Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) devil-k válasza btomi9 (#37450) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt próbálkozz inkább.

- mozi bolondéria -

(#37452) adodaniel válasza devil-k (#37451) üzenetére


adodaniel
őstag

Hát itt próbálkozik. :DDD

(#37453) devil-k Sok kedvenc téma átka. :)

[ Szerkesztve ]

(#37453) devil-k válasza adodaniel (#37452) üzenetére


devil-k
nagyúr

Basszus. Én hülye.... Azt hittem, hogy a házimozi topikban vagyunk. :Y :W

- mozi bolondéria -

(#37454) Patice válasza btomi9 (#37450) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már megvan a HD-Plex táp, akkor első körben AMD APU-ra (A8, A10-re) szavaznék a 3D és madVR igények miatt.

4K még csak most kezd jönni, szóval erre most még nem érdemes építeni hosszú távra.

SotM USB kártya akkor lesz hasznos, ha USB-s DAC-ot akarsz majd venni a zene miatt, de ha az audiofil minőség a cél én megfontolnám a kártya helyett pl. USB --> S/PDIF átalakítót (pl. Human Audio Tabla) és így bármilyen coax bemenetes DAC-ot mögé tehetsz. Vagy ha jó USB-s DAC a cél, akkor az is zsebbe nyúlós lesz, mert akkor vagy külön USB táplálás kell, vagy olyan USB bemenetes DAC-ra lesz szükséged, ami nem a PC-től kapja a tápot. De így meg értelmetlen lesz a HD-Plex tápod, hacsak nem akarsz a későbbiekben vetítőzni LCD TV helyett.

Én amúgy külön eszközzel oldanám meg a zenét, vagy HTPC-n külön OP rendszer. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37455) devil-k válasza Patice (#37454) üzenetére


devil-k
nagyúr

Teszteltél már Patice Linux OS-t + Kodit? Ha igen, mi a vélemény, tapasztalat? Nem szerver OS-re gondolok. Hanem mondjuk Ubuntu, Mint, Suse stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37456) btomi9 válasza devil-k (#37453) üzenetére


btomi9
aktív tag

:-)

(#37457) btomi9 válasza Patice (#37454) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszönöm! Olyan USB DAC-ot szeretnék, ami külső tápot kér, pl. Teac UD 301. Táp ól azért választottam ezt, mert több legyet lehet vele ütni egy csapásra. Kaphat róla tiszta tápot egy NUC, Thin mini ITX, a SOTM kártya külön és még akár a DAC is. Most azt nem néztem, hogy ezek külön feszültség értéket igényelnek. A táp azt hiszem, tud 19, 12, 5 voltot meg talán 3.3-at adni.

AMD- alaplapra van ilyan javaslat, amit tudok táplálni ezzel a lineáris táppal?

(#37458) sb


sb
veterán

Hülye kérdések rovatom folytatódik: :D

1. Lehet normálisan használni Kodit két kijelzővel? Pl. nappali+háló két TV-vel. A normálist úgy értem, hogy mondjuk nem kell átmenni a másik szobába és az aktív kijelzőn szüttyögni, hogy átkapcsoljam a másikra.

2. HDMI->Ethernet átalakítóval van-e vkinek tapasztalata? Ami 2db cat5e/6 kábelre alakít és elvben 30-50m-ig is jó. (Bár ezt kissé félve kérdezem a kábelek megszállottjaitól. :D)

3. Harmadik megoldásként szóba jöhetne egy központi Kodi médiatár és egy másik lejátszó, de gondolom androidon még mindig nincs normális 24p. Rpi-n van? Vagy csak jóval drágább Atomos stick jöhetne szóba?

(#37459) Smiley válasza sb (#37458) üzenetére


Smiley
őstag

1. Windows alatt kizartnak tartom, hogy erre kepes lenne, viszont linux alatt ha van kitartasod akkor meg tudod csinalni, hogy 2 x-et tolsz 2 kulon kodi-val.

Szerk: Bar ebben az esetben a hanggal lehet, hogy szivas lenne... :W

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37460) devil-k válasza sb (#37458) üzenetére


devil-k
nagyúr

Központi médiatár >>> NAS?!

