Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) tom_tol válasza Patice (#36599) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem kevés, csak a kíváncsiság :)

(#36602) gurabli válasza PuMbA (#36600) üzenetére


gurabli
senior tag

Most mondhatnám, hogy megijedt az MS, hogy valami extraval állnak elő es meg penzt sem kerbek érte:)

Szerintem valoban kivárnak, nincs meg kiforrva a a dolog, igazabol szükség sincs rá oly mértékben. Skylake hoz majd jelentősebb változást e téren, akkor csatlakozik az MS is, vagyis ahogyan irod, ev vege felé.

Es akkor lehet köré elég szép marketinget is építeni, hajpolni, hogy megérkezett a támogatás, ahogy ez lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36603) Patice


Patice
Topikgazda

Asrock N3700-ITX lap feltűnt a 'zöldleveles' boltban. :)

(#36601) tom_tol:

Win8.1-hez képest nem olyan sok az újdonság, jelenleg még nagyon friss OP rendszer, csak kipróbálásra javaslom, tiszta telepítéssel. Nem maradtál le még semmiről.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36604) gurabli válasza Patice (#36603) üzenetére


gurabli
senior tag

Nocsak, és még egész korrekt áron, +-5 EUR különbséggel így mozog nyugatabbra is.
Az más kérdés, hogy htpc-hez nincs rá szükség, az eddigi tesztek alapján nem oszt nem szoroz a kicsit magasabbra hangolt GPU, vagyis N3150 pont azt tudja.
CPU rész pedig szinte semmi különbség gyakorlatban.

Várjuk a hazai N3150-DC premiert, elsősorban ár tekintetében, de ha valakinek lesz ilyen szépsége (nekem most egy darabig nem, sajnos), akkor az ne felejtsen beszámolni róla!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36605) PeterPH válasza gurabli (#36604) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akárhogy nézem, ez pont egy tízessel drágább, mint ami reális lenne, csúnyán elárazták.

(#36606) Patice válasza PeterPH (#36605) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valami hasonló árazás rémlik nekem a J2900-as lapoknál is, amikor megjelentek.

Ez is még épp, hogy most jött ki, ezért még nem lehet nagyon következtetni arra, hogy milyen árszintre áll majd be az ára. Szvsz. nem fog sokkal csökkenni.

N3150 a jó választás. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36607) gurabli válasza PeterPH (#36605) üzenetére


gurabli
senior tag

No, most néztem rá ismét, még a kicsit régebbi ár volt a fejemben, Németországban már 100 EUR körül van a lap. Akkor visszavonva, így legyen az ember optimista, tudtam én, hogy megint jóval drágább lesz itthon.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36608) OC


OC
őstag

Sziasztok!

A problémám az, hogy a házhoz tartozó távirányító nem akar működni Kodi (XBMC alatt), bármit csinálok. Pontosabban működik közvetlenül az illesztő-/vezérlőprogram telepítése után, azonban a gép, vagy akár csak a program újraindítása után Kodi alatt nem működik tovább (csak az "ENTER" és "BACKSPACE"-nek megfelelő gombok).
Win alatt továbbra is minden gomb működik, Kodi alatt azonban nem.
Semmilyen Kodi pluginnel és semmilyen vezérlőszoftver beállítás nem segített eddig.

Olyan, mintha a Kodi nem fogná a távirányító jeleit, helyette a Windows igen. (tehát a Kodi helyett a Windowsban matat a távirányítót nyomkodva)

A házba épített iMon cuccal (azaz az LCD kijelző + a távirányító vevője) egyébként is vannak gondok (másnál is, ahogy olvastam). Ha engedélyezve van a bisoban az USB Legacy Support, akkor bios boot képernyőnél kifagy a gép.

Konfig:
Antec MicroFusion 350 Remote ház
Asrock A75M ITX lap
A6 3500 proci
A-Data SP610 SSD
Win 8.1

Ötlet? Tipp?

Előre is köszönöm!

