Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) lela válasza Balázzs (#20800) üzenetére


lela
aktív tag

Sajna én Debreceni vagyok.
És te hol nézted?
Van erről valami jó teszt?

(#20802) Balázzs válasza lela (#20801) üzenetére


Balázzs
senior tag

szlovák oldalon, megkeresem este neked, kb 24-27 ezer Ft-ra jön ki. Korábban volt linkelve, de majd megnézem.

(#20803) lela válasza Balázzs (#20802) üzenetére


lela
aktív tag

Kicsit gyanús nekem ez a Ház ugyanis több helyen 80-90 ért van másutt meg 27.Most nem tudom melyik az igaz.

(#20804) cekkk válasza lela (#20803) üzenetére


cekkk
veterán

3 házról tudok ami onnan jött, kettő járt a kezeim között egy meg ismerősnél van, aki szintén innen rendelte. A 03mas házakra kb 3 hetet vártunk a 02esre ami még járt nálam arra kb 1.5-2 hónap volt. Ilyen jó ár mellett nem tudom, hogy van-e még nekik vagy betudják-e szerezni próbálkozni kell. :DDD

(#20805) Balázzs válasza lela (#20803) üzenetére


Balázzs
senior tag

http://www.interstore.hu/e-shop/search?keyword=hm+03&x=0&y=0

volt még egy helyen Bp-en a XIII-kerületben, de azt most nem találom /ott kb. 27 ezer volt/

szerk.: vaterán is volt, ott is a Szlovákoktól rendelt házról volt szó szintén 27 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#20806) Balázzs


Balázzs
senior tag

Én konkrétan ezt a házat néztem:

[link]

(#20807) dabadab válasza cekkk (#20785) üzenetére


dabadab
titán

"olyan ház kell neked amihez jár táv és ezzel rendesen ki és be lehet kapcsolni most a legolcsóbb ilyen ház 25-27 ezer plusz ebbe kell egy táp"

Az baj, hogy ebbol egy szot se ertek? Miert kellene ilyen draga haz? (Sot, egyaltalan haz? A ket HTPC-m kozul az egyik sokaig konkretan teljesen csupaszon uzemelt (aztan kapott egy parezer forintos mITX dobozt), a masikat meg egy kibelezett radioba raktam bele, mindegyiket tok sima USB-s MCE taviranyitoval iranyitom, gond nelkul mennek evek ota.)

"De arra készülj fel, hogy érteni kell az a gép össze rakásához és a szoftverek telepítéséhez valamint beállításához"

Most komolyan, egy openelec telepitesehez mennyi tudas kell? Nagyjabol anyam meg tudna csinalni :)
A gep osszerakas meg tok szokasos, az ember beledugja az alaplapba a CPU-t meg a RAM-ot, aztan keszen is van.

DRM is theft

(#20808) cekkk válasza dabadab (#20807) üzenetére


cekkk
veterán

Az baj, hogy ebbol egy szot se ertek? Miert kellene ilyen draga haz? (Sot, egyaltalan haz?
Mert nem mindenki akar a szoba közepén egy pc-t látni doboz nélkül? :U És mondjuk én sem alatatni szeretem a gépet hanem rendesen kikapcsolni?

Most komolyan, egy openelec telepitesehez mennyi tudas kell? Nagyjabol anyam meg tudna csinalni

És a kedves openeleced tudja a 3D, tudja azt hogy ha valami szart tölt le az ember akkor kilép az xbmcből és elindít egy másik lejátszót amivel letudja játszani? Sőt tudja az openelec a HD hangok támogatását az AMDvel? Mert most épp ott tartanak szerintem, hogy nem :U

A gep osszerakas meg tok szokasos, az ember beledugja az alaplapba a CPU-t meg a RAM-ot, aztan keszen is van.

Én most két ember tudnék megnevezni akik nekikezdtek és nem jutottak vele előre. :K

(#20809) lela válasza Balázzs (#20806) üzenetére


lela
aktív tag

Ezt a házat[link] akkor tiszta szívvel tudjátok ajánlani?
Érdekes itt meg 7kg ot írnak súlyra. [link]
Esetleg hasonló tudással tehát imon távval mini ITX ház létezik?
Ez a Chieftec nagyobb mint a Denon erősítőm...

