Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) Patice válasza Tonyo (#19645) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én inkább 8 Gigát raktam bele 1600 MHz-eset. 1866-nak még lehet értelme, Dual kit-ben felette inkább csak akkor ha játszani is akarnál vele.

Nekem teljesen jó így. Amit még mondanak, hogy hasznos, ha lehetőleg 1 GB memóriát adsz a videókártyának a telepített RAM-ból.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19652) cekkk válasza Patice (#19651) üzenetére


cekkk
veterán

Kérdezem én videózáshoz és zenéhez minek 8 giga ram és minek 1 giga a videó kártyának?

egy picit ez ilyen megalománia, nekem a laptopban 2 giga volt nagyon ritkán fogyott el, most 4 van és még nem volt olyan, hogy ne lett volna elég. Megértem, aki játszik, videót konvertál, csomagol stb hogy sokk kell, de egy általános használathoz vagy videózáshoz bőven elég, sőt a videó kártyának akkor még 128 mega sőt lehet kevesebb memória is elég ezekre a grafikus megjelenítésekre amire mi használjuk a gépet.

(#19653) jeni válasza Tonyo (#19645) üzenetére


jeni
félisten

FM2-s gépnek a nagyobb frekis ramok gyorsabb jönne be igazán.
pl.:2133-2400Mhz

alapból 4GB az biztos,de szerintem dualban a 2x4Gb bőven elegendő lesz

(#19654) Patice válasza cekkk (#19652) üzenetére


Patice
Topikgazda

Trinity-s fórum alapján írtam, hogy "ajánlott" 1 GB-ot adni az integrált VGA-nak, hogy biztosan jól fusson.

Nem a videózáshoz és a zenéhez kell 8 GB, hanem összességében kényelmesebb lesz a rendszernek és Tonyo-nak is, ha van elég RAM. Ki lehet fogni jó vételeket is és akkor nincs is olyan nagy különbség árban.

Amíg nem volt meg a NAS-om és én is mindent a gépemen csináltam, akkor elég sokszor volt olyan, hogy a futó programok + a Win7 egyszerre több, mint 3 giga memót ettek. 1 GB volt már akkor is a videókártyának szóval 4 GB-al lehet már kicsit szűkös lett volna nekem.

Egyéni preferencia kérdése szerintem ki mennyit szán rá, én nyugodtabban alszom, hogy ennyit raktam bele, mert nem kell azon agyalnom, hogy elég-e mindenre. Szándékosan kicsit túlbiztosítottam a rendszert RAM szempontjából.

Ezért javasoltam a 8 GB, nem e-pénisz, meg megalománia, stb.

Tonyo-t ismerem személyesen is, tudom, hogy úgy is eldönti majd, hogy neki mi mennyit ér meg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19655) Celtis válasza zsigus (#19648) üzenetére


Celtis
veterán

Vagy ez a ház táppal 15-ért, és máris pont 50e a vége.
Szerintem is filmre, zenére, torrentre és netezésre ideális a kis Brazos.

(#19656) TCr


TCr
veterán

Srácok, tegnap egy barátomnak összeraktam egy ugyanolyan gépet, mint ami nekem van.
Mindent feltelepítettem és ugyanúgy beállítottam, mint a sajátom.
A demo world-ről leszedtem 2 demót, amik nekem is megvannak, de szaggatnak, mint a picsa.

- Asrock E350M1
- 4 GB RAM
- Win7 x64
- XBMC v12

Hol lehet a buktató?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19657) Tonyo válasza cekkk (#19652) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem megalománia, hanem tervezés. Később jó lesz a kitben/dualban a 8 Gb. Trinitynek, ahogy írtam jó a dual channel, viszont 2*2 Gb-os kit-et venni hülyeség, hogy bővítéskor 4 slot foglalt legyen? Ez ilyen...

Más: Van aki rakott föl már fm2-es lapra BIg Shuriken 2 rev b-t? Elvileg nem támogatja az fm2-őt, mégis sok helyen olvasni, hogy azt használnak.

