Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) generic


generic
senior tag

Ismét problémába ütköztem, most a kodibuntuval:

Egyszerűen nem akar feltelepülni. Bebootolja a telepítő menüt pendrive-ról, ha rámegyek, akkor nekiáll tölteni, bejön a kodi felirat, és utána fekete képernyő.
Ugyanez történik ha arra megyek, hogy kipróbálás.
SSD 100%-os leteszteltem.

(#36352) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
tudom, nem teljesen htpc téma, de hátha:
Használ itt valaki Squeezebox szervert? Multiroom-os zenelejátszót építenék, zenék a NAS-os, rajta egy Squeezebox 7.7, a playerek RPi-k PiCorePlayer OS-sel. Minden szép és jó, kivéve, hogy a Squeezebox nem tudja berakni library-ba a zenéket, mondván, hogy nem tudja scannelni a mappát, mert access denied. Ami nem igaz, mert most már a guest-nek is full access van megadva, kísérletképpen egy új share-be is átraktam egy albumot, és ott is ezt mondja. Öltet?

(#36353) Patice válasza schferenc77 (#36352) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez a kérdés itt jobb helyen lenne. Bár nem tudom az "ott lakók" mennyire vannak képben ezekkel.

Milyen NAS-od van?
A lényeg az, hogy mindenütt ugyan az szóljon, vagy lehessen vezérelni egyenként is? RPi-kről hogyan vezeted ki a hangot? Milyen DAC van hozzájuk?

Más szerverrel és kliensekkel nem próbálkoztál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36354) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy milyen kodi, mpc-hc, és madvr beállítások, illetve ezeknek milyen kombinációja a legalkalmasabb egy intel atom z3735G-s mini pc-n?
Itt még probléma a throttling, ha a proci elér bizonyos hőfokot, leszabályoz a rendszer.
Van valaki, aki ilyen rendszert használ htpc-nek?
Az enyém passzív.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#36355) Patice válasza envagyok (#36354) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem hagyd ki a madVR-t a számításból és a Kodi, MPC-HC mehet alapon és kb. ennyi amit szerintem el fog bírni. Többet biztosan nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36356) schferenc77 válasza Patice (#36353) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Egy QNAP NAS-om van, azon fut gyárilag egy Squeezebox szerver. Kliensek RPi alapúak, most kísérletezem, hogy PicorePlayer legyen, vagy Max2Play, esetleg runeaudio. Amiért a Squeezebox (és a playere) mellett döntöttem az, hogy itt lehet szinkronizálni az egyes playereket (tehát kiválasztott szobákban ugyanaz szól), illetve külön-külön is állítani, mindezt android-os mobilról. A végállapot 3 RPi lenne (konyha, nappali, háló). Ami lényeges még, hogy a vezérlő mobil az tényleg csak vezérlésre/kontrollra legyen, ne vegyen részt a streamben (akár ki is kapcsolható).

A hangkivezetésre nagy eséllyel hifibery lesz (vagy a DAC+ vagy az AMP+). A saját jack-je katasztrófa, az USB is zajos (bár USB DAC-cal jó lehet), a legjobbat az I2S-ről mondanak. Ha eljutok oda, hogy életet lehelek a szerver library-ba, akkor majd kísérletezgetek a player OS-sekkel.

(#36357) Mezga Aladár válasza schferenc77 (#36356) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hangminősége a logi rendszernek kellemes, ici-picit loudneses, sokáig hallgatható.
Volumio már jobb hangot ad..Usb dacot lehetőleg kerüld a pi-vel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36358) Wasquez válasza drdr (#36290) üzenetére


Wasquez
senior tag

Rendben, de akkor melyik alaplap lenne jó választás?

