen, jól tudod.
Vagy a totalmedia theatre is letudja őket játszani. ;)
PowerDVD
ArcSoft TotalMedia Theatre

:)

[ Szerkesztve ]

(#36997) brummmogo válasza kungzi (#36996) üzenetére


brummmogo
tag

Köszi! Menü nélkül rá lehet venni valahogy a Kodit?

(#36998) PeterPH válasza kungzi (#36996) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem is tudtam, hogy a TMT újra elérhető lett. Pont egy éve volt valami bukfenc a cégnél, hogy "discontinued" lett.

(#36999) kungzi válasza brummmogo (#36997) üzenetére


kungzi
veterán

ha jól tudom a 3d-s bd iso-t nem játssza le Kodi, csak a sima BD-t

(#37000) brummmogo válasza kungzi (#36999) üzenetére


brummmogo
tag

Hát ez szomorú hír, de azért köszönöm az infót. Marad akkor a PDVD-s megoldás ennél a formátumnál.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.