(#19658) cekkk válasza Patice (#19654) üzenetére


cekkk
veterán

Aki játszik annak megértem hogy kell az 1 giga, bár akkor már megint jobb vétel lenne, egy sima proci+ videó kártya(lásd nemrég kikerült teszt), de egyébként teljesen értelmetlen az 1 giga neki mivel egyáltalán nem használja ki a a rendszer, nem csináltatsz vele olyan feladatokat ahova szükség lenne annyi memória. :K

Nem hinném, hogy egy zene hallgatáshoz+ netezés és torrentezésre 8 giga memória kellene. Bár igazad van néha ki lehet fogni jó vételt, de egy alap felhasználáshoz nem hinném, hogy ennyi memória kell a gépbe.

Tonyo

Később jó lesz a kitben/dualban a 8 Gb.

Azt veszel amit akarsz nekem mindegy, de egy alap felhasználásra szánt gépbe tök felesleges a 8 giga.

[ Szerkesztve ]

(#19659) Patice válasza Tonyo (#19657) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az alaplapon a furatok helyei a procihoz képest nem változtak, ugyan olyan a felfogatása, mint eddig, szóval biztosan jó lesz rá a Shuriken. Elsőre nem lesz egyszerű felrakni, előre szólok. Elég erős a két szorítós csati.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19660) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

SEGÍTSÉÉÉG! :)
Nagyon rég óta próbálkozok WIN7 alatt összehozni a mozigépemet. Az összeállítás a következő:
i3 2100T, 2x2 GB 1333DDR3, nVidia G210, Audigy4. Zoomplayer (de lehetne MPC-HC is), ffdshow, avisynth, Reclock, AC3Filter. XP alatt minden tökéletes, nem riceg, folyamatos a 24Hz, hibátlan a hang.

A problémák:
akármit csinálok, WIN7 alatt a DTS-ek egy része S/PDIF-en (nem tudom, mi alapján!) egyszerűen "szétesik", szakadozik, ha Zoomplayert, vagy MPC-HC-t használok. Azért ezeket, mert ehhez lehet használni a Reclockot. XBMC-vel például tökéletes a hang, de mivel Reclock nincs, így időnként riceg a kép...
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mit rontok el? Már elég kétségbeejtő a helyzet.
Előre is köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19661) cekkk válasza Patice (#19654) üzenetére


cekkk
veterán

Én amikor ezt kérdeztem, mert én is egy gigát akartam stb akkor kaptam ezeket a válaszokat:

El Kebir
(őstag)

de miért nem elég az 512MB? főleg 2d-hez...ahhoz kb 16MB is elegendő... (fullHD)

nem hiszem hogy a windows 3d felületének ne lenne elég akár a 128 vagy 256MB vram, azért az se egy memóriaigényes dolog...

Silentfrog
(PH! addikt)

Meg az órajelben, és a magok számában, és a TDP-s besorásukba különböznek! :DDD
Ha elég a 2 mag akkor veheted a legolcsobbat amit leirtál félelmeket az egyik procival sem fog már bekövetkezni.

512 mb memoriával az integrált résszel játszok a Fallout 3 mal a legnagyobb részletességgel 1280X1024 felbontásba igaz a 6550D vel.
Kizárt,hogy ne legyen elég bármire ennyi memoria

Amit tudsz állitani az alaplapon a Videokártyára vonatkozik,tehát ja játszol mennyit kapjon a rendszermemoriából! :P
Én ajánlom 2x2 gb 1600 mhz-es memoriát vegyél,és nem lesz baj semmivel

[ Szerkesztve ]

(#19662) sb válasza Celtis (#19655) üzenetére


sb
veterán

Ezt akartam épp ajánlani.

Alapvetően kétféle konfig jöhet szóba. Az egyik valami ilyesmi, Brazos, ami le lett írva.
Ha használt is szóba jöhet akkor meg egy használt Llano:
- lapot ki lehet fogni 14-15k körül
- egy 3-4 magos procit 12-15k között
- házból ehhez már a paneltáp nem feltétlen elég (legalábbis amiket házak mellé adnak vagy értelmes árban beszerezhető. Itt viszont képbe jöhet egy Spire Powercube vagy pl egy Codegen MX31. 9.5-12k táppal.
56-57k körül megáll ez is hasonló körítéssel (4GB ram+500GB HDD) és kb. 4x gyorsabb, mint a Brazos.

Harmadik lehetőség, ha nem kell 24p és játékra sem, akkor egy H61+Pentium kombó is elég lehet, akár a fenti, akár a kisebb házakkal.

