Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) canniball válasza Enszuke (#19300) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom erre és erre a postra gondolsz, de ezek sem vittek közelebb a megoldáshoz. Mi ennek a neve, hogy keressem? Lehet ilyet egyáltalán itthon kapni vagy csak Kína játszik?

Mod. Látom közben linkeltél, köszi! Van ennek magyar neve (az utolsó kérdésemhez visszakanyarodva), vagy esetleg tudsz egy hazai linket is adni?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19303) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Egy új, dobozban pihenő Lian Li V352 megér 17k kp-t? [link]

(#19304) toto76 válasza Gabesz26 (#19290) üzenetére


toto76
tag

Szép kis lista. Nem mondtam, mert nem tudtam pontosan melyik ház lesz. Most nagyjából tudom, hogy 65 mm távolságom van.

Egy Cooler Master Gemini II M4-re gondoltam, de azt olvastam vhol, hogy inkább a Scythe Big Shuriken 2-t válasszam.

Vélemény?

(#19305) bigdady


bigdady
nagyúr

Ti hogy állitjátok be pontosan az e350m1 gyári ventillátorát biosban? Nekem mintha mindig ugyanúgy zúgna pedig auto 50 fokra van álliva level 3-on.

(#19306) Gabesz26 válasza toto76 (#19304) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Én a kettő közül a Scythe-ot választanám. Jobban hűt és jóval halkabb is használat közben [link].

(#19307) rigo88 válasza bigdady (#19305) üzenetére


rigo88
aktív tag

üdv
nem ismerem a 350es biosát, a m45m1-m pro lapon az efi biosban van manual beállítási lehetőség ahol én a minimumnak 20%ot adtam meg 30fokra ami kb 400rpm gyakorlatilag hangtalan, és 70fokra 60%ot. ami persze szintén hangtalan.
azt hiszem... de ennél mindegy, mert az egész alu házam kb érintésre langyos. tehát mehetne 100%on is sem lenne hűvösebb... szerintem a wd green miatt ami kazán forróságú.

először próbáld meg a "silent" beállítást, és győződj meg róla, hogy biztosan a cpu beállítást mahinálod, valamint hogy a venti a cpu dugóra van dugva.
illetve tekintsd a fordulatszámot egy-egy beállítás után, hogy változik-e egyáltalán.

Dirr

(#19308) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Nagyjából elkészült a konfigom, mely a következő (lenne):

MSI FM2-A75IA-E53
AMD A10-5700 3.40GHz FM2
KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1866MHz CL9 KIT KHX1866C9D3K2/8GX
Scythe Big Shuriken 2
COOLERMASTER RC-120A-KKN1 Elite 120 Advanced

Kénék véleményeket/ellen véleményeket, mit inkább és mit ne....
HDD egy 2 TB WD lesz.
Most azt mondom, hogy filmnézés, zene hallgatás, fénykép nézegetés az elsődleges feladat, de mivel a gyerekeknél lesz, így nem kizárt, hogy később kisebb játék is előfordulhat (kicsik még, uh Cars, Farming simulator... meg ehhez hasonlók).

Köszi,
toto

(#19309) rbalint88 válasza rigo88 (#19298) üzenetére


rbalint88
addikt

"milyen legalább 1.5tib hdd-t érdemes beszerezni ésszerű ár-keretek közt?"

halk és olcsó nem lesz. nem tudom dajcslandban hogyér mérik, de WD RED-et vegyél, azok NAS-ba való, ennek megfelelően halkra, energiahatékonyra és tartósra van tervezve.
1, 2 és 3 terrás van belőle, én ez utóbbival szemezek, itthon 43e körültől kapható.

