Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Patice válasza #75912448 (#36400) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Köszönjük az új infókat! :R Anyám, mi lesz még itt.... :))

(Én ma estére vártam egy csomagot, de csak holnap érkezik az új játékom... :((( )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36402) #75912448 válasza Patice (#36401) üzenetére


#75912448
törölt tag

...érkezik az új játékom

Én most az N3150DC-ITX-et próbálnám ki játékból.

(#36403) Patice válasza #75912448 (#36402) üzenetére


Patice
Topikgazda

-DC ;) :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36404) #75912448 válasza Patice (#36403) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pico vagy paneltáp lesz, HDPlex esetleg?

(#36405) Patice válasza #75912448 (#36404) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyári paneltáp egyelőre. HDPlex még várhat, először a ház. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36406) #75912448 válasza Patice (#36405) üzenetére


#75912448
törölt tag

Okés, fasza kis lapocskának tűnik minden földi jóval. Bár Inteléknél sose tudni épp melyik oprendszerrel van BD3D, HD hangok és egyebek.

(#36407) Patice válasza #75912448 (#36406) üzenetére


Patice
Topikgazda

:))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36408) sas55


sas55
aktív tag

Üdv segítséget kérnék össze van rakva a gépem amivel a popcornt váltom. Milyen távot ajánlanátok ami bevált tudom vannak telefonra app-ok de nekem távirányító kellene. mik a lehetőségeim a gugliban elveszek....
Köszönöm

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#36409) Patice válasza #75912448 (#36406) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megérkezett :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36410) #75912448 válasza Patice (#36409) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én is kérek, :D nyúzzad csak, jöhetnek az infók.

Nálam egyébként legújabb madVR+W10 és Nightly MPC éhesebb lett hardverileg az eddigiekhez mérten. Lassabban számol és érthetetlen akadásokat művel. :U

(#36411) zoltan6


zoltan6
őstag

Ne törjétek annyira magatokat a válasszal,meg a segítséggel.megoldottam. :N

(#36412) canniball válasza zoltan6 (#36411) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha valaki tudta volna a választ nyilván megírja. De X-aktás esetnél ne várd hogy tizenhárman egyszerre mondjuk mi a gond...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36413) Patice válasza #75912448 (#36410) üzenetére


Patice
Topikgazda

Naná. Megy majd a Giga MIB T5140-es házikóba, meglátom majd mennyire melegszik venti nélkül. Win10, Kodibuntu az előzetes terv. Vasárnap este tudom csak beépíteni. RAM már készleten hozzá.

Kíváncsi vagyok már nagyon, hogy mit tudhat a kicsike... :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36414) #75912448 válasza Patice (#36413) üzenetére


#75912448
törölt tag

Meg nem mondom hol olvastam, valamelyik fórumon emlegették, hogy Bay Trailhez hasonlóan megint nincs Win alatt HD audio. :F

(#36415) CirrMee


CirrMee
addikt

Kodi: filmeknél az "i" betű lenyomására előkerülő info panel milyen nevű kiegészítőhöz tartozik? Nem nagyon akaródzik újabban működni...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36416) beencee


beencee
senior tag

Ha esetleg valakit érdekel: HTPC komplett konfig eladó

(#36417) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen távirányítóm.
A problémám az, hogyhogyan tudnám beállítani, hogy a zöld gombbal induljon a kodi?
Próbálkoztam többféle leírással, de egyik sem járt sikerrel.
Még régebben amikor a kodi még xbmc volt, akkor ezzel az XBMCLauncher-el működött a dolog.
Valakinek ötlete?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#36418) Oszilaci válasza chris-v (#36417) üzenetére


Oszilaci
senior tag

AdvancedMCERemoteMapper

[ Szerkesztve ]

(#36419) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Akadályba ütköztem...
Szeretném megosztani és szinkronba tartani Kodit több eszközön.
A filmek és sorozatok egy hálózatra kötött szerveren vannak amit samban keresztül érek el.
Olvastam a wikit de nagyon nem értem valamiért.. :( elvileg nekem mysql kell de eddig jutottam, tudna valaki segíteni?

(#36420) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van egy P4 alaplapom egy D celeron processzorral, 1 vagy 2 gb rammal.
Mielőtt beruházok alaplapvásárlásba, megnézném, hogy mire is vállalkoznék az építéssel.
Kérdésem, hogy milyen oprendszert tegyek rá?
Gondolom, hogy a kodibuntu az ubuntu linux-hoz van, vagy nem jól gondolom?
Távirányítóban is kéne ajánlat, hogy mit érdemes nézni?

