Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Bobolit válasza Zirowe (#20750) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Próbáltam, de én Deluget akartam Transmission helyett, azt meg ugye nem lehet csak úgy felpattintani rá, mint mondjuk Ubuntu vagy Xbmcbuntu alatt.

(#20752) róland


róland
veterán

Samsung UE40D6100 LED tv és ASUS K55N notebook összekötéséhez milyen HDMI kábel javasolt?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20753) #75912448 válasza sb (#20730) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ahogy nézem a választható skálázás csak SD anyagnál működik, már 720p-nél sem. Egyébként nagyban fejlődni látom az XBMC képminőségét.

[ Szerkesztve ]

(#20755) szabi__memo válasza dabadab (#20718) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mit nem tud? Es melyik brazos?

(#20756) p00h


p00h
tag

Sziasztok!
Adott 1 htpc amit tavaly építettem (i3325, 4 gb 1666 ram, ssd, fsp 350w, i hd 4000 stb) és kitaláltam hogy kellene bele 1 low profile vga, ami nem 1 vagyon (30e alatt), de azért van teljesítménye, halk és elbírja a táp. Kaptam már 1 tippet, de kíváncsi lennék ti mit ajánlanátok?!
További kérdés hogy asztali pc esetén megoldható -e a váltható grafikus rendszer amit laptopoknál megszokhattunk? Mert filmezéshez elég az intel hd 4000, de ha kell a teljesítmény jó lenne a dedikált vga. Megoldható a szoftveres átváltás? Tehát hdmi átdugása nélkül!
Köszönöm!

(#20758) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Gondolkozom egy HTPC-n médialejátszó kiváltása és torrent lenne a cél.
Milyen vonalon érdemes elindulni?
AMD- Intel? Esetleg az AMD E350-450-es cuccai is jók lehetnek?
A gép 0-24-ben menne...

Psn ID: sefter_hun

(#20759) cekkk válasza Sefter (#20758) üzenetére


cekkk
veterán

Ha kis fogyasztás kell akkor intel vonal (Enszuke majd elmondja, hogy melyik lesz ott a jó), ha amd vonal akkor már az E350-450 felejtős mert hamarosan érkezik az utóda, ha jól tudom. Viszont ha mégis erre fele keresgélnél akkor azért itt lesznek korlátok szerintem a sok torrent plusz filmezés akár sok is lehet a gyenge processzornak. Ilyen esetben lehet egy Trinityi proci alul feszelve.

[ Szerkesztve ]

(#20760) csinturi


csinturi
tag

Egy kis adalék a korábbi problémámhoz, vagyis a pendrive nem jegyzi meg a beállításokat kikapcsolás után.(xbmcbuntu/xbmc)
Windows-ból, Universal-USB-Installer-rel telepítettem a pendrivére xbmcbuntu livet, így nem jegyezte meg a beállításokat.
Win. alól unetbootin-nel telepítve, viszont minden beállítást megjegyez. Ezzel csak az a bajom, hogy bootoláskor nem indul el azonnal az xbmc, hanem menüből kell kiválasztani.
Tehát most az a kérdésem, hogy az indítási menüt lehet-e szerkeszteni, hogy egyből induljon az xbmc, vagy tudtok-e ajánlani egy másmilyen telepítő progit windoshoz?

(#20761) Sefter válasza cekkk (#20759) üzenetére


Sefter
veterán

köszi
A 24p-t már mindegyik tudja:F
ha jól emlékszem régebben volt ebből gond...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20762) cekkk válasza Sefter (#20761) üzenetére


cekkk
veterán

Az AMD 100% az intel is mintha már tudná. :B

(#20764) Sefter válasza Enszuke (#20763) üzenetére


Sefter
veterán

köszi.
Akkor i3 elég hozzá?
Milyen vga kellene?

Psn ID: sefter_hun

(#20766) Sefter válasza Enszuke (#20765) üzenetére


Sefter
veterán

nem játszom (csak konzolon..), média lejátszás meg torrent menne rajta..