PC

(#36359) Patice válasza Wasquez (#36358) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pl. Asrock N3150-ITX

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36360) vlevi válasza drdr (#36290) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az Intel már nem támogatja tovább."
Bakker, alig 1 éves a J1900.
Az N3150-ITX lapnál, főleg HTPC-nél pedig lehet, érdemes megvárni a DC változatot, mert ahhoz nem kell a házba táp, csak egy külső 65-95W körüli, 19V-os laptoptápegység. Igaz, a DC változatú Asrock lap drágább, mint a DC nélküli.
Azt is meg kell nézni, hogy kinek milyen csatlakozóra van szükség. Analóg 5.1 hang az van, de a DC változat hátuljáról lespórolták az SPDIF hangot. Állítólag az alaplapon megvan hozzá a tüskesor.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36361) Wasquez válasza Patice (#36359) üzenetére


Wasquez
senior tag

Biztosan hülyeség, de nem lelkesedem az asrock alaplapokért.
Jól felszereltek, azt látom, és igazán rossz tapasztalatom sincsen velük.
De a kezdetek óta asust preferálom, és valamiért az-az érzésem van, hogy ez a márka az ugyanolyan specifikációjú más gyártók termékeihez képest jobban teljesít.

Ez a Quad-Core processzor N3150 nem fogyaszt sokat a J1900-hoz képest?

PC

(#36362) Wasquez válasza vlevi (#36360) üzenetére


Wasquez
senior tag

Filmnézésre és internetezésre kell ez a gép, már nem játszom, semmivel, de ha mégis, akkor az a Q6600, gt8800-on el kell hogy fusson, mert különben nem foglalkozom vele.

Még fontolgatom, de az Asus J1900 jó választásnak tűnik, ha nagyon nincs win támogatás, akkor rakok linuxot.
A filmeket külön vga nélkül le tudja játszani nagy felbontásban az a gpu, ami van rajta alapból? Ez a lényeg, meg az alacsony fogyasztás!

PC

(#36363) MasterMark válasza Wasquez (#36361) üzenetére


MasterMark
titán

Az Asrock anno az Asus-ból vált ki amúgy.

Switch Tax

(#36364) PuMbA válasza Wasquez (#36362) üzenetére


PuMbA
titán

Nehogy J1900-at vegyél már, mikor elavult :) N3150 :K

[ Szerkesztve ]

(#36365) Patice válasza Wasquez (#36361) üzenetére


Patice
Topikgazda

Asrock-ra ez a minőségi kifogás nagyon régen igaz lehetett. Utóbbi jó pár évben szerintem egál, hogy milyen gyártótól vesz az ember alaplapot. Legalábbis nálam nem volt gond egyikkel sem.

N3150 vs. J1900 fogyasztásban kb. egál, meg amúgy mindkettő négymagos.

Linkelt tesztben (N3150 --> J1900 sorrendben az értékek):

Windows 8.1 Desktop Idle 11,3W 12,0W
Kodi 15.0 Beta2 Menü 14,0W 15,5W
Kodi 15.0 Beta2 1080p h264 13,2W 14,3W
Kodi 15.0 Beta2 4K h264 13,9W 15,5W
Kodi 15.0 Beta2 4K h265 16,3W 17,6W

(Tesztkonfig: alaplapok + 4GB DDR3L-1600 So-Dimm (1,35V) Crucial (CT51264BF160BJ) RAM + 256 GB Samsung 850 Pro SSD + 90W-os PicoPSU + olcsó 60W-os tápkocka.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36366) Celtis válasza Wasquez (#36361) üzenetére


Celtis
veterán

Egyéni hülyeség talán, de azért kedvelem az Asrock lapokat, mert támogatják az USB power on-t (nem altatásból felébresztés, hanem igazi bekapcsolás)
Amikor legutóbb végignéztem a kínálatot semelyik más gyártó alaplapja nem tudta ezt, legalábbis a leírásuk szerint.

(#36367) MasterMark válasza Celtis (#36366) üzenetére


MasterMark
titán

Ez elég alapszolgáltatás. Még az ezer éves P4-es gépem is be tud kapcsolni USB-ről.

Switch Tax

(#36368) Oszilaci válasza MasterMark (#36367) üzenetére


Oszilaci
senior tag

szerintem nézz utána egy kicsit jobban :) PS/2-ről maximum :)
felébreszteni fel fogja ,de bekapcsolni csak az Asrock tudja USB-ről ,pedig tényleg alap dolog lenne egy HTPC felhasználásra is ajánlott itx lapnál.

