Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) canniball válasza robim (#19099) üzenetére


canniball
nagyúr

"Pl. az updater nem találta meg se az új BIOS-t, se az újabb AMD drivert."
Szvsz az legyen a legnagyobb baja. :) A lényeg az hogy magával a lappal elégedett vagy. Köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19102) Peak válasza TCr (#19086) üzenetére


Peak
addikt

Szinte bármelyik konfig tisztességesen kitolja, a legolcsóbb a brazos szerintem.

Láttam Dabadabbal a post-váltást és azt hiszem magyarázatra szorul az LPCM vs Passthrough kérdés.

Tehát az XBMCben beállitható az, hogy a hangjelet átengedve nyersen, hozzányúlás nélkül ( passthrough ) továbbitsa a HDMI kábelen keresztül az erősítőhöz, ahol is a DSP processzor KINYITJA azt csatornákra, elkésziti a csatornánkénti PCM (nyers digitálishang jelfolyam, mint a WAV kb.), amit aztán átad a DAC-nak analóggá alakításra.
VAGY az XBMC nyitja szét a hangsávot csatornánkénti PCMre, és azt "egymástól függetlenive" Multichannel PCM jelfolyamként továbbitja az erősítőnek, ahol is a DSP processzor érzékeli, hogy ez egy már kikódolt, kinyitott hangformátum, és nincs vele más dolga mint átengedni magán szinte direkt a DAC-nak.

A különbség a két KINYITÓ algoritmusból fakadhat, a belső eljárásokból, van-e upsampling, finomitás, bármilyen extra cucc a DSPben, vs az XBMC algoritmusához.

A nagyon hárdkór hifisták úgy is ki fogják hallani a két algoritmus közti különbséget.

Remélem igy egy picit segíthettem.
Ha triviális dolgot írtam le feleslegesen, elnézést.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19103) Pista0001 válasza Peak (#19102) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha az XBMC/egyéb szoftver végzi a dekódolást akkor az 5.1 PCM átmegy simán digitálisan is (csak HDMI/HDMI és SPDIF is/csak SPDIF)? Kicsit cikinek érzem megkérdezni, feltételezem igen, csak hogy biztosra menjek :B

(#19104) TCr válasza Peak (#19102) üzenetére


TCr
veterán

Ha ez valóban így van, akkor a barátomnál kiütközne a dolog.
Huszonéve hifizik, jó a hallása, megtanulta rendesen, hogy mikor mit kell hallania.
A HD viszont újdonság számára.

Pista: erre én is kíváncsi lennék, de gondolom a "szűk keresztmetszet" miatt csak HDMI...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19105) Peak válasza Pista0001 (#19103) üzenetére


Peak
addikt

Attól függ, hogy milyen a formátum (eredeti) és mekkora adat bir átmenni a Toslinken, Koaxon, t.i. ezeknek kisebb a sávszélessége, kevesebb adatot, jelet birnak egységnyi idő alatt átvinni, mint a HDMI.
Ezért nem lehet pl. a DTS HD MA hangsávot Toslinken átküldeni, mert az túl sok adat egységnyi idő alatt.
Ezért pl. az XBMC (azt hiszem) megcsinálja azt is, hogy lebutitja a 7.1est 5.1re is.

TOSLINK WIKI:
Digital audio bitstream. Originally limited to 48 kHz at 20 bits. Extended to support all modern formats (Depending on manufacture and specification).

Gondolj bele mennyi adat egy 8 csatornás 96kHz/24bit hang.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19106) Patice válasza Peak (#19102) üzenetére


Patice
Topikgazda

De a kódolás, az algoritmus egy rögzített folyamat a hangformátumok esetében, akkor a dekódolás is az. Vagy nem?

Max. akkor tudok különbséget elképzelni, ha a hangkáryta nem az eredeti felbontásnak megfelelő felbontású hangként tolja ki, hanem máson, azaz fel-, vagy lekonvertál kiküldés előtt. (A hangkártyák kimeneti frekvenciáját ugye be lehet állítani fix értékre.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19107) Peak válasza Pista0001 (#19103) üzenetére


Peak
addikt

A HDMIn minden átmegy, SPDIFen meg asszem 6 csatorna / 48kHz / 16bit a max.

