Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Mezga Aladár válasza zsigus (#19149) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pedig jól írta, ha megnézed a képet akkor látszik, a készülék házra tette a kábelt. Az pedig földelve van. Persze csak akkor ha földelt konnektorba dugta a tápkábelt.
Kíváncsi lennék, mennyi zavart szed össze a kimenete?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19152) Mezga Aladár válasza cekkk (#19150) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ment pü.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19153) zsigus válasza Mezga Aladár (#19151) üzenetére


zsigus
őstag

Szerintem a csatlakozón van a fehér kábel, de ha mégsem így van, akkor elnézést.
Csak már többször hallottam ezt, és gondoltam megemlítem.

(#19154) Mezga Aladár válasza zsigus (#19153) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, lehet hogy szigetelt. Látni kéne a túloldalát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19155) Celtis válasza zsigus (#19153) üzenetére


Celtis
veterán

A PC háza a védőföldre van kötve és a belső test vagy 0V is. Szóval közösítve vannak.
Ez csak akkor gond, ha analóg audió jelen kötjük össze egy másik földelt eszközzel (pl erősítő), mert akkor búgást okozó földhurok alakul ki.

(#19156) Celtis válasza dabadab (#19147) üzenetére


Celtis
veterán

USB-s vezeték nélküli egér és bill. lesz rajta. Szerintem azzal nem tudom felébreszteni.
Amúgy meg az erősítő kapcsolt tápjáról kapná a 230-at.

(#19157) Patice válasza Mezga Aladár (#19154) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt a beépíthető RCA csatlakozót használtam.
Ahogy a képen szerepel a két teflon szigetelő gyűrű, úgy szereltem be. (A szigetelő gyűrűk fekszenek fel a low-profile hátlapra. A másik oldalon a szigetelés érintkezik a hátlappal.

A test tapasztalataim szerint jól működik. Földelt a tápcsati, a tápkábel és a kapcsolós hosszabbító is, amin keresztül kapja az áramot. Nem hallottam még eddig semmilyen zajt. Kiválóan működik.

A gépem tápja egy Be Quiet SFX 350W-os táp, ha ez esetleg számít.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19158) canniball válasza Celtis (#19156) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy távirányító nem lenne kényelmesebb?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19159) Digger


Digger
senior tag

Van egy MSI Media Light gyártmányú, 2007-es konstrukciójú HTPC. Használt már valaki ilyen készüléket? A használt alaplapon van HDMI, IEE1394-es (firewire) bemenet, 4 SATA port, ami támogatja a RAID 0,1 és 5 tömböket és amit BIOS-ban lehet állítgatni. Kétmagos processzor vízhűtéssel, 4 DDR2-es RAM foglalat. Van egy kétsoros fluor kijelző, távirányító, ODD és 340-es SATA winyó. Két 3,5" beépítő hely. Egy PCI csatlakozó fektetve, ahova esetleg TV kártyát lehet tenni.
Nem éppen mai konstrukció, az elvárás az, hogy egy 32"-os Sony LCD TV-n vigye a 1080-as HD filmeket.
Vajon az, hogy BIOS-ban lehet állítani a RAID-et, azt jelenti, hogy ez hardveresen támogatott? A firewire csatlakozóval vajon lehet valamilyen sw.-el digitalizálni családi DV videókat?
Megvan a csomagolódoboza, látszik, hogy valahol külföldön vették, állítólag mindössze néhány órát működött.
Később esetleg ki lehetne cserélni az alaplapot, ezzel meg egy jó kis NAS-t lehetne építeni.
Megér ez 35000 forintot?

[ Szerkesztve ]

(#19160) Digger válasza Digger (#19159) üzenetére


Digger
senior tag

Kifelejtettem, hogy gigabites a hálózati csatoló, van egy rakás USB 2.0 és 7/1 kártyaolvasó!