[ Szerkesztve ]

(#36369) MasterMark válasza Oszilaci (#36368) üzenetére


MasterMark
titán

Megnéztem a mostani alaplapomnál, tényleg csak PS2-n tudja. Mondjuk ez tényleg elég gáz.

Pedig a P4-esnél úgy emlékszem USB-ről biztos tud. Külön beállítása is volt, ha jól emlékszem. Kár hogy most nincs összerakva.

Switch Tax

(#36370) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Teljesen új/laikus vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek építeni vagy egyben vásárolni? Milyen költsége van egy htpc építésének illetve vásárlásának házimozi mellé? Fontos a hang/kép minőség, 3d, ami egy mozihoz kell.

Köszi!

(#36371) Olympia76 válasza devil-k (#36033) üzenetére


Olympia76
tag

Majd ha egyszer végleg eltűnik a port.hu scraper akkor azt köszönhetitek a hasonló szakértőknek!

(#36372) devil-k válasza Olympia76 (#36371) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi a probléma most?

(#36370) mézespálinka
Építeni. Az utolsó csavartól kezdve mindent a Te saját ízlésedhez lehet igazítani.

Milyen költsége van egy htpc építésének illetve vásárlásának házimozi mellé?
Sok mindentől függ ez.... Pl. van olyan HTPC ház ami 7.000 Ft, de akad olyan is ami 150.000 Ft...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36373) Olympia76 válasza devil-k (#36372) üzenetére


Olympia76
tag

Ha nem látsz motivációs kérdéseket feszegető összefüggést a linkelt post és az általam tett kijelentés között akkor azon nem tudok segíteni...

(#36374) devil-k válasza Olympia76 (#36373) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne rajtam köszörüld a nyelvedet, mert se kutyám, se macskám nem vagy. Ha pedig eltűnik a port.hu scraper, akkor c'est la vie.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36375) Mezga Aladár válasza Olympia76 (#36371) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mit hisztizel.
Ha jó lenne mindenki használná.
A tmdb müxik rendben, és tud magyarul.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36376) PeterPH válasza devil-k (#36374) üzenetére


PeterPH
senior tag

Mélyen tisztelt devil-k, és Mezga Aladár
Halvány emlékfoszlányaim szerint Olympia76 a port.hu scraper megalkotója, aki időt és energiát nem sajnálva, ingyen és bérmentve mindenki számára elérhetővé tette a fejlesztését.
Lehet kritizálni, minősíteni, de méginkább lehetne segíteni a fejlesztést, ha valami nem tetszik.
Megértem, ha a fejlesztő ilyen beszólások hatására elveszti a motivációját. Gondoljatok már bele, mi lenne, ha nem lennének ilyen emberek, mi a lópikulát csinálnátok, mindenki írna magának egy scraper-t, viccnek is rossz.
Megjegyzem, én sem a port.hu scraper-t használom, mert van számomra (hangsúlyozom, számomra) megfelelőbb, de nagyon sokan megelégedéssel használják, és nem lennének boldogok, ha meg kellene válniuk tőle.

(#36377) devil-k válasza PeterPH (#36376) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi sértőt és degradálót nem írtam a Port.hu-s scraper-re, csak az igazat. Gondolom ezt még meg lehet vitatni egy szakmai topik berkein belül, nem? Vagy mindenkinek ezt a scraper-t kellene használni és egy rossz sem szólni rá?

- mozi bolondéria -

(#36378) Mezga Aladár válasza PeterPH (#36376) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minden tiszteletem a fejlesztőnek, a xbmc 11/12 verzióval még jó volt.
Kipróbáltam plex alá is syno nason ott is ment.
Valahogy az újabb kodi verziókkal nem az igazi.
Ha nem müxik a fejlesztés és úgy jön ide, srácok én csinálom adok nektek alfa/béta verziókat mondjátok el mi jó nem jó, biztos vagyok benne a törzsgárda segíteni fog a fejlesztésben.
Ahogy a hdsentinel fórumon is maga a fejlesztő válaszol a kérdésekre, és fogadja a visszajelzést.
Nem szeretném elvenni a motivációját senkinek. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36379) Olympia76


Olympia76
tag

Valójában a helyzet az, hogy az ÖSSZES scrapert én írtam amit használtok, úgyhogy számomra nem presztízs-kérdés a port.hu scraper használata vagy nem használata.

