Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20402) Pista0001 válasza slashing (#20400) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó hogy említed a rekurzív átvizsgálást, ezt sem tudtam. Esélyes hogy ez az, most eresztettem rá egy másik vinyóra, és úgy tűnik most az almappákat is megcsinálja. Megjegyzem itt a "fő" mappában nincsenek filmek, csak almappák. Hogy a korábbinál be volt-e pipálva a rekurzív arra nem emlékszek biztosan, de úgy rémlik hogy be volt. Talán a gyökérben levő fájlok kavartak be... ? :F

Fájlszerkezeten nincs kedvem variálni, ha más nincs egyesével hozzáadom mindegyik mappát, annyira azért nincs sok :B

[ Szerkesztve ]

(#20403) sb válasza Pista0001 (#20402) üzenetére


sb
veterán

A rekurzív keresés megoldja, nálam mindent összeszed akárhogy van szétpakolva könyvtárakba. A kollekciókat is egybe rakja függetlenül ettől.
Kb. ezek az esetek vannak nálam:

Filmek1\Film1\*.mkv
Filmek1\Mátrix\Mátrix 1\*.mkv
Filmek1\Mátrix\Mátrix 2\*.mkv
Filmek1\Mátrix\Mátrix 3\*.mkv
Filmek1\Die Hard 1\*.mkv
Filmek1\Die Hard 2\*.mkv
Filmek1\Die Hard 3\*.mkv
Filmek1\Film2.mkv
Filmek2\Film3\*mkv
...

Ebből átvizsgálásra csak a Filmek1 és Filmek2 van megadva rekurzívan.
A médiatár pedig így néz ki:
Film1
Film2
Film3
Mátrix kollekció\Mátrix 1
Mátrix kollekció\Mátrix 2
Mátrix kollekció\Mátrix 3
Die Hard kollekció\Die Hard 1
Die Hard kollekció\Die Hard 2
Die Hard kollekció\Die Hard 3

Szóval bárhogy van könyvtárszerkezetileg, összerakja értelmesen és semmit nem hagy ki a keresésből al almappákban sem.

(#20404) Black Gobbo válasza Black Gobbo (#20331) üzenetére


Black Gobbo
csendes tag

Senki nem tud segíteni? Az auzentech és Xonar Hdav deluxot nem lehet már kapni. Más megoldás esetleg?

(#20405) Black Gobbo válasza Pista0001 (#20402) üzenetére


Black Gobbo
csendes tag

A gyökérben lévű csupasz fájlok bekavarhatnak, ha az átvizsgálásnál úgy van megadva. Én ezzel sokat szívtam.

(#20406) canniball válasza canniball (#20393) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Ráakadtam hogy a kedvencek közül lehet ide pakolgatni, kérdés hogy tudok a kedvencek közé mappát/addont betenni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20407) zsigus


zsigus
őstag

Elkészült az XBMC kezdőknek 2. része.

Sorozatok - Nézetek - Intelligens lejátszási listák - Menüpontok kihelyezése a főmenübe - Médiatár export - NFO szerkesztése

Eddigi összes cikk:
XBMC Kezdőknek 1. rész - Filmek
XBMC kezdőknek 2. rész - Sorozatok és videók kezelése
XBMC irányításának testreszabása, irányítás Logitech Harmony-val

OpenELEC - avagy a tökéletes HTPC OS?

Ha hibát találtok, vagy valamit kihagytam szóljatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#20408) sb


sb
veterán

Erre vki Frodo+Aeon Nox-ot használó?

Van-e playlist friss elemeit mutató widget?

"És ha már Frodo, még egy kérdés: A szűrt 3-féle playlistem 3 külön menüpont alatt van 3 widgettel. Itt Edenben (Aeon Nox) volt olyan widget ami a szűrt lista elemei szerint jelenítette meg a filmeket, de Frodo-ban Aeon Nox-ban ilyet még nem láttam. Ez kéne még, mert elég szarul néz ki, hogy a Filmek menüpontra állva a Widget ugyanazokat a friss filmeket mutatja, mint a Mesék menüpontra állva."

