Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"If you use Reclock, in Audio Renderer select ReClock Audio Renderer"

Nekem nem jelenik meg Audio Renderer alatt a ReClock pedig telepítve van. WASAPI etc. beállítva...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37402) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Közben sikerült megoldanom, a 64 bites verzió nem tetszett neki.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37403) róland válasza rappit4 (#37399) üzenetére


róland
veterán

Adj nevet (kötetcmímkét) neki,amikor formázod. Akkor azt is jelzi a linux, és nem kell sdXhdX kódokkal "bajlódnod".

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37404) rappit4 válasza róland (#37403) üzenetére


rappit4
őstag

Elvileg az a neve, hogy "Merevlemez". Vagy azt maga a linux adta neki?

(#37405) róland válasza rappit4 (#37404) üzenetére


róland
veterán

Biztos, hogy azt egy sima linuxos elnevezés. A kötetcímkét te adhatod meg, amikor formázod.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37406) rappit4 válasza róland (#37405) üzenetére


rappit4
őstag

Ez ugye?

Miután leformáztam akkor milyen elérési úton tudom beírni a transmissionbe?

(#37407) radi8tor válasza rappit4 (#37406) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez a kötetcímke.

De Linux nem fog neked NTFS fájlrendszerre írni. :(

⭐ Stella

(#37408) rappit4 válasza radi8tor (#37407) üzenetére


rappit4
őstag

Most így néz ki:

Bocsi előre is a hülye kérdésekért, de még sosem volt dolgom linux alapú rendszerekkel. Akkor ez most le kéne formáznom és nem NTFS-re?

(#37409) MasterMark válasza rappit4 (#37399) üzenetére


MasterMark
titán

Az elérési út attól függ, hogy hova csatolod fel.

Switch Tax

(#37410) rappit4 válasza MasterMark (#37409) üzenetére


rappit4
őstag

Tehát bedugom a HTPC-be és egy ugyan azon hálózaton lévő gépren a transmission webfeleütén arra a merevlemezre akarok rátölteni, de nem tudom mit írja be, hova töltse. Windowson mondjuk így írnám: D:\Filmek.

(#37411) MasterMark válasza rappit4 (#37410) üzenetére


MasterMark
titán

Hát a linuxon meg nem így működik. :)

Milyen linuxról van szó? Automatikusan nem csatolja a dolgokat?

szerk.: Ehhez amúgy ha jól értem meg is kellene osztani. szerk.2: Vagy a transmission a linuxos gépen fut, amire a vinyót dugnád?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#37412) woodworm válasza radi8tor (#37407) üzenetére


woodworm
veterán

Miért, openelec alatt nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#37413) rappit4 válasza MasterMark (#37411) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, abba a gépbe van dugba, amelyiken az openelec van. A windowsos gépemről egyébként elérem a hálozaton keresztül a merevlemezt.

(#37414) gery2123 válasza rappit4 (#37408) üzenetére


gery2123
őstag

A linux kezeli az ntfs-t, csak nem annyira szereti. Sokkal nagyobb energiaigény kell neki, ha azt használj, írja,olvassa. Jobb lenne egy ext4 fájlrendszer, ha tényleg teljes kompatibilitást szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#37415) rappit4 válasza gery2123 (#37414) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, most azt nem is tudnám leformázni, mert nincs annyi hely a gépen, hogy átrakjam a vinyóról. Most csak egy olyan nagyon egyszerű dolgot akarok, hogy a gépemről a transmission webes felületén rá akarok tölteni erre a merevlemezre filmet.

Tehát ide nem tudom mit kéne beírni. Biztos nagyon egyszerű a dolog, de nem értek a linuxhoz. :)

(#37416) #75912448 válasza devil-k (#37400) üzenetére


#75912448
törölt tag

Erre semmi okosat nem tudok mondani, látnom kéne valós körülmények között. Eddig AMD-n akárhányszor néztem az OE konstans módon volt rosszabb. Egyébként ha nem tudod egymás mellett vizsgálni, segít ha sokszor látott demó-jelenetekkel nézed meg. Nekem rengeteg ilyen van, ahol az utolsó szemcsét és színátmenetet, árnyalatot is ismerem. Hang dettó.

