Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

Ebbol a meglevo konfigombol akarok htpc-t epiteni (gepfejlesztes utan maradt) es nem tudom hogy
ez az alaplapi videokartya elvinne-e a full hd, akar 10-20-30 gigas mkv-kat is?! Egy full hd plazmara lenne kotve. A kepet az alaplapi hdmi-n kuldenem ki. A hangot az alaplapi optikai kimeneten egy Logitech z-5500as szettre (dts-t is) gondolom ki tudja nyomni a cucc.

Szoval eleg-e ehhez az alaplapi videokartya? Nvidia 7100/nforce 630i chipkeszlet. A processzor egy core2duo e8400 3.0ghz es 4gb ddr2 ram. Vagy vegyek bele egy uj karit?!

Koszonom elore is! Mert akkor ugy epitem meg a gepet...

link az alaplap specifikacioihoz

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19453) Ijk


Ijk
nagyúr

XBMC-t (legújabb) használok a 10bit-es animék lejátszásához, viszont a következő problémám akadt:

24p-ben halvány csíkok vannak a képernyőn, amelyek főleg világos tartalomnál látszódnak. Ha kikapcsolom hogy a forráshoz igazítsa a képernyőt, tehát 60Hz-en megy a tv akkor nincsenek csíkok.
Ati 6790 hdmi-n egy panasonikc st50-re kötve, osztott képernyőn, az xbmc a plazmán fut.

Képek: 24p 60p
A fehéregyensúly miatt lett az első kép lila, ill. felhúztam a kontrasztot hogy látható legyen.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19454) EmThor válasza Enszuke (#19452) üzenetére


EmThor
addikt

FM2-eset ajanlott a kollega de a a meglevo cuccaimhozar csak egy tap kellene annyit meg nem fogyaszt.
Nem egesz nap menne csak par naponta 1-1 filmre. Ha uj gepet epitenek akkor abbol a penzbol medialejatszot is vehetnek. Igy jovok ki a legjobban. Csak még mindig nem tudom az alaplapi cucc mire jo, akkor majd turok a neteesetleg m-atx laphoz pici házra ha volna tipp azt is szivesen fogadom.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19455) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel (19417) kapcsolatban tudna valaki segíteni?

(#19456) róland válasza cekkk (#19439) üzenetére


róland
veterán

Azért lehet vitatkozni a kínaiakról tett állításaiddal.

(Vajon miért Huawei és ZTE eszközöket vesznek a nagy mobilcégek hálózataik fejlesztéséhez. Az elmúlt évtizedben volt pár keserű tapasztalatom az európai termékekkel, míg a kínaiak megbízhatóan tették a dolgukat.)

(De ha itt tartunk, megéri a nyugati cégnek a hamisítvány felett szemet hunyni, mert az is a márka imázsát erősítheti. A kérdés, melyik piacon huny szemet felette és melyiken nem.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19457) cekkk válasza róland (#19456) üzenetére


cekkk
veterán

Vitatkozhatunk :D :DDD

Miért? :D

Mert olcsóbbak. Miért olcsóbbak másoknál, mert lopták a technológiát. Honnan tudom? Van egy jó ismerőse a családunknak. Ő a pesti Nokiánál később a a Bécsben volt a Nokiánál. Ő volt a felelős a környező országok mobil hálózatáért ahol Nokia központok voltak, ő installált fel nem egy országban komplett hálózatokat szóval elég releváns helyről származó infóim vannak ilyen téren.
A kínaiak amit most tudnak az ellopták a Nokiától és az Ericssontól . Hidd el, nem fektetek ők akkora pénzeket a kutatás fejlesztésbe mint amit az európai cégek, és egyébként a jobb mérnökeik nekik is vagy európaiak vagy itteni egyetemen tanultak és vitték a know how-t magukkal(Semmi antiszemitizmus nincs benne, de pont ugyan ezt csinálják a zsidók is, olcsóbb a jobb tehetséges itt kitaníttatni, mint megvenni a tudást... ).

Nem véletlen, hogy nem nagyon vannak igazán kínai márkák, amiket teljesen egészében ott fejlesztenek tesztelnek. Nem képesek arra a minőségre mint amit a nyugatiak. Lásd csak amikor mi voltunk a keleti blokk, végül is volt minden ,csak nem nyugati minőség. Nekem apum TV szerelőként kezdte majd műszaki kereskedésbe kezdett, mesélte, hogy volt olyan amikor elhozott 10 tévét és abból a 10 új TVből 8 rossz volt :Y Ennyire voltunk képesek, és hidd el a kínaiak sem sokkal többre képesek a nyugati tudás nélkül. Ami jó minőség onnan kijön az mind nyugati technológián alapul. Lásd pl a tablet PC-k piacát, az olcsó kínaiak hiába "ugyan olyan hardverűek" mint mondjuk a nyugatiak(bár ez sem igaz teljesen, mert ami nem megy át a minőségi ellenőrzésen és még sajnálják kidobni azokat építik bele a gépekbe), még se tudnak olyan színvonalat felmutatni.

