Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) canniball válasza zsigus (#20149) üzenetére


canniball
nagyúr

"ha neked is a kis távirányító van"
Jól emlékszel, a "kis távirányítóm" van. Egész pontosan ugye annak a vevője egy Harmonyval.

"most írta valaki, hogy nem megy OE alatt a felkeltés"
Az más téma, egy másik eszközzel szeretnék a cold boot-ot elérni.

"Nem egészen értem a problémát."
Az alvó módból ébresztés működik. A standby-ba küldés a ki/bekapcs. gombbal, az nem megy, semmit nem csinál ha a gombot nyomkodom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20152) zsigus válasza canniball (#20151) üzenetére


zsigus
őstag

A ki/bekapcs gombbal sajnos nem is fog menni, mert az OE alatt olyan mintha nem is létezne. Sem a kikapcsolást sem az alvó módot nem fogod tudni elérni vele.

Ezért mondtam, hogy tedd rá a kikapcsolást/altatást egy másik gombra, ott van a hsz.-ben, hogy hogyan kell. :)
Aztán a Harmony-n is állítsd át a kikapcsolást a másik gombra.

Vagy esetleg még "bónuszként" fel tudom ajánlani a kikapcsolási menüt is ha az jobb lenne esetleg. Én ezt az internetböngésző gyors gombjára tettem:

<browser_home>XBMC.ActivateWindow(10111)</browser_home>

#20153 canniball:

Hozzáadod manuálisan az activity-hez a 7-es (szám) gombot, és le fogja kapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20153) canniball válasza zsigus (#20152) üzenetére


canniball
nagyúr

Másik gomb nekem nem jó, ahhoz ragaszkodok hogy a Harmony kikapcs. gombja egy gombnyomásra lelőjön minden eszközt.
Akkor azt mondod ez sem működik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20154) Kowa


Kowa
tag

és ez a fajta vevő müködő képes lehet OE alá ?

Távir USB s vevő

azt irják Lirc kompatibilis

(#20155) zsigus válasza canniball (#20153) üzenetére


zsigus
őstag

Többféleképpen is meg lehet oldani ezt harmony-val...

Amikor kérdezi, hogy melyik a kikapcsológomb (Adjust power settings), akkor vagy kiválasztod a listából, hogy a 7-es lesz az (Ha arra teszed amire én tettem, ha másra akkor azt.)

Vagy tanítod a kikapcsgombot (szintén adjust power settings), és értelemszerűen azt tanítod meg neki amelyiket a kikapcsolásra beállítottál (7-es (mappa) gomb).

Vagy hozzáadod a 7-es gombot az activity-hez (leave action).

[ Szerkesztve ]

(#20156) fecus válasza canniball (#20146) üzenetére


fecus
őstag

SSH-val nem jó belemenni? Az biztosan megy openelecen.

A total commandernek van ext2 filerendszer pluginja.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#20157) canniball válasza zsigus (#20155) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel a keyboard.xml-t amúgy is szerkeszteni akarom egyszerűbbnek tűnik egyúttal a linkelt sort is beletenni (ha nem működik majd visszatérek erre). :R
Már ha megtalálom hol is van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20158) canniball válasza fecus (#20156) üzenetére


canniball
nagyúr

SSH-t nem ismerem és a parancssoros játék is idegen tőlem. :B

Az a TC plugin viszont nem hangzik rosszul, tudsz adni egy linket hozzá?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20159) zsigus válasza canniball (#20157) üzenetére


zsigus
őstag

Más megoldás sajna nincs, csak az, hogy másik gombra teszed a kikapcsolást/altatást.

Megpróbáltam evtest-el is kideríteni a Power gomb kombinációját, de vagy én vagyok szerencsétlen, vagy nem jó, mert egyáltalán nem reagált, semmit nem írt ki az ég világon, a többi gomb pedig simán ment.

Én már nagyjából eljutottam odáig, hogy amit akartam az működik...

Kikapcsolás, médiatár frissítése egy gombnyomással, fájlkezelő előhozása, felirat és hangsávváltás, delete, kikapcsolási menü (újraindítás, alvó mód stb.), felugró menü, filminfók stb. stb.