(#36609) gurabli válasza OC (#36608) üzenetére


gurabli
senior tag

Ez az Antec haz prémium, de minden, ami iMon az egy nagy rakás sz**, ilyen volt regen nekem is, baromi sokat szívtam vele es igazabol semmire nem jo. Ezzel most rudom, hogy nem vagy előrébb. Mediaportal alatt megoldottam valahogy, de akkor is mindig gond volt vele. Kodi alatt sajnos nem tudom, de van a kodinak imon addon-ja, azzal próbálkoznék, meg a kodi forumon. Illetve vennék egy mce usb infra vevőt es minden megoldódik azonnal, kb 10 dollar szállítással. Esetleg probald meg az imon-t mce modba állítani, es lelőni az imon managert. Openelec-el mukodik, ha jol emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36610) OC válasza gurabli (#36609) üzenetére


OC
őstag

Köszi a tapasztalatot és a tippet! :R

(#36611) gerlaip válasza Patice (#36100) üzenetére


gerlaip
addikt

Szerk.: Jajj. Egy 500 hsz-szel ezelőtti dologra válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#36612) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

valaki nem akar éppen venni egy chieftech hifi htpc házat?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36613) gurabli válasza bajnokpityu (#36612) üzenetére


gurabli
senior tag

Konkretan melyiket? Táp?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36614) Brogyi válasza Patice (#36577) üzenetére


Brogyi
senior tag

[Ez] se olcsó, de igazi barkács lap tele minden új fejlesztéssel. Ebbe elég erős procit bele lehet nyomni. Gondolom ez is csak karácsonyra lesz, vagy ebay.

(#36615) bajnokpityu válasza gurabli (#36613) üzenetére


bajnokpityu
félisten

chieftec hm 03s.
Nincs táp.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36616) MasterMark válasza bajnokpityu (#36615) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen színben? S gondolom a silver? Szóval ezüst?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#36617) bajnokpityu válasza MasterMark (#36616) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezüst

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36618) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#36617) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mármint lin tápom van, de az nagyon drága, és külső.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36619) Patrol


Patrol
tag

Ismeri valaki ezeket a termékeket?

http://kodinow.com/

[ Szerkesztve ]

(#36620) gurabli


gurabli
senior tag

Használt már valaki ilyet?

Link vagy Link2

Arra kellene, hogy a hdmi-n bejövő jelet átdobja optikaira. Erre ez elvileg jó is. Egy dolgot nem tudok kideríteni: vajon ha a jelet küldi optikaira (nem kell DAC), akkor a hdmi kimeneten ettől még küldi tovább a TV felé vagy oda már nem jut hang?

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36621) bajnokpityu válasza Patrol (#36619) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hú de szép ház. :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36622) PeterPH válasza Patrol (#36619) üzenetére


PeterPH
senior tag

Első ránézésre elavult és túlárazott vasak.

(#36623) Patrol válasza PeterPH (#36622) üzenetére


Patrol
tag

Mutatsz pár alternatívát?
Köszi

(#36624) devil-k válasza bajnokpityu (#36621) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem rossz, de a szép nem ilyen. :D Legalábbis számomra.

- mozi bolondéria -

(#36625) Patrol válasza bajnokpityu (#36621) üzenetére


Patrol
tag

A távirányítója is bejön: link
Videó: link

(#36626) PeterPH válasza Patrol (#36623) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha a legolcsóbbat nézzük csak (Prometheus 222$):
Minix Neo Z64 kb. 129$ androiddal, 159$ windowssal.
Pipo X7 és alternatívái kb. 90-110$

(#36627) Patrol válasza PeterPH (#36626) üzenetére


Patrol
tag

És mit szólsz a Chromebox-hoz?

Asus: link
HP: link
DELL: link

(#36628) PeterPH válasza Patrol (#36627) üzenetére


PeterPH
senior tag

Azok sem rosszak, csak figyelni kell, hogy milyen operációs rendszert akarsz alapvetően használni, lehet-e azt telepíteni az adott masinára (háttértár mennyisége, kompatibilitás).

(#36629) Patrol válasza PeterPH (#36628) üzenetére


Patrol
tag

Kizárólag Kodi jöhet szóba

(#36630) PeterPH válasza Patrol (#36629) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az addig rendben, de KODI fut android, linux, és windows alatt is :)

(#36631) devil-k válasza Patrol (#36629) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Kodi az nem operációs rendszer!

Windows, OSX, Linux,...

