Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Peak válasza madgie (#19849) üzenetére


Peak
addikt

:F "fáj" meg "bepofázunk"? :F egy picit, mint ha túlpörögted volna... :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19852) madgie válasza Peak (#19851) üzenetére


madgie
titán

Nem is kicsit, bocs mindenkitől :B

cekkk: volt ilyesmim a Brazoshoz, szívből utáltam :D Szvsz semmi keresnivalója nincs egy win/linux/os x kezelőfelületének a plazmámon.

[ Szerkesztve ]

(#19853) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A lényeg az, mindenki tudja hogy mit akar, és annak megfelelő eszközt venni, használni. :)

A popi nfo csak annyi, a név mint a filmé, a tartalom pedig az adott film imdb elérése,
"http://www.imdb.com/title/tt1588173/" Azért ez gondolom nem nehéz.

Pont madgie mondta hogy, a brazos képe gyengébb volt mint a popié. (Ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19854) cekkk válasza madgie (#19852) üzenetére


cekkk
veterán

Mert rosszul lesz tőle és tönkre fog menni mi? ;] ;) :B

De akkor a Dune vagy a Popi mit keres a plazmádon, mivel azok is linux alapúak :U

(#19855) Mezga Aladár válasza cekkk (#19854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mit kötözködsz?? :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19856) madgie válasza cekkk (#19854) üzenetére


madgie
titán

Látod valaha benne az egérkurzort, startmenüt, hasonló hülyeségeket?

Az x86-tól örülök, ha nap végére megszabadulok. Eszem ágában sincs tévén alttabozni, firefoxon böngészni, meg hasonlók. Az asszony is fenemód örült, mikor HTPC-nél mindig az egérrel, meg DiNovo szerű szörnyekkel kellett bohóckodni. Most Logi Harmony, ha meg kell valami youtube, vagy mittomén, szörnyű apple cucc airplay-jel. Tudom, teljesen érthetetlen, mennyivel égőbb ez ;]

(#19857) cekkk válasza madgie (#19856) üzenetére


cekkk
veterán

De még mindig nem értelek, szerinted ehhez nem használható a logitech harmony? Nem kell az asszonynak sem egerezni, csak megfogni a távot és azt nyomkodni ;] :P

De hát kinek mi vált be és mi tetszik. :D

Egyébként nagyon minimálisat látszik nálam is a win, nem használom én se sokat.

De ott van neked akkor az openelec ő lesz a te barátod :DDD :DDD

Na igen csak te használsz erre két dolgot míg mondjuk a youtubot is meglehet oldani xbmcvel ;)

[ Szerkesztve ]

(#19858) Patice válasza cekkk (#19857) üzenetére


Patice
Topikgazda

XBMC-t is lehet vezérelni iPad-del. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19859) cekkk válasza Patice (#19858) üzenetére


cekkk
veterán

Áh az már szentségtörés lenne ;] :DDD

(#19860) Patice válasza cekkk (#19859) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD Sőt, egyenesen kényelmes!

Synology NAS lejátszóját is elég jól lehet vele birizgálni és egy USB-s DAC-kal képes a NAS is zenélni. :)) A TV kapcsolgatása nélkül....

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19861) Tonyo


Tonyo
őstag

Szerintem ez teljesen meddő vita.

2 dologra lehet használni a htpc-t. Van aki csak filmezésre és nem kíváncsi a "pc" oldalára, meg is értem, hogy eg ytávon kívül nem akar mást látni...

-és van, aki egy komplex megoldást keres, akár film közben megnézni valamit neten. Én se tudnám elképzelni egér&bill nélkül. Egy logitech egér bill páros ráadásul szépen is mutathat a nagyszobában.

[ Szerkesztve ]

(#19862) cekkk válasza Patice (#19860) üzenetére


cekkk
veterán

Az jó viszont nekem a nas ne legyen a nappaliba :DDD

Viszont úgy tudom lehet az xbmcnél két hankártáyt is kezelni vagy is két hang kimenetet és akkor ott szerintem ott is meglehet adni, hogy usb-n menjen ki a hang.

(#19863) Mezga Aladár válasza cekkk (#19857) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézd, értem szereted a htpc-t.
De az hogy az ati-amd még mindig képtelen normális meghajtó progi, eltávolítót készíteni, az durva. Telepítesz valami drivers-t majd szeretnéd frissíteni, és szembesülsz a régi nincs rendesen eltávolítva, és nem érted miért hülyül a gép. Tessék utána olvasni. Én megcsináltam a htpc-t nvidia fronton, nem az igazi. Megcsináltam ati vga-val, órákig turkáltam a regeditben és win könyvtárban míg kipucoltam.
Na köszönöm szépen ebből nem kérek.
Vagy használod a linux alapú openelec progit, ott meg parancssorban turkálhatsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19864) madgie válasza cekkk (#19857) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, komolyan muszáj mindig lefutni ugyanazokat a köröket, akárhányszor beírok ide? Volt OpenELEC-em idióta felbontást próbált ráerőszakolni a Brazosra, valami 1360*400 körülit. Nem tudom, honnan szedte, minden újraindítással azt csinálta. Várnom kellett volna frissítésre? Lehet. Eladtam, egy percre sem bántam meg (az openelec-ben nincs tudtommal madvr sem, siralmasan ronda volt a képe az a-210-hez képest). Hang sem volt HDMI-n, az is tuti user error.