Ha kell át tudom küldeni a keyboard.xml-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#20160) Vladi válasza zsigus (#20159) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az nem lehet, hogy a távirányítónak ez típushibája? Már ha ugyan olyan van nektek?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20161) zsigus válasza Vladi (#20160) üzenetére


zsigus
őstag

Windows alatt működik a kikapcsolás, szóval nem tudom miért lehet, hogy OE alatt nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#20162) canniball válasza zsigus (#20159) üzenetére


canniball
nagyúr

No de mivel win alatt működik és mivel az ébresztés megy vele tuti hogy más rendszer(ek) alatt is küld jelet az a gomb, a vevő pedig veszi azt...

"Ha kell át tudom küldeni a keyboard.xml-t."
Ha nagyon nem boldogulok vele lehet majd élek a felajánlással. :R
Bár ha begorombulok lehet visszatérek a win-hoz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20163) zsigus válasza canniball (#20162) üzenetére


zsigus
őstag

Jelet biztos, hogy küld. De találd ki, hogy mit. :)

#20164 dabadab

Ott sem látszik. Azzal kezdtem, megnyomtam vagy 20x a gombot, egyik sincs a listában, viszont utána a backspace-t már kiírta.

[ Szerkesztve ]

(#20164) dabadab válasza zsigus (#20163) üzenetére


dabadab
titán

Az XBMC a debug logban dokumentál minden gombnyomást, abból kiderül.

DRM is theft

(#20165) fecus válasza canniball (#20158) üzenetére


fecus
őstag

Tudok, de mégsem jó. Csak olvassa, de nem tudja írni. :O

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#20166) canniball válasza zsigus (#20163) üzenetére


canniball
nagyúr

Win alatt nem lehet megnézni? Nem értek hozzá de gondolom a jel ott is ugyanaz, legfeljebb a gyári értelmezése más, azon meg lehet segíteni a keyboard.xml szerkesztésével. Vagy tévedek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20167) zsigus válasza canniball (#20146) üzenetére


zsigus
őstag

Az üres is lesz. :) Már egy ideje Win alatt is üres az userdata/keymaps mappa.

Vagy letöltesz hozzá egy eredeti fájlt innen: [link] (jobb gomb, mentés), majd szerkeszted és átmásolod.

Vagy feltöltöttem az általam szerkesztettet ide: [link]

Ezt másold be az userdata/keymaps mappába, és indítsd újra a gépet.

A kiosztás (persze ebből már tudsz dolgozni később ha valamit módosítani szeretnél), ha bemásoltad a fájl csak a Harmony-t kell beállítani:

Harmony fizikai gombjai:

Felugró menü:
XBMC: <pagedown>ContextMenu</pagedown>
Harmony: Menu gomb -> PageDown

Infó:
XBMC: <pageup>Info</pageup>
Harmony: Infó gomb -> PageUp

Escape:
XBMC: gyárilag benne van
Harmony: Exit gomb -> ESC

Kikapcsolási menü:
XBMC: <browser_home>XBMC.ActivateWindow(10111)</browser_home>
Harmony: középső fel-le gomb (UpArrow, DownArrow) -> WWW

Fájlböngésző:
XBMC: <four mod="ctrl,alt">XBMC.ActivateWindow(10003)</four>
Harmony: Piros gomb -> Yellow

Vissza:
XBMC: gyárilag benne van
Harmony: Prev -> Backspace

Törlés (del):
XBMC: <launch_mail>Delete</launch_mail>
Harmony: Csatorna gombok -> Email

(ott van a navigációs gombok mellett, ezért pl. a fájlkezelőben egyszerűbb a törlés).

Médiatár frissítése (videók):
XBMC: <one mod="ctrl,alt">UpdateLibrary(video)</one>
Harmony: Guide gomb -> Green

Képernyőn megjelenő gombok:

Felirat:
XBMC: <pageup>NextSubtitle</pageup>
Harmony: PageUp

Hangsáv:
XBMC: <pagedown>AudioNextLanguage</pagedown>
Harmony: PageDown

Leállítás:
XBMC: <o mod="ctrl">XBMC.ShutDown()</o>
Harmony: 7-es gomb

Lejátszási (kép) beállítások:
XBMC: <two mod="ctrl,alt">XBMC.ActivateWindow(10123)</two>
Harmony: Red

Lejátszási (hang) beállítások:
XBMC: <three mod="ctrl,alt">XBMC.ActivateWindow(10124)</three>
Harmony: Blue

Ha később módosítasz valamit akkor ne felejtsd el a Harmony-n is megnézni a beállításokat. Lehet más gombokra is tenni a dolgokat, de egyelőre én így használom.

