Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) canniball válasza cekkk (#20597) üzenetére


canniball
nagyúr

És ez mit csinál?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20602) cekkk válasza canniball (#20601) üzenetére


cekkk
veterán

Ezzel működni fog a YouTube.

(#20603) mandju válasza cekkk (#20600) üzenetére


mandju
senior tag

Szia! Kipróbáltam, de ez sem kompatibilis a brazossal... Az openelec honlapján írják, hogy a HD hangok esetén az amd gpu nem támogatott... csak azt nem értem, ha nem boldogul vele az apu, akkor miért nem hagynak benne valami lehetőséget, ahol választani lehetne... bitstream esetén így is úgy is az erősítő kódol, a brazosnak csak a jelfolyamot kellene átengednie... vagy rosszul gondolom?

Egyébként a HD hangoktól függetlenül tegnap csináltam egy gyorstesztet a képi megjelenítésre. 4en voltunk.

Inkább ezt offba teszem, mert nem tudtuk kapcsolgatni a jeleket... inkább azt mondom csak saját vélemény...

Openelec 2.99 RC5 vs win8+XBMC12.1

a megjelenítő Panasonic G30, Kácsa féle HDMI kábel.

A tesztek demoworld különböző videói, Samsara, Baraka, Art of Flight, Cirque du Soleil

Egymás után nézve besötített szobában a windowsos rendszerben jobbnak találtuk a képet. Openelec alatt kissé fakóbbak voltak a színek. Windows alatt a színek természetesebbnek tűntek. A g30 THX beállításán.

Így most visszatértem windowsos rendszerre. Ezzel elégedett is vagyok, egy gondom van, ha sokáig nem nyúlok hozzá, akkor másik gépről nagyon lassú a wines rendszer elérése... ezzel nem lehet valamit csinálni? Olyan kellene, hogy a hálókártya mindig aktív legyen... Openelecnél ez pikk-pakk megy...

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20604) zsigus


zsigus
őstag

XBMC Kezdőknek 3. rész - Zenék, Képek és egyebek

mandju: A driver-ben kikapcsoltad (win-en) a különböző képjavító funkciókat?
Egyébként várható volt szerintem, mert az AMD és a Linux nem éppen jó barátok. :(

[ Szerkesztve ]

(#20605) cekkk válasza mandju (#20603) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig ezt én is úgy kaptam, hogy benne van a HD hang támogatás.
Akkor tévedés történt :D :R

(#20606) mandju válasza zsigus (#20604) üzenetére


mandju
senior tag

Igen, minden képjavító ki van kapcsolva regger fórumtárs útmutatója alapján.

Cekkk: sajnos nincs. Pedig ha ez megoldott lenne, akkor szívesen nyúlnék vissza hozzá...addig viszont marad a win a "lomhaságával"... körülményességével az OE-hez képest...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20607) cekkk válasza mandju (#20606) üzenetére


cekkk
veterán

Elméletileg a fórumon kellene fent leni-e olyannak amibe benne van ez. :DDD

(#20608) mandju válasza cekkk (#20607) üzenetére


mandju
senior tag

ez alapján úgy néz ki, hogy nincs olyan release, amivel működne egyelőre linux alatt az amd támogatás... sem OE, sem ubuntu... azt írják, hogy driver probléma miatt nem megoldott... itt én fel is adtam a próbálkozásomat... talán majd később megoldják... vagy cserélni kell a brazost... azt meg csak ezért nem akarom, mert egyébként nagyon hálás gép. Jobb, mint a popcorn a210 volt. Ezt most már ki merem jelenteni.

A wines hálókártyás témában valami tipp?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20609) dabadab válasza mandju (#20608) üzenetére


dabadab
titán

En nem ertem ezt a szenvedest. LPCM-et minden platform tud (E350 is, Linux alatt is), XBMC gond nelkul kicsomagolja a DTS-HD-t meg a TrueHD-t is, innentol kezdve egeszen egyszeruen nem latom ertelmet azon problemazni, hogy a tomoritett bitfolyamot ki lehet-e kuldeni.

DRM is theft

(#20610) mandju válasza dabadab (#20609) üzenetére


mandju
senior tag

Ha mondjuk a tv hangszóróit használnám, vagy egy "egyben hm szettet", akkor hidd el, én sem problémáznék... :K

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20611) dabadab válasza mandju (#20610) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem te nem tudod, hogy mi az az LPCM. Az LPCM meg a DTS-HD MA olyan viszonyban all egymassal, mint a WAV meg a FLAC: mindketto ugyanazt az informaciot tartalmazza, csak az LPCM tomoritetlen, a DTS-HD MA-n meg vesztesegmentesen tomoritett. Abszolut semmit nem szamit, hogy melyiket hasznalod.