- mozi bolondéria -

(#37461) Patice válasza devil-k (#37455) üzenetére


Patice
Topikgazda

Eddig Kodibuntu-val van tapasztalatom. Az szépen működik dedikált gépen. Telepítés után Kodi indul egyből és utána csak a Kodi-t kell belőni.

A jelenlegi fejlesztés (Kodi 16 Jarvis előtt) alpha fázisban van, ez Ubuntu Server 15.04-en megy jelenleg, vagy OpenELEC 6.XX a Kodi fejlesztőjétől. Ubuntu Server + Kodi 16 alpha jelenleg még nem a legjobb, folyamatosan változik, mert ugye most fejlesztik. + Intel részéről is olyan új dolgok jönnek majd a driverbe (HEVC mellé hybrid dekódolás + 3D wrapper...), hogy jelenleg nem tudom megmondani mi lesz a vége. Egy biztos: Haswell procik sajnos nem fognak megkapni minden újítást, pl. Haswell IGP-k nem tudják még egyszerre használni a CPU-t és az IGP-t pl. a hibrid dekódoláshoz, ez csak Braswell és Skylake sajátosság lesz.

Különböző Linux disztrókra szerintem simán felrakható a Kodi, csak akkor neked kell megoldanod, hogy az automatikusan induljon, mert ugye egy desktop OS-re raksz fel egy programot, ugyan úgy mint Win esetén.

Ha a meglévő Haswell-es gépedet akarod jól kihasználni, akkor szerintem Kodibuntu. És majd jön a 16-os pár újítással és frissebb Intel driverrel. :K Csak várd ki. :))

(#37457) btomi9:

AMD-s lapból most nem rémlik DC bemenetes, de lehet csak én nem vagyok elég tájékozott. Vagy nem DC-s elég kell egy paneltáp, mondjuk a HDplex féle HiFi változat. ;]

(#37458) sb:

1. Szerintem nem.

2. Tudom, hogy létezik ilyen, de nincs vele tapasztalatom.

3. A másik lejátszót jó ötletnek tartom. Adatoknak NAS-on a helye, ha több kliens van egy otthoni rendszerben. RPi-n szerintem OK a 24p --> OpenELEC-t használd erre. :K Inkább az Atomos stickről rémlik nekem az, hogy a 24p nem megy neki, azaz a 23,976 nem, igazi 24,00 Hz meg de. Pont ez a baja, hogy a 23,976-ot is 24,00-án játsszák le.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37462) btomi9 válasza Patice (#37461) üzenetére


btomi9
aktív tag

Nem találtam én sem, csak egyet: Asrock AM1H-ITX de ez meg nem A88X FM2, hanem ahogy nézem, valami régebbi.

Processzorok (és integrált grafikus vezérlők) szempontjából melyikkel járok jobban?

A88X Kaveri AMD, és megvenni 100 dollár körül egy paneltápot (nem csinál ez külön zajt? audiofil szempontból érdekel)

Vagy van az Asus Q87T amibe lehet haswell procit tenni, és esetleg ezek közül valami nagyon erős akár i7-es kis fogyasztásút, hogy a processzor csinálja a video javítgatásokat (madvr és társai).

Vagy, 3. opció, tegyek külön videokártyát, de nem tudom, hogy mi férne el mondjuk egy pici urambocsá' passzív hűtésű HTPC házban, ahol a videokártya is passzív hűtésű, már ha van egyáltalán ilyen.

(#37463) Patice válasza btomi9 (#37462) üzenetére


Patice
Topikgazda

Asrock AM1H-ITX az AM1 foglalatos. Kihaló félben van...

"Processzorok (és integrált grafikus vezérlők) szempontjából melyikkel járok jobban?"

Ez egy elég jó kérdés, nem is egyszerű válaszolni rá. Röviden és tömören: egyéni ízlés/hozzáértés/pénz/cél kérdése, hogy neked melyik lesz a jó választás.

AMD-s APU jó választás.

A paneltáp zajáról nincs túl sok infóm, nem mértem még soha, de talán kevesebb, mint egy szabvány ATX, vagy SFX tápé. De lehet nem hiába csinált a HD Plex is ilyet.