#20166 canniball: Ha Win alatt megnyomom a kikapcs. gombot rögtön kikapcsol, tehát ott sem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#20168) canniball válasza fecus (#20165) üzenetére


canniball
nagyúr

Az nem jó. Ez esetleg jó lehet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20169) zsigus válasza canniball (#20168) üzenetére


zsigus
őstag

EXT4-re particionál az OE, tehát az EXT2-es progikkal nem igazán fog működni. De ahogy írtam az előzőben, nem azért nem látszik az xml mert valami gond van, hanem azért mert nincs ott. Le kell tölteni hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#20170) canniball válasza zsigus (#20167) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vagy letöltesz hozzá egy eredeti fájlt innen"
A win-os XBMC alatt amit szerkesztettem az megvan, az is jó?

"Ezt másold be az userdata/keymaps mappába, és indítsd újra a gépet."
És ez akkor "felülírja" a gyárit? Mármint persze nem úgy hogy átírja azt, hanem ez alapján fog működni? (Win alatt én az eredetit cseréltem le.)

"Ha Win alatt megnyomom a kikapcs. gombot rögtön kikapcsol..."
Ez nem jutott eszembe... :B
Amúgy lehet hogy úgy meg tudod nézni hogy a win-ban az amikor megnyomom a kikapcsolás gombot ezt tegye beállítást átállítod arra hogy ne csináljon semmit, gondolom a jelet így fogadja csak nem csinál semmit, tehát ki sem kapcsol.

"EXT4-re particionál az OE..."
Még mindig gyenge az angolom, de ha jól értem itt azt írják az Ext2Fsd tudja írni/olvasni az Ext4-t is; jól értem?

"De ahogy írtam az előzőben, nem azért nem látszik az xml..."
A nem látszik az xml probléma SMB-n jött elő. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20171) zsigus válasza canniball (#20170) üzenetére


zsigus
őstag

Ha működött windows alatt, akkor annak is jónak kell lennie.

"Mármint persze nem úgy hogy átírja azt, hanem ez alapján fog működni?"

Igen, ez alapján fog működni. Ha valami nem stimmel - az előzőben linkeltem az eredeti érintetlen fájlt, azt visszamásolva az alapértelmezett beállítások lesznek elérhetőek, és kezdheted előröl.

"Amúgy lehet hogy úgy meg tudod nézni hogy a win-ban az amikor megnyomom a kikapcsolás gombot ezt tegye beállítást átállítod arra hogy ne csináljon semmit, gondolom a jelet így fogadja csak nem csinál semmit, tehát ki sem kapcsol."

Kipróbálom...

#20170 canniball:

Én nem biztos, hogy bele mernék mászni egy rendszerlemezbe ilyen progikkal. De ha csak a keyboard.xml miatt kell akkor nem is szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#20172) canniball válasza zsigus (#20171) üzenetére


canniball
nagyúr

"Igen, ez alapján fog működni."
Remek!

"Kipróbálom..."
Vezérlőpult-> Energiagazdálkodási lehetőségek-> Séma beállításainak módosítása-> Speciális energiaellátási beállítások módosítása-> Főkapcsolók és fedél-> Főkapcsolók megnyomásakor - Beállítás: Nincs művelet.

"Én nem biztos, hogy bele mernék mászni egy rendszerlemezbe ilyen progikkal."
Csak úgy jött elő hogy az első gondolatom az volt hogy a legegyszerűbb ha lehúzom az OE-s pendrive-ot a HTPC-ről, rádugom a PC-re és akkor nem kell hálózaton keresztül bíbelődni vele. De persze a W7 nem ismerte fel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20173) zsigus válasza canniball (#20172) üzenetére


zsigus
őstag

Nem nyert Win8 alatt sem. Ugyanaz az XBMC debug log-al.
Csak az entert jelzi ki amit a log kikapcsolására nyomtam, pedig nyomogattam vagy 2 percig a kikapcs. gombot:

DEBUG: ------ Window Init () ------
DEBUG: ------ Window Deinit (Pointer.xml) ------
DEBUG: Keyboard: scancode: 1c, sym: 000d, unicode: 000d, modifier: 0
DEBUG: CApplication::OnKey: return (f00d) pressed, action is Select
DEBUG: CSoftAE::Run - Sink restart flagged
NOTICE: Disabled debug logging due to GUI setting. Level 0.