DRM is theft

(#20612) Pista0001 válasza canniball (#20571) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem ilyen infra vevőm van, meg a hozzávaló MCE táv. Duplázni nem szokott, de néha más nyelvet beszélnek. :B Alvó gépet hibátlanul ébreszti.

(#20556) Warter: Nekem csak akkor megy le kicsibe ha indulás után egyből nem piszkálom meg kicsit. Ha már legalább a menüben mozgok kicsit akkor már a napi Avira reklám sem tudja háttérbe rakni. (W7, XBMC 11)

(#20613) cekkk válasza dabadab (#20611) üzenetére


cekkk
veterán

De jobban mutat az erősítőm a DTS-HD vagy a True-HD ;] ;] ;]

(#20614) mandju válasza cekkk (#20613) üzenetére


mandju
senior tag

én véltem hallani és látni különbséget... :F akkor azt mondod, hogy csak placebo hatás, ha megnézed ugyanazt a jelenetet először OE+XBMC-el, majd win+XBMC-vel és hallasz különbséget? A képet most hagyjuk ki...Nekem nem úgy tűnt.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20615) cekkk válasza mandju (#20614) üzenetére


cekkk
veterán

Hát ha azt mondod, hogy a DTS core és a DTS-HD között hallasz azt elhiszem, de hogy a LPCM és DTS-HD
között igen azt már fenntartásokkal kezelem. :B

De úgy használd, hogy teljesen elégedett legyél, ha neked úgy megnyugtató akkor úgy.
Házimozis topikba ne kérdezd meg mert jönnek a denevérek ;]

én véltem hallani és látni különbséget

Na szóval akkor pontosan mi között láttál különbséget, és pontosan mi között hallottál? :U

[ Szerkesztve ]

(#20616) mandju válasza cekkk (#20615) üzenetére


mandju
senior tag

Akkor jön a bugyuta kérdés... :B

Hogyan tudom kiküldeni az LPCM jelet? Kell valami extra beállítás az xbmcben? Vagy ha ki van jelölve a dd és dts képes erősítő, akkor már LPCM jelet kapok? Ez nem igazán világos...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20617) dabadab válasza mandju (#20616) üzenetére


dabadab
titán

Settings -> System -> Audio output, az LPCM-et beikszeled, a DTS-HD-t meg a TrueHD-t meg nem.

DRM is theft

(#20618) cekkk válasza mandju (#20616) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ezek szerint te eddig a sima DTS és a DTS-HD között hallottad a különbséget? Ott tényleg elhiszem, hogy van, és hallod. :K

(#20619) mandju válasza dabadab (#20617) üzenetére


mandju
senior tag

openelec alatt nincs ilyen. 2.99.5

Ennyi van.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20620) dabadab válasza mandju (#20619) üzenetére


dabadab
titán

Ez XBMC 11, a mostani OE-kben XBMC 12 van, abban jelent meg egyaltalan a HD hangok tamogatasa, ott valahogy igy nez ki ez.

DRM is theft

(#20621) mandju válasza dabadab (#20620) üzenetére


mandju
senior tag

Ne nézzél már madárnak... :D

ez 2.99.5 Openelec info fül alatt xbmc12

ugyanez van Cekkk által javasolt releasssel is, csak ott xbmc13at ír már. Az fejlesztői verzió.
Korábbi Openelec alatt RC2-ig megvoltak ezek a menüpontok, mint ahogy windows alatt is megvannak, de sok visszajelzés miatt tiltva lettek ezek az opciók a későbbi OE-ben.. ( Akadozott a lejátszás, nem volt hang, ha HD hangformátumú filmet indítottál el rajta.)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20622) zsigus


zsigus
őstag

Egy kis szívességet kérnék tőletek. Linux alatt tudnátok nekem csinálni egy képernyőmentést egy HD videó lejátszásáról, codec infókkal Intel és/vagy nVidiva hardveres gyorsítással?

Az O betűt kell megnyomni lejátszás közben a codec infóhoz, a képernyőmentés pedig a PrintScreen.

Így kellene kinéznie: [link] (keretezés nélkül).

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20623) korcsi válasza zsigus (#20622) üzenetére


korcsi
veterán

Az nem elég ha elmondom mit látok? :DD
Bocsi, de htpc-m van nincs rajta billentyűzet és ablakkezelő, konzolból meg nehéz képernyő mentést csinálni.

Változó az fps jelzett érték (+-0,2fps) , win alatt volt ilyen problémám, de ott szaggatott is, Linux alatt ilyet még nem tapasztaltam.
A TV 60Hz-en megy, valószínűleg ezért ingadozik az érték, mert 480p-vel ugyanazt mutatja.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20624) zsigus válasza korcsi (#20623) üzenetére


zsigus
őstag

Cikkhez kellene. Nincs problémám hála istennek a lejátszással. :)

(#20625) sb


sb
veterán

Ha érdekel valamit, megvan, hogy hogy lehet playlist-ből dolgozó widget-et gyártani Aeon Nox 4 alatt.