[ Szerkesztve ]

(#19161) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenkinek!
Egy kis segitseget szeretnek kerni toletek! Szuksegem lenne egy gepre, de sajnos a keret se tul vaskos es valamilyen szinten a hordozhatosag is szempont. Igy dontottem amellett, h epitek egy mini ITX lapos gepet, elso korben 1155 es vmilyen 2 magos CPU volt az elkepzeles, amikor talaltam egy Brazos alapu Asrock lapot integralt procival. Lehet megkoveztek, de kizarolag netre es alap filmezesre kellene a gep.
Alkalmas-e erre az Asrock E350 M1? Megtamogatnam 2-4GB RAM-mal, es amit procira forditottam volna, azt SSD-re koltom.
Szerintetek? Ilyen teren van vkinek tapasztalata a lappal?
Masik a haz kerdese, amiket olcson talaltam:
- Codegen MX31, ebben cserelnek tapot
- Cooler Master Elite 120 Advanced
- Lian Li PC- Q07A -> [link]
Jok ezek normal tappal, es/vagyis igenyel ez a konfig egy 300-350W-os tapot?
Vagy vegyek egy lapos kis hazat, laptoptappal?
Illetve ezt hogy is kell gyakorlatban elkepzelni? Hallottam mar, h paneltap, picoPSU... Hol lehet ilyeneket vasarolni kompletten? Igazabol elony lenne az is, h passzivak.
Nagyon koszonom, aki tud segiteni!

(#19162) Krampesz válasza zolikaDB (#19161) üzenetére


Krampesz
tag

Csak egy E350M, 1 RAM modul és egy SSD lenne benne? Ahhoz egy 65W-os paneltápos ház is bőven elég. Így még halk is lesz. Természetesen elég netezéshez + XBMC-hez. Mondjuk azt nem tudom a flash-eket mennyire bírja a proci, de youtube simán megy (saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#19163) Krampesz válasza Celtis (#19141) üzenetére


Krampesz
tag

Nekem egy lassú pendrive-ról indul hidegen az openelec, kb fél perc mire bebootol. Ha belököm a pc-t, mire a tv is bekapcsol és átváltok a megfelelő forrásra, már indul az aeon nox :)

(#19164) TCr válasza #75912448 (#19130) üzenetére


TCr
veterán

Nem, szerencsére nem kapta el a kamu3D láz.
Akkor úgy lesz, elviszem hozzá.
Azt hittem ez a kis Brazos nem tud HD hang passtrough-t, nyilván kevertem a 3D-vel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19165) dabadab válasza Celtis (#19156) üzenetére


dabadab
titán

"USB-s vezeték nélküli egér és bill. lesz rajta. Szerintem azzal nem tudom felébreszteni."

De, fel tudod. Nekem is azok vannak, gond nelkul ebresztik az asztali gepemet.

DRM is theft

(#19166) TCr válasza dabadab (#19165) üzenetére


TCr
veterán

Az én Brazos-omat is fel lehet így?
(Asrock E350M1)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19167) dabadab válasza Digger (#19159) üzenetére


dabadab
titán

"Vajon az, hogy BIOS-ban lehet állítani a RAID-et, azt jelenti, hogy ez hardveresen támogatott?"

Nem. Egyebkent HW-s RAID-del valoszinuleg soha az eletben nem fogsz talalkozni, az max. szervergepekben fordul elo, az osszes tobbi abszolut szoftveresen megy. A "RAID vezerlo" az alaplapoknal azt jelenti, hogy a BIOS-ban van valami kis primitiv SW RAID megvalositas, ami arra eleg, hogy bebootoljon a gep, aztan atadja a vezerlest a RAID driverben levo SW RAID-nek.

"A firewire csatlakozóval vajon lehet valamilyen sw.-el digitalizálni családi DV videókat?"

Azokat nem kell digitalizalni, mert a DV eleve digitalis, csak siman le kell tolteni a kamerarol, van ra kismillio program.