By the way: HD Plex honlapja megújult, és van pár új termékük. Pl. ez a Krell erősítők házára hajazó 300W-os PC táp. :Y Kicsit túlzásnak tartom az árát, bár ehhez képest (nem akarom tudni az árát). :))

"Vagy van az Asus Q87T amibe lehet haswell procit tenni, és esetleg ezek közül valami nagyon erős akár i7-es kis fogyasztásút, hogy a processzor csinálja a video javítgatásokat (madvr és társai)."

Attól, hogy erős a proci, attól még a képjavító szűrők a GPU-t/IGP-t terhelik. Ha prociba integrált erős IGP kell, akkor első pont (AMD APU). Intel vonalon jelenleg a nagy Broadwell prociknak van kb. olyan erős IGP-jük, mint az A8/A10-es AMD-knek, de az áruk (i5, i7) szerintem egyből elveszi majd a kedved ettől a vonaltól.

3. opció - dedikált VGA ez sem rossz ötlet, de ekkor szvsz. felejtős a passzív ház..., vagy vizezed és lesz agy k.nagy passzív radiátorod a gépházon kívül. De még így is zümmögni fog a keringtető szivattyú.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37464) Ribi válasza btomi9 (#37462) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel én is most ebben vagyok, így találtam ezt a tesztet.
2 féle paneltáp van, 12V és wide range.
12V-s az átengedi a 12V-t amit kap a tápkockából, így a 12V lehet nagyon zajos is.
Emiatt nekem ez nem szimpi így.
Van a wide range, ami akármennyi (6-25V) feszből alakít 12V-ot.
Mivel ez mindig alakít, így relatíve jó feszt ad ki, de zajos ez is. Kicsi a zaj, de összevissza nagyfreki van rajta.
Ha 12Vos tápot kötsz ilyenbe, akkor az elég fura 12V értéket ad.
Ez szerintem jobb mint az előző, de a wide range paneltápok drágábbak.
És amit én fogok megcsinálni, hogy 12V paneltápot hajtok lineáris tápról.
Habár az 5 és 3.3V kicsit zizis lesz, de a 12V viszonylag sima.
És az ennél még jobb, ha mindent lineárissal oldasz meg.

bajnokpityu is mókolt lineáris táppal, de aztán eladta és vett egy igen kis zajú ATX tápot.
Ha nagyobb áram kell, akkor a lineáris lehet már túl drága és sokat fűt.
Kis passzív gépeknél még csakcsak.

Szóval "külön zajt" nem teljesen értem, hogy hogy csinálna, de mindennek van zaja. Tápoknál is eléggé változó, hogy milyen feszt ad ki. Nézni kell teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#37465) bajnokpityu válasza Patice (#37463) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezek nem képjavító szűrők. ezek pontosabb renderelési eljárások.

Ribi:azért nagyon szép volt a képi zaj a lin táppal. ha léteznének 4-500Wos lin tápok, akkor abba az irányba mennék. De ezek gyakorlatban nem kivitelezhetőek. Ott kezdődik, hogy kéne minimum 7-800VA trafó, alacsony zajjal. És akkor még a zajelnyomás által termelt hőről nem beszéltünk. De ettől még jobb megoldás lenne, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37466) sb válasza Patice (#37461) üzenetére


sb
veterán

Nálam külön NAS-nak jelenleg nincs esélye. Eddig értelmetlen is lett volna mivel 1db kliens HTPC van és fizikailag sem tudom elkülöníteni.

Persze több lejátszónál már lenne létjogosultsága, de egyelőre még azt is szeretném megúszni. Két TV-vel is csak egyszerre egy lejátszás kellene tehát a két HTPC is felesleges és drága lenne, nemhogy harmadik gépnek még egy plussz NAS. Egyébként is elég nekem a Kodi Médiatára ha több lejátszó lesz akkor is.

Atomos sticknek szerintem bírnia kéne a 24p-t ha egy Bay Trail/Braswell van benne, hiszen ezek tudják kezelni. Rpi-s tapasztalatom nincs, de az olcsóbb lenne mint egy "komplett PC" stick, akkor ennek utánanézek. Köszi!

(#37467) btomi9 válasza Patice (#37463) üzenetére


btomi9
aktív tag

Köszönöm!