Az meg hogy mihez használható a Harmony? Sokat érek el vele, mikor lefagy/kilép az XBMC (tudom, nektek soha nem szokott, user error, hogy nálam csinálta) és ott vigyorog a startmenü a plazmán. Illúzióromboló, a francot keres ott. Tudom, OpenELEC... olvasd fentebb.

Azt mondd már meg, hogy pötyögöm be a youtube-ot a mindenre jó openelec-en (Harmony-val) ? Számokkal, mint a 3310-es Nokián? Igényes megoldás, ezt a Popcorn-on is el tudom játszani.

Két Brazosom volt, kétszer próbáltam megszeretni a HTPC-t, nem sikerült, abszolút nem értem, mit nem lehet ezen elfogadni. Lényegtelen hülyeségeken lovagoltok, mióta beírtam, amit meg mondani akarok, az elszáll a szélben. Lehet én vagyok a hibás... nektek az a jó megoldás, hogy ami nem megy, azt jól meghekkeljük. Nekem az, hogy minden menjen, gyárilag, kényelmesen. (ha van iPad-em, hülye lennék nem kihasználni ,hogy kényelmesebb vele a YT, mint bármilyen távkütyüvel)
Szvsz nem véletlen, hogy Tcr is eladja a fenébe a Brazost, megjósoltam, mikor váltott.

Patice: a NAS-t elérem otthon bármilyen mobilkütyüről (igen, zárt iOS-szel is) és a Popin kimegy a hang. Ez se nagy kaland. Tudom, nem kell piszkálni hozzá a regeditben :D

[ Szerkesztve ]

(#19865) cekkk válasza Mezga Aladár (#19863) üzenetére


cekkk
veterán

Hm érdekes, és rátelepítettem a 12re a 13 mat még sem hülyült meg a gépem, elég sokat turkálok a konfigokban még sem hülyült meg a gép stb stb. Nem lehet az, hogy sokan, köztük te sem értesz hozzá igazán és amikor turkálsz olyan dolgokhoz nyúlsz hozzá amit nem tudsz mi és azért hülyül meg? :B ;)

madgie
Tényleg, komolyan muszáj mindig lefutni ugyanazokat a köröket, akárhányszor beírok ide? Volt OpenELEC-em idióta felbontást próbált ráerőszakolni a Brazosra, valami 1360*400 körülit. Nem tudom, honnan szedte, minden újraindítással azt csinálta. Várnom kellett volna frissítésre? Lehet. Eladtam, egy percre sem bántam meg (az openelec-ben nincs tudtommal madvr sem, siralmasan ronda volt a képe az a-210-hez képest). Hang sem volt HDMI-n, az is tuti user error.
Más használja örömmel és boldogsággal. ;)

Azt mondd már meg, hogy pötyögöm be a youtube-ot a mindenre jó openelec-en (Harmony-val) ? Számokkal, mint a 3310-es Nokián? Igényes megoldás, ezt a Popcorn-on is el tudom játszani.

Erre jó az amit linkeltem bill+táv, vagy az sokkal jobb hogy az almával streemeled a tvre a youtube videót mi? :F

Szvsz nem véletlen, hogy Tcr is eladja a fenébe a Brazost, megjósoltam, mikor váltott.
Mert mondjuk nem ért hozzá, kettő csak az optikaival kínlódott mivel az erősítőjén nem jó a hdmi.

jársz bent Debrecenben mostanság? Kölcsön adjam neked a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#19866) Patice válasza madgie (#19864) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune-re is van iOS app, amivel lehet vezérelni. A Dune oldaláról szar csak még a remote támogatottsága. Távirányítás megy, de a fájlböngészés nem. PC-ről igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19867) Peak


Peak
addikt

te hallod csak én szedek itt bérescseppet???
komolyan mondom olyanokat irtok, hogy csak lesek. :Y
1 év alatt most telepitettem újra a gépet a legfrissebb meghajtókkal, és idáig is minden működött hibátlanul, pedig aztán a feleségem és a 12 éves lányom sem kimélik, nyomkodják össze vissza.
komolyan nem vágom, hogy mi is a gond :D
egyszer beállitottam, tökéletesen, aztán csók... Fire&Forget...
frankón nem értem milyen bermudaháromszögben vagytok :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19868) TCr válasza Peak (#19867) üzenetére