(#19166) TCr: persze, ezek tok ugyanugy mukodnek (az asztali gepem Llano).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19168) Celtis válasza canniball (#19158) üzenetére


Celtis
veterán

Igazából ez egy távirányító, és már megvan.

A kérdés valójában arra irányult, hogy milyen SSD-t ajánlotok. Valami konkrét típus. Nem drága, nem nagy, de jó. Kingston v+200 60GB? 15+ÁFA. Ez jó vétel vagy lenne jobb?

(#19169) dabadab válasza Celtis (#19168) üzenetére


dabadab
titán

En a magam reszerol tovabbra is azt ajanlom, hogy probalj ki egy pendrive-ot, nezd meg, hogy milyen gyors, ha nem elegge, akkor mennyit tud abbol gyorsitani az SSD, es utana vegyel egyet.

DRM is theft

(#19170) Piedon válasza Celtis (#19168) üzenetére


Piedon
tag

Nálam Openelec SSD-ről indítva 12mp, CF kártyáról való elindítás 35mp volt.

(#19171) zolikaDB válasza Krampesz (#19162) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm :R
És el tudod mondani, h ez a paneltápos dolog hogy működik? Ezeket kompletten meg lehet venni, vagy miből áll egy paneltáp? Mi az a picoPSU? Hol lehet ezeket beszerezni? Igazából tennék az SSD mellé egy 500-as HDD-t is.
SSD-ből melyiket, olcsón? (gondolom, nem árt ha ez 2.5"-os, a HDD meg 3.5")
Szép kis házat tudtok ajánlani, amikben esetleg a fenti konfig elfér, de csak paneltáppal?
TCr: te milyen "környezetben" használod a kis Brazost? Milyen házzal, táppal stb? Hol vetted magát a lapot? Reális érte ez a 17-18k-s ár?
Tudtok mondani olyan oldalt, ahol ezzel a mini ITX témával foglalkoznak/vagy ebbe na témakörben lehet vásárolni? Tehát spéci oldalt.
:R

[ Szerkesztve ]

(#19172) TCr válasza zolikaDB (#19171) üzenetére


TCr
veterán

ModeCom Feel 302 a ház, volt hozzá paneltáp, külső adapterrel.
Ha rákeresel a házra, tuti találsz olyan képet, ahol a táp és az adapter is rajta van.
A lapot egy számtech boltos barátom hozta meg nekem. Megéri az árát.
Win7-el használom, hibátlanul és gördülékenyen fut rajta, 4 GB RAM-mal.
XBMC, uTorrent, net, Youtube...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19173) zolikaDB válasza TCr (#19172) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R Milyen hattertarad van benne?

[ Szerkesztve ]

(#19174) TCr válasza zolikaDB (#19173) üzenetére


TCr
veterán

Egy 500 GB-os 2,5" HDD.
2 partíció, 40 GB a rendszernek, a többi az adatnak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19175) Krampesz válasza zolikaDB (#19171) üzenetére


Krampesz
tag

Pl. adapter.hu, hardverapró, ebay. A paneltáp és a picoPSU is két részből áll, egy külső adapterből (mint a notebook-ok adaptere), ami előállítja a (legtöbb esetben) 12V egyenáramot, a másik egy panel, ami paneltáp esetén egy házba rögzíthető nyomtatott áramkör panel, amire rácsatlakozhatók a hozzá mellékelt kábelek (alaplap táp, Molex, SATA, floppy :), P4), picoPSU esetén ugyanez a helyzet, csak ott az alaplapi tápcsati dugóra van ráépítve a panel, de ha rákeresel a google-ban ezekere, akkor láthatod, hogy néznek ki. Vannak olyan pc házak, amiben alapból benne van egy paneltáp, ezt említettem, hogy érdemes ilyeneket nézni.