(#19310) rigo88 válasza rbalint88 (#19309) üzenetére


rigo88
aktív tag

köszi utánanézek. a WD30EFRX itt átszámolva postával 37k... de ez már nem lep meg.

a hang recsegéssel kapcsolatban a kábel nem volt hibás, átdugtam így htpc->hdmi(tv)->optikai->erősítő útriányon át nem recseg a hang, viszont így nincs dts hd hang. gondolom a tv nem ismeri.
talány.
úgyhogy marad a recsegés.
az at3iont-i deluxe lappal nem volt recsegés. viszont az eden-t használtam 12.04 x86-tal. most pedig frodo-t 12.10 @ x64-gyel.
így nem tudom eldönteni hogy hardver avagy szoftverhiba-e, de mivel mindkettőben ugyanaz a chip ALC887 van, és mivel asus így 99.9% hogy u.az a s/pdif interfész is, én swhibára gyanakszom.

süt a nap, mindenkinek irány a mátra egy kis kollektív vincsiformázásra! :D

Dirr

(#19311) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Aki feltette már a 13.1es CCC-t annak hozott valami újdonságot? :D

Feltenni, hogy lenne érdemes, leszedem a 12est majd újra rakom a 13mast, vagy mehet egyből rá?

(#19312) #75912448 válasza rigo88 (#19310) üzenetére


#75912448
törölt tag

Néhány 2012-es LG típus HDMI bemenetről képes optikai kimeneten DTS-t továbbítani, de ez nagyon ritka tulajdonság. Tehát XBMC-ben csak DTS-t és DD-t kéne pöttyözni (hogy a magokat játssza HD hangnál), majd ezeket a tévé lökné az erősítő felé.

cekkk:

Én feltettem tiszta telepítéssel, de hogy változott-e valami... Gondoltam ha jött végleges 12, akkor megérdemli az új Katát :)

[ Szerkesztve ]

(#19313) rigo88 válasza #75912448 (#19312) üzenetére


rigo88
aktív tag

ez a tévé épp egy 50pa6500 2012es modell. de nem a jobbak közé tartozik...
viszont nem szeretném kilőni a dts-t mivel szeretnék dts hangokat, ha már van hozzá erősítőm. :)
karácsonra jön a csoda! (rx-v773) addig meg valahogy ... elviselem.
azért köszi. ha jutok valamire mindenesetre postolom.

Dirr

(#19314) #75912448 válasza rigo88 (#19313) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pont azt írom, hogy nem kell kilőnöd. A tévé nem tud mit kezdeni HD MA hanggal (azt írtad nem szól), viszont ha DTS-t jelölsz be XBMC-ben, akkor a HD hanghoz csatolt "sima" DTS core-t fogja a tévének továbbítani. A tévé ezt már felismeri, és szerencsés esetben optikai kimeneten továbbítaná az erősítődnek. Normál körülmények között lekeveri sztereóra, de bizonyos LG típusok - ahogy említettem is - képesek DTS továbbküldésre is. Próbáld ki, azzal nem vesztesz semmit.

(#19315) #75912448 válasza #75912448 (#19314) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze bizonyos típusok már a sima DTS-t sem ismerik, ha a plazmád ilyen, akkor vedd semmisnek, amit írtam.

(#19316) san2000


san2000
tag

(#19317) rigo88 válasza #75912448 (#19315) üzenetére


rigo88
aktív tag

a tv optikai kimenetéről sikerült többcsatornát kapni, valószínűleg sima dts-hang jött át.
akkor ha amit mondtál kipipálom v kilövöm fog szólni ugyanaz a minőségű hang? köszi

Dirr

(#19318) #75912448 válasza rigo88 (#19317) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, elvben ugyanaz a minőség. Viszont: A többcsatornás hang nem jelent egyben DTS-t is. Elképzelhető, hogy sztereót küld a tévé, az erősítőd ilyenkor automatice Dolby Pro Logic üzemmódban felkonvertálta sokcsatornára, de ezt az erősítő kijelzőjén ellenőrizheted is.

(#19319) cekkk válasza #75912448 (#19312) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg most csak ráraktam a CCC-t a frodot viszont előtte töröltem :D

Na most megint játszok a külső lejátszóval, és az érdekes az, hogy MPC-HC már váltja a frekiket mint külső lejátszó, viszont a TMT5 nem, hiába van kipipálva.
nincs valakinek ötlete, hogy hol lehetne beállítani még ezt a dolgot a TMTbe? :D Vagy valami konfigurációs fájl esetleg?

