Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Pista0001 válasza Gabesz26 (#19350) üzenetére


Pista0001
addikt

Én elsősorban az 5700-ra és az 5500-ra gondoltam, de nyilván lehet lejjebb is menni. :)

(#19352) nauro válasza Gabesz26 (#19350) üzenetére


nauro
aktív tag

HTPC-nek lenne, háttérben egy windowssal, amit szervernek használnék. (Ezért is kell olyan alaplap, amin sok sata hely van)
Köszönöm a tippeket, megnézem azokat a processzorokat.

[ Szerkesztve ]

(#19353) #75912448


#75912448
törölt tag

itt válaszolok mandju kolléga panaszára, mert inkább ide való. link

Nem user error is, hanem csak az :-)

Szóval a hardveridhez mérten HTPC > HDMI > erősítő >HDMI > tévé vonalon leírom mit csinálj.

Az én "próba" HTPC-m is Brazos-szal készült, pont ugyanazzal az e350-nel, bizton állíthatom nem kell kidobnod a Popi ellenében. Win7 x64-gyel is akadás mentesen működik, frekit is vált, SSD-vel lassúnak sem nevezhető. BD50-et HD hanggal 10-30% cpu használattal kisujjból kirázza. Azért ajánlottam Trinity-t mielőtt belekezdtél, mert a Brazos alatt esély sem volt madVR és hasonló renderer használatára, ahhoz kevés a proci, így egy ilyen konfiggal XBMC marad a lejátszó, amivel persze nincs különösebb probléma, főleg Full HD mellett.

Szóval 1.80 UEFI felrak. AHCI beállít SSD-hez. Mivel HDMI kijárt kell bitstream-hez, ezért a Realtek alaplapira nincs szükség, a szoftverére sem. Az UEFI-ben lesz 2 opció: HDMI audio, és HD Audio. Utóbbit tiltsd le, nincs rá szükség, Realtek audio drivert sem telepítünk. Előbbi kell az AMD HDMI kijárathoz, melynek driverét a Catalyst 13.1-gyel egyben feltelepíted. A Windows-ban így látod majd:

Driverekből szinte el is felejtheted az Asrock oldalát. Alaplaphoz elég az AMD chipset driver, mely nekem feltelepítette a Samsung SSD-hez az a AHCI drivert is. Catalyst 13.1 értelemszerű, kipipálva a HDMI driverrel. LAN driver mehet Asrock oldalról is, másra nincs szükség. Szoftver oldalon az Asrock X Fast USB még sokat segíthet, ahogy UEFI-ben kapcsold be a Fast Boot opciót, ezzel kb 25mp lesz a boot idő SSD-vel, USB tuninggal pedig a külső HDD-re történő másolás lesz, lehet nagyon gyors.

Majd jöhet az XBMC 12 végleges. Most köv a legfontosabb, finomhangolni kell XBMC mellett a Catalyst beállításokat is. Első nekifutásra kapcsolj ki minden képjavítót, amit találsz. mellékelek egy képet miként csináld, ahogy az XBMC-t is így kell beállítanod a helyes képarányhoz, freki váltáshoz, HDMI bitstream-hez WASAPI kimenettel. Különösen ügyelj hol találsz pöttyöt, illetve hol nem.




Majdnem készen vagyunk, annyi a dolgod, hogy az XBMC parancsikonján állítsd be, hogy induláskor kapcsolja ki az Aero felületet.

[ Szerkesztve ]

(#19354) #75912448 válasza #75912448 (#19353) üzenetére


#75912448
törölt tag

Természetesen Win frissítéseket szedd le, a szoftvereket ezután pakolgasd. Képminőséget később tetszés szerint javíthatod (ronthatod) 1-2 Cata finombeállítással. Az MPC-HC+madVR nálam suhan Trinity-vel, Brazos esélytelen Full HD alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19355) Celtis válasza Pista0001 (#19349) üzenetére


Celtis
veterán

Miért mit jelent a "K"? Én A6-5400K-t vettem.