Psn ID: sefter_hun

(#20767) Sefter válasza Sefter (#20766) üzenetére


Sefter
veterán

ez így jónak tűnik?:

Gigabyte GA-H61N-USB3
CPU Intel Core i3-3220
2x8gb DDR3 1333MHz
hdd+odd van...
valami "hifi" ház + táp

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20768) Bobolit válasza Sefter (#20766) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Végre egy értelmes ember, keblemre! :DD

(#20769) cekkk válasza Bobolit (#20768) üzenetére


cekkk
veterán

Én sem tudnám már elképzelni, hogy gépen játsszak újra :DDD

(#20767) Sefter

2*8 giga? :Y Minek az neked? :D Erre bőven elég a 4 giga.

(#20770) Sefter válasza cekkk (#20769) üzenetére


Sefter
veterán

lightroom miatt lenne jó a 2x8 guga...:) néha piszkálok benne

Psn ID: sefter_hun

(#20771) cekkk válasza Sefter (#20770) üzenetére


cekkk
veterán

Ok, csak netről és filmlejátszásról volt szó eddig :DDD :DDD

(#20773) dabadab válasza szabi__memo (#20755) üzenetére


dabadab
titán

"Mit nem tud? Es melyik brazos?"

Az E350 (mivel erre vonatkozott a kerdes, azt most igy fejbol nem tudom, hogy az E450-nel mi a helyzet) a 3D BR-eken hasznalt MPEG4-MVC-3D-t - a release csapatok altal hasznalt SBS meg hasonlo dolgok persze menne, mert azok a lejatszo szempontjabol sima 2D filmek.

DRM is theft

(#20774) szabi__memo válasza dabadab (#20773) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A 350 tenyleg nem tud MVC-t. Nem lattam mire vonatkozott a kerdes, csak a valasz tul altalanos volt, igy ha valaki csak ennyit lat az felreinformalodik.

(#20775) Sefter válasza Enszuke (#20772) üzenetére


Sefter
veterán

MSI nem jó, mert ott csak a felsőbb kategóriában van koax hang kimenet..
ODD zene hallgatáshoz kellene.
Azt be lehet állítani, hogy a filmekhez a HDMI-n tolja ki a hangot, zenéhez meg a koaxon:F

Psn ID: sefter_hun

(#20776) cekkk válasza Sefter (#20775) üzenetére


cekkk
veterán

Az xbmc tud két hangkártyát kezelni szóval mondhatni, hogy igen. A foobarnál is szerintem beállítható, hogy melyik hangkártyát használja.

(#20777) Balázzs válasza Sefter (#20767) üzenetére


Balázzs
senior tag

ipon-nál megnéztem amit összeállítottál, elsőre sokallom, memória drágult mostanság?

Új amd procik érkezése mikorra várható?

(#20778) Sefter válasza Balázzs (#20777) üzenetére


Sefter
veterán

~100k kompletten...

Psn ID: sefter_hun

(#20779) Balázzs válasza Sefter (#20778) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, mondjuk ott alapból berak egy házat is.
Nem találok ezüst színű optikai meghajtót - ezüst lesz a ház - létezik ilyen egyáltalán?

(#20780) Sefter válasza Balázzs (#20779) üzenetére


Sefter
veterán

???
Nekem fekete lesz a ház, és azt nem ott veszem :)
egyenlőre optika sem lesz benne, mert máshogy oldom azt meg...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20781) Balázzs válasza Sefter (#20780) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mármint ipon gépösszerakóban nem lehet kivenni, hogy ház nélkül kéred.

Gondoltam én is arra, hogy NAS/noti oldja majd meg a lemezek beolvasását, csak gyerkőcnek három és fél évesen nem kellene elkezdeni ilyesmit megtanítani :) így marad majd az optikai meghajtó, ezüst ház, ehhez keresek meghajtót, ha nem lesz akkor egy fehéret majd átfestek.