[ Szerkesztve ]

(#19176) #75912448 válasza dabadab (#19135) üzenetére


#75912448
törölt tag

turbóaudiofil :DD

Na, ha turbóaudiofil vagyok, akkor nem gondolod, hogy turbóaudiofil igényeimet egy turbóaudiofil képes erősítővel szolgálom ki? Mellesleg milyen csúnya lenne az erősítő kijelzőjén a Multichannel feliratot olvasni. Sokkal szebb rajta a TrueHD vagy DTS-HD MA feliart, így még felvágni is tudok az ismerősök előtt :P :D

(#19177) TCr válasza #75912448 (#19176) üzenetére


TCr
veterán

Csak egy példa, személyes tapasztalat:

Amikor HD képes erősítőm volt, a Baraka gyári BD lemezzel hallgattam meg, hogy PS3-on mi a különbség passtrough (bitstream) és lekeverés (Linear PCM) között.
Sokkal jobban tetszett, amit bitstream alatt hallottam, annyival dinamikusabb volt a hang, akkora különbség volt a kettő között, hogy az már abszolút nem lehet placebo.

Erre mi lehet a magyarázat?
Szar a PS3 lekeverése?
Pedig 8 (+1) mag...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19178) #75912448 válasza TCr (#19177) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálam is jobb a bitstream, nem is ismerek senkit aki HD képes erősítővel ne így tenne. Azt, hogy ilyen nagy különbséget hallasz gondolom a ps3-nak köszönhetted. Peak is turbóaudifil, talán ha erre jár és tudja vagy sejti a valódi magyarázatát, akkor megosztja velünk.

[ Szerkesztve ]

(#19179) Patice válasza TCr (#19177) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig Peak már megválaszolta: a szoftverben keresendő most is a "hiba", vagyis a különbség.

Az esetedben a HD-képes erősítő DSP-jének algoritmusa fejlettebb, jobb eredménnyel végezte a dolgát, mint a PS3-é. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy a PS3 nem elsősorban a hangra van kihegyezve. Egy erősítő inkább. Célgép.

A PS3 meg játékgép. Ott az az elsődleges, hogy a játék fusson jól. A hang már másodlagos szempont volt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19180) dabadab válasza TCr (#19177) üzenetére


dabadab
titán

Javits ki, ha rosszul tudom, de a PS3 eleve csak es kizarolag LPCM-et tud kiadni magabol.

"Sokkal jobban tetszett, amit bitstream alatt hallottam, annyival dinamikusabb volt a hang, akkora különbség volt a kettő között, hogy az már abszolút nem lehet placebo."

Tekintve, hogy a legmeredekebb lehetosegeket is figyelembe veve, a PS3-on meg az erositon dekodolt stream kozotti kulonbseg boven a placebo-hatar alatt van, ezert eleg nyilvanvalo, hogy ez nem a dekodolas miatt volt.

Egyekbent a "lekeveres" szo nem tudom, hogy keveredik ide, az azt jelenti, amikor sokcsatornas hangbol sztereot csinalnak, itt meg nem arrol van szo.

(#19179) Patice: egeszen pontosan hogy lehet jol meg rosszul dekodolni?... Ott a specifikacioban a konkret algoritmus, hogy ez igy mukodik, mashogy nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19181) Peak válasza Patice (#19179) üzenetére


Peak
addikt

Ez az.
Néztetek már alaplapi számitógépes DAC chipet?
Teszem azt Realtek High Definition Audio chipet?
Milyen kibaszott picike és igénytelen nyákon foglal helyet?

Hasonlitsuk össze ugyan ezt az áramkört komplexitásában, anyaghasználatban, technikai háttérben egy komolyabb AVR DPS/DAC áramköri paneljével... kb. ég és föld.

Az XBOXom is pl. teljesen másképp szól HDMI-n keresztül, meg mikor analogon dugom TVre. Abban is PC alapú hangeszköz van, a PS3ban is jó eséllyel ilyen alkatrész van, de nekem nincs PS3am, nem tudom ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19182) TCr válasza dabadab (#19180) üzenetére


TCr
veterán

Rosszul tudod.