(#20409) zsigus válasza sb (#20408) üzenetére


zsigus
őstag

Szerintem erre most nincs lehetőség.
Nemrég lett egy külön kiegészítő (skin widgets), tehát ez kikerült a témákból egy külön addon-ba. Ha majd később jönnek új verziók akkor lehet, hogy visszajön ez a funkció, de ha most nincs rá lehetőség akkor szerintem nem is oldható meg jelenleg.

(#20410) Pista0001 válasza Black Gobbo (#20405) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, pillanatnyilag én is arra tudom csak fogni :B

sb: Relatív hasonló a szisztéma, lassanként sikerül megoldanom. Most az kezd "problémát" okozni hogy az elején nem gondoltam át rendesen hogy milyen rendszert szeretnék a médiatárban, így úgy tűnik hogy kezdhetem majd elölről. :W

(#20411) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kérdés xbmc-vel kapcsolatban: felraktam a legfrissebb verziót gépre win7 64biten, hd7870 hdmi-vel összekötve egy pioneer vsx-520 erősítővel (truehd képes) és onnan tv-be.
Beállításoknál kimenet hdmi-re állítva, többi pedig hdmi/vsx520 (más alternatívát nem is nagyon ad ezeknél, csak az spdif csatlakozást, mert azzal is rá van kötve a gép az erősítőre, míg az elsőnél hdmi, analóg és spdif van, mint opció), minden formátum engedélyezve.

Elindítok egy truehd hangsávos filmet, ami kb 1fps sebességgel megy, semmi hang, erősítön sincs kiírás, hogy milyen a lejátszott formátum.
Ha kimenetet átváltom spdifre, akkor megjelenik a dolby digital felirat és a lejátszás is rendes lesz, analógra állítva pedig pcm és szintén rendes lejátszás.

Mi lehet a baja a truehd-val?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20412) Zirowe válasza Zirowe (#20411) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem szóltam, meglett mi a baja: wasapi-ra kellett állítani. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20413) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Van egy vezeték nélküli fülesem és szeretném manuálisan kapcsolni a bemeneteket, magyarul minden forrást bedugni egy elosztóba és alkalmanként kapcsolóval választani, hogy éppen a htpc vagy a konzol hangját szeretném hallani. Létezik ilyen manuális jack elosztó-kapcsoló? Tulajdonképpen 2 bemenet elég is. Bocs, elég OFF, tudom :U

(#20414) tvamos válasza Bobolit (#20413) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem az erositom vagesz modon megoldja ezt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20415) #75912448


#75912448
törölt tag

Ez a pm3.hd skin számomra az eddigi legjobb XBMC felület. Egyetlen bosszantó hibája, hogy lejátszáskor nem tudok idővonalat előcsalni pl tekeréshez :O .

(#20416) Bobolit válasza tvamos (#20414) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ennek igazán örülök :DD
Én a füles saját erősítőjét használom és ha minden jelet közösítek, akkor igen halvány lesz a végeredmény.

(#20417) modflow


modflow
veterán

Abban tudna valaki segíteni, hogy 3D-s feliratot hogyan lehet készíteni, esetleg letölteni valahonnan Half SBS filmekhez pl?

Próbáltam már 3D subtitler -er aztán mkvmergegui-val rárakni, de rossz lett.