Ill. egy kérdés:
XBMC video scaling leírás. Ezzel próbálkozott már valaki madvr-el összehasonlítva?
"Video scaling method
Changes the size of a video frame in order to match the resolution of the display device. All methods here are non-adaptive so they may produce different amount of aliasing, blurring and edge halos. There are no best methods it’s up to personal taste what method you should use. The methods are:

Auto - If supported uses Lanczos3 Optimized when video resolution is lower than 720p (1280x720) and video FPS is lower than 30, otherwise it uses Bilinear.
Bilinear - fairly simple and fast method (video resized with this method may appear slightly smoothed/blurred but with no edge halos also called ringing artifacts).
Bicubic - more sophisticated method than Bilinear (more precise and slightly sharper video than Bilinear, but can introduce some ringing artifacts).
Lanczos2 - 4-tap filter that uses a 2-lobe Lanczos windowed sinc function (sharper than Bicubic with less aliasing).
Spline36 Optimized - 4-tap + 3-lobe filter, more precise than Lanczos2, which tries to produce the sharpest image with slightly less ringing artifacts then Lanczos3 Optimized (differences only noticeable with high resizing factors or when downsizing).
Lanczos3 Optimized - 4-tap filter that uses a 3-lobe Lanczos windowed sinc function (comparable results to Spline36 Optimized, with less aliasing and more sharpness, but more ringing artifacts).
Spline36, Lanczos31 - 6-tap filters that are more precise variants of above "Optimized" versions (they are sharper but might produce more ringing artifacts in some situations). "

(#20626) canniball válasza cekkk (#20602) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, közben frissült a YT addon, már működik a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20627) canniball válasza Pista0001 (#20612) üzenetére


canniball
nagyúr

"...meg a hozzávaló MCE táv."
Nekem Harmony van hozzá, de az meg a másik vevővel gond nélkül működik.

"...néha más nyelvet beszélnek."
Ezt hogy érted?

"Duplázni nem szokott... Alvó gépet hibátlanul ébreszti."
Akkor nem tudom nálam mifene baja van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20628) cekkk válasza canniball (#20627) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet a jel amit kiküld az nem jó és azért nem éled fel :U Csak egy ötlet :B

(#20629) #75912448 válasza cekkk (#20618) üzenetére


#75912448
törölt tag

LPCM és HD MA/TrueHD között valóban nem lehetne különbség, ellenben kipróbáltam mi történik, ha az XBMC dekódol és az erősítő dolgozik multichannelben vs erősítő dekódol. Le is írtam némi tapasztalatot, mások nem reagáltak. Mivel 2 pöttyöt kell ki és benyomni, aki kíváncsi kipróbálhatja. Nálam egészen nagy különbség van a kettő között, de inkább hangerőben. Minőségben nem jobbak-rosszabbak egymásnál, hanem mások, s nem kicsit. Hol egyik tetszett, hol másik, filmje válogatta, így maradtam a sztenderd erősítő dekódol megoldásnál.

(#20630) cekkk válasza #75912448 (#20629) üzenetére


cekkk
veterán

Majd akkor kipróbálom én is! :K :R

(#20631) Pista0001 válasza canniball (#20627) üzenetére


Pista0001
addikt

Relatív sokszor van olyan hogy a vevő veszi a jelet (villan a led rajta), de nem történik semmi, és nagyon-nagyon ritkán van olyan hogy valami más történik mint kéne.

(#20632) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kardinális kérdés.
Hogyan tudok 3D-t nézni HDMI-n keresztül számítógépről?Cyberlink Power DVD-vel megy, de más is tudja, vagy csak ezzel lehet lejátszani?Eddig külső vinyóról játszottam, és a TV felismerte, ha csúsztatni kell a két képet.De most hogy PC-ről szeretném játszani, kicsit megakadtam.Valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm. :)

(#20633) cekkk válasza z123456789 (#20632) üzenetére


cekkk
veterán

mkv-t szeretnél vagy BD filmeket?

Egyébként a TMT5 vagy a TMT6 is tudja de a TMT6ban benne van egy védelem aminek a neve nem jut eszembe :B

(#20634) z123456789 válasza cekkk (#20633) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ha beszélhetünk róla, akkor is-is.Nem akarom hogy ha véletlenül leszedek egy BD-t akkor döbbenjek rá hogy azt meg megint másképpen lehet 3D-re beállítani.
TMT 5-tel próbáltam, de ahol van az a kis fül hogy 2D-3D, ott inaktív.Hiába kapcsolom ki a monitort, illetve állítom be hogy csakba TV-n játsza, akkor is inaktív.Már nézegettem az nVidia beállításati, de remélem ott semmit nem kell, mert anniyra nem érdekel a 3D.