Igazad van, nem lekeverés, rosszul fogalmaztam.
Akkor szerinted mi miatt lehetett?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19183) dabadab válasza Peak (#19181) üzenetére


dabadab
titán

A DAC chip mindenhol olyan kicsi (mi a fene lenne nagy egy DAC chipben?), a DSP meg tok kulon dolog, raadasul egy erosito DSP jet egy i5-hoz vagy egy Trinityhez kepest kb. annyira fejlett, mint az abakusz.

(#19182) TCr: Fogalmam sincs, igy latatlanba az a legvaloszinubb, hogy alulbecsulted a placebo jelentoseget (nem nehez).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19184) Patice válasza dabadab (#19183) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja, a számítógépes procik sokkal fejlettebbek, mert sokkal több féle algoritmust, utasításkészletet stb. kell tudniuk kezelni, számolni.

Egy DAC chip ehhez képest sokkal egyszerűbb szerkezet, de nem mindegy SZOFTVERESEN hogy hogyan számolja ki az adatokat, hogyan alakítja át a digitális jeleket analóg jellé. 16, 24, 32, vagy akár 35 bites (ne adj isten lebegőpontos) algoritmust használva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19185) TCr válasza dabadab (#19183) üzenetére


TCr
veterán

Pffff... látatlanban azért ne dobálózzunk. :)
Mint írtam, komoly különbségek voltak.
A párom ott ült mellettem, tanúsította.
Nem akartam kihallani egyikből sem jobbat, mert engem abszolút hidegen hagy a DTS HD téma, arra voltam kíváncsi, hogy mi a különbség a kettő között.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19186) dabadab válasza Patice (#19184) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom, a jelek szerint az alapfogalmakkal se vagy tisztaban. Egy DAC chip nem szamol ki semmit, ugyanis a DAC chip, mint a neve is mutatja (digital-to-analog converter) osszesen annyit csinal, hogy a digitalis jelet analogga alakitja (es igy egyebkent koze sincs ahhoz, hogy a HDMI-n milyen formatumban utazik az adat, illetve mindenkeppen az erosito DAC-ja alakitja a digitalis jelet hangga).

(#19185) TCr: Nem dobalozok latatlanban, csak tudom, hogy a placebo hatas mennyire eros, sot, a temanak hatalmas tudomanyos irodalma is van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19187) Peak válasza dabadab (#19183) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem nézz utána, hogy milyen különbségek vannak DAC chipek között.
Hány gyártó van, hány féle tokozás, milyen körítő elektronikákat tesznek köréjük, stbstb.
Tisztelem a MODERÁTORI rangod, de szerintem most egy picit visszavennék a sebessgéből, és légy egy picit elnézőbb kérlek a fórumozókkal, mikor nyilvánvalóan véletlen összetévesztik a DACot a DSPvel megnevezésükben. :) :R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19188) dabadab válasza Peak (#19187) üzenetére


dabadab
titán

Nagyjabol kepben vagyok, csak annyi, konkret allitaskent eloadott szamarsaggal futok ossze hifis temakorokben, hogy neha eros ingert erzek arra, hogy helyretegyem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19189) gorbep válasza zsigus (#19149) üzenetére


gorbep
senior tag

ebben az a vicc, hogy a PC tápellátása olyan balfék, hogy az GND pont pl. pont rajta van a hálózati védőföld-ön, ez okoz sokszor földhurkot.... :W

Most látom Celtis már elmagyarázta :R

Patice:

"A gépem tápja egy Be Quiet SFX 350W-os táp, ha ez esetleg számít"

Én is gondolkodom egy ilyenen... A hangjáról tudnál valamit írni, mert a BQT honnlapján nincs adat... és az általában nem a csendesség "jele".... Nekem most egy 300W Cieftec SFX van, de hát ez elég darázsfészek 200W-on.... :W

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#19190) sb válasza Peak (#19187) üzenetére


sb
veterán

Én mint totálisan nem audiofil és a témában nem is jártas ember hadd tegyek ide egy tisztázó megjegyzést, mert eléggé összekuszálódott a dolog ahogy nézem. Megpróbáltam tényeket felsorolni, ha valami helytelen majd beleszóltok, de inkább csak az alapvető elvi különbségeket akartam összeszedni.