(#20418) tvamos válasza Bobolit (#20416) üzenetére


tvamos
nagyúr

"ha minden jelet közösítek, akkor igen halvány lesz a végeredmény"
Ez igazan high end megoldas! :-)
Ez pl egy olcso megoldas: rotary switch.
Fenyevekkel jobb a kozositesnel!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#20419) Bobolit válasza tvamos (#20418) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Valami ilyesmi, igen, bár olyat szeretnék, amit nem kell forrasztgatnom, hanem kész megoldás.
Hájendről amúgy szó sincs, Genius erősítő, lakótelep, stb. :DDD

(#20420) canniball válasza Bobolit (#20419) üzenetére


canniball
nagyúr

A Conrad honlapján nézz körül, talán ott találsz ilyesmit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20421) Bobolit válasza canniball (#20420) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jó ötlet, köszönöm! :R

(#20422) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Aki XBMC-t használ windows 8-cal, milyen optimalizációkat javasoltok? Brazos az alap. Vagy telepítsem fel és használjam?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20423) Warter válasza mandju (#20422) üzenetére


Warter
őstag

Telepítsd fel és használd. Nálam XBMC launcer + xbmc 12.0 van. Tökéletesen működik. Nem kell semmi más hozzá. Esetleg felrakhatsz egy "start gombot", ha gyakran kilépsz az xbmcből szüttyögni.

(#20424) mandju válasza Warter (#20423) üzenetére


mandju
senior tag

ssd optimalizációt ajánlott elvégezni, mint a 7-ben?

Úgy gondolom, teszek egy próbát. Nagyon unalmas így az élet... openelec is tökéletesen összejött... a win 7-es rendszer is kompromisszummentes... :D

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20425) Warter válasza mandju (#20424) üzenetére


Warter
őstag

SSD optimalizációt én is végigtoltam, bár win8 alatt a win7-es optimalizációk nagy része alapból be van kapcsolva. A másik felét meg a Samsung SSD magix-e vagy mi a neve beállította nekem. Szóval max 1-2 apróságot állítgattam utólag. Pl virtuál memória és pár szerviz kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#20426) mandju válasza Warter (#20425) üzenetére


mandju
senior tag

értem, köszi.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20427) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, lenne egy problémám, ami két gépen is jelentkezik.

Adott egy vsx-520 erősítő, erre hdmi-vel rá van kötve egy asrock 330 ion windows 8-al (frissen telepítve, ez a jelenlegi htpc), illetve szintén hdmi-vel a rendes gépem amiben egy hd7870 és win7 van.

Mind két gépen a legfrissebb frodo xbmc van fent, és szerintem ő lehet a probléma forrása is.
Alapvetően az lenne a gond, hogy a mélynyomó nem szól.
Letöltöttem tesztvideót, ami külön külön szólaltatja meg a csatornákat, de amikor a mélyre kerül sor, akkor néma csönd, semmi rezgés.
Mély jól van bekötve, ha az erősítő saját beállításaival tesztelem, akkor szól/rezeg rendesen, eden xbmc alatt is ment rendesen.
Ha elindítok egy filmet, akkor is olyan, mintha működne, de nem rendesen, nem erőteljesen szól.

Az asrock gépen az a gondom, hogy win-ben a lejátszóeszközök tulajdonságánál csak a dolbyt írja ki nekem, miközben dts képes is a gép, win 7 alatt ilyen baja nem volt, illetve ha xbmc-re bootol be, akkor dts lejátszáskor megjelenik rendesen a dts felirat.
Win-ben ha tesztelem a hangszórókat, akkor a mélynyomó szintén néma, de pl: alap mphc alatt már rendesen szól a tesztvideó.

A hd7870 meg kb ugyanezt csinálja, nem szól a mély, viszont ott meg rendesen fel vannak sorolva a támogatott formátumok.

Xbmc beállítások jók, wasapi és megfelelő codecek engedélyezve.
Mi lehet a baja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20428) cekkk válasza Zirowe (#20427) üzenetére


cekkk
veterán

XBMCbe lehet állítani, hogy milyen a rendszer kiépítése 2.0/2.1/5.0/5.1 véletlen ez nem 5.0-n van? :U

(#20429) Zirowe válasza cekkk (#20428) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, nem, ennyire nem vagyok zöldfülű. :DDD
Minden rendben van beállítva, 5.1, hdmi, passthrough, minden.
11 alatt ment is rendesen, de az a probléma, hogy a mély már a win tesztjében/hangszóró varázslójában se ment, már ott is megvolt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20430) cekkk válasza Zirowe (#20429) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor nem tudom. Bár az utolsó mondatod nekem ellentmondásos.:D Most ment vagy nem win alatt? :)

(#20431) modflow válasza modflow (#20417) üzenetére


modflow
veterán

Senki nem tudja?