TCr
veterán

Esküszöm nem kívánom senkinek, ahogy Neked sem, de egyszer kerülj szopóágra és megtudod. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19869) Warter válasza Peak (#19867) üzenetére


Warter
őstag

Te az egyik véglet vagy TCr meg a másik és közte is jó sok lépcső van. Maradjunk annyiba, hogy szerencséd van, hogy nem szívtál vele semennyit. :)

(#19870) Peak válasza Warter (#19869) üzenetére


Peak
addikt

Na jó, egy, de csak egy dolgot nem szeretek benne, hogy túl erős a gép, és a ventilátort nem tudom jobban elhalkitani. :) Még a 28W fogyasztásos Idle módban is hallom. Egyedül ebben az esetben irigylem a passziv hűtéses asztali lejátszókat. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19871) Warter válasza Peak (#19870) üzenetére


Warter
őstag

Nos, nálam nincsenek ilyen gondok, még sose hallottam a HTPC-m hangját.
Viszont néha idegesít a login képernyő ami felvillan 2 sec-re vagy az, hogy BD25-nél néha vadászni kell, hogy mit indítsak el, hogy jó legyen. :DDD

(#19872) madgie válasza cekkk (#19865) üzenetére


madgie
titán

Igen, jobb, hogy almával streamelem, mert nem kell semmivel zsonglőrködni külön. Nekünk az asszonnyal az iPad a fő masina, a PC csak akkor megy, mikor meló/játék van, a notit meg eladtuk, mert a tablet mellett nem volt értelme. Ha ott van eleve az asztalon karnyújtásnyira, és sokszor eleve azon netezünk, akkor nem egyszerűbb YT-t nézni úgy, hogy egy gombnyomással kilököm a képet/hangot a tévére/MH-re? Miért tartanék ezért DiNovo-t? Még egyszer lírom, Popcorn-ba is ugyanúgy be tudom pötyögni qwerty, mi kell, egy-két gombnyomás a Harmony-n és a YT appra vált az A-210. Mégsem használjuk soha.

XBMC-t amúgy használok, pont az iPad-en. Oda tökéletes. AMD alapú dolgokra viszont nekem soha semmi nem az, ami baromi érdekes, mert a PH!-n sokaknak elvileg minden jó AMD-vel. Én sok-sok év szopóág után eladtam minden AMD/ATI hardvert, azóta semmi bajom (a sokat szidott intel IGP-kkel sem volt soha semmi gond).

(#19873) cekkk válasza madgie (#19872) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, jobb, hogy almával streamelem, mert nem kell semmivel zsonglőrködni külön.
De nem pont az csinálod zsonglőrködsz a ipaddal, én meg a DiNovoval ha akarok. Bár kb 0 videót nézek ;)

Még egyszer lírom, Popcorn-ba is ugyanúgy be tudom pötyögni qwerty, mi kell, egy-két gombnyomás a Harmony-n és a YT appra vált az A-210. Mégsem használjuk soha.
Ezért tartom a bill, mert akkor nem kell ilyeneket csinálni.

XBMC-t amúgy használok, pont az iPad-en. Oda tökéletes. AMD alapú dolgokra viszont nekem soha semmi nem az, ami baromi érdekes, mert a PH!-n sokaknak elvileg minden jó AMD-vel.

Nekem is az, bár én nem használtam brazos-t soha.

(#19874) sb válasza Warter (#19869) üzenetére


sb
veterán

Nem arról van szó, hogy nincs szívás, de fel kéne fogni, hogy prémium szolgáltatást nem kap senki ingyen.
A HTPC egy PC. Általános célra (is) jó. Ha erre kell fel kell fogni, hogy szívás van vele. Már ha a konfigolás a szívást jelenti.

Sajnos akármennyire elégedett vagyok vele én is, nálam is szívást jelent, mert hiába érdekel a téma, időből kevés van, így minden ezzel töltött felesleges perc szívás valóban.

Összeraktam az Ion-om: jórészt segítség nélkül, próbálgatva. Ráment kb. 2 hetem szummában mire jó lett. Lejátszás, mediatár (azt se tudtam mi az), Harmony, stb...
Később az NV driverek 24p szarsága miatt még szenvedtem vele. Azóta viszont rendben van.

A második egy AMD volt (azért írom mert a gyártók is szóba kerültek), azt már 1 nap alatt összeraktam és bekonfigoltam. Mint írtam anyáméknak, akik azóta is használják pedig ők aztán bemenetet se fognak váltogatni, mint amit Peak írt. Csak power on, play, power off. Max közben hangsáv váltás, nagyítás. Harmony bekapcsolja a TV-t, hangfalat, forrást vált, stb... hangerőt ugyanúgy kezeli, mint TV-n, csak épp a hangfalon állítja.
Ha angol filmcímek lennének akkor kérdezgetnének melyik film mi... ha ki kéne tömöríteni akkor dettó.
Ez egy médialejátszó egyszerűsége kezelésre, jóval több szolgáltatással.