Off
Az alaplappal már így is megszívtam, mert mégsem fér el. Hiába tud a ház mATX-et fogadni, nem férne el a többi cucc tőle. Kénytelen vagyok mITX-re cserélni.

(#19356) mandju válasza #75912448 (#19353) üzenetére


mandju
senior tag

Köszönöm a szájbarágós leírást!
"Sajnos" kicsit későn jött, már felpattintottam az openelecet... a hsz-t elmentem, a következő ennek a kipróbálása lesz.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19357) canniball válasza cekkk (#19340) üzenetére


canniball
nagyúr

Asrock E350 lap+80W körüli pico+75W LC power brick triónál 1,5W-ot mért a Voltcraft Energy Monitor. De ha jól tévedek itt elsősorban nem a picon/panelon múlik a dolog hanem legfőképpen az AC/DC adapteren.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19358) canniball válasza Pista0001 (#19341) üzenetére


canniball
nagyúr

"...egy kikapcsolt hajszárítóval 2 wattot..."
:N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19359) Pista0001 válasza Celtis (#19355) üzenetére


Pista0001
addikt

Szorzózármentességet, de talán a kicsinél nincs jelentősége. A nagyoknál a K-sok mind 100 wattosak, viszont ugyanaz az IGP elérhető 65 W TDP-vel is.

cannibal: Nekem is fura... :F Ja, azt nem a tápon keresztül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19360) canniball válasza Pista0001 (#19359) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha ilyen fals értékeket dob akkor szvsz nem a fura a megfelelő szó, hanem hogy szépen mondjam: a megbízhatatlan. Kb. arra jó hogy nagyjából összehasonlíthass vele fogyasztókat, de az általa kiírt számokban én nem bíznék. Nem düwi "márka" véletlenül?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19361) Pista0001 válasza canniball (#19360) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem, egyen Lidl-is SilverCrest :D . "Normális" terhelésen szerintem egész pontos, legalábbis az említett hajszárítóval tesztelve. Ha jól emlékszek ez a 2 wattot nagyjából mindenre kiírja, éppen csak a csupasz tápkábelre nem. Ha jól emlékszek a kapcsolójával lekapcsolt tápra is ennyit írt.

(#19362) Celtis válasza Pista0001 (#19359) üzenetére


Celtis
veterán

Ez is 65W-os.

(#19363) cekkk


cekkk
veterán

Az xbmcnél mivel lehet vissza váltani teljes ablakra, mert megnyomtam valami és nem vált vissza sehogy fullscreenre :W

(#19364) Peak válasza cekkk (#19363) üzenetére


Peak
addikt

magyar billentyűn "ű" vagy "ú"

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19365) cekkk válasza Peak (#19364) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R
Bár a kis Logitechel nem tudtam vissza tenni. :(
De megoldottam egy usb billlel.

(#19366) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Erre senki? :(

toto

(#19367) canniball válasza toto76 (#19308) üzenetére


canniball
nagyúr

Részemről annyi hogy ha tutira akarsz menni akkor a memóriát csekkold a lap kompatibilitási listájában.
Illetve szerintem az a ház elég nagy mITX mivolta ellenére, bár tény hogy ez elég szubjekív.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19368) lord_devil válasza Gaty (#19331) üzenetére


lord_devil
tag

Esetleg fontold meg ezt is: Seasonic SS-300SFD [link]
A mérés szerint 40W-on, még 80% feletti hatásfok és ha jól láttam beszerezhető (kb. pico árban).

A pico tápok hatásfokát igazából a kockatáp adja, amiről általában szinte semmit sem tudni (0 dokumentáció). A legnagyobb előnye a teljes csend. Én szintén egy pico és a fenti Seasonic között őrlödök. Most egy Be Quiet! hajtja a htpc-t, de éjszaka hangosnak találom.

(#19369) Pista0001 válasza toto76 (#19366) üzenetére


Pista0001
addikt

Belekötni nem lehet, a megfogalmazott elvárásoknak meg fog felelni várhatóan.

lord_devil: Annál a tápnál vedd figyelembe hogy a venti ki van lógatva, így ha a procihűtő fölé kerül akkor értékes helyet veszítesz.