- mozi bolondéria -

(#36632) Patrol válasza PeterPH (#36630) üzenetére


Patrol
tag

Bocsánat, pongyolán fogalmaztam.
Linux és Kodi az elképzelésem!

(#36633) Patrol


Patrol
tag

Nagyon hajlok a chromeboxra....
Ez alapján a kép alapján úgy tűnik az Asus a legjobb választás, mert annál upgrade-elhető a ram és az ssd is.
Szerintetek megér ez ennyi pénzt?
Illetve vajon könnyen lehet rátenni a Kodi-t?

(#36634) Olympia76 válasza Patrol (#36633) üzenetére


Olympia76
tag

Simán megér, a lehető legjobb választás jelenleg.
RAM upgrade egyébként nem kell, tárhelyet pedig kívül érdemes/illdomos megoldani.

(#36635) PeterPH válasza Patrol (#36633) üzenetére


PeterPH
senior tag

Eszerint lehet.

(#36636) dzsini78


dzsini78
újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi kérdésben. Régi gépem évek óta szinte kizárólag filmnézésre használom, és 720p állományokkal nem is volt soha gond, de gondoltam ráfejlesztek az őskövületre hátha komolyabb darabokkal is megbirkózik. Mivel nem igazán láttam értelmét komolyabb összeg beleinvesztálásába ezért mostanság mindössze az alap 1GB ramot bővítettem 2-re ill. bekerült egy Gigabyte Geforce GT 610-es az Asus K8N4-E Deluxe alaplapba az AMD Athlon 64 3000+ mellé. Nos ha túl vagytok a hangos röhögésen :) akkor elárulom, hogy ez a konfig akármilyen hihetetlenül is hangzik de viszi reccenés nélkül az 1080p-t így ezzel a kártyával és természetesen hardware-es gyorsítással. Igaz ami igaz ilyen dolgokról nem is olyan rég tudok lévén, hogy a 720p-t a proci is vitte eddig szóval nem igazán kellett mélyen beleásnom magam a témába. Aztán mostanság olyan kifejezésekkel találkoztam mint dxva meg egyebek.

Nos mivel Win7-ről nem is álmodhatok ezen a konfigon -sok próbálkozás után-, így maradt az xp. De mivel nagyon tetszik az xbmc ezért most azzal küzdök. Azt már sikerült elérnem, hogy mpc hc legyen a külső lejátszó hiszen ez eszi legkevésbé a gépet mert xbmc-hez nincs ugye dxva xp alatt. Sőt még pdvd 14 is elfutkározik rajta, gondoltam merjünk nagyot álmodni és akkor próbálkozzunk meg a 3d-vel is. Bár 3d megjelenítőnek egyelőre híján vagyok, de úgy néz ki talán még az is menne, ha netán nem akkor arra ott a laptop.

És akkor a dilemma: Gondoltam ha már beleástam magam a témába körülnézek egy ennél kicsit modernebb konfig irányába ami még megfizethető és az alábbi vasakkal sikerült szimpatizálnom: ASUS F2A85-V PRO Alaplap és AMD A6 X2 6400K 3.9GHz FM2 Processzor valamint Kingston HyperX Savage 4GB 1866MHz DDR3 HX318C9SR/4 ram. Természetesen ekkor már nem kéne a GT 610-es.

Nos, szakértői szemmel nézve hozna-e bármiféle javulást egy ilyen csere, ill. a jövőre nézve járna-e bármiféle előnnyel pl. kompatibilitási szempontból? Vagy ne erőltessem? Esetleg egyéb javaslat akár hw akár sw terén? Mindezeket többek közt azért is kérdezem mert -bár még odébb van- de a fa alá talán kerül egy mondjuk komolyabb 3d képes tv. Szóval akár képfrissítés akár más szemszögből nézve járna-e előnnyel egy váltás? Minden típusú tanácsot szívesen veszek.

Köszi a türelmet és sorry ha netán sügér a kérdés. :)

(#36637) PuMbA válasza dzsini78 (#36636) üzenetére


PuMbA
titán

MSI A78M-E35 15k + AMD A8-7600 24k + Arctic Cooling Alpine 64 PLUS 3,5k + 2x2GB vagy 2x4GB DDR3 2133Mhz és hosszú évekig nem lesz gondod, ha van rá ennyi kereted :) Ha fontos a csendesség, akkor megint más konfigot mondunk.