PC

(#36421) chris-v válasza Oszilaci (#36418) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi! :R
Nézegetem a progit, de még mindig elakadok. :O
Közveteln ott nem lehet beállítani, hogy a kodi induljon ugye. Van ebben a leírásban az 1.2-es pont, egy kis script, amitől a kodi indul az alt+ctrl+enter kombóra. Ezt beállítom, akkor ugyan indul ha a billentyűn megnyomom az alt+ctrl+enter-t. Ha beállítom a mapperben, hogy a 0D windows gomb legyen ez a kombináció, akkor nem indul.
De érdekes, hogy van még egy távirányítóm, azzal viszont most megy.
Azt hiszem ennek az emprex távirányítónak nem oda mutat a zöld gombja ahova kellene. Mondjuk ami érdekes, mert win 8.1 alatt a wmc simán indult vele.
Van valami olyan megoldás, amivel meg lehet nézni, hogy igazából hova mutat ez a gomb?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#36422) MasterMark válasza Wasquez (#36420) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez kelleni fog valami rendes VGA is. És ha 478-ról van szó, akkor AGP-be nem sok minden van.

A kodibuntu pedig külön rendszer, úgy mint az Ubuntu.

Switch Tax

(#36423) Wasquez válasza MasterMark (#36422) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azt sejtettem, hogy az integrált vga nem lesz elég, de kompromisszumokkal sem tudom majd próbálgatásra használni? DVD-t sem fogja elvinni iso-ból? Bluray, meg hatalmas felbontás nem kell, mer egy kb 8 éves samsung B sorozatú tvm van csak, valami 1370x 768 vagy hasonló felbontást tud csak!

És melyik kodit érdemes felrakni, legyen alatta külön oprendszer, vagy ne?

PC

(#36424) MasterMark válasza Wasquez (#36423) üzenetére


MasterMark
titán

DVD még szerintem menni fog akár integrálttal is. Én azon a TV-n is Blu-ray remux-ot néznék.

Próbálgatni természetesen lehet. Vagy OpenElec, vagy Kodibuntu, vagy bármilyen linux Kodi-val. De Win-t is megpróbálhatod Kodi-val, csak sokkal erőforrás igényesebb. (Oprendszer mindig van alatta, különben hogy működne.)

más:

DVD-t 1080p-re skálázni mivel érdemes? Kodi-ban átállítottam Bilinear-ról Lanczos3 komlex-re. Akármit is jelentsen ez. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36425) Wasquez


Wasquez
senior tag

aopen i865gm ilyen a deszka, vga-t még talán egy intel passzív kártyát tudok AGP-s kivitelben, de az lehet, hogy még gyengébb, mint az integrált.
Erre pénzt nem áldozok már!

PC

(#36426) MasterMark válasza Wasquez (#36425) üzenetére


MasterMark
titán

Egy Radeon HD 4XXX kellene bele legalább, és az AGP-ben nem olcsó.

Viszont vannak sima PCI-os kártyák Radeon HD 5XXX-ből ha jól tudom, olyat talán lehetne keresni.

De egyébként nem éri meg.

Switch Tax

(#36427) Oszilaci válasza MasterMark (#36426) üzenetére


Oszilaci
senior tag

én inkább a korától félnék egy AGP -s VGA-nál,gyakorlatilag bármikor beadhatja a kulcsot.
Inkább keresnék a helyében egy E350M1*es lapot ,2GB rammal 10k-ból ki lehet hozni és az OpenElec ,kodibuntu-val szuper és lényegesen kevesebbet fogyaszt mit az a régi konfig.

(#36428) MasterMark válasza Oszilaci (#36427) üzenetére


MasterMark
titán

Azért egy 2009-es kártya nem olyan régi.

Switch Tax

(#36429) #75912448 válasza MasterMark (#36424) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bilinearhez képest élesebb és pontosabb lesz a képed, esetleg nagyon rossz minőség esetén negatívum lehet, hogy a Kodi-lanczos picit túlszemcsézheti a képet.

(#36430) Oszilaci válasza MasterMark (#36428) üzenetére


Oszilaci
senior tag

2015 van ,nem is olyan fiatal . Te használnád otthon házi mozinak ??? sokat is fogyaszt , zajos is és mindamellet nem is adják túl olcsón az AGP*s kártyákat :)

(#36431) CirrMee


CirrMee
addikt

A minap a Kodi 14.1 -> Kodi 15 (ráinstall) -> Kodi 14.1 visszainstall összekutyulás után újrahúztam a nulláról, ezúttal 14.2. Filmtárral csinál egy olyan baromságot, hogy bizonyos filmeknél figyelmen kívül hagyja a mondat elején álló "A" -t, és az utána következő első szót veszi figyelembe sorbarakásnál. Pl van itt egy sorrend:
-Pokolfajzat
-A remény rabjai
-Resident Evil.