[ Szerkesztve ]

(#19370) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
Felraktam az xbmcbuntu-t. Amit nem értek, miért nem tudom lejátszani a bd-iso-kat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19371) toto76


toto76
tag

Pista0001: Köszönöm!

canniball: Köszönöm! Sok házat megnéztem, de ez tűnt a legszimpatikusabbnak. Te melyiket javasolnád?

toto

(#19372) Gaty válasza lord_devil (#19368) üzenetére


Gaty
csendes tag

Köszönöm szépen megfontolom ezt is :)

Csak lassan engedélyt kell kérnem a pénzügyi igazgató (asszony:) )-tól.. :))

(#19373) canniball válasza toto76 (#19371) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem eddig ITX fronton a Wesena kuckói tetszenek legjobban. :D
Komolyra fordítva: nem vagyok szaki e téren, viszont a szükséges paramétereket megadva a mITX topikban biztos tudnak javasolni párat. De ha téged nem zavarnak a méretei akkor maradhat ez is. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19374) bigdady válasza cekkk (#19363) üzenetére


bigdady
nagyúr

Alt enter

(#19375) cekkk válasza bigdady (#19374) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi neked is! :R

(#19376) lord_devil válasza Pista0001 (#19369) üzenetére


lord_devil
tag

Jogos. Amúgy tudsz jobbat? :)

(#19377) Pista0001 válasza lord_devil (#19376) üzenetére


Pista0001
addikt

Én perpill egyik SFX tápot se tudnám tiszta szívvel ajánlani. Egy Be Quiet 350-esem van, 1 év után már egész morgós lett a ventije. Jelenleg azt mondom hogy a Pico a nyerő, használok is egyet kb 1 hónapja, meglátjuk mit tud hosszú távon. Ha van hely akkor a másik alternatíva a 80+ gold vagy még jobb ATX tápok használata. A kevés veszteség miatt nagyon csöndesek, és a ventit is nyugodtabban lehet benne cserélni ha elkezd zajosodni.

[ Szerkesztve ]

(#19378) konkav


konkav
csendes tag

sziasztok.

segítséget szeretnék kérni.

van nekem egy htpc-m, asrock e350m1 alaplappal, 8gb ram, ssd, rapoo e2700. erre raktam egy alap ubuntut (12.04 és 12.10 is próbáltam), xfce-t, és optimalizáltam (tmpfs ram-ba, stb.). ezek után felraktam az xbmc wikiben található leírás alapján a "ppa:wsnipex/xbmc-xvba" változatát. azért így, mert internetezésre is szeretném használni, meg NAS-ként is. a rendszer így elég jól működik. az xbmc néha eldobja magát, de nem zavaró. a menüben "üresben" a cpu terhelés 50% körüli, filmlejátszás alatt még csökken is.

és akkor a problémám: a billentyűzet (rapoo e2700) működése nagyon hektikus. xbmc alatt hol működik, hol nem. néha akkor akar újra működni, ha elforgatom a billentyűzetet. néha a bepötyögött kataktereket nem veszi be, néha utólag, 1-2 másodperc után egyszerre "belezúdítja" az egészet. ha pl. az asztalra rakom (nem érek hozzá a fém részéhez), akkor nagyon ritkán működik, viszont ha kézben tartom, akkor sűrűbben. ha kilépek az xbmc-ből, vissza az xfce-be, akkor némileg javul a működése. az usb vevőt a ház előlapján lévő usb portba dugtam, a távolság a billentyűig 2-4 méter (ezen távolságokon belül teszteltem). ha az usb vevőt átdugom az msi u123 netbookba (win7), és a htpc-re rakom (a netbook-ot), akkor a billentyűzet már majdnem tökéletesen működik, csak néha nem veszi amit írok. 1 méternél már nincs probléma xbmc alatt sem. próbáltam kicserélni az elemeket, nem segített.

ha valakinek van valami ötlete, mert nekem már elfogyott, szívesen meghallgatnám. esetleg ha rapoo billentyűtulajdonos jár erre, elárulhatná, hogy neki hogyan működik?