(#19458) tvamos válasza Enszuke (#19436) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Idleben barmelyik proci gyakorlatilag ugyan annyit fogyaszt. Ha ugyan azt a (nem 100%-ra terhelo) programot futtatod, akkor terheles alatt is kb ugyan annyit fogyasztanak."
Lehet, hogy a rendszer halozati teljesitmeny felveteleben esetleg nem lehet sok kulonbseget merni, azonban a processzorok mind iddle modban, mind uzem kozben kulonbozo teljesitmenyt vesznek fel. Ez mind meg van adva az adatlapjukban.
Azonban, az alaplap, es a hattertarolok (HDD/SSD), memoria fogyasztasanak sokkal nehezebb utana jarni. En is azert kerdezoskodok.
A helyzetet meg tovabb arnyalja a tap...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19459) mandju válasza cekkk (#18972) üzenetére


mandju
senior tag

Szia!

Mesélhetnél a "lelkéről" kicsit, mert a zenei médiatár nem igazán akar összeállni.... egyelőre...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19460) cekkk válasza mandju (#19459) üzenetére


cekkk
veterán

Szóval a főmappa neve az csak az előadót és a címet tartalmazza. Pl így:
y:\Zene\Music\10,000 Maniacs - MTV Unplugged\
y:\Zene\Music\100 Hits - Disco\
y:\Zene\Music\Angus and Julia Stone - A Book Like This\
y:\Zene\Music\Angus and Julia Stone - Chocolates and Cigarettes\
y:\Zene\Music\Anthony Gomes - Unity\
y:\Zene\Music\B&W presents Very Audiophile New Recordings\
y:\Zene\Music\B&W Very Audiophile New Recordings vol 2 (2003)\
y:\Zene\Music\B.B. King - Classic\
y:\Zene\Music\B.B. King & Friends - 80\
y:\Zene\Music\BB King - Blues Summit\
y:\Zene\Music\Benny Goodman - Benny Goodman At Carnegie Hall\

Ha több CD is van akkor CD1 CD2 stb legyen az almappák neve, és mindenhol legyen egy folder.jpg még abba a mappába is ahol CD1/CD2 stb van, ne csak azokban. Érdemes egy TAG programmal megnézni az albumokat, hogy egységes-e az évek, mert volt ahol az eggyik szám az albumban eltérő évszámot kapott valahol és azt már külön vette. Érdemes megnézni, hogy az albumon belül a számok ugyan ahoz az albumhoz tartoznak-e, mert ilyenkor is képes több albumnak venni, ilyenkor vagy törlöd mindnél, vagy mindhez beírod jól. Szóval a TAgokra oda kell figyelni.

A mappa nevekből a speciális karaktereket érdemes kihagyni mert azokkal is bajba tud kerülni.

Sok sikert és kitartást. :C

(#19461) Celtis válasza cekkk (#19460) üzenetére


Celtis
veterán

Olyan nincs, hogy magától leszedi a borítót, mint a filmeknél?

(#19462) cekkk válasza Celtis (#19461) üzenetére


cekkk
veterán

Van amelyiket megtalálja az adatbázisban, de van amit nem talál azzal sok mindent nem tud kezdeni. :N

(#19463) zolaas


zolaas
senior tag

xmbc-ben tudok úgy összeállítani lejátszó listát, h az megmaradjon? Elmentem és bármikor elő tudom venni?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#19465) tvamos válasza Enszuke (#19464) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ami igy hirtelen tuti, mert tegnap este mertem, az a ket gepem adatai.