(#19320) bigdady


bigdady
nagyúr

Miért van az hogy mphc-vel a hang nem tökéletes, szövegek halkak, effektek hangosak, xbmc-vel meg tökéletes. Vmi kodek,
Semmi nincs a gépen csak legfrissebb directx meg a mphc meg xbmc.
:F

[ Szerkesztve ]

(#19321) cekkk


cekkk
veterán

Helyzet jelentés :D

Szóval van már TMT5el freki váltás, de csak akkor ha a uLaunchTMT5.exe van elindítva. Ez a rende lejátszó, van egy másik exe az ilyen csökkentet módos lejátszás, az gyorsabban indul, de xbmc alól indítva nem vált frekvenciát. De a legnagyobb bajom, hogy ha pl a xbmc launchert akarom használni és megadom neki, hogy a uLaunchTMT5.exe lesz a külső lejátszó olyan okos ügyes, hogy lejátszás közben a xbmc-t hozza előre :C :C Az agyam eldobom ettől a launchertől, pont azt nem csinálja mint amire kitalálták :W
Vagy ha valaki nagyon benne van a használatában akkor segítsen kérem :DDD
Ha pedig ezt nem használom, akkor a freki váltás miatt az xbmc összeugrik :DDD :C

(#19322) Pista0001 válasza cekkk (#19321) üzenetére


Pista0001
addikt

Lehet hogy csak lemaradtam valamiről, de miért is jobb egy külső lejátszó mint az XBMC sajátja? Annyi lejött hogy 3D-t nem tud, meg talán a BD ISO menüvel? A 3D - ha emlékeim nem csalnak - téged abszolút hidegen hagy, tehát neked ennyire kell a BD ISO?

(#19323) cekkk válasza Pista0001 (#19322) üzenetére


cekkk
veterán

A BD iso is megy xbmcvel. A menü ami engem izgat, meg talán a madVr már ha jól írtam.

(#19324) Pista0001 válasza cekkk (#19323) üzenetére


Pista0001
addikt

És az miért jó? Már az utóbbi. Ha jól rémlik ez meg a LAV filter (ha jól írtam) sok a Brazosnak. Szóval ezek miért jobbak mint az XBMC saját megoldásai?

(#19325) cekkk válasza Pista0001 (#19324) üzenetére


cekkk
veterán

Elméletileg jobb képet lehetne kicsikarni a lejátszóból... :B :U a TMT5 eleve jobb mint a sajátja már mint a menü miatt is , meg pl a több ezer eurós cinemasterban is ezt használják.

(#19326) #75912448 válasza cekkk (#19319) üzenetére


#75912448
törölt tag

TMT-t nem hasznalom, de jo hir, hogy valt az MPC is, eddig nekem is csak akkor valtott ha magaban ment.

(#19327) cekkk válasza #75912448 (#19326) üzenetére


cekkk
veterán

A TMT(az egyszerűbb változat) is váltott akkor ha nem iso-t indítottam el. De vissza már nem váltott. Szóval érdekes lesz ez a dolog :DDD

(#19328) Taragas


Taragas
aktív tag

Nos, a kövi a problemám: Átakarom alakítani a gépem, de igazából nem teljesen HTPC-t akarok, mert szeretek rajta játszani, és azért sztem, ha full közeli, vagy legalább gyors a játék. Az a baj, hogy nekem a trintity dual graphicsos megoldás kevés, de van a legtöbb alaplapon virtu(lucyd) is már. Arra én már megkaptam a választ, hogy egy 5800k kihajt egy 7850et(esetleg majd egy 6800k richland egy 7870-et, vagy 8850-et).

A; Szóval a kérdéseim a következők:
1, Virtuval járható e ez az út? Mármint lekapcsolja a virtu rendesen a 7850-et, ha nincs terhelés?
2, Meg hova kell dugni majd a kábelt, az alaplapra, vagy a VGAba?
3, Ha az alaplapra dugom, akkor mennyi a veszteség teljesítményben, ha meg a VGAba, akkor le kapcsolja e 3w-ra a kártyát, ami az AMD kártyák sajátossága( ha az alaplapra dugom akkor is)?

B; A másik meg ami problémám van, az a memória:
1; Mire érdemes most pénzt adni?
2; Elviekbe a richland tudni fogja a 2133-at is, de érdemes e olyan ramra beruházni(ez kb egy 8 gigás kitnél 5-6k plusz, amit nem sajnálok rá, ha van értelme)?

