Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) devil-k válasza #75912448 (#37900) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Az a baj vele, hogy többen képtelenek megfelelően konfigolni, nem tudják vagy akarják minimal/core módban futtatni, vagy egyszerűen kényelmetlennek érzik."

Pont emiatt írtam amit.
Írj 1 jó kis leírást róla. ;)

- mozi bolondéria -

(#37902) Warter válasza devil-k (#37901) üzenetére


Warter
őstag

Szvsz, amit írtál az nem ezt jelenti.

(#37903) devil-k válasza Warter (#37902) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hanem?

(#37904) regger v
A licenszelés kérdése hogy van most a Win szervernél? Linuxból is melyik, milyen disztribúciók?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37904) #75912448 válasza devil-k (#37901) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vagy cél Linux alapú rendszer/hardver, ahol néhány folyamat fut, az is eleve audiora optimalizáltan. Ebből a kettőből választanék, illetve meghallgatnám a Server 16-ot. Win 10 jó audio kompromisszumos öszvérnek, kompromisszum nélkül mozira. Server pedig öszvérnek is jó, kevesebbet engedve audioból, többet moziból, driveres és szoftveres korlátok miatt.

(#37905) Warter válasza devil-k (#37903) üzenetére


Warter
őstag

Azt, hogy szerinted nem való zenélésre, ami így ebben a formában nem igaz, ahogy azt később magad is javítottad a következő hszben.

(#37906) btomi9 válasza Warter (#37905) üzenetére


btomi9
aktív tag

Itt van Fapacinak egy jó cikke a témáról, linkelve más megoldásokkal.

http://fapaci.blogspot.hu/2013/12/windows-server-2012-audio-nirvana.html

(#37907) #75912448 válasza devil-k (#37903) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jó drága, ;] de 180 napig ingyenes használható.

Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért, téma összefoglalójában hardverek, szoftverek és kedves barátaink szakszerű segítsége.

(#37908) devil-k válasza #75912448 (#37907) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaj, jaj! A sztereó világába nem ugrok bele, az számomra a pokolba vezető út. Elég a mozit terelgetni. Minden tiszteletem azoké a fórumtársaké akik ezt tudják épp hajszállal és ésszel csinálni. :)

- mozi bolondéria -

(#37909) btomi9 válasza devil-k (#37908) üzenetére


btomi9
aktív tag

:)

(#37910) Patice válasza devil-k (#37908) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen hajszálról beszélsz? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37911) devil-k válasza Patice (#37910) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy értem, akik nem kopaszodtak bele. :DDD

- mozi bolondéria -

(#37912) Patice válasza devil-k (#37911) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem még elég sok hajam van, igaz már őszül, és ezt még apám is elmondhatja magáról 60 fölött. :DDD

Szvsz. a sztereó sem rosszabb a mozinál, csak több a játszótér. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37913) devil-k válasza Patice (#37912) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Szvsz. a sztereó sem rosszabb a mozinál, csak több a játszótér. :))"

Ebben minden benne volt. :D

- mozi bolondéria -

(#37914) Skillet


Skillet
addikt

Távirányítós problem. A pioneer erősítőm távirányítója haldoklik (taposni kell néhány gombot). Ami azért király, mert sacc 4 éves. Fater videoton tv-jének távja meg több, mint 20 éves és hibátlan.
Van mód ezek felújítására? Érdemes lehet? Nem sok kedvem van pár évente szívni vele.
Inkább univerzálisat vegyek helyette? Milyet ajánlotok?
Jelenleg a kodit yatse-val irányítom, tabletről. Ha univerzális táv lenne, akkor egy usb-s infra vevővel, gondolom irányítható lenne a kodi is.
Esküszöm, inkább el kellene adni az erősítőt. Ilyen undorító zongoralakk feketét... :) aki kitalálta...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37915) apszi válasza Skillet (#37914) üzenetére


apszi
őstag

Ha szétszeded, megtisztítod az érintkező felületeket, akkor egy darabig megint jó lesz, de ezt időnként el kell sajna játszani majd, egy próbát megér.

