Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) devil-k válasza #75912448 (#37050) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem, nem. Érkezésem nem volt még a múltkori témával foglalkozni, mivel most az épített NAS-om köti le mindennapjaimat. :Y Azon Linux Mint fut, aztán dobok rá virtuálisan egy DSM-t (Xpenology).

- mozi bolondéria -

(#37052) #75912448 válasza devil-k (#37051) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor másképp csaptál bele a lecsóba. :) Én meg DSPlayerezem...

(#37053) devil-k válasza #75912448 (#37052) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valahogy úgy. Nem egyszerű (ez sem).

- mozi bolondéria -

(#37054) #75912448 válasza devil-k (#37053) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebben a kérdésben azóta nem tudok zöld ágra vergődni, mióta BBéci mobiltelefon flottához csatlakozna. Szóval jó régen. ;] 0-24 NAS-ra semmi szükségem, de hosszútávon nem tartható, hogy trillió tb adat lóg külső HDD-n. A mozigépet nem pakolnám teli sok sok HDD-vel, zajtól kezdve felesleges vibrációkon át értelmetlen ki-be kapcsolásokig. Gyakorlatilag egy Node 304 szerű házat kéne megtömnöm 6 HDD-vel, és régebbi anyagok ill demo esetén bekapcsolni, ebben esetben nem számít ha egyszerre dübörög az összes. Most egy SSD opnak és egy nagy HDD-n elférnek a friss anyagok és koncertek, többi lóg a lap farán inaktívan.

(#37055) Patice válasza #75912448 (#37054) üzenetére


Patice
Topikgazda

(Épített) NAS-t konfigolhatod úgy is, hogy csak akkor kapcsoljon be, amikor szükség van az adatra. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37056) kungzi


kungzi
veterán

üdv

Digi (DVB-C) TV-t néznék kodiban. Melyik progit ajánljátok? Felvételre is ajánlhattok valamit. Köszönöm

(#37057) #75912448 válasza Patice (#37055) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, erre gondoltam, hogy bepakolom a vinyókat valami minimál konfiggal egy házba, majd szükség esetén bekapcs. Most gyakorlatilag ugyanez történik csak a külső fiókokkal egyszerre. Nasféleség előnye a raid5 lenne így némi plusz biztonság.

(#37058) Oszilaci válasza kungzi (#37056) üzenetére


Oszilaci
senior tag

van DVB-C tunered?akkor a KODI :DDD ha nincs DVB-C tunered akkor meg vételezz egy AMIKO CHD8270+ és még az extra csatornákat is nézheted ha egy kicsit utána jársz a dolgoknak.

vagy bérelsz a digi-től kaon hd1410-es boxot és azzal is tudsz felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#37059) kungzi válasza Oszilaci (#37058) üzenetére


kungzi
veterán

van dvb-c tunerem, a tv-ben is, és notiban is (usb-s), amin fut a kodi

[ Szerkesztve ]

(#37060) wopi válasza harylmu (#37041) üzenetére


wopi
aktív tag

Picit olvasgattam a témában. Azért fura, amit írsz, mert amennyire írják, Raspberry pi is megbirkózik a 3d lejátszással. Nem vagyok 100%ig avatott rpi-ben, de amennyire láttam, openelec alatt volt ez a Youtube-os videó szerint, amit láttam. Persze azt már belátom, hogy az E350es brazos proci kevés lesz ehhez.

Az is lehet, hogy valamit benéztem, nem vagyok még teljesen otthon a 3d témában sem, csak a megoldáson agyalok. Vagy az, amit láttam nem is az, ami nekem kell? Linkelni a yt videót, ha kell holnap, telefonról írok. :)

(#37061) djnice válasza wopi (#37060) üzenetére


djnice
veterán

Linux (OpenElec) vonalon csak a Raspberry Pi2-vel megy a 3D MVC és az is csak MKV konténerből egyelőre.
Amúgy nagyon jó kis cucc, amióta javítottak a deinterlacingen, azóta csak azt használom lejátszásra (Kodi 16.0 testbuild).