(#20782) lela


lela
aktív tag

Üdv!
Szeretnék otthonra egy media centert a tv-hez.Azért írom hogy media centert, mert még nem tudom hogy egy media lejátszót vagy htpc-t vegyek.Igazából a media lejátszónál a Dune 303d-t néztem.Aminek a távirányítója egy komolyabb darab a készülék is egy kompakt jól kivitelezett eszköz.De a menüben lépkedve a tesztekből nézve kicsit szaggat illetve amit tud azt a firmware lekorlátozza.A dune base 3d tesztje sem győzött meg.A böngészőböl semmit nem láttam, a torrent kliensről nem is beszélve.Tehát egy kicsit ilyen félmegoldásnak tűnik.
Az elvárásaim a következők lennének :
-Videólejátszási képesség bármilyen formátum.szaggatás nélkül
-Torrentezési lehetőség
-Távirányító
-Játék nem kell
-alacsony fogyasztás max 30-40w vagy kevesebb torrentezés miatt
-halk üzem esetleg passzív kivitel
-optikai meghajtó
Ezeknek a képességeknek az Asrock ion 3d 152d elvileg megfelelne de azt mondták felejtsem el az atom +ion párost.Ha viszont erősebbet veszek az meg sokkal többet fogyaszt.Esetleg építés is szóba jönne amennyiben a fentieknek megfelelne a gép.Esetleg AMD Brazos alapokon...

Köszönöm a segítséget!

(#20783) cekkk válasza lela (#20782) üzenetére


cekkk
veterán

Ha csak egy 303 körüli árat szánsz az htpcre akkor gyorsan felejtsd el.
A 3D kell neked?

(#20784) lela válasza cekkk (#20783) üzenetére


lela
aktív tag

Nem mondtam hogy annyit szánok rá. A kérdésem nem az árra vonatkozott. Nyilván nem 150eft-ot szánok rá
Nem árt ha tudja a 3d-t.

(#20785) cekkk válasza lela (#20784) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor olyan ház kell neked amihez jár táv és ezzel rendesen ki és be lehet kapcsolni most a legolcsóbb ilyen ház 25-27 ezer plusz ebbe kell egy táp. Ami lehet panel táp vagy PicoPSU de ezek is olyan 8-10 ezer forint külső egységgel. Vagy egy normál táp de annak is aminek jó a hatásfoka és csendes 10 ezer körül kezdődik. Teljesen passzív ház olyan 200 font körül van, de ebbe is kell táp és külön táv plusz vevő egység, mert ezekbe nincs. De értelmetlen a passzívház amikor éjjel nappal menni fog benne a vinyó. :U De ez egyéni dolog ha neked ilyen kell akkor ilyet veszel ;) Aztán kell a procira egy csendes venti, ha még sem passzív lenne a ház ami megint 5-10 ezer forint
Ha kell a 3D akkor a Brazos felejtős mert nem tudja bár a SBS-t igen de az MVC kódolásút nem. A 3D BD hez külön lejátszó program kell a TMT vagy Pover DVD mert a sokunk által használt xbmc nem tudja a 3D BD-t lejátszani.
Azt biztos, hogy használhatóbb gépet kapsz mint egy mpvel, de nem olcsóbban sőt inkább drágábban, viszont ha valamit nem játszik le, feltelepítesz egy másik programot és azzal már meg is. :K
De arra készülj fel, hogy érteni kell az a gép össze rakásához és a szoftverek telepítéséhez valamint beállításához. Ezt csak azért mondom, mert voltak már akik ide jöttek, hogy ők mennyire értek hozzá aztán a hardver aprón kötött ki a htpc :)

(#20786) lela válasza cekkk (#20785) üzenetére


lela
aktív tag

Ez szép és jó amit leírtál csak semmi konkrét nincsen benne.Ezt eddig én is tudtam.Nyilván azért fordultam a fórumhoz mert gondolatom szerint az itt lévő tagok már nem egy két htpc összerakásában segédkeztek, illetve építettek.
És mi a vélemény az általam említett asrock ion 3d 152d-ről?
Illetve ha már én rakom össze akkor :házból pl ezt találtam:[link]
igaz ez 70k de van benne táp és távkapcs is van hozzá.Ehhez kell egy vinyó alaplap proc mem és egy slim dvd.Ezekhez is jó lenne némi támpont, ami az igényeimnek megfelel.Mint említettem nem játszom rajta csak multimédiás gép lenne.
Esetleg más ház lehetőség?
Ez is jó lenne[link], csak nincsen rajta infra port illetve távkapcs sincsen hozzá.Mindenképpen szeretném ha a házba be lenne építve az infra vevő.
A passzivitás nem elengedhetetlen szempont.