Igazából két dolgon múlik a döntés:
- használt szóba jöhet-e
- mik a ház/táp igények, mert ha paneltáp (és ITX) akkor az árban nagyon behatárolja a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#19663) sb válasza Játékos (#19660) üzenetére


sb
veterán

24p (23.976) képes a kijelződ?
Mert ha igen akkor inkább a valós 24p beállításával kellene vesződni és elfelejteni a Reclock-ot.
A vga-d is támogatja egyébként, tehát nem szabadna akadoznia alapból sem 24p-n Reclock nélkül... de azért írtam vesződést, mert ez nem mindig jön össze alapesetben, némi állítgatás szükséges.

Szóval:
1. 23.976-ot támogat-e a TV?
2. Milyen nv driver van fent, van-e benne 23Hz és 24Hz képernyőmód vagy csak 24Hz?

(#19664) Krampesz válasza TCr (#19656) üzenetére


Krampesz
tag

szerintem az xbmc hang vagy kép beállításokban van valami grimbusz, hasonlítsd össze a tiéddel menüpontról menüpontra

(#19665) sb válasza TCr (#19656) üzenetére


sb
veterán

XBMC alatt video?
Maximált ablak használata fullscreen helyett pipa ki.
Valószínűleg.

(#19666) TCr


TCr
veterán

Higgadt fejjel este át fogom nézni újra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19667) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki itt Boxee-t vagy esetleg XBMC-t linuxon? A régi tévémen elég szépen ment a lejátszás, az még csak 720p volt és VGA-n kötöttem a tv-re.
Most hogy megvan az LG LM671S, HDMI-n van összekötve a htpc és a tv, a tv azt írja, hogy 1080p/60HZ és elég durván akadoznak, recegnek a filmek. Ha Játékgépre állítom, akkor még viszonylag elviselhető, de messze nem tökéletes. Ha pedig bekapcsolom a Trumotion-t, akkor borzasztó, kb. 1 mp-ig szép folyamatos, aztán szaggat, aztán megint megy, és így tovább.
A gép egy Acer Aspire Revo, Ion-nal, tehát gond nélkül kell vinnie az 1080p-t, nyilván bizonyos határokon belül.
Van valami ötletetek? Vagy próbáljam meg XBMC-vel?
Nem szívesen cserélném le az op. rendszert Win7-re, évek óta megy az Aceren a linux, htpc, ftp szerver, torrent web szerver, ssh szerver, stb. :U

(#19668) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ismerkededem XBMC-vel és az alábbi porblémám lenne:

Androiddal próbálom használni. Remote ként megy gond nélkül,de néha felugrik a telón egy ablak, hogy a settingsben állítsak valamit.

a pc-n az allow control of xbmc via http -t nem tudom bejelölni mert hibaüzenet jelenik meg. nem tud csatlakozni

előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19669) canniball válasza cekkk (#19652) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a HTPC-t nem használom másra, a 2GB RAM/ebből 512MB az IGP-nek/lapozófájl kikapcsolva felállással mégis folyton sírt hogy kevés a memória.
4GB-s tesztelés nemsokára következik, akkor majd megmondom kell-e 8GB. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19670) Játékos válasza sb (#19663) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a hsz-t. Természetesen 24p képes a megjelenítő (Infocus X10). Drivert egy ideig rendszeresen frissítettem, de 3-4 hónapja már nem foglalkoztam vele, mert egyik se volt jobb a másiktól. :(
A driverben van 23 és 24 Hz is, de egyik se jó. A legjobb eddig Reclock-kl a 24, vagy méginkább a 48 Hz. Valamiért olyan, mintha időnként "elvesztené a szinkront". Felmerül bennem 2 kérdés:
- az alaplapon van ugye egy órajel generátor. Ez nem lehet a ludas?
- 10 méteres HDMI-DVI kábelt használok, 6-7 ezres volt, nem emlékszem pontosan, de nem a felső kategória. Ez nem lehet a hiba forrása 24p ügyben? Persze ettől még a hang-baj megmarad... :(((

Illetve mi a különbség a Wave out és a Directsound között?? Sőút! Egyáltalán mik ezek? Mert Wave out-on jobb a helyzet, de 10-ből 2-3 alkalommal így is szétesik a hang, akármit csinálok... :W