1. DSP
Digitális feldolgozó: A digitális jelet dekódolja és alakítja digitális, csatornánkénti, nyers adatfolyammá. ha úgy tetszik "kitömöríti".
- digitális-digitális átalakítás (dekódolás)
- szabvány szerint
- a zaj nem értelmezett, a veszteség (tömörítésben) szintén

Egyedül a "pontosság" lehetne kérdéses, de digitális jelnél ez is kimerül kb. a számábrázolásban amiben nagyon nagy trükkök nem lehetségesek a tudomány mai állása szerint. Ráadásul egy veszteségmentes tömörítés azért az, hogy ne csak körülbelül ugyanazt kapd a végén, hanem pontosan ugyanazt.

2. DAC:
Digital-analog converter.
A digitális, nyers adatfolyamból analóg jelet (hangot) generál.
A minősége ezer dologtól függ, lévén a kisebb információtartalmú mintavételezett jelből akar folytonos, analóg jelet előállítani.
- jelképzés pontossága
- zaj szűrése: ebbe beletartozik maga a dac, a köré épülő elektronika, táp, stb...
Ebből látszik, hogy itt jóval nagyobb know-how van/kell a jó minőség eléréséhez.

Namost a vita az 1. pontról szólt, ahol nincs igazán nagy játéktér a feladatban. Persze lehet, hogy van (ennyire nem ismerem a formátumokra vonatkozó speciket), de szinte nulla. Főleg a 2. pontban lévő minőséget befolyásló tényezőkhöz képest.
A számábrázoláson kívül mást továbbra sem látok... de az meg nem egy nagy ördöngősség, ma már kb. abakuszon is több biten számolunk, mint amire szükség van.

(#19191) drdr válasza gorbep (#19189) üzenetére


drdr
senior tag

... nem tudom kinek válaszolom, de egy 100W TDP-s proci mellett a BQT 300W SFX meglehetősen hangos. Idle állapotban, amikor a fogyasztásom a konnertorból 25-30W körüli, akkor 1m után nem hallatszik. A ház egy mini ATX HKC fekvő ház, tehát eléggé zárt. Ha játékról van szó vagy vmi telj. igényesebb dologról, akkor 3-4m-ről is hallható. Mondjuk valsz ott is lehet gond, hogy a proci hőjét a Scythe Suriken "befújja" a házba, amit aztán a táp szed ki melegítve magát... Érdemes lenne kipróbálni, hogy házon kívül hagyom a tápot, akkor mennyi hangja lesz, de nem bírtam még rávenni magam eddig...

Szóval HKC 430 sfx táp volt gyárilag a házban, sokkal nagyobb ventivel, annak nem volt légzaja, csak ciripelt az elektronika és nagyobb volt 3-5W-tal a fogyasztása a gépnek tétlenségben....

Szerintem egy FSP tápot végy használtan, olcsóbb és a hangja sem lesz valsz több a BQT-nél, a hatásfoka viszont a BQT-nak elég jó (szerintem), FSP-ről nem tudok nyilatkozni, bár többek szerint a bele ugyanaz mindkettőnek.
Esetleg Seasonic 80Plus-os 250 W-os SFX tápja, de az már nem olyan olcsó...