Intel i3 (530 Win7-tel) - Intal Atom N270 (Ez viszont egy netbook, igy itt a display is ette az aramot, WinXP van rajta, ez a gyari rendszere. Az akku pakkot kivettem.)
Standby: 2W - 7W (ez a gyari tappal, az uj, Lenovoval 1W)
Bekapcsolva, ha semmi nem megy: 34W - 13W (11W)
MP3 lejatszassal: 43W - 13W
Film (avi, de nem emleksze a codec-re): 43W - 21W
Maximumon (Aida stability test): 92W - 27W
Jol latszik a fenti, nem reprezentativ, csak oszevagott tesztbol, hogy a regi atom, bar komolyabb filmeknel nagyon szaggat, de pl. egy zene lejatszasanal sokkal kevesebbet fogyaszt.
A Standby fogyasztas... Majd annak is utana nezek. Adatlapokban nagyon sok a szoras.
A muszerem sajnos tizedeseket nem mutatott, de ez nem is fontos most, szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19467) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

???? [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19468) TCr


TCr
veterán

Srácok, milyen külső hangkártyát ajánlotok az alaplapi leváltására?
Toslink optikai, vagy inkább coax kimenete legyen, amin az erősítő megkapja a sokcsatornás DD és DTS hangokat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19469) Krampesz válasza TCr (#19468) üzenetére


Krampesz
tag

na, akkor itt is... :)
ha csak kijárat kell, dac nem, olyat találtam kínait 2-t is, amiről jókat írnak
egyik
másik (nem találtam a gyártó honlapját :) )

(#19470) TCr válasza Krampesz (#19469) üzenetére


TCr
veterán

Szinte teljesen hülye vagyok ehhez a külső hangkártyás, DAC-os témához.

Ha beiktatnék egy ilyen Musiland külső eszközt...
USB-n csatlakozna a PC-hez, és coax-on a házimozi erősítőhöz.
Ezáltal jelentősen jobb hangot kapnék, mint most, az alaplapi Realtek hangkártyából toslink optikain közvetlenül az erősítőbe?
Ugyanúgy megkapná az erősítő a sokcsatornás DD és DTS hangokat dekódolásra?

Win7 x64, XBMC, Denon AVR 1908...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19471) Krampesz válasza TCr (#19470) üzenetére


Krampesz
tag

nincs tapasztalatom, de szerintem a szutyok realtek optikánál biztosan jobb. A leírás alapján működik a dd/dts passthrough. Keresni kellene fórumokat, ahol megosztják a tapasztalatokat róluk, majd ha lesz időm, megteszem :)

(#19472) TCr válasza Krampesz (#19471) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a segítséget!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19473) Harsonás válasza Paulo81 (#19449) üzenetére


Harsonás
tag

Nagyon szépen köszönöm a türelmedet és a válaszodat. :R Ilyen fórumtársakra lenne szükség a fórumokon. A Technics tetszik a legjobban csak az Debrecenben van :D Pestről nem épp jó :D Lehet hogy akkor valamelyik Luxmant meghallgatom.

(#19474) ferensz


ferensz
senior tag

Urak!

Erdeklodnek, hogy van kozottetek olyan, aki xbmc-vel hasznal olyan hazat, aminek az elejen van beepitve egy valamekkora LCD kijelzo?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#19475) tvamos válasza Enszuke (#19466) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, az Atom ebben az esetben integralt, de a tokozason mulik legkevesbe az aramfelvetel.
Windows alatt nemigen jatszik le fullHD filmet. Vagyis lejatsza... :)) de az inkabb diavetites.
Akkor fogyasztana kevesebbet a Core i, ha GPU-bol oldja meg a rendszer es nem CPU-bol. Ha a CPU-nak kell lejatszani, akkor teljesen biztos, hogy az i3 tobbet vesz fel, mint az Atom.
Amugy meg tokmindegy! Mar nem is emlekszem, mirol van szo! Legyen ARM, Androiddal, az meg kevesebbet vesz fel... vagy tekeros wurlitzer!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19476) drdr válasza Krampesz (#19471) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem semmivel sem lenne jobb. Realtek beállításaiban ki kell kapcsolni minden hangszín/hangzás módosító beállítást és passthrough-ra az is képes legyen koax v. optikai kimement. Szóval nem látom az okát, mitől lenne jobb. Mellesleg szerintem az is mindegy, hogy koax v. optika. Nagyon egyszerű kapcsolás, amivel pl. koax-ból optikát lehet csinálni. Én is alkalmaztam pár éve, koax kimenetem volt, de optikai kellett volna, akit érdekel:
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i1070/107004_7mg.jpg

Máskérdés, hogy az erősítő hogyan kezeli az egyes bemeneteket (hangzásban lehet eltérés)...

(#19477) lord_devil válasza Mezga Aladár (#19467) üzenetére


lord_devil
tag

Melyik verzió? Csak a legújabb (12.0 Frodo) tudja a BD-t.

(#19478) lord_devil válasza EmThor (#19454) üzenetére


lord_devil
tag

A 7-es sorozatú Geforce-ok nem tudják a hardveres videó gyorsítást, de a procinak szerintem menni fog (próbáld ki). Esetleg nézz bele egy GT210-et (~8k), vagy egy HD5450-et.