Akkor képminőség szempontból az AMD erősebb integrált videója a nyerő adott árszínvonalon. Viszont Broadwellből sem találtam (de lehet, nem kerestem elég tüzetesen) Thin mini itx lapot, ami megy simán DC 19V -ról. Így ott sem úsznám meg azt a HD-Plex paneltápot, plusz több pénzbe kerül.

Néztem passzív házakat, Streacom, Akasa, és a HD-Plexből találtam jókat, sajnos drágábbak, mint egy normál PC ház, 50e forint körülre jön ki.

Van olyan HD-Plex, amibe lehet optikai meghajtót (vékonyat) tenni, abba viszont csak a 80W -os paneltáp fér el (ill. azt hozza, mint kompatibilis). Az elég lehet szerintetek? Mondjuk a proci 35W, memória 5? 10W? SSD 10W? nem tudom, a különféle dolgok mennyit fogyasztanak, végülis határeset :) Winchestert biztosan nem szeretnék beletenni, alapvetően a belső hálózatról játszanék le mindent.

Benéztem, ők AC-DC 80W -osat kínálnak, de nekem AC-DC külső tápom már van, nekem az a hifi 250W -os DC-DC ATX tápjuk kell (ha belefér a házba)

[ Szerkesztve ]

(#37468) btomi9 válasza Ribi (#37464) üzenetére


btomi9
aktív tag

Megnézem, köszönöm! Hallottam a picoPSU -ról, próbáltam google -ben egy "picoPSU vs. HDPLEX 250W Hi-Fi DC-ATX" keresést, de nem találtam pont ilyen összehasonlítást. Viszont a hdplex wide típusú ezek szerint.

Az audiofil világban azért mennek rá erre a minél kevesebb zajjal járó táp témára, mert a végeredmény befolyásolja majd a hangminőséget. Nagyon szépen le van írva a kapcsolóüzemű tápegység működése, én úgy tudom, hogy ettől a nagyfrekvenciás ide-oda kapcsolgatásoktól keletkezik az a zaj, ami nemkívánatos, és igyekszünk megszűrni.

Aztán ott van az alaplapon is egy csomó ilyen "zajkeltő" eszköz, amit mondjuk a SoTM USB kártya hivatott megszűrni, és ezért próbálunk a DAC -nak is nem az USB portról tápot adni, hanem lehetőleg külső forrásból lineáris tápról.

Amiért ezeket összeírtam, az pont az aggodalmam, miszerint hiába lineáris a külső tápom, ha utána egy kapcsolóüzemű panel (mondjuk rajta a sok kondi gondolom azért jól szűr) végülis zajos tápot ad tovább az alaplapnak.

De aztán itt már olyan szintű finomhangolásról beszélünk, hogy bőven jó eredményt lehet ezzel is produkálni, illetve hát ki kell próbálni :)

(#37469) #75912448 válasza Patice (#37463) üzenetére


#75912448
törölt tag

szerk, mégsem :D

[ Szerkesztve ]

(#37470) Ribi válasza btomi9 (#37468) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hmm, hirtelen elgondolkoztam, hogy egy d class amp mennyi zajt generál?
Vagy annyira ezek nem szeretik, ha fix 12V-t adnak ki? Illetve lehet nem generálnának szebb 12V-ot mint egy jobb ATX táp?

Tudom miért jó az a lineár táp, csak leírtam én mire jutottam ezzel kapcsolatban.
Illetve a DHPlex is kapcsolós és (nekem) drága.

(#37471) #75912448 válasza bajnokpityu (#37465) üzenetére


#75912448
törölt tag

Először megdobbant a szívem, de az új plex is max a legkisebb vga-kat szolgálja ki. sajna.

(#37472) bajnokpityu válasza #75912448 (#37471) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amit ezek elbírnak, nem sok értelme van megvenni. Nomeg nem járatunk órákon át csúcsra tápot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37473) Patice válasza bajnokpityu (#37465) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi a pontosítást! :R

(#37466) sb:

Akkor neked lehet olyan felállás lenne jó, amikor az egyik HTPC betölti a szerver szerepét is és úgy állítod be, hogy a másik kliens (RPi) felkeltheti, ha éppen csak azon akarsz filmezni.