Milyen beállítás tud ilyesmiért felelni?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36432) MasterMark válasza Oszilaci (#36430) üzenetére


MasterMark
titán

Kb. tavaly szeptemberig egy P4-es gépről ment AGP-s HD4650-el a hátépécézés nálam.

regger: Köszönöm. :R Kodi-ban ez a legjobb ami alapból benne van?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36433) Wasquez válasza Oszilaci (#36430) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez csak egy próba, mielőtt beruházok egy N3150-es deszkába.
Összerakom, kipróbálgatom a dolgokat, ha tetszik, akkor megveszem a végleges gépet.

PC

(#36434) #75912448 válasza MasterMark (#36432) üzenetére


#75912448
törölt tag

Spline is hasonló, hasonlítsd össze a kettőt.

(#36435) layerke válasza CirrMee (#36431) üzenetére


layerke
aktív tag

Ez beállítás kérdése, itt találod: System\Appearance\File Lists\Ignore articles when sorting (e.g. "the")

Bocsánat az angol miatt, nem tudom hirtelen magyarul, talán ilyesmi lehet: rendszer/megjelenés/fájl listák/cím eleji névelő figyelmen kívül hagyása

(#36436) Oszilaci válasza Wasquez (#36433) üzenetére


Oszilaci
senior tag

én próbára is inkább egy E350M1-es lapot javasolnék :) ,de ha tesztelni akarsz akkor asztali gépen is megteheted pl.virtualis gépben és az nem kerül semmibe sem.

(#36437) Wasquez válasza Oszilaci (#36436) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez nekem most annyiba kerül, hogy felhozom a pincéből, és összedugom ház nélkül.
De ha ennyire nem jó, akkor nem szenvedek vele!

PC

(#36438) CirrMee válasza layerke (#36435) üzenetére


CirrMee
addikt

Az volt, köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36439) Oszilaci válasza Wasquez (#36437) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nem azt mondtad,hogy nincs VGA*d? csak az alaplapi?

(#36440) generic


generic
senior tag

Adott a merevlemezen jelenleg 550 film. A kodiban 514-et talált meg a kereső. Valami megoldás? Tudom, hogy hozzá tudom adni kézzel is, de ez a missing movie finder, vagy mi, nem tökéletes. :(

(#36441) Wasquez válasza Oszilaci (#36439) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azt írtam, hogy van egy intel passzív hűtéssel, nem tudom, hogy elég lehet e bármire is!?
Esetleg kérek ismerőstől kölcsön valami elfekvőt.
Az asztali géppel nem akarok buherálni, macerás kiszedni a helyéről, így meg nem férek hozzá.
Szeretném kipróbálni a szoftvereket mielőtt beletolok egy rakat pénzt, aztán kiderül, hogy nem is tetszik a dolog.

PC

(#36442) Oszilaci válasza Wasquez (#36441) üzenetére


Oszilaci
senior tag

magát a kodi-t ki tudod próbálni PC-n is.
Én és még sokan mások Popcorn hour lejátszót cseréltünk valamilyen PC-s konfigra.
Igazából magát a kodi-t kell megismerned szerintem ,élményben,kezelésbe ugyan olyan mint bármelyik média lejátszó miután beállítottál mindent.

(#36443) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

valakinek sikerült W10 (kodi 15) alatt műküdésre bírni az MCE távirányító konfigurálását?
alap dolgok mennek, de semmi más.. a keymapokat se manuálisan se addonnal nem tudom úgy módosítani, hogy érvénybe is lépjen a változás..
eddig w7/linux és 14.2 alatt simán ment minden. most meg csak az alap dolgok (navigáció, play, pause, info stb stb stb stb

(#36444) Oszilaci válasza eastsider (#36443) üzenetére


Oszilaci
senior tag

(#36445) hati


hati
addikt

Létezik, hogy J1900-as lap esetében a LAV filter HW/GPU deinterlacing + High-Quality processing beállítást nem bírja az integrált Intel GPU? A MindigTV m1/m2 szaggat vele. Ha kiveszem a High-Quality processing-ből a pipát, akkor nincs gond.