(#37062) zoltan6 válasza Oszilaci (#37058) üzenetére


zoltan6
őstag

"vételezz egy AMIKO CHD8270+ és még az extra csatornákat is nézheted ha egy kicsit utána jársz a dolgoknak."
a hivatalosra gondoltál vagy van valami ingyenes okosság rá? mert akkor érdekelne a dolog.

(#37063) Celtis válasza wopi (#37049) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen webservert hiányolsz?

(#37064) devil-k válasza #75912448 (#37054) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még mindig csatlakozna? :)

Viccet félretéve. Nem véletlen választottam (én is) külön a NAS-t és a HTPC-t. Számomra mind a két eszköz teljesen más funkciót tölt be. Amíg a NAS non-stop megy és kiszolgáló/stream/adatmegosztó/letöltő feladatot lát el, addig a HTPC csakis és kizárólag mozira és egy kis zenére van befogva.

Ettől függetlenül nem szerettem volna nagy házat, így egy Elite 110-es lett a kuckó. 2x 3TB és egy SSD a rendszernek. Méreteiben is nagyon kellemes. Szerverközpontra nem volt szükségem. A mostani PC-met is költöztetem egy kisebb házba (a mostaniban 10 HDD is lazán elférne), mivel nem használom ki. Lassan minden külső HDD-met cserélem WD RED-re és marad a dokkoló. Ha pedig majd jobb áron lesznek a HDD-k, akkor lazán cserélem a NAS-ban, mondjuk 2x 6TB-ra.

Egyébként a NAS-t is úgy szabod az igényeidhez mérten, ahogyan nem sajnálod. Pont úgy, mint a mozigépedet. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37065) wopi válasza Celtis (#37063) üzenetére


wopi
aktív tag

A mostani Ubuntun fut a háttérben egy nginx is, amire szükségem van. Persze csak én használom, főleg teszteléshez, nem kell nagy nézettségre gondolni. :)

(#37066) Oszilaci válasza kungzi (#37059) üzenetére


Oszilaci
senior tag

akkor engedélyezt a tunert a kodi-ban és lesz egy TV menűpont is a főmenűben és már tudod is nézni a DVB-C műsorokat

(#37067) kungzi válasza Oszilaci (#37066) üzenetére


kungzi
veterán

:R

(#37068) MasterMark válasza kungzi (#37059) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen tunered van?

Switch Tax

(#37069) Oszilaci válasza MasterMark (#37068) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ez egy nagyon jó lista dvb tunerekről

(#37070) kungzi válasza MasterMark (#37068) üzenetére


kungzi
veterán

Ami az alattad lévő linken a best buy résznél van. Tekjesen jó. Nagyon szép minősége van és szépen vesz fel. Ajánlott. :)

(#37071) elmouse válasza kungzi (#37070) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ez a konfig tudna jó minőségben rögzíteni vele?
ASRock e350m1, 4GB RAM, Win7 x64

Ka nama kaa lajerama!

(#37072) PeterPH válasza elmouse (#37071) üzenetére


PeterPH
senior tag

DVB (-C, -T, -S) tunerek esetében a rögzítési minőségnek semmi köze a konfigurációhoz, mert gyakorlatilag a digitális stream változatlan formában történő diszkre írásáról van szó.

(#37073) lazydog


lazydog
addikt

Szeretnék egy számomra megfelelő DVB-C tuner kártyát.
Elvárásaim:
Két adás egyidejű, egymástól független vétele/rögzítése, megosztása helyi hálózaton. Elsősorban MediaPortal használatával, de linux driverek megléte sem hátrány. Szolgáltatóm a PR-Telecom, az adás kódolt.
Erre a kártyára gondoltam. Véleményeket, megerősítést, esetleg kritikát várnék a tapasztalt hozzáértőktől.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#37074) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Mini-itx topikból irányítottak ide a nyűgömmel. Ami a következő lenne:

Vettem egy Asrock qc5000-itx/ph lapot. Win 8.1-et telepítettem. Szép és jó a dolog. De. Egy idő után kifagy a buli bármit csinálok. 2*2Gb corsaire vengance ramjaim vannak 1.5V-on 1600mhz-n mennek. Valamiért a lap nem szereti ezt az órajelet (pedig támogatja) ezért visszavettem 1333mhz-re és így nem fagy. Viszont az számomra érthetetlen, hogy a facebookos játékok: angry birsd stb. akadnak. Ez normális? Szerintem nem. Yt-on láttam gameplayeket bf4-el 720p-ben low beállításokkal játszható volt. Egy sima flash játék meg nem? Lehet valami köze a ramok sebességéhez? Illetve kaptam olyan tanácsot is, hogy valami driver gond lehet.
Valaki valami ötlet?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37075) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Esetleg a következő csatornák iptv linkjei megvannak valakinek?
Cool tv, Spektrum, Nat Geo, Discovery, hasonlók jöhetnek.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37076) Oszilaci válasza aelod (#37074) üzenetére


Oszilaci
senior tag

rammokat tesztelted már???

(#37077) CirrMee válasza aelod (#37074) üzenetére


CirrMee
addikt

Volt esze annak aki ide küldött, ez alapvetően egy házimozis szekció, nem hardveres problémákra szakosodik.

De ha kell, pár tipp hibalehetőségekre - ha már LinX és hasonló stabteszt program hibátlanul fut:
-memtest
-APU hűtés/pasztázás, gépház szellőzés (nincs adatom terhelt állapotról)
-adott driver (szerintem APU video drivere) problémázik
-adott BIOS rosszul állítja be ehhez a RAM típushoz az időzítéseket 1600 -on. Ez utóbbit illetően meg lehet próbálni kézzel állítgatni, esetleg kísérletképpen plusz feszültséget tolni a DDR3 számára (pl.: 1.575V), hátha az adott lapban nem stabil ez a páros "gyári" paraméterekkel. Időzítésekkel is el lehet vacakolni második körben, dobni eggyel rosszabb (nagyobb) értékeket a 9-9-9-24 -re.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37078) varmi2 válasza aelod (#37074) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a kis ram sebesség miatt szaggat. csinálj egy memória tesztet a memtest86-al.
Cserélj ramot, valami olyanra, ami a memória támogatási listában benne van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37079) aelod válasza Oszilaci (#37076) üzenetére


aelod
veterán

Ramok mentek az előző konfigomban 1600mhz-en tökéletesen.

Hűtési gondok nincsenek linx lefut hibátlanul nem fagy és olyan 60-62 fokot produkál.

Hazamegyek adok feszt a ramoknak, és megpróbálok valamit a driverrel is mókolni.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37080) fecus


fecus
őstag

Frissítettem az openelec-et az 5.95.4-re. 64 bites.
A TVheadend-el mennek a MindigTV ingyenes csatornák, de az M1 és M2 esetén az alsó negyedben állandóan kockásodik a kép. Lehet valahogy befolyásolni a dekódert?
Valami config fájlban? Ezelőtt is jól működött, mi lehet a gond?
Hogy hívják angolul ezt a kockásodást, csak a keresés miatt?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#37081) envagyok válasza fecus (#37080) üzenetére


envagyok
veterán

Blocking

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#37082) fecus válasza envagyok (#37081) üzenetére


fecus
őstag

Kösz!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#37083) #75912448


#75912448
törölt tag

Nem tudom mikor kerülnek forgalomba, de a Skylake Core i3-6300T ill Core i3-6100T 35W TDP (HD Graphics 530) példányok elég szimpatikusak. IGP érdekes lehet ezekben és nagyobb példányokban egyaránt, ha pl nem egyedül EVR Kodi a cél. Viszont nagyon úgy néz ki, hogy a Braswell Win alatt nem képes HD audio bitstreamre, ami elég szomorú és egyben érthetetlen.