HDMIn : 6 csatorna 192kHz 24bit vagy 8csatorna 96kHz 24bit a standard DTS HD MA maximum.
Brutál difi van közte technikailag, de sajnos a forrástól is függ, hogy mivel kinálod meg.

A másik topikban ( házimozi ) jó példákat látni, hogy a sima DTS core 5.1 hangsávja egy filmnek szebben szól, mint valami gagyi 8 csatornás TrueHD vagy HD/MA... nagyon sok függ a filmtől, hangmérnöktől, a használt technikákról, stbstbstb.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19108) canniball válasza robim (#19099) üzenetére


canniball
nagyúr

Jut eszembe: végül melyik ház mellett döntöttél?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19109) Peak válasza Patice (#19106) üzenetére


Peak
addikt

Egészen pontosan igy van ahogy mondod, a kimenet "finomsága" is állitható, DE... a szoftver, ahogy meg van irva, hogy pl. milyen tipusú változókkal dolgozik, mind mind különböző lehet. 24bites változó, vagy 32, vagy 64bites long változókba betenni egy adatot, majd azokkal dolgozni teljesen más eredményt hoz, egyszerűen már csak a kerekités miatt is. (bár ez már programozástechnikai kérdés).
szóval két szoftver dekódere szólhat akár TÖK MÁSKÉPP is, és természetesen minden gyártó AVR házimozi erősítője is más és más gyártójú DSP processzorral dolgozik.

Ezek mind mind más karakterisztikájú hangot állitanak elő, amely SZERINTEM csak nagyon szakavatott fülek számára észrevehető. A hétköznapi ember nem veszi észre.

Hozzá teszem, hogy én "techsznobságból" :D :D :D nem piszkáltatom az XBMCvel a hangot, hanem mindig passthrought megy a Harman 460asnak, abban egy Cirrus Logic 32bites DSP dolgozik, értelem szerűen bit-upsamplinggal és frekvencia upsamplinggal is, szerintem piszok jól végzi a dolgát, és nem utolsó sorban az OSDn is irja, hogy épp milyen tipusú hangsávot kap a forrástól, vagányul néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19110) Patice válasza Peak (#19109) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Vágom. Logikus. :)

Házimozi topikban egyszer olvastam, hogy már középkategóriás rendszeren kihallható, hogy ha a lejátszó szoftver (Foobar) végzi az upsamplinget (24/192-re) és így küldi ki pl. egy 24/192-et tudó DAC-nak (Lupus C).

Ezek alapján kérdés, hogy pl az XBMC milyen "eszközöket" használ a dekódolásra, hogy jobb eredményt ad-e az AVR-ek DSP procijához és DAC-jához képest. :))

A 460-asodban is az okosság a DSP prociban van. Még a DAC előtt tolja az upsamplinget és a dekódolást, aztán a DAC-(ok)nak már jóval kevesebb dolguk van.

Vagy akár ezt úgy is elérheti, hogy a DAC-ok egyszerűen nem képesek az upsapmlingre, mert a DSP-től mindig csak ugyan olyan kimeneti felbontást kapnak, akkor meg már minek kellene ez a képesség?

A külön DAC-okban is a non-oversampling DAC-ok ritkábbak, de csak egy kimeneti felbontást támogatnak (és általában jobb hangot is lehet kapni velük).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19111) Peak válasza Patice (#19110) üzenetére


Peak
addikt

a foobar egy nagyon komolyan megirt szofver, tudomásom szerint nagyon komoly upsamplingje van (64bit), jó algoritmusokkal, kétségtelenül az egyik legjobb ilyen féle alkalmazás, pl. azért is, mert a nyers DSD ( SACD ) állományokat is képes nagyon durva 32bit 384kHz PCM formátummá alakitani, amit persze semmi nem játszik le :), de a legprofibb hangműveleteket lehet vele csinálni. :)
Én is használom. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19112) Patice válasza Peak (#19111) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 384 kHz-re azt mondta egy nagy nevű mérnök a Marantz-nál, hogy az már kezd elég jól hasonlítani az analóg hangra. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19113) Peak válasza Patice (#19110) üzenetére


Peak
addikt

szigorúan technikai értelemben véve a DAC chip ( és itt nem a komplett DAC egységekről beszélünk ) nem csinál semmi mást, mint egy digitális értékből előállit egy analog feszültséget.