(#19379) bigdady válasza konkav (#19378) üzenetére


bigdady
nagyúr

nálam simán megy, mondjuk win alatt.
elem?

(#19380) drdr válasza Peak (#19364) üzenetére


drdr
senior tag

De jó volna ezt valahogy letiltani. Nincs erre valamelyik xml-ben lehetőség?

(#19381) drdr válasza Pista0001 (#19361) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem is egyfajta Silvercest van, 0.1W-ot is mutatja a tv-re készenlétben. Arról nem vagyok meggyőződve, hogy cos fi-t mért, azaz képes pontos meddő telj. mérésre, bár vasalló és izzólámpa 1-es korrekten, sőt régi Enermax pc tápom is.

(#19382) lord_devil


lord_devil
tag

Radeon tulajokat kérdezném linux alapú XBMC-vel, vagy OpenELEC-el, hogy van-e olyan formátum, ami problémás, vagy nem megy VAAPI dekódolással (pl. L5.1)? HD5450-et vennék, de ha vannak vele gondok, akkor inkább GF210.

(#19383) konkav válasza bigdady (#19379) üzenetére


konkav
csendes tag

azt már próbáltam, és semmi változás.

kicsit olyan érzésem van, mint ha a linux nem kezelné rendesen. valakinek rapoo-s linux-os tapasztalata?

(#19384) sb válasza Pista0001 (#19377) üzenetére


sb
veterán

Épp a hétvégén szerelgettem, leírom a tapasztalataim, méréseim hátha érdeke valakit:

Nekem is kerregett a 300-as Spire SFX. Volt venticsere is, a mostani nem kerreg, de a szélzaj így is nagy. Pedig kézzel nézve alig melegszik és mégis megjön a hangja. Más táphoz is volt már szerencsém, nekem sem sikerült még halk modellel találkozni. Pedig szerintem nem lenne nagy mutatvány.

TFX tápból sikerült most Seasonic-ot szerezni, ami jóval halkabb és hűvösebb (a hatásfoka is nagyobb), mint a Modecom 350W-os táp amit a Feel 105-höz adtak. Most halk lett a gép.

Amit mértem:
1. Az új TFX tápot a MSI 880G + 2 magosra moddolt AMD Sempron (2.7GHz) kapta meg. 2x1GB DDR-1333 és egy 1TB 7200-es HDD van még a rendszerben. Jelentősen alul van feszelve (800Mhz @0.850V, 2.7GHz @1.075V a gyári 1.360V helyett) az új táppal:
idle: 30W
load: 62W (linx)
XBMC menü: 46-48W
XBMC FullHD lejátszás: 41-42W

Cpu-ra kb. egy A4-3400/A6-5300 szintjén van. a Vga nyilván gyengébb jóval, de DXVA-val visz mindent nagyon lazán. Felmerült bennem, hogy egy fenti Llano/Trinity jobb lenne helyette fogyasztásban mert a régi táppal +5-10W-tal többet evett, de így nem hinném, hogy sokkal alá lehetne menni. Talán erősen alulfeszelt (ha lehet) Llano-val XBMC-n belül még 5-10W-ot lehetne nyerni, de többet nem. Nagyon megérte ez a gép, főleg a kis egymagos procitól jó teljesítmény a 2mag ilyen feszekkel. :D

2.
Ez nem HTPC, inkább netezős, fényképnézegetős gép a családnak. Már írtam róla korábban, de most sikerült pontosabban kimérnem:
MSI H61 ITX lap, i3-2100,2x2GB DDR-1333, 500GB 7200rpm, 1db házventi, LR1106 paneltáp, LC-Power 75W kocka.
idle: 21W
load: 58W (linx)
DXVA lejátszás: 32-34W

Csak a gyári intel hűtőt kell kicserélni rajta, mert kerreg, azon kívül egy hangtalan és elég alacsony fogyasztású, de mindenre elég, kifejezetten konfigot sikerült kihozni belőle. (Esetleg itt még egy alulfeszelt 4 magos Llano opció lehet, ha kevés lesz a vga)

(#19385) sb válasza Celtis (#19338) üzenetére


sb
veterán

Hűteni mennyire kell ezt? Ha kis (ITX?) házról beszélünk, amit mondjuk a konfig is befűt és/vagy még nappali polcra is be van rakva rossz szellőzéssel akkor nem kell aktívan meghűteni?