(A kép csak példa, a 0.65-ös verziót használom)

[ Szerkesztve ]

(#36446) bajnokpityu válasza hati (#36445) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy néz ki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36447) eastsider válasza Oszilaci (#36444) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi, ezt meg nem
de kiprobalom ma delutan, ezzel mennie kene :)

(#36448) chris-v válasza eastsider (#36443) üzenetére


chris-v
senior tag

Próbáltad úgy indítani, hogy jobb klikk -> futtatás rendszergazdaként?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#36449) eastsider válasza chris-v (#36448) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem :)
megprobalom azt is.

illetve van megoldas arra, hogy zold gombbal lehessen inditani a kodit? AHK valamiert nem megy

(#36450) Patice válasza #75912448 (#36414) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor valakihez el kell majd vinnem a gépet, hogy ezt le tudjam tesztelni. :C

Asrock N3150-ITX első tapasztalatok:

Maga a deszka kicsit vékonyka, egyszerű darab, nincs túlbonyolítva, de nem is több száz grammos CPU hűtő blokkok megtartására találták ki.

Beszerelés után csak egy készleten lévő Samu 830-as SSD-t kötöttem rá, és a Giga MIB ház paneltápjával és külső kockájával megnéztem, hogy mennyi áramot vesz fel a hálózatból. Bekapcsolás után az UEFI fogadott, mert még nem is dugtam rá a telepítő pendrive-ot. Az UEFI szimpi, kicsit meg van variálva a szokásoshoz képest, de talán így áttekinthetőbb. Ha ilyenkor van netkapcsolata, akkor UEFI-ből is lehet neten keresztül frissíteni magát az UEFI-t.

2x2GB 1600 MHz Low Voltage RAM-ot sikerült vadászni jó áron apróról, ezeket raktam bele, így van dual channel az IGP-nek. IGP-nek adtam a gyári 256 MB lefoglalás helyett 512 MB-ot (ez a max. érték UEFI-ben).

Win10 telepítés probléma nélkül lezajlott, közben 11-13 W-ot mutatott az olcsó fogyasztásmérőm konstansan. Kíváncsi voltam, hogy mennyire melegszik passzív üzemben. Win10 felrakása után HWinfo-val néztem hőmérsékleteket, a program szerint a telepítgetés után, átmelegedve 48-50 fokos lett a lap és a borda miatt a proci hűvösebb maradt: 40-45 fok volt max. de ha nem terhelődött, akkor 38-is volt nyitott házban, 22-23 fokos szobában.

Win10 update leszedte a legfrissebb IGP drivert, a többi alaplapi cucc felment DVD-ről, amit a laphoz adtak, amúgy csak ezek látszottak az Eszközkezelőben, mint fel nem ismert dolgok és enélkül is használható volt a gép. Felraktam még Kodi 15.0-át, legutolsó MPC-HC-t és furcsa volt, hogy MPC-HC-val a 4K h.264-es videó szaggatott, és utána néztem, hogy szoftveresen dekódolta, mert 100%-on pörgött a proci és MPC-HC szerint sem volt hardveres gyorsítás. Csodálkoztam is. Ugyan ezt a videót, Kodi15.0 hibátlanul és szép folyékonyan játszotta, itt már volt hardveres segítség.

Dual boot-ba ment fel a Win10 mellé Kodibuntu, de ebből még csak a 14.0-ás verzió van fent a Kodi oldalán és telepítés után frissíthető későbbi verziókra. Az első restart után rinyált is, hogy nem tudja elindítani a Kodi-t, mert hiányzik neki a megfelelő OpenGL driver. :)) Kíváncsi leszek, hogy a frissítés után jó lesz-e neki a driver.

Tegnap éjszaka eddig jutottam szoftverezés terén.

Ezek után jobban összetákoltam a gépet, rendesen a helyére csavaroztam az SSD-t bekötöttem a mellette lévű HDD-t és optikát, majd a ház tetejére belülről egy 10 centis slim ventit gyurmaragasztó gömbökkel felragasztottam, bekötöttem és a helyére raktam. A borda felett a szabvány 2,5 centi vastag ventik nem férnének el ebben a házban. UEFI-ből szépen lehetett szabályozni a Scythe termékét. A 3 pines CPU_FAN csatiról a gyári 1100 rpm helyett 850-60 körüli fordulaton ment és kapásból a lap 10 fokkal hűvösebb maradt, 40 fok körül megállt működés közben, a proci pedig max. 34 fokos lett. Az optikával, HDD-vel, ventivel együtt a rendszer kemény 20 W-ot kajált, amikor az optikáról ment az alaplapi telepítő DVD. Egyszer pörgette csak fel az egyik driver felrakásánál a lemezt max.-ra, akkor hirtelen 34W-ot mutatott a fogyimérő, de átlagban ezzel a konfiggal 20 W alatt leszek, ami azért nekem jobban tetszik a tápkocka és a paneltáp 60W-os képességeihez mérten. :K

Folyt. köv.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.