[ Szerkesztve ]

(#20174) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy ilyen usb-s vevőm van a harmonyhoz. Openelec alatt nem tudtam működésre bírni... user error, vagy tényleg csak windowson működik?
[link]
esetleg milyen megoldást tudnátok javasolni?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20175) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Korábban építettem egy HTPC-nek szánt gépet Brazos alaplappal. Szépen megy, minden ment rajta, de a család egyik tagja rátette a kezét, most asztali gépként van használva. Levelező, Office, és net megy rajta és arra elég is. Aztán vettem helyette egy kissé öreg gyári HTPC-t, egy MSI Media Live gépet. Tulajdonképpen funkcionál, de a hangot nem tudtam a HDMI-n kiküldeni a TV-re, meg számomra megdöbbentően melegszik! Ezért gondoltam, hogy beleteszek egy Brazos alaplapot, a most benne levő meg jó lesz a gyerekszobába a kölyköknek netezni, meg NAS-ról kölyökfilmeket nézni. Vettem is a hardveraprón egy Brazost, de ráfaragtam, mert valami gyíkja van, most van gariztatva, remélem kapok helyette egy másik példányt!
Most azon töröm a fejem, hogy hogyan oldjam meg az MSI-ben levő ODD alaplapra kötését, mivel ugye a Brazoson már nincs paralel IDE port és az ODD tálca nélküli, etetős típus. Ilyet slim kivitelben eléggé nehéz szerezni! Láttam a neten egy ilyen átalakítót. Használtatok már ilyet? Elég a sebessége egy DVD lemez lejátszásához?
A következő probléma a gépben levő VFD kijelző lesz. A Média Player alatt szépen kiírja a zeneszámok címét és más adatokat is, viszont az XBMC alatt, alap beállításokkal már nem megy. Ez azt jelenti vajon, hogy ez a kijelző iMon kompatibilis? Vajon beállítható az XBMC-alá?
Biztosan lesznek még kérdéseim, ha végre működőképes alaplap lesz a kezemben!

(#20176) canniball válasza zsigus (#20173) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor úgy tűnik valami nagyon spéci jelet küld...
Közben más problémákba is belefutottam, úgyhogy maradok én a Win7+XBMC felállásnál, ez meg addig jó lesz úgy ahogy van amíg megejtem a telepítést.

Köszönöm szépen a segítséget!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20177) zsigus válasza Digger (#20175) üzenetére


zsigus
őstag

Hát én most befürödtem az IDE-SATA átalakítással... Vettem egy ilyen adaptert, és sehogyan sem működött a 40 GB-os Maxtor HDD-vel amit rákötöttem. A HDD már nincs meg, szóval ha valakinek kell akkor írjon PÜ-t.

Nem tudom mi volt vele a probléma...

mandju: Hogy érted, hogy nem tudod beüzemelni? Milyen távot használsz? Hogyan próbáltad eddig?

Ez egy szabványos MCE infra, tehát működnie kellene simán.

canniball: Nincs mit. Mi volt a probléma?

(#20178) mandju válasza zsigus (#20177) üzenetére


mandju
senior tag

Huh, jó, hogy vagy. Gondoltam, teszek ez utolsó próbát az opnelec-cel. Megy is majdnem minden. Megy a torrent, az opera mondjuk nem akar települni... legfrisebb build. Openelecből is. Játszik mindent, szaggatás nincs. A táv viszont nem működik. Win alól megy rendesen.

Tehát usb port --> usb infra --> harmony one +

a harmony szoftverében microsoft mce táv van kiválasztva. win 7 alatt működik is rendesen. OE alatt meg sem mukkan...

fejlemény... a ki-bekapcsolás megy...?! ki érti ezt? megpróbálom bemásolni az általam modosított xml-t...