Egyébként mindkét PC szigorúan HTCP, nincs másra használva, ezért bill, más nincs. A saját Ion-ra RDP-vel belépek ha PC ként kell használni, amúgy semmi.
Youtube-al meg Ipaddel jöttek egyesek: YT plugint használok néha XBMC-ben, épp úgy kell beírni nevet, mint ahogy máshol XBMC-ben: távról virtuális billről. Nem egy nagy ördöngősség! Vagy ha az akkor az Ipad is mehet a levesbe a tapi billel egy wireless billhez képest. De ezek ízlések és pofonok.
Mindenki másra és máshogyan használja:
- mediaplayer: táv
- HTPC, kibővített média szolgáltatások: bill+touchpad vagy érintőképernyős eszköz (bármilyen, nem csak ipad...)
- PC: bill+touchpad egyértelműen.

Tessék eldönteni és használni, nem a másik módszert fikázni. Az a baj, hogy itt is az van mint minden topicban. Akinek valami bejött nehezen áll rá az agya arra mi kell másnak.
1. Akinek elég egy könyvtár struktúra meg 5 beégetett menü az vegyen media playert.
(a, aztán másolgathat, átnevezhet meg tömörítgethet be-ki - ez se lesz olyan egyszerű)
(b, esetleg fw-t hekkelhet - ez is felmerült itt előbb_ nem tudom így mennyivel kevesebb szívása lesz mint egy HTPC-t bekonfigolni 2 nap alatt és aztán használni)
2. Aki médiatárra vágyik, automatikus scraperre, személyre szabott menükre, távbillekre, annak HTCP távval.
3. Akinek PC-re kell vegyen rendes PC-t, billel, egérrel, akármivel (erős cpu-t is vehet ami szintén vitatéma szokott lenni: akinek kell az nem érti hogy lehet Brazost, Atomot venni, akinek nem kell azt nem érti minek 4 mag és i3 egy HTPC-be - ugyanaz a kérdéskör: a lényeg a használati kör)
(4. Imádkozhatunk, hogy valaki ad kész, előre konfigolt, mindenkinek megfelelő megoldást... igaz ez lehetetlen és amúgy is 3x pénzért adják. Lásd ipad. Az jobb lesz átlagban az igényeknek, de tökéletes ugyanúgy nem lesz.)

És a 2-3. pontot lehet vegyíteni ill. bolondítani érintőképernyős eszközökkel. Remekül működnek a két kategória között.

Egy a lényeg: kicsit nyitottabbnak kell lenni. Én saját példámból tudom, hogy mindkét végletre:
Nekem, HTPC és touchpad b*zinak és anyámnak is megfelel. Mindezt úgy, hogy ráadásul még vacakolni is csak módjával szeretek vele, tehát ilyen szempontból a másik oldalon állok.

szerk: Az AMD egy lófing 880G integrált ipg-s cucc. Az az egyetlen konfig amivel SOHA nem volt frame droppom pedig 24p-vel használják. 3 éve megy lassan, 1db Win7 ment fel rá az elején, azóta kb. 6-8 driver frissítést ért meg, mind chipset, mind vga driver oldalon, kb. 2x szét volt szedve (egyszer wifi kártya került be egyszer ki, mert visszatértem lan-ra). Win update-ek is folyamatosan mennek rá. Az egyetlen amit meg kell tenni, hogy a b*zi AMD overscan-t minden vga driver install után 0-ra kell állítani. Ezen kívül semmi nincs vele. Ion-on se volt mondjuk nagy "gond", mert ott meg bármit csináltam nem javította meg a 24p-t. Szóval ott is irreleváns volt a cseszekedésem. Csak Mezga Aladár scriptje oldotta meg a droppot. :)

[ Szerkesztve ]

(#19875) #75912448 válasza madgie (#19864) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szvsz Brazos, win7, XBMC12 es Cata 13-nak nincs rosszabb kepe FHD mellett Popihoz viszonyítva, de egyutt nem lattam. Mandju (ha jol remlik) forumtarsnak most van mindketto, ellenorizheti.

[ Szerkesztve ]

(#19876) madgie válasza cekkk (#19873) üzenetére


madgie
titán

Aham, akkor az a zsonglőrködés, mikor a mindig használt cuccal csinálok valamit (mert az iPad-en netezünk, azon nézem a levelezéseimet, mindig kéznél van), az bezzeg nem az, hogy egy kütyüt direkt csak erre a célra használsz (diNovo).