[ Szerkesztve ]

(#20810) dabadab válasza cekkk (#20808) üzenetére


dabadab
titán

Ertem, hogy lehetnek mindenfele igenyei, de azzal nyitani, hogy ez kell? Erted.

DRM is theft

(#20811) Balázzs


Balázzs
senior tag

cekkk+1

nekem is fontos, hogy hogyan néz majd ki a gép, a mostani onkyo erősítőmhöz ez a ház pont passzol, nekem

(#20812) dabadab válasza Balázzs (#20811) üzenetére


dabadab
titán

Pont az ilyen okok miatt nagy divat az, hogy nem szamitogephazba, hanem erosito, radio, CD lejatszo hazaba epitik emberek a HTPC-iket, mert az az, ami aztan igazan illik egy ilyen toronyba.

DRM is theft

(#20813) cekkk válasza dabadab (#20810) üzenetére


cekkk
veterán

Nem azt írtam, hogy ez a ház kell, hanem olyan ház kell(ha egy mp-t akarsz kiváltani akkor igen is ezek a dolgok kellenek). Akkor még semmi konkrét típust nem ajánlottam.
De értem mire írtad.

Viszont ha azt nézed, hogy az embernek nincs egy logitech távja akkor igen is ez egy jó vétel most a piacon, mert egy "normálisabban"(persze ez megint egyéni preferencia, hogy kinek mi a normális és a szép) kinéző ház sajnos nem olcsó. Még a Kínában gyártott noname házak is közel 20-30 ezer forintokba kerülnek, Ugye ára van annak ha valaki a meglévő rendszerébe nem egy egyszerű mATX ázat akar oda rakni. :U :B

(#20812) dabadab

Már akinek van kedve és türelme hozzá. Én is egy erősítő házába akartam építeni de az üres házra a szerviztől kaptam egy közel 30 ezres ajánlatot :Y Olyan lejátszót vagy más házat meg nem nagyon találtam ami nekem tetszett volna. Ez az én bajom tudom. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20814) lela


lela
aktív tag

ÖÖÖ Kérhetném hogy valaki válaszoljon, és hagyjuk a civakodást.
Én csak érdeklődtem, és tulajdonképpen több konkrét megoldást vártam.
Elnézést a kialakult helyzetért.

Köszönöm szépen!

(#20815) cekkk


cekkk
veterán

Én most azt nem értem az xbmc, hogy amik eddig benne voltak a zenei médiatárban zenék közül nem egy album eltűnt :W :Y :DDD
Ez vajon mitől lehet?

(#20816) Digger


Digger
senior tag

Érdekelne, hogy ti szépnek találjátok-e az MSI Media Live HTPC-t! A neten lehet sok képet találni róla.
Én 35-ért vettem, 170-es SATA winyóval, wifivel, vfd-vel, ODD-al, MCE távirányítóval. Az egyik leírásban láttam, hogy van készenléti tápja is. (addig nem tudtam, mi az a panel) A benne levő alaplappal nagyon melegedett, ezért Brazost tettem bele. A minap próbáltam a WOL-al ébreszteni, teljes sikerrel. Android távirányítóval is indul. Most utólag gondolkoztam azon, hogy vajon elképzelhető-e, hogy az MCE is ébreszteni tudja? A vevő egy USB portra megy és elvileg egy klavi is tudná ébreszteni!

(#20817) cekkk válasza Digger (#20816) üzenetére


cekkk
veterán

Nem az a lényeg, hogy neked szép legyen? :K :U

(#20818) #75912448 válasza Digger (#20816) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem rossz, de Jessica Alba jobban tetszik :U

(#20819) Digger válasza #75912448 (#20818) üzenetére


Digger
senior tag

És az lejátszik minden formátumot? :DD

(#20820) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Openelecben hogyan kell beállítani, hogy a filmnek megfelelő kimenő képfrekvenciát használja?
A beállítás/rendszer menüben van ugyan egy képfrekvencia beállítás, de nincs automatikus módja, csak fix értékek. Nálam alapból 50-en volt, a 24p-s film szaggat is.
Átraktam 24Hz-re, de úgy a menü elég darabos, no meg mi van, ha épp nem 24Hz-es a film.

Szóval mi a helyes beállítás?

(#20821) zsigus válasza Celtis (#20820) üzenetére


zsigus
őstag

(#20823) cekkk válasza Enszuke (#20822) üzenetére


cekkk
veterán

Amit én kerestem, olyan doboz nem volt kicsi szervizekben sajnos.
Mindegy is, én már megoldottam ezzel a házzal és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Akinek mondjuk se kedve se ideje barkácsolni az nem fogja bele rakni egy ilyen CD/DVD lejátszóba.