Válaszokat előre is köszi! :R

UI: És bocsi, hogy ide tettem fel a kérdést, de máshol nem kaptam értelmes választ rá, de ez valamilyen szinten kapcsolódik a HTPC készítéshez, mert sokat nem játszom én sem, filmezek meg netezek, de utálom, ha nem full közelben megy egy játék(azért nem akarok ilyen 7970-et venni se, meg i7-et).

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#19329) Gaty


Gaty
csendes tag

Sziasztok!

HTPC újraépítésre adtam fejem :) de lenne pár kérdésem, lehet hogy ti tudtok segíteni.

Van itthon egy Thermaltake Mozart Meda Lab-os házam, abba menne bele az új bél, mert a régi X2 BE konfigot odaadtam muter gépébe..
Szóval egy FM2-es A4-5300-ra gondoltam, mATX lappal (csak ezt fogadja a ház, azt meg nem akarom cserélni..).
Az lenne a kérdésem, hogy Trinity APU-t próbált már valaki panel táppal? Egy 84-96W-os elég lenne hozzá?
4GB ram menne bele, meg egy 1TB-s vinyó és semmi más.
Valahogy soknak érzem a 300-400W-os tápokat ehez a konfighoz.

Más: a panel tápot bele tudom valahova eszkábálni a házba? Milyen "felfogatása" van ezeknek?

Köszi előre is:)

(#19330) Celtis válasza Gaty (#19329) üzenetére


Celtis
veterán

Én hasonló konfigurációban mesterkedem.
96W elvileg elég lenne, de a teljesítmény legnagyobb része a 12V-os ágat terheli.
Tehát azt nézd meg, hogy a 12V-os ágon hány amper a tápegység terhelhetősége.
Pl ez a 120W-osnak mondott tápegység max 4,5A-t azaz alig több, mint 50W-ot bír.

Én egy PicoPSU-150-et vettem. Pofátlanul drága, de ez 12V-on 96-120W terhelhetőséggel bír. Ennek elégnek kell lennie. Létezik 120-as verzió is, de ennek 24 pines a tápcsatlakozója és van hozzá külön 12V-os CPU csati is.

Amit nem értek, hogy miért ilyen kicsi a választék (a fenti kettőn kívül nem is találtam mást), és miért ekkora probléma a 12V-os ág, hiszen 12V-on csak kapcsol a tápegység, nem szabályoz. Lehet, hogy egy olcsó paneltáp és a 12V-on lévő FET cseréje izmosabbra az okos megoldás, de nem akartam kísérletezni, ahogy a picoPSU olcsó kínai klónjaival sem.

Ja és, szerintem az A6-5400K alig drágább.

[ Szerkesztve ]

(#19331) Gaty válasza Celtis (#19330) üzenetére


Gaty
csendes tag

Huu köszi, ez jó tanács volt :R
A pico PSU mellé gondolom még egy külső tégla is kell.. Hát Úgy tényleg borsos,de legalább hangtalan :)
Mondjuk a megtérülési ideje is kérdéses így..

Az a baj hogy, ez a paneltáp akkor max a brazos-t bírja el, viszont egy Trinity APU-hoz minek vegyek 300-400as tápot.. :W
Nehéz kérdés:)

(#19333) Taragas válasza Enszuke (#19332) üzenetére


Taragas
aktív tag

Már megbocsáss, de pont hogy az kéne, mert nem a sebesség, hanem hogy mennyire innovatív az amd igpje az intelhez képest, de viszont 6670el egy szutyok a teljesítmény, de ha meg filmezek, akkor elég az, vagy ha alapabb játékkal játszok, akkor lekapcsolja a diszkrét kártyát a virtu, de 7850 az már elég komolyabb játékokhoz is. Meg nem veszek intelt, de ez nem az a topic, ahol erről vitát nyitok.