(#20432) Zirowe válasza cekkk (#20430) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tehat, win 7 es 8 ban, amikor megnyitom q lejatszo eszkozoket es beallitanam a hangszoro konfiguraciot, 5.1 es lehet tesztepni oket, akkor mind az 5 szol, kiveve a mely.
Frodo xbmc alatt ha lefuttatok egy test mkv-t a 6csatornara dd, dts es dts-ma formatumban, akkor mind az 5 szol, kiveve a mely mind a ket konfiguracioval.
Ha filmet nezek xbmc-n, akkor viszont megy rendesen a mely, de szerintem kicsit erotlen.
Ezenkivul win8 alatt az asrock 330 hdmi lejatszoeszkoz tulajdonsagainal csak a dd van feltuntetve, de a dts nem, pedig tamogatott es xbmc alatt is kijelzi, eddig is ment rendesen, most is megy rendesen (azt hiszem ehhez edid override kell, de meg nem talaltam megfelelo leirast).

Beallitasok mindenhol hdmi, 5.1, wasapi hdmi es megfelelo codecek beallitva.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20433) cekkk válasza Zirowe (#20432) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem nincs most hirtelen ötletem erre, remélem jár valaki erre aki tudja a megoldást.

(#20434) korcsi válasza Zirowe (#20429) üzenetére


korcsi
veterán

Passthrough esetén a rendszer egyáltalán nem nyúl hozzá a hanghoz!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20435) Zirowe válasza korcsi (#20434) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az xbmc menuben es win alatt az erosito azt irja ki, hogy pcm.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20436) cekkk válasza Zirowe (#20435) üzenetére


cekkk
veterán

És ha nem Passthroughra teszed? Akkor kiellene írnia az erősítőnek, hogy dts- dolbi digital stb nem?

(#20437) #75912448 válasza Zirowe (#20435) üzenetére


#75912448
törölt tag

Most nincs előttem, de a Win HDMI beállításai között is lehet vágást állítani a sub-nak, ott nem piszkáltál el valamit?

(#20438) Zirowe válasza #75912448 (#20437) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én spec nem találtam olyan részt, ahol kifejezetten lehetne állítani a subon.
Egy olyan rész van, ahol ez szóba kerül, az pedig a hangszóró varázsló, ahol két féle 5.1 van, de egyiknek sem sikerül megszólaltatnia.

cekkk: az erősítő a megfelelő filmek alatt kiírja rendesen, hogy dts vagy dd, esetleg aac (ha hd7870ről meg, akkor pedig a truehd-t), viszont a win8nál asrock esetében a tulajdonságoknál csak a dd szerepel, viszont a dts ugyanúgy megy.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20439) csupahatos válasza csupahatos (#18625) üzenetére


csupahatos
csendes tag

Néhány hét után sikerült nekiállnom a ház legyártásának. Első körben az alaplap és az előlap készült el. Néhány kép kedvcsinálónak:)

[L:/dl/upc/2013-03/15/260483_vi6faenhnwfvxgsf_20130314_194613.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/15/260483_vi6faenhnwfvxgsf_20130314_194613.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-03/15/260483_ffiapycjal8copdt_20130314_194643.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/15/260483_ffiapycjal8copdt_20130314_194643.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#20440) csupahatos válasza csupahatos (#20439) üzenetére


csupahatos
csendes tag

Végül egy kép az összeállított gépről, íme:

(#20441) Zinho


Zinho
aktív tag

sziasztok!
Nemrég építettem egy htpc-t, asrock e350 alapon. Nagyjából kezd összeállni, openelec fut egy vinyóról, viszont tapasztaltam egy érdekes dolgot: ha bekapcsolás után elindítok bármilyen filmet, minden gond nélkül lejátsza a gép. Viszont ha ebből kilépek, akkor a második, vagy akár ugyanaz a film újra elindítva szaggatni fog.
Van erre bármiféle ötletetek?
Köszi előre is!