Értem, más kérdésem nincs.

regger: nekem is volt mindkettő, sőt, PS3 is, meg Egreat lejátszó. A Brazos és az Egreat két sarokkal odébb integetett a popi/ps3 duónak képminőségben. OpenELEC volt, Win7-et nem próbáltam, alapkitétel volt, hogy vinyó ne legyen a médialejátszóban (pendriveról ment).

Peak: nem. Miért, a diNovo tud? ;] Nem Youtube-ról volt szó? Megint a ferdítés megy... szerinted nem a Popival játszok le ilyet? (mondjuk nem értem, mi a gond az ipad-del, egyik legjobb tablet)

[ Szerkesztve ]

(#19877) Peak válasza madgie (#19876) üzenetére


Peak
addikt

Full HD BluRay állományt DTS HD MA 7.1 hangsávval tud a tábla AirPlay bitstreamelni az erősítőnek?

(mondjuk nem értem, mi a gond a dinovoval, egyik legjobb ilyen eszköz)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19878) #75912448 válasza madgie (#19876) üzenetére


#75912448
törölt tag

OpenELEC miatt volt :) Nem te vagy az elso aki szar kepmonosegrol beszel alatta

(#19879) cekkk válasza madgie (#19876) üzenetére


cekkk
veterán

Aham, akkor az a zsonglőrködés, mikor a mindig használt cuccal csinálok valamit (mert az iPad-en netezünk, azon nézem a levelezéseimet, mindig kéznél van), az bezzeg nem az, hogy egy kütyüt direkt csak erre a célra használsz (diNovo).

Ezt használom távirányítónak, ezzel irányítom a gépet. Így nekem ez van a kezembe nem egy alma ;)

[ Szerkesztve ]

(#19880) madgie válasza cekkk (#19879) üzenetére


madgie
titán

Ja, ok. Én Harmony-zom alapvetően, de egyikünk sem szerette anno a qwerty távot (még az első brazosnál volt olyanom, másodszorra már inkább nem is vettem olyat, a Harmony vitte azt is)

(#19881) cekkk válasza madgie (#19880) üzenetére


cekkk
veterán

De még mindig tartom magam hozzá, ha kell oda adom a gépet próbálgasd, ne csak brazor alapján ítélj.
Bár majd az asszony azt hiszi vissza vitted a régi házat :DDD :DDD

(#19882) Mezga Aladár válasza cekkk (#19865) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Hm érdekes, és rátelepítettem a 12re a 13 mat még sem hülyült meg a gépem, elég sokat turkálok a konfigokban még sem hülyült meg a gép stb stb. Nem lehet az, hogy sokan, köztük te sem értesz hozzá igazán és amikor turkálsz olyan dolgokhoz nyúlsz hozzá amit nem tudsz mi és azért hülyül meg? "

Szabványos catalist uninstall, reboot, reboot, catalist telepít, reboot. Ezen nincs mit elrontani.
Sorolom a hibákat: usb defekt (egyetlen usb port sem múxik illesztőprogi hiba miatt), s1 alvásból nem jön vissza a gép hanem újraindul, véletlenszerű kék képernyő, alacsony teljesítmény.
Hibamegoldás: összes amd szoftver eltávolítás, eszközkezelőben az amd telepített illesztők lecserélés a ms áltál készítettre. Reboot, csökkentett mód, az öszes ati-amd állomány törlése, regeditben szintén az összes erre vonatkozó érték törlése, reboot. :W

Szóval tényleg nem értek hozzá.

Úgy tudtam az ati-s lapot teszteli, szűz win7+frissítések, erről lemezkép mentés, majd minden illesztő kipróbálása után a lemezkép visszaállítva.
Azért az nvidia már legalább az illesztő eltávolítását megoldotta. :Y

Tedd össze a két kezed hogy rendben van a géped. :DDD

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19883) cekkk válasza Mezga Aladár (#19882) üzenetére


cekkk
veterán

Az milyen alaplap milyen gépen, és mik vannak benne? :U

(#19884) Peak válasza Mezga Aladár (#19882) üzenetére


Peak
addikt

Én ugyan ezt a catalyst uninstallt csináltam meg 2 nappal ezelőtt (itt irtam is róla) 4 Catalyst verzióval egymás után (12.6 / 12.8 / 13.1 / 13.2beta), és tökéletesen ment minden USB port (azon van az INFRA távirányitó, amivel bekapcsolom a gépet, az egér, a billentyű és egy WirelessKeyboard vevő is), minden szoftverkomponens eltűnt rendesen és újra telepítve lett, illetve a C1/3/6 power statementtel is játszanom kellett idáig, mindegyik jól megy. Asrock AMD A75 chipsetes alaplapom van AMD procival. Minden működik az AMD support meghajtóival.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19885) madgie válasza cekkk (#19881) üzenetére


madgie
titán

Nem, köszi :)
A Popi marad, de az Egreat megy a levesbe, kell helyette valami egyszerű wifis médialejátszó majd a hálóba. Bár lehet ehhez is van wifi adapter, vagy csak megeszik bármilyet.