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19671) cekkk válasza canniball (#19669) üzenetére


cekkk
veterán

Ez annyiból érdekes, hogy én használtam Win7et 2 gigával és nagy ritkán volt kevés neki, most 4et használok és a htpcben is 4 van a laptopban 50% körül van használatban alapesetben, a HTPCben meg 30-40, majd ránézek. Egyszer nem sírt még memória után a gép. Pedig futtatok virtuális gépeket, netbeanst adatbázist... Na jó van egy oldalt ami flash alapú és a firefox és az adobe meg tud enni olyankor összesen 1-1,2 giga ramot is :DDD Majd megnézem chrome alatt mit produkál. De nem hinném, hogy egy gépen amin netezés és zenehalhatás valamint torrent van, 8 giga ram lenne szükséges.
A Nasban nekem van 1 giga memória(Debian alapú linux) :D Igaz, csak torrent ftp és hálózati médiatárként működik, egyedül akkor van füllon a memóri, amikor csomagolok, persze ha több minden futna akkor elkellene a több RAM.

(#19672) canniball válasza cekkk (#19671) üzenetére


canniball
nagyúr

És nálad is ki van kapcsolva a lapozófájl?
Amúgy a netPC-mben 4GB van/volt (ebből szintén 512MB az IGP-nek) és itt is előfordul(t) néha a figyelmeztetés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19673) drdr válasza canniball (#19669) üzenetére


drdr
senior tag

Én 2x2GB-ot használok és 512-őt kap az IGP. lapozófájl kikapcsolva. Sosem volt kevés. Játékok is futnak fullhd-n, hd-n. Nincs gond. Egyedül akkor volt, amikor a Passmark BurnIn tesztjét futtattam, na akkor sírt a ramért...ugye ekkor is ki volt kapcsolva a virt memória...

Korábban valamiért 256MB-on maradt a megosztott memória, ekkor a PDVD szaggatott, de 512-vel nincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#19674) cekkk válasza canniball (#19672) üzenetére


cekkk
veterán

Igen kikapcsoltam az ssd miatt. De soha nem sírt még nekem ez miatt. (HTPC), a laptopban meg nem ssd van így ott nem kapcsoltam ki :D

(#19675) fecus válasza Bobolit (#19667) üzenetére


fecus
őstag

Biztosan bírja az 1080-at azzal a sok kis progival a háttérben?
Én xbmcbuntu-t használok, plazma tv-vel. Az xbmc-ben a kijelző frissítését állítom a film frekvenciájához. A TV-n minden "effektet" kikapcsoltam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19676) Bobolit válasza fecus (#19675) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Meg se kottyan neki, gpu hardveres gyorsítást alkalmaz, full hd film nézése közben is max. kb. 20% a cpu használat. Már feldobtam rá az xbmc-t, csak még kipróbálni nem volt időm.

(#19677) canniball válasza drdr (#19673) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor remélem nálam is így lesz!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19678) canniball válasza cekkk (#19674) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nem tudom mi lehet a kettőnk gépe közötti eltérés oka, de én ha bekapcsoltam a HTPC-t (2GB-tal, az XBMC launcher egyből indította az XBMC-t a w7 gui helyett) 10-15 perc elteltével már sírt akkor is ha közben csak zenét hallgattam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19679) cekkk válasza canniball (#19678) üzenetére


cekkk
veterán

A HTPCben van neked az ssd-n kívűl másik merevlemezed? Ha igen, miért nem teszed át arra a virtuális memóriát? :U

És ha nem ezzel a módszerrel indítod akkor is sír a memória után?

[ Szerkesztve ]

(#19680) Digger válasza canniball (#19678) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem van egy MSI Media Live HTPC-m. Van rajta egy VFT kijelző és egy 6 hw. gombból álló modul, ami USB-re csatlakozik. Amikor a gyári drivereket kerestem, az ehhez tartozónál volt egy olyan megjegyzés, hogy ennél a legfrissebb változatnál már kiküszöbölték a "memória szivárgás" jelenségét. Egy hibásan megírt programnál van ez a jelenség, amikor a rendszertől igényelt memóriaterületeket nem szabadítja föl szabályosan.
Neked nincs telepítve valami hasonló kiegészítő csicsa?

(#19681) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Alaplapi koax kivezetés csere ;]

-->

(#19682) cekkk válasza Tamoo (#19681) üzenetére


cekkk
veterán

Ez jó :D

Minősége milyen?