értelem szerűen a DSP és a DAC egymással kompatibilisnek kell lennie, vezérlés szinten is.
tehát a DPSben elve be van álitva az, hogy a komponensbe épitett DAC egység milyen formátumokkal birkózik meg. a DPS nem fog olyan digitális jelfolyamot előállitani, amit a DAC egység nem bir kezelni.

tehát az AVR-ek esetén technikai szinten a DSP chipen múlik minden, mig a DAC egység már az analog hanggért felel. gyakorlatilag ezért nem lehet szétbontani egy ilyen komplex egységet, mert a két rész szinergiájá ad majd egy hangkaraktert az erősítőnek ( nem beszélve a tisztány nyers analog erősítő áramkörökről ).

DAC esetén piszok egyszerű a képlet tudomásom szerint.
A DACban van egy "táblázat" ahol egy digitális érték mellett van egy másik érték, amely a feszültségszintet adja. Attól függően, hogy ebben a táblázatban milyen érék van rendelve egy diszkrét digitális érték mellé, ettől pl. piszkosul függ az analog hang. Plusz a belső karakterisztikájától, hogy két analog érték között a feszültséget milyen "görbe" szerint kezeli. úristen ez már nagoyn messze van a HTPCtől :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19114) Peak válasza Patice (#19112) üzenetére


Peak
addikt

úgy bizony... és most képzed el a NAD N51 DAC-ot... 844kHz/35bit upsampling DAC BÁRMILYEN forrásból... :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19115) TCr válasza Peak (#19102) üzenetére


TCr
veterán

Na erre kíváncsi vagyok.
Brazos-om van (mitx), majd elviszem hozzá, megnézzük.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19116) Peak válasza TCr (#19115) üzenetére


Peak
addikt

érdemes hallgatózni, az AVR DSP hangját ( ami fix ) lehet hasonlitgatni a szoftverek LPCM hangjaihoz.
pl. olyan hanglejátszó szoftverek esetén, ami Direct Soundra épül, szinte nem is érdemes összehasonlitgatni, mert az algoritmus úgy 99,9%ban azonos lesz.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19117) Patice válasza Peak (#19114) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD

Végre! Úgy látom ez lesz a trend, HDMI-s külön, dedikált DAC/előfok. Ezt vártam már, hogy a gyártók elkezdjenek ilyesmivel foglalkozni. Pöppet drága cucc még, de nem a HDMI hype miatt várom. Szimplán a HDMI szinkron átvitele miatt. Így nem kell XLR csatival szarakodni és egy PC-ből is lehet k.jó forrást csinálni.

Várom már hogy valaki megjelenjen olcsóbb/egyszerűbb, de HDMI digitális bemenetű DAC-kal, videó jeltovábbítással. :))

És most kiveszem a kezemet a biliből és megyek tovább dolgozni.. :O

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19118) Peak válasza Patice (#19117) üzenetére


Peak
addikt

Már tavaly próbáltam elmagyarázni a Házimozis topikban, hogy miért jók ezek a cuccok, és hogy mi az irány, csak heves ellenállásba ütköztem. :)
Ez a NAD N51 számomra is álom, megláttam és majd elcsöppentem, de az 1200 fontos ára egy pillanat alatt lehűtötte a kedélyemet. :) Egy ilyenem lenne, már nem sajnálnék egy baszóbrutál sztereó erősítőt venni, meg talán a Neotech hangfalkábeleket is lecserélném, de az RTi A7emet nem adom! :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19119) TCr válasza Peak (#19118) üzenetére