(#37916) Skillet válasza apszi (#37915) üzenetére


Skillet
addikt

tegnap estem túl ezen... másodszor :) sajnos nem megoldás.
a gumikon az érintkező réteget kellene felújítani, de nem tudom, mivel. meg egyáltalán érdemes-e pepecselni vele. elvisz egy csomó időt, valamennyi pénzt, nyűglődés az egész... és a végén még rosszabb lesz, mint volt. vagy, ha szerencsém van, menni fog pár hónapig.
az univerzális meg félmegoldás. meg kell szokni a gombkiosztást pl.
logitech még gyárt egyáltalán távirányítókat? van más alternatíva?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37917) róland válasza Skillet (#37914) üzenetére


róland
veterán

Vagy rendelsz új gyárit. (Bár az se bírja tovább. Én annak idején SONY tv-hez rendeltem.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37918) Skillet válasza róland (#37917) üzenetére


Skillet
addikt

Ez is eszembejutott. Szerintem drága is, de ami a leginkább zavar (amit te is írsz), hogy ugyanúgy meg fog kotlani. Eléggé gázos, hogy nem tudnak rendesen összerakni egy gyári távirányítót.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37919) Mezga Aladár válasza Skillet (#37918) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tudnak, csak abban mi a biznisz, nekik?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37920) róland válasza Mezga Aladár (#37919) üzenetére


róland
veterán

Jól látod, abban nincs biznisz. De a Samsungnak még megy normálisan összerakni. (Megj.: Annak idején 7.000,- Ft-ba került a gyári távirányító önmagában a Sony tv-hez. S kibírt 2 évet.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#37921) apszi válasza Skillet (#37916) üzenetére


apszi
őstag

Ismerősöm anno alufóliát ragasztott a gumi érintkezőkre, hogy meddig volt jó azt nem tudom :)
Ha van valami jo képességű tanítható ócsoé, az is jó lehet.

(#37922) Mezga Aladár válasza apszi (#37921) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó lehet, kivéve ha a grafit pogácsa nem gömbölyödött le.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37923) apszi válasza Mezga Aladár (#37922) üzenetére


apszi
őstag

A szükség... :D

(#37924) Celtis válasza Skillet (#37916) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, a pucolás csak tovább koptatja a pogácsák vezető bevonatát. Én apró alufóliát szoktam ráragasztani a pogácsára. Sajnos nem találtam még olyan ragasztót, ami stabilan megfogja, de van úgy, hogy sokáig a helyén marad.
Vettem már pót pogácsát is. Kis kör alakú vezető gumi lapocskák, de azt végképp nem tudom mivel rábírni, hogy rajta maradjon, ráadásul túl vastag is. Az alufólia jobb.

(#37925) gorbep válasza apszi (#37921) üzenetére


gorbep
senior tag

nálam a grafitspray vált be.... no meg a kevéssé használt gombokkal történő helycsere.... ;)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#37926) woodworm válasza Celtis (#37924) üzenetére


woodworm
veterán

Kontaktragasztókkal jó próbálkozni (palmatex), azok általában rugalmasak. Egy próbaragasztás nem árt, nehogy oldja a műanyagot.

(#37927) apszi válasza gorbep (#37925) üzenetére


apszi
őstag

Az is jó megoldás...valóban vannak gombok amiket ritkán használ az ember, azokkal fel lehet cserélni. Én anno egy régi, már semmihez nem használt, de amúgy kiválóan működő gumi távirányító gomdjait szabtam és tettem át a már "emberi erővel" nem üzemeltethető ősrégi tv-m távjába. :)

(#37918) Skillet: Van itt alternatíva dögivel, kéééérem.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37928) justice84 válasza Skillet (#37914) üzenetére


justice84
tag

Ilyet keres Keypad repair KIT :D

[ Szerkesztve ]

(#37929) Mezga Aladár válasza justice84 (#37928) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez hiánypótló. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#37930) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

HTPC építése van a vége felé.
Kérdem én:
http://www.ebay.com/itm/AC100-240V-to-DC-12V-2-10A-5-5mm-2-1mm-Power-Supply-Charger-For-Led-Light-Strip-/291461228309?var=&hash=item43dc716715

Ez a cucc elhajtaná a következő konfigot:

Cucc: ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi
proci Intel E4400

1 db HDD
1 db DVDRW

plusz esetleg még raknék később combosabb VGA kártyát a PCI-E-be.