[ Szerkesztve ]

(#19683) Tamoo válasza cekkk (#19682) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

jó, nagyon jó! :D
Az igazi "tesztek" majd pár hét múlva jönnek.

(#19684) cekkk válasza Tamoo (#19683) üzenetére


cekkk
veterán

Hajrá :D

Viszont egy hülye kérdésem most nekem lesz :D

Nézegetem az Asus alaplapot ami TRCnek is van ezt az E35M1 ott ezt írják SPDIF_OUT (Használati 16 oldal) azt nem lehet koax kimenetnek használni?
A képen meg is jelöltem.

(#19685) Tamoo válasza cekkk (#19684) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

dobjál már egy linket az asus honlapjára, hogy pontosan melyik lap is ez és hol van a manual

(#19686) cekkk válasza Tamoo (#19685) üzenetére


cekkk
veterán

http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_CPU_on_Board/E35M1M/

De most hirtelen gondolkodok, hogy Asus van neki :DDD :B

Tárgytalan, Asrock lapja van. Azon meg semmi koax tüske nincs :W

[ Szerkesztve ]

(#19687) Tamoo válasza cekkk (#19686) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen ezen ott lett volna...

(#19688) cekkk válasza Tamoo (#19687) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor mást ötletem már nincs nekem se :(

(#19689) sb válasza Játékos (#19670) üzenetére


sb
veterán

Nem ismerem a reclock-ot, de továbbra is úgy látom az lehet a gond és inkább a 24p szaggatást kéne megoldani. Az újraszinkronizálás egyszerűen szétcseszi a hangot. De ha van aki használja majd ad tippet ehhez is.
Én küldök a 24p-hez valamit, hátha segít.

(#19690) Patice válasza Tamoo (#19683) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én szóttam... ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19691) Tamoo válasza Patice (#19690) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Főleg hogy 35e/m árú kábelből készült. :DDD A gyárinál kétlem hogy hasonlót használtak.

[ Szerkesztve ]

(#19692) canniball válasza cekkk (#19679) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs HDD, csak egy SSD és ODD.

Hogy lapozófájllal is reklamál(t)-e nem tudom, azt a mobo-memória párost már eladtam és a helyére 4GB RAM-os duó kerül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19693) canniball válasza Digger (#19680) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs ilyesmi, egy egyszerű usb-s vevőm van.
De mint írtam nemsokára (remélem) megoldódik a probléma. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19694) gyurczy válasza Tamoo (#19683) üzenetére


gyurczy
őstag

Pár hét? Első benyomás sincs?

(#19695) cekkk válasza canniball (#19692) üzenetére


cekkk
veterán

Kíváncsi vagyok mit produkál majd neked így.

Én egyébként egyre jobban gondolkozom, hogy áttérek openelecre :DDD

(#19696) Tamoo válasza gyurczy (#19694) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem álltam hozzá optimistán, de úgy érzem sikerült pozitív irányba előrelépni. Talán nem csak bebeszéltem magamnak.
Biztosabbat csak akkor tudnék mondani, ha elkezdeném őket cserélgetni. Csak túl macerás, ki kell szedni hangkártyát, videókártyát a gépből hogy hozzáférjek a tüskékhez. Szóval mire odajutok hogy meghallgassam cserélgetve már meszeltek.... :D szar a "hangmemóriám"
Ha megjött a musiland digit kártya is, majd akkor fogok még játszani velük, azért írtam a pár hetet.

[ Szerkesztve ]

(#19697) Peak


Peak
addikt

nVidia GPUs HTPCt használó kollegáknak info, hogy van új WHQL driver 18-i kiadással.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19698) canniball válasza cekkk (#19695) üzenetére


canniball
nagyúr

Az OE "szép is jó is", de nekem nagy érvágás a standby hiánya. Ha ez lenne lehet már én is ezt használnám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19699) cekkk válasza canniball (#19698) üzenetére


cekkk
veterán

És akkor miért nem használsz te is egy olyan usb-s vevőt, mint amiről priviben beszéltünk? azzal ki tudod kapcsolni is meg fel is tudod éleszteni. Vagy sokallod amíg betölt? :D

(#19700) #75912448 válasza cekkk (#19695) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van már olyan képminőség, mint win alatt? Régebben panaszkodtak, hogy a driveres ellátottság miatt nincs. Cata 13 plusz XBMC 12 szerintem előrelépett ilyen téren az előző verziókhoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.