(#19192) gorbep válasza drdr (#19191) üzenetére


gorbep
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

Én már túl vagyok a táp házon kívül helyezésén, de a hang semmit sem csökkent..... :W

Most hogy már kívül van, az ATX is elfér. Bepróbálkoztam egy 300W FSP ZEN-nel, de határon volt, épp nem indult megbízhatóan. Mondjuk jó csendes volt..... ;] (És baromi jó árért zsír új állaporban :W )

Én egy BQT E9 700W-on vagy egy SFP Gold 80+ 550W-on gondolkodom..... de elég drágák, különösen a BQT
:Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#19193) Peak válasza sb (#19190) üzenetére


Peak
addikt

95%-ig pontos amit irtál, csak kihagytad a DPS feladatai közül a hangszint, a mátrix kódolást pl. Logic 7, stb.
Az, amit leírtál azt úgy szokták hivni, hogy PURE sound, de minden gyártó másképp kezeli.
DE!
A házimozi erősítők pl. Audissey, stb. elnevezésű hangzásjavító eljárásai mind beleszólnak ebbe a már kinyitott digitális jelfolyamba.

Pl. egy normális és tisztességes AVR-nél hangfalanként beállitható, vagy automatán mérhető a hallgatói poziciótól mért távolság. Pl. a frontok 3m-re vannak, a Center 2,7m-re, a surroundok 2,7m-re és a rear surroundok 3m-re vannak az én fotelemhez képest. Ebben az esetben a DSP processzor késlelteti a Center és a Surround adatfolyamát, hogy szinkronba kerüljenek az amúgy statikus hangsávok a hallgató számára.

Vagy hozzá lehet hangolni csatornánként a hangfalakhoz erősítést vagy gyengitést a hangdobozoktól függően a legjobb hangzás érdekében, pl. hogy milyen érzékeny egy hangfal, vagy mekkorák a membránok, hányutas, stb.
Vagy csak vegyük az alacsony frekvenciás vágást, hogy pl. a SUBra kerüljön a mélyhang, a frontra mondjuk vágjon 80Hz-en, a surroundokon meg 120Hz-en.
Na ezt is a DSP csinálja. Mind-mind matematikai műveletekkel, sok sok különböző algoritmus létezik rá, gondolom ezt nem kell magyaráznom.

És még számtalan dolgot végez a DSP, persze hacsak nincs teljesen kiiktatva a rendszerből. :)
Számomra ez elképzelhetetlen, hogy ne lássa át valaki mennyire fontos, hogy milyen minőségű DSP-t használ, vagy algoritmust az ember.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19194) dabadab válasza Peak (#19193) üzenetére


dabadab
titán

"95%-ig pontos amit irtál, csak kihagytad a DPS feladatai közül a hangszint, a mátrix kódolást pl. Logic 7, stb."

Viszont ezek mind a DTS/DD dekodolas utan jonnek es LPCM-en is ugyanugy el lehet oket vegezni (sot, igazabol ugye csak es kizarolag LPCM-en vegzi el oket a DPS), vagyis temank szempontjabol ez tok erdektelen.

DRM is theft

(#19195) Peak válasza dabadab (#19194) üzenetére


Peak
addikt

Vegyünk egy egyszerű példát.
192kHz/24bit FLAC.
XBMC a hangkártya driverével karöltve kell megoldania, hogy az analog DAC 48kHz/16bit-et kapjon.

Hol és ki végezze el a downsamplingelést?
Milyen algoritmus szerint?
Vajon az XBMC hagyja ezt a feladatot a DirectSound-ra vagy a Realtek High Definition Audio driverre?
Netán maga gondoskodjon arról, hogy a 24bit-ből hogy csinál 16-ot? Mennyire finomitson a kvantálási értékeknél? Mi van ha a 192kHz-et 44.1kHz-re kell csökkenteni, ami nem egész osztója? Tehát lesz maradékolás. Lesz módosulás a hanggörbében.
És a DirectSound-nak vagy a Realtek HDA drivernek már nativ 48kHz/16bit LPCM-et adjon?

Aztán kikapcsolod-e hangkártyának a hangzás opcióját? Figyel erre egyáltalán bárki?
Vagy hogy mekkora "hangfal" van beállitva pl. a Realtek HDA-ban? Vág-e frekvenciát vagy sem HDA driver szinten?