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#19334) Pista0001 válasza Gaty (#19331) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem PicoPSU 160XT van egy Celeron G540-re HD4350-el, 1 db SSD + 1 db 2 TB Seagate Barracuda LP-vel (green), viszont zaj nélkül. Az a bibi hogy nem tudod ennél olcsóbban kihozni ha szempont a kis fogyasztás és a zajtalanság. Talán az egyetlen alternatívát a 80+ Gold tápok legkisebbjei jelentik, de árban nem olcsóbbak azok sem. Én ezt a Pico-t 192 wattos kockával vettem az E-bay-en (azért ezzel mert így találtam csak olyan változatot amihez alapból 4 pines összekötést adnak, nem a "szokásos" központi pinest. Ez így kb 100$ volt postával. A külső kockához azt írják hogy US tápkábellel, az EU opcionális, külön kérés nélkül EU-val küldték. Gyorsan ránéztem azóta kicsit elszálltak az árak... :Y

Taragas: A 7870-em nem áll le a legalsó energiatakarékossági szintre (3 W), és lövésem nincs hogy miért. 13.1-es driver van fönt. Mindenhol azt írják erre a funkcióra hogy leáll(nak) a venti(k) is, ha a monitor sleep-be megy, hát az enyém nem. :( Hogy a Virtu meg az AMD dual cuccok hogy működnek azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#19335) Spagyi


Spagyi
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ez a konfig megfelelő-e házimozizáshoz, illetve mit lehetne rajta variálni? HD, és 3d filmeket szeretnék nézegetni minél jobb minőségben.
Szóval a konfig egy felső kategóriás 3d TV-hez csatlakoztatva ez lenne:

Alaplap: ASUS P5Q-PRO
CPU: Intel Core 2 Quad Q9550
Grafikus kártya: Zotac NVIDIA GeForce GTS 450, 1Gb GDDR5
Memória: OCZ DDR2 PC2-6400 (400 MHz) 4x1Gb
Hangkártya: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series

Azt hiszem ezek azok a paraméterek amik számíthatnak.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#19336) cekkk


cekkk
veterán

Aki paneltápot használ, kikapcsolt állapotban mennyi az áram fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#19337) canniball válasza cekkk (#19336) üzenetére


canniball
nagyúr

Pico is játszik vagy csak panel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19338) Celtis válasza Gaty (#19331) üzenetére


Celtis
veterán

Én belső téglát vettem hozzá.
Ez árban elég jó és a méretben is kicsi. Leteszteltem műterheléssel (100W), és tökéletes. A feszültség 0,03V-ot esett csak. A kimenő teljesítményt multiméterrel, a bemenő fogyasztásmérővel nézve, a hatásfoka 80-84% között változik.
Teljesen hangtalan, nem is ciripel.

A fogyasztása üresjáratban 0-1W között ingadozik a fogyasztásmérő szerint. Zsír.

[ Szerkesztve ]

(#19339) Pista0001 válasza Spagyi (#19335) üzenetére


Pista0001
addikt

Elég durva overkill, de ha a villanyóra és a zaj szempontjából neked megfelel akkor rendben lesz. HD és 3D filmeket is fogja probléma nélkül vinni.

(#19340) cekkk válasza canniball (#19337) üzenetére


cekkk
veterán

Igen természetesen. :K

(#19341) Pista0001 válasza cekkk (#19340) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem 2-3 wattot jelez a mérő .40-.43-as power factorral (ez nem t'om mi), egy kikapcsolt hajszárítóval 2 wattot 1-es power factorral. Aki ért hozzá az elmondhatná nekem is hogy ez most hogy van. :B

PicoPSU 160XT, 192 wattos kocka

[ Szerkesztve ]

(#19342) Gaty válasza Enszuke (#19332) üzenetére


Gaty
csendes tag

Köszönöm szépen :R , ez is tanulságos írás, azért ezek bőven bevállalható fogyi adatok, főleg, hogy 4 magos APU volt.