(#20824) Tonyo válasza cekkk (#20823) üzenetére


Tonyo
őstag

+1

Ez a ház annyiért amennyiért vettük, nagyon de nagyon megéri. Képen nem látszik, hogy de minsőségi szálcsiszolt aluból van, nem nyeklik csuklik. Tényleg jó szívvel a nagyszobába merem rakni, eleinte féltem is, hogy nem lesz idevaló. Ja, és akkor a távirányítóról, a telejes irányításról nem is szóltam..

(#20825) Balázzs


Balázzs
senior tag

Megrendeltem a házat, kíváncsian várom mikor hozzák.

(#20826) lela válasza Balázzs (#20825) üzenetére


lela
aktív tag

Előreutalással kell náluk fizetni?
Egyébként milyen méretű alaplapot lehet ebbe beletenni, illetve milyen tápegységet?

(#20827) cekkk válasza lela (#20826) üzenetére


cekkk
veterán

Most én fogok neked beszólni.
Mind a két információt meglehet találni a neten, nem igaz, hogy ennyit nem tudsz kikeresni. Sőt tegnap már linkeltél is oldalt azon is ott van, hogy milyen megy bele.
És akkor majd most beszólhatsz nekem is. :P

(#20828) Balázzs válasza lela (#20826) üzenetére


Balázzs
senior tag

igaza van cekkk-nek, ott van minden, én linkeltem korábban, de azért lásd milyen segítőkész vagyok:
mATX és ATX lapok mennek bele, valamint atx-es táp.

(#20829) Tonyo válasza lela (#20826) üzenetére


Tonyo
őstag

Segítek én is! Átvételkor kell fizetni a futárnak, ezért nem rizikós a dolog.

(#20830) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Használ valaki Intel HD 4000-t 3D BD lejátszásra és ha igen mi a tapasztalata?
Na meg úgy általánosságban mire jó ez az igp.
Köszönöm

(#20831) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Üdv. Mindenki!

Össze állítottam az első HTPC konfigoom . Szerintetek tudok ezzel lejátszani 3D BD-t? Ti mit változtatnátok rajta? (a lényeg az lenne hogy mindent lejátsszon)

ASROCK FM2A85X-ITX
AMD X4 A10-5700 FM2 4,0GHz BOX
Corsair 4GB DDR3 1600MHZ
Asus PCE-N15 Wireless-N300 PCI Express Adapter
Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Blue WD10EZEX
Kingmax 64GB 2,5" SATA3 KM064GSMU22

Szerintetek kettő közül melyik házat válasszam, vagy tudtok jobbat hasonló ár kategóriában?

Codegen MX31-A2 Mini-ITX 450w Silver/Black
CoolerMaster Elite 120 Advanced

(#20832) róland válasza Inqontrol (#20831) üzenetére


róland
veterán

NEM

Mintha hiányozna valamilyen BluRay meghajtó!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20833) cekkk válasza róland (#20832) üzenetére


cekkk
veterán

Nem kell ahhoz BD meghajtó ha BD isot akar lejátszani. :DDD

(#20831) Inqontrol

Csak HTPCre használnád a gépet, mert ha igen akkor teljesen felesleges bele az a proci a A6os is bőven elviszi a 3D BD isokat. :K

(#20834) Sefter válasza cekkk (#20833) üzenetére


Sefter
veterán

Mi a különbség az XBMC verziói között:F
XBMC Live (nem kell mellé op.rendszer)
XBMC Windows (win mellé..)
Ha csak a torrent, és a média lejátszás kell akkor elég a live? (megtartom a nagyvasamat dolgozni, ezért 16gb ramom se lesz...)
Vagy ez az open elec vonal jobb :F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20835) Inqontrol válasza cekkk (#20833) üzenetére


Inqontrol
csendes tag

HTPC és torrent lenne fő feladata, amúgy lesz benne BD meghajtó is csak még függ a háztól.
Akkor elég bele ez a proci: AMD X2 A6-5400(K).
Mekkora tápot érdemes választani ezek mellé?