Szerintem egyszerűen csak fogadjuk el, hogy programozás technikai szempontból PC-n is olyan sok helyen lehetséges belenyúlás a nyers LPCM adatfolyamba, hogy butaság lenne azt gondoloni, mindig minden szoftver kizárolag egyformán működik. Lásd ellenpéldának a FooBar-t. :)

Ezzel természetesen NEM AZT ÁLLITOM, hogy minden szoftver más és más hangot produkál!
Hanem azt, hogy igenis lehetséges különbségeket találni szoftverek, driverek és DSP-k között bőségesen.
Remélem ez igy tiszta és világos. :)

Uff. :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19196) dabadab válasza Peak (#19195) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem egyszerűen csak fogadjuk el, hogy programozás technikai szempontból PC-n is olyan sok helyen lehetséges belenyúlás a nyers LPCM adatfolyamba, hogy butaság lenne azt gondoloni, mindig minden szoftver kizárolag egyformán működik."

Szerintem ne fogadjuk el, mert nem igaz. Foleg ugy, hogy itt raadasul eleg konkretan XBMC-rol van szo, ami eleg ismert modon mukodik es nem nyul bele.

"Lásd ellenpéldának a FooBar-t."

Azt a foobar2000-et, aminek a FAQ-jaban direkt ki van emelve, hogy tok ugyanugy mukodik, mint barmelyik masik lejatszoprogram?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19197) Peak


Peak
addikt

Ugyan ez pl. az upsamplingnál is.
A HDMI kimenetnek beállitom, hogy mindenképp 192kHz/24bites LPCM jelet adjon le.
Majd elinditok egy 44.1kHz-es CD WAV-ot.
Melyik szoftver, melyik driver fogja elvégezni ennek a jelfolyamnak az interpolálását?
Egyszerű lineáris interpolációval dolgozik majd, vagy esetleg görbekövetéssel, bufferelt algoritmussal?

Nagyon, nagyon szép szakma ez, szép hobbi. :) Én nagyon szeretem. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19198) Peak válasza dabadab (#19196) üzenetére


Peak
addikt

Kezdem elveszteni a fonalat, hogy tulajdonképpen Te milyen álláspontot is védesz oly vehemensen?
Mi is az alaptézis szerinted?
Hogy az XBMC ugyan úgy kódolja ki LPCM jelfolyammá a DTS HD MA-t, mint mondjuk a VLC player?

Szerk: Továbbá nem értem, hogy hogy a fenében nem látod át azt a sok layert, amin keresztül egy OS egy PC-n dolgozik és továbbítja a hangot. Ez szakmailag is nyilvánvaló és köztudott. De az is lehet, hogy Te is és Én is másról beszélünk, elbeszélünk egymás mellett. Elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19199) dabadab válasza Peak (#19198) üzenetére


dabadab
titán

Az eredeti kerdes az volt, hogy melyik cucc tud DTS-MA-t meg tarsait bitstreamelni es arra irtam, hogy tok mindegy, mert az XBMC ugyis tudja LPCM-be dekodolni, onnan kezdve meg mindegy. Erre jott a turboaudiofil allaspont, miszerint csak es kizarolag az a jo, ha az erosito csinalja a dekodolast, mert kulonben vacak lesz az egesz.

"Hogy az XBMC ugyan úgy kódolja ki LPCM jelfolyammá a DTS HD MA-t, mint mondjuk a VLC player?"

Ez mondjuk igy van, foleg, hogy meg azonos kodot is hasznalnak.

DRM is theft

(#19200) TCr válasza Peak (#19198) üzenetére


TCr
veterán

Az az álláspontja, hogy mindegy, hogy a PC - XBMC (LPCM) vagy az erősítő végzi a DTS HD kódolását.
Én komoly különbséget hallottam (pártatlanul, mert nekem aztán tökmindegy volt, hogy melyik a jobb, vagy egyforma-e) a kettő között (ebben az esetben a PS3 volt a lejátszó), de szerinte ez csak placebohatás volt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.