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20179) Peak válasza zsigus (#20177) üzenetére


Peak
addikt

vinyódat bejumperelted SATA - I vezérlésre? csak mert ez az adapter csak SATA - I protokolt támogat.
vagy a vinyó volt IDE?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20180) zsigus válasza mandju (#20178) üzenetére


zsigus
őstag

Furcsa... Itt azt írják, hogy plug&play működik rendesen. Az OE fórumon olvastam, hogy USB 3.0-ás portra dugva nem megy, 2.0-ásra dugva viszont igen.

Nem módosítottad az xml fájlt? Ha igen, próbáld meg visszaállítani az eredetit (pár hozzászólással korábban linkeltem), mert lehet, hogy hibás a fájl, és ezért nem reagál semmire.

Peak: A vinyó volt IDE. Indításkor felvillant a zöld LED az adapterben, de egy idő után elaludt. Valami kompatibilitási gond lehetett szerintem...

(#20181) Digger válasza zsigus (#20180) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem a DVD az IDE felületű azt kellene a Brazoshoz illeszteni. De ahogy írod nem smakkolt! :-(
Próba döntené el, hogy jó-e nekem. Mennyiért vetted?

(#20182) mandju válasza zsigus (#20180) üzenetére


mandju
senior tag

Igen, ezt én is megtaláltam már közben. Viszont a táv akkor sem működött, amikor nem másoltam be az általam módosított xml-t. Nagy kár, mert szinte már minden megoldódott. Megy minden akadás mentesen, nem rosszabb a kép, mint win alatt. Megy a torrent, megy a távoli elérés. Mármint a torrentklienst tudom távolról menedzselni. Már csak ez a fránya táv kellene, hogy jó legyen... egyébként 2.0-ás usb-n van...

megpróbálom bemásolni az eredeti xml-t, hátha...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20183) zsigus válasza Digger (#20181) üzenetére


zsigus
őstag

kb. 3k-ért. Szerintem ha nem akarsz később (vagy most is) valamilyen kártyát használni (VGA, TV tunner stb.) akkor jobban jársz egy PCI/PCIe kártyával. Nemrég tettem egy Brazos gépbe egy ilyet, de a márkáját/típusát már meg nem mondom... talán Delock volt, valami ilyesmi: [link] Az működött rendesen, úgy is, hogy két meghajtó volt rádugva.

(#20184) canniball válasza zsigus (#20177) üzenetére


canniball
nagyúr

A zenegyűjteményemet nem hajlandó a megszokott nézetben prezentálni, illetve megint sikerült belefutni a fekete-lyuk problémába (azt hiszem a főmenüben sikerült rányomni az Escre, így a progiból kilépve a nagy fekete semmi közepén találtam magam).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20185) mandju válasza mandju (#20182) üzenetére


mandju
senior tag

Megpróbáltam az eredeti xml-lel, de így sem működik. Viszont van egy érintőkijelzőm a ki és bekapcsolásra, az viszont működik... nem értem. Nem lehet, hogy a harmony szoftverében kellene a vevőhöz valami mást kiválasztani? Most microsoft mce keyboard van kiválasztva. Az xbmc menüjében is bejelöltem, hogy a távirányító billentyűzet parancsokat továbbít...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20186) zsigus válasza mandju (#20185) üzenetére


zsigus
őstag

Akkor sajnos nem tudom mi lehet. Nekem nem MCE kompatibilis a táv/infra, hanem ilyen.

De próbálj meg esetleg más beállítást a harmony-n... Itt valami olyasmit írnak, hogy a Philips eHome opciót kell kiválasztani a szoftverben.

canniball: A zenékkel még nem próbálkoztam, szóval nem igazán tudok ezzel kapcsolatban segíteni. Viszont ha a főképernyőn nyomok egy ESC-et akkor semmi nem történik nekem, szóval ott valami más lehetett a gond.