Azt hittem L-Kodi vs W-Kodi tekintetében már jobbnak fogod látni illetve hallani, de nem az OE az egyetlen Linux alapú alternatíva. Elméletben van "rendes" Intel driver, úgy értem AMD ellenében célzottan összeszedetten írt, működik a hardveres gyorsítás, mínusz millió felesleges process. Összességében ennek pozitív hatását érezni kellene.

(#37417) devil-k válasza #75912448 (#37416) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd megnézem ma-holnap demo anyagokkal, úgy jobb lesz. Nem mondtam, hogy rosszabb, de a demo fog dönteni, igazad van.

- mozi bolondéria -

(#37418) #75912448 válasza devil-k (#37417) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mármint úgy demóval, amivel elkápráztatod a vendégeket, vagy sokszor megnézed mikor a vetítő színeit esetleg pontosítod. Tehát amiket nagyon ismersz. Mivel letojod a 3D-t, adott a lehetőség jobbra váltani. Ha kb ugyanolyanan képe van, de jobb hangja, már azért is megérheti.

Lehet egyébként rosszabb is, ne az befolyásoljon amit itt-ott csacsogunk. Mivel én mostanában Intelen sem láttam, beszélek a levegőbe...

[ Szerkesztve ]

(#37419) gery2123 válasza rappit4 (#37415) üzenetére


gery2123
őstag

Hmmmm. Hát ha openelec használsz akkor nézd meg, hogy milyen néven van csatolva az adott hdd. SSH - n keresztül kéne megnézni.
sudo fdisk -l

Ez aa parancs listázza a hdd és látnánk hogy milyen név lesz. De próbálj meg egy /media/ntfs/

-- PSN_ID: GerY2123

(#37420) devil-k válasza #75912448 (#37418) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, olyan anyagra gondolok, amit ismerek is. :)

"Mivel letojod a 3D-t, adott a lehetőség jobbra váltani."

Az Open "Elek" ez az opció? :DDD

Nem befolyásol, legalább is, úgyis az fog számítani, amit látni-hallani fogok. Teszem hozzá, este néztem tegnap, fáradt voltam már.

- mozi bolondéria -

(#37421) #75912448 válasza devil-k (#37420) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem még nem sikerült - ami nyilván nem jelent semmit -, de lehet az OE is. Úgy gondolom megfelelő driver mellett Kodi + hardveres gyorsítással célzott Linux lehetne éppenséggel jobb.

(#37422) devil-k válasza #75912448 (#37421) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi az amit veszíthetek OE alatt?

- mozi bolondéria -

(#37423) #75912448 válasza devil-k (#37422) üzenetére


#75912448
törölt tag

BD3D ISO 1 katt lejátszás. Minden egyéb a NAS-on történik, azon kezeled az anyagaid, arról játszol le. Pont ezért a passzív célgéped csak a lejátszással foglalkozik. Miért kéne a Winnek jobbnak lenni, ha közel azonos hardveres algoritmusokat használnak az összevetett oprendszerek. Bár Linuxhoz hülye vagyok és nem vagyok teljesen tisztában a hardveres skálázók milyen formában működnek vs Win.

(#37424) devil-k válasza #75912448 (#37423) üzenetére


devil-k
nagyúr

A BD 3D az sosem izgatta a fantáziámat. Ennyit veszítek csak? Ez semmi. Még jó, hogy most újítottam meg a vírusirtómat a HTPC-re. :U

Nekem nagyon szimpatikus a Linux, csak nem egyszerű. Az első dolog, hogy az erőforrásokkal jobban bánik, mint a Win10.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37425) #75912448 válasza devil-k (#37424) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mi mást, ha a minőség tekintetében nem botlasz akadályokba. Utoljára nálam pölö sok TrueHD anyag elkussolt. Win/Kodi audio kijárat tekintetében kisangyal nulla hibával (kivéve mikor nem volt LPCM sokcsatorna :D)

(#37426) rappit4 válasza gery2123 (#37419) üzenetére


rappit4
őstag

Mindjárt megnézem, csak közben újabb problémák léptek fel. Valamiért nem látom a fileokat hálózaton keresztül. Távirányítani tudom telefonnal és net is van rajta, illetve egy add-ont sem tudok letölteni, rámegyek, hogy telepítés felvillanik hogy 0% és ennyi. Újraindítottam a gépet, de nem oldotta meg.