TCr
veterán

A házimozis topic-ban "ellenálltak" a jó DAC-oknak? Nemár...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19120) Peak válasza TCr (#19119) üzenetére


Peak
addikt

Hát nézd... 2 évvel ezelőtt, mikor elkezdtem bejárni oda, akkor azok az arcok, akik most már HTPC-znek, Médialejátszóznak a torkomnak estek a digitális zeneforrás kifejezés hallatán... most meg... csak nézz körül. :)
Nekem nem kell több igazolás... jó látni, hogy szép lassan megértik az emberek, hogy miként is működik ez a technika, milyen eszközök állnak rendelkezésre, stb. Nekem tetszik.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19121) TCr válasza Peak (#19120) üzenetére


TCr
veterán

Fura ezt olvasni, pláne hogy több, mint 2 éve napi szinten látogatom az adott topic-ot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19122) robim válasza canniball (#19108) üzenetére


robim
tag

Örülök, hogy segíthettem! :)

Végül a SilverStone SST-ML03B Milo-t rendeltem, a táp pedig be quiet! Pure PowerL7 300W lesz. Lehet még variálok majd a gyári processzorhűtővel, ha hangos lesz.

(#19123) Pista0001 válasza Peak (#19105) üzenetére


Pista0001
addikt

Tehát a lényeg: a passthrough a jobb, úgy biztos átmegy aminek át kell mennie, csak az erősítő legyen kompatibilis mindenféle DTS-sel meg Dolby "hülyeséggel". :)

(#19124) cekkk válasza TCr (#19121) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig így volt én is mondtam neki, hogy fúj htpc :P
Aztán változott annyit az egész, hogy most azt mondom megérte és köszi Peak :C :R .
Aztán jött Ed is, meg utána a többiek köztük te is. Ki kisebb ki nagyobb megelégedéssel.

MÁS

Ha lenne itt olyan akinek dedikál VGA kártyája illetve Inteles vagy NVIDA-s gépe van és lenne kedve tesztelni hétvégén külső média lejátszó frekiváltását kérem jelentkezzen, kész XML-t adok, csak a saját elérési útvonalakat kell átírni, kíváncsi vagyok, hogy csak az APUval nem megy nálam, és a többivel igen, mert a külföldi fórumokon nem panaszkodnak rá, vagy ott mindenki csak 24Hz-t használ, és nekik se megy :B

(#19125) Celtis válasza canniball (#19082) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem még csak elméleti platformom van, és GIGABYTE GA-F2A75M-D3H alaplappal. AsRock lett volna, de azon nincs SPDIF alaplapi csatléakozó, forrasztgatni meg nem akartam a garancia miatt.

(#19126) Pista0001 válasza Celtis (#19125) üzenetére


Pista0001
addikt

Töltsd le a kinézett alaplap manualját, és nézd meg hogy milyen van rajta. Nekem is Giga lapom van (Inteles), de csak 2 tűs az aljzat, olyan VGA-khoz amiken már volt HDMI de "hangkártya" még nem. Nem tudom hogy ez SPDIF-ként tud-e működni, azok a headerek úgy tudom 3,4 meg 5 tűsek. Van koax kivezetésem (pont Gigabyte az is :) ) a csati 4-es, de csak 3 vezetékkel, elbizonytalanodtam, mert a másik alaplapom manualjában az SPDIF header 5 tüskehelyes, ebből 4-ben van tüske is, szóval megkeresem a Giga kivezetést, de úgy rémlik hogy az 4-es, 3 vezetékkel.

Szerk.: a másik alaplap aljzatán azért van egy tüskével több mert tud ki- és bemenet is lenni.

Szerk. 2: a +5 volt minek kell? Mert igazából van egy föld, 1 vagy két jel attól függően hogy egy vagy két irányú, ezen kívül egy +5 V van. Ha pl koaxhoz nem kell csak optikaihoz (ez a gyanúm) akkor koax kimenetként akár működhet is a 2 tűs.