(#37084) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
Openelec alá valahogy fel lehet esetleg telepíteni a Steamet? Azon gondolkodtam, hogy a HTPC egyben egy ilyen in-home streamer gép is lesz és az emeleten lévő nagygépről tudnám streamelni a játékokat a kanapéra. Ez megoldható valamilyen formában? :F

(#37085) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

összeraktam egy htpc-t n3150 alapokon.
amd am1-et váltott.

zenére és mozira is ezt használnám.
az amd-n win 8.1-et használtam kodival és j.riverrel.

mit gondoltok, merre induljak?
maradjak win vonalon (win10) vagy próbáljam meg a kodibuntut?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#37086) #75912448 válasza mandju (#37085) üzenetére


#75912448
törölt tag

Néhány perce írtam, hogy W alatt jelenlegi driverrel nincs HD hang, persze ha szükséged volna rá. Linuxon ezzel szemben OK. De nem vagyunk ellene ha kipróbálod te is és tiszta víz kerül a pohárba. ;)

(#37087) harylmu válasza rappit4 (#37084) üzenetére


harylmu
őstag

hdmi kábellel?

(#37088) mandju válasza #75912448 (#37086) üzenetére


mandju
senior tag

paticenél szerintem van HD hang, ha jól emlékszem... vagy ő csak sztereóban utazik?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#37089) #75912448 válasza mandju (#37088) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sztereóban, de ígért egy HD erősítős tesztet is. Linuxon 100%, hogy kimegy, ahogy Bay Trail esetében is ez volta leosztás 1 évig.

(#37090) Patice válasza mandju (#37085) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem az N3150-nel erre indulj. :K Első és második hsz.-t nézd át és csináld meg a leírtakat.

HD hangokra még nem tudok válaszolni, tegnap hajnalban értem csak haza külföldről.

Amúgy igen, jelenleg csak sztereóban nyomom, de kíváncsi vagyok a többcsatornára is. Napokban igyekszem tesztelni. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37091) mandju válasza Patice (#37090) üzenetére


mandju
senior tag

Ezt nézegettem a múltkori ajánlásod miatt. Sajnos nem nagyon látom át, mit és miért kell csinálni...
azt meg annyira nem szeretem. Azért majd megpróbálok tenni vele egy próbát...

jelenleg a kodibuntu kúszik fel

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#37092) Patice válasza mandju (#37091) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kodibuntu sajnos most még nem fog menni, mert nincs benne alapból az a repo, amiből a megfelelő drivert fel tud ád rakni. Linkelt fórum 2. hsz.-ében ott van a Braswell-eseknek az ajánlott frissítő csomag.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37093) radi8tor válasza mandju (#37085) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem az érdekelne mennyivel érzed pörgősebbnek a rendszert AM1 után.
SSD van benne?

⭐ Stella

(#37094) Skillet


Skillet
addikt

Kodi hogy áll? 15.1-et lehet már tölteni, vagy várjam inkább a 15.2-t. Nálam még a 14.2 van, működik rendesen. Az egyedüli visszatérő probléma (korábban már írtam róla), hogy állandóan magától bekapcsol az ismétlés funkció és folyamatosan újrakezdi a filmeket. Aeon nox alatt nincs lehetőség ennek a ki/bekapcsolására.a yatse második oldalán látom mindig, hogy be van kapcsolva.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37095) Warter válasza Skillet (#37094) üzenetére


Warter
őstag

Kapcsold át confluence-re és kapcsold ki ott.

(#37096) Skillet válasza Warter (#37095) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, tudom, korábban is ez lett a megoldás. De aztán visszatért a hiba aeon nox alatt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37097) Patice válasza Patice (#36262) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tudom, kicsit off topik, de úgy látszik igazam volt: IFA 2015: Samusng 4K blu-ray lejátszók.

És a hírben nem látom, hogy szó lenne a 3D képességről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37098) radi8tor válasza Patice (#37097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

BD3D az alap dolog egy 4K lejátszónál szerintem.
Vagy 4K3D-re gondoltál? :D

⭐ Stella

(#37099) Patice válasza radi8tor (#37098) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én még nem vagyok meggyőzve erről. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37100) dunkel válasza radi8tor (#37093) üzenetére


dunkel
őstag

A kérdést kiegészíteném: mi késztetett arra, hogy lecseréld a gépet? Mi nem működött?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.