(#37427) róland válasza radi8tor (#37407) üzenetére


róland
veterán

De, ír NTFS fájlrendszerre a linux.

Az másik kérdés, hogy nem ajánlott az NTFS használata, de működik. Én NTFS-re formázott pendrive-ot használok linuxos routerrel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37428) rappit4


rappit4
őstag

Na jó én lehet áttérek windowsra, mert ez az openelec teljesen kikészít. Most sikerült berakni, hogy a merevlemezre töltsön (/var/media/Merevlemez/Filmek ez volt a cím) és ki is írja, hogy 185gb szabad majd leszed 13MB-ot és azt írja, hogy teli van a lemez. :W Olyan véletlenszerű hülyeségeket produkál. Pl. hogy egyszer jó a hang egyszer meg nem, meg most valamiért teljesen a semmiből egyszer csak nem látom a hálózaton keresztül a fileokat, meg az, hogy nem tudok egyetlen egy add-ont sem letölteni.
Szerk.:
Most hirtelen beindult a letöltés transmissonban.... a többi probléma sajna még fenn áll.

[ Szerkesztve ]

(#37429) asanotadanob


asanotadanob
tag

Szerintetek az alábbi felállás működhet?

pana TV -> samu soundbar -> usb hdmi-cec adapter -> am1h-itx

A TV ébresztgeti a soundbart hdmi-n ketesztül, de vajon a gép is felébredne? Lehetne irányítani a kodit a TV távjával? Csak mert ennek a pulse eightnek megkérik az árát...

(#37430) devil-k válasza rappit4 (#37428) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még 1 ok, hogy ne váltson az ember OE-re?

- mozi bolondéria -

(#37431) rappit4 válasza devil-k (#37430) üzenetére


rappit4
őstag

Nem tudom, mert annyian jót írnak róla. Kezdem azt hinni, hogy csak nekem van ilyen balszerencsém, hogy ennyi probléma felhalmozódott.

(#37432) radi8tor válasza róland (#37427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#37433) BullZeye válasza rappit4 (#37431) üzenetére


BullZeye
veterán

Én telepíteni se tudom, mert bár csak 1 kijelző van rajta (TV HDMIn) ő úgy gondolja kettő, és kiterjesztett asztalban mutatja a TV-t azaz telepítés közben nem látom a telepítést, így állítani se tudok semmit. :)

Persze nincs mód arra, hogy telepítés közben képernyőt váltsak, mert miért is lenne.

(#37434) Oszilaci válasza BullZeye (#37433) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nem tudom ti mit csináltok azzal a szerencsétlen OE-vel :DDD

(#37435) BullZeye válasza Oszilaci (#37434) üzenetére


BullZeye
veterán

Pendrivera fel, és beboot, ennél nagyon nem lehet mást, az meg a fejlesztők hibája, hogy gyökér a telepítője, és esélyt sem ad, hogy váltsak a kijelzők között.

(#37436) Celtis válasza devil-k (#37430) üzenetére


Celtis
veterán

Inkább próbáld ki magad. Akár a meglévő rendszer érintetlenül hagyásával. Csak két pendrive kell hozzá.

(#37437) devil-k válasza Celtis (#37436) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tegnap is azzal nyomtam. :U

- mozi bolondéria -

(#37438) Celtis válasza asanotadanob (#37429) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, működhet. Nekem is hasonló van, csak Sony TV és LG soundbar.

Van viszont néhány megjegyzésem.
- Bekapcsolni csak Asrock alaplapot tudsz, a többi csak alvásból tud felkelni. De ez nem a CEC-től függ.
- Én a HTPC-t nem a soundbar bemenetére kötném, hanem direktben a TV egy szabad HDMI portjára. Nekem is így van, mert a soundbaron nem is megy át minden HMDI formátum.
- Nekem a TV nem túl üzembiztosan kapcsolgatja ki/be a soundbart, ezért a HTPC (Openelec/kodi) CEC menüjében van beállítva, hogy a HTPC vezérelje az erősítőt, de a TV-t ne. Ennek előnye, hogy ha zenét akarok hallgatni, és bekapcsolom a HTPC-t, akkor a soundbar is bekapcsol, de a TV nem. A TV-vel viszont minden bekapcsol.
- A CEC jó dolog.