Az viszont már annál inkább, hogy az összes scraper fenntartása mellett érdemes-e időt és energiát fektetnem a port.hu scraper-be ami mind közül az egyik legnehezebb site, ráadásul én magam sem azt használom.

Kizárólag azért létezik még, mert vannak akik szeretik és használják illetve van amire csak az jó.
Egyébként pedig egyáltalán nem olyan szar, mint ahogy itt néhányan próbálják beállítani, sőt!
Az utóbbi hetekben voltak nagyobb problémák a site változásai miatt és nem volt időm órákon belül javítani, de ettől még nem lesz kevesebb... A változások nagyobb része szerintem a mai nappal le lett követve.

Nos ilyen körülmények mellett egyáltalán nem segít a negatív kampány a motiváció fenntartásán az ilyen nagyon kemény legények pedig mint mézga inkább bújjanak el a sarokba és szégyenkezzenek...

(#36380) Mezga Aladár válasza Olympia76 (#36379) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ilyen nagyon kemény legények pedig mint mézga inkább bújjanak el a sarokba és szégyenkezzenek..."

Miért. Hisztiztél. Pont.
Először leírtam röviden.
Utána bővebben is, de lehet egyel fölötted levő hsz.-t nem olvastad.
Azt pedig, kit takar a nick név nem biztos h., tudom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36381) justice84


justice84
tag

Hali.
Nincs ötletetek a Kodibuntu-n a Kodi 15.0 Isengard-t, hogy lehetne Downgrade-ni 14.2 Helix-re?
sudo apt-get install kodi=2:14.2* kodi-bin=2:14.2* már nem megy mivel a 15 a legutolsó stabil :(((

[ Szerkesztve ]

(#36382) Celtis válasza mézespálinka (#36370) üzenetére


Celtis
veterán

Árban a felső határ a csillagos ég, de hogy legyen fogalmad az alsóról, az mondjuk 20 ezer forintnál kezdődik.
Ennyiért lehet venni egy RPi2-t táppal, házzal SD kártyával. FullHD, 3D simán megy vele. Ha CEC képes a TV, akkor távirányító sem kell hozzá. Abszolút vállalható konfig.

(#36383) Patice válasza justice84 (#36381) üzenetére


Patice
Topikgazda

Reinstall...Tiszta telepítés...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36384) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

W10 alatt nektek mi a tapasztalatotok az MCE remote-okkal.

nekem eddig:
AHK-s scripttel valamiért nem indul a KODI a zöld gombra.

KODI-ban nem tudom konfigruálni keymap editorral a gombokat. DE ami alapból működik az működik (navigálás, lejátszás stb.. de testreszabni nem tudom. úgy sem, hogy bemásoltam a régi XML-t W7ről :(

valaki tud valamit?

(#36385) zoltan6


zoltan6
őstag

van egy olyan problémám a 15-os kodival,hogy frissítettem 14.2-ről,(windows-os gépen)és angolon kívül más nyelv nincs benne a beállításoknál.ezt írja ki:


visszaraktam 14.2-re ott van angolon kívül más nyelv is,pedig van a 15-be magyar nyelv,mert teszt céljából fenn van az asztali gépemen is a kodi.annyi különbség történt,hogy az asztali gépen még win 8.1 alatt frissitettem 15-re,a htpc-n meg win 10 frissítés után.
hogy lehetne rávarázsolni a magyar nyelvet?

(#36386) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

mi az előnye egy KODI-nak egy Power dvd-vel szemben, az anyagiaktól eltekintve?
Van egyáltalán a power dvd-től profeszionálisabb video lejátszó?