Köszönöm a segítséget!

(#20787) cekkk válasza lela (#20786) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt a házat megveheted kintről 25-30 között, ebbe csak táp kell és egyből nem 70 ezer.
Optikai meghajtót lényegében azt veszed ami neked tetszik, ha kell író akkor azt ha nem akkor olyat amibe nincs.
Én nem ismerem ezt az ion. de szerintem ez nem tudja az mvc-t hanem csak valami saját 3D nvidas dolgot. Az oldalon nem találok semmi használható információt. De ha nvdia gpu van benne akkor azt pl a TMT6 program jelenleg nem is támogatja.

(#20789) lela válasza cekkk (#20787) üzenetére


lela
aktív tag

A házat honnan ajánlanád megvenni?(külföld)Itthon ennyiért találtam meg:[link]
Nem rossz ház egyébként bár egy picit méretes de legalább alu az előlapja.Tápegységet milyet javasolnál ami lehetőleg passzív és 80% feletti hatásfokú?
És milyen alaplap proc párost javasolnál?

Köszönöm a segítséget!

(#20790) cekkk válasza lela (#20789) üzenetére


cekkk
veterán

Igen kintről jöhet ennyiért.
Énszuke majd linkel neked picoPSU-t szerintem. Bár attól is függ, hogy mennyi vinyót akarsz bele tenni.
asrock+A6 biztos, hogy elég a 3D BD isohoz ismerős által kipróbálva.
Intelben megint nem vagyok otthon, hogy melyik processzor tudja az MVC támogatását és lejátszását, azt majd szerintem megint Enszuke megmondja :)

(#20791) lela válasza cekkk (#20790) üzenetére


lela
aktív tag

Prociból ez megfelelne?:[link]
Ennek 65w a tdp-je.Ezt egy picit sokallom.Bár gondolom ha nincsen 100% on pörgetve a proci akkor nem fogyasztja csak a töredékét.És akkor ehhez az APU hoz kell egy FM1 foglalatos mirco ATX alaplap...

(#20792) cekkk válasza lela (#20791) üzenetére


cekkk
veterán

Miért nem FM2eset veszel? Majd most jön a új és annak marad ez a foglalata és akkor csak a procit kellene cserélni.

(#20793) lela válasza lela (#20791) üzenetére


lela
aktív tag

Mondjuk ezek közül melyiket:[link]
Én ezt néztem ki:[link]

(#20794) lela válasza cekkk (#20792) üzenetére


lela
aktív tag

Ahogy nézem abból nem sok procit lehet még kapni illetve 3,5 ghz.Az egy picit sok gondolom van vagy 100w tdp-je.

(#20795) cekkk válasza lela (#20793) üzenetére


cekkk
veterán

Felesleges a mITX plusz árát kifizetni akkor ha olyan házat veszel amibe bele megy a mATX is és egyből spórólsz 5-10 ezret is akár.
Van kint A6 trinity 65Wos.

Itt is van pár

[ Szerkesztve ]

(#20796) szabi__memo válasza lela (#20794) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A telefonokban levo 2Ghz-es procik sem zabalnak 50W-ot...

(#20797) lela válasza szabi__memo (#20796) üzenetére


lela
aktív tag

:W
Ez aztán építőjellegű hozzászólás volt.Ezért van tele a fórum.

(#20798) lela


lela
aktív tag

Most néztem meg a A6-3600 lenne a legjobb választás mert már a 3500 el ellentétben 4 magot kapott és 4mb cache-t, és 65w a tdp-je

(#20799) szabi__memo válasza lela (#20797) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyébként nem lenne tele, ha sokan előbb utánanéznének annak amit kérdeznek. Persze tudom ez néha gyorsabb.
Amúgy igen építő jellegű volt, mert elgondolkodtat, így megérted, hogy nincs egyenes összefüggés. És még OFF-ba is tettem..

[ Szerkesztve ]

(#20800) Balázzs válasza lela (#20789) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ezt a házat néztem én is, mondjuk én a 16 cm magasat venném Szlovákiából, ha érdekel és Bp. környékén élsz rendelhetjük egyben is akár.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.