(#20442) zsigus válasza Zinho (#20441) üzenetére


zsigus
őstag

Korábban nekem is volt hasonló problémám, de egy későbbi verzió megoldotta a gondot. Milyen verzió van feltéve neked?

(#20443) mandju válasza zsigus (#20442) üzenetére


mandju
senior tag

Szia!

Azt nem tudod, hogy az openelec miért nem támogatja az amd apu-t?

OpenELEC 3.0 highlights and changes:

XBMC-12.0 (Frodo)

Thanks to an incredibly successful GSoC experience and numerous dedicated developers who have been working on many projects for years, XBMC 12 figures to be one of the most anticipated feature updates in a long time. Features include…

HD audio support, including DTS-MA and Dolby True-HD, via the new XBMC AudioEngine (DTS-HD / True-HD not support on AMD GPUs)

Ez csak az RC-k sajátossága, vagy nem megoldott driver szinten? Minden tekintetben jobb lenne már az openelec, mint a win-es rendszer (tegnap óta win8-cal nyúzom), de ez így nem tetszik...nagyon sok HD-s filmem van... és kihallom a különbséget... vagy csak placebo...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20444) zsigus válasza mandju (#20443) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom... Elvileg a HD audio támogatás csak az XBMC 12-vel fog tudtommal megjelenni, mert korábban az Eden-ben nem volt (gyárilag), csak egy patch-el lehetett elérni ha jól emlékszem.

Az OE 3.0 pedig még nem végleges... tehát tökéletes támogatás majd csak a véglegesben lesz (gondolom).

Azt pedig ne kérdezd, hogy az újabb (RC) verzióknál miért nincs benne ez a lehetőség, mert az OE 3.0-ában a változáslistán rajta van (kiemelve) a HD hangsávok támogatása, tehát benne kellene lennie.

Driver szinten biztos támogatott szerintem, mert akkor a Fusion RC2-ben sem lenne benne ez a lehetőség. Az RC2-ben sem működött neked?

[ Szerkesztve ]

(#20445) mandju válasza zsigus (#20444) üzenetére


mandju
senior tag

Benne volt, de nem működött. Akadozott a kép, hang nem volt ezeknél a filmeknél. A hivatalos oldalon külön ki van emelve, hogy az amd gpu nem támogatott. Csak nem értem, hogy miért... elméletileg a 2.99.5 is a 12es xbmc-re épül nem?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20446) zsigus válasza mandju (#20445) üzenetére


zsigus
őstag

A 12-esre épül igen. Akkor nem tudom... Windows-on működik? Lehet, hogy tényleg valami linux-os driver nyűg.

(#20447) mandju válasza zsigus (#20446) üzenetére


mandju
senior tag

Windowson működik igen. Jó lett volna kompromisszummentesen váltani. Most már működik a böngésző, a táv, a torrent, távoli elérés... szinte minden ahhoz, hogy el lehessen felejteni a microsoftot...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#20448) cekkk válasza mandju (#20447) üzenetére


cekkk
veterán

Sajnos linux alatt a amd eléggé gyengén támogatott ahogy olvasgattam róla. :U

Esetleg dabadab-ot keresd ez ügyben :U

(#20449) Bobolit


Bobolit
aktív tag

XBMC 12 alatt tapasztalt valaki olyat, hogy hiába állítom Analog-ra a hangkimenetet, kiadja HDMI-n is és ha nem halkítom le a tévét, kánont nyomnak? :DDD

(#20450) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Még valami: Aeon skin alatt hol a viharban lehet beállítani, hogy Celsiusban mutassa az értékeket? Biztos kiszúrja a szemem, de nem lelem... :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.