Alapvetően HTPC-nek, másodsorban netezős/irodai gépnek lenne szánva a rendszer.
Játszani annyira nem akarok rajta, és nem is a legújjabb cucokkal.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#37931) #75912448


#75912448
törölt tag

Vannak már magyar árak is T-s Skylake i5-re, 70-80e forint környékére sikerült belőni, kb +35% a dollárban előrejelzettekhez képest. Úgy vélem az i3 példányok is kicsit többe fájnak majd a szokásosnál.

(#37932) devil-k válasza #75912448 (#37931) üzenetére


devil-k
nagyúr

Reméljük, jövőév elejére "beszakad" az ára. :)

- mozi bolondéria -

(#37933) #75912448 válasza devil-k (#37932) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ausztriában szeretnék majd egy i3 példányhoz jutni, de T jelűt még nem kapni. Ennyit még nem adnék érte. :DDD

(#37934) devil-k válasza #75912448 (#37933) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez valami elírás? :U

- mozi bolondéria -

(#37935) canniball válasza hege8888 (#37930) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy látom a procira 65W van megadva, így VGA nélkül elvileg elég kell legyen (ha valóban tudja a 120W-t). Sokkal inkább az a kérdés, hogy milyen tápot tervezel hozzá és az elbírja-e ezt konfigot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37936) Ribi válasza hege8888 (#37930) üzenetére


Ribi
nagyúr

És milyen tápot raksz a tápkocka végére?
Valamilyen pico PSU?

(#37937) torkis válasza hege8888 (#37930) üzenetére


torkis
csendes tag

Én ilyen ledhez készült smps-ekkel nem hajtanák gépet. Ezeknél a hatásfok és a minőség sem jó. Az aprón lehet venni Dell notebook tápot, ami 130w-os, nekem is ilyen van. Szinte új volt, 5 ezerbe került. Ez egy Delta gyártmányú táp, ami az egyik legjobb táp gyártó a mai napig. Ajánlom.

(#37938) MasterMark válasza torkis (#37937) üzenetére


MasterMark
titán

Delta mint legjobb tápgyártó? Hahaha...

Switch Tax

(#37939) Celtis válasza torkis (#37937) üzenetére


Celtis
veterán

Én még olyanabb tápot vettem anno. Beépítés előtt megmértem alacsony, közepes és nagy terheléssel is, és egyenletes 80-81% volt a hatásfoka. Szerintem ez nem olyan rossz.

Még tartozom egy zajméréssel és hogy mit csinál vele a PicoPSU. Amint lesz egy kis időm megcsinálom és közzéteszem itt.

(#37940) torkis válasza MasterMark (#37938) üzenetére


torkis
csendes tag

Akkor mi számít jó tápgyártónak? Sok jónevű notebook tápja általában ilyenek, szervereknél ami megfordult a kezem alatt az is ilyen volt eddig. Enermax és Seasonic meg nem gyárt notebook tápot, vagy igen? FSP tápokat lehet még külön venni, de nem hinném hogy azok jobbak.

(#37941) torkis válasza Celtis (#37939) üzenetére


torkis
csendes tag

Van még egy lehetőség ha nagyobb teljesítményt akarunk: Xbox táp. Ez 12V-os rendkívül jól megépített darabnak tűnik belülről és egyszerű hozzájutni. Viszont van benne hűtés és a csatit a végén át kell forrasztani. Nem tudom ennek milyen a hatásfoka és a standby árama, gyanítom nem rossz. Egy elég jó példányhoz pl. 2500-ért jutottam hozzá, szintén az apróról.