[ Szerkesztve ]

(#36638) Patice válasza dzsini78 (#36636) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én kipróbálnék a helyedben egy-két Kodi-s Linux disztrót. Szvsz. meglepődnél, hogy mennyire visszafogja a Win a gépedet. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36639) gurabli válasza dzsini78 (#36636) üzenetére


gurabli
senior tag

Nos ha túl vagytok a hangos röhögésen

Miért röhögnénk, ha teszi szépen a dolgát, arra, amire kell és a te igényeidnek, elvárásaidnak megfelel, akkor pontosan nincs szükséged erősebb vasra. Ellenkezőleg, szerintem nagyon is helyesen cselekszel, hogy nem költesz teljesen feleslegesen újabb és újabb vasra, amikor igazából a meglévő megfelel. Soha ne azt nézd, hogy mi az és mikor, hanem azt, hogy a célnak, céloknak mennyiben felel meg!

És akkor a dilemma: Gondoltam ha már beleástam magam a témába körülnézek egy ennél kicsit modernebb konfig irányába ami még megfizethető

Ezt szerintem azért érdemes meglépned, mert egész korrekt áron ki tudsz hozni egy, a következő szempontok szerinti modernebb konfigot:

- összehasonlíthatatlanul alacsonyabb fogyasztás
- gyakorlatilag zajtalan, hangtalan működés
- kompakt, kis helyet foglaló cucc, amit szépen el lehet rejteni a TV mögé, alá, stb.
- újabb, komolyabb és fejlettebb funkciók támogatása, már amennyiben szükséged van rá

Írd le pontosan mire akarnád használni az új vasat, pl. csak htpc lenne, semmi másra nem kell, kell-e True-HD és DTS Plus hang, van-e külső adattárolód, amin a média fájlokat tárolod, ha nincs, hogyan szeretnéd ezt megoldani.

Szerencsére ma nagyon sok kiváló cucc van elérhető áron.

Esetleg egyéb javaslat akár hw akár sw terén?
Határozottan van:)

egy mondjuk komolyabb 3d képes tv
Ezt azért gondold át, nézd meg, érdemes-e a 3d miatt újabb tv-t venni. Nem véletlen, hogy döglődik a dolog. Inkább nagyobb képátló és egy jó zenecucc, ez persze csak a saját véleményem, ha tetszik, hajrá!

(#36638) Patice
Openelec alatt rá sem ismerne a masinára, csak akkor is elég sokat fogyasztana, stb. Meg kell néznem, hogy a legacy OE build kell az adott nvidia kártyához vagy még támogatja a legújabb OE. Ezt felpakolni kb. 10 perc, ha most látsz ilyet először, akkor fél óra a stresszfaktor miatt:)

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36640) bajnokpityu válasza Patice (#36638) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hogy érted h visszafogja?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36641) gurabli válasza bajnokpityu (#36640) üzenetére


gurabli
senior tag

Feleslegesen futtat minden optimizálatlan, szükségtelen és lassú nyavalyát csak azért, hogy elinduljon a Kodi. OE mindent tartalmaz kb. 150MB-ben, win alatt ennél az nvidia meghajtó is nagyobb és több helyet foglal :DD

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36642) bajnokpityu válasza gurabli (#36641) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez is egy felfogás ;)
mármint ez így igaz, de ebből nem sokat lehet észrevenni egy normális asztali gépen. nekem meg a linuxból lett elegem. minden szupersága ellenére visszatértem a win-re.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36643) Vikthor válasza gurabli (#36641) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kb autót hasonlítottál egy repülőhöz...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#36644) gurabli válasza bajnokpityu (#36642) üzenetére


gurabli
senior tag

De miért lett eleged a linuxból? Én még soha nem találtam szembe magam olyan gonddal, amit vagy ne tudtam volna megoldani, vagy ne segítettek volna azonnal vagy öten.
De szerencsére lehet választani, szóval mindenki azt használ, amit jónak lát és kedvel.

Mindkét rendszeren nagyon sokat ügyködtem, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Ha htpc-ről, nas és szerverről van szó, akkor fényévekkel veri a Linux a Wint, apróbb kivételek persze vannak.