Vagy egy erős router + külső, USB-s HDD és ez lesz a médiatár.

(#37467) btomi9:

Broadwell az proci generáció, integráltat ne is keress belőle.

Passzív ház + kis méret csak alacsony fogyasztású procihoz ajánlanám, nagyobb procik passzív hűtéséhez nagy bordák kellenek.

(#37468) btomi9:

A PC-s zajra jó megoldás egy akksis táplálású Human Audio Tabla USB --> S/PDIF átalakító.
Vagy olyan USB-s DAC, ami nem a PC-ről kapja a tápot. Bár ilyen esetben is hallottam már olyat, hogy a PC jobb tápja hallható változást hozott a kapott hangban.

(#37469) regger:

Azt hiszem értem. :D

(#37470) Ribi:

Egy kapcsoló üzemű táp is lehet jó, csak nem mindegy, hogy a kapcsolgatás milyen frekvenciával megy. Ha ezt úgy felgyorsítjuk, hogy a keletkező zajok messze a hallható tartományon felülre kerülnek (értsd több százezer Hz), akkor nyert ügyünk van.

Sok high-end digitális erősítő már ilyet használ. Friss technológia, így még bazidrága.

Ezen a találkozón a Bodor Audio képviselői tartottak erről egy jó kis előadást. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37474) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Openelec. Transmission nem megy egyáltalán. Egyszer csak megállt és ennyi. Újra raktam az egész OE t. Most már kodi van. Transmission addont felraktam beallitottam hostot user password ami kell de mindig azt írja amikor el akarom indítani hogy Transmission error. Could not connect to transmission. Open settings dialog? És ennyi. Szerintetek mi lehetett vele? Nem értem. A plugin a legujabb 0.7.6.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#37475) Ribi válasza bajnokpityu (#37465) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gyakorlatilag nem megoldhatatlan, csak 400W esetén keletkezne vagy 200W hő.
Szóval inkább 1kW trafó kellene.
Anyagárban kb. 60k lenne legalább.

(#37473) Patice: Ha ez ennyire eccerű lenne.
Már régóta hallható freki felett üzemelnek ezek, de a gerjedő erősítő is hallható freki felett gerjed, mégis okoz gondokat. D class rohamosan fejlődik, és valszeg valamikor kihozzák tutira, de még nincs ott. És ez nem csak a frekitől függ.

[ Szerkesztve ]

(#37476) bajnokpityu válasza Ribi (#37475) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ne a söntös tápokból indulj ki. nyilván azok a legjobb zajúak, de PCbe lehet valami hatékonyabb is, ami még mindig nem kapcsiüzem.
60k? sztem több. nekem 70re jött ki a bedobozolt 200VA lin táp+hdplex.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37477) #75912448 válasza Patice (#37473) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindig azon merengek mikor csinálhatom meg a földkerekség legjobb, legfinomabb, legpontosabb hátépécéjét, már majdnem azt hittem, majdnem ezzel a táppal, de nem. :DDD

(#37478) devil-k válasza #75912448 (#37477) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van olyan? ;]

- mozi bolondéria -

(#37479) Patice válasza Ribi (#37475) üzenetére


Patice
Topikgazda

De ennyire egyszerű. Még tovább kell emelni a kapcsolási frekit ahhoz, hogy a torzítási felharmonikusok se legyenek hallhatóak. :K

"D class rohamosan fejlődik, és valszeg valamikor kihozzák tutira, de még nincs ott."

Már ott van...odass...

(#37477) regger:

Szerintem konzultálj erről Paul Pang bácsival. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37480) btomi9 válasza Ribi (#37470) üzenetére


btomi9
aktív tag

"Hmm, hirtelen elgondolkoztam, hogy egy d class amp mennyi zajt generál?
Vagy annyira ezek nem szeretik, ha fix 12V-t adnak ki? Illetve lehet nem generálnának szebb 12V-ot mint egy jobb ATX táp?"

Ezt a részt nem pontosan értem, mire gondoltál.