(#36387) canniball válasza zsolt320i (#36386) üzenetére


canniball
nagyúr

A PDVD egy "egyszerű" médialejátszó, a Kodi pedig egy HTPC program.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36388) Patice


Patice
Topikgazda

Hivatalos Win10 driverek minden platformra. (Ha valaki még nem olvasta volna.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36389) xxlongikaxx válasza Celtis (#36382) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Pi2 nel azert ne feledkezzunk meg a hangi korlatokrol.

(#36390) zsolt320i válasza canniball (#36387) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ÖÖÖ, igazán nem értem hogy miért van a KODI-nak létjogosultsága.
Tehát nem az van, hogy egy önálló rendszer (egy mini OS, kis erőforrásigénnyel) hanem egy alkalmazás ami különböző OS-ek alatt fut.
Ok, annyi előnyét látom, hogy egyben tud kép, videó, tv lejátszást, de ezt tudja az összes többi is, szóval nem látom a diverzifikációt a többi multimédia lejátszótól (pld power dvd)

Üdv.

(#36391) varmi2 válasza zsolt320i (#36390) üzenetére


varmi2
nagyúr

De van mini os verzióban is, az a neve, hogy openelec, vagy kodibuntu

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36392) Patice válasza zsolt320i (#36386) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Kodinak a felülete adja az igazi használhatóságát + olyan szintre testre lehet szabni ezt, amit a PDVD nem tud (tudtommal). Persze van a Kodihoz hasonló alternatíva, de jelenleg ez a legnépszerűbb, legtámogatottabb program és nem kis lépésekkel fejlesztik, ahogy a hardverek és szoftverek fejlődnek.

Profibb video lejátszó program van (MPC-HC + a sokszor emlegetett madVR szűrők), ez "integrálható" is a Kodi alá. Ezzel a megoldással nagyon jó képminőség érhető el akár egy átlagosnak mondható PC-vel is. Csak nem olyan egyszerű a beállítása és sokak ezért nem is próbálkoznak meg vele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36393) canniball válasza zsolt320i (#36390) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltad már?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36394) Celtis válasza canniball (#36393) üzenetére


Celtis
veterán

+1 :DD

(#36395) mivamma válasza Patice (#36392) üzenetére


mivamma
senior tag

Van értelme egy 47" Lg fullHD led TV-hez beàllítani (MPC-HC + a sokszor emlegetett madVR szűrők)?
Ha van, akkor ki csinálja meg nekem? :DDD

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#36396) bajnokpityu válasza mivamma (#36395) üzenetére


bajnokpityu
félisten

közelről nézve van,de ilyen TVt minálunk a lányok sima kodival használnak 2.5méterről. látszik a difi egy jobb képgenerálás és a sima kodi között, de szvsz inkább projikon van értelme jobb codeceket hazsnálni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36397) #75912448 válasza Patice (#36392) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kaveri és VGA+W10+Alfa Kodi16 DX11. Nálam dobálja a frame-eket az összes frekvencián. Ne legyen igazam, de ez a fejlesztés elviheti őket az erdő mélyére de nagyon. Persze eltérő hardveren lehet más tapasztalat.

(#36398) bajnokpityu válasza #75912448 (#36397) üzenetére


bajnokpityu
félisten

alfáról beszélünk, fél év,mire lesz ebből normális verzió.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36399) #75912448 válasza bajnokpityu (#36398) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, tiszta rendszerem van, vizsgálgattam kicsit az újdonságokat, mielőtt végleges telepítést csinálok. Az új kiadás egyébként bekavar a DSplayeres verziónak is. Nálam marad a Kodi15 MPC integrációval, a W10-et pedig meglátjuk mennyire lehet kibelezni, mindenesetre rosszabb hangja nem lesz.

(#36400) #75912448


#75912448
törölt tag

Ja, majd elfelejtettem. Nem tudom mitől, ugye jött új Catalyst, Kodi, W10, mindenesetre Kodi alatt ismét van sokcsatornás LPCM hang.

Ez pedig a legújabb Nightly MPC, immár beépített és frissített Audio Renderer Wasapi kimenettel. Én egyelőre még az MPC BE audio renderert használom, de MPC is tesztelés alatt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.