(#19479) cekkk válasza lord_devil (#19477) üzenetére


cekkk
veterán

Mármint linux alatt csak a 12 tudja, mert nálam a 11el win alatt mentek a BD isok.

[ Szerkesztve ]

(#19480) lord_devil válasza cekkk (#19479) üzenetére


lord_devil
tag

Igazad van, már a 11-es is ismerte a BD struktúrát.

(#19481) Krampesz válasza drdr (#19476) üzenetére


Krampesz
tag

a jitter miatt nem mindegy

(#19482) tvamos válasza tvamos (#19465) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos, most 4 napig nem ulok gep elott, nem tudok pontosan utana nezni a kulonbozo processzorok teljesitmenyfelvetelenek, (mit tudnak pl. W/dMips-ben,) de ez a csatolt tablazat minden keppen elgondolkodtato.
http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/21
En ezt a kettot emelnem ki:
Intel Core i5 661 (3.33GHz) 33W
Intel Core i7 880 (3.06GHz) 106W
Szerintem egy fHD video lejatszasa az i7-nek sem lesz annyival kisebb feladat, hogy ugyan annyit vegyen fel. Tehat meg mindig az az allaspontom, hogy ugyanannyi leadott teljesitmeny mellett is lehet jelentos kulonbseg a felvett teljesitmenyek kozott, meg akkor is, ha mind LGA1155-osek. De probalok majd jobban utana keresgelni a dolgoknak. (Plane, hogy en magam is gondolkodom az i3 processzorom lecsereleseben.)
Amugy tudom, hogy ez sem tokeletes pelda, mert ugye az i5 661 megint nem LGA1155, de csak ossze jon, elobb utobb!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19484) tvamos válasza Enszuke (#19483) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt akartam irni, hogy a kulnbozo processzorok, ugyan annyi muvelet elvegzesehez nem ugyanannyi energiat fogyasztanak. De azt nekem is meg kell neznem, hogy ebbe a tokba mennek-e kulonbozo architekturak...
Ha meglesz az uj procim, ki is merem majd, de az meg soka lesz....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19485) Paulo81 válasza Harsonás (#19473) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ugyan, nincs mit! :B Nagyon szívesen, bár én sem vagyok mindent-tudó, de örülök, hogy segíthettem :) Én ezen néhány éve mentem keresztül. Nekem volt technics 7700 és nagyon szerettem! Én Kazincbarcikára mentem le anno érte! :DD :DD
Igen, akartam is mondani, hogy feltétlenül! hallgasd meg a kiszemeltet a saját! hangfalaiddal, lehetőleg otthoni körülmények közt.
Korrekt eladó letét ellenében megengedi, hogy kipróbáld.
Luxmant is hallottam szólni, régi tesla hangfalakkal, meglepően szépen muzsikál az is. :)

(#19486) Paulo81 válasza TCr (#19470) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Szia!

A kérdésedre a válasz:
Valószínűleg jobb hangot kapnál, az hogy mennyire, az kérdéses. Sajnos egy házimozi erősítő nem tud olyan színvonalat képviselni, amin komoly változások hallhatóak lennének.
Az viszont tény, hogy az alaplapi coax kimenetek szinte kivétel nélkül nem túl jó minőségűek, egy külső usb/spdif átalakítóval (jelen esetben ez a Musiland) jobb minőségű digitális jelet kapnál. Kicsit olvass utána hifis fórumokon, nem mindegy az a digitális jel hogy jön...
A többcsatornás anyagok valószínűleg gond nélkül átmennek, de nem ismerem ezt a Musiland-ot.
Ja egyébként az optikai összeköttetést felejtsd el, annak van a legrosszabb hangja minden esetben.

(#19487) Paulo81 válasza drdr (#19476) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Krampesznek már válaszoltam, de úgy gondolom helyreigazításokat kell tennem, ne haragudj.
Nagyon nem mindegy az optikai/koax kimenet kérdés, legalábbis egy az átlagnál jobb rendszeren már igencsak meghallani.
Lehet, hogy a kapcsolás egyszerű, de mégis számít. Kérdezz meg bármilyen hifis embert, ezt fogja mondani.

(#19488) TCr válasza Paulo81 (#19486) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm.
Tisztában vagyok vele, hogy a sztereók hangja az "igazi", de beérem a Denon AVR-em hangjával is (egyelőre :) ).
A HTPC előtt Popcorn A210-el használtam, először optikaival, majd vettem hozzá DIY coax-ot.
Mindkettővel tetszett a hangja, a coax-szal kicsit jobban.