(#37481) btomi9 válasza Patice (#37473) üzenetére


btomi9
aktív tag

Én az időtállóság miatt nem választanám az USB-->SP/DIF irányt, azt mondják, hogy a nagyobb felbontású jelekre egyelőre az USB a nyerő, ott a határ a csillagos ég (DSD, 24/192, 384 stb)

Most két dolgon is dilemmázom. Az egyik: Paul Pang féle USB kártya vs. SoTM USB kártya, a másik a HD-PLEX HiFt 250W DC-ATX paneltáp vs. Paul féle picoUSB.

Az elsőből a SoTM -re esküsznek (mondjuk drágább is), a másodikban nem tudom igazán.

(#37482) btomi9


btomi9
aktív tag

Prociból ezt néztem, alapból 65W a TDP -je, de ha az alaplap támogatja, le lehet butítani 45W -ra.

http://prohardver.hu/teszt/az_amd_a10-7800_apu_tesztje/az_a10-7800_apu.html

(#37483) xxlongikaxx válasza Ribi (#37475) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nem vagyok Hi-Fiben kapcsolo uzemu tap kedvelo, de magam is meglepodtem mikor valaki linkelt eleg durva high End erositoket kapcs uzemu tappal.

En is HTPC epitesen gondolkodom es van egy igen brutal regi mozi vetito tapom 24V al es jo nehany szaz VA teljesitemennyle, lehet felhasznalom valami ilyesmire.

(#37484) Ribi válasza bajnokpityu (#37476) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem söntös tápról beszélek, sima lineárisról. Csak a 12V-nek kell vagy 6-7V többlet, hogy stabilan meg tudd oldani.
Ha kiprésel magából 30A-t a táp, akkor oda ahhoz, hogy csak 1V inadozás legyen a kondikon, 300kuF kell. Ha 2V, akkor 150kuF. Cserébe egyre több fesz kell, ami egyre több elfűtenivaló.
Tudomásom szerint ezt nem igazán tudod megoldani, csak úgy ha elfűtöd ami nem kell, vagy már nem lineáris a táp. Ettől ez még nem shunt táp, ez a sima regulált táp.
Csak hirtelen számoltam, hogy 2x600W táp, az kb 35k+vagy 15k-nyi borda, kondik vagy 10k. Mondjuk még csak 12V táppal számoltam. Oké még jön rá, de 100k alatt meg kellene legyen.

Patice: Pang bá is csak az alap fesz csinálja lineárisra, és az 5 és 3.3V-t a picora hagyja.
Én is ilyet rakok össze. Csak nekem nem kell külön másik 12V a tápnak, mert nincs a lapon.
Bár nem tudom miért nem úgy csinálja mint én, hogy a 12V-t direktbe megkapja a gép. Így az alaplapi 12V is dc-dc konverteren keresztül megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#37485) Ribi válasza Patice (#37479) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ez milyen frekin üzemel?
Nem találtam.

(#37486) bajnokpityu válasza Ribi (#37485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem nagyon fogod megtalálni. készen veszik úgy tudom a panelt, de nem adják meg, kiét használják.
az SACDjükben viszont megtaláltam az edel upsample modult :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37487) #75912448 válasza btomi9 (#37482) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ennek A8 tesója ha madvr mellett kihajtom, 80-90W környékén nyaldos, Kodi EVR 40-50W körül (hdplex hifi dc és félgagyi fogymérő hibahatárral). Hiába 45W biosban, így számolj. Bár valóban tesztek olvasva kevesebbet mérnek.

(#37488) bajnokpityu válasza #75912448 (#37487) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valszeg a cpu reszt limitalja. a10 meg 110Wot vesz fel kimaxolva az igpt

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37489) #75912448 válasza bajnokpityu (#37488) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, teszteken nagyobbiknál is ilyen 65-ös értékeket olvasni. :U

(#37490) Celtis válasza Xmodule (#37474) üzenetére


Celtis
veterán

Mert szerintem nem jó addont tettél fel. Nem magát a transmissiont, hanem a konfigoló addont.
Tipp

(#37491) Xmodule válasza Celtis (#37490) üzenetére


Xmodule
őstag

Uhh köszi szépen! Ez volt a megoldás. Tegnap pedig felraktam ezt az unofficial repot mert volt valami halovány selytésem hogy onnan is fel kell rakni valamit, csak aztan elfelejtettem frissiteni es igy ures volt a mappa. Köszi még1x.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#37492) btomi9 válasza #75912448 (#37489) üzenetére


btomi9
aktív tag

Hát ez elég aggasztó. Akkor a 100W lineáris táp kevés lenne egy sacc 65W proci, 10W alaplap, 10W memória, 10W optikai meghajtó, 10W SSD, USB kártya meghajtására? Én azt hittem, hogy ez a TDP ez a max-max érték, amit terheléses teszten vesz fel. Vagy ezt úgy kell elképzelni, hogyha megy a filmlejátszás madvr plusz egyebek, akkor 100%-on pörög a proci?