@regger:
Írod, hogy Brazoson nem ment a MadVR FullHD-n. Érdekes, mert nekem Ion-on is ment és pont csak FullHD-vel, mert ott nem kellett átméretezni. A méretezési algoritmusok fogják vissza és én pont azt mértem ki, hogy FullHD felbontású kijelzővel FullHD forrással ment simán, és épp 720p-vel és SD-vel volt képregény.
Persze így is úgy is kevés hozzá, csak érdekességképp írtam le, hogy pont a kisebb felbontást nem bírta.

(#19386) #75912448 válasza sb (#19385) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így van beállítva Braz és Trinity-n. 720p 70-80% terhelés, 1080p-n 100% és diavetítés, de nem kizárt, hogy elcsesztem valamit Brazosnál, nekem nem ment rajta.

A madVR upscaling beállításokkal még szoktam játszani, hogy miből mi hozható ki.

(#19387) msanya01


msanya01
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy core2duo e6300-as gépem és ezt szeretném htpc-nek, illetve szervernek átalakítani. Nem menne 0-24-ben, úgyhogy a fogyasztás egyelőre másodlagos. Az érdekelne, hogy Xbmc, rendesen futna-e ezen a gépen, 1080p, bd lemez, 3d lenne, amit néznék rajta. Milyen passzív videokártya kéne hozzá amivel mindezek működnek?
A tápegység ventillátorát kicserélném egy nagyobbra, hogy halk legyen, illetve a procihűtőt is le kéne cserélnem.(Erre esetleg ötlet, hogy milyen hűtőt érdemes használni?)
Előre is köszi a
segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#19388) Pista0001 válasza sb (#19384) üzenetére


Pista0001
addikt

Egy jó tápon rengeteg múlik. Mivel egy konfig jellemzően ritkán van csúcsra terhelve, a kis fogyasztásnál jó hatásfokot produkáló táppal lehet a legtöbbet nyerni.

(#19389) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Sziasztok!

HTPC összeállításán gondolkodom. Viszont lassacskán a számítógépem is megérett a felújításra, így a következő érdekelne:
HTPC:
Asrock A75 Pro4m lap
A4 5300 proci
DDR3 4 Gb
Egyenlőre WD 2TB 7200rpm vinyó (a rendszer is ezen futna)

Úgy gondolom HTPC-nek ez bőven elég, jól gondolom? :)

A kérdésem egyrészt az lenne, hogy milyen szoftverrel lehetne vezérelni a HTPC-t okostelefonról?

Másrészt pedig az, hogy van-e valamiféle megoldás arra, hogy wifin keresztül a számítógépről tudjam áttolni a médialejátszó képét a tv-re?! Kicsit fura kérdés, hisz ebben az esetben felmerülne a minek a HTPC egyáltalán kérdés, ha ez működik, de hátha tud valamelyikőtök valamiféle megoldást erre, akár hardver közbeiktatásával?!

A HDMI kábel nem tud játszani nálam, s hát az még mindig csak a gépem képernyőjét tolná át, nekem pedig mégegyszer az kellene, hogy csak a videót tolja át, s tudjam közben használni a gépet is ha kell...

Köszi előre is a válaszokat (bocsi ha hülyeségeket kérdezek :C )

(#19390) canniball válasza Firefrenky (#19389) üzenetére


canniball
nagyúr

"A kérdésem egyrészt az lenne, hogy milyen szoftverrel lehetne vezérelni a HTPC-t okostelefonról?"
Az XBMC-hez van remote app.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19391) bigdady


bigdady
nagyúr

rendeltem egy coolink swif2-őt az e350m1-be. Mivel level 1-2-n nem hallani a gyári cpu hűtőt ezért mi lenne ha csak a házba raknám valahová? Szerintetek tartaná a level 1-2-t ha jó helyre rakom? Hova is? Ez a ház és paneltápos. :R
Vagy hagyjam a francba és szereljem a cpu hűtő helyére egy csavarral?