(#37439) #75912448 válasza devil-k (#37437) üzenetére


#75912448
törölt tag

MPC fent van még? Beveheted összevetésbe, bár ha ajánlok i3 Haswell specifikus beállítást kifejezetten proji>1080p>1080p-re, hosszútávon passzívan nem menne. Sőt rövidtávon sem, szvsz alaplapot, IGP-t forralná. Szóval csak a játék kedvéért, és mert szófoshatnékom van. :D

Lekapnám legújabb MadVR-t és ezeket bütykölném (hangsúlyozom forráshoz és Sonyhoz mérten, egyéb felh. módhoz és lánchoz teljesen máshogy finomhangolnám):

- Processing/artifact removal/reduce BA: medium/high
- Processing/image enhancements:

FineSharp 1-től próbálnám 1.5-ig, és a Sonyn kilövöm az RC-t.
LumaSharpen fentitől eltérő process, így ha előbbi aktív akkor is nagyon finoman (vagy sehogy), mert darásítja a képet.
AdaptiveSharpen i3-on már nem megy szerintem, ha igen akkor 0.1 és nem több.

- Scaling algo: Chroma up Lanczos4 + anti ringing vagy sokkal inkább Jinc + AR, de sharpen szűrővel együtt lehet már sok lesz (hardveres gyorsítást vedd ki lav video setupban).

1080p esetében ezek így sorban felelnek a képminőségért, és vásznon hozhatnak a többitől eltérő látható eredményt, sharpen tekintetében pedig ízlés szerintit. Nálunk pl nem áll fent, de gyárilag ha érzés szerint fakóbb mozi módod lenne vetítővel ( vagy azt hinnéd fakó :D ) és nem mernél hozzányúlni a beállításokhoz, lehet tolni 1-4 egységet az MPC telítettség szűrőjén.

Teszt erejéig ezen kívül már csak D3D9 és D3D11, majd fullscreen exclusive on/off módokat kell összehasonlítani, majd amelyiknél a legkisebb render időt kapod, használatba venni. Hosszútávon itt is más tényezőket (is) kell figyelembe venni, de téged nem érint.

Haswell i3-ból ennél többet FullHD-vel nem lehet kinyerni, Kaveri APU illetve VGA még egy-egy lépcső. Picivel pontosabb kép azért lehet, jó forrást pedig bizonyos keretek között RC-vel szemben is lehet fokozni büntetlenül.

Tehát ha MPC fent van még, fentieket 10 perc alatt beállítod, ha már nincs, ne kezdj bele, hiszen passzívan úgy sem tudod így járatni.

(#37440) rappit4


rappit4
őstag

Szerintetek megérne egy újrainstallálást az openelec? Teljesen véletlenszerű dolgokat produkál. Pl. ha kikapcsolom és vissza akkor jó a hang meg a samba hálózat is egy darabig aztán ha hagyom állni már nem működnek. A hangnál akkor jó, ha a hangeszközök között van egy olyan, hogy "Pioneer HDMI... akármi" és ha arra teszem jó. Aztán már nem jó és olyankor csak olyant látok, hogy "HDMI1" és "HDMI2" és egyiken sem jó. Senkinek nincs ötlete mitől vannak ezek? :F

(#37441) Oszilaci válasza rappit4 (#37440) üzenetére


Oszilaci
senior tag

hangeszköz ébrentartása : mindig -re van állítva?
kijelző kikapcsolást kapcsold ki

(#37442) rappit4 válasza Oszilaci (#37441) üzenetére


rappit4
őstag

Nem, az 5 percre talán és a kijelző kikapcsolás be van kapcsolva. Ezt kipróbálom mindjárt. Még annyi, hogy néha eldobja a hangot amit tegnap tapasztaltam ennek lehet hozzá köze?

(#37443) Celtis válasza rappit4 (#37440) üzenetére


Celtis
veterán

Windowsos beidegződés. :) Az OE-t nincs értelme újratelepíteni. A teljes rendszer egy read-only fájlrendszerben van. Ha akarod sem tudod módosítani. Legfeljebb a konfigurációt, felhasználói adatokat és addonokat tudod kisöpörni az alapbeállítások visszaállításával.
Itt sajnos (vagy inkább szerencsére) ha hiba van, akkor annak az okát kell megszüntetni. Az esőtánc nem segít.
Természetesen van, hogy upgrade kell...