Az A210-et lecseréltem egy HTPC-re, amin csak optikai kimenet van, viszont az A210 mellett (után) nem igazán rúghat labdába, már ami a zenéket illeti.

Most ezért próbálom legalább azt a hangminőséget visszakapni, amit a PCH A210 nyújtott.

Azzal is tisztában vagyok, hogy "digitális hang és digitális hang" között is komoly különbségek lehetnek, nyitott szemmel (füllel) járok. :)
Kérem az "1-esek és 0-ák", placebo-hívő egyetemi gépészmérnökök kíméljenek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19489) Ijk válasza TCr (#19488) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem bántad meg hogy eladtad a popit?
Én is meghirdettem egyszer, de meggondoltam magam. Túlságosan jól tudja amit tud, a gondom inkább az amit nem tud.
Hi10 miatt gondolkodom htpc-n, de amennyit szenvedek még most is az xbmc-vel mindig leteszek róla. Ráadásul 3D-t az sem tud jelenleg. Mindenesetre ha nem kellene a Hi10 eszem ágában sem lenne lecserélni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19490) TCr válasza Ijk (#19489) üzenetére


TCr
veterán

Jó a HTPC, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem bántam meg.
Túl jól sikerült az a lejátszó, meg kellett volna tartanom.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19491) drdr válasza Paulo81 (#19487) üzenetére


drdr
senior tag

Nem haragszom és el is hiszem/tudom, hogy van/lehet különbség az optikai és koax között, de nem az átvitel módja okozza, hanem a jelfeldolgozás/kondícionálás fogyatékossága...
Kb. egy fél éve volt itt már erről egy hosszabb off....

(#19492) zolaas válasza TCr (#19488) üzenetére


zolaas
senior tag

Az usb kimenetre mi a rák csinálja a hangot? Én próbálgatom különböző kábelekkel, egész jó kis DAC-al, de gyötrelem a hangja. Pocsék stb. Pedig 1 sztutyok lg bd lejátszóm volt, de azis szebben szólt. Szóval gyúrok vmi normális hangkareszra, mert ez így nem okés.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#19493) Mezga Aladár válasza lord_devil (#19477) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az utolsó 12-es.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19494) sb


sb
veterán

Half és Full SBS 3D lejátszásra milyen playert ajánlotok? XBMC-ből kéne, ha jól tudom nem mindent játszik le natívan. Talán a halfot. ?
Lav-ról mintha láttam volna régebben, hogy tudja. :F

(#19495) Mezga Aladár válasza zolaas (#19492) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Keress a neten. Külső aszinkron usb dac.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19496) Mezga Aladár válasza drdr (#19476) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most néztem meg a retek hangkártyát, (nálam) kizárólag 48/16 tud. Ez csak arra jó, hogy zörögjön.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19497) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Most már én is elvesztem ebben a hangzásvilágos dologban.

Gép fejlesztés előtt állok, s az a kérdésem, hogy a sztereó zenék hangját digitálisan min érdemes kiküldeni a számítógépről a lehető legjobb minőség érdekében?

A fogadó fél egy Denon 4310-es AVR, aminek azért elég jó DAC-ja van, ahogy tudom.

Most az a dilemmám, hogy veszek egy HD7xxx-es videókártyát és HDMI-n megy ki a hang (sztereó), vagy vegyek egy komolyabb hangkártyát akár 30-40K-ért is, s arról digitális kimenet?

Lenne érezhető különbség?

Köszönöm

(#19498) zsigus válasza Mezga Aladár (#19370) üzenetére


zsigus
őstag

Az XBMCbuntu-t nem ismerem, de ajánlom inkább az OpenELEC-et. Eddig még nem volt vele gondom.
Készítettem róla egy írást a logout-ra, bár gondolom kell még egy kis idő mire publikus lesz...

(#19499) Mezga Aladár válasza zsigus (#19498) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz, el fogom olvasni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19500) HPAA


HPAA
őstag

üdv
barátkozom a gondolattal,hogy htpc /szerű/ gépet rakjak össze magamnak
pár kérdés felmerült már a leg elején
ASROCK sFM2 FM2A85X EXTREME4-M alaplap lett kinézve ,amihez viszont 120as pico psu ra gondoltam első körben de az alaplap leírásában Táp ellátás 24+8pin ATX szerepel
ez összehozható valahogy ?
illetve megoldható erről a tápról alkalmanként 2db 3,5" hdd kezelése is ? , maga a rendszer egy ssd-n ill 1 pendrive-on lenne
a nagy hdd-k felpörgetéséhez elegendő ez a pico ?

************* censored

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.