[ Szerkesztve ]

(#19392) Firefrenky válasza canniball (#19390) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Köszi! Ezt a házat néztem ki a HTPC-hez (ha csak nem lesz valaki aki tudja a kérdéseimre a megoldást):

http://www.supercase.gr/en/p/1-cases/2-super-case/26-dm-series/89-super-case-dm-387#gall[g89]/1/

Találkozott vele valaki? Milyen minőségű? S a tápja mennyire megbízható?

(#19393) #75912448 válasza bigdady (#19391) üzenetére


#75912448
törölt tag

A gyári 4 centis egyik csavarjával fogattam fel egy SWiF2 Fan 920-at. Ezt a típust:

Fordulatszám (RPM +/-10%) 1100
Légszállítás (mł/h) 39.2
Zajszint (dB/A) 11.5

Tart annyit az 1 csavar, amennyire szükség van. Mielőtt befogom NAS-nak szeretném újrapasztázni, de ehhez elhatározás is kell, mert ultra béna vagyok ilyen szerelésekhez :D Már látom, hogy 3x3 milliméteres darabokra töröm a lapkát, cpu-t vagy mit, ami a borda alatt van :DD

(#19395) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Ezt a konfiguraciot vettem (hasznaltan) htpc-nek:
*Gigabyte MIB T3140
*Gigabyte GA-H55N-USB3
*Intel Core i3 530
*Fujitsu 160gb ssd
*Corsair 4gb DDR3
Szeretnem lecsendesiteni, mert nagyon zajol.
Szetkaptam, es beolajoztam az osszes ventit.
Azota ugy futyul benne a levego... De legalabb nem zizeg egyik sem.
Tudnatok ebben segiteni?
Elore is koszonom! Udv, Tomi
Ja, igy nez ki amugy:

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19396) bigdady válasza #75912448 (#19393) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi
Biost mire állítottad a swif2-vel? Meddig kúszik fel a hőmérséklet?

(#19397) #75912448 válasza bigdady (#19396) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mivel full fordulaton sincs hangja, nem állítgattam level 1-9 közé, egyhuzamban 1100-on megy. Lehet, hogy még jobb választás lett volna a 921-es, plusz 5 dB/A, de nagyobb teljesítmény.

Fordulatszám(RPM +/-10%) 1500
Légszállítás (mł/h) 55.8
Zajszint (dB/A) 16.2

A 920-as pedig:

Gyári 4 centissel Aida szerint full és mozis terhelés alatt egyaránt: alaplap 50 fok, CPU 55 fok, GPU 74 fok.

A Coolink full terhelés alatt levitte 35/43/70 körülire , mozi alatt 35/40/55 körülire. Függ szobahőmérséklettől, és, hogy mi megy még a környezetében, amitől melegebb van. Mivel a magok hajlamosak 70 fok közelében működni, gondoltam az újrapasztázással még lehet nyerni mínusz fokokat.

Az A10 hangtalan mozi alatt, szerintem 45 fok fölé nem megy :)

(#19398) sb válasza #75912448 (#19386) üzenetére


sb
veterán

Itt nem is látok madvr-en belüli beállítást. Vagy vak vagyok? :)

más:
HD7480D teljesítményéről tud valaki valamit? Esetleg egy hasonló dxva/evr/ffmpeg/madvr táblázat, mint amit a Llano-król belinkeltem... :)

(#19399) canniball válasza bigdady (#19391) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem hallod a gyári hűtőt akkor miért rendeltél másikat? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19400) canniball válasza Enszuke (#19394) üzenetére


canniball
nagyúr

Neki más a bánata: nem a gépen lévő fájlokat akarja megosztani és a TV-vel lejátszani, hanem konkrétan a PC-n futó médialejátszó progi képét (és csak azt) szeretné wifin eljuttatni a TV-re.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.