Remélem mond valaki valami okosat mert egyedül találgatni nem túl célravezető :B

[ Szerkesztve ]

(#19127) comodo


comodo
csendes tag

Sziasztok!

HTPC-házat szeretnék venni,tudnátok ajánlani webáruházat ahol nagy a választék?

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#19128) san2000 válasza comodo (#19127) üzenetére


san2000
tag

pcgear.hu

(#19129) #75912448 válasza Peak (#19109) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csúnya lenne hagyni az XBMC-t dekódolni, küldje csak passthrough a hangot és bízza az erősítőre, az arra való :)

A régi XBMC DTS-HD HRA hangot HD MA-ként játszotta ez rősítő felé, most nincs hangja. Ilyenkor a film audio menüjében a kimenetet HDMI-ről optikaira kell állítani, ilyenkor szerencsére kiadja a magot. Bár kerülöm a szándékosan butított HRA-t, de van néhány natív anyag ami így jelent meg.

(#19130) #75912448 válasza TCr (#19086) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha tudod, elviszed hozzá a Brazosod, beállítod a menüben, hogy DTS HD ill TrueHD képes az erősítő és voilá, menni fog minden mint a karikacsapás. Ha csak egy nem 3D képes médialejátszót kell kiváltani, a Brazos biztosan jobb lesz mindegyiknél, amivel azonos áron megépíthető. szvsz.

Én pont azon gondolkodom ,hogy a Trinity miatt feleslegessé vált Brazosból kéne csinálni egy 24/7 NAS-t. Gyakorlatilag paneltáppal 20w körüli fogyival megoldható.

(#19131) Celtis válasza Pista0001 (#19126) üzenetére


Celtis
veterán

Ezen az alaplapon két tűs SPDIF kivezetés van (test+SPDIF signal). Nekem ez pont elég, mert elektromos, RCA csatlakozós SPDIF kimenetre vágyom.
Azaz egy ilyet fogok rádugni.

A 4 (vagy 3) tűsön lenne +5V is. Ez akkor szükséges, ha optikai kimenet is kell, mert annak tápot kell adni.Ilyen.

(#19132) comodo válasza san2000 (#19128) üzenetére


comodo
csendes tag

Köszi!

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#19133) canniball válasza Celtis (#19125) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem már használod. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19134) Patice válasza Pista0001 (#19126) üzenetére


Patice
Topikgazda

Koax kijáratnak elég a két tű. Az egyik a jel (SPDIF) a másik a föld.
A3-4 tű az optikaihoz kell.

Én így oldottam meg:

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19135) dabadab válasza #75912448 (#19129) üzenetére


dabadab
titán

"Csúnya lenne hagyni az XBMC-t dekódolni"

Ezeket a szamárságokat honnan szeditek? Mindig megjelenik egy rakat turbóaudiofil, akik szerint az erősítő (egyébként elég korlátozott) DSP-je jobban számolja ki, hogy mennyi 2+2, mint a HTPC-ben lévő sokmagos. Nyilván :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19136) Mezga Aladár válasza cekkk (#19124) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha lenne itt olyan akinek dedikál VGA kártyája illetve Inteles vagy NVIDA-s gépe van és lenne kedve tesztelni hétvégén külső média lejátszó frekiváltását kérem jelentkezzen, kész XML-t adok, csak a saját elérési útvonalakat kell átírni, kíváncsi vagyok, hogy csak az APUval nem megy nálam, és a többivel igen, mert a külföldi fórumokon nem panaszkodnak rá, vagy ott mindenki csak 24Hz-t használ, és nekik se megy "

Ezt fejtsd ki jobban mert nem értem. :B (Lehet túl fáradt vagyok)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19137) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki? [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19138) Celtis


Celtis
veterán

Mondjatok jó SSD-t.
Nem kell nagy (openelec), csak legyen gyors, jó, olcsó.