(#20836) cekkk válasza Sefter (#20834) üzenetére


cekkk
veterán

Liveon is van szerintem oprendszer még pedig linux alapú (nem ismerem és ezért feltételezés lesz amit most írok), de olyan lehet mint egy linux live, ami mindig valamiről újra és újra be boot-ol és az adott adathordozótól működik, de ott nincs lehetőséget elmenteni a beállításokat. Bár nem tudom, hogy ha penről meggy akkor lehet-e :B :U
Openelecvonal akkor jó ha nem amd lesz a procit, mert nem kezeli a HD hangokat. Bár most kijött a végleges, arról még nem tudok nyilatkozni.
4 giga a filmezéshez és a torrentezéshez bőven elég.

(#20837) cekkk válasza Inqontrol (#20835) üzenetére


cekkk
veterán

Ez attól függ, hogy mennyi vinyó lesz benne, de érdemes lenne vagy egy picoPSU-t venni vagy egy 80+-s tápot, bár abból nem tudom mekkora a legkisebb.

(#20838) Sefter válasza cekkk (#20836) üzenetére


Sefter
veterán

"Openelecvonal akkor jó ha nem amd lesz a procit, mert nem kezeli a HD hangokat"
Miért, az intel procis gépek nem kezelik a HD hangokat.. :F
Én azt hittem az xbmc op.rendszer is egyben...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20839) cekkk válasza Sefter (#20838) üzenetére


cekkk
veterán

Azt írtam akkor lesz jó ha nem AMD lesz a proci, vagy is az Intellel jó lesz. az AMD linuxos támogatása elég gyatra :W Szóval Intellel lesznek HD hangjaid.

(#20840) Sefter válasza cekkk (#20839) üzenetére


Sefter
veterán

ja, jól van, ezért ne törj falat.. :B
köszi a segítséget

Psn ID: sefter_hun

(#20841) cekkk válasza Sefter (#20840) üzenetére


cekkk
veterán

Nem miattad, hanem az amd miatt töröm a falat. már szerintem rég átálltam volna én is openelecre, ha nem lenne ezen hiányossága. :(

(#20842) korcsi válasza cekkk (#20841) üzenetére


korcsi
veterán

Azért van élet HD hangok nélkül is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20843) Sefter


Sefter
veterán

ha minden az intel mellett szól (kisebb fogyasztás, nagyobb kompatibilitás, jobb teljesítmény..), akkor miért építkeznek sokan AMD alapra :F annyival nem tűnik olcsóbbnak...

Psn ID: sefter_hun

(#20844) cekkk válasza korcsi (#20842) üzenetére


cekkk
veterán

Van, de ha én azt akarom és van rá lehetőségem, hogy HD hangokat akarjak, ha már beleraktam ennyit pénzt a rendszerembe akkor minek használjak olyat ami nem tudja? ;)

(#20845) korcsi válasza cekkk (#20844) üzenetére


korcsi
veterán

De Sefter fórumtárs ilyesmiről nem beszélt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20846) cekkk válasza korcsi (#20845) üzenetére


cekkk
veterán

Itt nem, de 2013ban azért nem szerintem nem nagy luxus a HD hang :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20847) Sefter válasza korcsi (#20845) üzenetére


Sefter
veterán

Természetesnek vettem, hogy 2013-ban alap a HD hang.. :B

Psn ID: sefter_hun

(#20848) korcsi válasza Sefter (#20847) üzenetére


korcsi
veterán

A 1,5Mbites 5.1-es vagy 7.1-es DTS mire nem elég a hétköznapokban, hogy említés nélkül is tudja az ember, hogy szükséges.
Amúgy milyen rendszeren repródukálódik a hang, hogy ilyen magasak a követelmények?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20849) Sefter válasza korcsi (#20848) üzenetére


Sefter
veterán

Van rá példa, hogy jobb a DTS core, de ahol nem, ott kihallható a különbség...még az én alap rendszeremen is.
Marantz SR6007 erősítőm van Dali (egyenlőre) Concept szettel.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#20850) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Xbmc beállításában kérnék segítséget.
Hardver:
Asus Maximus 5 Z77
i-3770K
Nvidia GT430 ez próba konfig mielőtt valaki megszólna.
Valami rémesen akad, iso fájlok, mkv és sorolhatnám, avit nem próbáltam.
Mit tehetnék.
Természetesen ezek az anyagok simán lejátszhatók vlc, Windows Media Player és minden más eszközzel.
Frodo 12.1 a telepített verzió.
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.