Emígy e konkrét esetben a 2GB alig vagy éppen sehogy sem elegendő arra, hogy eldöcögjön a Win, OE alatt pedig pont tökéletes. Az nvidiának emígy is kiváló Linux támogatottsága van, szinte biztos vagyok benne, ha kipróbálja az OE-t és egy kicsit ráérez, nem fog visszamenni winre. És így az AMD cpu sem gond, mert ott van mellette az Nvidia kártya, ami nagyon jól muzsikál.

(#36643) Vikthor

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben, érdekel...

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36645) devil-k


devil-k
nagyúr

Win 10 alá mi a legjobb megoldás, hogy automatikusan induljon a Kodi? Eddig az XBMC launcher ment, de mióta Kodi frissítés és új Win jött, nem működik.

- mozi bolondéria -

(#36646) Patice válasza bajnokpityu (#36640) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gurabli megválaszolta már helyettem.

(#36642) bajnokpityu:

Mivel a kérdező írta, hogy csak XP-t bírja a gép, Win7-et nem, ezért mertem javasolni, hogy próbáljon ki Linuxot is. Aztán csak el tudja dönteni, hogy tetszik neki, vagy sem.

Amúgy lehet egyből ki kéne hagyni a Win7-et. Régi laptopon csak szívtam vele. Win8.1 meg simán ment rajta, ráadásul gyorsabb is volt és max. a videókártyához kellett külön drivert felraknom, hogy a kijelzőt a natív felbontásán használja. Win7-nél csomó mindent külön kellett felpakolni és sokszor el sem fogadta a gyártó által Win7-esként felrakott drivert.

Linux vs. Win - örök vita témája, ízlés kérdése szvsz. Mindenkinek más szempontjai vannak, más céllal építi, szoftverezi a gépét. Ez meg kb. meg is határozza, hogy melyik OP rendszert kell/lehet használni.

(#36645) devil-k:

Kodi launcher? Ja, nem, mostantól már Launcher4Kodi néven fut. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36647) gurabli válasza Patice (#36646) üzenetére


gurabli
senior tag

Linux vs. Win - örök vita témája, ízlés kérdése szvsz. Mindenkinek más szempontjai vannak, más céllal építi, szoftverezi a gépét. Ez meg kb. meg is határozza, hogy melyik OP rendszert kell/lehet használni.

Nem kellene, hogy vita témája legyen. Ha valki azt kérdezi, hogy mi lenne a legjobb, akkor egyértelmű. ha valaki ragaszkodik a windowshoz, akkor már csak megfelelőt lehet ajánlani, de attól még lehet jó.
Ezzel alapvetően az a gond, hogy legtöbben látatlanban rettegnek a linuxtól, pedig ma már végkép nem kellene.
Ezért erőlködöm itt, hogy a megrögzött win pártiak próbálják már ki egyszer az OE-t, ha htpc-ről van szó. Gyakorlatilag egyszer beállítod és elfelejtheted, ha megfelelő hardvert választottál, egyszerűen jól és szépen teszi a dolgát. Persze akinek ez nem szempont, az ragaszkodjon a winhez.

Ha már komolyabb (pl Nas, home server) dolgokra kell, akkor megértem, hogy linuxban járatlan userek nem szívesen mozdulnak ki a komfortzónából, mert akkor már valóban kell egy kis tanulás, gyakorlás (az más kérdés, hogy ezerszer megéri, csak persze itt az idő és kényelem faktor).

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#36648) Oszilaci válasza devil-k (#36645) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Launcher4kodi hibátlanul teszi a dolgát win10 alatt

[ Szerkesztve ]

(#36649) Oszilaci válasza Patice (#36646) üzenetére


Oszilaci
senior tag

win10 csodásan képes működni régebbi "gyengébb" gépeken is ,ha jól emlékszem a PH-n is volt egy teszt.

(#36650) Patice válasza Oszilaci (#36649) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azon a bizonyos régi laposon ki is próbáltam. A videókártya miatt 32bitest kell majd felraknom, mert csak 32bites drivere van a kártyának. :((( Ezt leszámítva tényleg megy rajta szépen, ahogy a win8.1 is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.