(#19886) Mezga Aladár válasza cekkk (#19883) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

785g, és semmi nem volt benne csak az alaplapi vga+hang+ram+hdd. Utolsó bios, alapon minden.
Mint írtam szűz win7 x64 + frissítések.
És ne gyere user hibával. Nem távolította el a régi drivers-t, és a következő telepítésnél összekeveredett a régihez tartozó állomány az ujjal. Telepítem például az amd sata, usb filter drivers-t. Az eltávolításnál már csak az usb filter drivers jelenik meg. Sehol nem találtam meg a 3gio filter mire jó. A 13,1 verzióból miért hiányzik?
A 13.1 csomagban levő usb filter drives v2.valami miért nem updateli a v1.valami verziót?
Ez a trehányság magasiskolája!! :(((
Miért nem volt ilyen problémám soha az intel ill. nvidia alapú lapokkal?
És miután eldöntöttem nem lesz htpc, beraktam a gtx-460 kártyát, kipróbáltam az nvidia drivers telepítését, eltávolítását, frissítését, érdekes tökéletesen müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19887) cekkk válasza Mezga Aladár (#19886) üzenetére


cekkk
veterán

De konkréten milyen eszközök, milyen ram, milyen videó kártya milyen proci, melyik alaplap stb. Ezekre gondoltam. ;)

(#19888) Mezga Aladár válasza cekkk (#19887) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Alaplap: M4A785G HTPC/RC
Proci: AMD Athlon II.X2 240e
RAM: Kingstone KHX 8500 D2K2-4GB RAM
WD caviar black.
Chiftek 550w táp

Ha most azt mondod ez szar akkor átharapom a billentyűt!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19889) cekkk válasza Mezga Aladár (#19888) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos, hogy jó drivert raktál fel? Mert az ilyen jellegű gondok akkor jönnek elő, ha olyan drivert akar felrakni az ember ami nem rá való. :B
Mert nézem a amd oldalát és ott pl az alaplapra integrál videó kártyák között nincs is a 4es szériához driver. Vagy csak én keresem rossz helyen?

A kártya nem mai attól én csodát nem várnék :P :B

[ Szerkesztve ]

(#19890) sb válasza Mezga Aladár (#19882) üzenetére


sb
veterán

Persze, megoldotta. :)
Tegnap raktam újra a 5-6 éves Win7-et, volt alatta kb 3-4 alaplap csere (intel-amd) meg kb. 4-5 vga csere (szintén mindkét márka).

Érdekes módon nem hekkeltem semmit mégis működött minden.
Az más kérdés, hogy most a reinstallnál végignéztem és tele volt mindenféle szirszarral az egész. UGyanúgy találta nv maradványokat, mint ati maradványokat (még 4850-ről 3-4 évvel ezelőttről), de volt fent creative file is 1-2db. Pedig driver sweeper is futott régebben, ami a creative cuccokat is kihozta. Ugyanígy volt fent Asus wifi kártya maradvány is.

Ennyit a driverekről.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az AMD nem szar, mert pl. a CAP uninstall olyan kékhalált dobott nálam 5-ből 5-ször, hogy habzott a szám utána... de a többi sem jobb semmivel. Inkább ezt mondanám.
Nv-ből pl. install állományokat is találtam, úgy kb. az utolsó 15db driverét. Ja és nem uninstall dir-ben vagy bárhol máshol, hanem vmi shared könyvtárban a user mappában ahol semmi helye. Cirka 7-800mb volt.

Bevallom a fentiek után, hogy vga drivert már nem szoktam uninstallálni, csak rátelepíteni. Úgy nv-n, mint amd-n, de ebből az utóbbi 3-4 évben semmi gondom nem volt. Amikor gyártócsere volt akkor persze lekaptam mindent. Vga-nál és alaplap esetében chipset drivernél is, de megoldotta. Ismétlem, az utóbbi sok évre igaz ez. Ment az uninstall. A gép is. Nem volt kékhalál és egyéb anomáliák sem (pedig elég igényes vagyok a stabilitásra, 24p-re, minden szarra).

Az más kérdés, hogy az említett szemét ott maradt minden után. Pedig néha még tisztogatni is próbáltam, lásd sweeper...

(#19891) Mezga Aladár válasza cekkk (#19889) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most nagy butaságot írtál. A catalyst telepítés kezelő hardver id alapján ellenőrzi mi van a gépen, és az alapján kínálja a csomagokat

Alaplapi [link]

hd 4200 [link]

"A kártya nem mai attól én csodát nem várnék "

Ja, csoda ha az amd egy normális meghajtót ír.