Pista0001: Esetleg rámértél a fogyasztásra? Mennyire éri meg rökölteni +5-10000et egy sima atx táphoz képest? Persze a csendesség megfizethetetlen :)
UI: szép a házikód (ami a pc-style-on van:) )

Szerk:
Celtis: zsír ez a belső tégla, ez el is férne azért a mozartomban :)

jó helyre tévedtem, köszönöm mindenkinek a segítséget :) jöhetnek a jó ötletek :)

[ Szerkesztve ]

(#19343) cekkk válasza Pista0001 (#19341) üzenetére


cekkk
veterán

Mihez kell neked ekkora erőmű? :DDD

(#19344) Pista0001 válasza Gaty (#19342) üzenetére


Pista0001
addikt

Rámértem, egy 10 éves CHieftek-hez képest brutálisan jobb, de egy 80+ bronze-hoz képest már minimális a különbség. Nagyon kis fogyasztásról van szó, százalékosan jól néz ki a dolog (30 wattnál 3 watt ugye 10%), de amúgy elhanyagolható a különbség. Teljesen kussol, ez - ahogy írtad - megfizethetetlen, és ez így is marad. Volt olyan tápom ami síri csöndben volt. Kb 1 évig. Aztán elkezdett morogni a ventije. Ennél ugye ez kizárva. Most nagyon elszálltak e-bay-en az árak, ami nekem van az most kb 5000 forinttal drágább mint amikor én vettem, így azt hiszem nekem nagyon megérte, viszont ha úgy nézzük hogy kb annyiba volt mint a másik gépem 80+ gold tápja, így már azért érdekesebb a dolog, bár a picoban továbbra sincs venti és sokkal kisebb is a házban a helyigénye.

Köszönöm! :R

(#19345) Spagyi válasza Pista0001 (#19339) üzenetére


Spagyi
tag

Tehát ha jól értem sok is? Szerencsére nem zajos a gépezet, tulajdonképpen nem lehet hallani egyáltalán a ventiket. Egy hiperbrutálisextranagy borda van a procin, és alacsony hőmérsékleten tartja minimális ventillátor fordulatszám mellett.

Milyen kábellel érdemes összekötni a videokártyát a tv vel? Jelenleg (még a régi tv) DVI ---> HDMI-n megy, de van még ezen kívül két másik csatlakozási lehetőség is a kártyán. Meg nem mondom mi a nevük pontosan :S

[ Szerkesztve ]

(#19346) Pista0001 válasza cekkk (#19343) üzenetére


Pista0001
addikt

#19334 ;)

Szeretek bőséges biztonsági tartalékot hagyni, amúgy meg ki tudja mit hoz a jövő. :P

Spagyi: HDMI-HDMI lenne az optimális, úgy val'szeg hang is átmenne. Esélyes hogy a VGA-n van erre egy csati amit az alaplap megfelelő tüskesorával össze kell kötni, de ezt inkább olyantól kérdezd meg aki jártas az nVidia karik rejtelmeiben.

[ Szerkesztve ]

(#19347) Celtis válasza Pista0001 (#19341) üzenetére


Celtis
veterán

A power factor a cosinus fi lesz. Szóval most már tudod :)
Közvetlenül a feszültség és áram vektorok fázisszög eltérését jelenti, Más szóval a terhelés jellegére utal (kapacitív, induktív). Ideális esetben ez 1 (tisztán rezisztív terhelés, nincs fáziskülönbség). Az ettől való eltérés meddő teljesítményt, a hálózat felesleges terhelést jelenti.
Ilyen kicsi teljesítmény (1-2W) esetén nincs jelentősége.

Ettől szerintem nem lettél okosabb, de keress rá a "PFC" rövidítésre.

(#19348) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
HTPC építéshez kinéztem ezt az alaplapot: ASROCK FM2A85X-ITX
Mellé ezt e két processzort:
AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX
AMD A8-5600K 3.60GHz FM2 BOX
Ezek az integrált videó-kártyák mire elegek? 1080p-re, esetleg viheti a 3D-t is?

(#19349) Pista0001 válasza nauro (#19348) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem ezeknek a K nélküli (meg talán a számozásban is lehet különbség) 65 watt TDP-s változatát keresed, kevesebbet fogyaszthat -> kevésbé melegedhet -> kevésbé lehet zajos a hűtés. Mivel az IGP ugyanaz, ugyanazt kapod, csak a proci rész megy kisebb órajelen, de még úgy is elegendő.

Celtis: Köszi!

(#19350) Gabesz26 válasza nauro (#19348) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ha csak ezekre használnád (1080p-s filmek, max. 3D), akkor bőven elég az 5400K is, ráadásul azzal fogyasztásban is jobban jársz.

szerk.: látom közben megelőztek :) , akkor már rakok hozzá egy linket is [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.