Vagy ti cakk-pakk az egész gép fogyasztására mértétek ezeket az értékeket?

(#37493) bajnokpityu válasza btomi9 (#37492) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alapon szinte semmit nem evett az a10/7800. Madvr kimaxolva hálózatból 110w. Komplett gép, a proci lap, ram ssd. Természetesen 45wattra állított tdp ;)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37494) #75912448 válasza btomi9 (#37492) üzenetére


#75912448
törölt tag

KODI DXVA mellé elég lenne, Madvr már nem, vagyis nem kockáztatnék, annyira határeset A8-cal is, és az A10 étvágya kissé nagyobb. Nem csak a CPU pörög renderelésnél, madvr a GPU-t zabálja, akár 80-90%-on, természetes hangolás függvénye. Ha 35W TDP Skylake mellett döntenél, szintén hardveres gyorsítással, arra is elég lenne a kisebbik plex lin.

Ezeknek a "könnyű" gépeknek is megvan az előnye, ráadásul ha BD a forrásod, tévé a megjelenítő, nem feltétlenül nagy hátrány. Ráadásul nagyobb tered van op rendszerek terén.

Szvsz tovább tart megtervezni mire használjuk az eljövendő HTPC-t, mint összerakni. Későbbi fejlesztések, táp a procihoz, VGA-hoz, ki ne hagyjam a házat, mint egyik legfontosabb tényezőt, az passzív vagy sem stb stb. Mind-mind befolyásolja a későbbi fejleszthetőséget, de egyáltalán azt is, hogy milyen szoftvereket leszel képes használni a jövőben.

Ha elqrtan van megtervezve, nem igényekre szabva és szabadon hagyva bizonyos lehetőségeket, nagyon szűk rés marad foltozásra, más irányba lépésre. Ilyenkor szoktam ajánlani otthoni asztali gépet becipelni tévé elé, majd összehasonlítani op rendszereket, azok hangját és képre gyakorolt hatását. Kodi EVR vagy MPC/madvr illetve Kodi Dsplayer, a renderelő algoritmusok összevetése, konklúzió levonása mit ér meg és mit nem a nagyobb étvágyú eljárás. Ha ezek megvannak, adott az irány...

[ Szerkesztve ]

(#37495) gyurczy válasza btomi9 (#37481) üzenetére


gyurczy
őstag

V2-es PPA USB kártyát tudok adni próbára, ha érdekel.

(#37496) torkis válasza Ribi (#37484) üzenetére


torkis
csendes tag

Én is próbálkoztam sokat audio témával, sőt igazából még most is. Fülre a legjobb hangot úgy kaptam, hogy egy Beaglebone Black volt a DAC előtt mint forrás. Erre nem volt semmilyen eszköz aggatva, csak egy ethernet kábel, amin elérte a zenéket (NAS-t). A DAC aszinkron USB-s, M2Tech Young, a DAC USB oldali tápját leválasztottam a gépról és saját tápegységgel tápláltam. A tápegységek mind Salas shunt regulator-ok voltak, a BBB-t is ilyenről, az USB-t is és a DAC-ot is ilyenről tápláltam. Mivel ezek relatív kis fogyasztásúak, ezért nem annyira lényeges a hatásfok, viszont a shunt regulator a műkődéséből kifolyólag kisebb bemeneti ellenállással rendelkezik így érzéketlenebb a tápvezetékekre érkező zavarra. Az így kapott hang nem volt összehasonlítható azzal, amit egy PC-re vagy laptop-ra kötve el tudtam érni, minden tekintetben sokkal jobb volt. Szoftveres oldalról MPD-t használtam, ezt lehet távolról vezérelni pl. telefonról. Az ethernet kábel előnye egyébként, hogy galvanikusan leválasztja a gépet pl. a NAS-tól, viszont mégsem visz bele annyi zavart mint egy Wifi dongle és ugye a minél kevesebb zavarforrás itt nagyon kívánatos.