(#19890) sb: Én csak az elmúlt hét tapasztalatát írtam meg.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19892) sb válasza Mezga Aladár (#19886) üzenetére


sb
veterán

Na, írtam fentebb, hogy az enyém 880g, Sempron @X2.
Egymásra rakom a drivereket ill. van amikor van uninstallálok is, kedvemtől függöen.
'Oszt működik minden. Mondom, az az a gép ahol még nem volt frame drop és 24p problémám soha. (Na jó, az elején 1 óráig volt mire rájöttem, hogy elfelejtettem kikapcsolni a maximált ablakot XBMC-ben :D azóta beégett a tudatomba és azzal indítok.)

Egyébként ha magyarázatot akarsz akkor az a magyarázatom, hogy ilyen az IT. Szakmám is, elég racionális ember is vagyok, tudom, hogy 0 és 1 sorozatából mindig determinisztikus eredménynek kell születni... aztán mégse az lesz. Ezt is tudom.

A desktop gépet most raktam újra, ahogy írtam: intel. Vmi Windows Host manager felkiáltójeles ikon figyelt a tálcán és csak force close-ra csukta be shutdown-nál. Mindig ott virított az első fél napban.
Aztán windows frissítés után eltűnt.
Előtte se láttam ilyet soha (se ezen a gépen, se máshol, Intelen, AMD-n) se ezután nem fogok.
Ez ilyen.

(#19893) sb válasza Mezga Aladár (#19891) üzenetére


sb
veterán

Azért írtam én meg az elmúlt 4-5-6 évét.
Minden szar - olyan szinten ahogy te írod.
De minden jó - olyan szinten, hogy működőképes... az esetek nagy részében. A többi meg szerencse. Nincs mit szépíteni rajta. Írom ezt úgy, hogy mondom: szakmám, értek is hozzá, soha nem elégedek meg a talánnal és misztikummal: lásd itt a topicban a hdmi kábelek minőségi kérdését és egyebeket. A legtöbb topicba válaszolni járok nem kérdezni. Sajnos. :(

Ezzel együtt ez ilyen. Egyik kicsit szar a másik kicsit jobban.

(#19894) Mezga Aladár válasza sb (#19893) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértek, de eddig nálam csak az atinál fordult elő hogy mixeli a különbözö verziók állományait. Na jó még a creativ audigy II hangártyával szívtam ennyit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19895) #75912448 válasza madgie (#19876) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megkérdeztem mandju forumtársat Brazos vs Popi képminőséget illetően, neki még megvan mellette az A210.

Én se képminőségben, sem hangban nem találtam különbséget. Pedig a g30-on valószínű kijött volna... vagy csak a szemem nem jó... :D

Van több tesztvideóm, amit meg szoktam nézni, hallgatni. Nem vettem észre különbséget. Én inkább a HTPC nyújtotta "szabadság" miatt döntöttem a Brazos megtartása mellett.

Full HD mellett én kb ugyanígy láttam, szóval ha jelentősen rosszabbnak láttad, semmi másnak nem tudom betudni, csak a linuxnak. Vagy a linuxhoz kapcsolodó AMD drivernek. Olyan mint fakó és egyebek, elő sem fordult. A kezdő HTPC-m dedikált 6770 ill Brazos volt, én a Dune-hez tudtam hasonlítani, nem az A210-hez, de ez nem is lényeges, mert hardveresen egyformák. Szoftveresen nem, de nem hinném, hogy jelentős eltérés lenne közöttük, sokak szerint a Dune jobb, szerintem nem (max VLS táppal).

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a 864x jobban tud felkonvertálni, mint a Brazos, de ezt nem néztem meg vele, mivel a madVR esélytelen volt Brazos-szal (nálam).

(#19896) zolaas


zolaas
senior tag

Most olvasom miket írtok itten. Hát elmondom én is a saját tapasztalatomat. Azt le sem írom, h mióta van pc-m. Nem ez a lényeg. Én tényleg egy nappali média központot szeretnék, ahol tudok 1 gombnyomással filmet nézni, másikkal zenélni és stb. Ezért van a Harmony ehhez kellet nekem a Htpc. Összeraktam. Telepítettem, gondoltam sok lesz a probléma, a beállításokkal, van kb 5 T filmem, nekiálltam a fenntebb leírt módon átnevezgetni és a többi. Olvasgattam, volt akit fel is hívtam úgy próbáltam tájékozódni. Este mikor hazaérek végre szeretnék filmezni, hívom az asszonyt, mondom neki, ezt nézd...azt mondjuk 1 plakát a 120-ból...amit mondjuk vasárnap du belepakoltam kb 4-5 óra alatt...mivel magától nem tette bele. Gondoltam egyet és mondom bizonyára én vagyok a hülye ezért elkezdtem nfo-ba beírni amit kell. Azzal majdnem ugyanez az eredmény annyi különbséggel, h egyik nap van plakát a másik nap nincs. Okés, marad a fájl mód én biztos nem kínlódok többet. 2 héten keresztül baszakodtam ezzel minden nap más fogadott. eddig. Gondoltam tegnap újra nekiveselkedek, csak most a zenével. No az még nagyobb szopás nekem. Az már csak a hab a tortán, h a HArmony viszi az alap dolgokat, de pl XMBC-ben ahhoz, h audio sávot váltsak bill meg egér is kék. És én bizony nem teszek a nappaliba ilyesmit. Pont ez volt az egyik szempont. Sajnos nekem ez nem jön be. Pedig azt hiszem eleget turbóztam ezen. Bizonyára én vagyok a hülye, de nekem erre se időm és ahogy elnézem semmi szükségem nincs. Semmi + nem ad számomra, mint előtte a BD játékos, talán annyi, h ez lejátszik BD iso-t. Ezért és csakis azért mert kicsit lehiggadtam, kap még addig esélyt míg vki be nem jelentkezik, de az első lehetséges pillanatban megválnak az útjaink. Kurva sok és szép dolognak kell történnie, h maradjon:D