(#20635) cekkk válasza z123456789 (#20634) üzenetére


cekkk
veterán

Egyáltalán képes rá a számítógéped, hogy kiküldje a 3D-t?
Nvidiaban nem vagyok otthon, melyik videó kártyád van?

Mondjuk nekem nem 3D-s a tv-m, de mégse inkativ ez a lehetőség amit írsz, lehet meg kellene próbálni, hogy monitor nélkül a tvre dugod rá egyből és úgy kapcsolod be a gépet. :K

(#20636) Zinho


Zinho
aktív tag

Van nekem egy régi Leadtek tv tunerem, és annak a távirányítóját szeretném beüzemelni XBMC-hez, de sok gugli után egyelőre nem vagyok sokkal előrébb.. már ott megakadtam, hogy egyáltalán a jack ir vevőt lehet-e csatlakoztatni az asrock e350-hez?

(#20637) dabadab válasza Zinho (#20636) üzenetére


dabadab
titán

A vevő nem fog menni, mert amit te annak gondolsz, az csak egy IR-érzékelő, az elektronika, ami igazán a vevő lelke, magán a tunerkártyán volt.

DRM is theft

(#20638) canniball válasza cekkk (#20628) üzenetére


canniball
nagyúr

Az könnyen előfordulhat, csak fogalmam sincs ezt hogy lehetne állítani a Harmony szoftverében. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20639) canniball válasza Pista0001 (#20631) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nem jó hír... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20640) canniball válasza Zinho (#20636) üzenetére


canniball
nagyúr

Aprón lehet venni 2k körül távrángatót (usb-s vevővel). ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20641) cekkk válasza canniball (#20638) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem se :P

(#20642) Meta


Meta
tag

Hali

Nézegettem konfigot, jelenleg ilyet találok ideálisnak:

Alaplap: ASROCK FM2A75 Pro4-M (17k)
Memória: 2x2GB (10k)
APU: AMD A6-5400K (17k)
Táp: Házban, 350W 80+ (20k)

Mi a véleményetek róla? Ez így kb 60 körül van már vinyó nélkül.

(#20643) cekkk válasza Meta (#20642) üzenetére


cekkk
veterán

Milyen házat néztél ki?
Teljesen jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20644) Meta válasza cekkk (#20643) üzenetére


Meta
tag

A tiedet :DD

(#20645) cekkk válasza Meta (#20644) üzenetére


cekkk
veterán

Közben megkapta ma privit, és válaszoltam is. :)

[ Szerkesztve ]

(#20646) Zinho válasza dabadab (#20637) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ettől tartottam, köszi az infót.
(#20640) canniball : Már úton van egy Rii Mini, csak gondoltam addig is hátha működik egy meglévő táv. :)

(#20647) z123456789 válasza cekkk (#20635) üzenetére


z123456789
addikt

Ilyen

Kiküldi, mert Cyberlinkkel tökéletesen működik, de, azt a programot nem szeretem.Ennyi.És nem hiszem el hogy mással nem megy.Nem értem akkor azt sem hogy nekem a TMT 5 miért nem adja tovább.

(#20648) cekkk válasza z123456789 (#20647) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem látom az mvc támogatást ami kellene a 3Dhez. Már mint a 3D BDhez. :U
De lehet én tévedek :B

Support for HDMI including GPU accelerated Blu-ray 3D support (Blu-ray 3D playback requires the purchase of a compatible software player from CyberLink, ArcSoft, Corel, or Sonic), x.v.Color, HDMI Deep Color, and 7.1 digital surround sound will be added in a Release 260 driver. Upgrade your GPU to full 3D capability with NVIDIA 3DTV Play software, enabling 3D gaming, picture viewing and 3D web video streaming. See www.nvidia.com/3dtv for more details.

Utána meg ezt írják, akkor csak tudja. Esetleg ha újra telepíted a TMT-t? :B

[ Szerkesztve ]

(#20649) z123456789 válasza cekkk (#20648) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ez rendesen kiadja pedig.Néztem már más 3d anyagot is a TV-n, külsőről, ugyan ez a minőség volt.Sőt, ha a beállításokba megnézem több variácó is van a 3d kezelésre.De tökömnek sincs kedve midnegyiket végig nyomkodni.Angolul nem tudok, szóval fogalmam sincs mi van oda írva, amit kiraktál. :D
Mindegy, marad a cyberlink.Kösz a támogatást. :)

(#20650) cekkk válasza z123456789 (#20649) üzenetére


cekkk
veterán

A tv-d belső lejátszója tudna 3d BD-t kezelni?
Megoldjuk ne add fel :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.