A BBB-t lehet egyébként akkuról is táplálni, de ezt nem próbáltam még ki, illetve a DAC-hoz a gyártó is csinál külön akkus tápot. Ezeket nem lenne bonyolult otthon összerakni fillérekből, de nincsenek nagyon jó tapasztalataim az akkus tápokkal, nekem valahogy nem jöttek be eddig.

Sajnos csak deszkamodell szinten raktam össze még a dolgot, most idő hiányában nem tudtam foglalkozni vele.

(#37497) róland


róland
veterán

HDMI CEC-hez mi kellene? Ezzel az alaplappal (ASRock N3150DC-ITX)működik? Vagy inkább ez (ASRock Q1900DC-ITX)?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37498) btomi9 válasza bajnokpityu (#37493) üzenetére


btomi9
aktív tag

(#37493) bajnokpityu: tegyük fel, a 100W -os HD-Plex lineáris táp + a 250W HD-Plex DC ATX paneltáp kombó mellett megy a madVR + ffdshow, és igényelné a 110W -ot. Mi történik ilyenkor, lekapcsol a gép, vagy tönkre is megy valami?

(#37494) regger: és ha megvárom a 35W Skylake -et, az rosszabb képminőséget ad madVR -el, mint a Kaveri A10 -es? Nem tudom, ilyenkor egy gyengébb iGPU mit csinál, nyilván nem tudja olyan gyorsan megcsinálni azokat a képjavító számításokat, és kockás lesz a kép, vagy szaggat?

Lassan kezd az az irány visszajönni a fejembe, hogy hangra külön egy raspberry pi2 egy Soekris dam1021 DAC I2S -en, azt tudom táplálni a lineáris tápról, sőt még bőven sok is neki. Csak ebben az esetben a filmnézéskor bukom a DAC -on keresztüli szép hangot. Mozizásra meg akkor jó lesz egy kapcsolóüzemű csendes, ventilátorok nélküli táp, és nem kell USB kártyára meg paneltápra költeni. Csak rohadt bosszantó, hogy a tervezés utolsó pillanatában (bár még inkább most, mint a nagy pofáraeséskor :) ) derül ki, hogy nem jó az irány, amit elképzeltem. Ezért amúgy hálás vagyok a közösségnek a tippekért! :-R

(#37495) gyurczy: Óó, köszönöm szépen! :-R Egyelőre még nincs sem DAC -om, sem HTPC -m, de amint odaérek a fejlesztésben, megköszönve elfogadom.

(#37499) PeterPH válasza róland (#37497) üzenetére


PeterPH
senior tag

Egy USB-CEC adapter.
Nincs nagy választék, viszont enélkül egyik alaplappal sem fog menni.

(#37500) #75912448 válasza btomi9 (#37498) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kb ha ugyanazt tudná szvsz nem lenne gyengébb képben, de tippelgetünk, mert még nem láttuk. Ahogy az erejét sem tudjuk felmérni, nem tudjuk milyen algoritmusokat tud majd futtatni. Skylake procival én inkább Kodi DXVA-s gépet építenék, ami továbbá képes hardveres HEVC-re, BD3D-re és igény szerint HD hangra, akár passzívan is. Szóval a könnyedebb vonalat erőltetném vele, remekül kiszolgálná a 100W lin-HDPlex felállás. Szeretnék én is egy ilyen "könnyű" mozigépet építeni.

Nyilván i7 példánynál beszélhetnék további nyújtózkodási lehetőségekről, de a tápunk ugye ismét elfogyott....

Gyengébb IGP annyit jelent, hogy nem tudsz vele érdemi változást hozó madvr algoritmusokat futtatni, ahhoz képest amit a proci magától is tudna. Mint ismeretes az Intel gyári skálázói sem rosszak, hardveres gyorsítással sem szégyenkezik. Magyarul hasonló képminőséget kapnál, mint ha nyers Kodit használnál, teljesen felesleges lenne madvr-t használni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.