[ Szerkesztve ]

(#20187) Krampesz válasza canniball (#20184) üzenetére


Krampesz
tag

szerintem valamelyik színes gombot nyomtad meg, ami a terminálok közt vált (ctrl + alt + f1-f4), azt hiszem az OE az elsőn fut, tehát a hangjegy gombra vissza kellene jönnie :) persze ez az egész csak akkor igaz, ha mce távról van szó :)

(#20188) canniball válasza zsigus (#20186) üzenetére


canniball
nagyúr

"A zenékkel még nem próbálkoztam, szóval nem igazán tudok ezzel kapcsolatban segíteni."
No problemo, Win alatt nincs gond, visszatérek arra. :R

"Viszont ha a főképernyőn nyomok egy ESC..."
Nem emlékszem már, lehet nem pont ez volt a történet, de a vége tuti: eltűnt a GUI.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20189) canniball válasza Krampesz (#20187) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy Harmonyról van szó, de azért majd csekkolom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20190) mandju válasza zsigus (#20186) üzenetére


mandju
senior tag

Én is találtam néhány thread-et a témában. evtestet kellene futtatni, de nem találom a programok között...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20191) canniball válasza Krampesz (#20187) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem az(ok) volt(ak). De hogy melyik(ek) azt nem tudom, most össze-vissza nyomkodtam mindegyiket ami a kezem ügyébe került és nem sikerült rekonstruálni a dolgot...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20192) cekkk


cekkk
veterán

Új hír, mert ezt most muszáj megosztanom :D

Amit rendeltünk a múltkor chieftec hm-03 házat elméletileg ma hozzák ki tényleg a megigért 24 ezer + szállítási költségért.

Lehet ma nagy öröm és boldogság lesz.

Tonyoval még nem tudtam beszélni, hogy neki mit írtak. :DD

(#20193) zsigus válasza mandju (#20190) üzenetére


zsigus
őstag

Az sajna még az OE 3.0-ára nincs. Tedd vissza a 2.0-át (Eden).

(#20194) Tonyo válasza cekkk (#20192) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem is jött üzenet, ma hozzák elvileg:)) :D

(#20195) sg22


sg22
senior tag

kaptam egy jokis mobot a cegnel ahol dolgozom. milyen cput tegyek bele ha htpct akarok epiteni? mennyir kraft kell? errol a laprol beszelek, core2duo mobil cpuk mennek bele.illetve ez az intel gm45 tudom jo regi, de divxes filmekre eleg nem? (vagy rakjak bele egy d-vga-t?)

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#20196) Vladi válasza sg22 (#20195) üzenetére


Vladi
nagyúr

Némi hardveres gyorsítást az a gpu is tud, teszteld le. Szerintem egy olcsó, alacsony fogyasztású procit válassz, ami videót letjászol vele, azt az intel gpu fogja csinálni.

tényleg, intel vonalon mi a technológia neve? amd - uvd, nvidia - purevideo.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20197) southernsun


southernsun
tag

Üdv Urak!

Érdeklődni szeretnék van e tapasztalat új XBMC-ről?
Képminőség területén van e valami változás előzőhöz képest, pár hónapja TMT5 volt az ajánlás, ha kell 3D is, meg képminőségben is ez volt legjobb.
Most meg szinte csak XBMC-ről olvasok itt.
Pár nap múlva összeáll a Trinity konfigom...
Melyik progival érdemes próbálkozni?

(#20198) zeix


zeix
senior tag

Xbmc (12) IDLE módban miért zabálja a GPU-t?
40-50% -os kihasználtsággal dolgozik a videókártya.
Felraktam ezt a dirty regions cuccot átállítottam 2-esre, de így 60%-os tüskékkel dolgozik a gpu idle módban.
Ez elég bosszantó.
Másnál is van ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

(#20199) Peak válasza zeix (#20198) üzenetére


Peak
addikt

nálam nincs ilyen. helyi probléma, meg kell oldani :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20200) zeix válasza Peak (#20199) üzenetére


zeix
senior tag

Hmm. Köszi! :)

Aeon nox 4.0 skin van fennt.
Xbmc 12.0 frodo.
Ezt a kódót használom, így 25%-os a gpu terhelés idle módban.

<advancedsettings>
<gui>
<algorithmdirtyregions>1</algorithmdirtyregions>
<nofliptimeout>1000</nofliptimeout>
</gui>
</advancedsettings>

Enélkül 40-50%.
Lehet a vga drivert kellene frissítenem?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.