(#19139) Pista0001 válasza Celtis (#19131) üzenetére


Pista0001
addikt

Az enyém ilyen:

De aztán rájöttem hogy azért van 3 tű mert van ugyanezzel a nyákkal optikais is:

Köszi Patice-nek is meg neked is. :R

(#19140) dabadab válasza Celtis (#19138) üzenetére


dabadab
titán

Ha tényleg csak openelecnek kell, akkor tulajdonképpen egy pendrive is boven megteszi.

DRM is theft

(#19141) Celtis válasza dabadab (#19140) üzenetére


Celtis
veterán

Gondolom SSD-ről jóval gyorsabban bootol. Nálam ez fontos szempont, mert a tervek szerint hidegen lesz indítgatva.
Meg ha nem jön össze, akkor még win7 is lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19142) Celtis válasza Pista0001 (#19139) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor kell a 3-4 pines alaplapi csatlakozó, vagy lopsz valahonnan 5V-ot vagy nem használod az optikai kimenetet.

Update. Ja, hogy neked nincs is rajta optikai kimenet, mint a legalsó képen. Akkor nem kell 5V. Elég a 2 tűs csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#19143) Peak válasza Celtis (#19141) üzenetére


Peak
addikt

tizenpárezerért lehet kapni már SSDt... erre a felhasználásra tényleg tök mindegy milyet választasz.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19144) cekkk válasza Mezga Aladár (#19136) üzenetére


cekkk
veterán

Szóval ha csak xbmc-t használ akkor a frekvencia váltás tökéletesen megtörténik.
Viszont ha már külső lejátszót használnál a belső helyett valami miatt nem történik frekvencia váltás az adott filmhez. Szóval ha CCCban vagy a winben beállított értékek lesz mindig akár 24/50/60Hz filmet indítasz el.
Viszont a kinti fórumba ahol ezek a kis fáljok és xml van amivel tudsz külső lejátszót használni nem panaszkodnak a frekvencia váltásra ezért nem tudom, hogy csak az AMD APUval nem működik, és a többi megoldással igen, vagy ott is a winbe 23-24HZ van kiválasztva és nem vált nekik sem frekit a külső lejátszó.

(#19145) Mezga Aladár válasza cekkk (#19144) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem. :) Melyik lejátszót használod.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19146) cekkk válasza Mezga Aladár (#19145) üzenetére


cekkk
veterán

Én a TMT5el és a MPC-HCval próbáltam. Majd hétvégén most, hogy van új CCC kipróbálom megint. De látom neked van NVDA karid, nem akarod majd kipróbálni te is? Így lenne menüs BD és még 3D is ;] Bár mondjuk engem az pont nem izgat :D:D

(#19147) dabadab válasza Celtis (#19141) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarok belebeszélni, de miért nem sleepbe küldöd el? Annál gyorsabban semmi sem ébred fel, főleg, hogy sima rebootnál a biost is meg kell várnod.

DRM is theft

(#19148) Mezga Aladár válasza cekkk (#19146) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Annak idején próbálkoztam külső lejátszóval, xbmc alatt de nekem akkor nem ment.
Küldj valami linket az xbmc beállításához, kipróbálom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19149) zsigus válasza Patice (#19134) üzenetére


zsigus
őstag

"Az egyik a jel (SPDIF) a másik a föld."

Ha ezt egy villanyszerelő olvasná, rögtön lefejelné a monitort. :D

Tudom, hogy a PC-kben található (többnyire) fekete kábelre angolul GND=Ground (föld) van írva, de maradjunk inkább a testnél. :) A föld az zöld-sárga, és tudtommal nincs semmilyen PC-s csatlakozóban földelés. Bár én sem vagyok villanyszerelő...

[ Szerkesztve ]

(#19150) cekkk válasza Mezga Aladár (#19148) üzenetére


cekkk
veterán

Majd adj egy mail címet privibe és holnap elküldök mindent, csak a fájlokban lévő elérési útvonalakat kell megváltoztatnod, ha azokat jól írod át akkor menni-e kell neki. Már mint a külső lejátszóknak. A freki váltás már érdekesebb, ha megy akkor kivágom az amd-t a gépemből :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.