(#37444) Oszilaci válasza rappit4 (#37442) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nálunk a gyerekszobába OE van és hibátlanul működik hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

(#37445) rappit4 válasza Celtis (#37443) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, csak olyan hibák jönnek elő amire még ráguglizni sem tudok vagy legalább is ott sem találok róla semmit. :DDD

(#37446) Celtis válasza rappit4 (#37445) üzenetére


Celtis
veterán

Azért nem tűnik olyan nehéznek. Elég jó támogató fóruma van az Openelecnek. Pl. Network témakör
A hang dologra pedig kaptál tippet.

Az, hogy a samba megosztás néha nem látszik, nálam is előfordul, de nem zavar különösebben, lévén csak konfig meg logfájlok miatt akarom néha elérni a htpc-t. Viszont 2. 3. kísérletre megy. Amúgy is windows hibának gondoltam., mivel a nassal is szokott ilyet játszani. Mondjuk ha média fájlokat akarsz elérni, akkor ez nyilván bosszantó. Ha jól látom a fórumon az NFS-t javasolják inkább.

[ Szerkesztve ]

(#37447) rappit4 válasza Celtis (#37446) üzenetére


rappit4
őstag

Lehet az is megoldódott, mert WinSCP-vel hozzá tudok férni. Remélem megoldja Oszilaci tippje a hangot. (Egyelőre nem tudok a TV-hez férkőzni, mert a család befoglalta :DDD )

(#37448) devil-k válasza #75912448 (#37439) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs fent az MPC már, de szerintem nem is rakom vissza. Úgy értem, hogyha a mostani gép nem tudja kimaxolni, akkor nem fogok szenvedni vele. Vagy maximumon tudom használni vagy sehogy. :) Majd erre visszatérünk egy innováció alkalmával, ahol a sz*rt is kihajtom a gépből. ;]

- mozi bolondéria -

(#37449) #75912448 válasza devil-k (#37448) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok, úgy 3-4 múlva. :) Addig nem látok okot jelentős hardveres fejlesztésre. Nyilván mindig viszket a fenekünk, kicsit játszani kell a szoftverekkel és megnyugszik. :D

(#37450) btomi9 válasza #75912448 (#37361) üzenetére


btomi9
aktív tag

Sziasztok!

Visszaolvastam pár oldalt, lehet, hogy érdemes lenne erre várnom? Leírom a szitut, hogy mire keresek megoldást.

Van egy 55 colos LCD tévém, egy synology klón NAS, egy popcorn c300 médialejátszó, és egy sztereo erősítőm, ami csak RCA bemeneteket hajlandó fogadni, egy hangfalpárt használok zenére, filmre egyaránt. Jelenleg a popcornból HDMI -n megy a tévére a kép/hang, illetve analógon az erősítőbe.

A popcorn -t szeretném kiváltani, a célom elsődlegesen a kitűnő audiofil hangminőség, de 1080p -ben (ritkán 3D -ben) szeretnék jó minőségben filmet is nézni. A popcorn képminőségével nincs bajom, ha lehet, nyilván rosszabbat nem szeretnék.

DAC -om még nincs, de ebben gondolkozom, a HTPC -nél gondolkoztam SoTM USB kártyában, ami a zavarszűrésben jó, illetve vettem egy HD-PLEX lineáris tápot, amiből 4 féle egyenfeszültséget lehet kinyerni, tiszta, zavarmentes forrásként.

Ezek fényében tudtok nekem valami irányvonalat adni, hogy HTPC fronton mi az, ami megfelelő lenne? OP.rendszer szempontból teljesen mindegy, hogy linux, windows vagy bármi, madvr / mpc hc dolgokkal is kísérleteznék, szóval nem riadok vissza a sok google keresés, játszadozástól.

Árat nem írtam, úgy vagyok vele, hogy ha megéri az időtállóság miatt (esetleg később 4K, bár ez most még nem érdekel), akkor inkább gyűjtök kicsivel több pénzt, és amúgy tudom, hogy a végén úgyis sokba' lesz az egész :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.