[ Szerkesztve ]

(#37942) btomi9


btomi9
aktív tag

Tápegységet illetően, ha esetleg spórolnék magamnak $745 -t, és mégsem a 300W lineáris tápot kérem, akkor szerintetek mennyivel lesz rosszabb döntés a HD-Plex 250W -os HiFi tápja $85 -ért + egy Dell 250W -os laptop táp kb. $100 -ért? Audio megfontolásból, kapcsolóüzemű táp zaj szempontból kérdezem. Természetesen ugyanúgy használnám a SOtM USB kártyát, meg esetleg SATA zajcsökkentő eszközöket.

Most ez onnan jött, hogy a másik topikban ahogy beszélgettünk a DAC témáról, igazából lehet, hogy ha a megspórolt pénzből jobb DAC-ot vennék, összességében szebb hangot kaphatnék. Mi erről a véleményetek?

(#37943) bajnokpityu válasza btomi9 (#37942) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a hd pl ex is kapcsiüzemű. más kérdés, hogy nem ezen múlik a jó hang.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37944) #75912448 válasza btomi9 (#37942) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha az árkülönbözetet nézem, DAC-ra költve szvsz jobban járhatsz. Viszont táp téren kisebb a mozgástér, mint DAC esetében. Gondolok itt arra, ha nem jön be a HiFi-Dell páros, nagyjából VGA-hoz csak arra az egyetlen tápra tudsz cserélni, amit épp lemondani készülsz. :)

Egyébként fasza lapot találtam: ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac

- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 24Hz / (3840x2160) @ 30Hz (on HDMI1)
- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz (on HDMI2)
- Supports DisplayPort 1.2 with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 60Hz

Amellett, hogy az egyik HDMI kimenet 2.0, jó lenne, ha támogatott lenne a 2 kimenet egyidejű audio/video továbbításra, pl AVR megkerülés miatt. AMD lapon ezt össze tudtam hozni anno, Intel még nem próbáltam. i5 T Skylake procihoz plusz plex/100w lin trió jól hangzik "könnyű" mozi/audio gépnek.

(#37945) btomi9 válasza #75912448 (#37944) üzenetére


btomi9
aktív tag

:K

(#37946) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
A Q1900-as HTPC-m, amin Openelec van már teljesen jól funkcionál az eleinte felmerülő sok probléma ellenére viszont egy még mindig fenn áll, mégpedig az, hogy a hang teljesen random időközönként mintha lenémulna egy fél másodpercre. Tehát nem pukkanik a hangszóró vagy beakad egyszerűen csak eldobja a jelet. Így néz ki a jel útja: HTPC>>hdmi>>Yamaha HTR-3063>>hdmi>>Pioneer Kuro. Nem csak filmeknél csinálja, hanem szinten minden hanggal járó média anyagnál. Nem teszi nézhetetlenné a filmet, de elég zavaró. Köszi előre is a segítséget! :R

(#37947) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Itt tenném fel a KODI-val kapcsolatos apró kérdésemet.

A hozzáadott hálózati mappa ( Videó - Fájlok ) miniképét meg lehet változtatni.

Tudtok linkelni olyan oldalt ahonnan tudnék logo-t letölteni.

Ilyenekre gondoltam :

Példa1
Példa2

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37948) devil-k válasza Borisz76 (#37947) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aki keres, az talál! :)

1.
2.
3.

Nem ikonfájlt keresel véletlen?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37949) Borisz76 válasza devil-k (#37948) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi.
Nem a fájloknak keresek ikonokat ,hanem a csatolt mappának szeretnék beállítani "minikép"-et.

Csatoltam a "HD Filmek" mappát és ezt a miniképet társítottam hozzá :

Gondoltam , hogy majd az "Avi Filmek"-nek is ...meg a többinek is csatolok valami jó képet.
Csak szeretném - ha lehet - , hogy egységes legyen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37950) devil-k válasza Borisz76 (#37949) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor marad a jó öreg Google. :) De úgy látom, akkor csak jó ötlet volt a Kodi. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.