És én nem akarom a HTPC vs MP vitát szítani, de akár elhiszitek akár nem, nem mindenki szeret ennyit konfigolni. Azért szurkolok:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#19897) Pista0001 válasza zolaas (#19896) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem kell bill és/vagy egér, Yatse tud váltani feliratot is meg hangsávot is. Tulajdonképpen távirányító sem kell mellé.

(#19898) mandju válasza zolaas (#19896) üzenetére


mandju
senior tag

Én is végigolvastam az elmúlt 100 hsz-t... most értem haza melóból... én tulajdonképpen xbmc miatt váltottam HTPC-re... megfogott, pedig előtte a popin is YAMJ Jukeboxot használtam, nem volt ismeretlen a téma... azt is kellett konfigolni nem is keveset.

XBMC-vel először notin kezdtem ismerkedni. Láttam benne a lehetőségeket, ezért úgy döntöttem lesz htpc!

Aztán pár hét dilemma, Brazos vs Trinity... aztán végül a Brazosra esett a választásom. Nem indult felhőtlenül a dolog. Visszasírtam az a210-et. Ha akkor valaki azt mondja, adjam el a brazos-t, szó nélkül vihette volna... Aztán kapott még egy esélyt... amit nem bántam meg.

regger fórumtárstól nagyon sok segítséget kaptam. Az Ő leírása alapján higgadt, hideg fejjel 2 óra leforgása alatt sikerült beállítani. Semmivel nem érzem rosszabbnak, mint a popit. Pedig van olyan rendszer alatta, ami megmutatná a különbséget.

Nálam működik minden. Gyönyörű médiatár, zenék, filmek, sorozatok... élmény használni.
Aztán jöttek az extra dolgok... logmein szoftverrel távoli eléréssel tudom bárhonnan menedzselni. Egy egyszerű server alkalmazással "unified remote" -vel tudom vezérelni az egész pc-t. Távolról fel tudom kelteni. Yatse-vel kezelem az XBMC-t...

Aztán Zsigus leírása alapján megszerkesztettem magamnak a keyboard.xml-t. Olyannak, amilyennek én akartam. Jó pár óra volt, de megérte. Jelen pillanatban egy Logitech Harmony One Plus távossal kezlem. Érintőkijelzőn ikonok, egy érintéssel indul az mpc-hc, az xbmc, a splashpro stb... amit akarok...

gombnyomásra lehet feliratot váltani, eltolni, hangsávot váltani, eltolni... info menü, trailer, stb... csak egyszer kellett logikusan felépíteni... úgy konfigoltam az xml fájlt, hogy ugyanazon gombok vezéreljék az mpc-hc-t a foobart és a splash pro-t is...

keretem egy képet a távról, paintshopban a gombok mellé szerkesztettem a funkciókat. kinyomtattam, lelamináltam... mivel logikusan épül nekem egy-két nap elég volt megszoknom. A párom is közel egy hét alatt elsajátította a kezelését.

Én most már soha nem cserélném vissza a popira. óriási kényelmet és szabadságot ad.
Bocs az ömlengésért, de lássuk, hogy van ellenpélda is.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19899) cekkk válasza Mezga Aladár (#19891) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor azt írtam :B ;)

De ettől függetlenül mégis nálam is megy, Peaknél és a többieknél is megy akik Aput használnak ezek szerint az ilyen öszvér megoldások mint az a lap és a brazos sem áll a helyzet magaslatán és a hozzájuk tartozó driverek se. :U

[ Szerkesztve ]

(#19900) cekkk válasza zolaas (#19896) üzenetére


cekkk
veterán

Ha otthon leszek (Kunhegyes) és működik majd a komp Tiszaroffon és még a htpc-d is meglesz esküszöm átmegyek és rendbe vágom neked azt a gépet :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.